Recenzia X-VPN – neobťažujte sa – aktualizácia 2020

Recenzia X-VPN

X-VPN sa môže pochváliť mnohými vecami o svojej bezpečnosti a ľahkom používaní, ale aj povrchová kontrola ukazuje, že sú nepravdivé. Pri testovaní sme zistili početné problémy, ktoré nás nútia odporučiť hard pass tejto VPN. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole X-VPN.


best-VPN-recenzia

X-VPN je popredný poskytovateľ VPN, ktorý používa bezpečnú cestu pomocou kopírovacieho rozhrania, ktoré odráža vzhľad viac ako polovice sietí VPN. Tvrdí, že na svojej titulnej stránke má 50 miliónov používateľov, podporuje live chat a dokonca ponúka bezplatný skúšobný plán.

Napriek tomu sa X-VPN stále darí byť úplne nepoužiteľným. Ako ste si počas tejto kontroly prečítali mnohokrát, X-VPN robí so svojím klientom niekoľko bizarných možností dizajnu, ktoré sú v konečnom dôsledku neospravedlniteľné. Konkrétne protokoly, ktoré ponúka, nie sú pomenované v rozhraní, ale skôr skryté za náhodnými písmenami. 

Ak ste sem prišli hľadať sieť VPN, ktorá poskytne bezpečnosť a výkon, vyzývame vás, aby ste sa vydali na našu najlepšiu ponuku VPN. Ak chcete vidieť vynikajúci príklad toho, ako môžu správy o jemnejších veciach úplne podkopávať inak kvalitný produkt, čítajte ďalej.. 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre X-VPN

Vlastnosti

Ponuky X-VPN sú jedny z najvýraznejších neplodných, aké sme kedy videli. Kliknutím na ponuku vpravo hore hamburger sa otvoria iba dve možnosti prepínania. Jeden umožňuje nakonfigurovať klienta tak, aby bežal pri štarte Windows, a druhý je funkcia nazývaná „kontrola aplikácií“. 

Podľa jeho popisu sa zdá, že riadenie aplikácií je akýmsi rozdeleným tunelovaním, ktoré vám umožňuje definovať zoznam programov, ktoré ignorujú VPN a používajú štandardné nechránené pripojenie. Hoci rozdelené tunelovanie je veľmi žiaducou vlastnosťou a niečo, čo sa ťažko nájde, implementácia systému X-VPN vôbec nefunguje..

XVPN-AppControl

Zakaždým, keď sme zapli riadenie aplikácií, dostali sme správu, že na našom zariadení nefunguje. Na počítači pracovnej stanice sme spúšťali najnovšiu verziu systému Windows 10. Nemalo by byť dôvod, aby táto funkcia vôbec nefungovala. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá má funkčnú funkčnosť rozdeleného tunela – popri mnohých ďalších funkciách – nezabudnite si pozrieť našu recenziu ExpressVPN.. 

Aj keď X-VPN má tlačidlo, ktoré povie aplikácii, aby sa spustila pri štarte, nie sú žiadne možnosti, či sa pripojí, keď tak urobí. Navyše v nastaveniach nie je prepínač zabíjania. 

Aj keď sa na jej webových stránkach spomína funkcia nazývaná „inteligentné opätovné pripojenie“, neexistujú žiadne informácie o tom, čo to je alebo čo robí, a v nastaveniach ho nenájdete..

X-VPN ponúka pôsobivých deväť protokolov, ale žiadny z nich nie je označený v ponuke nastavení. Všetky možnosti protokolu sú uvedené jednoducho ako protokol A, B, C atď. Budeme sa toho ďalej dotýkať ďalej v článku, ale toto je voľba dizajnu, ktorá nemá zmysel a iba prispieva k zdanlivo ponáhľanej a dešifrovanej povahe. softvéru X-VPN. 

XVPN-Nastavenie

X-VPN vykonáva slušnú prácu pri pokrývaní širokého spektra zariadení, ale s mobilnými klientmi, ktorí sú rovnako neplodní ako verzia pre stolné počítače, nie je ani zďaleka zarobiť si miesto v našom najlepšom zozname VPN pre Android. Nakoniec X-VPN neponúka takmer žiadne funkcie a to, čo ponúka, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude fungovať vôbec. 

Prehľad funkcií X-VPN

Logo X-VPNxvpn.io

Začína sa od 599 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, Ethereum, Advcash, darčekové karty

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
7 dní

Celosvetová suma servera
5000+ serverov na 50+ miestach

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
chróm

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
128-AES, 256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, X

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

V prípade niečoho, čo ponúka prakticky žiadne pracovné funkcie, sa spoločnosť X-VPN umiestňuje v súťaži o ceny s niektorými z najlepších uchádzačov. Mesačné ceny nie sú najhoršie, aké sme kedy videli, ale sú aj zďaleka najlepšie. Pre tých, ktorí hľadajú VPN s dostupnou mesačnou možnosťou, si prečítajte našu recenziu Mullvad.

Druhou možnosťou, ktorú poskytuje X-VPN, je ročná registrácia, ktorá výrazne znižuje cenu, ale stále nie na úroveň, ktorá z nej robí veľkú hodnotu. Ročná možnosť sa zhoduje s cenou CyberGhost, ale ako si môžete prečítať v našej recenzii CyberGhost, ponúka ďalšie dvojročné a trojročné plány, ktoré X-VPN nerobí. 

Oba plány dávajú používateľom neobmedzené množstvo celkovej šírky pásma až pre päť simultánnych pripojení. Ak tieto zariadenia nie sú pre vaše potreby dostatočné, prečítajte si náš špecializovaný článok o najlepšej sieti VPN pre viaceré zariadenia.. 

Tieto dlhodobejšie možnosti ponúkajú najlepšiu hodnotu a ceny X-VPN sú úplne prehliadané. X-VPN však ponúka bezplatný plán pre tých, ktorí chcú vyskúšať službu bez rizika.

Program zadarmo obmedzuje vaše možnosti, pre ktoré server a klienta môžete použiť. Ak nie ste platiacim zákazníkom, v prípade začiatočníkov nemôžete použiť rozšírenie prehliadača. Namiesto toho budete mať 500MB šírku pásma v počítačovej aplikácii a budete obmedzení iba na najbližší dostupný server. 

Bezplatní používatelia môžu tiež používať mobilnú aplikáciu s neobmedzenou šírkou pásma, ale opäť bude k dispozícii iba najbližší server. V mobilnej aplikácii sa navyše spúšťajú reklamy pre bezplatných používateľov. 

Aj keď je to pre nových používateľov skvelý spôsob, ako si túto službu pochutnať, 500 MB je dosť skromná. Pre tých, ktorí hľadajú najlepšie bezplatné služby VPN, sú k dispozícii lepšie možnosti.

Ak máte radi pokus a plánujete upgrade, existuje celý rad spôsobov, ako platiť, vrátane PayPal, kreditných kariet a bitcoínov, ako aj iných kryptos a dokonca aj rôznych darčekových kariet. Váš nákup je chránený sedemdňovou lehotou na vrátenie platby a získate prístup k až piatim súčasným pripojeniam s neobmedzenou šírkou pásma.

Jednoduchosť použitia

Užívateľská skúsenosť s X-VPN je stelesnením zmiešaného vaku. Na povrchu sa zdá, že klient sa vyrovná zvyšku konkurencie. Používa pomerne štandardné rozloženie, ktoré obsahuje veľké tlačidlo napájania ako hlavnú vlastnosť minimalistického rozhrania.

XVPN-Client

Tlačidlo napájania v strede obrazovky vás pripojí k sieti VPN, ktorá sa môže vyskytnúť okamžite alebo môže trvať dlhšie ako minútu a potom úplne zlyhať. Ponuky nastavení, ako sme sa predtým zaoberali, sú neuveriteľne neúrodné, takže by nemalo byť prekvapením, že sú dostatočne užívateľsky prívetivé..

Po tunelovaní sa zdá, že kvalita pripojenia VPN sa tiež veľmi líši. Hovoríme o tom podrobnejšie v časti „rýchlosť“, ale vďaka spojitosti a pripojeniu je pripojenie X-VPN veľmi náročné na surfovanie aj na produktivitu.. 

Ak hľadáte sieť VPN s dostatočnou šírkou pásma na spoľahlivé sledovanie videí (alebo dokonca hranie hier) v škole, prečítajte si článok o najlepších sieťach VPN pre školy.. 

Nakoniec, ako sme sa už dotkli – a bude sa naďalej dotýkať – protokolom v ponuke nastavení sa neprihlásia ich skutočné názvy. Namiesto toho X-VPN označí protokoly v nastaveniach ako „Protokol A“, „Protokol B“ atď.

Pokiaľ ide o jednoduchosť použitia a užívateľskú prívetivosť, je to jedna z najhorších vecí, ktoré by VPN mohla urobiť. Skrytie protokolu VPN pred samotným používateľom neslúži žiadnemu účelu a spôsobuje, že X-VPN je ešte viac nefunkčná a nepoužiteľná, ako by to už bolo inak.. 

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ľahko použiteľnú VPN, ktorá dokáže zabaliť viac funkcií ako X-VPN, nezabudnite sa pozrieť na našu recenziu spoločnosti NordVPN..

rýchlosť

X-VPN vyšiel z brány silný na prvom serveri, na ktorom sme ho testovali. Blízky americký server vrátil väčšinu našej šírky pásma, prekročil rýchlosť sťahovania 200 Mb / s a ​​takmer dosiahol rovnakú rýchlosť nahrávania..

Tento server mal navyše dostatočne nízky ping, aby bol konkurenčnou voľbou pre náš najlepší zoznam VPN pre hranie hier. Ako sme sa však pohybovali, pre X-VPN sa situácia zhoršila. Britský server zaznamenal pokles výkonu, pričom rýchlosť nahrávania klesala na iba zlomok našich nechránených rýchlostí.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)3292,66337,13
U.S..4209,78193,15
Spojené kráľovstvo78116,744.17
Japonsko15269,812.16
Brazília12448,192,51
India18962,831,89

Podobne aj v Japonsku, Brazílii a Indii došlo k výrazným zásahom do výkonnosti pri rýchlosti sťahovania, rýchlosti nahrávania a času pingu. V priemere tieto výsledky vychádzajú z X-VPN ďaleko od nášho najrýchlejšieho pripojenia VPN.

Aby to nebolo ešte horšie, je skutočnosť, že výkon na papieri ešte nezačne ukazovať, aká je skutočná skúsenosť s používaním tejto VPN. Niekedy sa veci správajú normálne. Stránky sa načítajú rýchlo a videá si nevyžadujú viac ako chvíľu ukladania do vyrovnávacej pamäte na prehrávanie v plnom rozlíšení.

Zhruba polovica času však veci úplne vymrznú. Spojenie sa javí ako veľmi nestabilné a správa sa, akoby rezalo dovnútra a von. Prechod na webovú stránku by mohol byť takmer okamžitý, alebo by to mohlo trvať 45 sekúnd, než sa pripojenie spustí a všetko sa začne načítavať vôbec. 

Tento podivný a nespoľahlivý výkon znamená, že aj keď rýchlosti na papieri nie sú najhoršie, aké sme kedy videli, stále žiadame potenciálnych používateľov, aby hľadali spoľahlivejšieho poskytovateľa. Ak chcete dosiahnuť trvalo udržateľnejšie rýchlosti sťahovania veľkých súborov a videí, nezabudnite sa pozrieť na poskytovateľov našich najlepších sietí VPN, aby sa dali dokopy..

zabezpečenia

Bezpečnosť je ďalšou kategóriou, v ktorej musíme naďalej biť mŕtveho koňa. Ako ste už v tomto článku počuli, X-VPN neoznačuje možnosti protokolu v ponuke nastavení ich skutočnými názvami. 

XVPN-protokoly

Namiesto toho sa im prideľujú písmená, ktoré nie sú v poriadku, pričom písmeno „D“ je za písmenom „I.“ To znemožňuje určiť úroveň zabezpečenia alebo dokonca šifrovanie, ktoré používate. Podrobnejšie sa dozvieme, čo sme povedali v sekcii „zákaznícky servis“, ktorá sa blíži, ale v krátkosti sme dokázali zistiť, aké protokoly sa používajú … druh.

Dostali sme odkaz na túto stránku, ktorý vysvetlil protokoly X-VPN. Tu vidíme, že medzi nimi je aj OpenVPN, ale opäť je známe, že je k dispozícii, nemá zmysel, pretože neviete, ktorá možnosť je OpenVPN v nastaveniach..

K dispozícii sú proprietárne protokoly a použité šifrovanie sa mení v závislosti od protokolu. Obidva tieto faktory ďalej zvyšujú problém, keď skutočne netušíte, čo získate, keď pri používaní protokolu X-VPN skutočne vyberiete protokol slepo.

Aj keď sa nám nepodarilo zistiť žiadne úniky DNS alebo IP, neznamená to, že VPN je bezpečná. Úroveň bezpečnosti nie je možné zistiť bez toho, aby sme vedeli, aký protokol sa používa v danom čase. 

Z tohto dôvodu navrhujeme, aby sa ľudia, ktorí stoja za veľkým čínskym firewallom – alebo kdekoľvek inde, kde je nevyhnutná bezpečnosť a ochrana osobných údajov – oboznámili s našimi najlepšími službami VPN pre Čína.. 

Toto je voľba dizajnu, ktorá nemá žiadny logický zmysel, a nevidíme dôvod, aby X-VPN robil veci týmto spôsobom. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o vysoko zabezpečenú sieť VPN, ktorá nezodpovedá žiadne otázky, prečítajte si našu recenziu TorGuard.

súkromia

Napriek všetkému, čo sme v rámci tejto kontroly videli, že X-VPN sa v tomto hodnotení správa zle, musíme pripísať kredit tam, kde je úver splatný. X-VPN má jednu z najstručnejších a ľahko čitateľných zásad ochrany osobných údajov. 

Je to niekoľko krátkych stránok a má štruktúru, ktorá uľahčuje vyhľadanie toho, čo hľadáte, ak vás zaujíma určitý aspekt tejto politiky. Začína sa tým, že X-VPN neprihlási nič o tom, ako používate VPN alebo vašu IP adresu.

To znamená, že nezaznamenáva dopravné denníky ani identifikačné informácie o vašom používaní siete VPN. Zhromažďuje však niektoré informácie, a to na webovej stránke aj prostredníctvom samotnej siete VPN.

Niektoré informácie sa zaznamenajú pri vytvorení účtu, ale toto všetko je dané pri registrácii podľa vášho výberu. To sa týka e-mailu, informácií o platbe a účtu sociálnych médií, ak sa rozhodnete účet odovzdať. 

VPN zhromažďuje informácie, ako sú časové značky, chybové hlásenia a výber protokolu. Všetky tieto informácie sa používajú na pomoc X-VPN pri udržiavaní jeho serverovej siete a nie sú identifikovateľné.

Streamovanie výkonu

X-VPN funguje prekvapivo dobre, pokiaľ ide o streamovanie. BBC iPlayer funguje rovnako ako Netflix a Amazon Prime. Jednoducho sme sa pripojili k príslušnej krajine s predvolenými nastaveniami, aby sme mohli všetky tieto streamingové platformy fungovať bez akýchkoľvek námah.

Hulu však dokázal zistiť sieť VPN a povedal nám, aby sme ju vypli, aby sme mohli čokoľvek sledovať. Našťastie pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako získať obsah Hulu, máme najlepšiu sieť VPN pre Hulu. 

Bohužiaľ pre X-VPN však nestačí iba pripojenie k viacerým webovým serverom. Kvalita a spoľahlivosť toku je tiež faktorom, ktorý musíme vziať do úvahy.

Ako sme zdôraznili v časti „rýchlosť“, X-VPN mala pocit, že neustále stráca spojenie. Toto sa preložilo na videá, ktoré sa niekedy načítali okamžite vo vysokých rozlíšeniach, ale rovnako často viedlo k zrnitému prehrávaniu pri 144p a častému ukladaniu do vyrovnávacej pamäte..

Zatiaľ čo väčšina streamingových serverov fungovala, Hulu sa nám podarilo vypnúť a celkový výkon X-VPN ponecháva pri streamingu veľa želania. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá spoľahlivo prebehne cez geoblokované weby a zároveň má výkon spoľahlivo sledovať obsah v kvalite HD s hladkým máslom, prečítajte si našu najlepšiu príručku VPN pre streamovanie..

Umiestnenie servera

X-VPN tvrdí, že ponúka viac ako 5 000 serverov rozmiestnených na 50 miestach. Ak je tento počet serverov presný, nemusíte si robiť starosti so zvýšenou prevádzkou, ktorá by spôsobila spomalenie v sieti X-VPN..

XVPN-servery

50 ponúkaných miest je rozmiestnených po celom svete. Zahrnuté sú všetky najviac závislé regióny vrátane veľkej časti Ázie, Severnej Ameriky a Európy. 

Zdá sa však, že niektoré miesta, ktoré ponúka X-VPN, sú virtuálne servery, čo znamená, že ak veci nefungujú správne, je často potrebné odpojiť ich a vyskúšať nový náhodne pridelený server a adresu IP. Hoci sieť serverov X-VPN pokrýva najžiadanejšie miesta, niektoré oblasti sú trochu suché. 

Väčšina Afriky je úplne zanedbávaná, čo znamená, že tí, ktorí sú na tomto kontinente, by mohli byť prinútení pripojiť sa na vzdialenejší server s vyššími časmi ping a horším výkonom. Ak hľadáte dobrú sieť VPN pre Afriku, náš najlepší článok pre sieť VPN pre Juhoafrickú republiku je dobrým miestom na pozretie.

Zákaznícky servis

X-VPN ponúka dve formy zákazníckej podpory. Pre tých, ktorí potrebujú okamžitú pomoc, je na webe možnosť živého rozhovoru. Podľa webovej stránky je to obsadené „24/6“, pričom v nedeľu sa zdá, že nie je k dispozícii nikto.

K dispozícii je tiež e-mail, na ktorý sa môžete obrátiť, ak nikto neodpovie prostredníctvom živého chatu, čo sa môže stať. Časy odozvy sa líšia v závislosti od živého chatu, od chvíle, keď čakáte viac ako 24 hodín a nedostanete žiadnu odpoveď. 

Okrem e-mailu s priamym prístupom a živého rozhovoru je k dispozícii aj centrum pomoci. Obsahuje malú informačnú základňu, ktorá pokrýva iba najzákladnejšie otázky týkajúce sa VPN všeobecne, ako aj konkrétnu službu X-VPN, a bude s najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže.

Verdikt

Zdá sa, že X-VPN je opatrný, aby neotĺkal loď a riadi sa mnohými štandardnými konvenciami odvetvia VPN. Zároveň jej vykonávanie jemnejších bodov klesá tak plocho, že je takmer komické.

Nedostatok štítkov iba pre protokoly je obchodníkom s obchodmi. Nespoľahlivý výkon iba dodáva urážku a početné zlomené aspekty ponúk sú posledným klincom v rakve. Ak hľadáte spoľahlivú a výkonnú sieť VPN, prečítajte si celý archív recenzií VPN.

Ak ste už mali skúsenosti s X-VPN, radi by sme sa dozvedeli, ako sa v našich komentároch porovnáva s našimi. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map