Recenzia Mullvad – Aktualizované 2020

Recenzia Mullvad

Mullvad je zaujímavá služba, ktorá má vysoký štandard ochrany osobných údajov, je pomerne rýchla a väčšinou vás dostane do siete Netflix. Je tiež jedinečný v tom, že akceptuje tvrdú hotovosť ako platbu. Prečítajte si všetko o tejto nepredvídateľnej službe v našej úplnej recenzii Mullvad.


best-VPN-recenzia

Na Mullvade je niečo mimoriadne zdravé. Zjednodušuje nepríjemný proces registrácie všetkých privátnych sietí VPN, ktorý je nepríjemný a nie je k dispozícii, a je stále prístupný. Dokonca si získal miesto v našom najlepšom sprievodcovi VPN pre jeho jasný postoj k súkromiu a nezmyselnému rozhraniu.

V tomto prehľade Mullvad budeme hovoriť o výhodách a nevýhodách, ktoré sme zaznamenali pri testovaní. Predtým, ako vydáme verdikt, budeme diskutovať o funkciách, cenách, ústretovosti pre používateľa, rýchlosti, zabezpečení, súkromí, streamovaní, umiestnení serverov a službách zákazníkom..

Mullvad je pôsobivá sieť VPN. Udrží vás súkromný a bezpečný pre lacné a urobíte tak rýchlou rýchlosťou. Má problémy, ako napríklad nedostatok funkcií a priemerný prístup k streamovacím platformám, ktoré vás môžu znova zvážiť, aj keď.

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Mullvad

Vlastnosti

Mullvad je neobvyklý, pokiaľ ide o funkcie. Mullvad ignoruje to, čo považujeme za základné funkcie VPN, a nemá nič zaujímavé. Ak hľadáte neobvyklé funkcie, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu Windscribe.

Pokiaľ ide o základné funkcie, Mullvad obsahuje killswitch, ktorý nemožno zakázať. Vždy, keď ste pripojený / -á k sieti VPN a zlyhá, Mullvad zablokuje vaše pripojenie k internetu a zaistí, aby sa cez trhliny nedostali žiadne informácie. Akonáhle sa odpojíte od VPN, killswitch nebude slúžiť.

To znamená, že Mullvad sa točí na svojom killswitch. V nastaveniach môžete nastaviť sieť VPN, aby blokovala internetovú komunikáciu, pokiaľ k nej nie ste pripojení. Ak to urobíte, znamená to, že ak sa VPN odpojí, váš internetový prenos bude zablokovaný. Je to podobné zabijačovi, ale bezpečnejšie.

mullvad-review-killswitch

V budúcnosti bude Mullvad ponúkať viac funkcií. Bol to prvý používateľ siete OpenVPN, ktorý zaútočil na odvetvie VPN víchricou a pozerá sa na WireGuard. Tento nový protokol VPN nie je v aplikácii k dispozícii, ale môžete ho nastaviť ručne pomocou jedného z konfiguračných súborov Mullvad.

Prehľad funkcií Mullvad

Logo Mullvadwww.mullvad.net

568 dolárov mesačne

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, hotovosť, bankový prevod

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
288 serverov v 38 krajinách

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Dostupné prostredníctvom konfiguračných súborov

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, WireGuard

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Hoci je cena Mullvadu riedka, je jednou z jej funkcií. Jeho systém je tak jednoduchý, že je nový. V porovnaní s poskytovateľmi výhodných zásobníkov, ako je napríklad súkromný prístup na internet (prečítajte si našu recenziu PIA), ušetríte peniaze mesačne, ale bez dlhodobých zmlúv sa hodnota Mullvadu časom znižuje.

Existuje iba jedna možnosť: mesiac na mesiac. Môžete zaplatiť toľko alebo málo času, koľko len chcete, a Mullvad neobnoví vaše predplatné, keď vám dôjdu vyčerpané – pokiaľ ste nezaplatili prostredníctvom služby PayPal. Namiesto toho, aby ste si predplatili túto službu, kupujete s ňou pridelené množstvo času.

V tabuľke vyššie uvádzame aktuálny kurz v amerických dolároch a eurách. Mullvad účtuje 5 EUR, takže to, čo zaplatíte, bude závisieť od výmenného kurzu v čase platby.

Pokiaľ ide o mesačné sadzby, Mullvad je bezkonkurenčný. PIA je o 2 doláre drahšie, napriek tomu, že je jednou z najlacnejších možností na trhu. Poskytovatelia, ako sú Astrill a Hide.me, ktorí účtujú poplatok 15 až 20 dolárov mesačne, vyzerajú ako žart v porovnaní s Mullvadom (prečítajte si našu recenziu Astrill a recenziu Hide.me).

Existuje však problém s dlhodobým nákupom. Nenabízí viacročné zľavy, ktoré väčšinu času nepoškodzujú. Napríklad ročný plán spoločnosti CyberGhost je rovnaká ako cena spoločnosti Mullvad’s (prečítajte si našu recenziu CyberGhost). Jeho hodnota sa však znižuje v porovnaní s NordVPN a PureVPN, ktoré ponúkajú tri alebo viac rokov (prečítajte si naše hodnotenie NordVPN a hodnotenie PureVPN)..

Hoci čísla neklamú, realita je taká, že Mullvad nie je zlý, aj keď plánujete predplatné na viac ako rok. Skutočnosť, že nemusíte platiť vopred 100 dolárov a viac a stále dostávate nízku mesačnú sadzbu, je veľkým plusom a hlavným dôvodom, prečo by sme mali odporučiť Mullvad cez NordVPN a PureVPN, pokiaľ ide o tvorbu cien.

Najneobvyklejším aspektom Mullvadu nie je jeho prístup k službám predplatného, ​​je to, že prijíma studenú a tvrdú hotovosť. K dispozícii sú štandardné možnosti platby vrátane kreditných kariet, PayPal a bitcoínov, ale môžete platiť aj bankovým prevodom alebo v hotovosti. Mullvad môžete poslať ľubovoľné množstvo peňazí v akejkoľvek mene s číslom účtu a na váš účet bude pripísaná suma.

mullvad-review-cash-platba

V dôsledku platobného systému Mullvad sa nevracajú žiadne platby v hotovosti. To znamená, že existuje trojhodinová skúšobná verzia, ktorú si môže každý stiahnuť a hrať, aby získal pocit, ako to funguje. Ako uvidíme v ďalšej časti, nemusíte Mullvadovi poskytovať e-mail, takže je ľahké začať.

V prípade ostatných spôsobov platby môžete pomocou linky podpory Mullvad získať náhradu až 30 dní.

Jednoduchosť použitia

Registrácia do Mullvad je jednoduchšia ako vo väčšine sietí VPN, pretože nemusíte vytvárať účet. Namiesto toho, aby ste zadali svoju e-mailovú adresu, spôsob platby a heslo, stačí kliknúť na odkaz „získať účet“ na domovskej stránke. Mullvad pre vás vygeneruje kód účtu, ktorý je vhodný pre trojhodinovú skúšobnú verziu, a pomocou tohto kódu sa prihlásite do aplikácie.

mullvad-review-signup

Táto metóda overovania je podobná metóde ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN). Na rozdiel od väčšiny služieb VPN, ktoré vyžadujú pri každom reštarte počítača prihlásenie, je Mullvad vždy aktívny. Po overení účtu pomocou aplikácie môžete tento účet používať.

Na systéme Mullvad je zaujímavé, že sa ľahko používa a je súkromný. Už nikdy nebudete musieť prihlásiť sa na účet alebo odhaliť osobné údaje, ale aplikácia je moderná a intuitívna. Na rozdiel od AirVPN, ktorý má podobný cenový systém, ale oveľa horšiu aplikáciu, vyzerá Mullvad skvele (prečítajte si našu recenziu AirVPN).

Po dokončení inštalácie vás Mullvad automaticky spojí s miestom v Štokholme. Nebolo to odporúčané miesto na základe toho, kde sme, VPN sa predvolene používa iba pre Švédsko. Pravdepodobne to má niečo spoločné so sídlom v Mullvade.

mullvad-review-interface

Svoju polohu môžete vybrať kliknutím na tlačidlo nad tlačidlom „Zabezpečiť moje pripojenie“. Polohy sú v rozbaľovacích ponukách rozčlenené podľa krajín a miest bez možnosti filtrovania alebo vyhľadávania toho, ktoré chcete. Niektoré mestá majú tiež viac miest, ktoré môžu zaplniť malé rozhranie.

Neexistuje systém odporúčaní pre najrýchlejší server pre vašu polohu, čo znamená, že musíte nájsť zoznam serverov, aby ste našli najlepšiu rýchlosť. To by nebolo také nepríjemné, keby to nebolo pre malé rozhranie Mullvadu. K aplikácii máte prístup iba prostredníctvom zásobníka a podobne ako iné aplikácie na paneli zmizne, keď kliknete preč.

mullvad kontrola výberu servera

Po výbere servera vás Mullvad zavedie späť na hlavnú obrazovku v aplikácii a zobrazí bodku, na ktorú odkazuje vaša nová adresa IP..

Prístup k ponuke nastavení získate kliknutím na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu. Mullvad s tým nemá veľa práce, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na jeho malý zoznam funkcií. Môžete si kúpiť viac kreditu, nakonfigurovať počiatočné nastavenia a zapnúť killswitch.

mullvad-review-nastavenia ponuky

Upozorňujeme, že hoci existujú možnosti, ako napríklad počiatočné nastavenia, nie sú hlboko konfigurovateľné. Môžete si vybrať, či sa Mullvad pripojí k serveru iba vtedy, keď sa načíta, nie k serveru, ku ktorému sa pripája. Ak hľadáte viac prispôsobenia, prečítajte si našu recenziu TorGuard.

rýchlosť

Mullvad zmeškal náš zoznam najrýchlejších poskytovateľov VPN na jednom mieste. Vybrali sme päť poskytovateľov a jej vážená rýchlosť sťahovania bola o 1 megabit za sekundu pomalšia ako náš piaty výber. S tým, ako blízko sú, to možno pripísať zmenám v rýchlosti siete, vďaka čomu je Mullvad vynikajúcou voľbou pre používateľov zameraných na rýchlosť. Naše testovanie na túto kontrolu to tiež potvrdzuje.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)8146,1511.4
Louis23158,3210.36
Londýn108131,758.1
Amsterdam146144,344.35
južná Afrika26291,173.05
Tokio172129,756,42

Ako vidno z vyššie uvedeného grafu, Mullvad fungoval dobre na takmer každom mieste. Testovanie servera vzdialeného len pár kilometrov od našej polohy zvýšilo rýchlosť sťahovania, čo naznačuje, že niektoré z poskytovateľov internetových služieb by mohli mať škrtenie. Najhoršia poloha, Južná Afrika, bola stále blízko k 100 Mbps.

Latencia je tiež pozoruhodná. Mullvad obsadil štvrté miesto v našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN. Aj keď by to bolo čisto založené na čase latencie, nemohlo by to vziať žiadne zo slotov. Podľa Južnej Afriky Mullvad opäť neprekročil 300 milisekúnd.

Na výsledkoch testov Mullvad je dôležité nielen to, že sú rýchle, ale aj konzistentné. Poskytovatelia, ako je IPVanish, dosahujú v niektorých lokalitách dobré výsledky, ale v iných zle (pozri našu recenziu v IPVanish). Testovali sme veľa serverov v sieti Mullvad pri revíziách našich recenzií a viacerých sprievodcov, v ktorých získal slot, a vždy sme dosiahli pôsobivé výsledky.

zabezpečenia

Bezpečnosť Mullvad je jednoduchá. Vaše pripojenie je zabezpečené 256 bitovými AES a OpenVPN, čo je zlatý štandard v zabezpečení VPN. Môžete si vybrať prenosový protokol, ktorý OpenVPN používa – UDP alebo TCP – ale nie protokol VPN. Ako vidíte v rozpise našich VPN protokolov, vo väčšine prípadov by sa mala používať OpenVPN, existujú však dôvody na použitie iného protokolu.

Pokiaľ ide o bezpečnostné prvky, Mullvad má do aplikácie zapečený killswitch. Počas pripojenia sa váš internet odpojí, ak VPN zlyhá, a neexistuje spôsob, ako ho vypnúť. Existuje nastavenie, ktoré má Mullvadovi povedať, aby blokoval internetový prenos, pokiaľ nie je pripojená sieť VPN, čo je trochu odlišné.

Uskutočnili sme sériu testov úniku DNS, ako aj testy únikov WebRTC a IP a Mullvad vyšiel čistý s minimálnymi presmerovaniami DNS. O bezpečnosti nie je veľa čo povedať, ale nie je to zlá vec. Mullvad dodržiava všetko, čo od zabezpečenia VPN potrebujeme, čo je v našej knihe víťazstvo.

súkromia

Pokiaľ ide o Mullvad, nejde o ochranu súkromia. Namiesto toho, aby ste si robili starosti s tým, aké informácie by mohli byť zaznamenané, tento problém sa vyhýba. Ak platíte v hotovosti, Mullvad o vás nič nevie. Nevyžaduje sa e-mail, meno ani adresa. Vo svete sietí VPN, ktoré vás tvrdia, že sa stanete neviditeľnými, je Mullvad jedným z mála, ktorý skutočne robí a ctí krtek, ktorý je pomenovaný.

Nie je možné vás identifikovať pomocou čísla účtu. Na webe sa nenachádza ani cookie, ktoré by pri jeho prehliadaní ukladalo vašu IP adresu. Ako hovorí Mullvad, „Mullvad má 555 541 číslovaných účtov. Tieto účty mohlo vytvoriť 555 541 jedinečných ľudí alebo jedna osoba 555 541 krát. “ Stručne povedané, nemusí vedieť, kto ste.

Potvrdili sme to. Použitím toho istého počítača sme dokázali vygenerovať toľko čísel účtov, koľko sme chceli bez problémov. S bezplatnou skúšobnou verziou sa to dá zneužiť, ale Mullvad ešte nezmenil svoju politiku. Vo svete, kde málokto online služieb záleží na vašom súkromí, vám odporúčame dodržiavať zhovievavé pravidlá spoločnosti Mullvad.

Aj keď je zrejmé, že Mullvad sa obáva o ochranu súkromia, prekopali sme sa pravidlami ochrany osobných údajov, aby sme to potvrdili. Okrem toho, že je jasné, že nie sú zaznamenané žiadne údaje o vás, služba poskytuje konkrétne príklady toho, ako spracováva jednotlivé typy platieb. Ak si prečítate zásady ochrany osobných údajov, budete vedieť, že ste v bezpečí pomocou siete VPN, ako aj pri výbere konkrétneho spôsobu platby.

Pokiaľ ide o to, čo sa monitoruje a zaznamenáva, Mullvad zaznamenáva celkový počet súbežných pripojení, zaťaženie procesora na jedno jadro a celkovú šírku pásma použitú na server. Číslo vášho účtu je monitorované, aby ste sa uistili, že neprekročíte limit piatich súčasných pripojení, ale ani to nemôže byť spojené s vami..

Číslo vášho účtu je viazané na váš spôsob platby, ale na identifikovateľné údaje. Napríklad platby kreditnými kartami majú číslo účtu, sumu platby, menu, časovú pečiatku a identifikátor Stripe – jedinečný token na spracovanie platieb pomocou Stripe – a to je všetko. Jediným útržkovitým spôsobom platby je PayPal, pretože Mullvad musí pre automatickú obnovu uložiť vašu e-mailovú adresu.

Streamovanie výkonu

Streamovanie výkonu je zmiešaná taška. Mullvad sa mohol stať súčasťou nášho najlepšieho sprievodcu sieťou VPN pre Netflix, ktorý ľahko získal rýchly prístup k platforme, je to však zlá úvaha o najlepšej sieti VPN na streamovanie. Počas nášho testovania bol blokovaný programami BBC iPlayer, Hulu a Amazon Prime Video.

Netflix je veľký, takže ak sa snažíte poraziť zákaz siete Netflix VPN, Mullvad je vynikajúcou možnosťou. Pre iné platformy je však najlepšie ísť s iným poskytovateľom.

Umiestnenie servera

Mullvad má 288 serverov v 38 krajinách, čo je slušné, ale nikde blízko šírenia, povedzme, HideMyAss (prečítajte si našu recenziu HideMyAss). Väčšina serverov sa nachádza v USA a Švédsku, s ďalšími pobočkami v Ázii a Európe. Existujú aj možnosti v Brazílii a Južnej Afrike.

Celkovo vzaté, Mullvad má obvyklých podozrivých, čo je v poriadku pre väčšinu ľudí. To znamená, že ak ste častým cestujúcim alebo máte záujem o prístup k exotickým miestam, Mullvad vás tam nedostane..

Zákaznícky servis

Mullvad poskytuje sprievodcov a časté otázky a odpovede, čo je väčšina podpory. Sprievodcovia sú dôkladní, vrátane snímok obrazovky, podrobných pokynov a dokonca aj adresára. Od inštalácie aplikácie na Windows po konfiguráciu presmerovania portov a rozdelenia tunelov má Mullvad vo svojich sprievodcoch všetko.

mullvad-review-vodítka

Sprievodcovia v mnohých ohľadoch vyrovnávajú nedostatok funkcií v rozhraní Mullvad. Napríklad neexistuje jednoduchý spôsob, ako nakonfigurovať rozdelené tunelovanie, ale príručka Mullvad vám ukáže, ako ho nastaviť manuálne..

Časté otázky sú dobré, ale pre objasnenie je lepšie ako riešenie problémov. Mullvad sa venuje témam, ako napríklad vedieť, či bola vaša platba spracovaná a koľko účtov súbežných pripojení má.

Pre priamu podporu Mullvad ponúka e-mail, ktorý je v poriadku, ak je pomalý. Počas testovania sa vrátenie k našej žiadosti o podporu trvalo trochu menej ako jeden deň. Zástupca však bol schopný odpovedať na našu otázku o počte súčasných spojení.

Verdikt

Mullvad je rýchly a lacný poskytovateľ VPN s dôverou v súkromí. Je to neobvyklé v prístupe k predplateniu softvéru a od svojho vzniku je v priestore VPN inovatívne. Aj keď existujú problémy, pokiaľ ide o streamovanie a funkcie, má to celkom pravdu.

Ak chcete viac komerčne atraktívnych funkcií alebo máte záujem o streamovanie bez Netflixu, nemusí byť Mullvad pre vás ten pravý. Pre tých, ktorí chcú tieto funkcie, odporúčame pozrieť si naše ďalšie recenzie VPN.

Čo si myslíš o Mullvad? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map