Recenzia štítu Hotspot – aktualizovaná 2020

Recenzia štítu Hotspot

Hotspot Shield je VPN, ktorá kráča po nezmapovanej ceste pomocou svojho revolučného protokolu Catapult Hydra. Počas nášho testovania sa nám nepodarilo zistiť, či je také dobré, ako sa tvrdí v službe, ale nie sme príliš pohodlné odporúčať ho. Prečítajte si celú recenziu nástroja Hotspot Shield a zistite, prečo.


best-VPN-recenzia

Hotspot Shield je poskytovateľ VPN, ktorý sa snaží byť v tomto odvetví disruptorom a tvrdo si konkuruje najlepším poskytovateľom VPN. Používa patentovaný protokol s názvom Catapult Hydra, ktorý ponúka neuveriteľné rýchlosti na papieri, ale nútil nás poškriabať naše hlavy..

V priemysle, v ktorom je jednorázový prístup každodenným prístupom, by štít Hotspot nebol prvým, kto znížil rohy, aby dosiahol pokrok. To znamená, že sme boli nútení odhaliť spoločnosti, že sme recenzenti, aby sme získali niektoré z odpovedí, ktoré sme pre túto kontrolu potrebovali, pretože ide o úzko prepojenú operáciu v súvislosti s jej vlastným a patentovaným protokolom..

Aj keď odpovede, ktoré sme boli schopní získať, boli osvetľujúce, situácia s proprietárnou technológiou je stále komplikovaná, preto vás pozývame, aby ste sa u nás držali a videli, čo by mohlo byť prieniku VPN pri výrobe.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre štít Hotspot

Vlastnosti

Hotspot Shield ponúka klientov VPN pre systémy iOS, Android, Windows a MacOS, ako aj rozšírenie pre prehliadač Google Chrome.

Desktop klient pokrýva väčšinu kľúčových funkcií VPN. V ponuke nastavení nájdete možnosti spustenia klienta pri spustení a nakonfigurujte ho tak, aby sa automaticky pripájal pomocou „nebezpečného“ WiFi, bezpečného WiFi a ďalších sietí. K dispozícii je tiež killswitch a možnosť ochrany proti úniku DNS, ktoré sú skvelé na zaistenie bezpečnosti.

Hotspot-Nastavenie

Hlavnou vecou, ​​ktorá v nastaveniach chýba, je rozdelené tunelovanie. Umožní vám vybrať si, ktoré programy používajú chránené pripojenie VPN a ktoré používajú rýchlejšie, ale nechránené štandardné internetové pripojenie. Ak vám to vynikne, pozrite si našu recenziu ExpressVPN a prečítajte si informácie o jej vynikajúcom rozdelenom tunelovaní.

Pokiaľ ide o rozšírenie Google Chrome, postrádajú všetky funkcie, ktoré sme práve spomenuli, ale má mnoho zaujímavých funkcií, ktoré klient pre počítače v počítači nemá. Pre začiatočníkov je k dispozícii blokovanie škodlivého softvéru, ktorý je síce pekný, ale pravdepodobne nebude schopný konkurovať najlepšiemu antivírusovému softvéru..

Hotspot-Extension

K dispozícii je tiež blokovanie reklám, blokovanie súborov cookie a blokovanie sledovania, ktoré spolu vedú dlhú cestu k zlepšeniu anonymity online a zabráneniu kohokoľvek vás sledovať na webe. Existuje tiež blokovač WebRTC, ktorý ďalej zakrýva vašu IP adresu a online identitu.

Štítový meč Hotspot

Najzaujímavejšou črtou rozšírenia je tzv. Meč. Poskytuje falošné informácie sledovateľom, ktorí ešte nie sú blokovaní ako posledný klinec v rakve pre kohokoľvek alebo čokoľvek, čo sa vás snaží sledovať alebo zhromažďovať o vás online..

Je dôležité pamätať na to, že všetky funkcie rozšírenia prehliadača Chrome sú vo verzii beta, takže účinnosť blokátorov by mohla byť špinavá.

Napriek mnohým funkciám sme v tejto kategórii pridelili službe Hotspot Shield relatívne nízke skóre, pretože vám to neumožňuje zmeniť váš protokol VPN alebo šifrovanie. To je niečo, čo budeme ďalej skúmať v sekciách „rýchlosť“ a „bezpečnosť“, pretože je to zložitá záležitosť.

Prehľad funkcií VPN pripojenia Hotspot Shield

Logo štítu Hotspotwww.hotspotshield.com

Začína sa od 299 dolárov mesačne Všetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby

Celosvetová suma servera
25

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
chróm

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
Catapult Hydra

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
úradné hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Hotspot Shield má štandardný cenový model, ktorý je bežný na trhu VPN. Za svoje predplatné môžete platiť mesačne, ale ak sa zaregistrujete ročne alebo tri roky, získate značné úspory.

Mesačné ceny sú na vyššej strane. Ročné a trojročné možnosti znižujú cenu, ale nie pôsobivo. Ak sa napríklad pozriete na našu recenziu Windscribe, zistíte, že Windscribe ponúka cenovo dostupnejšiu mesačnú sadzbu, ako aj ročné predplatné, ktoré predstavuje takmer polovicu ceny za rok služby Hotspot Shield za rok..

Hotspot štít zadarmo plán

Hotspot Shield tiež ponúka bezplatný plán, ktorý vám poskytuje ochranu pre jedno zariadenie a iba 500 MB dennej šírky pásma. Aj keď 500 MB za deň nie je na čo kýchať, bezplatný plán je obmedzený iba na hŕstku amerických serverov, nedostane zákaznícku podporu a služba Hotspot Shield zobrazuje reklamy vo vašom prehliadači, keď ho používate, čo ho robí ďaleko od našich najlepších zadarmo Zoznam VPN.

Okrem už tak vysokej základnej ceny existuje aj veľa doplnkov, ktoré štít Hotspot skrýva, až kým sa nezúčastníte objednávky alebo prihlásenia prvýkrát. Keď sme sa pýtali na ceny týchto doplnkov, bolo nám povedané, že nemôžeme dostať odpoveď. Až potom, čo sme dokončili náš „tlačový pas“ a zistili sme, že sme recenzenti, dostali sme cenu.

Doplnky zahŕňajú upgrade z piatich zariadení základného balíka na 10 zariadení a „zvýšenie rýchlosti“, ktoré vám poskytuje prístup k menej obývaným serverom VPN. Každá z nich predstavuje dodatočných 8,99 dolárov mesačne alebo 70 percent z ceny pri pokladni, ak si vyberiete dlhšie obdobie.

Jednoduchosť použitia

Klient pre stolné počítače a rozšírenie prehliadača Google Chrome sú dosť krásne a poskytujú vám efektívny spôsob, ako skočiť do chráneného pripojenia. Keď otvoríte klienta alebo rozšírenie, zobrazí sa vám čistá obrazovka s jediným veľkým tlačidlom, pomocou ktorého môžete pripojiť sieť VPN..

Hotspot-Client

Nevýhodou ultraefektívneho dizajnu je, že vyžaduje ďalší krok, keď sa chcete pripojiť k určitému miestu. Ak chcete napríklad získať prístup k britskej IP adrese, namiesto výberu servera a pripojenia, ako to robíte s väčšinou VPN, sa musíte najskôr pripojiť, potom vyberte požadovaný server a potom sa znova pripojiť.

Túto malú nepríjemnosť znásobuje skutočnosť, že VPN má bežné problémy s pripojením a často potrebuje druhý alebo dokonca tretí pokus o pripojenie k vybranému miestu..

Okrem toho je vzhľad a celkové rozloženie klienta dobré. Ponuky nastavení sú ľahko ovládateľné a všetky možnosti v nastaveniach sú formulované jasne, čo zjednodušuje konfiguráciu klienta podľa vašich predstáv..

rýchlosť

Speed ​​je miesto, kde sa začína rozvíjať zaujímavý príbeh Hotspot Shield. Poskytovateľ využíva na vykonávanie svojich služieb jedinečnú technológiu, a to proprietárny protokol s názvom Catapult Hydra.

Aj keď to znie úžasne, spôsobilo to vážne škrabanie hlavy okolo nášho pracoviska. Naše testovanie rýchlosti prinieslo výsledky, ktoré sú, úprimne povedané, nemožné.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1472,165,77
Mesto New York2071,324.35
Spojené kráľovstvo9974.25,02
švajčiarsko11769.783.30
Japonsko10870.995,68
Argentína16571,484,41

Každé miesto, ktoré sme testovali, si efektívne zachovalo nechránené rýchlosti. Server Spojeného kráľovstva nám poskytol rýchlejšie pripojenie, ako sme mali bez ochrany.

Z toho, čo sme sa dokázali zhromaždiť pri rozhovore s Hotspot Shield, je hlavným cieľom protokolu Catapult Hydra výkon. Používa jedinečné algoritmy na nájdenie a nadviazanie spojenia so serverom, zatiaľ čo väčšina bezpečnostných aspektov protokolu sa rieši štandardnými prostriedkami, ktoré sa pozrieme v nasledujúcej časti..

Aj keď sú časy pingov nízke a trvalé rýchlosti sú šialené, čísla na papieri nepredstavujú to, ako sa cítili pri používaní VPN. Keď sa guma stretne s cestou, štít Hotspot je veľmi nekonzistentný.

Niekedy sme sa pripojili k serveru tak rýchlo, že sme si toho ani nevšimli. Asi polovicu času však trvalo dva alebo tri pokusy, z ktorých každý trval asi 20 sekúnd, než sa pripojil.

Spomalenie ochrany hotspotov pomocou Netflix

Aj keď surfovanie po webe bolo občas rýchle a pohotové, načítanie webových stránok, ako napríklad Hulu a Netflix, trvalo asi 30 sekúnd. Navyše boli prípady, keď niektoré prvky webovej stránky, ako napríklad prihlasovacie tlačidlá, boli po konečnom načítaní webovej stránky poškodené alebo chýbajúce.

Nepretržité sťahovanie sa nelíbilo oveľa lepšie s torrentmi a sťahovaním Steam pri zhruba štvrtine rýchlosti, na ktorú sme zvyknutí, a často počas sťahovania výrazne kolísalo..

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá nie je len rýchla na papieri, ale pri jej používaní je rýchla a pohotová, prečítajte si naše najrýchlejšie zhromaždenie VPN..

zabezpečenia

Najdôležitejšou vecou väčšiny ľudí, pokiaľ ide o VPN, ktorú si vyberú, je bezpečnosť. Zabezpečenie vašich údajov a zaistenie toho, že vás VPN môže chrániť, je zodpovednosť, ktorú pri posudzovaní VPN neberieme na ľahkú váhu, a preto sme sa priamo v tejto časti obrátili na Hotspot Shield..

Vývojový tím bol kritický, pretože nám pomáhal rozoznať, čo sa deje pod kapotou Catapult Hydra. Bez toho, aby nám tieto informácie poskytli, by sme snímali zábery v tme.

Bolo nám povedané, že hoci výkon VPN sa zrýchľuje jedinečnými algoritmami, bezpečnostný kód je z väčšej časti štandardný a mohol by sa v budúcnosti dokonca zmeniť tak, aby pracoval s inými protokolmi..

Catapult Hydra zatiaľ používa protokol TLS v1.2 na nadviazanie spojenia s certifikátmi RSA na autentifikáciu, ako aj na ECDHE, čo pomáha zaistiť dôvernosť vpred. To je takmer totožné s OpenVPN a ponúka silnú bezpečnosť.

Protokol je spárovaný s 256-bitovým AES, čo ponúka efektívne nerozbitné šifrovanie údajov pri ich prenose. To sme už povedali, ale o chvíľu sa k tomu vrátime. Bezpečnostný kód vyhodnocuje mnoho bezpečnostných spoločností tretích strán, ktoré majú záujem o použitie protokolu Catapult Hydra.

Pochybnosti spoločnosti Catapult Hydra

Počas nášho testovania sa nám nepodarilo nájsť úniky DNS ani žiadne iné slabé miesta. To znamená, že hoci bolo všetko skvelé na papieri, existuje niekoľko vecí, ktoré nás viedli k pochybnostiam o niektorých tvrdeniach spoločnosti Hotspot Shield.

Máme výhrady k protokolu, pretože odmieta logiku fungovania šifrovania a sietí VPN. Bez ohľadu na to, čo s algoritmami a kódmi robí niekto, proces šifrovania bude chvíľu trvať, kým počítač vykoná.

To znamená, že dôjde k prevádzkovej réžii a následnej strate rýchlosti, pretože váš počítač šifruje údaje pred ich odoslaním, ale to nie je to, čo sme videli s hotspotovým štítom, napriek tomu, že tvrdí, že používa 256-bitové šifrovanie AES..

Ak by Hotspot Shield urobil nejaký prielom v zemetrasení, zmenilo by to všetko, čo vieme o šifrovaní a prenose údajov. Pretože sa tak nestalo, je nepravdepodobné, že by sa objavil objav.

Zistili sme tiež niekoľko prípadov konfliktných informácií, napríklad povedali sme, že sa používa 256-bitové šifrovanie AES, zatiaľ čo tento príspevok v databáze znalostí Hotspot Shield hovorí, že šifrovanie SSL je. To nás vedie k presvedčeniu, že existujú informácie, ktoré nám nehovoria, a vyvoláva veľa červených zástav.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov pre Hotspot Shield nie sú zďaleka najstručnejšie, aké sme kedy videli, ale sú napísané spôsobom, ktorý je ľahko zrozumiteľný, ak si ho dôkladne prečítate.

Vaša adresa IP sa zaznamená, keď sa pripojíte k sieti VPN, aby ste získali predstavu o vašej polohe na úrovni mesta. Používa sa na automatické vyhľadanie servera v okolí. Po dokončení relácie VPN zruší Hotspot Shield svoju IP adresu.

Navyše, keď spustíte aplikáciu, aj keď sa nepripojíte, zhromažďujú sa a ukladajú sa informácie o hardvéri, operačnom systéme a jazykových a sieťových nastaveniach, ktoré používate, ako aj o vašom jedinečnom mobilnom ID.

Aplikácia Hotspot Shield používa súbory cookie na sledovanie toho, ako ľudia používajú jej webovú stránku. Je to prakticky nemožné online, ako si môžete prečítať v našom sprievodcovi anonymným prehliadaním. Takmer všetky informácie, ktoré sme práve spomenuli pri zhromažďovaní aplikácií, sa zhromažďujú aj pri návšteve webových stránok.

Hoci žiadna z uložených informácií nie je osobne identifikovateľná, na poskytovanie služby VPN je stále oveľa viac, ako je potrebné. Radi by sme poukázali na NordVPN ako príklad služby s nedotknutými zásadami ochrany osobných údajov, o ktorých si môžete prečítať viac v našej recenzii NordVPN..

Streamovanie výkonu

Ako sme uviedli v časti „rýchlosť“, výkon služby Hotspot Shield sa veľmi líšil, a to nielen v čase načítania a výkonu prehliadania, ale aj v súvislosti s pripojením k potenciálne blokovanému obsahu..

Keď sme testovali Netflix, najprv to fungovalo, ale boli sme prerušení, keď sme to znova testovali, aby sme potvrdili naše výsledky asi o hodinu neskôr. Hulu nás neustále blokovala a informovala nás, že vie, že používame server proxy, a že ho potrebujeme vypnúť, aby sme mohli čokoľvek sledovať.

BBC iPlayer sme boli schopní oklamať, že sme boli vo Veľkej Británii zakaždým, keď sme to vyskúšali (pozrite si niektoré z najlepších VPN pre BBC iPlayer). Video Amazon Prime bolo ako Netflix, ale fungovalo to iba čiastočne. Netreba dodávať, že Hotspot Shield sa čoskoro nepripojí k našim najlepším zoznamom VPN pre Netflix alebo najlepším VPN pre zoznamy Amazon Prime..

Bolo nám povedané, že je to známy problém bez opravy ETA a že riešením je odpojenie a opätovné pripojenie, aby sa získala lepšie náhodne pridelená adresa IP..

Výkon streamovania bol rovnako nekonzistentný. Videá sa niekedy načítajú okamžite a vyzerajú skvele. Na jednom mieste sme mali pri sledovaní YouTube zapnutú sieť VPN bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Inokedy však načítanie videí trvalo 15 sekúnd a vyzeralo pekne a retro pri 480p. Ak hľadáte konzistentný a spoľahlivý spôsob streamovania zahraničného obsahu, prečítajte si článok o najlepšej sieti VPN pre Netflix..

Umiestnenie servera

Štít Hotspot má zoznam 25 krajín, v ktorých má servery. V zozname miest v klientovi sa každá možnosť zobrazuje ako krajina, s výnimkou USA, čo je rozbaľovacia ponuka, ktorá obsahuje vyčerpávajúci zoznam miest..

Hotspot-Miesta

Tieto miesta pokrývajú Severnú Ameriku, Južnú Ameriku, Európu, Áziu, Stredný východ a Oceániu. To je dobré pokrytie vzhľadom na počet serverov, ale počet polôh je anemický.

Ako vidíte v našej recenzii HideMyAss, niektorí z najlepších psov v tomto odvetví ponúkajú z hľadiska umiestnenia viac ako 280, a dokonca aj poskytovatelia stredných balíkov ponúkajú najmenej 40 možností..

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis je zmiešaná taška so štítom Hotspot. V pravom dolnom rohu obrazovky na webe je k dispozícii funkcia živého rozhovoru. Môžete ho použiť, aj keď nie ste prihlásený. Ak však k e-mailu nemáte priradený prémiový účet, pravdepodobne nedostanete odpovede. Je to preto, že Hotspot Shield predáva zákaznícky servis ako prémiovú funkciu.

Ak odošlete e-mail, rýchlo dostanete automatickú odpoveď. Existuje automatizovaný systém, ktorý podľa všetkého vyhľadáva v e-maile kľúčové slová, aby poskytol relevantnú odpoveď s odkazmi na príslušné články. Články sú vybrané z rozsiahlej databázy poznatkov na webe Hotspot Shield.

Je to skvelé, ale keď sme sa spojili so zákazníckym servisom z e-mailu, ktorý nie je priradený k nášmu účtu, okamžite sme dostali druhú automatickú odpoveď, v ktorej sa hovorí, že nikto nebude čítať náš e-mail, pretože adresa, ktorú sme mu poslali, nebola v evidencii.

Toto je smiešne pravidlo, ktoré naliehavo vyzývame na Hotspot Shield, aby prehodnotil. Manželstvo alebo súrodenec v rovnakom účte je bežné a ak potrebujú pomoc s niečím, čo sa týka ich e-mailu, nie sú na účte, majú tu šťastie.

Hoci predstavitelia živých rozhovorov sú priateľskí a nápomocní a vedomostná základňa je rozsiahla, v prípade potreby môže byť ťažké získať podrobné a konkrétne odpovede. Napríklad, ako sme spomenuli v časti „Stanovenie cien“, nemohli sme získať ani cenovú ponuku pre balík služieb na zvýšenie rýchlosti a balík zariadení.

To nie je chyba opakovania zákazníckeho servisu, pretože boli srdečné a užitočné. Z nášho pohľadu sa zdá byť zrejmé, že interné podnikové politiky im bránia v poskytovaní určitých informácií a obmedzuje ich užitočnosť. Je to ľahká oprava a zákaznícka podpora by bola priemerná a niekedy frustrujúca až takmer bezchybná.

Verdikt

Aj keď rešpektujeme aj pokusy o prelomové inovácie, musí byť prospešnou a účinnou inováciou, aby sme dostali naše skutočné odporúčanie a vaše ťažko zarobené peniaze..

Hotspot Shield plní svoj prísľub vyšších rýchlostí, na papieri, ale v skutočnosti sa väčšina z toho stratila. Navyše existujú pretrvávajúce, takmer protismerné praktiky, ako napríklad skrytie stanovovania cien a dostupnosť doplnkových predajov a zvyšovanie kvality služieb zákazníkom.

Jedinečné technológie Hotspot Shield sú prísne strážené tajomstvá a informácie, ktoré sme dostali, nás nechali poškriabať hlavy. Máme vážne pochybnosti o tom, ako protokol funguje, a preto nie sme pripravení ho odporučiť.

Zaujíma nás, ako sa veci vyvíjajú s Catapult Hydra, pretože je to druh technológie, ktorá, ak je legitímna, môže zmeniť svet kryptografie..

Čo si myslíš o Hotspot Shield? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me