Recenzia HostGator – Aktualizované 2020

Recenzia hostgátora

HostGator bol už nejaký čas a je ľahké pochopiť, prečo: je rýchly a ľahko použiteľný. Cenovka však veľa nezaostáva a vy môžete získať ešte lepšie služby za menej peňazí. Prečítajte si našu úplnú recenziu hostiteľa, kde nájdete podrobnosti.


HostGator je dobre známe meno vo svete webhostingu, ktoré ste pravdepodobne videli v hornej časti najlepších sprievodcov webhostingu na internete. HostGator pre veľké meno nezaujíma toľko, ako by mal. Rýchlosť a rozsah plánov sú dobré, ale vysoká cena sa nezdá stáť za to, keď sa všetko dá dohromady.

V tejto recenzii hostgátora sa chystáme hovoriť o našich skúsenostiach po spustení webu so spoločným plánom šrafovania. V priebehu preskúmania budeme hovoriť o tom, čo sa nám páčilo a nepáčilo, pokiaľ ide o funkcie, cenu, zabezpečenie, jednoduché použitie, rýchlosť a ďalšie, potom vydáme verdikt.

HostGator sa nedostal do stavu, ktorý má na zadnej strane subdodávateľskej služby. Je to solídna ponuka, s vysokou rýchlosťou, vynikajúce rozhranie a široká škála plánov. Zdá sa však, že niektoré z vašich peňazí idú na meno, a preto sa cítia ako menej hodnotné.

hostgator-Slider1

hostgator-slider2

hostgator-slider3

hostgator-slider4

hostgator-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre HostGator

Vlastnosti

Podobne ako bezpečnostné funkcie, ktorých sa neskôr dotkneme, hostGator má čo ponúknuť v oblasti bežných funkcií. Na lacných plánoch však nie je veľa poznámok, pokiaľ za ne nechcete platiť.

Väčšina funkcií prichádza cez trh, ku ktorému máte prístup prostredníctvom hlavného panela účtu. Existuje mnoho služieb, ktoré môžete pridať na svoj web, vrátane tvorcu webových stránok hostgátora, nástrojov SEO, neustáleho kontaktu a weebly.

hostgator-review-trhovisko

Tvorca webových stránok nie je zlý, ako môžete vidieť v našej recenzii Gator by HostGator, ale Weebly je lepšia voľba. Ešte lepšie ako to je Wix, ktorý je na prvom mieste v recenziách našich tvorcov webových stránok (prečítajte si našu recenziu Wix).

Zdieľané plány prichádzajú s dobrotami, ale nič to nezmení obrovský rozdiel. Získate 200 dolárov na reklamné kredity rozložené medzi Bing a Google, ako aj 52 inštalátorov na jedno kliknutie. Aj keď sa nám páčia inštalatéri na jedno kliknutie, boli by sme ochotní obchodovať s kreditmi na reklamy pre úložisko SSD na zdieľaných programoch..

Ak sa rozhodnete pre spravovaný plán WordPress, ktorý je ľahko najlepší z mnohých, získate niekoľko ďalších funkcií. Okrem programov CodeGuard a SiteLock, o ktorých budeme hovoriť v časti „Zabezpečenie“, získate vyrovnávaciu pamäť a sieť na doručovanie obsahu. Ako môžete v našej príručke pre začiatočníkov používať WordPress, môžete si ukladať do vyrovnávacej pamäte sami, ale jej zahrnutie nie je zlá vec.

To všetko však cíti zatuchnuté. Tieto drobnosti sú atraktívne, ale uprednostňujeme ukladanie SSD a skenovanie škodlivého softvéru v zdieľaných plánoch pred honosnými funkciami. Drahšie plány sú plné, ako by mali byť, ale spodná hranica ponecháva veľa želania.

Prehľad funkcií hostgátora

Logo HostGatorwww.hostgator.com

Začína sa od 275 dolárov mesačneVšetky plány

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény
zaplatil

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

HostGator je ukážkovým príkladom toho, čo sa nám pri tvorbe cien nepáči. Má silné stránky, o ktorých budeme hovoriť, ale stále súhlasí s datovanými a klamlivými cenovými praktikami iných webových hostiteľov a nášho najlepšieho antivírusového softvéru..

Ceny vyzerajú dobre, keď ste prvýkrát pristáli na webe. Zdieľané plány je možné získať za menej ako 3 doláre, spravovaný WordPress je pod 10 dolárov a slušný plán VPS je okolo 30 dolárov. Tieto ceny sú však iba v prípade, že si kúpite tri roky vopred. Ak si chcete kúpiť menej ako rok – HostGator ponúka jedno, tri a šesťmesačné trvanie – cena viac ako dvojnásobná.

To prináša najvýhodnejší zdieľaný plán na takmer 11 dolárov mesačne, čo je viac ako väčšina trhu webhostingu. A2 Hosting je pri obnovení pôvodného obdobia približne polovičná v porovnaní s rovnakou cenou a DreamHost je ešte menej (prečítajte si našu recenziu A2 Hosting a recenzia DreamHost).

Prvé dojmy sú všetko a server HostGator stohuje balíček v jeho prospech tým, že sa zdá byť lacnejší ako všetci ostatní, zatiaľ čo v skutočnosti je drahší. Chápeme, že podniky musia urobiť to, čo potrebujú, aby prežili, ale v tomto prípade to príde na náklady zákazníka.

HostGator však ponúka plány na jeden, tri a šesť mesiacov, ako aj jeden, dva a tri roky, čo je väčšia flexibilita, ako poskytuje väčšina webových hostiteľov. Zľava sa uplatňuje iba na ročné a viacročné balíčky, takže zahrnutie troj a šesťmesačných programov nezmení nič.

Máte 45 dní na to, aby ste zmenili názor, čo nie je zlé. Nie je to pôsobivé v porovnaní s 90-dňovým oknom na vrátenie platby od spoločnosti InMotion Hosting alebo 97-dňovým obdobím Dreamhost, ale mesiac a pol je stále dosť času na vrátenie vašich peňazí (prečítajte si našu recenziu o hostení InMotion).

Jednoduchosť použitia

Registrácia do hostGator nie je sama osebe ťažká, ale plán nie je možné pripísať. Ako sa dostaneme v nasledujúcej časti, ponúka takmer každý typ hostingu, ktorý je k dispozícii, a snaží sa to pochopiť, čo môže byť ohromujúce. Je zrejmé, že spoločnosť HostGator sa snaží zefektívniť svoju webovú stránku, ale stále existujú prekážky, ktoré treba prekonať..

Napríklad typy hostingu sú uvedené v hornom menu, pričom zdieľaný hosting vedie balík. Táto časť sa nám páči, ale vedľa zdieľaného hostingu je možnosť pre tvorcu webových stránok, ktorý má inú štruktúru tvorby cien. Na rozdiel od toho, povedzme, GoDaddy, ktorý zahŕňa webhosting s vaším hostingom, je HostGator’s samostatnou entitou (prečítajte si našu GoDaddy kontrolu GoCentral).

Existuje tiež samostatná oblasť prihlásenia pre staviteľa Gator, ale mätúce je to, že môžete použiť bezplatný účet Weebly s vašim zdieľaným plánom hostenia (prečítajte si našu recenziu Weebly). Aj keď je to jeden z najlepších tvorcov webových stránok, zaradenie Weebly je zvláštne, najmä ak má HostGator k dispozícii vlastný nástroj na tvorbu webových stránok..

Vďaka samotnej hustote produktov je hľadanie toho, čo potrebujete, mätúce, čo nie je dobré vzhľadom na to, že webhosting je už zastrašujúci. Web HostGator nevyzerá ani naviguje zle, ale distribúciu plánov je ťažké stráviť.

Po výbere plánu je odhlásenie jednoduché. HostGator nie je o propagačnom oceňovaní najjasnejší a na stránke s platbami sa stretávajú viaceré nepríjemné doplnky, ale tento proces nie je náročný.

hostgator-review-pokladňa

Po dokončení vám program HostGator pošle niekoľko e-mailov, z ktorých jeden obsahuje vaše prihlasovacie údaje. Aj keď nie sme fanúšikmi tohto spôsobu doručovania poverovacích údajov, nie je to najhoršie. HostGator tiež prechádza problémom s poskytovaním prepojení na fakturačnú oblasť a ovládací panel, ako aj so servermi mien pre zdieľané účty..

Zadané heslo je náhodne vygenerované s číslami, písmenami a špeciálnymi znakmi, takže ho uložte do nášho najlepšieho správcu hesiel Dashlane (prečítajte si našu kontrolu Dashlane)..

Problém pre nás bol v tom, že heslo nefungovalo. Na začiatku to bolo. Mohli sme sa prihlásiť, ísť na cPanel a porozprávať sa s vecami, ale keď sme sa pokúsili prihlásiť znova, heslo zlyhalo. Pamätajte, že heslo sme si uložili s programom LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass) a dvakrát sme ho skontrolovali oproti e-mailu odoslanému hostiteľovi. Napriek tomu sme sa museli resetovať.

Po tomto fiasku by sme sa však mohli prihlásiť. HostGator rozdelí správu medzi informačný panel účtu a cPanel (prečítajte si náš najlepší webový hosting s sprievodcom cPanel). Ovládací panel účtu je vynikajúci. HostGator poskytuje rýchle odkazy na dôležité sekcie cPanel a ponúka trhovisko, kde si môžete kúpiť SiteLock, certifikát SSL / TLS a ďalšie.

hostgator-review-account-dashboard

HostGator používa upravený cPanel, čo je v jeho prípade dobré. Aj keď nie je tak integrovaný s inými službami ako Bluehost (prečítajte si našu recenziu Bluehost), HostGator odvádza vynikajúcu prácu pri zobrazovaní najdôležitejších informácií bez toho, aby sa stal ohromujúci..

hostgator-review-cpanel

Medzi dashboardom účtu a priviazaným cPanel je HostGator radosť používať. To je potom, čo ste sa zaregistrovali. Výber plánu a informácie o tom, čo kupujete, sú mätúce a únavné a náš problém s našimi poverovacími listami spôsobil bolesti hlavy. HostGator vynakladá úsilie na to, ale nemyslíme si, že by takéto úsilie malo byť potrebné.

Typy hostenia

HostGator je základnou líniou, pokiaľ ide o typy hostenia. Aj keď to spôsobuje problémy pri registrácii, množstvo možností je nepopierateľných. Bez ohľadu na to, aký druh webovej stránky sa snažíte vytvoriť alebo v akom rozsahu sa môže hostGator prispôsobiť.

Dotkli sme sa mätúceho tvorcu webových stránok a dilemy zdieľaného hostenia, ale zhrneme to.

HostGator ponúka tri úrovne hostgátora, ktorý kladie viacerým používateľom na jeden server, aby ušetrili peniaze, a so zdieľaným plánom môžete použiť bezplatnú alebo platenú verziu Weebly. K dispozícii je tiež nástroj na tvorbu webových stránok Gator, ktorý je podobný z hľadiska hostenia, ale líši sa od budovy.

Posunutím po riadku sa podarí cloudový hosting WordPress. Je to lacné v porovnaní s produktami Kinsta a Pagely (prečítajte si naše recenzie Kinsta a Pagely), ale chýbajú mu špeciálne funkcie WordPress s nákladnejšími možnosťami. Napriek tomu si získal miesto v našom najlepšom webhostingovom sprievodcovi pre WordPress.  

Ak hľadáte viac energie, existujú VPS a špecializované plány.

VPS alebo virtuálny súkromný server používa podobnú štruktúru ako zdieľaný hosting, pretože na jednom serveri je viac používateľov. Na rozdiel od zdieľaného hostenia je však pre vás vyhradený samostatný virtuálny server. Myslite na VPS ako na kompromis medzi zdieľaným a vyhradeným hostingom. Získate vyhradené serverové prostredie a prostriedky, ale bez nákladov na fyzický server.

Ak však chcete mať fyzický server, hostGator vám môže vyhovieť. Na výber sú tri typy serverov a môžete ich nakonfigurovať pomocou jednotky pevného disku alebo úložiska SSD, spolu s operačným systémom Linux alebo Windows. Môžete si vybrať, či bude server úplne spravovaný alebo čiastočne spravovaný, ak si budete špiniť ruky.

Zostava HostGator nás ohromuje, a to aj napriek mätúcemu usporiadaniu zdieľaných plánov s tvorcami webových stránok. Hosting WordPress vyniká medzi mnohými, ale želáme si, aby spoločnosť HostGator ponúkla cloudový hosting iný ako WordPress. Celkovo však máme len málo sťažností.

rýchlosť & uptime

Na meranie rýchlosti webových stránok používame Load Impact a Pingdom Speed ​​Test. Medzi nimi môžeme získať slušnú predstavu o tom, ako dobre funguje webhosting v porovnaní so svojimi konkurentmi, ale rýchlosť webových stránok nie je úplne na hostiteľovi. Je tu veľa, takže si prečítajte našu príručku o tom, ako zlepšiť časy načítania webových stránok, ak máte problémy.

Obe testy, ktoré sme vykonali, boli s najvýhodnejším zdieľaným plánom hostgátora a prázdnou verziou programu WordPress, rovnako ako všetky naše testy rýchlosti webhostingu..

HostGator fungoval slušne, ale videli sme lepšie. Pingdom Speed ​​Test dal 83 zo 100, pričom väčšinu času pripisovali žiadosti DNS. Metrika „čakať“, ktorá je pre nás kľúčová, nebola zlá. Aj napriek tomu HostGator nedosahuje úroveň SiteGround, pokiaľ ide o rýchlosť (prečítajte si našu recenziu SiteGround).

hostgator-review-speed-test

Náš test dopadu na zaťaženie, ktorý odoslal 50 virtuálnych používateľov na web za päť minút, priniesol menej ako požadované výsledky. Čím dlhšie sa zaťaženie používateľov zvyšovalo, došlo k slušnému množstvu odchýlok, čo svedčí o tom, že zdieľaný hosting hostgátora nie je najlepší s veľkými dopravnými špičkami. Konzistentnosť stránok SiteGround a A2 Hosting vyzerá lepšie.

hostgator zaťaženie nárazom

HostGator však nie je to najhoršie, čo sme videli v teste vplyvu na zaťaženie. Vyskytlo sa iba niekoľko špičiek a rozdiely medzi dobami zaťaženia neboli obrovské. Ak chcete vidieť, ako vyzerá nejednotný umelec, prečítajte si našu recenziu GreenGeeks.

HostGator má rovnako ako väčšina služieb webhostingu záruku dostupnosti 99,9%, ale na rozdiel od hostMonster, ktorý nezaručuje veľa (prečítajte si recenziu hostiteľa), HostGator chodí na prechádzku. Ak váš zdieľaný alebo predajca hostiteľa nedosiahne hranicu 99,9 percent, na váš účet dostanete jeden mesiac kreditu.

Ak chcete získať kredit, musíte sa na ne obrátiť, čo nie je prekvapujúce. Upozorňujeme, že záruka sa vzťahuje iba na zdieľané plány a plány predaja. Na vyhradený hosting sa vzťahuje osobitná záruka, keď dostanete pomerný kredit za akékoľvek obdobie, keď je server mimo prevádzky..

zabezpečenia

HostGator ponúka veľa zabezpečenia, ale možno ho nedostanete zadarmo. S viacerými partnermi v oblasti zabezpečenia webových stránok je ľahké nájsť služby, ktoré potrebujete, aby ste boli chránení. Niektorí weboví hostitelia však poskytujú podobné služby bezplatne, čo hostiteľa GGG zaostáva.

To však záleží na zvolenom pláne. Na tom nezávisí bezplatný certifikát SSL / TLS. Do všetkých plánov môžete nainštalovať certifikát SSL, ktorý prehliadačom navštevujúcim váš web oznámi, že je zabezpečený. Ak práve začínate, prečítajte si náš návod na inštaláciu certifikátu SSL v sprievodcovi WordPress, aby ste sa uistili, že ste to urobili správne.

Ide o zdieľané plány, ale môžete inovovať pomocou trhoviska na hlavnom paneli účtu. HostGator ponúka CodeGuard a SiteLock za príplatok. Aj keď sme s kvalitou týchto nástrojov spokojní, iní hostitelia webových stránok ponúkajú podobné položky zadarmo..

CodeGuard je automatizovaná služba zálohovania, ktorá ukladá vaše súbory mimo lokality každý deň. Aj keď je limit 1 GB vtipom v porovnaní s našimi najlepšími službami online zálohovania, máte povolené neobmedzené množstvo súborov a databáz za približne 2 $ mesačne. Ak prejdete na odber 8 dolárov mesačne, získate 10 GB úložného priestoru, zálohy na požiadanie a denné sledovanie webových stránok.

Za cenu môže stáť za to iba manuálne zálohovanie alebo investovanie do doplnku WordPress, ktorý vám umožní použiť cloudové úložisko na zálohovanie vašich webových stránok. Prečítajte si naše recenzie v úložisku cloudu, kde nájdete odporúčania.

SiteLock to stojí za to. Je to v podstate antivírusový program pre váš web, ktorý ho denne preveruje na prítomnosť škodlivého softvéru. Základný balík, ktorý beží okolo 3 USD, však prehľadáva iba vaše webové stránky. Na odstránenie škodlivého softvéru budete musieť upgradovať na balík 7 dolárov.

Navyše, ak chcete firewall webových aplikácií, ktorý opäť obsahuje mnoho webových hostiteľov zadarmo, musíte prejsť na balík 40 dolárov. SiteLock je vynikajúca služba a myslíme si, že to stojí za to, ale nejaká forma bezplatného skenovania škodlivého softvéru na základnom zdieľanom hostení sa stala normou.

To je však na zdieľanom hostení. Napríklad hosting WordPress obsahuje bezplatné základné verzie CodeGuard a SiteLock. To znamená, že sme chceli vidieť aspoň týždenné zálohovanie a skenovanie škodlivého softvéru v zdieľaných plánoch. Výdavky ďalších 10 – 20 dolárov mesačne na to, aby ste dostali to, čo ostatní hostitelia webových stránok zadarmo, nemajú zmysel.

súkromia

Keď hovoríme o ochrane osobných údajov webových stránok, vždy začíname s vašou doménou. Vaša doména obsahuje informácie, ktoré sú s ňou spojené, známe ako záznam WHOIS, ktorý je verejne vyhľadávaný online. To znamená, že kedykoľvek zaregistrujete doménu, ktokoľvek s pripojením na internet vás môže vidieť, že ju vlastníte, spolu s vašou adresou, telefónnym číslom a ďalšími.

Spôsob, ako obísť ochranu súkromia domény, ktorá nahrádza vaše informácie údajmi registrátora. HostGator ponúka ochranu súkromia domény, ale nie zadarmo. Je to 15 dolárov za rok, čo je rovnaká cena ako registrácia domény. Hoci to nevyzerá ako moc, súkromie domény by nemalo byť službou.

Poskytovatelia, ako je DreamHost, vedú pri každom nákupe poplatok za ochranu súkromia domény bezplatne, ale hostitelia, ktorí účtujú poplatok, ako napríklad hosting InMotion, nepožadujú toľko ako hostGator. V prvom rade by to nemala byť platená služba a hostGatorova daň nepomáha tejto záležitosti.

Zásady ochrany osobných údajov sa týkajú tiež. HostGator si vyhradzuje právo zdieľať vaše informácie s „médiami, pozorovateľmi odvetvia, marketingovými a reklamnými partnermi, predajcami, zákazníkmi, potenciálnymi zákazníkmi alebo partnermi.“ Táto informácia sa osobne neidentifikuje, takže to nie je príliš veľká záležitosť, ale stále existuje.

Znepokojujúce sú tretie strany, ktoré spoločnosť HostGator zdieľa informácie umožňujúce identifikáciu osôb. Medzi zoznamy patria Amazon Web Services, Commission Junction, Facebook, Google AdWords, PayPal, Salesforce, Verizon, WPBeginner, Yahoo a Bing. Stručne povedané, vaše informácie sa predávajú alebo zdieľajú aspoň s reklamnými platformami.

Existuje aj obava spoločnosti Endurance International Group. Je to webhostingový konglomerát, ktorý vlastní hostgator, Bluehost, SiteBuilder, MOJO Marketplace, iPage a ďalšie (prečítajte si našu recenziu v službe iPage). Vaše osobné informácie sa zdieľajú na rôznych platformách, takže nie je neprimerané napríklad povedať, MOJO Marketplace, aby ste si boli vedomí toho, že by ste mohli byť na trhu pre tému WordPress..

Ochrana osobných údajov nie je pre hostGatora veľkým problémom. Vaše informácie budú predané a zdieľané s kýmkoľvek, kto chce, všetko v snahe predať vám viac produktov.

podpora

Podpora hostGator je všadeprítomná. Po prihlásení, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, je tu vyhľadávací panel pre vedomostnú základňu a odkaz na začatie živého chatu. Nie sú to však jediné spôsoby, ako získať podporu. HostGator tiež ponúka nepretržitý priamy rozhovor pre zákazníkov z USA a zo zahraničia.

Aj keď máme radi, aké ľahké je získať prístup k podpore, podpora by mohla využívať prácu. HostGator má datovanú vedomostnú základňu, ktorá je spojená s klipartom s klipartom a sériovými obrázkami. Autorské práva boli aktualizované pre aktuálny rok, takže je jasné, že vedomostná základňa nebola opustená, ale stále je to očarujúce.

hostgator-review-Knowledgebase

Dátumový pohľad nie je problém, ale dôsledky pre užívateľskú prívetivosť sú. HostGator používa starú verziu svojich webových stránok vo vedomostnej základni, takže ak kliknete na niektorú z položiek hornej lišty, presmeruje vás späť na hlavnú webovú stránku.

To nie je len pre hornú ponuku. Niektoré články sú v aktualizovanej informačnej databáze, zatiaľ čo iné stále používajú datovaný vzhľad. Zdá sa, že v čase preskúmania sme chytili hostgátora s jeho príslovečnými nohavicami, pretože vynakladá úsilie na prechod na efektívnejší systém..

hostgator-review-Knowledgebase

Z toho, čo vidíme na novej informačnej báze, tento systém funguje, ale nie je úplne implementovaný. Musíme posúdiť na základe toho, čo vidíme v konkrétnom čase, takže ak nájdete hostGátora, keď sa zmenila jeho vedomostná základňa, upravte podľa toho.

Live chat nie je zlý, ale opakovatelia nie sú vždy jasní. Prístup podpory HostGator je viac hands-off ako povedzme, SiteGround alebo InMotion Hosting, a hoci to neznamená nevyhnutne zlú skúsenosť s podporou, nevyčnieva. Podpora hostgátora nie je zlá, ale videli sme lepšie.

Verdikt

HostGator sa cíti byť nespokojný. Rozsah plánov je vynikajúci, ale cena je vysoká a funkcie zabezpečenia sú skvelé, ale väčšina používateľov k nim nemá prístup. Celkovo je to hostiteľ, ktorý dokáže poskytnúť slušnú rýchlosť a solídne užívateľské prostredie, ale pokiaľ ide o funkcie, má vysokú cenu a málo obsahu.

Nie je to zlé, ale za cenu môžete urobiť lepšie. Ak hľadáte viac možností, prečítajte si naše ďalšie recenzie webhostingu.

Čo si myslíte o HostGator? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me