Recenzia VPNArea – aktualizovaná 2020

VPNArearea

VPNArea je bulharská služba, ktorá sa zdá byť každým dňom lepšia. Zatiaľ čo v predchádzajúcich verziách tohto preskúmania sme tu a tam dostali niekoľko sťažností, pretože táto služba v súčasnosti vedie službu do spoločnosti Netflix v USA, už neuniká váš server DNS, nedávno dostala tvárový výťah a je dosť cenovo dostupná na zavedenie.


vpnarea-Slider1

vpnarea-slider2

vpnarea-slider3

vpnarea-slider4

vpnarea-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Počas posledných troch rokov sa naše skúsenosti s VPNArea dostali z dosť zlých na pôsobivé. Vo všetkých aspektoch služieb bol zaznamenaný všeobecný trend, ale v našej predchádzajúcej revízii VPNArea sme si najviac všimli výrazne zlepšenú rýchlosť a bezpečnosť s pridaním niektorých nových serverov a funkcií, ako sú napríklad dvojité VPN a Stunnel..

V dnešnej recenzii VPNArea sa pozeráme na pokračovanie tohto trendu. Rýchlosti VPNArea sa opäť výrazne zlepšili, streamingové servery pracujú na serveroch Netflix a Hulu a ceny sú rovnako konkurencieschopné ako kedykoľvek predtým.

Chceli sme však zistiť, či by to všetko mohlo prevážiť nad niektorými zostávajúcimi problémami, ako sú škaredé rozhranie a menšie technické problémy, ktoré stále pretrvávajú a zdržiavajú VPNArea späť od toho, aby sa nachádzal na najvyššej úrovni trhu VPN..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre VPNArea

Vlastnosti

Potápanie sa v nastaveniach VPNArea neodhaľuje nič, čo by priemerného používateľa príliš zaujímalo. Existuje blokovanie reklám a škodlivého softvéru, ktoré vám pomáha zaistiť bezpečnosť online blokovaním adries IP, o ktorých je známe, že hostia tento druh obsahu. Náš najlepší zoznam antivírusového softvéru alebo dokonca našich 99 bezplatných nástrojov na ochranu vašich článkov o ochrane osobných údajov majú lepšie možnosti blokovania reklám a škodlivého softvéru. 

Ak sa pozrieme ďalej na nastavenia, ukazuje, že VPNArea má tiež možnosti automatického spustenia klienta pri štarte Windows, ako aj pripojenie k poslednému použitému serveru. Spolu s prepínačom zabíjania sú to funkcie, ktoré by sme mali očakávať od každej siete VPN, pretože majú priamy vplyv na bezpečnosť.

VPNArea to robí dobre a dokonca ponúka používateľom výber z dvoch vypínačov zabíjania. Prvá možnosť prepínača zabíjania používa štandardný firewall systému Windows na zabránenie vystavenia vašej IP počas pripojenia a blokuje internetovú komunikáciu, ak sa vaša VPN odpojí.

VPNArea-Killswitch

Druhá možnosť prepínača zabíjania označená ako „jadrová možnosť“ preruší všetok internetový prenos, ak sa VPN odpojí tak, že skutočne zakáže WiFi a ethernet vášho počítača. 

V dolnej časti ponuky je textové pole, do ktorého môžete zadávať príkazy a nastavenia ručne. Vyžaduje si to určité pokročilé znalosti o VPN a sieťach a je to ďaleko nad rámec tohto článku – alebo o záujem väčšiny používateľov – je však určite príjemné mať pre tých, ktorí sú skúsenými drotármi.. 

VPNArea-Nastavenie

Špecializované servery

Poslednou vecou, ​​ktorú stojí za zmienku, že ponuka VPNArea sú niektoré špecializované servery. Jeden z týchto vyhradených typov serverov je určený na streamovanie, o čom budeme v krátkosti hovoriť v časti „streamovanie“. 

Netreba dodávať, že tieto servery sú nakonfigurované tak, aby vám pomohli získať prístup k streamovanému obsahu, ako sú Netflix a Hulu, a fungujú pomerne dobre. VPNArea tiež ponúka iný druh špeciálnej serverovej voľby: dedikované IP servery, ktoré vám umožňujú mať rovnakú IP adresu pri každom pripojení.

K dispozícii je tiež niekoľko serverov Double VPN a Stunnel. Podrobnejšie sa o nich pozrieme v časti „Zabezpečenie“, ale v skratke oba typy serverov pridajú do vášho pripojenia ďalšiu vrstvu ochrany.. 

Nakoniec, na začiatok tohto zoznamu, existuje niekoľko serverov Tor over VPN, ktoré vám môžu pomôcť bezpečne prehľadávať web. Pozrite si článok Torguard verzus PIA, kde nájdete ďalšie služby s funkciami Tor over VPN. 

Aj keď program VPNArea robí dobrú prácu pri pokrývaní základov a obsahuje niekoľko funkčných funkcií, nemôžeme mu dať príliš veľa zásluhy. Je to preto, že funkcie, ktoré podporuje, sú nad rámec toho, čo ľudia chcú, alebo, rovnako ako blokovanie reklám, sú jednoducho doplnkami typu „desatina-tucet“, ktoré už pravdepodobne každý má.. 

Poskytnutie niečoho ako rozdelené tunelovanie – o ktorom si môžete prečítať v našej správe ExpressVPN – alebo niektoré zaujímavé možnosti protokolu a šifrovania by ho posunuli do vyššej triedy. Doteraz však bez niečoho trochu viac vkusu sedí v triede B.. 

Prehľad funkcií VPNArea

Logo VPNAreavpnarea.com

Začína sa od 299 dolárov mesačne Všetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, UnionPay, Alipay

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
6

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
65 krajín

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Ceny VPNArea sú spoľahlivé, za to, čo ponúkajú. Počnúc mesačným časovým rámcom budete platiť 9,90 dolárov mesačne, čo je približne priemerná cena za slušnú sieť VPN, ale menej ako možnosť najvyššej úrovne, napríklad ExpressVPN. Jednoročný časový rámec znižuje mesačnú cenu približne o polovicu, na 4,92 dolárov mesačne, čím sa VPNArea výrazne zvyšuje.

Tam, kde je cena VPNArea skutočne žiarivá, je však z dlhodobého hľadiska. Trojročný plán znižuje náklady iba na pár dolárov mesačne. To je v rozpore s niektorými najlepšími cenami za pripojenie VPN. Môžete si pozrieť našu recenziu CyberGhost pre ďalšiu službu VPN, ktorá ponúka vynikajúce dlhodobé ceny. 

VPNArea však neponúka bezplatnú skúšobnú verziu. (Ak máte záujem vyskúšať sieť VPN zadarmo, nezabudnite sa pozrieť na našu recenziu ProtonVPN.) Namiesto toho spoločnosť VPNArea ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí s 12-mesačným a 36-mesačným programom a 14-dňová záruka vrátenia peňazí s mesačnou možnosťou. To umožňuje používateľom vyskúšať VPN relatívne bez rizika.

Spoločnosť VPNArea akceptuje širokú škálu platobných metód vrátane štandardných kreditných alebo debetných kariet, ako aj niekoľko kryptomen a niektoré možnosti tretích strán vrátane Alipay a UnionPay.. 

Jednoduchosť použitia

Úprimne povedané, používateľské rozhranie VPNArea v dohľadnej dobe nezíska žiadne sprievody krásy. Na samotný zoznam serverov je ťažké sa pozrieť, pričom servery, ktoré majú názvy ako „USA-0-NFLX-EU-Hub“, nie sú len označené ako „USA“ Netflix. ” 

Modrá a biela farebná schéma je v dnešnej dobe pre VPN a softvér všeobecne bežná, pretože dáva veciam vzdušný a ľahký pocit, ale rozhranie VPNArea nejako stále dokáže cítiť trochu klaustrofóbne a preplnené. Prezrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN a pozrite si príklad modro-bieleho rozhrania, ktoré sa darí dobre.

VPNArea-Interface

Rozhranie VPNArea ponúka množstvo informácií, ako je vaša vzdialenosť od servera, čas pingu, rôzne možnosti triedenia, vaša IP adresa a dokonca aj to, či máte blokovanie reklám zapnuté alebo vypnuté.. 

Všeobecné rozloženie softvéru však spôsobuje, že všetky tieto informácie sa stávajú trochu neporiadkom. Karty v hornej časti stránky sa tiež necítia ako najlepší spôsob správy rôznych zoznamov serverov, ale aspoň panel vyhľadávania uľahčuje vyhľadanie toho, čo hľadáte.. 

V konečnom dôsledku nič o rozhraní alebo webových stránkach VPNArea nebráni jeho účinnosti alebo ľahkému použitiu. Je to stále dosť intuitívne na používanie, s jasne označenými tlačidlami a možnosťami, takže prakticky každý môže nainštalovať softvér a dostať sa na zem..

VPNArea-Distance

To znamená, že je to veľmi škaredé usporiadanie, ktoré by mohlo použiť určité vylepšenia, a to tak z hľadiska vizuálnej príťažlivosti, ako aj optimalizácie. Niektoré malé veci – napríklad rozmiestnenie kariet v hornej časti pre servery a nastavenia, alebo sa zdá, že sa meria podivná vzdialenosť (podľa softvéru, tu v USA sme 334 km od USA aj z Nemecka) – rozloženie trochu mätúce, ako musia byť. 

rýchlosť

Miesto: PingDownloadUpload
nechránený5299,63272,86
U.S..16239,65299,85
Spojené kráľovstvo8783,79195,41
Hong Kong22086,53164,79
švajčiarsko100111,28221,26
Japonsko16956.2872,09

V našich predchádzajúcich recenziách VPNArea sme zistili, že rýchlosť je niečo, čo VPNArea do značnej miery chýbala. Zdá sa však, že sa veci zmenili a že sa do serverovej siete VPNArea uskutočnili významné investície a vylepšenia. 

Keď sme začínali s našim najbližším serverom v USA, zistili sme, že spoločnosť VPNArea nám vlastne poskytla vyššiu rýchlosť nahrávania ako náš počiatočný kontrolný test. Pri prenose mimo USA k vzdialenejším serverom zostala rýchlosť nahrávania veľmi vysoká, väčšinu času blízko alebo nad 200 Mb / s.. 

Dokonca aj na najpomalší server, ktorý sme testovali v Japonsku, sa pripojenie stále cítilo rýchlo a pohotovo. Podarilo sa nám navštíviť streamingové weby, ako napríklad Twitch a YouTube, a videá by sa načítali takmer bez váhania pri rozlíšení 1080p a 60 snímok za sekundu, bez koktania..

Aj keď to nemusia byť najlepšie výsledky rýchlostných skúšok, aké sme kedy videli – pozrite sa na niečo ako v našom článku ExpressVPN vs NordVPN, kde nájdete lepšie čísla – VPNArea od minulého preskúmania stále zaznamenala výrazné zlepšenie. Všetky servery majú slušné rýchlosti, ktoré používateľom siete VPN ponúkajú citlivý a príjemný zážitok z prehľadávania webu.

zabezpečenia

Ako sme v krátkosti spomenuli v časti „Funkcie“, nie je veľa čo hovoriť o bezpečnosti s VPNArea. Pokiaľ ide o protokol alebo šifrovanie, nemáte na výber; ste zaseknutí s OpenVPN spárovaným s AES-256.

Toto však v skutočnosti nie je problém. Ak si prečítate náš popis článkov o rozdelení šifrovania a protokolov VPN, uvidíte, že táto kombinácia je ideálnym nastavením a ponúka vynikajúcu bezpečnosť pri zachovaní solídneho výkonu.. 

Pri zapnutom nastavení úniku anti-DNS sme vykonali určité testovanie tesnosti pomocou nástroja VPNArea a nepodarilo sa nám nájsť žiadne únikové požiadavky DNS ani adresy IP z nášho pripojenia VPN. V nastaveniach je tiež možnosť používať vlastné servery DNS pre ešte väčšiu bezpečnosť.

Aj keď základné funkcie – napríklad prepínač zabíjania a vlastné servery DNS za šifrovaním AES-256 – sú dostatočné na to, aby sa väčšina ľudí cítila bezpečne online, spoločnosť VPNArea ponúka niektoré špecializované servery VPN pre používateľov, ktorí sa nikdy nemôžu cítiť príliš bezpečne.. 

Konkrétne existujú servery Double VPN a Stunnel. Dvojité servery VPN robia presne to, čo názov napovedá: vaše pripojenie vyžaduje dve chmele, aby sa dostali na požadované miesto, namiesto priameho pripojenia. Vďaka tomu je sledovanie vašej online aktivity oveľa ťažšie a znižuje sa nádej na praskanie tunela. 

Druhý typ špecializovaného servera VPN, servery typu Stunnel, sťažujú webovým serverom alebo neslušnej vláde tvrdenie, že používate sieť VPN. Jediné, čo by sme mohli požiadať o nastavenie zabezpečenia VPNArea, je zahrnúť viac protokolov. 

Napríklad, ak si prečítate našu kontrolu VyprVPN, uvidíte, že VyprVPN ponúka svoj vlastný proprietárny protokol, ktorý pomáha prelomiť brány firewall a geoblokovanie. Napriek nedostatku možností však bezpečnosť VPNArea používa spoľahlivé nastavenie a má niekoľko vynikajúcich funkcií. 

súkromia

Materská spoločnosť VPNArea, Offshore Security LTD, má sídlo v Bulharsku, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. VPNArea stavia na tejto nadácii pomocou stručných zásad ochrany osobných údajov, ktoré sa dajú ľahko interpretovať a vyhýbajú sa príliš legálnemu žargónu. 

VPNArea a Offshore Security vo svojej politike ochrany osobných údajov jasne uvádzajú, že nezaznamenávajú žiadne informácie týkajúce sa vášho používania služby VPN vrátane časových pečiatok, IP adries alebo štatistík šírky pásma..

Súčasťou zásady je aj časť, v ktorej sa uvádza, že spoločnosť VPNArea nepredáva ani nezverejňuje vaše informácie tretím stranám a čo je ešte dôležitejšie, nemôže zverejňovať informácie, ktoré nemá. Spoločnosť VPNArea nezaznamenáva ani neuchováva identifikačné denníky vašej činnosti, keď ste pripojení k sieti VPN. 

Ako maximálnu platobnú metódu môžete použiť bitcoin alebo ethereum, čím sa zredukujú informácie, ktoré má o vás súbor VPNArea, iba na e-mailovú adresu. Za týmto účelom je tiež rýchle a ľahké nastaviť odhodenú e-mailovú adresu, čo z neho robí veľmi súkromný a diskrétny spôsob, ako dostať ruky do služby VPN..

Streamovanie výkonu

VPNArea má dedikované servery pre streamovanie, ktoré sú označené názvami ako „USA-0-NFLX-EU-Hub.“ Najprv sme otestovali normálne servery, ktoré sú označené ako servery „P2P“, aby sme zistili, čo by sa stalo. Netflix aj Hulu dokázali tieto štandardné servery zistiť a zabrániť nám v tom, aby čokoľvek sledovali. 

VPNArea-Streaming

Bolo to prekvapujúce zistenie, a tak sme sa posunuli ďalej a vyskúšali dedikované streamingové servery. Tieto servery nás dokázali dostať do sietí Netflix, Amazon Prime Video a Hulu, ale načítanie všetkých troch trvalo oveľa dlhšie, ako je obvyklé..

Netflix bude trvať asi 15 alebo 20 sekúnd, kým sa začne hrať, zatiaľ čo Hulu a Amazon budú trvať asi 10 sekúnd. Uskutočnili sme rýchlostný test na streamovacom serveri, aby sme zistili, či niečo nie je v poriadku, a zistili sme, že sme mali pingový čas 79 ms a rýchlosť sťahovania bola iba 35,58 Mb / s. To je ďaleko od amerického servera, ktorý sme testovali v sekcii „rýchlosť“ skôr.

Toto nám poskytlo dostatočnú šírku pásma na sledovanie obsahu vo vysokom rozlíšení, hneď ako to začalo, ale relatívne vysoká doba pingu a rýchlosť sťahovania v strede videa spôsobili, že videá začali trvať oveľa dlhšie, než je obvyklé, aby sa začalo prehrávať.. 

Ďalej, aby sme zistili, či by nám VPNArea mohla umožniť prístup k iPlayeru BBC, prešli sme na server UK-NFLX. Tento server sa nám však nepodarilo dosiahnuť. 

Zakaždým, keď sme sa pripojili k serveru v Spojenom kráľovstve, trvalo by to približne 30 až 40 sekúnd, kým by sme povedali, že došlo k chybe DNS, ktorá bola opravená, ale potom by sa náš internet aj tak stratil, kým nezatvoríme softvér VPN. To nás núti myslieť si, že softvér v skutočnosti problém DNS nevyriešil. 

Celkovo je VPNArea vhodný na prezeranie Netflixu alebo Hulu, ale určite sa z neho v dohľadnej dobe nedostane na našu najlepšiu sieť VPN na streamovanie. Ak hľadáte inú nákladovo efektívnu možnosť VPN pre streamovanie, nezabudnite sa pozrieť na naše porovnanie NordVPN vs CyberGhost..

Umiestnenie servera

Vďaka špecializovaným serverom VPNArea nedáva svojim používateľom dostatok možností, pokiaľ ide o servery. Patria sem servery na zabezpečenie ochrany proti streamu, streaming alebo všeobecné účely. 

Všetky tieto servery sú rozmiestnené v 65 krajinách, čo poskytuje celkom slušné pokrytie najviac obchodovaným oblastiam sveta vrátane Európy, Ázie a Ameriky.. 

Má však slabšiu prítomnosť v Afrike a na Strednom východe, čo je bežné pre mnoho sietí VPN, ktoré nemajú rozsiahlu sieť serverov, ako to robí HideMyAss. Ak chcete získať ďalšie informácie o svojej sieti s 290 pobočkami v 190 krajinách, pozrite si našu recenziu na HideMyAss.

Zákaznícky servis

VPNArea ponúka nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, ako aj prostredníctvom e-mailových zástupcov. Živý rozhovor nájdete kliknutím na modrú bublinu v pravom dolnom rohu obrazovky. Zástupcovia chatu sa k nám veľmi rýchlo vrátili a poskytli užitočné informácie pre naše otázky. 

Podpora 24/7 značne nahrádza vedomostnú základňu VPNArea, ktorá veľmi chýba. V databáze znalostí je iba 22 článkov, ktoré sa väčšinou týkajú iba niektorých najzákladnejších aspektov platenia faktúr a používania VPN. 

Časť Časté otázky na webe obsahuje ďalších 18 otázok. Mnohé z nich sa však týkajú veľmi základných informácií, napríklad „čo je to VPN“ a „kto potrebuje VPN“. Ak sa pozriete na našu recenziu PIA, uvidíte príklad skvelej informovanej databázy s viac ako 100 podrobnými článkami, ale stratila ste kredit za to, že nemáte podporu živého chatu. 

Skúsenosti so zákazníckou podporou sú efektívne a efektívne, ale aspekt svojpomoci, napríklad vedomostná základňa a časté otázky, si vyžaduje určité vypĺňanie a vylepšovanie. 

Verdikt

VPNArea je solídna celková služba, ktorá sa postupom času zlepšovala. Aj keď by používateľské rozhranie mohlo používať facelift, sieť je rýchla a ponúkané zabezpečenie je prvotriedne, keď účtujete možnosti Double VPN a Stunnel.. 

Vďaka cenotvorbe je to veľmi lákavá voľba pre tých, ktorí sú v poriadku s jednoduchšou sieťou VPN, ktorá nenabízí veci ako rozdelené tunelovanie, ale stále môže dosahovať vysokú úroveň.. 

Už ste v minulosti použili VPNArea? V sekcii nižšie by sme radi počuli, ako sa v tejto recenzii VPNArea zistia vaše skúsenosti. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Najčastejšie otázky týkajúce sa VPNArea

  • Ako používate VPNArea v systéme Windows 10?

    Po stiahnutí aplikácie je používanie programu VPNArea jednoduché. Po otvorení aplikácie nájdete zoznam serverov. Vyberte jednu z nich alebo prejdite na kartu „odporúčané“ a kliknite na veľké modré tlačidlo „pripojiť“.

  • Ako funguje statická IP VPNArea?

    Statické IP adresy VPNArea vám poskytujú vyhradenú IP adresu a súkromný server VPN. To znamená, že keď ste pripojení k sieti VPN, budete mať vždy rovnakú adresu IP.

  • Prečo môj internet nefunguje s VPNArea?

    Môže byť veľa príčin, prečo váš internet nefunguje s VPNArea, ale je to pravdepodobne kvôli prepínaču kill. Informácie o tom, ako ho zakázať, nájdete v databáze znalostí VPNArea.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me