Recenzia tunela – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia aplikácie TunnelBear

TunnelBear je pravdepodobne najlepšia bezplatná sieť VPN, ale to nehovorí veľa: nedostane vás do siete Netflix a rýchlosti sú v najlepšom prípade priemerné. Ako si však môžete prečítať v tejto recenzii aplikácie TunnelBear, je to bezplatné a bezpečné, takže vám to môže stáť za to.


best-VPN-recenzia

TunnelBear bol založený dvoma Kanaďanmi v roku 2011 a bol predaný bezpečnostnému gigantovi McAfee v roku 2018. V súčasnosti vyrába dva produkty: TunnelBear, VPN a RememBear, správca hesiel. Dnes preskúmame sieť VPN; skontrolujte našu recenziu RememBear, ak máte na trhu úschovňu hesiel.

Pre túto aktualizovanú recenziu aplikácie TunnelBear sme vložili najnovšiu verziu jej tempom a preskúmali sme jej vlastnosti, bezpečnosť, použiteľnosť, ceny a ďalšie. Priestory siete VPN spoločnosti TunnelBear sa vo veľkej miere spoliehajú na prístupnosť a použiteľnosť, ktorú podporuje maskot maskujúceho medveďa. Je to nesmierne rozkošné a príjemné striedanie tempa od taktík založených na strachu, ktoré sa zvyčajne používajú pri brandingu VPN.

TunnelBear však za karikatúrami zaostáva, čo ho tento rok drží mimo nášho najlepšieho zoznamu VPN. Nemá prístup k sieti Netflix a má iba niekoľko serverov, z ktorých väčšina je v Európe zoskupená. 

Nie je to však všetko zlé. Jej bezpečnosť – základný test akejkoľvek VPN – je silná a ceny sú spravodlivé, hoci bezplatný plán je trochu obmedzujúci. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si našu úplnú recenziu siete TunnelBear VPN nižšie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre TunnelBear

Vlastnosti

TunnelBear VPN je k dispozícii na zariadeniach Mac, Windows, Android a iOS. Je tiež rozšírením prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera. Používa sa na súkromné, bezpečné prehliadanie a chráni vás pred prístupom k vašej polohe alebo iným údajom tretími stranami.

Zameranie spoločnosti TunnelBear na priateľskú používateľskú skúsenosť znamená, že jej sada funkcií je obmedzená, aj keď nie vždy, na úkor. Ak ste zvyknutí vidieť, že služba VPN je súčasťou antivírusových balíkov all inclusive vrátane kuchynských drezov, môže sa zdať nepríjemné, že všetko, čo s funkciou TunnelBear môžete funkčne urobiť, je zapnúť a vypnúť, ale pod povrchom je trochu energie tu.

Môžete nastaviť sieť VPN tak, aby sa aktivovala pri štarte zariadenia a okamžite prerušila prístup na internet pomocou prepínača kill, a to vždy, keď sa vaše zabezpečené pripojenie preruší, čím zaistíte, že svoje údaje náhodne nevystavíte na tienistej webovej stránke. Môžete tiež prepínať, keď vám TunnelBear pošle oznámenia a nastaví, ktorým sieťam WiFi bude VPN automaticky dôverovať. 

TunnelBear-všeobecné kontroly

Okamžite nie sú zrejmé iba dve funkcie: „TCP override“ a GhostBear. TCP a UDP sú dva všeobecne uznávané protokoly na prenos údajov. TunnelBear zvyčajne prenáša údaje prostredníctvom protokolu UDP, ktorý je rýchlejší. Niektorí poskytovatelia internetových služieb však obmedzujú prenos UDP. Ak sa vaše pripojenie UDP výrazne spomalí, funkcia „Prepísanie protokolu TCP“ vám umožní prepnúť protokol TunnelBear na protokol TCP, čo je stabilnejší protokol..

TunnelBear-security-kontroly

Funkcia GhostBear je určená na prehliadanie obmedzenej siete alebo siete s vysokým dozorom, napríklad v škole alebo v kancelárii. V týchto prostrediach niekedy nestačí šifrovať vaše údaje – nemusí to samozrejme vyzerať tak, že sú šifrované. GhostBear však spomaľuje spojenia, takže by ste ich mali používať iba v extrémnych situáciách.

Najväčšou vecou, ​​ktorá v aplikácii TunnelBear chýba, je rozdelené tunelovanie, funkcia, ktorá vám umožňuje odoslať určitú komunikáciu cez sieť VPN pri bežnom odosielaní zvyšku, čo môže výrazne zvýšiť vašu šírku pásma pri prevádzkovaní siete VPN. Nie je to taká bežná funkcia, ale niekoľko sietí VPN, ktoré ju majú (najmä ExpressVPN), nás natoľko nechýba, keď je preč.

Prehľad funkcií systému TunnelBear

Logo TunnelBearwww.tunnelbear.com

Začína sa od 333 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
7 dní pre tímový plán

Obdobie vrátenia platby
Prípad od prípadu k prípadu

Celosvetová suma servera
23 miest

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Opera

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, L2TP

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Bezplatný program TunnelBear zahŕňa každý mesiac 500MB šírky pásma a pracuje na piatich zariadeniach. Podľa vlastného priznania spoločnosti TunnelBear nie je tento plán pre nič iné ako testovanie a ľahké použitie. Aj keď môžete zvýšiť svoj limit na 1 GB dvojitým programovaním o aplikácii TunnelBear raz mesačne, v porovnaní s bezplatným plánom služby Windscribe je stále bledý (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Windscribe) alebo v systéme Hide.me..

Môžete si kúpiť Unlimited, jediný individuálny platený program, na tri rôzne časové obdobia: mesačne za 9,99 dolárov, jeden rok za 4,99 dolárov mesačne (celkom 59,88 dolárov) a tri roky za 3,33 dolárov mesačne (celkom 120,00 dolárov). Neobmedzený plán odstraňuje všetky limity na prenos údajov a umožňuje vám prístup k lepšiemu zákazníckemu servisu, aj keď ste stále obmedzení na päť zariadení.

TunnelBear-Ceny

Posledná možnosť, tímy, je nastavená pre podniky a ponúka výhody plánu Unlimited za cenu 5,75 dolárov na používateľa každý mesiac (69 dolárov ročne). Tieto peniaze navyše vám poskytnú špecializovaného správcu účtov, centralizovanú fakturáciu pre vaše podnikanie a schopnosť spravovať všetky vaše podnikové VPN z jediného ovládacieho panela. Plán tímov môžete vyskúšať sedem dní zadarmo.

Sme radi, že program TunnelBear pridal viacročnú možnosť a že prináša značné úspory. Je tiež pekné, že môžete platiť bitcoínom. Ak chcete peniaze získať späť, spoločnosť TunnelBear nemá žiadne oficiálne pravidlá, aj keď jej pracovníci technickej podpory poskytujú vrátenie prostriedkov „od prípadu k prípadu“.

Cena produktu TunnelBear je priamo v strede balenia. Získava body za pridanie viacročnej možnosti od jej posledného preskúmania, ale stráca ich kvôli obmedzenej bezplatnej službe a skutočnosti, že tímový plán nestojí za peniaze navyše. Pre lepšiu ponuku, pozrite sa na NordVPN alebo CyberGhost.

Jednoduchosť použitia

Stiahnutie aplikácie TunnelBear rýchlo. Po jeho rozbalení a otvorení sa zobrazí výzva na vytvorenie účtu s e-mailovou adresou. To sa tiež stáva pekne a rýchlo. E-mailové potvrdenie je tiež rýchle.

TunnelBear-Vytvoriť-an-účet

Používateľské rozhranie aplikácie TunnelBear

Pokiaľ ide o dobré alebo choré, ide o najjednoduchšie používateľské rozhranie, aké sme videli v službe VPN. Na úvodnom paneli môžete robiť iba tri veci: pripojiť sa k sieti VPN, zvoliť inú krajinu, do ktorej sa chcete pripojiť, a otvoriť ponuku preferencií.

TunnelBear-Main-UI-panel

Môžete si vybrať krajinu s rozbaľovacou ponukou, ale môžete tiež použiť obrazovku s mapou, ktorá obsahuje maskota tunelového medveďa. Aj keď je táto obrazovka roztomilá, jej implementácia zanecháva čosi potrebné: jediným spôsobom, ako sa pohybovať, je kliknúť a pretiahnuť, čo musíte urobiť niekoľkokrát, aby ste sa dostali kamkoľvek.

TunnelBear-rozbaľovacej ponuky

Rozbaľovacia ponuka je jednoduchšia, aj keď nie dokonalá. S programom TunnelBear sa môžete pripojiť k 23 rôznym krajinám, ktoré podľa ponuky nie sú usporiadané podľa žiadnej rozpoznateľnej metriky..  

Získava však body za poskytnutie ľahko použiteľnej a pohodlnej možnosti vybrať si, ktoré pripojenie je najrýchlejšie. Pokúsili sme sa o pripojenie k niekoľkým rôznym krajinám, ktoré VPN potrebovali zakaždým asi 15 sekúnd.

TunnelBear-Connect-to-Kanada

Ovládací panel

Všetky ostatné časti rozhrania TunnelBear sú obsiahnuté v ponuke predvolieb, ku ktorej sa dostanete kliknutím na ikonu ozubeného kolieska. Je usporiadaný do štyroch kariet, z ktorých žiadna nemá žiadne ovládacie prvky hlbšie ako jedno tlačidlo alebo začiarkavacie políčko. Karta „všeobecné“ vám umožňuje zvoliť, kedy sa má systém TunnelBear spustiť, kedy sa majú dostávať oznámenia a kedy sa má prepísať protokol TCP..

Karta „zabezpečenie“ umožňuje aktivovať dve nastavenia. VigiliantBear je priemyselný štandardný prepínač zabíjania, ktorý zastaví všetku komunikáciu, ak dôjde k prerušeniu vášho pripojenia k sieti VPN. GhostBear sťažuje zisťovanie šifrovania vašich údajov, čo vám umožňuje používať program TunnelBear v reštriktívnych sieťach, ktoré by ich inak mohli blokovať.. 

Karta „Dôveryhodné siete“ obsahuje možnosť pripojenia sa k sieti VPN automaticky vo všetkých sieťach s možnosťou zoznamu povolených sietí, o ktorých viete, že sú bezpečné. Karta „účet“ vás nakoniec prepojí priamo s vaším účtom v prehliadači.

TunnelBear-Trusted-Networks

Hovorí sa, že produkt je dokonalý, ak už nie je čo zobrať. Podľa tohto štandardu je TunnelBear takmer dokonalá VPN. Z hľadiska sily sa však veľa obetovalo. Nemôžete slobodne meniť protokol, nedochádza k oddelenému tunelovaniu a rozšírenia prehľadávača nemôžete sťahovať z aplikácie pre počítač..

TunnelBear sme hodnotili veľmi vysoko z hľadiska prístupnosti, ale niekoľko bodov sme ukotvili pre nedostatočnú kontrolu (nehovoriac o týchto chybných rozhodnutiach v rozhraní výberu servera)..

rýchlosť

V dôsledku zoskupovania serverov všetkých krajín do jedného servera TunnelBear sa nám nepodarilo rozlíšiť medzi miestami v žiadnej z týchto krajín. Všetky tieto čísla berte so zrnkom soli, pretože vždy je možné, aby jeden samostatný server bol odľahlý. 

Tento test sa uskutočnil z Portlandu v Oregone. Rovnaký server sme použili na chránené aj nechránené testy v USA neďaleko mesta Wichita v Kansase, kde sa zdá, že sa nachádza americký uzol spoločnosti TunnelBear..

Umiestnenie servera: Ping (ms) Rýchlosť sťahovania (Mbps) Rýchlosť nahrávania (Mbps)
USA (nechránené)759,642.40
Spojené štáty americké (chránené)868.152.27
Mexiko1614,762.24
Kanada824,852.24
Brazília2075,312.27
Dánsko1845.002,32
India3073.941,98

Nevideli sme takmer žiadne zvýšenie latencie s VPN, či už v USA alebo Kanade, čo na nás urobilo dojem. Pozoruhodnejší bol menší vplyv na rýchlosť sťahovania, ktorý spomalil iba asi 15 percent; na porovnanie, priemerná VPN vyrazí asi 30 percent.

 V USA to stačí na to, aby sa spoločnosť TunnelBear dostala do sporu s naším zoznamom najrýchlejších sietí VPN. Vďaka svojej nízkej latencii je prijateľný pre hranie hier a zanedbateľný vplyv na sťahovanie znamená, že by mal fungovať aj na streamovanie (čo je ešte smutnejšie, že nemá prístup k Netflixu alebo Hulu).. 

Mimo USA je to iný príbeh. TunnelBear je stále dosť rýchly na hranie hier v Kanade, ale jeho rýchlosť sťahovania klesla, takže streamovanie je zlá voľba. Latencia sa trochu líši, ale sťahovanie sa neustále spomaľuje približne o 50 percent. Skutočne sa nám však páči, že sa to v historicky podceňovanej Brazílii trochu zrýchli.

Toto je však iba jedno webové pripojenie a iné môžu mať iné skúsenosti. Iba pre nás poskytujeme spoločnosti TunnelBear vysoké známky výkonu v Spojených štátoch a nižšie známky výkonnosti takmer všade inde..

zabezpečenia

TunnelBear na všetkých platformách okrem systému iOS nezahŕňa možnosť zmeniť protokoly VPN, hoci to nemusí byť nevyhnutne zlá vec. Viac protokolov nezvyšuje bezpečnosť, rovnako ako šesť rôznych typov zámku neznemožňuje kopať vaše dvere.. 

V systémoch Windows, MacOS a Android implementuje TunnelBear OpenVPN. Je to protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý sa dá používať zadarmo, ktorý je pre nás obzvlášť dôveryhodný, pretože jeho špecializovaná vývojárska komunita strávila takmer 20 rokov skúšaním a presadzovaním všetkých možných slabých stránok.. 

V systéme iOS používa TunnelBear namiesto toho L2TP, spárovaný s IPSec. L2TP je protokol na prenos údajov medzi sieťami, známy tiež ako tunelovanie. Na rozdiel od OpenVPN neobsahuje šifrovací algoritmus, preto sa často šifruje jeho dáta spolu s IPSec. Viac informácií o tom, čo tieto protokoly znamenajú, sa dozviete v našom rozpise. 

Na šifrovanie na iných platformách ako iOS používa TunnelBear AES-256, ktorý – bez príliš technických problémov – je v podstate nemožné prelomiť súčasnú výpočtovú technológiu. Všetky tieto protokoly a algoritmy vydržali roky testovania v reálnom svete. Aj keď vás program TunnelBear nedovolí zmeniť, nechceli by sme.

TunnelBear-Geolocation detekcia

Skontrolovali sme úniky adries IP, DNS a WebRTC pomocou servera ipleak.net a zistili sme, že spoločnosť TunnelBear nevypúšťala žiadne informácie o našej polohe alebo adrese IP. Celkovo vzaté, bezpečnosť sa berie vážne. Nemáme žiadne sťažnosti týkajúce sa základnej funkčnosti siete VPN.

súkromia

TunnelBear tvrdí, že má „zásady ochrany osobných údajov, ktorým skutočne viete porozumieť“. Je dlhý, ale písaný jazykom, ktorý je zrozumiteľný pre laikov. 

TunnelBear-zberu dát

Prvá časť politiky ochrany osobných údajov sa zaoberá zhromažďovaním osobných údajov. Uvádza zoznam všetkých údajov, ktoré TunnelBear zhromažďuje od svojich používateľov, a je úprimný o častiach, ktoré sa používajú na marketingové účely. Kategoricky sa uvádza, že sieť VPN neprihlási žiadne informácie o zvyklostiach prehliadača alebo adresách IP používateľov.

Druhá časť stanovuje základné pravidlá toho, čo TunnelBear robí s informáciami, ktoré zhromažďuje. Sľubuje, že osobné údaje poskytne iba tretím stranám, ktoré poskytujú infraštruktúru samotnému TunnelBear, alebo komukoľvek, kto obsluhuje spoločnosť platný predvolanie.

Zásady ochrany osobných údajov sa dotýkajú všetkých správnych poznámok, ale vzhľadom na to, koľko sietí VPN bolo nedávno zachytených pri sledovaní ich používateľov, sme zaujali prístup založený na dôvere, ale overení. Našťastie sme nenašli žiadne incidenty, ktoré by TunnelBear zachytili svojimi tlapkami v včelárovi. Samotný audit tiež vykonal dvakrát tretia strana, a to bez náznaku postupov v tienistých údajoch.

Obavy z McAfee

Keď ich spoločnosť McAfee kúpila v roku 2018, obávali sa mnohí dlhoroční fanúšikovia spoločnosti TunnelBear, ktorí nemali radi údaje z prehľadávania údajov o prehliadaní..

Aj keď je to určite dôvod, aby ste si dali pozor na tunelBear, nezdá sa, že by existovali dôkazy, že by ste ich mali opustiť z dôvodu ochrany osobných údajov. Spoločnosť má stále sídlo v Kanade, ktorá má oveľa viac progresívny postoj k ochrane osobných údajov ako USA. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete si prečítať náš článok o najlepšom cloudovom úložisku pre Kanadu.

Raz to vyzerá, že údaje, ktoré sa v nej zaznamenávajú, sú skutočne jediné údaje, ktoré zaznamenávajú. Ďakujeme za to, že TunnelBear zarába iba peniaze z predplatného, ​​nie z reklám, a berieme len pár bodov, pretože nie je možné spustiť firemnú sieť VPN s úplne dokonalým súkromím..

Streamovanie výkonu

Tu TunnelBear ranuuje. Hlavné streamovacie služby jednotne blokujú TunnelBear vrátane Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. Je možné hrať sa s TunnelBear, až kým nebude mať šancu sa dostať na Netflix, ale s toľkými ďalšími VPN, ktoré to robia hneď za netopierom, nie je dôvod, aby ste sa dostali cez problém.

TunnelBear-Amazon Prime-blokované

Umiestnenie servera

Je ťažké presne povedať, koľko serverov TunnelBear pristupuje. Každá krajina má jeden uzol, ktorý predstavuje celý národ, bez objasnenia, koľko serverov uzol predstavuje alebo kde sa nachádzajú v krajine, v ktorej sa nachádzajú. Na mape vyzerá uzol USA, akoby sa nachádzal niekde v Kansase, ale nedokázali sme zistiť, či toto umiestnenie znamená niečo.

TunnelBear-sever-americko-uzly

TunnelBear ponúka servery v 23 krajinách. Päť je v Ázii (aj keď nie v Rusku alebo Číne), tri v Severnej Amerike, dve v Oceánii a ďalších 12 v západnej Európe. TunnelBear má nulové servery v Afrike, iba jeden v Južnej Amerike (Brazília), jeden vo východnej Európe (Rumunsko) a žiadny v juhovýchodnej Ázii alebo na Strednom východe..

TunnelBear-západoeurópskych-uzly

Dva klastre serverov na nedostatočne obsluhovaných miestach udržujú aplikáciu TunnelBear tesne nad vodou v tejto kategórii. Radi by sme v každej krajine videli väčšiu geografickú rozmanitosť a jasnosť. Ak je pre vás dôležitá veľká sieť, skontrolujte namiesto toho našu recenziu na HideMyAss.

Zákaznícky servis

Zákaznícka podpora na serveri TunnelBear je prekvapujúco veľmi tematicky zameraná. Na stránku pomocníka sa dostanete zo siete VPN pre stolné počítače. Pozostáva z vyhľadávacieho panela, ktorý sa pripája ku každému článku v databáze znalostí a šiestich tlačidiel, ktoré tieto články rozdeľujú do kategórií. Je vizuálne príjemné, ľahko čitateľné a milosrdne bez vzostupu.

TunnelBear-Knowledgebase

Jediným spôsobom, ako sa skontaktovať so živou podporou, je odoslať e-mailový lístok prostredníctvom tlačidla „kontaktujte nás“. Systém lístkov sa ľahko používa a podpora sa k vám zvyčajne dostane e-mailom asi za 24 hodín. Naša testovacia otázka trvala trochu dlhšie, ale dôslednosť reakcie „podporného medveďa“ nás prinútila vďačiť za čas potrebný na jej nápravu..

TunnelBear-Odoslať-a-cestovný lístok

TunnelBear nemá fórum ani telefónnu linku technickej podpory. Balíček Neobmedzený hovorí, že ponúka prvotriedny zákaznícky servis, ale nie je jasné, čo to znamená, okrem tlačenia vašich e-mailových lístkov na prednú hranicu riadku. Zákaznícky servis spoločnosti TunnelBear hodnotíme vysoko pre jeho dôkladnosť, prívetivosť a dizajn, ale menej pre nedostatok možností.

Verdikt

Nechceme predávať produkt TunnelBear krátko tak, že to označíme ako „rozkošný“. Všetci sme pre VPN so zameraním na taktiku strachu. Estetika TunnelBear a jej efektívne používateľské rozhranie z neho robia prirodzený východiskový bod pre VPN. Navyše, pokiaľ ide o bezpečnosť, v jeho zbroji nie sú takmer žiadne štrky a zdá sa, že praktizuje to, čo káže tým, že sa neprihlási a nepredá užívateľské údaje..

To všetko nás núti ich odporúčať dôraznejšie, ale TunnelBear je príliš pritiahnutých. Okrem toho, že používatelia nemôžu pristupovať k streamovacím službám, musia zápasiť s obmedzenými možnosťami zákazníckych služieb a nekonzistentnými rýchlosťami. Prajeme si, aby bola vo voľnej vrstve väčšia šírka pásma a oveľa rozmanitejšia škála umiestnení serverov.

Z výsledkov svojich ročných auditov vyplýva, že spoločnosť sa usiluje pravidelne vylepšovať svoj produkt, a preto sa tešíme, že sa spoločnosť TunnelBear v nasledujúcich rokoch stane sieťou VPN, ktorú budeme sledovať..  

Ďakujeme, že ste si prečítali našu recenziu siete TunnelBear VPN. Ak ste mali skúsenosti s používaním aplikácie TunnelBear, o ktorej si myslíte, že by sme o nej mali vedieť, dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Časté otázky týkajúce sa tunelaBear

 • Na čo slúži tunel?

  TunnelBear je VPN alebo virtuálna súkromná sieť. Sieť VPN vám umožňuje prehliadať internet pomocou pripojenia iného servera, a nie vlastného pripojenia. Poskytuje vám tým viac súkromia, pretože to, čo robíte online, sa nedá vysledovať priamo k vám.

 • Je TunnelBear bezpečný?

  TunnelBear pri testoch nepreukazuje žiadne úniky. Existuje určitá obava z toho, že jej materská spoločnosť McAfee zasahuje do jej politiky neprihlásenia sa, zatiaľ však neexistuje žiadny dôkaz, ktorý sa stal. TunnelBear sídli v Kanade, ktorá má progresívnejší postoj k ochrane osobných údajov ako USA.

 • Funguje TunnelBear s Netflixom?

  Je smutné, že TunnelBear je blokovaný všetkými hlavnými streamovacími službami vrátane Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer..

 • Umožňuje program TunnelBear Torrenting?

  Áno. Rýchlosť sťahovania však môže byť nízka.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map