VPN.Express Review – Aktualizované 2020

VPN.Expresné hodnotenie

VPN.Express, ktorý sa pokúša získať peniaze prostredníctvom rozpoznávania mien, je iba tieňom v porovnaní so službou, ktorej meno sa vytrháva. Jeho existencia je však skvelým spôsobom, ako predviesť všetko, čo by VPN nemala byť, takže odporúčame prečítať si celú našu recenziu.


best-VPN-recenzia

Zdá sa, že VPN.Express sa pokúša jazdiť na kabrioletoch ExpressVPN, posudzujúc ich názov a podobné písmo. ExpressVPN je náš obľúbený poskytovateľ súkromných virtuálnych sietí, takže ak chcete ušetriť čas a dozvedieť sa najlepšie, čo je, odporúčame vám prejsť na našu recenziu ExpressVPN..

Ak sa však chcete držať a vidieť takmer komplexný zoznam toho, čo poskytovateľ VPN môže urobiť zle, ste na správnom mieste. VPN.Express ponúka rozumné ceny a jeho trvalé rýchlosti sťahovania nie sú zlé, ale vysoký čas pingov a určitý efekt zvyšovania rýchlosti pri prenose dát spôsobujú, že zážitok z prehliadania je takmer netolerovateľný.

Neexistujúca zákaznícka podpora a zastaralý web pridávajú palivo k tomuto požiaru skládky, čo vytvára frustrujúci zážitok, ktorý by sme nechceli, aby niekto prešiel. Mali by ste si ušetriť problémy a namiesto toho si prečítať nášho najlepšieho sprievodcu VPN.

Alternatívy pre VPN.Expresia

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Povedať, že VPN.Express nemá funkcie, by bolo podhodnotením. Klient nemá ponuku nastavení a ponúka žiadne možnosti konfigurácie. Jednoducho dostanete, čo dostanete. To znamená, že neexistuje spôsob, ako ho nakonfigurovať tak, aby bežal pri štarte, bez zabijákov a bez rozdeleného tunelovania.

Tvrdí, že ponúka niekoľko protokolov, ale keď sa pozriete na príručky na webe, zistíte, že musia byť nakonfigurované manuálne a klient ich nepodporuje..

VPNExpress-OS

Na webe VPN.Express sa možno môže pochváliť tým, že je „najjednoduchšou sieťou VPN vôbec“. V niektorých ohľadoch je to pravda. Napríklad nie je čo konfigurovať alebo nastavovať. Väčšina ľudí to však stále uvidí ako nevýhodu a nie ako vlastnosť, na ktorú sa môže pochváliť.

Ako sa dostaneme hlbšie do tejto recenzie, uvidíte, aké neúrodné sú vlastnosti VPN.Expresia. Možnosti zabezpečenia, platobné možnosti a dokonca aj podpora zákazníkov výrazne chýbajú.

Prehľad funkcií VPN

Logo VPN.Expressvpn.express

Začína sa od 499 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, PaymentWall

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
neobmedzený

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
7 dní

Celosvetová suma servera
64 serverov

OS pre stolné počítače
windows

Mobilné operačné systémy
Android

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Opera

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
128-AES, 256-AES, 2048-bit SSL

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa
zastaraný

stanovenie ceny

VPN.Expres účtuje priebežnú sadzbu, ak sa prihlásite na odber mesačne. Ak sa však zaregistrujete na dlhšie obdobie, existujú výrazné zľavy. Aj keď ceny nie sú predražené, očakávali by ste, že získate lepšiu ponuku, pretože nezískate veľa funkcií, ktoré jej konkurenti poskytujú..

Ceny siete VPN sú štandardom pre odvetvie VPN. Aj keď nejde o trh, nie je to ani dobrý obchod. Poskytovateľ bohužiaľ neberie kreditné karty ako platbu. Trvá PayPal, PaymentWall a bitcoin, ako aj niekoľko ďalších kryptomien.

Ak sa chcete zaregistrovať do siete VPN dlhšie ako jeden rok, pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN. NordVPN ponúka stanovovanie cien v dvoj a trojročných časových rámcoch, ktoré je ťažké prekonať. Na druhej strane, ak sa chystáte zaregistrovať iba mesačne alebo štvrťročne, stojí za to pozrieť sa na našu kontrolu súkromného prístupu na internet..

Všetky plány VPN.Expresia umožňujú neobmedzenú šírku pásma a pripojenie. Má tiež sedemdňové pravidlá vrátenia platby, ktoré vám umožňujú získať peniaze späť, ak nie ste spokojní so skúsenosťami.

Na niekoľkých miestach na svojej webovej stránke VPN.Expres tvrdí, že má k dispozícii bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu, zdá sa však, že neexistuje spôsob, ako sa k nemu prihlásiť, čo nás núti považovať svoju politiku vrátenia platby za „bezplatnú skúšobnú verziu“. Za „bezplatné“ skúšobné obdobie musíte zaplatiť poplatok za predplatné a potom získať náhradu. Ako budeme diskutovať neskôr, môže byť ťažké sa spojiť so zákazníckym servisom.

Ak chcete vyskúšať skutočne bezplatnú sieť VPN a zistiť, či je pre vás to pravé, prečítajte si náš článok o najlepších bezplatných službách VPN..

Jednoduchosť použitia

VPN.Express je problém, s ktorým sa treba vyrovnať od začiatku. Neberie kreditné karty ako spôsob platby a pri zadávaní platby prostredníctvom služby PayPal sa vyskytol problém. Dostali sme e-mail s oznámením, že platba neprešla.

Napriek tejto správe sme dostali faktúru, v ktorej sa uvádza, že sme za službu zaplatili. Pri pokuse o prihlásenie pomocou nášho e-mailu ako používateľského mena, čo je štandardná prax, keď sa od vás nepožaduje zadanie používateľského mena, sa nepodarilo prihlásiť.

Ukazuje sa, že VPN.Express automaticky generuje náhodné užívateľské meno, ktoré musíte použiť na prihlásenie. Po prihlásení sme si prezreli sprievodcov na webe VPN.Express a stiahli klienta..

Po otvorení klienta sa vám zobrazia tri možnosti pripojenia, prepínač prepínania na pripojenie a odpojenie a ponuka na výber umiestnenia, do ktorého chcete smerovať. Tri možnosti, ktoré sú vám ponúknuté, sú „režim polohy“, „režim slobody“ a „režim v blízkosti“.

VPNExpress-FreedomMode

Neexistuje vysvetlenie toho, čo tieto možnosti znamenajú. Webové stránky ani klient neuvádzajú, aký by mohol byť rozdiel medzi „režimom polohy“ a „režimom slobody“.

Ak vyberiete zmenu miesta, zobrazí sa vám zoznam krajín, ktorý nie je v abecednom poradí. Väčšina sietí VPN zobrazuje vlajky vedľa každej krajiny, čo je jedna z funkcií, ktoré oceníte, až kým nebudete musieť žiť bez nej. Nea abecedná povaha zoznamu a nedostatok zástavok sťažujú prehliadanie možností oveľa ťažšie, ako by malo byť..

VPNExpress-servery

Ak hľadáte ľahko použiteľnú sieť VPN, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu CyberGhost. Má klienta, ktorý dáva zmysel a poskytuje vám možnosti, zatiaľ čo je užívateľsky prívetivý, dokonca aj pre tých, ktorí nie sú oboznámení s používaním sietí VPN..

rýchlosť

Ako je často prípad spornejších sietí VPN, jednoduchá tabuľka nedokáže zachytiť skúsenosť s používaním siete VPN.Express. Podľa čísel to vyzerá dobre. Pri trvalom sťahovaní dokáže zachovať väčšinu rýchlosti sťahovania nášho pripojenia a stráca asi tretinu rýchlosti odovzdávania.

Zaujímavé je, že tieto výsledky sa zdajú byť konzistentné na diaľku. Či už bolo pripojenie k serveru v Seattle, ktorý bol asi 2 800 kilometrov, alebo k serveru v Zürichu, bolo asi 4 400 kilometrov, ping a výkon boli takmer rovnaké. To znamená, že výkon zo servera na server je nekonzistentný, pričom niekoľko serverov nefunguje vôbec.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, USA)1572,245,99
Londýn15465,753.21
Zurich12267.184,44
Seattle12467,294,63
Tel Aviv, Izrael15759,534,52
Hamburg, Nemecko10034.485,47

Pokúsili sme sa pripojiť k ešte bližšiemu serveru ako Seattle, mali sme však problémy. Na zozname serverov sú uvedené Seattle aj Washington. Seattle je v štáte Washington, takže sme predpokladali, že „Washington“ bol Washington, D.C., čo je blízko k miestu, kde sme vykonávali testovanie. Nemohli sme však prinútiť Washingtonský server, aby fungoval, a preto bol Seattle najbližšou možnosťou, akú sme mali.

Po pripojení, bez ohľadu na to, ktorý server sme používali, bolo prehliadanie pomalé. Vysoký čas pingu nebol jediným faktorom. Pri testovaní rýchlosti nášho stola bol značný čas na zvýšenie rýchlosti.

Spojenie by sa vždy začalo rýchlosťou kilobitov za sekundu, potom by trvalo niekoľko sekúnd, kým sa rampa zvýšila na megabitov za sekundu, a nakoniec by do testu dosiahlo slušnú rýchlosť asi štyri alebo päť sekúnd. To je tabuľka, ktorú nedokáže zachytiť.

Tento čas nábehu spôsobil, že sa webové stránky načítavali pomaly. Aj jednoduché stránky s jednoduchým textom by načítanie trvalo päť alebo šesť sekúnd. Ak hľadáte responzívny a rýchly zážitok zo svojej VPN, zvážte prečítanie nášho najrýchlejšieho sprievodcu VPN.

zabezpečenia

Hodnotenie bezpečnosti VPN.Express je ťažké, pretože nie je známe, aký protokol klient používa. Šifruje pripojenie a šifrovanie sa líši podľa protokolu v závislosti od webovej stránky.

VPNExpress-Nastavenie

Pre L2TP a IPSec používa 256-bitové šifrovanie AES, čo je dobré. Pri tunelovaní s OpenVPN sa používa 2048-bitové šifrovanie SSL, čo je tiež dobré. Nakoniec, pre protokol PPTP je šifrovanie MPPE 128-bit, čo je menej ako ideálne pre bezpečnosť. Ak sú všetky tieto skratky ohromujúce a chcete sa dozvedieť viac, prečítajte si naše zhrnutie protokolu VPN.

Pretože nevieme, aký typ protokolu alebo šifrovania aplikácia v danom okamihu používa, môžeme iba špekulovať o tom, ako bezpečné bude vaše prehliadanie počas jeho používania. Dostupné protokoly sa medzi jednotlivými operačnými systémami tiež líšia.

OpenVPN je ideálny pre väčšinu ľudí a ponúka vynikajúce zabezpečenie, ale vo Windows 10 sa to nejaví ako alternatíva. Ak hľadáte bezpečnú VPN, pozrite si našu recenziu TorGuard. Umožňuje vám vybrať si z niekoľkých protokolov vrátane OpenVPN, ako aj aké šifrovanie chcete použiť.

Z dôvodu nedostatku informácií a možností konfigurácie VPN.Express ponecháva používateľa v tme, pokiaľ ide o zabezpečenie, pokiaľ ho nenastaví ručne.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov sú na VPN.Express najlepšie. Uvádza sa v ňom, že používanie služby alebo softvéru nebude monitorované ani cenzurované a že sa nevykonávajú ani neuchovávajú protokoly týkajúce sa histórie prehľadávania, prenosu, aktivity alebo adresy IP..

Informácie zhromaždené pre váš účet zahŕňajú tri veci: e-mailovú adresu, heslo a informácie o platbe. Je uložený na šifrovanom serveri. VPN.Expres neprijíma kreditné karty, takže informácie o platbe by pravdepodobne boli iba vašimi informáciami o službe PayPal.

Niektoré informácie týkajúce sa výkonu servera sa však uchovávajú. Kedykoľvek sa pripojíte k sieti VPN, zhromažďujú sa údaje o tom, či bolo vaše pripojenie úspešne nadviazané a aký bol dátum. Neexistujú žiadne identifikačné informácie a konkrétny čas sa nezaznamenáva.

Dáta sa zhromažďujú aj na webe prostredníctvom cookies. Používa Google Analytics a Optimizely na zlepšenie webových stránok a zabezpečenie toho, aby veci fungovali podľa plánu. Nakoniec sa informácie z interakcií so zákazníckymi službami uchovávajú až šesť mesiacov, ale na požiadanie sa môžu okamžite vymazať.

Ak ste si prečítali nášho sprievodcu anonymným prehliadaním, viete, že nikdy nebude existovať nič, čo by sa podobalo skutočnej anonymite online. To znamená, že VPN.Express sa blíži k dosiahnutiu takej skúsenosti.

Napriek presvedčivým zásadám ochrany osobných údajov sú veci, ktoré nás nútia spochybňovať sieť VPN.Expresiu legitimity a zámerov. Skutočnosť, že sme sa s nikým nedokázali spojiť, keď sme potrebovali pomoc a rozbitá angličtina na zastaranej webovej stránke, vyvoláva poplachy..

Najlepšie je, aby ste boli pri pozeraní sa na tieto druhy poskytovateľov VPN a v mnohých ohľadoch na výstražné značky s VPN veľmi opatrní. Vyjadrte nad svoje zdanlivo dobre mienené zásady ochrany osobných údajov.

Streamovanie výkonu

Všetky hlavné streamingové webové stránky okamžite vyzdvihli našu sieť VPN. BBC iPlayer nás informoval, že bol dostupný iba tým vo Veľkej Británii, keď sme boli pripojení k londýnskemu serveru. Netflix nám povedal, že používame proxy, takže nám nebolo dovolené dovnútra. Hulu a Amazon Prime Video tiež zistili VPN.

VPNExpress-Netflix

Keďže nás blokujú všetky hlavné geoblokované weby, zamierili sme na YouTube, aby sme videli, aký výkon by bol, keby sme k nim mali prístup. Je šokujúce, že VPN.Expres fungoval dobre. Načítanie a spustenie prehrávania videa trvalo asi 10 sekúnd, ale keď už bolo, bolo nastavené na 1080p a 60 snímok za sekundu.

Zamerali sme sa na Twitch kvôli ďalším testom a všetko tam bolo ešte lepšie. Klikli sme na prúd a okamžite sa načítalo a predvolene sa nastavilo na 1080p pri 60 snímkach za sekundu.

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá dokáže prelomiť výkonné geobloky Netflixu, pozrite sa na nášho najlepšieho sprievodcu sieťou VPN pre Netflix. Prípadne, ak máte na starosti aplikáciu BBC iPlayer, prečítajte si článok o najlepšej technológii VPN pre BBC iPlayer.

Umiestnenie servera

VPN.Express má 64 serverov v 28 krajinách. Zahŕňa základy, vrátane troch amerických miest a britského servera. Na webových stránkach môžete vidieť zaťaženie každého servera v danom čase, ale získanie týchto informácií v klientovi by bolo pekné.

Existujú servery rozmiestnené po celej Severnej Amerike a Európe, ako aj niekoľko možností v celej Ázii. Čile a Brazília sú jediné juhoamerické krajiny, ktoré sú hostiteľmi serverov, a Maroko je jediným miestom, kde jeden mať v Afrike. Pôsobenie na piatich kontinentoch s iba 64 servermi je dobré.

Hoci 64 nie je najmenší počet serverov, aké sme videli, nie je to v žiadnom prípade dobré. Spoločnosť NordVPN mala naposledy skontrolovaných viac ako 5 000 serverov. Dvadsaťosem krajín nie je ani zďaleka to najlepšie, čo sme videli. HideMyAss sa môže pochváliť najväčším počtom VPN v krajine, s ktorými sme sa stretli, s ohromujúcimi 200 možnosťami. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, prečítajte si našu recenziu funkcie HideMyAss.

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis siete VPN je približne taký zlý, ako môžete získať. V skutočnosti sa zdá, že z veľkej časti neexistuje. Webová stránka je ako digitálne mesto duchov. Zdá sa, že tu nie je nikto, kto by odpovedal na e-maily alebo hovory. Na webe je dokonca aj časť blogu, ktorej sa od mája 2018 nedotkla.

Aby sme začali využívať skúsenosti so zákazníckym servisom, pokúsili sme sa použiť funkciu živého rozhovoru. Keď sme ho otvorili, privítali sme obrazovku s informáciou, že náš účet bol pozastavený, a preto sme sa dostali prostredníctvom kontaktného formulára na webe, aby sme informovali VPN. Vyjadrte, že priamy rozhovor nám hovorí, že náš účet bol pozastavený a chceli sme ho opraviť to.

VPNExpress-Support

Asi o jeden a pol dňa bez odpovede sme sa pokúsili zavolať na číslo na stránke „kontaktujte nás“. Hovor smeroval priamo do hlasovej schránky a zdá sa, že schránka ešte nebola zriadená. Práve nám poskytla všeobecnú odpoveď na záznamník, ktorá vám prečíta číslo späť.

Od tohto času sme sa pokúsili kontaktovať VPN o viac ako tri dni. Vyjadrte kontaktný formulár na webovej stránke a stále sme sa ešte nepočuli..

Sprievodcovia na tejto webovej stránke sú tiež neskutoční a majú obrázky iného klienta, ako je ten, ktorý je k dispozícii na stiahnutie. Na webových stránkach sa nachádzajú aj narážky na nejaký druh sekcie komunity, zdá sa však, že nič také neexistuje.

Verdikt

VPN.Express nie je služba, ktorú by sme každému odporúčali. Zákaznícky servis je najviac znepokojujúcim aspektom. Okrem toho však VPN trpí zlým výkonom streamovania na veľkých webových stránkach, ako sú BBC iPlayer a Netflix, ako aj nedostatkom funkcií..

Ak vás zaujíma, kam sa odtiaľto dostať, máme k dispozícii veľký zoznam recenzií VPN. Náš archív recenzií je usporiadaný tak, aby vám pomohol ľahko nájsť najlepších poskytovateľov.

Ak máte skúsenosti s VPN.Expresia, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Mali by sme vedieť, či web a podpora boli vždy také mesto duchov. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me