Revízia Browsec – niekoľko závažných bezpečnostných problémov – aktualizovaná 2020

Browsec Review

Browsec je VPN založená na prehliadačoch a mobilných telefónoch, ktorá má skvelý bezplatný plán, ale niektoré veľmi závažné bezpečnostné problémy. Momentálne to nemôžeme odporučiť, ale v budúcnosti sa môže stať uchádzačom. Prečítajte si podrobnú recenziu spoločnosti Browsec.


best-VPN-recenzia

Ako už názov napovedá, Browsec je VPN, ktorá je zameraná na ochranu prevádzky vášho prehliadača. Hoci sme boli informovaní o tom, že klient pre stolné počítače funguje, používatelia si zatiaľ môžu vybrať medzi mobilnou aplikáciou alebo rozšírením prehliadača.

Ak budete čítať ďalej, zistíte, že sa tým otvára plechovka červov, pokiaľ ide o bezpečnosť a funkcie. Kým nie je klientsky počítač k dispozícii, Browsec nemá žiadnu šancu zaradiť ho do nášho najlepšieho zoznamu VPN.  

Na základe uvedeného sme stále zvedaví, čo spoločnosť Browsec dnes ponúka zákazníkom, a máme záujem o referenčný bod, do ktorého sa možno vrátiť v nie príliš vzdialenej budúcnosti. Popri tom sme dokázali nájsť niektoré kvalitatívne možnosti vykúpenia, ako napríklad veľkorysý bezplatný plán, vďaka ktorému si myslíme, že Browsec by mohol mať sľub, ak sa bude zaoberať niektorými z do očí bijúcich problémov..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Browsec

Vlastnosti

Prvá vec, ktorú si mnohí veteráni VPN všimnú o Browsec, je nedostatok desktopového klienta. Na počítači máte možnosť pripojiť sa pomocou rozšírenia prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Opera. Mobilné zariadenia však majú vyhradenú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre Apple a Android.

Browsec nás informoval, že desktopový klient má vyjsť do konca roka, ktorý sa v čase písania tohto dokumentu rýchlo blíži ku koncu. Súčasný nedostatok desktopového klienta znamená, že VPN je už vo svojej funkcii nastavenej na stolných a prenosných počítačoch veľmi obmedzená.

Problémy, ktoré to spôsobia, sa podrobnejšie pozrieme v ďalších častiach, ale v prípade začiatočníkov to znamená, že Browsec nebude chrániť žiadny prenos prechádzajúci aplikáciami, ktoré nie sú vo vašom prehliadači. Okrem toho neexistuje žiadny prepínač zabíjania, žiadny spôsob pripojenia pri štarte a žiadna možnosť protokolu alebo šifrovania.

Browsec-Nastavenie

Jedinou funkciou, ktorú má klient prehliadača, sú inteligentné nastavenia. To vám umožní definovať zoznam lokalít, ktoré spôsobia, že sa VPN automaticky pripojí – alebo alternatívne odpojí -, keď ich navštívite.. 

Browsec-Inteligentné

Je to trochu podobné tomu, ako funguje delené tunelovanie. V prípade rozdeleného tunelovania sa však pripojenie VPN filtruje podľa jednotlivých programov. Prečítajte si o tom viac a pozrite si VPN s bohatou funkciou v akcii v našej recenzii ExpressVPN. 

Okrem inteligentných nastavení nemajú ponuky rozšírenia prehľadávača žiadne možnosti ani funkcie. Nedostatok desktopového klienta navyše spôsobuje, že Browsec okamžite stráca veľa funkcií, ktoré väčšina ľudí hľadá v sieti VPN. 

Prehľad funkcií Browsec

Logo Browsecbrowsec.com

Začína sa od 333 dolárov za mesiacVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
7 dní

Celosvetová suma servera
41

OS pre stolné počítače

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Opera

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
IPSec, TLS, HTTPS

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Napriek tomu, že v súčasnom stave je výrazne nedostatočný, jeho cena sa do istej miery dokáže vyrovnať. Browsec ponúka iba dva plány, jeden mesačne a druhý registráciu na celý rok.

Hoci webová stránka na jednom mieste tvrdí, že existuje „80 spôsobov platby“, v skutočnosti to znamená, že môžete použiť kreditnú kartu alebo PayPal. Pravdepodobne existuje 79 druhov kreditných alebo debetných kariet, ktoré umožňujú, aby tento nárok nepredstavoval nepravdivú reklamu. Browsec neakceptuje bitcoíny ani iné formy kryptomeny. 

Napriek tvrdeniu o zavádzajúcich platbách ponúka stanovenie ceny Browsec presvedčivý dôvod na registráciu. Mesačný plán je už cenovo dostupný, dokonca porazil náš bežný príklad cenovej dostupnosti CyberGhost.

Ročný plán znižuje cenu ešte viac. Kým sa tam Browsec zastaví, CyberGhost to neurobí. Ako si môžete prečítať v našej recenzii CyberGhost, trojročný plán, ktorý ponúka CyberGhost, prekonáva cenu jednoročného plánu Browsec, keď je rozdelený na mesačné náklady.. 

Ďalším miestom, ktoré svieti Browsec, je jeho pôsobivý veľkorysý plán zadarmo. Táto možnosť vám umožní nainštalovať rozšírenie prehliadača a pripojiť sa bez použitia účtu. Bezplatní používatelia získajú prístup na štyri servery a majú neobmedzené množstvo údajov.

Aj keď rýchlosť bezplatných serverov je obmedzená na približne jednu až päť MB / s, Browsec má stále dobrú šancu pristúpiť na miesto v našom zozname bezplatných služieb VPN..

Jednoduchosť použitia

Webové stránky Browsec uľahčujú inštaláciu klienta prehliadača a zaregistrovanie účtu. Ak plánujete používať bezplatný účet, nemusíte sa vôbec registrovať. Jednoduchým nainštalovaním rozšírenia a jeho zapnutím získate prístup k bezplatnej sieti VPN, čo je pekný spôsob, ako ľudí oboznámiť so službou.

Samotné rozšírenie sa ľahko používa, ale to nehovorí veľa vzhľadom na úplný nedostatok funkcií. K sieti VPN sa môžete pripojiť kliknutím na prepínač v pravom dolnom rohu rozšírenia alebo kliknutím na veľké tlačidlo „chrániť ma“ v strede. 

Browsec-Client

Celkový vzhľad rozšírenia je v poriadku, vyskytujú sa tu však aj nejaké do očí bijúce problémy. Konkrétne, že si nemôžete zvoliť server pred pripojením. Zoznam serverov sa objaví až po pripojení, čo núti sieť VPN odpojiť sa a znova sa pripojiť k novému serveru. 

VPN sa však veľmi rýchlo pripája. Keď sa však spojí, neponúka žiadne upozornenie ani neukazuje žiadne znaky, čo sa neočakávane týka. Chýbajúce potvrdenie o tom, že sa VPN pripojila (alebo odpojila) po kliknutí na tlačidlo, občas vyvoláva pocit istoty o stave VPN..

Jednoducho ponúknuť výber servera pred pripojením a pridaním nejakého potvrdenia alebo oznámenia, keď sa VPN pripojí alebo odpojí, by viedlo k zlepšeniu užívateľského komfortu..

rýchlosť

Pri našich rýchlostných testoch bola Browsec po celej mape. Spočiatku to vyzeralo veľmi sľubne, pretože najbližší server v USA vracia veľkú časť šírky pásma preberania späť a takmer celú šírku pásma pre nahrávanie. 

Britský server trpel trochu, ale stále vykonával slušne, pokiaľ ide o rýchlosť ping a download. Rýchlosť nahrávania z tohto servera však bola prvým príznakom problémov.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (MB / s) Nahrať (MB / s)
Nechránené (Virginia, USA)4308,59343,54
U.S..15246,62341,66
Spojené kráľovstvo76215,8421.85
Japonsko174227,723,72
BrazíliaDNFDNFDNF
Čile1320,653.40

Sťahovanie na japonský server pokračovalo v trende, ktorý sme videli so serverom vo Veľkej Británii. Časy pingov boli primerané vzhľadom na veľkú vzdialenosť – približne 6 700 míľ alebo takmer 11 000 km – medzi nami a Japonskom. Rýchlosti sťahovania boli tiež stále dobré, ale rýchlosti nahrávania utrpeli viac ako kedykoľvek predtým. 

Pri testovaní serverov v Južnej Amerike sa nám nepodarilo získať výsledok zo servera Brazília vôbec, a to napriek rozšíreniu prehľadávača, ktoré ukazuje, že sme boli pripojení a že server nebol zaťažený prevádzkou.. 

Tu by bolo užitočné, ako sme už spomenuli, nejaký druh upozornení na pripojenie a odpojenie na potvrdenie stavu siete VPN.

Nakoniec sme vyskúšali ďalší juhoamerický server, tentoraz v Čile. Podobne ako v prípade Brazílie sme sotva dokázali získať nejaké spojenie. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá ponúka spoľahlivo vysoké rýchlosti, z dôvodu týchto výrazne odlišných výsledkov vám odporúčame vyskúšať naše najrýchlejšie pripojenie k sieti VPN..

zabezpečenia

Ako sme už spomenuli, Browsec v čase písania nenabízí desktopového klienta, ale tvrdí, že ho plánuje mať pripravený do konca roku 2019. Namiesto toho používatelia stolných a prenosných počítačov musia v prehliadači Chrome používať rozšírenie prehliadača, Firefox alebo Opera. 

Rozšírenie sa nemôže spustiť pri štarte a nemá prepínač kill. Toto okamžite vylúči Browsec z úvahy ako spoľahlivo bezpečnú voľbu pre tých, ktorí sa snažia chrániť svoju online bezpečnosť a anonymitu. 

Aby sa to ešte zhoršilo, protokoly Browsec nie sú zďaleka najlepšie. Rozšírenie prehľadávača používa HTTP proxy cez TLS, o ktorom si môžete prečítať v našom porovnaní SSL a TLS. Telefónna aplikácia používa IPSec. 

Ak prejdete na rozpis protokolu VPN, zistíte, že najvyšším protokolom, ktorý väčšina VPN používa – alebo aspoň ponúka -, je OpenVPN. Absencia OpenVPN, dokonca aj ako alternatíva, ešte viac spochybňuje bezpečnosť rozšírení Browsec a mobilných klientov. 

Keď sme to však pripísali, počas nášho testovania sa nám nepodarilo zistiť úniky DNS. Mobilná aplikácia aj rozšírenia prehľadávača navyše používajú šifrovanie AES-256 na zlepšenie bezpečnostnej situácie. 

Tieto fakty však ani nezačínajú kompenzovať nedostatok prepínačov zabíjania. Problémom je aj nedostatok oznámení, ktoré sme už vybavili. 

Ak by VPN narazila na problém, nielenže by nedošlo k žiadnemu zabíjaciemu prepínaču na zastavenie toku prevádzky, ale ani by ste nepoznali ani nedostali žiadne oznámenia alebo varovania, pokiaľ by sme vedeli povedať,. 

Ak hľadáte vysoko zabezpečenú sieť VPN, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu spoločnosti NordVPN. NordVPN ponúka kill switch a OpenVPN protokol a má silné skúsenosti s ochranou svojich spotrebiteľov. 

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Browsec sú jedným z najkratších, aké sme kedy videli. Krátky dokument má dĺžku iba asi jednu stránku a čítanie trvá iba minútu alebo dve.

Browsec v ňom stručne načrtáva, aké informácie sa zhromažďujú a ako sa môžu použiť. Ako sa dá očakávať na všetkých webových stránkach, niektoré informácie sa zhromažďujú prostredníctvom súborov cookie pri návšteve webu Browsec. 

Tieto informácie nie sú identifikovateľné a používajú sa na údržbu a zlepšenie stránky. Osobné informácie, ktoré spoločnosť Browsec zhromažďuje, sa medzitým obmedzujú na váš e-mail a spôsob platby na otvorenie účtu. 

Okrem toho existuje klauzula o informáciách, ktoré sa automaticky zbierajú počas používania VPN. Browsec nerobí dobrú prácu pri vysvetľovaní toho, čo sú tieto informácie, ale hovorí, že má právo tieto informácie používať na „monitorovanie“, čo je desivé slovo v politike ochrany osobných údajov..

Streamovanie výkonu

Z testovaných streamovacích webov nám Amazon Prime ako jediný umožnil prístup k obsahu. Netflix aj Hulu zistili, že sa pripájame cez sieť VPN, a povedali nám, aby sme sa odpojili skôr, ako budeme môcť čokoľvek sledovať.

BBC iPlayer nás nevnímal ako vo Veľkej Británii, hoci sme boli pripojení k serveru Spojeného kráľovstva, takže sme tam nemohli ani nič sledovať. Okrem toho, ako sme videli v časti venovanej rýchlosti, trvalé rýchlosti sťahovania sa medzi jednotlivými servermi výrazne líšia.

Browsec-Streaming

Ako by sa dalo očakávať, znamenalo to, že výkon streamingu sa medzi jednotlivými servermi líšil. Na neďalekom serveri v USA sme mohli sledovať obsah vo vysokom rozlíšení HD bez akýchkoľvek vyrovnávacích pamätí alebo iných problémov. Na serveroch, ako napríklad v Čile, sa však zdá, že nie je problém s plynulým chodom v HD, je v kartách pre Browsec. 

Ak hľadáte spôsob, ako získať prístup k geoblokovanému obsahu a chcete ho sledovať v rozlíšení HD, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN.. 

Zákaznícky servis

Webová stránka Browsec je na holejšej strane vecí. Z tohto dôvodu neexistuje na webe žiadna skutočná vedomostná základňa. Najčastejšie otázky sa nachádzajú v otázke na tri otázky a v pravom dolnom rohu je tlačidlo na kontaktovanie podpory. 

Browsec-FAQ

Hoci by vedomostná základňa bola skvelým doplnkom, e-mail zákazníckej podpory bol solídny. Reakčné časy boli zvyčajne do 15 minút a poskytovali informatívne a ľahko zrozumiteľné odpovede.

Verdikt

Browsec má pred sebou ešte dlhú cestu, kým mu môžeme dať svoju pečať. Bez desktopového klienta nemá všetky najdôležitejšie funkcie, ktoré hľadáme, ako napríklad prepínač zabíjania a pripojenie pri štarte. 

Avšak, tam sú niektoré oblasti, ktoré vyzerajú, že Browsec má potenciál byť diamant v surovom stave. Pri všetkých úvahách je cena presvedčivá a plán zadarmo je veľkorysý. 

V súčasnosti však odporúčame prejsť na náš úplný zoznam recenzií VPN, aby sme našli viac plnohodnotnú možnosť. Už teraz sme však zvedaví, že sa čoskoro vrátime, aby sme videli, že nadchádzajúci desktopový klient Browsec je.

Ak ste vyskúšali Browsec, chceli by sme sa o vašich skúsenostiach dozvedieť v nižšie uvedených komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map