Recenzia VeePN – dobrá rýchlosť, zlá bezpečnosť – aktualizovaná 2020

Recenzia VeePN

VeePN je nováčik na trhu VPN, zdá sa, že sa ho snaží prevziať. Ponúka veľkú rýchlosť a funkcie, ale niektoré vážne problémy so zabezpečením a zlý zákaznícky servis ich udržujú z popredných úrovní. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu celú recenziu VeePN.


best-VPN-recenzia

Na trhu, ktorý je rovnako nasýtený ako trh virtuálnych súkromných sietí, má každý nováčik čo dokázať. VeePN je jedným z takýchto poskytovateľov a prekvapivo má čo ponúknuť.

Ponúka vysoké rýchlosti a solídne určovanie cien, najmä pre tých, ktorí sa zaregistrujú na viac rokov. Klient je čistý a ľahko použiteľný. VeePN je navyše jedným z umierajúcich plemien, ktoré akceptuje bitcoíny a ponúka zákazníkom dobrú politiku ochrany osobných údajov.

To znamená, že hlavné nedostatky, vrátane únikov IP a nereagujúcich opakovaní zákazníckych služieb, ho bránia v tom, aby sa dostal na náš najlepší zoznam VPN. Hoci má VeePN silné základy, pred tým, ako sa stane konkurenčnou alternatívou, je potrebné veľa vecí opraviť.

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Funkcie, ktoré ponúka VeePN, sú riedke, ale pokrývajú najdôležitejšie základy. K dispozícii je prepínač kill, ako aj nastavenia na spustenie klienta pri štarte a pripojenie ihneď po spustení klienta. Tieto tri funkcie sú základom dobrého zabezpečenia a musia mať vlastnosti pre akúkoľvek sieť VPN. 

Zahŕňa tiež najdôležitejšie operačné systémy vrátane MacOS, Windows, iOS a Android. K dispozícii je aj rozšírenie Google Chrome a podľa vzhľadu webovej stránky sa plánuje rozšíriť zoznam podporovaných platforiem o rozšírenia pre Mozilla Firefox, Opera, Linux a dokonca aj Apple TV..

VeePNOS

VeePN nie je možné nainštalovať na smerovače, ale opäť sa zdá, že existujú plány na pridanie tejto funkcie. Aj keď klient pokrýva najdôležitejšie funkcie, mnohé zvončeky a píšťalky, ktoré ponúkajú ostatní poskytovatelia VPN, sú vynechané.

VeePN zabíja prepínače a rozdelenie tunelov

Ak sa spustí prepínač kill a vaše pripojenie sa stratí, pripojenie VPN sa nebude dať obnoviť samo. Neexistuje tiež spôsob, ako nastaviť dôveryhodné siete, ktoré vám umožnia normálne používať domáce WiFi, ale verejné WiFi s VPN. 

Takisto mu chýba nástroj na blokovanie škodlivého softvéru. Navrhujeme však, aby tí, ktorí o to majú záujem, radšej prešli do nášho zoznamu najlepších antivírusových programov, pretože budú efektívnejšie ako riešenie integrované s VPN..

Nakoniec VeePN chýba rozdelené tunelovanie, čo je užitočná funkcia, ktorú nemá veľa sietí VPN. Umožňuje vám vybrať, ktoré programy používajú chránené pripojenie VPN a ktoré používajú rýchlejšie nechránené pripojenie k internetu. Ak je to funkcia, ktorá vás zaujíma, odporúčame vám, aby ste si prečítali recenziu spoločnosti Astrill, kde nájdete informácie o vynikajúcej integrácii tunelov s rozdelením Astrill.. 

VeePN je nováčik na trhu a zdá sa, že existujú plány na rozšírenie jeho schopností, ale momentálne pokrýva iba najdôležitejšie funkcie.

Prehľad funkcií VeePN

stanovenie ceny

VeePN ponúka iba jeden plán v troch časových rámcoch: mesačne, roky alebo päť rokov. Mesačné ceny sú štandardné v porovnaní s väčšinou poskytovateľov, zatiaľ čo jednoročné a päťročné plány ponúkajú výrazné úspory.

V porovnaní s klasickou možnosťou hodnoty, ako je Windscribe, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Windscribe, nie sú mesačné a ročné možnosti príliš pôsobivé. Päťročný plán je však silnou možnosťou pre tých, ktorí sa chcú prihlásiť na niečo dlhodobé.

Predplatné VeePN podporuje až 10 súčasných pripojení a ponúka neobmedzenú šírku pásma. Existuje 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ale nanešťastie neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia. Ak máte záujem vyskúšať sieť VPN zadarmo, prečítajte si naše najlepšie informácie o bezplatných službách VPN.

VeePN pokrýva najdôležitejšie spôsoby platby vrátane kreditných kariet, PayPal, platobnej steny, bitcoínov a iných kryptomien. Poskytovatelia, ktorí akceptujú kryptomenu, sa stávajú zriedkavými, pokiaľ ide o anonymnú platbu, sú druhoradí, pokiaľ platíte v hotovosti, ktorú ponúka niekoľko poskytovateľov vrátane Mullvad (prečítajte si našu recenziu Mullvad)..

Jednoduchosť použitia

Pokiaľ ide o navrhovanie užívateľsky prívetivého rozhrania, zdá sa, že čoraz viac poskytovateľov VPN berie stránku z knihy ExpressVPN, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii ExpressVPN. VeePN má podobné rozloženie ako ExpressVPN v tom, že zobrazuje iba najzákladnejšie informácie na prvej stránke klienta.

VeePNClient

V strede okna je vypínač, ktorý vás pripojí k sieti VPN. Pod týmto textom je riadok textu, ktorý označuje, či ste pripojení. Pod ukazovateľom pripojenia sa zobrazuje, kam sa pripájate, a kliknutím naň sa otvorí zoznam serverov, ktoré sú prehľadné a ľahko vyhľadávané.

VeePNSettings

Kliknutím na tri riadky v ľavom hornom rohu môžete otvoriť ponuku nastavení, ktorá, ako sme si všimli v časti „Funkcie“, je neplodná. To znamená, že je usporiadané dobre a uľahčuje vyhľadanie toho, čo potrebujete. Niektoré z popisov protokolov sú však nepárne.

Napríklad v rámci protokolu VeePN Smart TCP sa uvádza „pravdepodobné, že bude fungovať rýchlosť a bezpečnosť“, čo nedáva žiadne stopy, čo robí. Podrobnejšie sa pozrieme na možnosti protokolu v časti „Zabezpečenie“. Celkovo je to však jediná sťažnosť, ktorá sa môže vzniesť proti klientovi VeePN.. 

VeePNProtocols
Webová stránka je tiež usporiadaná dobre a ľahko sa používa. Dobrá práca je, aby ste sa dostali tam, kam potrebujete, či už sťahujete klienta, spravujete svoj účet alebo nastavujete nové predplatné..

rýchlosť

Aby sme zaistili, že naše testovanie je konzistentné, keď existuje viac možností protokolu, vždy používame OpenVPN. Pri testovaní VeePN pomocou protokolu OpenVPN sme boli ohromení rýchlosťou, ktorú dokázala dosiahnuť.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1572.065.75
Spojené štáty1970,965.61
Spojené kráľovstvo9369,145.61
Japonsko17769,454,36
švajčiarsko10471.085,63
južná Afrika28143.873.14

Či už sa pripájate k vzdialenému alebo vzdialenému serveru, výkon bol konzistentný a my sme si zachovali väčšinu trvalej rýchlosti sťahovania. Jediným serverom, ktorý sa nevykonával v súlade s ostatnými, bola Južná Afrika, ktorá mala iba asi 60 percent rýchlosti, ktorú dosiahli ostatné servery..

Časy pingov boli tiež dobré a podľa očakávania sa zvyšovali v závislosti od vzdialenosti medzi nami a serverom. 

Keď prišiel čas na používanie VPN, fungovalo to tak, ako to naznačovali čísla, ktoré sme dostali na papieri. Veci sa načítali rýchlo a webové stránky sa cítili pohotovo.

Pri takomto výkone VeePN videl pristátie na našom najrýchlejšom zozname VPN, ale čas ukáže, či má nováčik čo robiť, aby udržal tieto rýchlosti, keď sa jeho používateľská základňa rozširuje. 

zabezpečenia

Bezpečnosť VPN je najdôležitejším aspektom každej služby a vo VeePN je aj otvor. Pri testovaní na úniky DNS sme zistili, že požiadavky DNS boli smerované mimo lokálnych serverov ISP a na servery Cloudflare v mieste, kde sa pripájali tak, ako by mali, ale naša adresa IP bola stále viditeľná.. 

Testovali sme úniky pomocou OpenVPN na niekoľkých serveroch a zistili sme, že sa nachádzame v našom skutočnom umiestnení v USA napriek VPN používajúcej servery DNS, ktoré boli v mieste, ku ktorému sme sa pripájali.. 

Problém pretrvával aj v prípade ostatných protokolov. Hoci OpenVPN je vynikajúci protokol a VeePN na svojej webovej stránke tvrdí, že používa šifrovanie AES-256, ktoré ponúka špičkovú bezpečnosť, problém s únikom IP predstavuje veľkú zraniteľnosť. Znižuje to bezpečnosť siete VeePN, pretože webové stránky budú stále môcť vidieť vašu skutočnú polohu a sledovať vás na webe pomocou vašej adresy IP..

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti VeePN sú stručné a umožňujú používateľom ľahko pochopiť spôsob, ako zistiť, ktoré informácie sa nezaznamenávajú a ktoré informácie sa uchovávajú.. 

VeePN má politiku bez protokolovania. To znamená, že neprihlási ani nesleduje vašu históriu prehliadania, IP adresu, dotazy DNS, metadáta zariadenia ani iné metadáta. Zhromažďuje však niektoré informácie.

Ak chcete vytvoriť účet, musíte zadať svoju e-mailovú adresu a meno. To znamená, že môžete použiť odhodenú e-mailovú adresu a vytvoriť si meno. Ak je spárovaná s platbami kryptomeny, efektívne vás urobí anonymným pre VeePN.

Navyše, ak otvoríte servisný lístok, budete potrebovať určité prostriedky kontaktu a ak dôjde k zlyhaniu softvéru, niektoré informácie môžu byť zaslané späť do VeePN. Tieto informácie však nie sú prepojené s vaším účtom a neidentifikujú sa. 

Nakoniec, niektoré informácie sa zhromažďujú prostredníctvom cookies, keď navštívite webovú stránku VeePN. Monitorujú sa veci, ako je počet zobrazených stránok a dĺžka vášho pobytu na webe a tieto informácie sa používajú na zlepšenie webových stránok. Žiaľ, táto prax je prakticky nevyhnutná online.

Streamovanie výkonu

Kvôli tomu, čo sme videli s únikmi IP v časti „bezpečnosť“, sme pri skúšaní streamovacích služieb očakávali zvláštne správanie od spoločnosti VeePN, a to bol prípad. 

Najprv sme vyskúšali aplikáciu BBC iPlayer, ktorá fungovala dobre a cítila sa rýchlo a pohotovo. Potom sme vyskúšali Netflix, ktorý tiež pracoval. Fungovalo to aj naďalej, keď sme používali servery vo Veľkej Británii a Južnej Afrike, čo nás viedlo k pochybnostiam o tom, či to bude fungovať v iných krajinách alebo že to bude fungovať iba pre nás, pretože sme boli v USA a spoločnosť Netflix to mohla vidieť kvôli IP úniky. 

Video Amazon Prime bolo rovnaké. Fungovalo to, či sme boli pripojení k americkému serveru, serveru Spojeného kráľovstva alebo k inému serveru. To nás núti myslieť si, že Netflix a Amazon Prime Video nám umožňujú sledovať obsah, pretože vedeli, že sme v USA, bez ohľadu na to, kde sa VPN pripájala.

Na druhej strane Hulu nefungoval, aj keď sme boli pripojení k americkým serverom. Ak je to priorita, pozrite si našu najlepšiu sieť VPN pre spoločnosť Hulu.

Hoci výkonnosť streamovania VeePN bola dobrá a veci sa načítali bez výrazného oneskorenia, máme výhrady k tomu, že sieť VPN je dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú streamovať geoblokovaný obsah z dôvodu jeho zvláštneho správania..

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá prenikne do zisťovania VPN ktorejkoľvek streamingovej služby, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN..

Umiestnenie servera

VeePN sa môže pochváliť neuveriteľnými 2500 servermi na 50 miestach. To je pôsobivý počet serverov, najmä pre nováčikov. V skutočnosti sa dokonca stretáva s poskytovateľmi špičkových služieb, vďaka čomu si myslíme, že niektoré servery sú virtuálne. To znamená, že nemusí byť k dispozícii toľko šírky pásma, ako naznačuje počet serverov, ale je to len podozrenie. 

Výber miest je tiež solídny. Zahrnuté sú všetky hlavné geoblokované regióny vrátane USA, Veľkej Británie, Japonska a Nemecka. Existujú servery v Afrike, Severnej Amerike, Južnej Amerike, Ázii a Oceánii, takže miesta sú na celom svete dobre distribuované.

S 2 500 servermi je VeePN pripravený na vážne rozšírenie, čo znamená, že rýchlosti, ktoré sme videli, by sa nemali čoskoro zmenšovať..

Zákaznícky servis

Na domovskej stránke svojej webovej stránky VeePN tvrdí, že má 24/7 viacjazyčnú podporu. V pravom dolnom rohu webu sa nachádza textová bublina, ktorá vyvoláva dojem, že vedie k živému rozhovoru. Počas niekoľkých dní, keď sme web monitorovali, však táto bublina vždy otvorila okno, v ktorom uvedení agenti neboli k dispozícii, a my musíme zanechať správu..

To spochybňuje platnosť žiadosti o podporu 24/7. A čo viac, poslali sme podporu pracovníkom technickej podpory a od písania tohto článku sme nedostali odpoveď do 48 hodín. 

VeePNSupport

K dispozícii je tiež vedomostná základňa, ktorá odpovedá na najkritickejšie a najčastejšie otázky, ktoré sa vás pýtajú, ale je anemická v porovnaní s rozsiahlejšími témami, na ktoré sa vzťahuje mnoho konkurentov. Ideálne je, že pomalá podpora a slabá informačná báza sa môžu časom vyplniť, keď služba dozrieva, ale podpora zákazníka v súčasnom stave chýba..

Verdikt

Hoci má VeePN silné základy a ponúka dobré rýchlosti a spoľahlivé zásady ochrany osobných údajov, v kľúčových oblastiach mu chýba. Úniky IP sa týkajú, výkon streamovania je nerovnomerný a zákaznícka podpora ponecháva veľa požiadaviek. 

Aj keď by sa mohla stať silnou stránkou odvetvia VPN, má pred sebou ešte dlhú cestu. Ak chcete prečítať viac recenzií a zistiť, ako vyzerá sieť VPN v oblasti Powerhouse, pozrite si naše ďalšie recenzie. Dobrým miestom na začiatku môže byť naša recenzia NordVPN..

Ak ste vyskúšali VeePN, radi by sme o ňom počuli z vášho pohľadu v komentároch. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map