Recenzia VPN Bitdefender – aktualizácia 2020

Bitdefender VPN recenzia

Bitdefender VPN je slušné riešenie navrhnuté tak, aby spolupracovalo s antivírusom spoločnosti. Je to celkom dobré, aj keď sa vyhýba funkciám a funkciám, ktoré našli lídri trhu. Napriek tomu je to solídna voľba, ak je ochrana hlavným problémom, ako si môžete prečítať v našej úplnej kontrole Bitdefender VPN.


best-VPN-recenzia

Bitdefender je jednou z najväčších spoločností zaoberajúcich sa kybernetickou bezpečnosťou na svete a ponúka mnoho produktov, ale väčšina ľudí to pravdepodobne pozná pre svoj antivírus. Ako vidíte v našej kontrole Bitdefender Antivirus, sme boli ohromení antivírusovým výkonom, funkciami a zákazníckou podporou.

Pri tejto kontrole Bitdefender VPN sa preto pozrieme na sieť VPN, ktorú ponúka Bitdefender. Ide o doplnok, čo znamená, že ho nemôžete použiť, ak nemáte úplné zabezpečenie Bitdefenderu, Bitdefender Antivirus alebo niektorý z ďalších produktov spoločnosti..

Bitdefender VPN klient sa ľahko používa, ale to je na úkor funkcií. Zabezpečenie je dobré, ale neexistuje spôsob, ako zmeniť používaný protokol alebo šifrovanie. Ponúka tiež dobré rýchlosti a vynikajúci zákaznícky servis.

Aj keď bitdefender VPN má niekoľko správnych vecí, existuje veľa vecí, ktoré by mohli byť lepšie. Okrem toho, že je prakticky nedefinovaný, nie je schopný prelomiť detekciu VPN na geoblokovaných webových stránkach, ako sú Netflix a BBC iPlayer, čo znamená, že nebude tvoriť náš najlepší zoznam VPN..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre bitdefender VPN

Vlastnosti

Pokiaľ ide o funkcie, bitdefender VPN je rovnako holý, ako môže získať. Počnúc zoznamom vecí, ktoré môžete urobiť, existujú možnosti, ako klientovi automaticky spustiť pri spustení alebo sa automaticky spojiť, keď zistí, že ste v sieti WiFi. Z nejakého dôvodu nie je možné, aby sa pri použití káblovej siete pripojilo automaticky.

BitDefender-Nastavenie

To je všetko, čo môžete v aplikácii urobiť. Neexistujú žiadne ďalšie nastavenia na úpravu. Nemôžete zmeniť protokol alebo šifrovanie, ktoré používate, nie je killswitch ani split tunneling. Je k dispozícii na všetkých hlavných platformách, vrátane Windows, MacOS, iOS a Android. To znamená, že používatelia Linuxu sú vynechaní.

Zdá sa, že nástroj Bitdefender vytvoril užívateľsky prívetivý zážitok, ktorý by si mohol niekto vyzdvihnúť. Je tu niečo, čo by sa malo povedať pre tento štýl softvérového dizajnu, ale keď príde na tak veľkú cenu, nemusí to stáť za to..

Klient Bitdefender VPN v konečnom dôsledku namiesto toho, aby poskytoval ľahko použiteľný zážitok, robí to viac, akoby vám bola poskytnutá aplikácia bez vynikajúcich funkcií, ktorá doňho nepremýšľa.

Ak hľadáte užívateľsky prívetivý dizajn, ktorý dosahuje rovnakú ľahkosť použitia ako Bitdefender VPN, ale bez toho, aby ste sa snažili o lepšiu kontrolu nad používateľmi, ktorí chcú väčšiu kontrolu, prečítajte si našu recenziu ExpressVPN. ExpressVPN udržuje jeho rozhranie ľahko použiteľné a stále je bohaté na funkcie.

Prehľad funkcií Bitdefender VPN

Logo Bitdefender VPNwww.bitdefender.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
10

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
27 miest

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám
prichádza s balíkom Total Security

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora
úradné hodiny

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Porovnanie VPN Bitdefender VPN s inými poskytovateľmi je ťažké, pretože na jeho používanie musíte mať v počítači ďalšie bezpečnostné riešenie Bitdefenderu. Ak už máte vo svojom systéme bitdefender, ceny za VPN sú veľa, ale museli by ste získať ďalší, zvyčajne dosť drahý softvér na používanie VPN, čo vás odvedie od ľudí..

Ako však môžete vidieť z našej kontroly antivírusu Bitdefender, je to teraz to najlepšie na trhu, takže ak sa skutočne snažíte chrániť svoj počítač, môže to stáť za to investovať.

S ohľadom na to sa pozrime na plány pre Bitdefender VPN. Pre začiatočníkov je k dispozícii „bezplatný“ plán, ktorý je dodávaný s programom Bitdefender Total Security. Ponúka 200 MB údajov za deň, čo je dobré, pokiaľ ide o bezplatné služby VPN, ale zároveň je ťažké nazvať plán „zadarmo“.

BitDefender-Ceny

Po prechode na prémiové plány existuje mesačná možnosť priebežného financovania a ročná možnosť. Obidve majú neobmedzenú šírku pásma, ale sú obmedzené na počet zariadení, ktoré vaša licencia na antivírus umožňuje.

Aj keď sú ceny, ktoré ponúka služba Bitdefender VPN, konkurencieschopné a zdá sa, že majú veľkú hodnotu, je nespravodlivé ich porovnávať s inými poskytovateľmi, pretože služba Bitdefender vyžaduje, aby ste vykonali ďalší nákup. Ak hľadáte cenovo dostupnú sieť VPN, ktorá nevyžaduje ďalší nákup, pozrite sa na našu recenziu CyberGhost.

Jednoduchosť použitia

Bitdefender VPN sa zameriava na ponúkanie zjednodušeného a zefektívneného používateľského prostredia viac ako na poskytovanie funkcií bohatých na funkcie. Z tohto dôvodu sa VPN ľahko používa.

Aplikáciu VPN môžete otvoriť z ovládacieho panela, ktorý je dodávaný so softvérom Bitdefender alebo pomocou ikony na paneli úloh. Ikona systémovej lišty sa zmení tak, aby ukazovala, či ste pripojení. Malé červené X znamená, že nie ste, a zelená kontrolka označujúca, že ste pripojení.

Prvá obrazovka klienta obsahuje jednoduché biele pozadie s veľkým modrým tlačidlom, ktoré umožňuje pripojenie a pod ním rozbaľovaciu ponuku, ktorá vám umožní vybrať si, kam sa chcete pripojiť. Zoznam serverov je abecedný a ľahko sa prehľadáva, pričom vlajka každej krajiny je vľavo od názvu.

BitDefender-Client

Tlačidlo v ľavom hornom rohu otvorí ponuku, ktorá vám poskytne niekoľko možností vrátane nastavení, kontaktovania podpory a zobrazenia informácií týkajúcich sa vášho účtu, napríklad koľko dní zostáva v predplatnom.

Aj keď je klient Bitdefender VPN efektívny, skúsenosti na webových stránkach nie sú také optimalizované. Bitdefender nepovažuje VPN za samostatný produkt, a preto jej na webe nie je dostatok miesta. Takmer všetok obsah webovej stránky je určený pre iné produkty, takže nájdenie odpovedí na otázky týkajúce sa VPN alebo ich nájdenie vôbec môže byť problémom..

rýchlosť

Bitdefender ponúka pôsobivé rýchlosti na všetkých testovaných serveroch. Vytvorenie pripojenia zakaždým trvá asi 10 sekúnd, čo zďaleka nie je rýchle, ale po pripojení sa internet cíti citlivý a stabilný.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1472,055.86
Spojene kralovstvo9039,444,72
švajčiarsko10769,843,46
Spojené štáty5349.264,81
Japonsko19368,903.25
Brazília15169,343,73

Ako vidíte z našich výsledkov testov, keď sme sa pripojili k Švajčiarsku, Japonsku alebo Brazílii, videli sme rozumné, ale nie vynikajúce časy pingov a pri rýchlosti sťahovania sme stratili iba niekoľko percentuálnych bodov. Rýchlosti nahrávania zasiahli omnoho väčší zásah, čo môže byť dôležité vziať na vedomie, ak chcete posielať súbory pomocou siete VPN.

BitDefender-Speed

Jedna vec, ktorá nás zaujala, bola skutočnosť, že servery v Spojenom kráľovstve a USA vrátili horšie výsledky ako ostatné. Čas pingu bol tým, čo by ste od týchto miest očakávali, pretože sú k nám oveľa bližšie ako Japonsko alebo Švajčiarsko, ale rýchlosť sťahovania bola nižšia.

Pravdepodobne to je príznak neexistencie najsilnejšej možnej sieťovej infraštruktúry. Je pravdepodobné, že ide o dve najviac obchodované miesta a horšia výkonnosť je spôsobená vysokým zaťažením.

Aj keď jej výkon počas našich testov by ho mohol priniesť na miesto v našom najrýchlejšom zozname VPN, v mnohých prípadoch nemá najlepší ping. Ak hľadáte sieť VPN s časmi pingov na najnižšej úrovni, ktoré vám umožnia hrať konkurenčné hry v zahraničí, pozrite sa na našu najlepšiu sieť VPN na hranie hier.

zabezpečenia

Ako bolo témou tejto recenzie a VPN, neexistujú žiadne možnosti, pokiaľ ide o to, ako ste chránení počas používania Bitdefender VPN. Neexistujú žiadne nastavenia protokolu, ktoré by bolo možné zmeniť, ani šifrovanie. To znamená, že nastavenia, ktoré sú na vás nútené, sú také, aké odporúčame ľuďom používať.

Bitdefender VPN používa protokol OpenVPN, čo je výkonný a otvorený zdrojový protokol, ktorý je bezpečný, primerane rýchly a spoľahlivý. Ak sa chcete dozvedieť viac o protokoloch VPN, pozrite si naše rozdelenie protokolov VPN.

Bitdefender VPN šifruje vaše pripojenie pomocou 256-bitového AES, aby sa ďalej zlepšilo zabezpečenie. Toto je nastavenie VPN, ktoré by sme odporúčali takmer každému, pretože je zabezpečené a ponúka rýchle pripojenie. Na všetky praktické účely nie je možné crackovať 256 bitov AES, ale ak ste všeobecne zvedaví na kryptografiu, prečítajte si náš popis článku o šifrovaní..

Aj keď sieť Bitdefender VPN neumožňuje zapnúť alebo vypnúť ochranu proti úniku DNS, ako to robia mnohé VPN, prešlo testom úniku DNS..

Ak vás zaujíma, čo je to únik DNS, prečítajte si náš článok o únikoch DNS, kde nájdete podrobné vysvetlenie. Stručne povedané, únik DNS znamená, že niektoré informácie o vašom prehliadaní vkĺznu do rúk vášho poskytovateľa internetových služieb alebo, v niektorých prípadoch, vlády, dokonca aj keď k internetu pristupujete prostredníctvom VPN.

súkromia

Aj keď je bezpečnosť Bitdefender VPN v poriadku, v niektorých ohľadoch môže byť Bitdefender ten, kto bude pri používaní služby dohliadať. Vytvorenie transparentnosti je jednou z najdôležitejších vecí pre spoločnosť zaoberajúcu sa kybernetickou bezpečnosťou a sieťou VPN. Hlavnou súčasťou tohto procesu sú ľahko interpretovateľné a stručné zásady ochrany osobných údajov a dohody s používateľmi.

Aj keď je Bitdefender väčšou spoločnosťou ako mnohí poskytovatelia VPN, na ktoré sa pozeráme a ponúka mnoho ďalších služieb, licenčné zmluvy s koncovým používateľom a zásady ochrany osobných údajov sú zbytočne zložité a ťažko sa s nimi dá navigovať. Na jej webovej stránke sú rôzne dohody o predplatnom, zmluvné podmienky a zásady ochrany osobných údajov.

Bohužiaľ, keď sme sa priamo pýtali na zásady ochrany osobných údajov VPN, smerovali nás na krátku stránku s častými otázkami, v ktorej sa uvádza, že „nikto (reklamné agentúry, poskytovatelia internetových služieb, poisťovacie spoločnosti atď.) Nebude mať prístup k vašim online denníkom.“

To naznačuje, že záznamy sa vedú, ale nezdieľajú sa s tretími stranami.

Ak sa pozriete na zásady ochrany osobných údajov pre Bitdefender Home Solutions a prejdete na oddiel 7.3, uvidíte, že zhromažďuje iba náhodne identifikované ID používateľov a zariadení, adresy IP a náhodne vygenerované tokeny použité na vytvorenie pripojenia VPN. Tieto informácie však zdieľa s Anchorfree, treťou stranou, ktorá spracúva údaje v mene spoločnosti Bitdefender.

Hoci sa zdá, že informácie, ktoré sa zbierajú v súvislosti so sieťou VPN, sú do značnej miery anonymizované a neidentifikujú sa, množstvo informácií zhromaždených na webovej stránke a pri pokladni je, vrátane vašej domácej adresy. Ak hľadáte VPN, ktorá ponúka špičkové zásady ochrany osobných údajov bez protokolovania, pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN..

Streamovanie výkonu

Bitdefender VPN sa nedokázal dostať cez väčšinu detekčných systémov VPN, proti ktorým sme sa postavili. BBC iPlayer a Netflix to popreli, ale Hulu vyzeral viac než šťastný, že nás prepustil chráneným spojením.

BitDefender-iPlayer

Pokiaľ ide o sledovanie obsahu, došlo k miernemu času na pripojenie. Často by sa začalo predvolene na 720p alebo 480p, ale o menej ako 10 sekúnd neskôr by sa spojenie zlepšilo a video by narástlo na 1080p. Medzi VPN je to nezvyčajné.

Keď bolo video na serveroch YouTube a Hulu narazené na 1080p, pripojenie bolo stabilné a nemuseli sme sa vyrovnávať s vyrovnávacou pamäťou. Na druhej strane sme mali skúsenosti s ukladaním do vyrovnávacej pamäte na Twitch, pravdepodobne kvôli nestabilnej latencii, ktorá môže mať vážny vplyv na živé prenosy.

Napriek tomu, že celkový výkon pri streamovaní bol dobrý, väčšina ľudí pravdepodobne hľadá spôsob, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN. Ak ste jedným z nich, pozrite si náš najlepší článok pre sieť VPN pre Netflix. Ak sa snažíte získať prístup k službe BBC iPlayer, choďte do našej najlepšej ponuky VPN pre hru BBC iPlayer.

Umiestnenie servera

Bitdefender VPN je hostiteľom serverov v 27 krajinách. Sú distribuované dobre so servermi v Európe, Severnej Amerike, Ázii a Južnej Amerike. Je zvláštne, že zoznam serverov v klientovi VPN neukazuje presné umiestnenie servera, ale iba krajinu, takže presne neviete, kde sa pripájate..

BitDefender-Server

Zdá sa tiež nemožné povedať, koľko jednotlivých serverov má Bitdefender. Toto číslo sa nám nepodarilo nájsť na webových stránkach ani inde. To sťažuje rozlíšenie, aké redundantné a spoľahlivé sú servery, ale ako sme videli pri testovaní rýchlosti, existujú náznaky, že sú servery značne zaťažené..

Z toho vyplýva, že zatiaľ čo 27 miest nevyhnutne chýba, najvyššia hodnota, ktorú sme videli, je z HideMyAss. Jej sieť má takmer 1 000 serverov rozmiestnených na 280 miestach. Viac informácií nájdete v našej recenzii HideMyAss.

Zákaznícky servis

Ako sme uviedli v našej kontrole antivírusového softvéru Bitdefender, zákaznícky servis je vynikajúci. Ak narazíte na problém, máte niekoľko možností, ako získať pomoc.

Pre začiatočníkov existuje dlhý zoznam telefónnych liniek, ktoré je možné kontaktovať v rôznych krajinách. Hodiny telefónnych liniek sa líšia, ale niektoré sú otvorené 24 hodín denne. Na webe je tiež živý rozhovor, ako aj e-mailová podpora. Všetky podporné trasy nám mohli poskytnúť stručnú a užitočnú odpoveď načas.

BitDefender-Support

K dispozícii je tiež fórum používateľov a rozsiahla informačná základňa. Znalostná základňa môže byť náročná na vyhľadávanie, najmä pri hľadaní odpovedí týkajúcich sa VPN. Ak sa však pozriete okolo, stále vám poskytne užitočné informácie..

Verdikt

Pokiaľ ide o ponúkanie skvelej VPN, bitdefender pritĺkol veľa dôležitých značiek. Rýchlosti sú stabilné, podpora zákazníka je špičková a softvér je dobre navrhnutý a ľahko použiteľný.

To však znamená, že existuje veľa vecí, ktoré ho zadržiavajú. To, že si musíte kúpiť celú bezpečnostnú sadu softvéru iba na používanie siete VPN, je nešťastné, najmä ak vám to neumožní používať BBC iPlayer alebo Netflix..

Pretože nemôžeme odporučiť Bitdefender VPN, odporúčame vám pozrieť si náš rozsiahly archív recenzií VPN. Sú zoradené od najlepších po najhoršie, takže môžete ľahko nájsť aktuálneho najlepšieho psa.

Ak máte skúsenosti s niektorým z produktov spoločnosti Bitdefender, dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Milujeme počúvanie od vás. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map