Recenzia NordVPN – aktualizovaná 2020

Prehľad NordVPN

NordVPN je jedným z najlepších poskytovateľov VPN na svete vďaka jeho ľahkému použitiu, vynikajúcej bezpečnosti a širokej sieti serverov. V tejto komplexnej kontrole sa dozviete viac o tom, čo sa nám na nej páčilo a nepáčilo.


silné stránky & slabé stránky

Vždy sme boli fanúšikmi spoločnosti NordVPN, nie kvôli tomu, čo to je, ale čo by to mohlo byť. Mohlo by to ľahko prekonať náš výber najlepších VPN, ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN). Ako však vidíte v našom porovnávaní ExpressVPN vs. NordVPN, konzistentnosť robí rozdiel a spoločnosť NordVPN zápasí, keď príde na to.

V tomto prehľade NordVPN budeme hovoriť o výhodách a niekoľkých nešťastných nevýhodách. V priebehu kontroly budeme hovoriť o funkciách, cenách, užívateľskej ústretovosti, rýchlosti, zabezpečení, súkromí, streamovaní, umiestneniach serverov a zákazníckej podpore. Nakoniec vám dáme verdikt o tom, či sa oplatí používať službu NordVPN ako službu VPN.

Krátka odpoveď znie áno. To sa však dodáva s upozornením. Nekonzistentná rýchlosť medzi servermi neznamená iba to, že optimalizujete svoje pripojenie, ale tiež to znamená, že sa nebudete môcť pripojiť k internetu. Ak ste však pripravení na zháňanie serverov, ktoré pracujú pre vás, spoločnosť NordVPN sa nedá porovnať.

Recenzia videa NordVPN

Alternatívy pre NordVPN

Vlastnosti

Ak existuje niečo, čo odlišuje spoločnosť NordVPN od zvyšku trhu virtuálnej súkromnej siete, je to jej vlastnosť. Pri zachovaní efektívnejšej používateľskej skúsenosti ponúka spoločnosť NordVPN množstvo funkcií. Existujú funkcie, vďaka ktorým je aplikácia funkčnejšia, ako aj množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré vás chránia v najrizikovejších situáciách..

NordVPN vám umožňuje špecifikovať server, ku ktorému sa chcete pripojiť počas spúšťania. Vzhľadom na svoje špeciálne servery je to užitočná funkcia. Väčšina sietí VPN je predvolená na najrýchlejšie zistené miesto.

Na všeobecnej úrovni bezpečnosti obsahuje NordVPN spínač zabíjania a CyberSec. CyberSec je nástroj na blokovanie škodlivého softvéru a reklám, ktorý je súčasťou každého predplatného služby NordVPN. Aj keď nejde o náhradu za najlepší antivírusový softvér, je to jeden z lepších nástrojov na blokovanie reklám, ktoré sme videli z VPN.

Hoci prepínač zabíjania nie je ničím zvláštnym, funkcia NordVPN má neobvyklú funkciu. Prepínač kill umožňuje používať internet iba vtedy, keď je aktívna sieť VPN, čím sa zaistí, že sa cez trhliny nedostanú žiadne osobné údaje. Spoločnosť NordVPN to robí, ale tiež umožňuje, aby ste sa na zariadeniach vo vašej miestnej sieti javili neviditeľní a určili, s ktorými aplikáciami ju budete používať..

nordvpn-review-killswitch

„Zabíjanie aplikácií“, ako sa všeobecne hovorí, je medzi VPN veľmi zriedkavé. Nastavením aplikácií NordVPN preruší spojenie s týmito aplikáciami, keď VPN zlyhá, pričom vaše bežné pripojenie zostane neporušené. Napríklad, ak chcete spustiť online zálohu bez prerušenia pri ochrane vášho prehliadania, je to nevyhnutné.

Pripomína to rozdelené tunelovanie, ale nie to isté. Rozdelené tunelové prepojenie vám umožňuje odoslať určitú komunikáciu cez tunel VPN, zatiaľ čo iná prevádzka používa vaše bežné pripojenie. Aj keď je možné takto nastaviť ľubovoľnú sieť VPN, len málo poskytovateľov obsahuje spôsob, ako to urobiť v rozhraní (príklad si môžete prečítať v našej PureVPN kontrole). Napriek mnohým funkciám tejto funkcie chýba.

Špeciálne servery spoločnosti NordVPN

Aj keď sú aplikácie zabíjania, CyberSec a kontrola spustenia užitočné, špeciálne servery spoločnosti NordVPN sú, samozrejme, špeciálne. NordVPN obsahuje štyri varianty: P2P, Double VPN, Dedicated IP a Onion over VPN. Servery typu peer-to-peer hovoria samy za seba – použili by ste ich na torrentovanie – rovnako ako servery s vyhradenými adresami IP, ale dvojité servery VPN a Onion sú zaujímavé.

Dvojité servery VPN používajú tzv. Pripojenie typu „double-hop“, ktoré zaviedla spoločnosť Windscribe (prečítajte si našu recenziu Windscribe). Namiesto toho, aby ste sa pripájali k jednému serveru, budete sa odraziť od jedného servera k druhému a efektívne tak zdvojnásobíte svoju úroveň zabezpečenia. To je okrem iného aj dôvod, prečo sa spoločnosť NordVPN dostala do nášho najlepšieho sprievodcu službami VPN pre Čínu.

Cibuľa cez VPN vykonáva podobnú funkciu, ktorá vám umožňuje pripojiť sa k sieti Tor prostredníctvom pripojenia VPN. Tor má svoje nevýhody, ako môžete vidieť v článku VPN verzus proxy verzus Tor, ale je to slušná voľba pre skutočnú anonymitu.

Okrem špeciálnych serverov môžete nastaviť NordVPN tak, aby sa v ponuke možností pripojil iba k zastaraným serverom. Nebudeme sa trápiť za podrobnosti, ale zapnutie nastavenia vám umožní obísť prísnu cenzúru skramblovaním údajov každého paketu tak, ako sa odosiela..

Prehľad funkcií NordVPN

Logo NordVPNwww.nordvpn.com

Začína sa od 349 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
Kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
6

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
5244 v 62 krajinách

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, IKEv2

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

Ceny NordVPN

Pokiaľ ide o najlepšie VPN, NordVPN patrí medzi najlacnejšie. Aj keď má súkromný prístup na internet mesačne lacnejšiu sadzbu (prečítajte si našu recenziu PIA), spoločnosť NordVPN sa drží pred konkurenciou vysokohodnotnými viacročnými plánmi. To znamená, že tí, ktorí počas registrácie nemôžu viazať 125 dolárov, budú nútení ísť mesačne.

Pokiaľ ide o mesačné plány, nie sú NordVPN zlé, ale tiež to nie je najlepšie. PIA a TorGuard sa pohybujú okolo polovice ceny (prečítajte si našu recenziu na TorGuard), zatiaľ čo Hide.me a Astrill sú jeden a pol alebo dokonca dvakrát drahšie (prečítajte si našu recenziu na Hide.me a Astrill). Aj keď NordVPN nie je tak drahý ako tieto dva, mesačný plán je v jeho zostave najhoršou možnosťou.

Ani ročný plán nie je pôsobivý. Spoločnosť NordVPN vám môže ušetriť 5 až 10 dolárov oproti iným poskytovateľom špičkových políc, ale pri porovnaní s dvojročnými a trojročnými možnosťami nebude mať uzavretie ročnej zmluvy skvelý vzhľad..

Spoločnosť NordVPN si s týmito plánmi príde na svoje. Cena dvoch rokov je takmer rovnaká ako cena za jeden rok u väčšiny poskytovateľov. Tri roky je len o pár dolárov viac a väčšina poskytovateľov neponúka taký dlhý plán. Jediným konkurentom spoločnosti NordVPN pre viacročné plány je CyberGhost, ktorý nejakým spôsobom robí dvoj a trojročné plány ešte lacnejšie (prečítajte si našu recenziu CyberGhost a náš kus NordVPN vs CyberGhost).

Napriek tomu, že poskytuje cenovú schému spoločnosti NordVPN, nie je bez chýb. Pretože mesačné a ročné možnosti ponúkajú malú hodnotu, ste nútení nakupovať dva alebo tri roky vopred. Napríklad, CyberGhost má vyššiu mesačnú sadzbu, ale je o 20 dolárov lacnejšie za rok.

Je to kritika, ale nie masívna. NordVPN zostáva jednou z najlepších hodnôt na trhu vďaka svojim viacročným možnostiam a začlenenie šiestich súčasných pripojení robí balík ešte atraktívnejším. Plány sú refundovateľné aj 30 dní, takže si môžete vyskúšať pred nákupom.

Pokiaľ ide o spôsoby platby, NordVPN je lepší ako väčšina, ale neakceptuje hotovosť ako Mullvad (prečítajte si našu recenziu Mullvad). Okrem kreditných kariet a regionálnych platobných možností akceptuje aj bitcoíny, Ethereum a zvlnenie. Nedávno však prerušila platby prostredníctvom služby PayPal, čo je horšie.

Užívateľská prívetivosť

Registrácia na NordVPN je hračka. Po výbere plánu, zadajte svoj e-mail a vyberte spôsob platby, spoločnosť NordVPN vás požiada o overenie svojej e-mailovej adresy a nastavenie hesla. Stále môžete používať účet horáka, ale musíte mať k nemu prístup, aby ste mohli aktivovať svoje predplatné. Po nastavení hesla NordVPN stiahne aplikáciu automaticky.

nordvpn-review-signup

Predtým, ako sa dostaneme k počítačovej aplikácii, poďme hovoriť o informačnom paneli účtu. Nájdete ho kliknutím na „môj účet“ v pravom hornom rohu. Pravdepodobne nemáte prístup do tejto oblasti, ale tu môžete spravovať nastavenia fakturácie, zmeniť svoj plán a kúpiť určené adresy IP. Nájdete tiež aplikácie, ktoré ponúka spoločnosť NordVPN, vrátane rozšírení prehliadača Chrome a Firefox.

Rozšírenie prehľadávača je základné a poskytuje odizolované pripojenie, ale stojí za to ho nainštalovať. Pomocou rozšírenia prehliadača získate prístup k CyberSec a nástroju, ktorý blokuje informácie WebRTC. Pokiaľ ide o pripojenie, je najlepšie držať sa aplikácie pre počítač.

Nainštalovanie aplikácie a virtuálnej sieťovej karty trvá iba pár minút. Potom sa stačí prihlásiť a NordVPN vás zavedie na svoju hlavnú obrazovku.

Rozhranie sa líši od takmer všetkých ostatných VPN, ktoré sme testovali. NordVPN sa otvára s rozsiahlou mapou zobrazujúcou krajiny, v ktorých má servery. Okno je tiež zväčšiteľné, takže môžete vidieť toľko alebo málo z mapy, koľko chcete.

nordvpn-review-interface

Sprievodným pohľadom na Zem je zoznam krajín, ako aj špeciálne servery spoločnosti NordVPN. Navigácia a pripojenie sú zabudované do hlavného rozhrania a poskytujú zefektívnený a atraktívny prístup k VPN, ktoré sa len zriedka vidia.

Kliknutím na jednu z mapových značiek sa pripojíte k najlepšiemu serveru v tejto krajine. Upozorňujeme, že mapa predstavuje iba krajiny, nie regióny alebo jednotlivé servery. Ak hľadáte konkrétne miesto v rámci krajiny, musíte to urobiť tvrdo.

nordvpn-review-markeru selekcie

Pokus spoločnosti NordVPN o vyčistenie skúseností s pripojením VPN prichádza s dôsledkami na dizajn. Pomocou ľavého menu môžete kliknúť na krajinu a pripojiť sa k serveru v nej – podobne ako na mape – ale nájdenie konkrétneho servera je ťažké. Vedľa každej krajiny sú tri bodky, ktoré vám umožňujú určiť, ku ktorej oblasti sa pokúšate pripojiť.

Môžete si vybrať jednotlivé servery, ale iba z malej rozbaľovacej ponuky v rozbaľovacej ponuke pre výber regiónu. Na miestach, ako je napríklad USA, ktoré majú takmer 2 000 serverov, môže byť hľadanie toho, čo hľadáte, bolesťou. Navyše, NordVPN neoznačuje, kde sú servery. Najpresnejšou špecifikáciou je krajina a všeobecný región.

nordvpn-review-server-navigation

Našťastie môžete vyhľadávať alebo vyhľadávať servery. NordVPN automaticky vytvorí novú kartu v hornej časti navigačnej ponuky servera s vašimi obľúbenými miestami.

Nad zoznamom serverov sa nachádzajú špeciálne servery, o ktorých sme hovorili v časti „Funkcie“. Rovnako ako v prípade iných umiestnení, kliknutím na špeciálnu možnosť sa automaticky pripojíte k najrýchlejším dostupným možnostiam a pomocou troch bodov vedľa každej možnosti môžete určiť, kde sa pripájate..

V hornej časti rozhrania je karta s nastaveniami. Na rozdiel od väčšiny VPN, ktoré v ponuke nastavení umiestnili viac kariet, NordVPN stlačí všetko na jednu obrazovku. Každé nastavenie, vrátane prepínača kill a CyberSec, má prepínač, ktorý ich v tejto ponuke zapína alebo vypína.

nordvpn-review-nastavenia

V dolnej časti obrazovky je tiež tlačidlo „Rozšírené nastavenia“, ktoré vám umožňuje zmeniť prenosový protokol, nastaviť vlastné DNS a používať iba zmätené servery. Spoločnosť NordVPN varuje, že s týmito nastaveniami by ste sa mali pokaziť iba vtedy, ak viete, čo robíte.

Ak je vo vašej sieti viac ako 5 000 serverov a je ťažké zabezpečiť úsilie používateľov, úsilie spoločnosti NordVPN zostane bez povšimnutia. To znamená, že, ako uvidíme v ďalšej časti, budete musieť prehľadať sieť, aby ste našli najlepší server, ktorý je k dispozícii, a spoločnosť NordVPN to neuľahčuje.

rýchlosť

Posúdiť rýchlosť NordVPN je celkom úloha. Ako sme si všimli v našom najrýchlejšom sprievodcovi VPN, ak servery vyberiete, je to najrýchlejšia možnosť na trhu. Pre veľkú väčšinu siete je však rýchlosť priemerná až hrozná. Napríklad odporúčaný server založený na našom umiestnení by nenačítal ani nástroj, ktorý používame na testovanie rýchlosti.

Skôr ako sa dostaneme k výsledkom, chceme si urobiť pár poznámok. NordVPN má rozsiahlu sieť a vieme, že v nej existujú dobrí a zlí umelci. Z tohto dôvodu sme vždy používali odporúčaný server v konkrétnej krajine. V niektorých prípadoch bolo toto spojenie rýchle a v iných úplne neúspešné.

umiestneniaping
paniStiahnuť ▼
MbpsNahrať
MbpsAverage11277.716.45
nechránený9165,510.57
US # 247923133,538,87
Spojené kráľovstvo # 20115334.786,06
Holandsko # 6614566.915.39
Japonsko # 69159132,833.31
Dvojitá VPN (USA do Kanady # 4)7920,488.64

Testovanie NordVPN bolo rozzúrené. Niektoré servery sa pripojili rýchlo, zatiaľ čo iné sa pripojili a nenačítali žiadne webové stránky. Povedať, že predstavenie je sporadické, by bolo podhodnotením. NordVPN má najvyššiu úroveň rozptylu všetkých testovaných sietí VPN, aj keď sú vysoké hodnoty, minimá sú nízke.

Predpokladáme, že so systémom odporúčaní spoločnosti NordVPN niečo nie je v poriadku. Napríklad, keď sa pokúšate otestovať server Double VPN, pripojenie neustále zlyhalo. Keď sme si však vybrali vlastný server, bol úspešný.

V skutočnom svete sa to pri pokusoch o nájdenie servera prekladá na bolesti hlavy. Ako sme spomenuli v časti „užívateľská prívetivosť“, odporúčame spoločnosti NordVPN, aby sa pokúsila zefektívniť tak veľkú sieť, ale všetka logika, ktorá sa skrýva za systémom, ju neodstráni. Výkonnosť medzi servermi sa príliš líši a systém odporúčaní spoločnosti NordVPN nepomáha.

Nevýhodou je, že môžete dosiahnuť vysoké rýchlosti. Keď NordVPN pracuje na plný prúd, prekoná takmer každého poskytovateľa na trhu. Aj jeho latencia zostáva v tomto procese nízka, a preto si v našej najlepšej príručke VPN pre hranie hier získal striebornú medailu..

Na základe našich testov je najlepšie vybrať oblasť a pokúsiť sa nájsť server s najmenšou záťažou. Nie sme si istí, či sa NordVPN snaží naplniť server skôr, ako odporučí ďalší server. Faktom však zostáva, že v takmer všetkých prípadoch sú odporúčania iba čiastkové a nepredstavujú to, čo je jeho sieť schopná.

zabezpečenia

86% – veľmi dobré

NordVPN podporuje OpenVPN a IKEv2, ktoré sú najlepšie dostupné možnosti, ako vidíte v našom prehľade protokolu VPN. Aj keď sú obe dostupné, na prvý pohľad to nie je zrejmé. Program NordVPN sa inštaluje iba s OpenVPN na vašom počítači, takže ak chcete používať IKEv2, musíte ho nainštalovať manuálne..

Pokiaľ však ide o zabezpečenie VPN, hľadáme OpenVPN s AES 256-bitom a spoločnosť NordVPN v tejto oblasti vyhovuje. Niektoré menej obľúbené protokoly, ako napríklad PPTP a L2TP, nie sú k dispozícii. Aj keď to nie je pre väčšinu používateľov relevantné, spoločnosť NordVPN nemôže poškriabať svrbenie pre tých, ktorí ich chcú používať..

Čo mu chýba v možnostiach protokolu, ktoré nahrádza v bezpečnostných prvkoch. Špecializované servery spoločnosti NordVPN sa takmer všetky zameriavajú na bezpečnosť a schopnosť zahaliť pakety zaistí viac prielezov. Aj bez proprietárneho protokolu, ako je napríklad VyprVPN (prečítajte si našu recenziu VyprVPN), NordVPN stavia na otvorenom zdrojovom charaktere OpenVPN, aby prekročil štandardnú bezpečnosť..

Testovali sme NordVPN na úniky DNS, ako aj na úniky IP a WebRTC. Prešiel na všetky fronty a urobil tak bez viacnásobných presmerovaní DNS.

súkromia

100% – vynikajúce

Spoločnosť NordVPN uchováva iba informácie o vás, ktoré sú potrebné. Pokiaľ ide o používanie VPN, neuchovávajú sa žiadne identifikovateľné informácie. Ako hovorí spoločnosť NordVPN v hornej časti svojej politiky ochrany osobných údajov, „chcete, aby ste pochopili, aké obmedzené informácie [zhromažďuje] a čo sa s týmito informáciami môže stať, keď používate niektorú zo služieb NordVPN.“

Vytvorenie účtu poskytuje spoločnosti NordVPN dve informácie: vašu e-mailovú adresu a spôsob platby. Môžete použiť e-mail horáka, musíte však mať prístup k nemu, aby ste dokončili registráciu.

Platobní partneri spoločnosti NordVPN zhromažďujú aj informácie o fakturácii, ak používate kreditnú kartu, ale na rozdiel od služby VPN vo vyrovnávacej pamäti nie sú tieto informácie prepojené s vaším využívaním siete VPN (prečítajte si našu recenziu správy služby Buffered VPN)..

Na svojej webovej stránke spoločnosť NordVPN tiež zhromažďuje informácie o súboroch cookie na účely sledovania a analýzy pridružených spoločností, ako aj na otázky týkajúce sa služieb zákazníkom. Pri použití VPN sú jediným zhromaždeným údajom informácie o zaťažení servera. Tieto údaje neidentifikujú používateľov a používajú sa na meranie výkonnosti servera a zisťovanie výpadkov.

Okrem toho ste mimo záznamu. Ako je uvedené v našom sprievodcovi anonymnými prehliadačmi, skutočná online anonymita je fajnovým snom, ale spoločnosť NordVPN sa prísne prikláňa k súkromiu. Funguje pod jurisdikciou Panamy, ktorá má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete a zabezpečuje dodržiavanie politiky neprihlásenia..

Výkon streamovania NordVPN

100% – vynikajúce

Testovanie výkonu streamovania bolo rovnako nepríjemné ako rýchlosť testovania. NordVPN neustále odporúča servery, ktoré boli také pomalé, že sa nepodarilo načítať obsah. Samotný výber servera bol opäť oveľa lepší. Skúsenosti boli v skutočnosti také dobré, že spoločnosť NordVPN získala miesto v našom sprievodcovi streamovaním VPN.

Získala tiež miesto v našich sprievodcoch VPN Netflix VPN a BBC iPlayer VPN, ktoré sa pripájajú k obidvom platformám bez problémov (mimo výberu servera, to je). Hulu a Amazon Prime Video boli tiež v poriadku.

NordVPN Netflix

Podobne ako rýchlosť, výkon Netflixu závisí od výberu servera. Pomocou serverov odporúčaných spoločnosťou NordVPN sa nám podarilo pripojiť k webovým stránkam, nie však streamovať obsah. Nedostali sme chybu servera proxy, ale rýchlosť servera bola natoľko drsná, že web nemohol streamovať nič. Držte sa výberu servera s najmenšou záťažou v oblasti a budete v poriadku.

Umiestnenie servera

95% – vynikajúce

Pokiaľ ide o čísla serverov, spoločnosť NordVPN je lídrom v tomto odvetví. V čase písania má vo svojej sieti 5 191 serverov a táto suma stúpala len od poslednej kontroly. Aj keď je počet serverov ohromne vysoký, pri šírení zostáva niečo, čo je potrebné.

Nesťažujeme sa. Prítomnosť spoločnosti NordVPN v 62 krajinách je viac ako väčšina služieb VPN, ale veľké množstvo serverov predáva sen, ktorý nie je pravda. Napríklad HideMyAss má umiestnenia v takmer 200 krajinách – prečítajte si našu recenziu HideMyAss a pozrite si zlú stránku tejto služby..

V porovnaní s väčšinou poskytovateľov NordVPN prekračuje bar, aj keď je o tenšiu maržu, ako naznačuje počet serverov. Väčšina miest je zameraná na Ameriku a Európu, ale existujú oblasti v Ázii a Tichomorí a na Strednom východe, aj keď väčšina exotických možností HideMyAss a ExpressVPN nenabízí..

Zákaznícky servis

98% – vynikajúce

Podpora je ďalším silným bodom spoločnosti NordVPN. Na väčšinu otázok je možné odpovedať pomocou databázy poznatkov. Je rozdelená do štyroch kategórií a spoločnosť NordVPN robí dobrú prácu pri vysvetľovaní tém. Rovnako ako niektorí poskytovatelia, kombinuje často kladené otázky so základňou poznatkov, čo môže sťažiť nájdenie odpovedí.

nordvpn-review-Knowledgebase

Je to kompenzované vyhľadávacím panelom, ktorý vyzerá ako niečo, čo nemôžete urobiť zle, ale našli sme poskytovateľov, v ktorých by články vytiahli iba konkrétne kľúčové slová. To však nie je prípad NordVPN. Funkcia vyhľadávania vždy našla články týkajúce sa našej témy rýchlo.

Priama podpora sa nenachádza v databáze znalostí. Možnosti však získate kliknutím na odkaz „kontaktujte nás“ v päte stránky. Live chat je prekvapivo dobrý. Mnoho sietí VPN má priemerný priamy rozhovor, ktorý je vhodný len na zodpovedanie základných otázok a nasmerovanie vás na vedomostnú základňu. Spoločnosť NordVPN má vedomosti o tomto produkte.

nordvpn-review-live-chatu

Je to pravdepodobne ešte lepšie ako e-mailová podpora. Rovnakú otázku o protokoloch sme zaslali prostredníctvom priameho rozhovoru a e-mailu a dostali sme väčšinou rovnakú odpoveď. Živý rozhovor však trval len niekoľko minút, zatiaľ čo e-mail trval niekoľko hodín.

Celkovo sme sa nikdy necítili, akoby sme boli v dobrých rukách. Podporný systém NordVPN je ideálny, poskytuje rýchle a prostredníctvom odpovedí bez problémov.

Verdikt

Chceme, aby bol NordVPN všetko, čo môže, ale nie je to tak. Ak by bol systém odporúčaní lepší a medzi miestami by bola väčšia konzistentnosť, nemali by sme žiadne problémy. Problém je v tom, že medzi dobrými a zlými servermi je taká veľká priepasť, a nájsť možnosti, ktoré pre vás fungujú, vyvoláva bolesti hlavy..

Keď to ignorujeme, NordVPN je asi tak dobrý, ako to získate v prípade VPN. Zahŕňa veľa funkcií, má rýchle rýchlosti na niektorých serveroch a zachováva jasné odhodlanie chrániť súkromie. Z našich recenzií VPN nenájdete veľa lepších možností.

Čo si myslíte o NordVPN? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

NordVPN Často kladené otázky

 • Je NordVPN dôveryhodný?

  Krátka odpoveď: áno. Testovali sme viac ako 50 VPN a NordVPN je jedna z najbezpečnejších na použitie. Je to jedna z najpopulárnejších služieb VPN, vďaka ktorej je pravdepodobne trochu citlivejšia na hackerské a iné hrozby. Napriek tomu odporúčame NordVPN pre väčšinu ľudí.

 • Ponúka spoločnosť NordVPN bezplatnú skúšobnú verziu?

  Nie. NordVPN je platená služba VPN, ale váš plán je krytý 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

 • Funguje NordVPN s Netflixom?

  Áno, NordVPN spolupracuje s Netflixom. Naše testovanie ukazuje, že k serverom Netflix je bez problémov možné pristupovať z viacerých serverov na celom svete.

 • Ako stiahnem NordVPN?

  NordVPN si môžete stiahnuť prihlásením sa do účtu a prihlásením sa na hlavný panel.

 • Je zadarmo NordVPN?

  Nie, NordVPN nie je zadarmo. Neexistuje ani bezplatná skúšobná verzia, ale môžete ju vyskúšať bez rizika pomocou 30-dňovej záruky vrátenia peňazí..

 • Koľko serverov má spoločnosť NordVPN?

  Spoločnosť NordVPN má viac ako 5 000 serverov vo viac ako 60 krajinách. Presný počet serverov z času na čas kolíše, preto vám odporúčame skontrolovať aktuálne informácie o stavovej stránke servera.

 • Ako sa môžem prihlásiť do NordVPN?

  Na NordVPN sa môžete prihlásiť z prehliadača pomocou tlačidla „môj účet“ na domovskej stránke. Miestna aplikácia vás požiada o prihlásenie, kedykoľvek sa otvorí.

 • Aká je cena NordVPN?

  NordVPN stojí 11,95 dolárov mesačne, 83,88 dolárov ročne, 95,75 dolárov za dva roky alebo 107,55 dolárov za tri roky. Trojročný plán sa vytriasa na menej ako 3 doláre mesačne a je v plnej výške vrátiteľný na 30 dní.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map