TotalVPN Review 2020 • Je to skutočne najlepšia VPN?

Recenzia TotalVPN

Zlé postupy fakturácie a množstvo sťažností používateľov. Vyhnite sa tejto službe.


Celkový prehľad VPN

Pozrite sa na www.expressvpn.com

Funkcie TotalVPN

Ponuka nastavení TotalVPN

TotalVPN Klient

TotalVPn Podporované zariadenia

predchádzajúca

Ďalšie

TotalVPN je novým poskytovateľom služieb VPN v tomto bloku a rýchlo rastú.

V skutočnosti majú v mnohých ohľadoch viac ako primeranú službu – a musia, pretože konkurujú priemyselným gigantom.

Ale nenechajte sa oklamať ich mladým vekom. Spočiatku som bol skeptický, ale príjemne prekvapený, keď som testoval ich služby.

Rovnako ako iné služby pomáhajú používateľom maskovať svoju IP adresu a šifrovať prenosy údajov, aby vládne agentúry a hackeri nemohli ukradnúť vaše údaje. Môžu pomôcť odblokovať geograficky obmedzený obsah, nemusia však byť vhodné pre medzinárodných používateľov, občanov malých krajín a cestujúcich, pretože ich sieť je relatívne malá v porovnaní s inými vyspelými službami..

S ohľadom na to, aké nové sú, je prekvapujúce, aké sú ich služby leštené. Rozhranie je čisté, rovnako ako web, a vytvorili komplexnú službu, ktorá uspokojí potreby väčšiny používateľov.

Aby sme lepšie porozumeli tejto novej službe, pozrime sa bližšie na ich funkcie.

TotalVPN Review Domovská stránka

stanovenie ceny & Vlastnosti

Zdá sa, že všetko, čo sa týka TotalVPN, je elegantne jednoduché. Namiesto zložitého systému stanovovania cien a balenia si používatelia musia vybrať iba z jednej z dvoch možností: zadarmo alebo platené. Bezplatná verzia je v skutočnosti iba spôsob, ako vyskúšať svoje služby, pretože má určité tvrdé obmedzenia. Medzi obmedzenia patrí možnosť pripojenia iba na 3 miesta, obmedzenia šírky pásma a prenosu údajov a iba 1 aktívne pripojenie zariadenia.

Existuje však veľa poskytovateľov, ktorí ani neponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu. Používatelia, ktorí si chcú kúpiť svoju službu, musia platiť iba 4,99 dolárov mesačne. Platený program umožňuje používateľom pripojenie na všetky miesta (v súčasnosti viac ako 30 globálnych miest), bez obmedzenia šírky pásma alebo dát, 3 simultánnych pripojení a proxy služby.

A to je všetko. Neexistujú žiadne dlhodobé predplatné s ďalšími zvončekmi a píšťalkami – iba bezplatný alebo mesačný plán. Aj keď ide o mladú firmu, majú servery vo všetkých najpopulárnejších geografických regiónoch vrátane:

 • Spojené štáty
 • Európa
 • Juhovýchodná Ázia
 • Hong Kong  
 • Buenos Aires
 • Afrika

Taktiež robia dobrú prácu, keď zahŕňajú všetky funkcie, ktoré používatelia očakávajú ako štandard od príslušného poskytovateľa služieb VPN.

Sú dostupné vo všetkých hlavných operačných systémoch vrátane Windwos, Mac OS X, iPhone, iPad, Android Tablet, Android a dokonca pracujú na aplikácii pre Chromebook. Okrem toho majú zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. A rovnako ako iní poskytovatelia, majú záruku dostupnosti 99,99% dostupnosti – to znamená, že ich servery budú stále v prevádzke, s výnimkou technických problémov sem a tam.

A ak majú technické ťažkosti, budú izolované na miesto alebo malú skupinu serverov. Je jednoducho nepravdepodobné, že by všetky servery, ktoré spravujú, išli dole. Táto záruka je celkom štandardná, ale prekvapilo by vás, koľko služieb nemá kapacitu dostatočne naplánovanú. Ďalej používajú všetky najnovšie a najväčšie šifrovacie algoritmy, aby zabezpečili, že údaje používateľov sú nedotknuteľné, pretože sa prenášajú z počítača používateľa na server VPN..

Možnosti pripojenia zahŕňajú PPTP, OpenVPN, L2TP / IPSec a IkeV2. Aj keď to môže znieť fantasticky, skutočne sa stáva normou a každý príslušný poskytovateľ ponúka tieto možnosti pripojenia. Napriek tomu, že PPTP ponúkajú ako možnosť pripojenia, odporúčame používateľom vyhnúť sa používaniu tohto protokolu. Ponúka iba slabé šifrovanie a verí tomu alebo nie, môže byť zlomené.

Funkcie TotalVPN

predchádzajúca

Ďalšie

súkromia & zabezpečenia

Je TotalVPN bezpečný?

Aj keď zabezpečujú údaje používateľov tak, že ich šifrujú spôsobom, ktorý znemožňuje tretím stranám čítať údaje, existuje jedna z nich, ktorá sa týka časti ich podmienok používania dokumentu. Osobne si myslím, že sa snažia zákonne udržiavať ruky čisté tým, že si vyhradzujú právo na zverejnenie informácií, napriek tomu je to desivé..

Nasleduje ich politika v oblasti presadzovania práva:

„Spoločnosť Total VPN môže sprístupniť informácie o používateľovi orgánom činným v trestnom konaní bez ďalšieho súhlasu alebo oznámenia používateľovi na základe zákonnej žiadosti takýchto agentúr. Plne spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní. ““

Okrem toho zaznamenávajú niektoré špecifické typy informácií, ktoré sú medzi poskytovateľmi služieb VPN typické.

Sledujú malé množstvo osobných údajov (ako sú podrobnosti o účte a e-mail), prihlasovacie súbory cookie, aby ste si mohli uložiť poverenia používateľa a nasledujúce typy protokolových súborov:

 • Keď sa prihlásite k ich službe
 • IP adresa použitá na prihlásenie sa k ich službe
 • užívateľské meno

Tieto denníky sú pomerne bežné, pretože pomáhajú plánu služieb z hľadiska požiadaviek na kapacitu a rozširovania siete. Vo svojich zásadách ochrany osobných údajov výslovne uvádzajú toto:

„IP adresy používame na analýzu trendov, správu našich webových stránok a serverov, sledovanie prístupu a zhromažďovanie rozsiahlych demografických informácií na celkové použitie.“

Určite si však neuchovávajú záznamy o činnosti používateľa ani o osobných údajoch. Keď je váš internetový prenos zapuzdrený v tuneli VPN, nemusíte si robiť žiadne starosti – nikto neuvidí vaše informácie. Veľkú pozornosť venujú aj ochrane informácií používateľov. Bolo by dosť trapné, keby bezpečnostná spoločnosť stratila informácie hackerom alebo zamestnancom.

Prijímajú prísne opatrenia na ochranu informácií o účtoch, ako sa uvádza v ich zásadách ochrany osobných údajov:

„Total VPN využíva technické bezpečnostné opatrenia na zabránenie strate, zneužitiu, zmene alebo neoprávnenému zverejneniu informácií, ktoré máme pod kontrolou. Medzi takéto bezpečnostné opatrenia patria okrem iného: fyzické, elektronické a riadiace postupy na zabezpečenie a zabezpečenie informácií, ktoré zhromažďujeme online. “

V neposlednom rade by si užívatelia mali byť vedomí svojej prijateľnej politiky používania. Je to celkom bežné a priame, je však potrebné uviesť, že nasledujúce skutočnosti sa netolerujú:

 • Porušenie práv duševného vlastníctva
 • Nezákonné činnosti
 • Neosobné použitie
 • Sexuálne vykorisťovanie maloletých

Stručne povedané, ich prijateľné zásady používania a zásady ochrany osobných údajov sú dosť typické. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bola výhrada dodržiavania právnych predpisov – čo je síce pochopiteľné.

Napriek tomu sa zdá, že by radšej prešli o informácie namiesto toho, aby sa postavili za svojich používateľov. Ako však všetci vieme z škandálu s odposluchom NIS PRISM, pokiaľ ide o vládu a orgány činné v trestnom konaní, ruky technologických spoločností sú zviazané.

silné stránky & slabé stránky

Aj keď nejde o dokonalú službu, určite sú reálnou možnosťou pre ľudí, ktorí chcú zabezpečiť svoje pripojenie na internet. Tu sa mi páčilo a čo sa mi nepáčilo:

Celkovo som bol s ich službami mierne spokojný. Chýbajú im však niektoré pokročilé funkcie, ktoré zahŕňajú iní poskytovatelia, ako napríklad brána NAT, VPN kill-switch, ochrana proti úniku DNS a ďalšie špeciálne funkcie. Práve teraz sú ich služby efektívne, ľahké, čisté a jednoduché. Očakával by som, že posilnia svoje vlastnosti a svoju globálnu sieť, keď rastú ako spoločnosť, a možno dokonca zmenia svoj cenový model, keď dospievajú – ale to sú len špekulácie.

Je pravda, že nepatria medzi najlacnejšie služby na trhu, ale nemajú sídlo v Spojených štátoch, čo je obrovské plus. Považujem ich za vynikajúceho poskytovateľa pre používateľov na celom svete, ale myslím si, že európski používatelia by ich mali najlepšie, pretože v nich sa nachádza najvyššia koncentrácia ich serverov. Ak ste zvedaví, odporúčam vám aspoň vyskúšať ich bezplatnú skúšobnú verziu.

Ale na čo sa všetko scvrkáva? Mali by ste si kúpiť ich službu? Toto rozhodnutie nechám na vás, ale myslím si, že sú za primeranú cenu za kvalitu poskytovaných služieb. Určite sú ďaleko od toho, aby boli strašnou, frustrujúcou službou. A ja som zvedavý, ako sa budú veci vyvíjať v budúcnosti. Ak je to tak dobré, že ich služby sú teraz ako mladé spoločnosti, predstavoval by som si, že sa ich služby zlepšia až v nasledujúcich mesiacoch..

výkon

Celkovo som bol celkom spokojný s rýchlostnou skúškou. Než začneme kopať do výsledkov, chcem definovať niekoľko parametrov. Po prvé, pochopte, že som vykonal test rýchlosti na internetovom pripojení ADSL s rýchlosťou sťahovania 5 Mb / s a ​​teoreticky 1 Mb / s..

Ďalej som sa pripojil k serveru v Hongkongu a vykonal som štandardný test rýchlosti a ping na servery DNS spoločnosti Google na sledovanie latencie. Výsledky sú nasledujúce:

 • Stiahnuť: 4,64 Mb / s
 • Odovzdané: 0,93
 • Test rýchlosti servera Ping: 62 ms
 • Google DNS Ping: približne 88 ms

Zatiaľ je všetko dobré. Určite nejde o najrýchlejšiu sieť VPN, ktorú som testoval, ale sú tiež ďaleko od najhorších. Na ďalšie testovanie pripojenia som sa pokúsil streamovať nejaký obsah YouTube, a fungovalo to dobre.

Nemal som ani čas čakať na vyrovnanie videa. Čo znamenajú tieto štatistiky rýchlosti pre rôzne typy premávky a celkový výkon? Pre začiatočníkov som stratil malú časť svojej celkovej šírky pásma na nahrávanie a sťahovanie.

To sa však dá očakávať. Faktom je, že akákoľvek služba VPN zavedie réžiu vášho internetového pripojenia. Toto malé množstvo režijných nákladov však nie je neprimerané.

V skutočnosti ma príjemne prekvapilo, že časy pingov boli také nízke. Toto rýchle pripojenie ľahko uspokojí potreby väčšiny používateľov. Online ukladanie, streamovanie zvuku a videa a bežné prehliadanie webu nie sú problémom. Okrem toho by aj toto VoIP hovory boli vysoko kvalitné, čo je zaujímavé, pretože zvuk je vysoko citlivý na latenciu.

Priemerný hovor VoIP potrebuje menej ako 300 ms latencie a toto spojenie túto požiadavku ľahko spĺňa. Nie som si však istý, či je to najlepšia voľba pre používateľov, ktorí majú mimoriadne náročné potreby. Jeden typ aplikácie, ktorý príde na myseľ, je hranie v reálnom čase, ktoré je mimoriadne citlivé na latenciu. Nakoniec všetko záleží na tom, kde sa herný server nachádza a kde končí vaše pripojenie VPN.

Pre hráčov by som povedal, že určite existujú rýchlejšie spojenia s inými poskytovateľmi, ktorí sú vhodnejší na hranie hier.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je veľkým problémom pre používateľov, ktorí nie sú technickí. Aj keď TotalVPN fungoval dobre, keď som ich testoval, uvedomte si, že pri každom spustení alebo rastúcej službe sa vyskytnú niektoré rastúce bolesti. Zákaznícka podpora je preto pravdepodobne dôležitejším faktorom v prípade TotalVPN ako v prípade iných poskytovateľov. Prekvapivo majú skutočne skvelú zákaznícku podporu.

Rovnako ako väčšina ostatných poskytovateľov, majú na svojich webových stránkach funkciu okamžitého rozhovoru, čo je v podstate spôsob, ako poslať pomocným pracovníkom okamžitú správu. V skutočnosti uprednostňujem tieto možnosti pred hroznými frontami telefonickej podpory, kde musíte stráviť hodiny počúvaním hudby vo výťahu pred tým, ako sa prenesú na agenta. Okrem toho môžu používatelia iniciovať žiadosť o službu prostredníctvom e-mailu.

Nielen, že majú v pohotovosti zástupcov zákazníckej podpory, ale majú tiež praktickú vedomostnú základňu na svojich webových stránkach. Pre tých z vás, ktorí sa necítia pohodlne pri nastavovaní softvéru VPN, má databáza znalostí sprievodcov nastavením pre systémy Windows, Mac OS X, iPhone, iPad a Android. Časť všeobecnej pomoci je trochu tenká, ale pokrýva všetky základné informácie.

V neposlednom rade obsahuje stránka centra pomoci dokonca pomocníka pri riešení problémov. Opäť si myslím, že robia dobrú prácu, keď pokrývajú svoje základne, jednoducho nemôžem povedať, že je komplexná. Ale opäť, to je to, čo sú agenti podpory zákazníkov.

Pokiaľ ide o webovú stránku, je veľmi čistá, atraktívna a ľahko sa naviguje. Jednu vec sa mi však nepáčila. Pred prístupom na stránku zákazníckej podpory sa používatelia musia najprv prihlásiť a vytvoriť si účet. Je to trochu nepríjemné a zdá sa, že je tu ešte jeden obruč, cez ktorú môžete prejsť a získať prístup k podpore..

Hodnotenie TotalVPN Audioversion

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map