Recenzia DreamHost – aktualizovaná 2020

Recenzia Dreamhost

DreamHost je jediná webhostingová služba, ktorá skutočne chráni súkromie a ktorá ju umiestňuje vysoko na našom zozname. K ďalším výhodám patrí cena a jednoduchosť použitia, aj keď rozhranie môže využívať určitú prácu, rovnako ako jeho rýchlosť. Prečítajte si našu podrobnú recenziu DreamHost.


DreamHost je jedným z neobvyklých webhostingov v okolí. Prvé dojmy to však nepreukazujú. Skôr sa zdá, že sedí vedľa našich najlepších poskytovateľov webhostingu, ponúka dobrú rýchlosť, solídny rozsah plánov a pôsobivé funkcie za nízku cenu. To znamená, že jej sklon k bezpečnosti a súkromiu z neho robí vedúceho odvetvia, pokiaľ ide o vašu ochranu.

V tejto recenzii DreamHost sa porozprávame o tom, čo sa nám páčilo a nepáčilo po spustení webovej stránky s jedným z jej zdieľaných plánov. Pred testovaním rýchlosti a použiteľnosti budeme počas kontroly prediskutovať aj funkcie, bezpečnosť, súkromie, ceny a ďalšie informácie..

DreamHost by mohol byť lepší v oblastiach, ale ak ho berieme ako celok, je to pôsobivé. Rýchlosť je pevná, cena je nízka a bezpečnosť je skvelá. Nie je to však najrýchlejší poskytovateľ webhostingu, ktorý sme testovali, ani najjednoduchší spôsob použitia. Aj napriek tomu, že sa berie do úvahy nevýhoda, DreamHost je skvelý.

Dreamhost-Slider1

Dreamhost-slider2

Dreamhost-slider3

Dreamhost-slider4

Dreamhost-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre DreamHost

Vlastnosti

DreamHost má veľa funkcií, takže namiesto toho, aby sme sa ich pokúsili pokryť všetky, sústredíme sa na spoločné veci. Keďže sa plány drahšie, funkcie sa stávajú špecializovanejšími, takže ak hľadáte niečo konkrétne, na čo sme sa nezaoberali, odporúčame navštíviť web DreamHost, kde nájdete ďalšie podrobnosti..

Služba je postavená okolo, dobre, služba. Namiesto poskytovania vynikajúcich funkcií sa väčšina ponúk DreamHost zameriava na zlepšenie zážitku z webhostingu. To zahŕňa úplné úložisko SSD, neobmedzený počet e-mailov vo vašej doméne a bezplatný certifikát SSL.

Keď sa dotkneme nižšie uvedenej časti „Zabezpečenie“, DreamHost má v súvislosti s bezpečnosťou a ochranou súkromia osobitný prístup. Tam, kde iné služby účtujú poplatky za funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, DreamHost ich považuje za právo. Z tohto dôvodu to vedie poplatok za zmenu mnohých z datovaných nápadov v webhostingovom priemysle.

Nie je to však ako keby bol DreamHost mimo toho neúrodný. Všetci používatelia získajú webovú stránku Remixer, ktorá používa rozhranie v štýle blokov, ktoré sa podobá Webnode (prečítajte si našu recenziu Webnode). Remixer je síce citlivý a výkonný pre vstavaného tvorcu webových stránok, ale je len niekoľko kolíkov pod našimi najlepšími tvorcami webových stránok..

Dreamhost-review-remixér

Je to hlavne preto, že neprichádza s integráciou služieb Wix alebo Weebly, ktoré sú umiestnené v hornej časti recenzií našich tvorcov webových stránok (prečítajte si naše recenzie Wix a Weebly). Je výkonný a schopný zostaviť skvelo vyzerajúci web, ale ak hľadáte veľký obchod s aplikáciami alebo pokročilé funkcie, je najlepšie držať sa špecializovaného staviteľa..

Napriek tomu má Remixer jednu veľkú výhodu. Hoci môžete webovú stránku, ktorú ste vytvorili, jednoducho publikovať pomocou Remixera, môžete ju tiež exportovať do WordPressu. To vám umožní využiť vynikajúce rozhranie budovy a škálu šablón bez toho, aby ste sa vzdali flexibility, ktorú ponúka WordPress.

Ďalšie funkcie sa väčšinou zameriavajú na plány, ktoré sú súčasťou. Napríklad plány DreamPress, o ktorých budeme hovoriť v časti „typy hostenia“, zahŕňajú niektoré verzie Jetpacku a cloudhosting ponúka plný prístup root.

Prehľad funkcií DreamHost

Logo DreamHostwww.dreamhost.com

Začína sa od 259 dolárov mesačneVšetky plány

Typy serverov

Zdieľaný hosting

Hosting VPS

Spravované WordPress

Cloud hosting

Dedikovaný hosting

Reseller Hosting

Usablity

FTP prístup

Prístup SSH

cPanel

Rootový prístup

Denné zálohy
plán špecifické

Tvorca webových stránok

služby

SEO

marketing

Dizajn webových stránok

zabezpečenia

Ochrana súkromia domény

SSL šifrovanie

Odstránenie škodlivého softvéru
zaplatil

Brána webovej aplikácie

Dvojfaktorové overenie

Ochrana DDoS

SFTP

podpora

E-mailová podpora

Telefonická podpora
Platená podpora

Podpora live chatu

návody

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Podpora 24/7

stanovenie ceny

DreamHost je lacnejší ako ostatní poskytovatelia, ak sa pozriete na propagačné ceny. Hostinger vám môže poskytnúť nižšiu sadzbu za zdieľaný hosting, ak si kúpite tri alebo štyri roky vopred (prečítajte si našu recenziu hostingera), ale z väčšej časti je DreamHost v súlade s ostatnými poskytovateľmi, pokiaľ ide o propagačné ceny..

To je však iba pre začiatočné obdobie. DreamHost sa po obnovení stane omnoho lacnejším ako konkurencia a vďaka jeho ľahko pochopiteľnému a transparentnému systému stanovovania cien je jasné, čo kupujete, keď sa nahlásite. Keď je všetko povedané a hotové, DreamHost je jednoduchý spôsob, ako získať lacný webhosting.

Naproti tomu s iPage, ktorý, ako môžete vidieť v našej recenzii iPage, vám umožní zdieľaný plán za približne 2 doláre mesačne. To je len vtedy, ak si kúpite tri roky vopred. Po skončení počiatočného obdobia utratíte okolo 8 dolárov mesačne, čo je základná cena pre väčšinu odvetvia webhostingu..

V prípade DreamHost to tak nie je. Aj keď si ešte stále ušetríte najviac peňazí zakúpením najdlhšieho trvania, základný zdieľaný hosting obnovuje mesačne okolo 6 dolárov, čo je omnoho lacnejšie ako zvyšok trhu. To prináša aj plány, pričom DreamHost prichádza o pár dolárov lacnejšie ako ostatní špičkoví poskytovatelia.

Navyše získate výber v dobe, ktorú si kúpite. Ak použijete aplikáciu iPage znova, môžete si zakúpiť iba jeden až tri roky hostenia. V rámci všetkých programov DreamHost si môžete kúpiť jeden mesiac, jeden rok alebo tri roky. Schopnosť ísť mesačne nemožno podceňovať, najmä v prípade zdieľaných balíkov.

Všetky zdieľané plány sú podporované aj 97-dňovou zárukou vrátenia peňazí spoločnosti DreamHost. Bez ohľadu na to, aké trvanie si vyberiete, získate viac ako tri mesiace, aby ste zmenili názor a dostali svoje peniaze späť. DreamHost je lídrom v oblasti vrátenia platieb a 90-dňové okno InMotion Hosting ponecháva v prachu.

Pre stanovenie ceny ponúka DreamHost všetko, čo chceme. Plány sú lacnejšie ako zvyšok trhu, ceny sú transparentné počas celého procesu platby, môžete si kúpiť akúkoľvek dobu trvania a plány sú kryté veľkorysou zárukou vrátenia peňazí. Pre nás je to všetko o ceny vyššie.

Jednoduchosť použitia

Ako už bolo spomenuté, DreamHost je transparentný, pokiaľ ide o stanovovanie cien, čo veľmi uľahčuje používanie. Na každej stránke produktu je prepínanie medzi mesačnými a ročnými plánmi, ktoré jasne ukazujú, koľko programov stojí, než sa dostanete na stránku s pokladňou. DreamHost tiež zobrazuje percento, ktoré ušetríte za mesačný plán.

Keď vyberiete plán, dostanete sa na atraktívny trojdielny proces platby. Hoci väčšina webových hostiteľov jednoducho zobrazuje podrobný zoznam služieb, DreamHost robí proces pokladania sviežim. Stránka pokladnice obsahuje dynamické prvky, ktoré sa pri rezervácii pohybujú po stránke a prinášajú takú úroveň kvality, ktorá je málokedy viditeľná u webových hostiteľov..

Dreamhost-review-pokladňa

Podrobnosti o vašej platbe sa zobrazujú na pravej strane stránky a citlivosť a čisté rozloženie stránky pokladnice ukazujú znalosť dizajnu webových stránok, ktorú robí málo ďalších hostiteľov..

Dôležité je, že sa nikdy necíti, ako by sa DreamHost pokúšal dostať sa na vás. Aj keď sa zdá, že iní weboví hostitelia sa s vaším plánom vplížia do viacročných zmlúv alebo nepotrebných funkcií a poplatkov, DreamHost má jasno v tom, čo kupujete a akú cenu zaň zaplatíte..

Po dokončení platby vás DreamHost presmeruje na stránku na vytvorenie hesla a pošle niekoľko e-mailov na zaregistrovanú adresu. Tento prístup sa nám páči, pretože vás núti prehľadávať si e-maily, aby ste našli podrobnosti o účte. Heslo, ktoré vytvoríte, by sa malo uložiť do nášho najlepšieho správcu hesiel, Dashlane (prečítajte si našu Dashlane recenziu)..

Pri pokladni však bolo niečo divné. Pôvodne sme plánovali nasmerovať doménu, ktorú sme už vlastnili, na DreamHost, ktorá však pri pokladni zlyhala. Namiesto toho sme povedali, že doménu zaregistrujeme neskôr. Po vstupe na ovládací panel však bolo jasné, že DreamHost pre nás vygeneroval subdoménu a nainštaloval tam WordPress.

Nebolo jasné, že stále potrebujeme pridať doménu, a nebolo to jednoduché. Nielenže sme museli vymazať vygenerovanú subdoménu DreamHost, ale museli sme počkať, kým sa do nej môžu vložiť menné servery nášho registrátora, aby sme ju mohli pridať. Stručne povedané, je najlepšie zaregistrovať si doménu v DreamHost, ak sa prihlasujete k účtu.

Ovládací panel DreamHost

DreamHost nemá cPanel. Namiesto toho má vlastný ovládací panel a hoci nemá prístup založený na aplikáciách, ktorý má cPanel, funguje dobre. Ak máte záujem o cPanel, pozrite si náš najlepší webhosting s sprievodcom cPanel.

Dreamhost-review-control-panel

V mnohých ohľadoch je cPanel honosný. Ikony sú veľké a farebné, vďaka špecifikáciám sa budete cítiť, akoby ste pilotovali zložitú loď, a množstvo detailov určite znamená, že je výkonná. Odhliadnuc od zábavy, cPanel je výkonný, ale môže to byť trochu veľa, najmä ak sa snažíte plniť jednoduché úlohy.

Ovládací panel aplikácie DreamHost je v úplnom podnikaní a prehlbuje sa honosnými ikonami, aby sa dosiahlo efektívnejšie rozloženie. Aj keď to nie je také vzrušujúce, ovládací panel je skonštruovaný na použiteľnosť. Ponuka na ľavej strane slúži na navigáciu po ovládacom paneli a jasne ukazuje spôsoby, ako zostaviť vaše webové stránky alebo spravovať vaše služby.

Ovládací panel sa však môže v niektorých bodoch cítiť nespojený. Napríklad karta „WordPress“ začína „inštaláciami jedným kliknutím“, ktorá zobrazuje takmer prázdnu obrazovku s niekoľkými možnosťami a hneď pod ňou je „DreamPress“, ktorá vyzerá skôr ako reklama ako čokoľvek iné.

Dreamhost-review-dreampress-control-panel

Je to estetický problém, takže pokiaľ ide o použiteľnosť, nezáleží na tom. Poskytovatelia, ako napríklad Bluehost, však dokazujú, že môžete mať vzhľad a funkčnosť (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Bluehost).

To znamená, že snaha spoločnosti DreamHost navrhnúť ovládací panel sa oplatí. Rozhranie je zjednodušené, spravuje informácie o svojom hostingu a účte pod jednou strechou bez toho, aby sa cítil ohromujúci. Je však zrejmé, že niektorým oblastiam sa venovalo viac pozornosti ako iným, s podivnými, datovanými výbermi dizajnu na niektorých stránkach a moderným prístupom k iným..

Typy hostenia

DreamHost má mätúcu zostavu s prestávkou medzi zdieľaním a hostingom WordPress. Napriek tomu sa typy hostingu, ktoré si môžete kúpiť, ľahko rozpadnú. Môžete si kúpiť zdieľaný, VPS, dedikovaný a cloud hosting.

O balíčkoch WordPress sa budeme baviť o minútu, pretože ponuka DreamHostu si zaslúži svoju vlastnú sekciu.

Zdieľané plány sa ľahko strávia. Pri kúpe jedného kupujete priestor na serveri, na ktorom sú uložené iné webové stránky, čím sa znížia celkové náklady na jeden web. Zdieľané plány, hoci sú skvelé na šetrenie peňazí, spravidla nie sú také rýchle alebo konzistentné ako vyhradená možnosť.

DreamHost ponúka dve verzie: Starter a Unlimited. Plány sú identické mimo počtu domén, ktoré môžete hosťovať. Štartér vám umožňuje mať jednu doménu a päť subdomén, zatiaľ čo Neobmedzené ponuky, ktoré by uhádli, neobmedzené domény.

Páčilo sa nám, ako sa DreamHost delí o svoje spoločné plány. Na rozdiel od iných webových hostiteľov, ktorí ponúkajú mätúcu a odstupňovanú štruktúru – prečítajte si príklad našej HostGator recenzie – DreamHost sa vás pýta len na počet webových stránok, ktoré potrebujete hostiť.

Plány VPS sú podobné zdieľaným plánom v tom, že používate server s inými webovými stránkami, ale namiesto zdieľania zdrojov získate svoje vlastné. Namiesto ponúkania viacerých zdieľaných plánov ponúka DreamHost viacero plánov VPS, čo vám poskytuje možnosti lacného nákupu, ak prevádzkujete malú webovú stránku, alebo si zakúpite veľký balík, ak potrebujete viac energie.

Dreamhost-review-VPS-plány

Ak chcete získať špecializovaný hosting, musíte sa obrátiť priamo na DreamHost. Ako už názov napovedá, vyhradený hosting vám dá server pre seba. Aj keď môžete prehľadávať dostupné servery, aby ste našli ten, ktorý pracuje pre vás, hovoriť s agentom DreamHost je zvyčajne najlepšia stávka. Ak máte záujem o ďalší predaj hostingu, môžete tiež investovať do vyhradeného servera.

Zdieľané, VPS a dedikovaný hosting sú štandardné cestovné pre špičkových webových hostiteľov. Čo je vzrušujúce na DreamHost, je cloud hosting. Cloud hosting alebo DreamCompute, ako to DreamHost nazýva, distribuuje vaše webové stránky v cloude. Pretože neexistuje centralizované umiestnenie, cloudový hosting poskytuje vyššiu rýchlosť a bezpečnosť ako tradičné formy hostingu.

DreamHost to tiež prekrúti. Namiesto toho, aby ste platili iba mesačný poplatok, platíte iba za hodiny, ktoré používate. Nie je to však neobmedzené. DreamHost vám bude účtovať iba 600 hodín (25 dní) mesačne, takže viete, čo platíte. Navyše, kvôli štruktúre cloudhostingu môžete pridať ďalšie zdroje podľa potreby.

DreamPress

Ak kliknete na položku „WordPress“ v hornej časti webovej stránky DreamHost, zobrazí sa vám možnosti zo zdieľaných a plánov VPS. Zameriame sa však na plány exkluzívne pre WordPress s názvom DreamPress. DreamPress je spravované riešenie WordPress, ktoré využíva cloudhosting pre najlepšiu rýchlosť a dostupnosť za najnižšie možné náklady.

Dreamhost-review-wordpress

Existujú weboví hostitelia, ktorí sa špecializujú na spravovaný hosting WordPress – príklady nájdete v našej recenzii Pagely a Kinsta – ale zriedka vidíme poskytovateľa, ktorý okrem pôsobivého usporiadania má vynikajúci riadený hosting WordPress. Nie je prekvapením, že DreamPress získal miesto v našom najlepšom webhostingovom sprievodcovi pre WordPress.

Špecifikácie sú skvelé, ale funkcie sú ešte pôsobivejšie. Okrem automatických denných záloh získate aj neobmedzené zálohy na požiadanie na ochranu svojich webových stránok, čím sa vyhnete nutnosti manuálneho zálohovania WordPress. Pretože je DreamPress spravovaný, získate aj automatizované aktualizácie WordPress.

S každým plánom získate navyše určitú úroveň Jetpack. Odberatelia DreamPress Pro a DreamPress Plus môžu používať ktorúkoľvek z prémiových tém WordPress.com..

DreamPress kombinuje hodnotu a výkon do spravovaného balíka WordPress, ktorý je ťažké nájsť. Hoci Pagely ponúka výkonný hosting WordPress, je to drahé. Na druhej strane si môžete uložiť niekoľko kostí so zdieľanou možnosťou, napríklad Arvixe, ale budete obetovať veľa energie (prečítajte si našu recenziu v Arvixe).

DreamHost dosahuje pôsobivú rovnováhu, ktorá je ideálna pre väčšinu používateľov WordPress. Ak práve začínate s programom WordPress, prečítajte si našu sériu tutoriálov:

 • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress.
 • Sprievodca prechodom na WordPress.
 • Sprievodca pokročilým používaním WordPress.

rýchlosť & uptime

Na testovanie rýchlosti webových stránok používame Pingdom Speed ​​Test a Load Impact. Pingdom Speed ​​Test poskytuje izolovaný čas načítania pre jednotlivého užívateľa, ktorý pristupuje k webovej stránke, ako aj podrobný denník pripojenia, aby sme videli, kde sa zachytávač nachádza, ak existuje. Load Impact simuluje výkonnosť webovej stránky v reálnom svete.

Testy sa uskutočnili s najnákladnejším zdieľaným plánom spoločnosti DreamHost na prázdnej verzii programu WordPress. Týmto spôsobom môžeme zaistiť, aby žiadne honosné témy alebo prvky neovplyvňovali výsledky.

DreamHost fungoval dobre, ale nie tak dobre ako najlepší hostia, napríklad A2 Hosting (prečítajte si našu recenziu hostenia A2). Napriek tomu to nebolo príliš pozadu. So skóre 90 zo 100 je DreamHost pôsobivý, pokiaľ ide o rýchlosť, aj keď, ako vidíte v grafe nižšie, metrika „čakať“ predstavuje viac času, ako by sme chceli.

Dreamhost-review-speed-test

Táto metrika meria čas, ktorý prehliadač čaká na prijatie údajov zo servera. Na základe nášho testovania vidíme, že väčšina času načítania čaká, kým sa začnú toky údajov, čo naznačuje, že DreamHost môže urobiť viac pre optimalizáciu času načítania. Napriek tomu výsledky nie sú zlé.

Dopad zaťaženia priniesol dobré výsledky, ale videli sme lepšie. Pri zvyšovaní zaťaženia používateľov došlo k niekoľkým špičkám v čase načítania, ale DreamHost sa vždy podarilo vrátiť tam, kde to začalo. Vo výkone je to podobné ako v serveri InMotion (prečítajte si našu recenziu o hostení InMotion) v tom, že existuje malé množstvo nezrovnalostí, ale nič, čo by ho mohlo ovplyvniť.

Dreamhost-review-load-vplyv

Ak chcete vidieť, ako nejednotný výkon vyzerá v našom teste zaťaženia záťažou, prečítajte si našu recenziu GreenGeeks.

Pokiaľ ide o dostupnosť, DreamHost zaručuje oveľa viac ako väčšina webových hostiteľov. Namiesto 99,9-percentného prevádzkového času má 100-percentnú záruku dostupnosti, čo je výrazný rozdiel, ako vidíte v našom sprievodcovi zárukou dostupnosti. Našťastie DreamHost definuje, čo znamená záruka v podmienkach služby.

Ak dôjde k výpadku vašich webových stránok, databáz, e-mailov, FTP, SSH alebo webmail z dôvodu zlyhania systémov DreamHost, dostanete kredit za jeden deň hostenia za každú hodinu, keď je služba vypnutá. Na rozdiel od lokality SiteGround vám bude vyplatená kompenzácia až do výšky 10 percent vášho nasledujúceho obdobia hostenia, čo vám dá mesiac hosťovania zadarmo (prečítajte si našu recenziu webu SiteGround)..

Je dôležité si uvedomiť, že táto záruka sa vzťahuje iba na neohlásené prestoje. Ak z akéhokoľvek dôvodu beriete svoj web do režimu offline, či už ide o škodlivý súbor alebo čokoľvek iné, záruka sa neuplatňuje. Nevzťahuje sa ani na plánovanú, ohlásenú údržbu.

Celkovo je DreamHost rýchly a odolný, aj keď sa snaží udržať krok s našimi najlepšími výkonmi. To znamená, že je rýchlejšia ako väčšina a so spoľahlivou zárukou dostupnosti, táto sekcia sa za ňu dobre vytráca.

zabezpečenia

Zabezpečenie je hlavným zameraním DreamHost. Zatiaľ čo iní weboví hostitelia to považujú za službu, DreamHost to vidí ako právo. S vaším plánom je zadarmo zahrnutých veľa bezpečnostných nástrojov, ktoré zaisťujú, že vaše webové stránky sú chránené pred nezašifrovanými pripojeniami a škodlivým softvérom.

Začína to bezplatným certifikátom Poďme šifrovať SSL / TLS. Hoci bezplatné certifikáty SSL sa stávajú bežnejšie, DreamHost bol jedným z prvých poskytovateľov, ktorý jedného bezplatne zaradil. Keď používate certifikát SSL / TLS, v podstate hovoríte prehliadaču, ktorý sa pripája k vášmu webu, že mu môžete dôverovať, a zašifrujete pripojenie návštevníka.

Hoci sú certifikáty SSL vynikajúce na ochranu pri prenose údajov, sú mimoriadne dôležité, ak zhromažďujete osobné informácie na svojom webe, či už ide o kontaktný formulár alebo stránku s pokladňou. Po nainštalovaní sú osobné údaje prenášané medzi vami a návštevníkom šifrované, o čom sa dočítate v našom popise šifrovania.

V zákulisí DreamHost používa ModSecurity, čo je open source webový aplikačný firewall určený pre servery Apache. Vďaka svojej povahe otvoreného zdroja dokáže DreamHost do brány firewall pridať stovky vlastných pravidiel, aby sa zaistilo, že akékoľvek pripojenie, ktoré by sa malo zastaviť, je.

Balík zabezpečenia doplní DreamShield, nástroj na odstránenie škodlivého softvéru DreamHost. Bohužiaľ to však nie je súčasťou vášho plánu. Vzhľadom na to, koľko funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov obsahuje DreamHost zadarmo, má zmysel iba to, že by to bol aj DreamShield, ale to nie je tento prípad.

Namiesto toho vám pobeží 3 $ mesačne, čo nie je zlé, ale zadarmo je lepšie. Napriek tomu je to lepšie ako väčšina vstavaných skenovacích nástrojov. DreamShield vykoná na vašom webe týždenné kontroly a automaticky vyčistí všetko, čo nájde. Časť ochrany na odstránenie je dôležitá, pretože väčšina balíkov škodlivých nástrojov prehľadáva iba váš web.

Funguje to ako antivírus pre vaše webové stránky (prečítajte si našu najlepšiu príručku k antivírusovému softvéru), ktorá vás chráni pred nepríjemnosťami súvisiacimi s počítačovou kriminalitou. DreamShield je dosť lacný a dostatočne pôsobivý, aby to stálo za to, ale ak sa DreamHost snaží vylepšiť svoj bezpečnostný balík vrátane DreamShield zadarmo, bude to dobré miesto na spustenie.

súkromia

Zabezpečenie DreamHost môže byť pôsobivé, ale jeho súkromie vyniká ešte viac. Aj keď v našich recenziách VPN bežne hovoríme o ochrane súkromia, je to dôležité aj pre webhosting, a to nielen pre dodržiavanie práv občanov v slobodných štátoch, ale aj pre ochranu údajov používateľov, ktorí interagujú s webovými stránkami..

Každá doména zaregistrovaná v službe DreamHost obsahuje súkromie domény, ktoré nahrádza osobné informácie, ktoré ste zaregistrovali v doméne, informáciami o registrátorovi. Takmer každý hostiteľ hostuje poplatky za ochranu súkromia domény, čo nie je v poriadku. Za menej ako 1 $ mesačne sa účtovanie poplatkov za ochranu súkromia v doméne javí ako lacný spôsob, ako niklu a desetníku zákazníkovi zaplatiť.

DreamHost si uvedomuje, že súkromie používateľa by nemalo byť službou, ale právom, takže zahŕňa aj súkromie domény zadarmo. Aj keď je to pre nás veľká vec, ešte väčšou dohodou je spoločnosť, ktorá bojuje v mene svojich zákazníkov o zachovanie súkromia.

V roku 2017 sa ministerstvo spravodlivosti USA obrátilo na DreamHost, aby poskytlo informácie o disruptj20.org, čo bola webová stránka postavená na organizovaní politických protestov správy Trump v USA. Je dôležité poznamenať, že táto webová stránka nehovorila o násilí alebo niečo také. Skôr to bolo zamerané na protestovanie a odporovanie.

Bez ohľadu na vaše politické názory urobil DOJ niečo neobhájiteľné a požiadal DreamHost nielen o odovzdanie informácií o vlastníkovi tejto webovej stránky, ale aj o všetkých, ktorí ju navštívili. DOJ celkovo požadoval 1,3 milióna IP adries a informácie umožňujúce identifikáciu osôb s tisíckami registrovaných užívateľov.

Skrátka je to, že potom, čo DreamHost žiadosť zamietol, DOJ podal návrh na vyšší súdny dvor Washington D.C., aby požiadal o dokumenty, na ktoré DreamHost odpovedal opozičnými argumentmi..

Po slogane bolo potrebné údaje ešte odovzdať, ale väčšina osobne identifikovateľných informácií mohla spoločnosť DreamHost redigovať. Súd uznal vládu, že „nemá právo prezerať si informácie obsiahnuté na webovej stránke DreamHost“.

Výsledok tohto prípadu nehovorí nič o DreamHost, ale skutočnosť, že spoločnosť sa postavila za ochranu súkromia používateľov, hovorí objemy. Je to jeden z webových hostiteľov, ak nie jediný, ktorý sa stará o ochranu osobných údajov používateľov, ktoré nemožno ignorovať.

podpora

Podpora nás nikdy neznepokojovala a hoci ľudský tím DreamHost nás neznepokojuje, robot na domovskej stránke áno. Po pristátí na webe vás uvíta predajný robot s otázkou, prečo ste na návšteve, a nasmeruje vás na rôzne služby, ktoré ponúka DreamHost.

Okrem toho vás robot môže nasmerovať na skutočnú podporu. Na hlavnom paneli účtu môžete získať prístup k podpore kliknutím na kartu Podpora v ponuke na ľavej strane alebo v hornom menu. V ponuke na ľavej strane môžete spustiť proces podpory založený na lístkoch spoločnosti DreamHost a tiež zobraziť stav servera a databáz..

Dreamhost-review-contact

Podpora založená na lístkoch je dobrá. DreamHost vás najskôr požiada, aby ste opísali problém, ktorý sa potom pokúsi vyriešiť pomocou databázy znalostí. Ak nenájdete odpoveď, budete môcť poslať e-mail alebo chatovať s zástupcom technickej podpory. Telefonická podpora je k dispozícii tiež, ale za cenu. Spustí vám 10 dolárov za spätné volanie alebo 15 dolárov za mesiac až tri hovory mesačne.

Nemali by ste sa však príliš obracať na podporu, čo je dobré vzhľadom na to, že postup nie je jednoduchý. Znalostná základňa je hustá a ľahko ovládateľná, pričom pokrýva základné a pokročilé témy s rovnakou starostlivosťou.

Dreamhost-review-Knowledgebase

Okrem toho existuje užívateľské fórum, ktoré je vo svete webhostingu zriedkavé. Nie je to najlepší pomocný nástroj – rýchly pohľad ukazuje iba odpovede na posledné otázky – ak nenájdete podporu nikde inde, je k dispozícii.

Celkovo je podpora dobrá, ale mohla by byť skvelá vďaka efektívnejšiemu procesu kontaktovania. Popálenie telefonickej podpory tiež horí. To znamená, že opakovania, s ktorými sme hovorili, boli zdvorilí a nápomocní a vedomostná základňa ponúka veľké množstvo svojpomocných zdrojov..

Verdikt

DreamHost je niečo zvláštne. Vďaka nízkym cenám, pôsobivej rýchlosti a dobrému spektru funkcií sa dokáže uchrániť pred akýmkoľvek poskytovateľom špičkových políc (rovnako ako v porovnaní s našim DreamHost vs Bluehost). DreamHost však nie je len ďalším vysoko kvalitným webovým hostiteľom. Skôr má osobitný záujem o bezpečnosť používateľov a súkromie a oddeľuje ich od preplneného trhu.

Celkovo by ste mohli minúť oveľa viac a urobiť oveľa horšie. DreamHost robí všetko, čo chceme, aby webhosting urobil, aj keď sú niektorí poskytovatelia v určitých oblastiach lepší. Ak vás zaujíma niečo, čo DreamHost neponúka, prečítajte si naše recenzie webhostingu.

Čo si myslíš o DreamHost? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map