Recenzia zabezpečenia siete VPN VPN na webe – aktualizovaná 2020

Kontrola zabezpečenia siete VPN VPN na webe

Webroot Wifi VPN Security je najdlhšie pomenovaná VPN na trhu, ale to je všetko, čo je na nej pozoruhodné. Nie je to obzvlášť bezpečné, má zvláštne pravidlá ochrany osobných údajov a chýba bežné funkcie. Prečítajte si našu úplnú recenziu a zistite, prečo sa chcete vyhnúť tejto VPN.


best-VPN-recenzia

Webroot je spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou, ktorá začala na začiatku 90. rokov, ale nedávno ju kúpila spoločnosť Carbonite, o ktorej si môžete prečítať viac v marcovom štáte Cloud. Webroot sa silno zameriava na antivírusovú službu, ale ponúka aj virtuálnu súkromnú sieť s názvom WiFi Security.

Webroot WiFi Security nás šokoval mnohými spôsobmi, vysokými rýchlosťami na mnohých serveroch v USA a Európe a schopnosťou roztrhať sa cez Netflix a detekciu VPN BBC VPN.

To znamená, že nebude vytvárať náš najlepší zoznam VPN, pretože vynecháva veľa funkcií, ktoré mnohí používatelia považujú za kritické komponenty dobrej VPN. Napríklad OpenVPN chýba v zozname dostupných protokolov.

Vďaka pochybným pravidlám ochrany osobných údajov spoločnosti Webroot WiFi Security a celkovému nedostatku zabezpečenia je vynikajúci príklad spoločnosti, ktorá rieši problém dobre z technického hľadiska, ale nedokáže ponúknuť veľa menších vecí, ktoré zákazníci hľadajú..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre zabezpečenie VPN VPN vo webovom prostredí

Vlastnosti

Webroot WiFi Security je zameraný na ľudí, ktorí chcú bezproblémové používanie VPN. Z tohto dôvodu ponúka niektoré funkcie, ktoré je pekné mať, ale udržuje veci holé.

Aplikácia je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS, Android a iOS. Používatelia systému Linux však zostávajú v prachu, rovnako ako tí, ktorí chcú prevádzkovať sieť VPN prostredníctvom rozšírenia prehľadávača. Nemôžete tiež nastaviť VPN na smerovačoch, čo sťažuje ochranu všetkých zariadení vášho domu naraz (a letí oproti názvu „Zabezpečenie WiFi“).

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootOS

Ponúka niekoľko protokolov, vrátane IKEv2, L2TP a PPTP. Aj keď sú tieto protokoly rýchle, nie sú to najbezpečnejšie možnosti. O ich zabezpečení sa pozrieme neskôr, ale ak ste zvedaví na protokoly VPN, mali by ste si prečítať rozpis protokolu VPN a prečítať si ho..

Po otvorení nastavení nájdete krátky zoznam začiarkávacích políčok. Obsahujú možnosti, ako napríklad automatické pripojenie pri spustení alebo zapnutie alebo vypnutie killswitch. K dispozícii je tiež možnosť filtrovania webu, ktorá pomáha blokovať potenciálne škodlivé webové stránky. Aj keď je to príjemné pre tých, ktorí sa zaujímajú o zabezpečenie online, nie je to také dobré ako používať skutočný antivírus (prečítajte si našu najlepšiu príručku k antivírusovému softvéru)..

V zabezpečení Webroot WiFi Security však chýbajú niektoré funkcie vrátane ochrany pred únikom DNS, rozdeleného tunelovania a dokonca aj protokolu OpenVPN, ktorý je pravdepodobne najbezpečnejším protokolom VPN. Ak hľadáte sieť VPN s väčšou funkčnosťou, odporúčame vám prečítať si našu recenziu ExpressVPN.

Prehľad funkcií zabezpečenia VPN VPN vo webovom prostredí

Logo zabezpečenia siete VPN VPN na webewww.webroot.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
70 dní

Celosvetová suma servera
35

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Má prístup k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
PPTP, L2TP, IKEv2

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
úradné hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o určovanie cien produktu Webroot WiFi Security, sú vaše možnosti obmedzené. V ponuke sú dva plány, oba na jeden rok. Neexistujú žiadne mesačné ani viacročné plány. Prvý plán obsahuje až tri pripojenia, zatiaľ čo druhý umožňuje päť.

Webroot WiFi Security neponúka bezplatnú skúšobnú verziu ani neakceptuje kryptomenu. Ak však nie ste so službou spokojní, ponúka to veľkorysé 70-dňové pravidlá pre vrátenie platby, čo trochu kompenzuje nedostatok skúšobnej doby. Je to najdlhšia refundácia v podnikaní, ktorá porazila aj štedrých 45 dní CyberGhostu (viac o tejto vynikajúcej službe nájdete v recenzii CyberGhost)..

Ak chcete len pripojiť osobné zariadenia – napríklad stolný počítač a prenosný počítač -, plán troch používateľov je konkurencieschopný. Dokonca ani cena pre päť používateľov nie je poburujúca, ale bolo by pekné vidieť plán neobmedzených pripojení..

Webroot-Wifi-VPN-Security-Ceny

Je tiež nezvyčajné nájsť službu VPN, ktorá neumožňuje používateľom prihlásiť sa mesačne alebo štvrťročne. Ak hľadáte cenovo dostupný plán VPN, ktorý ponúka neobmedzené pripojenie, ako aj veľkú mesačnú sadzbu, odporúčame vám prečítať si našu recenziu Windscribe po tom, ako ju zabalíte tu.

Na druhej strane, mnoho poskytovateľov VPN ponúka zľavy pre ľudí, ktorí plánujú využívať VPN nepretržite a chcú sa prihlásiť na dlhšiu dobu. Ak vás žiada platba vopred za dlhodobý plán, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu spoločnosti NordVPN. NordVPN je všestranný vynikajúci poskytovateľ a ponúka plány na dva a tri roky za atraktívne ceny.

Jednoduchosť použitia

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia na webe, Webrootu trochu chýba značka. Webová stránka je usporiadaná tak, aby navigácia bola mätúca, najmä pokiaľ ide o jej službu WiFi Security VPN. Je to hlavne preto, že na web sa zameriava antivírus spoločnosti Webroot. VPN je umiestnená na zadnom horáku.

Akonáhle nájdete, kam musíte ísť, registrácia a inštalácia klienta je jednoduchá. Od tejto chvíle je to hladká plavba. Klient je usporiadaný dobre a užívateľsky prívetivý. Najprv uvidíte iba žiarivé zelené okno s vlajkou krajiny, ku ktorej sa chystáte pripojiť, a oranžové tlačidlo s nápisom „pripojiť sa“.

Webroot-Wifi-VPN-Security-Webrootclient

Kliknutím na vlajku alebo malý symbol umiestnenia vedľa tlačidla „pripojiť“ sa otvorí ponuka servera. Umožní vám pozrieť sa na dostupné miesta, ku ktorým sa chcete pripojiť, a ľahko sa prehliada. Zoznam má v hornej časti automatickú možnosť, ktorá vyberie najrýchlejší dostupný server, tri „najviac odporúčané“ možnosti vrátane Francúzska, Nemecka a USA a abecedný zoznam krajín..

Zoznam obsahuje názvy každej krajiny, ako aj ich príznaky, čo pomáha pri rýchlom prehliadaní. V hornej časti je tiež funkcia vyhľadávania, ak viete, kam sa chcete pripojiť.

V pravom hornom rohu je tlačidlo, ktoré otvára obrazovku ponuky. Obrazovka ponuky je usporiadaná dobre a, ako je uvedené, holé kosti. Ak chcete niekoho, kto chce mať úplnú kontrolu nad konfiguráciou vašej siete VPN, mohlo by sa to považovať za škodlivé, ale pre jednoduchosť rozhrania Webroot WiFi Security je potrebné niečo povedať..

V hornej časti okna nastavení je päť kariet a každá z nich má niekoľko jasne vysvetlených možností. Karty pokrývajú protokoly; všeobecné nastavenia, napríklad spustenie pri spustení a oznámenia; nastavenia spojenia, ako je killswitch; škodlivý web blokujúci webový filter a kontaktuje podporu.

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootSettings

rýchlosť

Rýchlosť je zmiešaná taška s technológiou Webroot WiFi Security. Z nášho testovania sa zdá, že celkový obraz je taký, že severoamerické a európske servery sú vysoko kvalitné, zatiaľ čo ázijské a juhoamerické servery nespĺňajú rovnaké normy..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1372,075,83
Londýn8868,905,41
Východ na východ5867,855.06
Japonsko19323.092,45
švajčiarsko12866.14.25
Brazília14214.683.13

Keď sa pripájame k serveru na východnom pobreží USA, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou v New Yorku a robia ich asi 400 míľ ďaleko od nášho testovacieho miesta, vidíme mierne zvýšenie počtu pingov, ale zanedbateľnú stratu rýchlosti..

Po vzdialení sa ďalej od serverov v Londýne, ktoré sú od nás vzdialené zhruba 3 800 míľ, vidíme len mierny nárast času ping a malú stratu rýchlosti. Švajčiarske servery tiež vidia pôsobivý výkon vzhľadom na značnú vzdialenosť.

Webroot-WiFi-VPN-security-Rýchlosti

Príbeh je však odlišný pri testovaní serverov na iných kontinentoch. Napríklad pripojenie k Japonsku, ktoré je od nás vzdialené asi 6 800 kilometrov, stráca viac ako polovicu našej trvalej šírky pásma pre sťahovanie. Brazília maľuje podobný obrazový výkon múdro, napriek tomu, že je od nás rovnako vzdialená ako Londýn.

Hoci časy pingov na niektorých serveroch nie sú hrozné, nie sú dostatočne nízke na to, aby mohli hrať konkurenčné hry. Ak je vaším cieľom hrať hry s obmedzeným prístupom alebo hrať na iných serveroch, pozrite si našu najlepšiu sieť VPN na hranie hier, aby ste zistili, ktorá sieť VPN vám poskytne najlepšiu výhodu.

Mnoho serverov, ktoré sme testovali, má vynikajúcu rýchlosť. Londýnsky server funguje dobre a stráca málo z našich trvalých rýchlostí.

Rýchlosti serverov sú však nekonzistentné, a preto sa Webroot WiFi Security stáva riskantnou voľbou, ak sa spoliehate na vysoké rýchlosti internetu. Ak hľadáte spoľahlivo pôsobivý výkon sťahovania alebo nahrávania, pozrite si náš zoznam najrýchlejších sietí VPN.

zabezpečenia

Zabezpečenie je najslabšou oblasťou zabezpečenia Webroot WiFi Security. Ako sme sa predtým zmienili, ponúkané protokoly nie sú ani zďaleka ideálne, pričom štandardným protokolom je IKEv2.

IKEv2 vytvára bezpečnostné priradenie medzi vašim počítačom a serverom, ktorý je v kontakte s vecami, ako sú šifra a šifrovací kľúč prenosu. To znamená, že je to najrýchlejší „protokol VPN“ vo väčšine prípadov a bezpečnosť je skromne dobrá, ale nie tak dobrá ako skutočný protokol tunelovania, napríklad OpenVPN..

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootProtocols

Ďalšie možnosti sú horšie, pričom protokol L2TP je primerane bezpečný protokol tunelovania a protokol PPTP je pre kohokoľvek vylúčený, pretože je zastaraný a nie je bezpečný. Ani jeden z hľadiska bezpečnosti nie je taký robustný ako OpenVPN, ktorý väčšina poskytovateľov ponúka, pretože je to bezplatný a otvorený zdroj.

To znamená, že všetky tieto protokoly majú k dispozícii 256-bitové šifrovanie AES, aby sa uľahčilo zakrytie vašich údajov. Ak vás zaujíma šifrovanie a čo to znamená, zvážte preštudovanie nášho popisu článku o šifrovaní.

Červenou vlajkou okrem nedostatku bezpečných protokolov je to, že počas nášho testovania sme zistili, že zabezpečenie Webroot WiFi Security je plné únikov DNS. Každý server a protokol boli vyzdvihnuté na serveri DNS nášho poskytovateľa internetových služieb.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo to znamená, prečítajte si náš článok o únikoch DNS. V súhrne to znamená, že aj keď sa pripájate k internetu prostredníctvom zahraničného servera, váš počítač stále kontaktuje a zdieľa informácie s poskytovateľom internetových služieb alebo, v niektorých prípadoch, vládou.

Nedostatok bezpečných protokolov a problém s únikom DNS znamenajú, že ľudia, ktorí sa snažia obísť internetovú cenzúru, by sa mali vyhnúť zabezpečeniu Webroot WiFi Security. Ak napríklad hľadáte spôsob, ako prelomiť Veľký čínsky firewall, mali by ste sa pozrieť na naše najlepšie služby VPN pre Čína..

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov robia okamžitý prvý dojem v závislosti od toho, ako dlho sú. Dlhšie z nich oveľa viac zakrývajú záludný právny jazyk alebo „ifs“ a „buts“. To je prípad zásad ochrany osobných údajov spoločnosti Webroot.

Na začiatku tvrdí, že sa neprihlási ani nezhromažďuje údaje o aktivite prehliadania. Ak však čítate ďalej, zdá sa, že to nie je pravda. Táto zásada uvádza päť vecí, ktoré denník Webroot WiFi Security zaznamenáva, vrátane dátumu a času použitia, množstva údajov prenášaných počas používania, na ktorom serveri ste sa pripojili, krajiny, z ktorej ste sa pripojili, a počtu zariadení pripojených k účtu..

Hoci vaša IP adresa nie je zaznamenaná, podľa spoločnosti Webroot je krajina, v ktorej sa nachádzate. Je to však niečo ako irelevantné rozlíšenie, pretože vedie vašu domácu adresu v evidencii na spracovanie platieb. V politike sa potom hovorí, že informácie sa uchovávajú „tak dlho, ako je to potrebné na účel, pre ktorý ich zhromažďuje Webroot.“

Žiadny poskytovateľ VPN by nemal mať pravidlá ochrany osobných údajov, pokiaľ sú k dispozícii Webroot. Ak sa pravidlá vzťahujú na stránky a poskytovateľ sa snaží uchovať vašu domácu adresu a ďalšie informácie v evidencii tak dlho, ako to vyhovuje, nie je to súkromné. Ak vás zaujíma, ako vyzerajú stručné a dobre napísané pravidlá ochrany osobných údajov, prečítajte si našu recenziu VyprVPN.

Streamovanie výkonu

Vzhľadom na úniky DNS, ktoré sme zaznamenali pri našom testovaní, sme sa domnievali, že produkt Webroot WiFi Security nebude schopný preniknúť cez možnosti BBC alebo Netflix k intenzívnemu odmietnutiu proxy. Ukázalo sa nám to zle.

Bez zmeny jediného nastavenia sme mali prístup k aplikácii BBC iPlayer a sledovali obsah BBC. Príbeh bol rovnaký pre Netflix, Amazon Prime Video a všetky ostatné streamovacie služby, ktoré sme testovali.

Výkon bol tiež dobrý, videa sa načítali iba s niekoľkými sekundami a predvolene sa nastavili na 1080p alebo v niektorých prípadoch na 720p. Nedochádzalo k žiadnym prerušeniam ani ukladaniu do vyrovnávacej pamäte. Ak sa hráč predvolene nastavil na 720p, pri stabilnejšom pripojení sa často zvýšil na 1080p.

Hoci zabezpečenie Webroot WiFi Security prekvapivo dobre viedlo pri prístupe na geoblokované webové stránky, vyzývame vás, aby ste preskúmali ďalšie možnosti z dôvodu problémov s bezpečnosťou a ochranou súkromia. Ak sa snažíte dostať k obsahu BBC, pozrite si našu najlepšiu ponuku VPN pre BBC iPlayer. Ak je Netflix tým, po čom ste, prečítajte si náš postup, ako poraziť článok o zákaze VPN zo siete Netflix.

Umiestnenie servera

Webroot WiFi Security má 35 miest rozmiestnených rovnomerne po celom svete. Existujú miesta v Afrike, Severnej Amerike, Ázii, Južnej Amerike a Európe, čo znamená, že máte dobrú šancu nájsť blízky server bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate..

Webroot-Wifi-VPN-Security-WebrootServers

Zahrnuté sú miesta, ktoré väčšina ľudí využije, vrátane USA a Veľkej Británie. Hoci sú rozložené dobre, 35 serverov je anemické číslo. Ak sa snažíte nájsť sieť VPN, ktorá ponúka najviac miest, pozrite si našu recenziu na HideMyAss. HideMyAss má ohromujúcich 280 miest v 190 krajinách.

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis bol zmiešaný s Webroot WiFi Security. Existuje niekoľko možností, ako získať podporu. Na webe je k dispozícii funkcia aktívneho četu, je však k dispozícii iba na stránke pokladnice a je zameraná na zodpovedanie akýchkoľvek konečných otázok, ktoré môžu mať ľudia pri nakupovaní..

Keď sme sa dostali do kontaktu s ľuďmi na živom rozhovore, boli schopní odpovedať na naše otázky a rýchlo odpovedať. Vytvorili sme tiež lístok na podporu s cieľom získať pomoc so simulovaným problémom prostredníctvom e-mailu. Pokiaľ ide o čas písania, už uplynulo tri dni, keď sme urobili podporný lístok, a stále sme sa o ňom nepočuli.

Webroot web má tiež rozsiahle užívateľské fórum, kde môžete klásť otázky komunite a získať odpovede od ostatných používateľov. Je usporiadaný dobre a ľahko sa používa. Na druhej strane, rozsiahla informačná základňa je užitočná, ak nájdete tú správnu časť, ale je zložitejšia navigácia, pretože uprednostňuje odpovede na antivírusový program a ďalšie programy spoločnosti Webroot..

Verdikt

Webroot WiFi Security vykonal veľa technických aspektov dobrého poskytovateľa VPN. Umiestnenia serverov sú vybrané dobre a distribuované po celom svete. Mnoho serverov ponúka pôsobivé rýchlosti a schopnosť VPN pristupovať k geoblokovanému obsahu patrila medzi tie najlepšie, čo sme videli.

To však znamená, že chýba značka, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, čo sú pravdepodobne dva najdôležitejšie aspekty dobrého poskytovateľa VPN. Ak hľadáte miesto, kde by ste mali ísť, aby ste našli dômyselnejšieho poskytovateľa VPN, ktorý bude rešpektovať vaše súkromie a bezpečnosť online, máme k dispozícii rozsiahly archív recenzií VPN, ktorý si môžete prezerať.

Ak máte skúsenosti s VPN servera Webroot alebo s niektorou z jeho ďalších služieb, informujte nás o tom v komentároch nižšie. Veľmi radi počúvame od vás a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map