Recenzia TigerVPN – Aktualizované 2020

Recenzia TigerVPN

Spoločnosť TigerVPN sa starala o najhoršie zo svojich bezpečnostných problémov od chvíle, keď sme ich preskúmali naposledy, ale stále sa stretáva s problémami so streamovaním, nedostatkom funkcií a zlou politikou ochrany osobných údajov. Aj keď nejde o skutočne zlú službu ako takú, stále ju nemôžeme odporučiť, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii TigerVPN..


best-VPN-recenzia

Keď sme naposledy skontrolovali TigerVPN, zistili sme, že chýba bezpečnosť, úniky DNS a nejasné pokyny k protokolu. Odvtedy sa zdá, že TigerVPN prešiel na štandardnejší protokol a zlepšil bezpečnosť opravou únikov DNS..

To znamená, že stále existuje veľa miest, kde sa TigerVPN musí zlepšiť, aby sa dostal na náš najlepší zoznam VPN. Aplikácia efektívne neobsahuje funkcie, je potrebné vylepšiť zásady ochrany osobných údajov, web je preplnený anglickými chybami a nefungovala žiadna zo služieb, ktoré sme testovali, fungovali.

Aj keď sa zdá, že aspoň časť spätnej väzby prešla a viedla k zmenám, myslíme si, že pre TigerVPN je pred nami dlhá cesta, ak má v pláne dosiahnuť vrchol a stať sa službou, ktorú by sme vám odporúčali. V tejto recenzii TigerVPN sa pozrieme na zmeny, ktoré služba vykonala a kde sa môže vylepšiť.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre TigerVPN

Vlastnosti

Otvorenie ponuky nastavení je prvý pohľad na to, aký nepokojný je zážitok z používania TigerVPN, pokiaľ ide o funkcie. Ponuka nastavení sa skladá zo šiestich začiarkavacích políčok, pričom štyri z nich jednoducho ponúkajú možnosti, ako klient vyzerá a beží.

Dve začiarkavacie políčka, ktoré zapínajú alebo vypínajú funkcie, sú potlačením TCP a možnosťou spustenia klienta pri spustení. Prepísanie TCP prepína medzi OpenVPN UDP a TCP, čo ponúka stabilnejšie pripojenie za cenu rýchlosti.

TigerVPN-Nastavenie

Klientovi TigerVPN chýbajú dve funkcie, ktoré by podľa nás mala mať každá sieť VPN. Prvým a najdôležitejším je killswitch. Schopnosť zabezpečiť, aby vaša sieť VPN automaticky zastavila komunikáciu, keď nie je pripojená, je kritická pre bezpečnosť a bez jej poškodenia TigerVPN.

Druhou chýbajúcou funkciou je rozdelené tunelovanie, ktoré, hoci je pravdepodobne menej dôležité ako killswitch, je hlavným stimulom pre pohodlie a každodenné použitie. Ak hľadáte sieť VPN bohatú na funkcie, ktorá ponúka rozdelené tunelovanie a killswitch, pozrite sa na našu recenziu ExpressVPN.

Na základe toho je tu jedna funkcia, ktorú má TigerVPN dobré pre viac poskytovateľov, a to je podrobná stránka stavu servera. Stavová stránka sa dá ľahko nájsť a ukazuje bežnú dobu prevádzkyschopnosti za sedem dní, ako aj aktuálnu a minulú výkonnosť každého servera. Je to skvelé riešenie problémov a tiež vám pomôže vyhnúť sa serverom, ktoré majú často problémy.

Prehľad funkcií TigerVPN

Logo TigerVPNwww.tigervpn.com

Začína sa od 275 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, platobná stena

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
3 dni

Obdobie vrátenia platby
7 dní

Celosvetová suma servera
300+

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

TigerVPN ponúka tri možnosti pri registrácii, mesačné, ročné a trojročné. Časový rámec však nie je jediným rozdielom medzi tromi plánmi. Počet spojení a spôsoby platby sa líšia v závislosti od mesačného plánu a dvoch dlhodobejších možností.

Pokiaľ ide o mesačný plán, získate iba dve spojenia a možnosť platby kreditnou kartou alebo účtom PayPal. Na druhej strane, dlhodobejšie plány majú päť spojení a je možné ich zaplatiť kreditnou kartou, Paypal, platobnou stenou alebo bitcoínom..

TigerVPN-Ceny

Aj keď je cena primeraná pre všetky plány, vzhľadom na funkcie a výkon, ktoré sa krátko pozrieme, žiadny z nich nie je príliš veľký. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá ponúka vynikajúcu hodnotu, prejdite na našu kontrolu Windscribe. Windscribe ponúka viac spojení za menej peňazí a môže sa pochváliť klientom bohatým na funkcie.

Okrem platených programov ponúka TigerVPN bezplatnú trojdňovú skúšobnú verziu pre záujemcov o zistenie, či je služba pre nich vhodná. Ak hľadáte sieť VPN, ktorá sa má neustále používať zadarmo, prečítajte si článok o bezplatných službách VPN.

TigerVPN poskytuje aj sedemdňovú lehotu na vrátenie platby pre tých, ktorí vyskúšajú službu a nie sú radi. Aj keď to nie je naj štedrejšia lehota na vrátenie, dáva sa tým voľným priestorom tým, ktorí sa po trojdňovej skúšobnej dobe nepredali úplne..

Jednoduchosť použitia

Keď idete na webovú stránku TigerVPN, privítali vás dobre navrhnuté webové stránky, ktoré vytvoril niekto, kto vedel, čo robia ako dizajnér, ale možno nemal ovládnutie angličtiny, pretože chýbajú pravopisné a syntaktické chyby. Príjemne vyzerajúci maskot vám poskytne upokojujúce palce a veľké zelené tlačidlo „Začíname“ uľahčuje registráciu.

Tlačidlo „Začíname“ však neumožňuje zaregistrovať sa na trojdňovú skúšobnú verziu. Pokiaľ by sme vedeli povedať, neexistuje žiadny spôsob, ako to nastaviť na webových stránkach. Namiesto toho si musíte stiahnuť klienta a odtiaľ sa zaregistrovať na skúšku. Dalo by sa to zjednodušiť pridaním možnosti na webovú stránku, ale webová stránka je celkovo užívateľsky prívetivá.

Ako už bolo spomenuté, TigerVPN je skutočne neúrodný, pokiaľ ide o zvončeky a píšťalky, ktoré obsahuje veľa sietí VPN. Jeho „bezvýrazný“ dizajn je smer, ktorý mnohí poskytovatelia VPN berú spolu s klientom v nádeji, že to povedie k užívateľsky príjemnejšiemu prostrediu.

TigerVPN-Client

TigerVPN to robí dobre vďaka jednoduchým a ľahko použiteľným ponukám. K ponuke nastavení nie je ťažké sa dostať, aj keď neponúka veľa funkcií, je ľahké ju pochopiť a navigovať. V klientovi sú k dispozícii aj jednoduché nástroje na riešenie problémov a prístup k vášmu účtu.

Jedna vec, ktorá by mohla byť lepšia, je rozloženie zoznamu serverov. Je abecedne zoradená podľa mesta, vďaka čomu môže byť problémom napríklad pri pokuse o pripojenie k USA alebo Veľkej Británii. Znamená to, že vlajky jednotlivých krajín sú vedľa názvov miest, čo uľahčuje prehliadanie a je tu dobrá funkcia vyhľadávania..

rýchlosť

Na papieri je TigerVPN uprostred balenia, pokiaľ ide o rýchlosť, ale to nie je celý príbeh. V nižšie uvedenej tabuľke vidíte, že jeho rýchlosti boli čas od času na server nekonzistentné, a ak sa pozrieme bližšie, zdá sa, že nezrovnalosti nie sú viditeľné..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, USA)1772,135,84
Amsterdam13061.083.88
atlanta4344,801.73
Londýn10269,745.50
Osaka, Japonsko19062,263.47
Dubaj, Spojené arabské emiráty23728.373,52

Počnúc serverom v Amsterdame sme zaznamenali výrazný nárast v pingu, ale iba mierny pokles rýchlosti, čo je dobré vzhľadom na vzdialenosť 4 000 míľ medzi nami a serverom.

Po presune na server tu v USA, ktorý bol len pár sto kilometrov, sme zaznamenali skrátenie času ping a podstatnú stratu rýchlosti sťahovania..

Server vo Veľkej Británii, ktorý je k nám o niečo bližší ako Amsterdam, videl vyššie pingy, ako sa očakávalo, ale tiež dosiahol najvyššiu trvalú rýchlosť sťahovania serverov, ktoré sme testovali..

Server v Japonsku je vzdialený približne 6 800 kilometrov a videl ešte vyšší pingový čas, ktorý sa dá očakávať pri veľkých vzdialenostiach, ale mal vysoké rýchlosti sťahovania..

Nakoniec, keď sme sa pripojili k Dubaj, Spojené arabské emiráty, videli sme najvyššie časy pingov, ale je to tiež najďalej server od nás, ktorý sme testovali vo vzdialenosti približne 7 200 kilometrov. Rýchlosti sťahovania tiež utrpeli, keď sa stratila viac ako polovica šírky pásma.

Aj keď tieto rýchlosti a časy pingov nie sú hrozné, pri používaní TigerVPN sa zážitok z prehliadania často cítil pomalý. Začatie načítania stránok by chvíľu trvalo, a dokonca aj na serveroch, ktoré boli testované na udržateľnú rýchlosť, by načítanie trvalo dosť dlho..

Ak hľadáte najrýchlejšiu sieť VPN na prehľadávanie alebo sťahovanie, pozrite sa na naše najrýchlejšie zhromaždenie VPN. Ak ste hráčom alebo hľadáte krátke pingové časy, prečítajte si článok o najlepšej sieti VPN pre hranie.

zabezpečenia

Ako sme už povedali, TigerVPN neponúka veľa možností, čo sa týka bezpečnosti. O šifrovaní a protokole použitom na prenos údajov sa rozhoduje za vás a nezmenia sa.

Pre systémy Windows, MacOS a Android používa TigerVPN protokol OpenVPN, čo je protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý existuje už nejaký čas a je dôveryhodný ako bezpečný. V systéme iOS sa používa protokol IPSec / IKEv2, ktorý má spoľahlivú bezpečnosť, aj keď nie je tak dobre považovaný za OpenVPN. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si rozpis protokolu VPN.

Šifrovanie je všade rovnaké s 256-bitovým AES, čo je výkonné šifrovanie, ktoré by prasklo aj tie najvýkonnejšie superpočítače, ktoré existujú, doslova miliardy rokov..

Testovali sme TigerVPN na úniky DNS a nenašli sme žiadne. K únikom DNS dochádza, keď sa počítač pripája k miestnemu alebo súkromnému serveru DNS počas tunelovania prostredníctvom siete VPN.

To môže byť vážne, najmä na miestach, ako je Čína, kde sa cenzúra do značnej miery uskutočňuje zamietnutím žiadosti o DNS. Ak sa chcete dozvedieť viac, máme článok o cenzúre v Číne a zhrnutie najlepších služieb VPN pre Čínu..

súkromia

Na stránke „Kľúčové funkcie“ na webe TigerVPN zistíte, že prvý vznesený nárok je, že neexistuje protokolovanie. V skrátenej verzii pravidiel ochrany osobných údajov, ktoré sa zobrazujú pri prvom nastavení klienta, je však jednou z vecí, ktoré vidíte, „zhromažďujeme údaje o vašom účte, platbách a prevádzke“.

TigerVPN-nolog

Ak sa podrobnejšie venujete pravidlám ochrany osobných údajov na webovej stránke, zistíte, že sa zhromažďuje zoznam údajov o bielizni vrátane informácií o účte, geolokácie, časových pečiatok, všetkých údajov týkajúcich sa poskytovania služby VPN, ktorá zahŕňa operačný systém, vágne kategória s názvom „štatistika premávky“, umiestnenie servera a ďalšie, ako aj údaje o používaní a sledovaní.

TigerVPN-logy

Zdá sa, že údaje o používaní a sledovaní sa týkajú informácií zhromaždených na webovej stránke prostredníctvom súborov cookie, čo je, bohužiaľ, takmer všeobecná prax na celom webe. Zvyšok zhromaždených informácií, okrem informácií o účte a platbách, presahuje rámec toho, čo je potrebné a niekedy sa zdá byť úmyselne vágne (napríklad „štatistika premávky“)..

Ak hľadáte príklad zásad ochrany osobných údajov priateľských k zákazníkom, pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN používajú priamy jazyk a rozsah získaných informácií je obmedzený.

Streamovanie výkonu

TigerVPN nedokázal získať prístup k žiadnym zo streamovaných služieb, ktoré sme testovali. BBC iPlayer, Netflix, Amazon Prime Video a Hulu zistili VPN a kvôli tomu nám odmietli službu.

Aj keby TigerVPN bol schopný dosiahnuť protiopatreniami VPN, ktoré tieto služby využívajú, streamingový zážitok by nechýbal. Načítanie videí YouTube a Twitch trvalo trochu dlhšie, ako je obvyklé, ale videá prehraté v rozlíšení 720p a nikdy sa samy o sebe nepresunuli na 1080p..

Keby sme video manuálne prepínali na 1080p, v niektorých prípadoch by to fungovalo dobre, ale zhruba v polovici času by to malo problémy s koktaním a vyrovnávaním. Ak hľadáte najlepšie VPN pre streamovanie obsahu z iných regiónov, pozrite si našu najlepšiu VPN pre BBC iPlayer a ako poraziť články o zákaze VPN pre Netflix VPN..

Umiestnenie servera

Na webovej stránke TigerVPN sa uvádza, že má vyše 300 serverov vo viac ako 42 krajinách. V týchto 42 krajinách sú umiestnenia v 62 mestách vrátane siedmich v USA a dvoch v Spojenom kráľovstve. Tieto miesta pokrývajú Severnú Ameriku, Európu, Áziu, Južnú Ameriku a časti Blízkeho východu. V budúcnosti by bolo príjemné vidieť expanziu do ďalších krajín Afriky.

Aj keď 62 miest nie je ani zďaleka najhoršie, čo sme videli, patrí tiež k najlepším. Z tohto dôvodu HideMyAss ponúka najviac miest, ktoré sme doteraz videli. Ako vidíte v našej recenzii HideMyAss, hosťuje zhruba 1 000 serverov na viac ako 280 miestach.

Zákaznícky servis

Možnosti zákazníckeho servisu TigerVPN sú obmedzené a je ťažké ich nájsť. Ak sa chcete na webovú stránku dostať do databázy znalostí, musíte prejsť na úplnú spodnú časť stránky a na dolnom okraji nájsť stránku „pomoc“. Na stránku sa dá ľahko dostať aj z klienta.

Ak potrebujete s niekým hovoriť o niečom, v pravej dolnej časti stránky sa nachádza malá bublina, ktorá vás sleduje okolo väčšiny webových stránok. Aj keď to vyzerá ako živé chatovacie okno, funguje úplne inak. Je to skôr ako kontaktný formulár, pretože musíte počkať na odpoveď e-mailom.

V tomto okne sa zobrazuje, či je podpora zákazníka k dispozícii alebo nie, a poskytuje odhadovanú dobu odozvy, ktorá sa podľa všetkého pohybuje od jedného do dvoch dní. Znalostná základňa sa ľahko používa a je nápomocná, keď ju nájdete. E-mailová podpora môže trvať dlhšie, ako by sme sa chceli vrátiť, ale v prípade potreby poskytuje dobré odpovede.

Verdikt

Boli sme ohromení pokrokom spoločnosti TigerVPN v oblasti bezpečnosti. Zdá sa, že je to vážne v súvislosti so zlepšovaním služieb a vyriešilo problémy s únikom DNS, ktoré sme zistili v máji 2018.

Zlepšenie však nie je vždy dostatočné na trhu, ktorý je rovnako konkurencieschopný ako VPN. Nemôžeme vám odporučiť sieť VPN v jej súčasnom stave, ale vyzývame vás, aby ste sa namiesto toho oboznámili s celým katalógom recenzií sietí VPN, ktoré sú usporiadané od najlepších po najhoršie, aby ste si mohli jeden ľahko vybrať..

Tešíme sa, že sa v budúcnosti prihlásime k sieti TigerVPN a uvidíme, či sa dosiahne ďalší pokrok, ale dovtedy nám záležitosti týkajúce sa ochrany osobných údajov, chýbajúcich funkcií a celkovo zlej angličtiny vyvolávajú obavy o poskytovateľovi..

Ak máte skúsenosti s používaním služby TigerVPN, radi by sme počuli váš prístup k službe. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me