Recenzia ZenMate – Aktualizované 2020

Recenzia ZenMate

Možno vás bude zaujímať používanie ZenMate vďaka jeho atraktívnemu určovaniu cien a intuitívnemu rozhraniu. Bola by to chyba: služba je zo svojej podstaty neistá a môžete tiež stáť na strechách a odtiaľ vykrikovať svoje osobné údaje. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii ZenMate.


best-VPN-recenzia

Pred viac ako rokom sme sa prihlásili do siete ZenMate VPN a zistili sme, že existuje veľa vecí, ktoré si vyžadujú zlepšenie. Na trhu VPN je bežná voľba dizajnu, aby sa pokúsila vytvoriť sieť VPN, ktorá nevyžaduje, aby používatelia vykonali konfiguráciu, ale mnohí poskytovatelia, vrátane siete ZenMate VPN, sú príliš ďaleko..

Minimalistický prístup k možnostiam nastavenia zadržal sieť VPN späť bez možnosti výberu protokolov alebo šifrovaní. Pochybná bezpečnosť, vrátane únikov DNS, z nás urobila ZenMate VPN „nie“.

Úniky DNS sú stále prítomné, stále neexistujú žiadne možnosti týkajúce sa šifrovania a protokolov a mnohé z rovnakých problémov, ktoré v našej poslednej kontrole trápili sieť ZenMate VPN, pretrvávajú. Netreba dodávať, že je stále ďaleko od toho, aby sme sa dostali na náš najlepší zoznam VPN.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre ZenMate

Vlastnosti

ZenMate VPN obsahuje funkcie, ktorým sa budeme viac venovať v časti „jednoduchosť použitia“, ktoré sú podivne pomenované a ťažko spomenuté kdekoľvek na webe. Nazývajú sa „EverSecure“ a „monitorovanie miest“ a my sa na ne pozeráme, pretože sú to špeciálne prípady.

Okrem týchto nepríjemných výnimiek, ZenMate VPN odvádza slušnú prácu pri poskytovaní najžiadanejších funkcií v porovnaní s niektorými poskytovateľmi, ale ak máte záujem o VPN s bohatými funkciami, mali by ste sa pozrieť na našu kontrolu Astrill. V nastaveniach siete ZenMate VPN existuje ľahko killswitch, ako aj jednoduché prepínacie nastavenie ochrany DNS úniku, ku ktorému sa neskôr dostaneme..

Klient je k dispozícii vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny, nemčiny, kórejčiny, ruštiny a španielčiny. Ešte dôležitejšie je, že ZenMate VPN ponúka aplikáciu pre mnoho platforiem, vrátane Windows, MacOS, Android a iOS.

Existujú aj rozšírenia prehliadača a patria k tým najlepším, ktoré sme videli v prehliadačoch Chrome, Mozilla a Opera. Ponúkajú veľa funkcií, ktoré sú zvyčajne výlučne pre stolnú aplikáciu.

Zenmate-OS

Tam, kde ZenMate VPN začína zaostávať, sú možnosti protokolu a šifrovania. Budeme sa k tomu podrobnejšie venovať v časti „Zabezpečenie“, ale z väčšej časti ste zaseknutí pomocou protokolu TLS a nemáte na výber šifrovanie..

ZenMate VPN tiež chýba podpora pre rozdelené tunelovanie, čo je prekvapivo ťažké nájsť na trhu VPN, napriek tomu, ako je to užitočné. Rozdelené tunelovanie vám dáva kontrolu nad tým, ktoré programy v počítači používajú chránené pripojenie VPN a ktoré programy používajú štandardné nechránené pripojenie.

Ak je to funkcia, ktorá vás zaujíma, pozrite si našu recenziu ExpressVPN, kde sa venujeme jeho používateľsky príjemnej integrácii tunelovania rozdelených tunelov..

Prehľad funkcií siete Zenmate VPN

Logo ZenMatezenmate.com

Začína sa od 205 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, Kreditná karta, Union Pay

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
7 dní

Obdobie vrátenia platby
14 dní

Celosvetová suma servera
30+ miest (iba 4 pre bezplatné účty)

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Opera

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Má prístup k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
128-AES, 256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Hoci sa na webovej stránke ZenMate VPN spomínajú plány Premium a Ultimate, podarilo sa nám nájsť iba plán Ultimate na nákup. Počas tejto kontroly uvidíte, že to je téma s webom ZenMate VPN.

V prípade plánu Ultimate máte k dispozícii tri možnosti. Môžete sa zaregistrovať mesačne, ročne alebo na dva roky. Všetky tieto plány prichádzajú s prístupom k desktopovým aplikáciám, neobmedzenou šírkou pásma, všetkými rozšíreniami prehliadača a až piatimi súčasnými pripojeniami.

Zenmate-Ceny

Ceny sú konkurencieschopné s mesačným plánom, ktorý prichádza na úrovni približne trhového priemeru, zatiaľ čo ročné a najmä dvojročné plány ponúkajú hlboké zľavy. V skutočnosti môžete upgradovať z jednoročného na dvojročné predplatné len za pár dolárov navyše.

Aj keď dlhodobé oceňovanie je veľká hodnota, pre mesačné plány existujú lepšie možnosti. Napríklad v našej recenzii Windscribe uvidíte, že ponúka až 10 simultánnych pripojení za ešte menej mesačne ako ZenMate VPN..

ZenMate VPN tiež ponúka bezplatný plán, ale ukladá naň niekoľko obmedzení. Máte prístup iba k štyrom serverom. Jeden je v USA a jeden v Spojenom kráľovstve, vďaka čomu je takmer vhodný na streamovanie.

Môžete tiež používať iba rozšírenia prehľadávača a nie aplikácie pre stolné počítače alebo mobilné aplikácie. A konečne, bezplatný plán obmedzuje vašu šírku pásma na 2 megabitov za sekundu. To je obmedzujúce a zabráni tomu, aby sieť ZenMate VPN zostala mimo našich bezplatných služieb VPN. Ak si overíte svoju e-mailovú adresu, máte k dispozícii aj bezplatnú týždennú skúšobnú verziu plánu Ultimate.

Chceme sa dotknúť ešte jednej veci. Ako sme už spomenuli, webová stránka siete ZenMate VPN je stále protichodná a mätúca. V niektorých častiach webovej stránky uvidíte, že sieť ZenMate VPN má nárok na 30-dňovú zásadu vrátenia platby, ale po prečítaní pravidiel vrátenia platby sme zistili, že je k dispozícii iba 14 dní..

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, aké rozsiahle sú tieto chyby na webe, a ktoré by mali zvyšovať červené vlajky u používateľov..

Zenmate-Refund

Jednoduchosť použitia

Keď prídete na web ZenMate VPN, privítame vás dobrým rozložením, ktoré umiestni najdôležitejšie veci na dobre viditeľné miesta. Registrácia do bezplatného účtu je jednoduchá, rovnako ako inštalácia klienta alebo rozšírenia.

Klient je vizuálne príťažlivý, s modrým pozadím, ktoré ponúka silný kontrast s bielym textom. Pripojenie je také jednoduché ako stlačenie tlačidla a zoznam serverov je ľahko prehľadateľný.

Zenmate-Client

Keď sa však dostanete do nastavení, veci sa začarujú, dokonca aj pre tých, ktorí sú oboznámení s VPN. Ako už bolo spomenuté, ponuka nastavení je jednoduchá, má však dve začiarkavacie políčka, ktoré poskytujú len pár vodítka o tom, čo robia..

Zenmate-Nastavenie

Pre začiatočníkov je prvá vec, ktorú uvidíte, keď prejdete do ponuky nastavení, začiarkavacie políčko „EverSecure“, ktoré je predvolene začiarknuté. Na webe je málo informácií o tom, čo robí.

Všetko, čo sa nám podarilo nájsť, bol tento záznam v databáze znalostí, ktorý hovorí, že táto funkcia je navrhnutá tak, aby zabránila odpojeniu mobilných zariadení pri spánku. Hovorí tiež, že keď sa zariadenie prebudí alebo sa znova pripojí k sieti, VPN sa automaticky pripojí.

Táto funkcia je však viditeľná aj v nastaveniach aplikácie pre stolné počítače. Nie je tu zmienka o tom, čo by sa dalo nájsť na inom webe, takže by sme predpokladali, že keď sa počítač pripojí k sieti, automaticky sa pripojí k sieti VPN. V našom testovaní to však nebolo. Pokiaľ by sme vedeli povedať, nerobí nič pre klientov v počítačoch.

Ďalšie začiarkavacie políčko nižšie je označené ako „Povoliť monitorovanie miest“. Na rozdiel od možnosti „EverSecure“ je v predvolenom nastavení vypnutá. Opäť platí, že na webe nie je nič o tom, čo robí. Na niekoľkých miestach, napríklad v tomto príspevku, sa ZenMate VPN zmienil o blokovaní a sledovaní škodlivého softvéru.

Aj keď sú tieto nastavenia k dispozícii v rozšírení prehľadávača, v nastaveniach v stolných aplikáciách pre ne neexistujú žiadne iné jasné možnosti. Možno to je to, čo je monitorovanie polohy, ale je to iba výstrel v tme, čo je najlepšie, čo môžeme urobiť, keď nedostaneme žiadne informácie.

Bez týchto možností by bola stránka nastavení v poriadku. Alternatívne by zahrnutie informácií na webovej stránke alebo ich len premenovanie viedlo k zlepšeniu celkovej použiteľnosti klientov. Klienti a aplikácie z väčšej časti vyzerajú pekne a dobre fungujú, ale tieto podivné možnosti narúšajú inak zjednodušený zážitok.

rýchlosť

Rýchlosť je silným oblekom siete ZenMate VPN. Ako vidíte z nášho testovania, každý server, na ktorý sme sa pozerali, fungoval dobre, zatiaľ čo zvyšok za ostatnými zaostával iba v Južnej Afrike. V skutočnosti boli tieto rýchlosti také vysoké, že vzbudzovali podozrenie týkajúce sa toho, ako sa spracúva prevádzka v sieti ZenMate VPN, ale v časti „Zabezpečenie“ sa toho viac dotkneme..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1472,075,84
Spojené štáty6871,755,82
Spojene kralovstvo10971,855.08
Japonsko18351,893,71
Nemecko11370,494,74
južná Afrika28131,962,58

Počnúc najbližším serverom, na ktorom sme vykonali testovanie v USA, sme zistili, že čas pingu bol zvládnuteľný a stratili sme tak malé rýchlosti pri sťahovaní a nahrávaní, že rozdiel vo výkone nebol viditeľný. To isté platilo pre servery vo Veľkej Británii, ktoré boli od nás vzdialené viac ako 3 500 kilometrov.

Japonsko je ešte ďalej a meria neuveriteľných 6 800 míľ ďaleko a stále si udržalo úctyhodnú úroveň výkonu. Prehliadanie bolo responzívne a chvíľu sa začalo načítavanie stránok. Keď začali načítavať, načítali sa približne v rovnakom čase ako bez pripojenia VPN.

Nemecko je vzdialené približne 4 200 kilometrov a ponúkalo podobný výkon ako Spojené kráľovstvo s takmer zanedbateľným poklesom výkonnosti. A nakoniec, Južná Afrika bola jediným serverom, ktorý nedosahoval dobré výsledky. Je pravda, že je to najvzdialenejší server, odkiaľ sa naše testovanie uskutočnilo na viac ako 8 000 míľ ďaleko.

ZenMate VPN poskytla silný výkon v rýchlosti, s pohotovým prehliadaním a dostatočne vysokými trvalými rýchlosťami sťahovania, aby sa čoskoro mohla dostať na naše najrýchlejšie pripojenie VPN. Časy pingu boli nevýrazné a bolo by ťažké hrať s nimi.

Ak sa snažíte hrať konkurenčné hry online proti ľuďom v iných krajinách, prečítajte si článok o najlepších sieťach VPN pre hry.

zabezpečenia

Spoločnosť ZenMate VPN má opäť protichodné informácie týkajúce sa jej výkonu, ale tentoraz sú protichodné informácie o zabezpečení, čo je najdôležitejším aspektom akejkoľvek siete VPN..

V nastaveniach nie je možné zmeniť úroveň šifrovania alebo protokol. To znamená, že ste uviazli s tým, čo ste dostali, ale nie je jasné, čo to je. V tomto príspevku na informačnej báze vidíte, že klienti so systémom Windows a MacOS používajú IPSec (IKEv2), ale v tomto príspevku zo znalostnej databázy o dva mesiace neskôr sa uvádza, že používa TLS v1.2.

Kdekoľvek inde na webe sa spomína OpenVPN, čo by mohlo byť to, čo v informačnom príspevku uvádzalo ako TLS v1.2. Ak však budete kopať hlbšie, OpenVPN sa dá manuálne nakonfigurovať iba na určitých zariadeniach a iba ak máte plán Ultimate. Ak vás zaujíma, čo tieto skratky znamenajú, prečítajte si rozpis protokolu VPN.

Pokiaľ ide o šifrovanie, 256-bitový AES sa používa pre stolných a mobilných klientov, čo je vynikajúce, a AES-128 sa používa pre rozšírenia prehľadávača, čo je uspokojivé. Šifrovanie nezabránilo únikom DNS, ktoré sme zachytili. Počas pripojenia k Južnej Afrike sa VPN pripájala k serveru Google DNS v Belgicku.

V skratke to znamená, že informácie týkajúce sa vašich zvyklostí prehliadania sa prenášajú na servery spoločnosti Google vždy, keď sa pripájate k webovej stránke. Horšie však je, že špióni alebo ktokoľvek s touto schopnosťou vás môže sledovať aj na webe, keď je pripojená sieť VPN. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom článku o únikoch DNS.

Navyše, ako sme spomenuli v časti „rýchlosť“, existuje skutočná otázka, či je pripojenie šifrované. Rýchlosti, ktoré sme videli, by nemali byť možné, pretože procesy šifrovania a dešifrovania pri prenose údajov si vyžadujú čas a musia znížiť vaše rýchlosti viac, ako sme videli..

O viac informácií sme sa spojili so sieťou ZenMate VPN a v budúcnosti sa budeme so službou naďalej prihlasovať. Ak sa dozvieme niečo nové, aktualizujeme tento článok tak, aby odrážal to. Ak medzitým hľadáte bezpečnú sieť VPN, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu spoločnosti NordVPN.

súkromia

ZenMate VPN má politiku nulových záznamov a je založená v Nemecku, ktoré má prísne zákony na ochranu údajov. Nanešťastie to „nula“ vôbec neznamená.

Na webe ZenMate VPN zaznamenáva iné ako osobné informácie týkajúce sa používania, vrátane toho, aký prehľadávač používate a koľko času trávite na webe. Osobné údaje sa zhromažďujú počas procesu vytvárania účtu vrátane e-mailovej adresy, mena a, ak sa rozhodnete získať konečný plán, informácie o platbe.

ZenMate VPN tiež používa to, čo sa nazýva „sledovacie pixely“, keď odosiela e-maily, čo mu umožňuje sledovať úspešnosť e-mailov sledovaním, či ste ich otvorili..

Streamovanie výkonu

Poslali sme e-mail tímu podpory ako test, v ktorom sme uviedli, že sa nám nepodarilo spustiť aplikáciu BBC iPlayer, a dostali sme odpoveď, v ktorej sa hovorí, že ide o známy problém. Nemali sme však problém a povedali sme to iba ako spôsob testovania podporných pracovníkov.

V skutočnosti bol výkon streamingu ZenMate VPN pôsobivý. Bez problémov prenikol cez Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video a systémy detekcie VPN Hulu. Videá sa načítali rýchlo a takmer vždy sa prehrávali okamžite pri 1080p.

Aj keď niektoré z ďalších problémov so sieťou ZenMate VPN ju môžu zadržať z nášho najlepšieho zoznamu sietí VPN pre BBC iPlayer, zaslúži si čestnú zmienku..

Umiestnenie servera

ZenMate VPN má viac ako 30 miest po celom svete, vrátane serverov v Ázii, Európe, Afrike, Severnej Amerike a Južnej Amerike. Ponúkané miesta sú distribuované dobre a pokrývajú potreby väčšiny používateľov VPN.

V USA a vo Veľkej Británii existuje niekoľko možností serverov, takže vaše obľúbené streamingové stránky by mali byť k dispozícii. V rámci bezplatného plánu sú k dispozícii iba štyri servery, ale stále máte prístup k jednému serveru v USA a Veľkej Británii.

Zákaznícky servis

Pokiaľ ide o zákaznícke služby, sieť ZenMate VPN je zasiahnutá alebo chýba. Neexistuje podpora živých rozhovorov ani telefonická podpora, čo samo osebe nie je také zlé, pretože ich mnohí poskytovatelia sietí VPN neponúkajú. E-mailová podpora siete ZenMate VPN je dobrá a poskytuje odpovede, ktoré potrebujete, včas, užitočne a zdvorilo. Naše odpovede sme dostali za menej ako 8 hodín.

To znamená, že vedomostná základňa nie je ani zďaleka vynikajúca. Možno by bolo zodpovedaných mnoho všeobecnejších otázok týkajúcich sa sietí VPN a nastavenia, ale ďalšie technické otázky sú často nezodpovedané alebo horšie majú protichodné odpovede, ako sme pri tejto kontrole videli mnohokrát..

Čistenie vedomostnej základne a vymazanie zastaraných informácií alebo prepísanie záznamov by bolo skvelým krokom k zlepšeniu zákazníckej podpory..

Verdikt

Existuje niekoľko vecí, o ktoré by sa mohla sieť ZenMate VPN postarať, čo by zlepšilo dojem používateľa. Výkon VPN je pôsobivý, bezplatná možnosť vám umožňuje vyskúšať službu a podpora zákazníkov je nápomocná a pohotová.

Bol položený silný základ, ale veľká časť popravy chýba známke. Webová stránka obsahuje protichodné informácie o mnohých témach a nedostatok možností týkajúcich sa protokolu a šifrovania je znepokojujúci.

Aj keď sa sieť ZenMate VPN určite mohla jedného dňa rozvinúť do priemyselného gigantu, väčšina ľudí uprednostňuje služby, ktoré sú už na vrchole ponuky. Ak to znie ako vy, pozrite sa na náš archív recenzií VPN, ktoré sú zoradené od najlepších po najhoršie pre ľahké prehliadanie.

Ak máte skúsenosti s ZenMate VPN, dajte nám vedieť v komentároch. Veľmi radi počúvame od vás a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map