Revízia IVPN – aktualizovaná 2020

Recenzia IVPN

IVPN sa snaží robiť veci inak ako ostatní poskytovatelia a obdivuhodne uspeje. Je tu veľa vecí, od rýchlostí po transparentnosť politiky ochrany osobných údajov, ale ceny sú trochu drsné. Prečítajte si všetky podrobnosti v našej recenzii IVPN.


best-VPN-recenzia

Trh VPN – a technický priemysel ako celok – je svet, v ktorom, keď sa začínajú objavovať určité normy, veľa konkurentov skončí a vyzerá rovnako. IVPN nám však dal trochu vítaného prerušenia monotónnosti. 

IVPN robí veci trochu inak v mnohých ohľadoch. Od politiky ochrany osobných údajov, ktorá je navrhnutá ako FAQ, až po ponuku protokolu, ktorý sa stále vyvíja, existuje niekoľko zvláštností, ktoré sa o IVPN odlišovali. Niektorí sa nám páčia a niektorí nie.

Aj keď to nemusí byť pripravené na naše najlepšie zaokrúhľovanie VPN, zdá sa, že IVPN má významný sľub. Pevné rýchlosti, dobrá bezpečnosť a vynikajúca podpora zákazníkov sú silným dôvodom pre IVPN, ale samotné ceny stačia na to, aby odviedli mnoho ľudí preč. Pokračujte v čítaní, aby ste videli, čo sa nám páčilo a čo si myslíme, že stále potrebuje prácu. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k IVPN

Vlastnosti

Pri používaní protokolu IVPN sme si všimli, že rozloženie ponuky nastavení je nekonvenčné. Najzákladnejšie funkcie boli presne tam, kde ich očakávate. Napríklad prvá stránka, ktorá sa zobrazí pri otváraní nastavení, obsahuje začiarkavacie políčka, ktoré umožňujú spustiť VPN pri spustení a automaticky sa pripojiť, ak tak urobíte.. 

IVPN-Nastavenie

Predná strana nastavení je tým pravým miestom pre tieto možnosti. Okamžite sme si však všimli, že na tejto stránke chýbala jedna vec: prepínač zabíjania. Keď sme o tom diskutovali, IVPN povedal, že existuje vypínač zabíjania, ale je integrovaný do brány firewall.

Tvrdí, že táto metóda ponúka robustnejší prepínač zabíjania, pretože firewall beží nezávisle od klienta IVPN a môže sa integrovať s časťami operačného systému zariadenia.. 

To umožňuje kombinovanému prepínaču firewall a zabíjanie dôkladnejšie preskúmať prevádzku vášho počítača a spoľahlivejšie prerušiť tok údajov, ak sa niečo pokazí.. 

Aj keď je ťažké určiť, či je táto metóda efektívnejšia ako štandardný prepínač zabíjania, nemení to skutočnosť, že by bolo pekné vidieť v nej špeciálne nastavenie pre ponuky.. 

Prepínač zabíjania je nevyhnutný pre zabezpečenie a nevidenie zmienky o tomto nastavení je niečo, čo by malo používateľov trochu znepokojovať. Táto konfigurácia tiež znamená, že ak používate IVPN, mali by ste mať nepochybne vybraté nastavenie „vždy na firewalle“.

IVPN ponúka slušné rozšírenie možností zariadenia. K dispozícii je klient pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS, ako aj rozsiahly návod, ako nastaviť VPN pre Linux. 

Je tiež možné nastaviť IVPN tak, aby bežal na smerovačoch, aby sa ľahko ochránili všetky zariadenia vo vašej domácnosti. Prípadne si môžete kúpiť predkonfigurovaný smerovač priamo od IVPN, čo je riešenie typu plug-and-play na ochranu všetkých vašich zariadení.

IVPN-Devices

IVPN blokovanie reklám

IVPN na svojich webových stránkach av rámci klienta inzeruje aj funkciu blokovania reklám a sledovania. Zdá sa, že blokovač reklám beží rovnako ako ktorýkoľvek iný. Nástroj na blokovanie sledovania iba presmeruje vašu komunikáciu prostredníctvom súkromného servera DNS protokolu IVPN, aby zakryl váš cieľ od poskytovateľa internetových služieb a ďalších potenciálnych kybernetických útokov..

V nastaveniach je tiež možnosť zmeniť túto funkciu blokovania reklám a sledovania na tvrdý režim. V častých otázkach týkajúcich sa tejto funkcie sa uvádza, že blokuje webové stránky „hlavných nositeľov hospodárstva dohľadu“ vrátane spoločností Google a Facebook. To znamená, že blokuje aj službu YouTube a akékoľvek ďalšie stránky alebo služby vlastnené spoločnosťou Google alebo inými podobnými megakorpmi.

Aj keď je to zaujímavý nápad, vyzerá to skôr ako zábavný malý trik než čokoľvek iné. Zistenie, či môžete prežiť v digitálnom veku bez týchto služieb, by mohlo byť na chvíľu zábavné. Nakoniec sa však takýmto webom buď vyhnete sami, alebo ich použijete, zatiaľ čo si brúsite zuby a želáte si najlepšie pre vaše súkromie online.. 

Viac informácií o protokoloch a bezpečnosti sa budeme venovať v samostatnej časti, ktorá je zaujímavá, je však zaujímavé poznamenať, že IVPN v tomto ohľade tiež vykazuje niektoré neobvyklé vlastnosti.. 

Po prvé, umožňuje používateľom používať protokol OpenVPN a konfigurovať ho s ďalšími vlastnými parametrami. Je to len pre tých, ktorí vedia, čo robia, pokiaľ ide o kódovanie a protokoly, ale je to vítaný doplnok pre vývojárov a kódujúcich, ktorí sú zvedavými drotármi..

IVPN-OpenVPN

Nakoniec IVPN ponúka aj vlastný otvorený zdrojový protokol s názvom WireGuard. Tento protokol sa stále vyvíja a dokonca aj samotný protokol IVPN vyzýva používateľov, aby sa mu vyhli z bezpečnostných dôvodov. 

Prehľad funkcií IVPN

Logo IVPNwww.ivpn.net

Začína sa od 500 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
3 dni

Obdobie vrátenia platby
7 dní

Celosvetová suma servera
88 serverov v 40 lokalitách v 29 krajinách

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, WireGuard

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

IVPN ponúka dve úrovne služieb, z ktorých každá je k dispozícii v mesačnom alebo ročnom fakturačnom cykle. Ide o zmenu oproti predchádzajúcim cenám IVPN, kde bol jeden program ponúkaný v mesačných, štvrťročných a ročných fakturačných cykloch. 

Dokonca aj tie špičkové police, ako je ExpressVPN, sú drahšie, o ktorých sa dočítate v našej recenzii ExpressVPN.

Štvrťročné ceny už nie sú možnosťou, ale namiesto štandardného plánu, ktorý ponúka iba dve súčasné spojenia. Pre tých, ktorí sú už prihlásení, bude IVPN naďalej účtovať poplatok 30 USD každé tri mesiace, no novým odberateľom sa štvrťročné predplatné neponúka.. 

Každý, kto má iný plán, bude prevedený na členstvo v Pro, čím sa limit piatich predchádzajúcich zariadení zvýši na sedem. Tieto dva plány sú väčšinou rovnaké. Inovácia na Pro prichádza s viacerými simultánnymi pripojeniami, ako aj s presmerovaním portov a funkciou multihop. 

Ak chcete vyskúšať službu, služba IVPN ponúka trojdňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Ak chcete získať skúšobnú verziu, musíte zadať informácie o platbe vo forme kreditnej karty alebo PayPal. Bitcoin je akceptovaný ako platobný formulár, ale nemôžete ho použiť na získanie bezplatnej skúšobnej verzie. 

Po bezplatnej skúšobnej verzii sa automaticky zaregistrujete do plánu podľa vášho výberu. Zrušenie a vrátenie platby môžete kedykoľvek do siedmich dní. 

Krátke trvanie pokusu a požiadavka na predbežné zavedenie spôsobu platby budú IVPN momentálne držať mimo nášho najlepšieho zoznamu bezplatných služieb VPN. Je však pekné, že sa ponúka potenciálnym zákazníkom, aby si to vyskúšali skôr, ako utratia toľko peňazí.

Jednoduchosť použitia

Klient IVPN je vizuálne potešený čistou bielo-modrou estetikou. Na domovskej obrazovke aplikácie je veľké tlačidlo s nápisom „connect“, ktoré vás, ako ste očakávali, pripojí k sieti VPN. 

IVPN-Client

Nad týmto sú prepínače pre anti-tracker a firewall. Obidve sú predvolene vypnuté. Ako sme však spomenuli v časti „Funkcie“, firewall by mal byť vždy zapnutý v IVPN, pretože v ňom je zabudovaný prepínač kill.. 

Rozloženie a dizajn zoznamu serverov je v niektorých ohľadoch trochu zasiahnutý. Na jednej strane zobrazuje časy pingov a vedľa každého servera je zelený, žltý alebo červený kruh, ktorý označuje, koľko záťaže je momentálne na danom serveri. Neexistuje však žiadny vyhľadávací panel, ktorý môže sťažiť nájdenie konkrétneho miesta, ako je potrebné.

IVPN-servery

Okrem toho, aj keď je zoznam abecedný podľa názvu krajiny, je uvedený podľa názvov miest, ktoré sa môžu pokúsiť vyhľadať v zozname určité mesto v protiklade. Celkovo je hlavné rozhranie čisté a ľahko použiteľné, ale spôsob usporiadania serverov by mohol trochu vylepšiť.

Pokiaľ ide o nastavenia, všetko je rovnako čisté ako na domovskej stránke aplikácie. Nastavenia sú rozdelené do niekoľkých kariet, ktoré sú dobre usporiadané a uľahčujú vyhľadanie toho, čo potrebujete.

rýchlosť

Počas nášho testovania rýchlosti sme dokázali dosiahnuť niektoré pôsobivé rýchlosti v sieti IVPN. Pri pohľade na tabuľku nižšie vidíme, že sa objavil silný vzorec, pokiaľ ide o vzdialenosť, ktorú sme boli od servera, a rýchlosti, ktoré sme mohli očakávať..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1294,775,82
U.S..1191.025,41
Spojené kráľovstvo9080,634,81
Japonsko19366.433.26
švajčiarsko13775,823,66
Brazília14682,024.19

Vzdialenejšie servery mali nielen vyššie pingy, čo je nevyhnutné, ale mali aj nižšie rýchlosti. Najlepšie výsledky dosiahli USA, kde sme sa umiestnili na testovanie. Medzitým Japonsko, najvzdialenejšie miesto od nás, zaznamenalo najvyššiu rýchlosť pingu a najnižšie trvalé rýchlosti. 

To znamená, že aj japonský server nám dal zhruba dve tretiny našej šírky pásma späť, takže sme mohli prehľadávať web na tomto serveri bez akýchkoľvek skutočných problémov. Začatie načítavania stránok by chvíľu trvalo kvôli úplnej vzdialenosti, ktorú musí signál prejsť, ale webové stránky sa nakoniec načítajú rýchlo a sú citlivé.

Ani streamovanie videa vo vysokom rozlíšení a videa s rýchlosťou 60 snímok / s nebolo na žiadnom zo serverov, ktoré sme testovali, problémom. Aj keď to nemusí byť na našom najrýchlejšom zozname VPN ešte kvôli niektorým zaostávajúcim serverom (konkrétne Japonsku), stále ponúka slušné rýchlosti, s ktorými by väčšina používateľov nemala problém..

zabezpečenia

Kritérium zabezpečenia VPN vždy začína protokolom a šifrovaním. IVPN ponúka dve možnosti protokolu a zámkov v šifrovaní. 

Prvý ponúkaný protokol je ten, ktorý by IVPN mal využívať 100 percent času: OpenVPN, protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý ponúka záznamy o bezpečnosti aj výkone. Toto je nastavené ako predvolený protokol az dobrého dôvodu.

Ďalšou voľbou protokolu je WireGuard. Ide o protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa v súčasnosti vyvíja a je taký mladý, že ešte nie je v rozpise našich protokolov VPN, a to preto, že by to nemal byť.

WireGuard sa stále vyvíja, ako je uvedené na jeho vlastnej webovej stránke. Dokonca aj web IVPN hovorí, že protokol je k dispozícii iba pre ľudí, aby si čoskoro vyskúšali a videli, o čo ide. Zatiaľ sa nepovažuje za bezpečný, ale má potenciál, pretože sa dostáva ďalej do svojho vývojového cyklu.

IVPN uzamkne používateľov do šifrovania AES-256. Toto je vynikajúca voľba, pretože ide o výkonné šifrovanie, ktoré bude chrániť vaše údaje, aj keď sa stane, že ich nejakým spôsobom zachytí nejaká nebezpečná tretia strana..

súkromia

Rovnako ako u mnohých iných aspektov IVPN, politika ochrany osobných údajov má inú cestu ako väčšina. Zatiaľ čo väčšina zásad ochrany osobných údajov je napísaná vo forme právneho dokumentu a je ťažké presne spresniť, aké informácie sa zhromažďujú a menia si ruky, pravidlá ochrany osobných údajov IVPN sú štruktúrované takmer ako Q&.

Výsledkom je veľmi ľahko kontrolovateľná a ľahko zrozumiteľná politika ochrany osobných údajov, ktorá s nami zaznamenáva veľké známky. IVPN je veľmi transparentný v tom, ako zhromažďuje a používa informácie, a dokonca má stránku so správou o transparentnosti.

Táto stránka zobrazuje, koľko žiadostí o informácie dostala, koľko z nich bolo platných a koľko viedlo k odovzdaniu informácií orgánom.. 

V čase písania správy štvorročný prehľad o transparentnosti ukazuje tri žiadosti o informácie, z ktorých iba jedna bola platná a žiadna z nich neviedla k odovzdaniu údajov komukoľvek.

IVPN neuchováva dopravné denníky, denníky požiadaviek DNS, časové pečiatky pripojení, protokoly IP ani žiadne ďalšie informácie týkajúce sa používania VPN. Jedinou vecou, ​​ktorú potrebujete na vytvorenie účtu, je e-mailová adresa, ktorá je jedinou identifikačnou informáciou, ktorú musíte odovzdať (v závislosti od spôsobu platby)..

Aj keď IVPN stále nemá tak dlhoročné skúsenosti ako niektorí z jej konkurentov, spôsob, akým štruktúruje zásady ochrany osobných údajov a ďalšie vlastnosti webových stránok, aby boli veľmi otvorené o tom, ako používa a zhromažďuje informácie, nám dávajú značnú dôveru v súkromie tohto služba.

Streamovanie výkonu

Napriek nedostatku únikov DNS alebo IP a vysokej celkovej bezpečnosti sa nám nepodarilo uviesť do prevádzky žiadne geoblokované streamingové služby. BBC iPlayer nám povedal, že nie sme vo Veľkej Británii, aj keď sme sa pripojili k britskému serveru. Nezdá sa, že by sa IVPN čoskoro pripojil k radám najlepších VPN pre BBC iPlayer.

Podobne Amazon, Netflix a Hulu všetci zistili našu VPN a dali nám pokyn, aby sme ju pred vypnutím obsahu vypli. Ak máte záujem preniknúť do cudzieho obsahu s obmedzeným prístupom, nezabudnite vyskúšať našu najlepšiu sieť VPN pre pripojenie Netflix.. 

Okrem geoblokovaného obsahu bol zážitok zo streamovania solídny aj vďaka výkonu, ktorý sme videli v sekcii „rýchlosť“. YouTube a Twitch sa načítali bez viditeľného oneskorenia a mali k dispozícii plnú verziu HD a dokonca 60 snímok za sekundu, keď bola k dispozícii. Bohužiaľ, táto výkonnosť je väčšinou znížená, ak služba nemá prístup k najžiadanejším streamovacím webom. 

Umiestnenie servera

IVPN má v súčasnosti 88 celkom serverov, ktoré sú rozmiestnené na 40 miestach v 29 krajinách (12 z nich sú rôzne americké mestá). Aj keď v súčasnosti to nie je problém, 88 serverov nie je príliš veľká sieť a existuje potenciál pre veľký príliv nových používateľov, aby veci zaborili.

Pre nejaký kontext najväčšia sieť, ktorú sme doteraz videli, pochádza z HideMyAss. Jej sieť sa môže pochváliť takmer 1 000 servermi na viac ako 280 miestach. Viac informácií o tejto rozsiahlej sieti serverov nájdete v našej recenzii HideMyAss.

Zákaznícky servis

Na svojej webovej stránke má IVPN malú zelenú chatovú bublinu v pravom dolnom rohu, ktorá vás spojí s podporou nepretržitého live chatu 24/7. Niektoré funkcie „živého“ rozhovoru na niektorých webových stránkach v skutočnosti nie sú a odpovede môžu trvať 15 minút alebo nikdy neprídu. Avšak s IVPN je to skutočne okamžitý live chat bez čakania.

Živý rozhovor sme používali mnohokrát vo všetkých hodinách a boli sme schopní rýchlo získať podrobnú a priateľskú odpoveď, ktorá bola vždy presná a veľmi užitočná. Odkazy boli často ponúkané ako zdroj na získanie ďalších informácií.

K dispozícii je tiež možnosť e-mailovej podpory, ako aj primerane rozsiahla informačná báza. Celkovo možno povedať, že live chat bude pravdepodobne zdrojom väčšiny ľudí pre pomoc a je to jedna z lepších implementácií, ktorú sme videli, nielen v čase odozvy, ale aj na úrovni jasnej odbornosti, ktorú ľudia na druhej strane majú.

Verdikt

Aj keď je nesmierne osviežujúce vidieť, že sa veci robia trochu inak, za to sú samozrejme riziká a odmeny. IVPN odviedol dobrú prácu so svojimi zásadami ochrany osobných údajov, podporou zákazníka, rýchlosťou, bezpečnosťou a dokonca aj funkciami.

Stále však existuje len niekoľko vecí, ktoré ju chránia pred veľkosťou. Konkrétne veľmi vysoké ceny a neschopnosť spoľahlivo pristupovať k geoblokovanému obsahu. Aj keď sme zvedaví, či by IVPN mohla v budúcnosti zmeniť svoje ceny, odporúčame hľadateľom hodnoty, aby si prezerali náš úplný zoznam recenzií VPN..

Ak ste už mali skúsenosti s IVPN, radi by sme sa dozvedeli, ako sa to porovnáva s našimi v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map