Recenzia ibVPN – aktualizovaná 2020

Recenzia ibVPN

ibVPN je služba, ktorá, ako sa zdá, vie presne to, čo ľudia hľadajú v sieti VPN, ale potom sa im nepodarí ich doručiť. Chceli by sme odporučiť, že to nemôžeme urobiť s dobrým svedomím, ako si môžete prečítať v našej úplnej recenzii ibVPN..


best-VPN-recenzia

Invisible Browsing VPN alebo ibVPN je virtuálna súkromná sieťová služba, ktorá existuje približne 15 rokov. Počas tohto obdobia sa zdá, že sa naučilo ľuďom ukázať, čo chcú, ale nie ako to realizovať.

Ako sa dozviete v priebehu tohto preskúmania ibVPN, služba má vzorec zvyšujúci vaše nádeje skôr, ako ich rýchlo spestríte. Bezplatná skúšobná verzia nasledovaná zbytočne zložitým zoznamom plánov, dlhým zoznamom funkcií, ktoré sú zmätené mätúcim rozhraním alebo dokonca objavením pôsobivej bezpečnosti, je len pár príkladov, ako to robí..

ibVPN vie, čo je potrebné, aby bol jedným z najlepších poskytovateľov VPN a čo ľudia požadujú. Bohužiaľ, veľa z toho nedokáže splniť.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre ibVPN

Vlastnosti

Existujú funkcie, ktoré sú dôležité, funkcie, ktoré sú skôr ako potešenie stvorenia, a vlastnosti, ktoré nikto ani netušil, že chcú. ibVPN pokrýva všetky tri.

Hlavné funkcie sú pokryté. Môže byť nainštalovaný na zariadeniach Windows, MacOS, Android a iOS. Môže byť tiež nastavený tak, aby bežal na smerovačoch, takže všetky vaše zariadenia môžu byť automaticky chránené. Má množstvo bezpečnostných funkcií, o ktorých sa budeme baviť neskôr, vrátane schopnosti bežať pri štarte a killswitch.

ibVPN-OS

Potom existujú funkcie „pekné mať“, ktoré nie sú rozhodujúce pre dobrú VPN. Ponúka inteligentný proxy server DNS, ktorý vám pomôže obísť geoblokovaný obsah. K dispozícii je integrovaný blokovač reklám a je k dispozícii takmer akýkoľvek protokol VPN, ktorý môžete požadovať, vrátane tých, ktoré sú dosť neobvyklé.

Ak vás zaujímajú protokoly VPN, prečítajte si rozpis našich protokolov VPN.

Nakoniec sú veci, o ktorých by ste nevedeli, až kým nebudete vedieť, že existujú. K dispozícii je sprievodca nastavením, ktorý vám umožní vybrať si napríklad streaming vo Veľkej Británii, streaming v USA alebo obísť čínsky Veľký firewall. Potom automaticky nakonfiguruje protokol a server, ktorý je pre danú úlohu najvhodnejší.

ibVPN-Wizard

Ako sa však dozviete, keď sa dostaneme ďalej k tejto kontrole, niektoré z týchto funkcií nie sú úplne také, ako sa predpokladá..

V ibVPN navyše chýba vyhľadávaná funkcia: rozdelené tunelovanie. Rozdelené tunelovanie sa zdá byť zriedkavé, takže ak ho hľadáte najmä, odporúčame vám pozrieť si našu recenziu ExpressVPN. Je to jeden z najlepších psov na trhu a spolu s rozdeleným tunelom ponúka zážitok bohatý na funkcie.

Prehľad funkcií ibVPN

Logo ibVPNwww.ibvpn.com

Začína sa od 308 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, platobná stena, perfektné peniaze

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
25

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
24 hodín

Obdobie vrátenia platby
15 dní

Celosvetová suma servera
180

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Opera

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, Sock5

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
úradné hodiny

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, ibVPN má pravdepodobne najkomplexnejší zoznam možností, s ktorými sme sa stretli. Plány sa líšia nielen cenou, ale aj počtom povolených pripojených zariadení, ktoré protokoly sú dostupné a ktoré programy sú k dispozícii.

Štandardný plán VPN vám umožňuje používať neobmedzenú šírku pásma, ale nezahŕňa protokol SOCKS5 alebo Tor over VPN. Umožní to iba jedno pripojenie, ale má dobrú cenu. Pretože použitie iba jedného pripojenia je bežným prípadom použitia sietí VPN, je prekvapujúce, že viac poskytovateľov sietí VPN neponúka takýto plán..

Plán Ultimate VPN umožňuje prístup ku všetkým funkciám ibVPN a umožňuje pripojenie až piatich zariadení súčasne.

Plán Torrent VPN umožňuje naraz iba jedno pripojenie a je obmedzený na určité servery. Existuje tu implikácia, že štandardný plán VPN neumožňuje torrentovanie, ale spôsob, akým sa to vynucuje, nie je jasný.

Na zabalenie máme plán ibDNS a plán Family VPN. Vo väčšine prípadov vám neodporúčame platiť za inteligentný server proxy DNS, pretože zmenu servera DNS je možné vykonať jednoducho a zadarmo. Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si našu príručku o zmene sprievodcu adresou DNS. Rodinná sieť VPN je rovnaká ako sieť Ultimate VPN, ale zahŕňa sedem súčasných pripojení.

Aj keď je mesačná cena v pláne štandardnej VPN konkurencieschopná, ultimátna VPN a rodinná VPN sú strmé za to, čo ponúkajú. Ak hľadáte dobrú mesačnú ponuku ďalších pripojení, prečítajte si našu kontrolu súkromného prístupu na internet.

Ak hľadáte poskytovateľa, ktorý vám umožní zaregistrovať sa na dlhšiu dobu, aby ste získali ďalšie úspory, odporúčame vám, aby ste sa vydali na našu kontrolu NordVPN, pretože NordVPN ponúka hlboké zľavy pre ľudí, ktorí sa zaregistrujú dva alebo tri roky naraz..

Jednoduchosť použitia

Nastavenie bezplatnej skúšobnej verzie na webovej stránke ibVPN je jednoduché. Táto webová stránka uľahčuje vyhľadanie účtu a celkový vzhľad je potešujúci. To znamená, že získanie plateného účtu je ťažšie z dôvodu mnohých ponúkaných programov.

Inštalácia je asi taká jednoduchá, ako by ste očakávali od moderného programu, a počas inštalácie je pre vás stanovená politika ochrany osobných údajov a podmienky používania, čo je pekné. Prvýkrát, keď sme otvorili klienta ibVPN, bol však šokujúci zážitok.

ibVPN-dashboard

Uvítali ste preplnenú obrazovku, ktorá je postriekaná tlačidlami, prepínačmi a nastaveniami. Horšie je, že možnosti nastavení a tlačidlá sú zriedka zvýraznené takým spôsobom, aby bolo jasné, že ak na ne kliknú, otvoria viac ponúk..

Vľavo je stĺpec kariet. V prvom paneli sa môžete pripojiť k sieti VPN, vybrať server, zmeniť protokol, zobraziť denník, zapnúť alebo vypnúť killswitch, zapnúť alebo vypnúť server proxy Smart DNS, ako aj robiť menšie veci, ako napríklad prístup na váš účet alebo na sociálne médiá spoločnosti ibVPN. Ako vidíte, hlavným problémom tohto rozhrania je neprehľadnosť.

ibVPN sa pokúsil urobiť rozhranie tak bohatým na informácie, ako to len bolo možné, vytvorilo netvora. Nie je potrebné, aby informačný panel mal toľko informácií.

To znamená, že akonáhle sa počiatočná dezorientácia opotrebuje, sú k dispozícii pekné vlastnosti. Servery sa dajú ľahko prehľadávať a ibVPN dokonca ponúka informácie o tom, do akej miery je každý z nich zaťažený. Ak hľadáte príjemnejšiu sieť VPN, prejdite na našu recenziu CyberGhost.

ibVPN-servery

rýchlosť

Naše testovanie rýchlosti pre ibVPN sa začalo dobre. Na serveri v New Yorku, ktorý bol relatívne blízko nás vo vzdialenosti asi 400 kilometrov, sme zaznamenali iba 1 milisekundový nárast v pingu a zachovali sme si značné množstvo rýchlostí sťahovania a nahrávania..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virgínia)1573.246.03
Mesto New York1658.74.5
Holandsko9557.14.51
Londýn20657,562,57
Tokio17626.513,46
Seoul2311.470.73

Potom sme vyskúšali server, ktorý klient nazýva „herný“ server, ktorý bol hostený v Holandsku. Mal podstatne vyšší čas ping, ako by sa dalo očakávať od servera, ktorý je ďaleko ďalej, ale ping bol stále nízky vzhľadom na vzdialenosť takmer 4 000 míľ.

Aj keď je tento server jediným serverom označeným pre hranie v zozname serverov ibVPN, nemusí byť pre danú úlohu ideálny. V závislosti od toho, s kým sa snažíte hrať a kde sa nachádzate, nemusí byť Holandsko tým pravým miestom. Ďalšie možnosti nájdete v článku o najlepších hrách pre hry VPN.

Druhý európsky server, ktorý sme vyskúšali, ktorý bol v Londýne, mal oveľa vyšší ping ako server „hazardných hier“, čo dáva zmysel, ale udržal vysokú rýchlosť pripojenia. Keď sme sa vydali na ázijské servery, situácia sa zhoršila. Tokio aj Soul boli pomalé.

Časy pingov boli primerané, ale trvalé rýchlosti sťahovania a nahrávania boli v Soule kdekoľvek od zlých po priepasti. Popravde povedané, tieto servery boli takmer 6 800 kilometrov od nášho testovacieho miesta, ale odmietnutie pripojenia rýchlosťou 70 megabitov za sekundu na 1 Mbps je neprijateľné..

Vďaka malému času pingu bolo prehliadanie únosné, ale načítanie webových stránok s množstvom obrázkov alebo reklám na ne trvalo dosť dlho. Ak hľadáte VPN, ktoré ponúkajú vysokú rýchlosť sťahovania pre väčšie sťahovanie, pozrite sa na nášho najrýchlejšieho sprievodcu VPN.

zabezpečenia

Zdá sa, že na povrchu ibVPN ponúka vynikajúcu bezpečnosť. Je ľahko použiteľný killswitch, ktorý zaistí, že v prípade straty spojenia nedôjde k úniku údajov. Môžete tiež nastaviť, aby sa VPN spúšťala pri spustení, takže váš počítač nebude nikdy odosielať ani prijímať informácie bez toho, aby vás chránil VPN.

K dispozícii je veľa protokolov vrátane OpenVPN a SSTP, a hoci sa šifrovanie líši podľa protokolu, väčšina používa výkonný 256-bitový AES. Toto šifrovanie je známe tým, že je prakticky nemožné ho rozbiť, ako diskutujeme v popise šifrovania.

ibVPN-protokoly

To znamená, že sme našli aspoň jedno porušenie bezpečnosti ibVPN. Zlyhal náš test úniku DNS. Vyskúšali sme rôzne nastavenia, z ktorých niektoré sa výslovne zmienili o zabránení úniku DNS, ale stále sa vyskytli úniky.

Ak vás zaujíma, čo to znamená, prečítajte si náš článok o únikoch informácií o službe DNS, kde nájdete podrobný pohľad. Niektoré vaše údaje prehliadania v podstate prenikajú do rúk poskytovateľa internetových služieb alebo vlády, dokonca aj keď je sieť VPN zapnutá. To bráni účelu používania DNS a vylučuje používanie ibVPN na miestach, kde je nad internetom veľká kontrola, napríklad v Číne..

Ak ste čitateľom žijúcim v Číne a snažíte sa prelomiť Veľký firewall, odporúčame vám pozrieť si naše najlepšie VPN služby pre Čínu. Ak hľadáte iba službu, ktorá ponúka silnú bezpečnosť bez do očí bijúcich zraniteľností, ako sú úniky DNS, prečítajte si našu recenziu VyprVPN..

súkromia

Celkovo má ibVPN dobré zásady ochrany osobných údajov. Má zásady neprihlásenia, ktoré sú základom všetkých dobrých zásad ochrany osobných údajov poskytovateľa VPN. Nezhromažďuje ani neeviduje prevádzkové údaje ani informácie týkajúce sa používania VPN.

Taktiež nemôže súvisieť s konkrétnymi činnosťami s konkrétnymi používateľmi. To znamená, že ak bude ibVPN poskytnutá právna výpoveď, nebude schopná odovzdať údaje orgánom, pretože nemôže odovzdať informácie, ktoré nemá..

To znamená, že existujú veci, ktoré by mohla urobiť lepšie. Používa tretiu stranu na spracovanie a spracovanie platobných informácií. Na jeho webovej stránke sú navyše súbory cookie, ktoré zhromažďujú informácie, hoci to je bežná prax. Informácie sa používajú interne a externe na pomoc pri údržbe webovej stránky.

Nakoniec zhromažďuje identifikačné informácie počas vytvárania účtu. Aj keď mnoho poskytovateľov VPN zhromažďuje iba e-mailovú adresu, názov ibVPN sa tiež nazýva. To znamená, že si môžete vytvoriť meno, pretože meno účtu nemá vplyv na spôsob poskytovania služby.

Streamovanie výkonu

Pravdepodobne z dôvodu problému s únikom DNS, ktorý bol uvedený vyššie, ibVPN nemohol získať prístup k žiadnej hlavnej geoblokovanej streamingovej službe. BBC iPlayer, Netflix a Amazon Prime Video mohli povedať, že sa používa sieť VPN a bránili nám sledovať všetko.

Vyskúšali sme rôzne nastavenia, ako aj službu Smart DNS proxy bez zbytočného odkladu. Diskutovali sme o tom so zákazníckym servisom, na ktorý sa za chvíľu pozrieme podrobnejšie, ale nepodarilo sa nám uviesť do prevádzky žiadne webové stránky.

Keďže BBC iPlayer, Netflix, Hulu a Amazon Prime Video neprichádzajú do úvahy, rozhodli sme sa vyskúšať streamingový výkon ibVPN so službami YouTube a Twitch. Ako by ste mohli očakávať od testovania rýchlosti, ktoré sme skúmali predtým, kvalita streamingového zážitku sa značne líšila podľa servera, ku ktorému sme sa pripojili.

Po pripojení k európskym alebo severoamerickým serverom bolo streamovanie príjemné. Video sa načíta asi za sekundu a predvolene sa nastaví na 1080p. Došlo k vyrovnávacej pamäti a video sa plynulo prehrávalo od začiatku do konca.

Keď sme však boli v spojení s Tokiom, mali sme iný zážitok. Začiatok videa trval až 30 sekúnd, bežal pri 720p a v mnohých prípadoch niekoľkokrát koktal, potom klesol na 480p alebo dokonca na pekný a zrnitý 360p.

Službu ibVPN nemôžeme odporučiť každému, kto sa pokúša vysielať zahraničný obsah. Máme však odporúčania. Ak je obsah služby BBC iPlayer to, čo hľadáte, pozrite si našu najlepšiu ponuku VPN pre hry BBC iPlayer. Prípadne sa môžete obrátiť na náš článok o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN, ak je to požadovaný obsah.

Umiestnenie servera

Športové servery ibVPN sa rozšírili na 87 miestach v 51 krajinách. Zoznam serverov obsahuje ponuky v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe, Ázii a Afrike. Je to veľa miest a serverov, čo znamená, že ibVPN má infraštruktúru potrebnú na výrazný nárast zákazníckej základne bez toho, aby došlo k strate výkonu..

To znamená, že 180 serverov nie je zďaleka to najlepšie, čo sme videli. V porovnaní s NordVPN, ktorý má tisíce serverov, dokonca vyzerá nepatrne. Podobne je 87 miest dobrých, ale v porovnaní s HideMyAss, ktoré má viac ako dvojnásobok možností, bledne. Ak hľadáte sieť VPN s čo najväčším počtom možností VPN, prečítajte si našu recenziu HideMyAss, aby ste sa dozvedeli viac.

Zákaznícky servis

IbVPN ponúka veľa možností podpory zákazníkov. Na samoobslužnej strane je na webe rozsiahla informačná základňa, ktorá pokrýva nielen inštaláciu a nastavenie na podporovaných zariadeniach, ale podrobne sa venuje aj mnohým častým otázkam a problémom týkajúcim sa VPN..

E-mailové a živé chatové služby sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. S živým rozhovorom sme hovorili dvakrát a osoba na druhom konci bola citlivá, zdvorilá a snažila sa pomôcť. Diskutovali sme o otázke, že nebudeme mať prístup k geoblokovaným webovým stránkam, ako je napríklad BBC iPlayer, ale nedokázali sme veci uviesť do prevádzky, a to ani s ich pomocou.

Použili sme tiež e-mailovú službu a jej doručenie trvalo asi tri hodiny. Toto nie je veľká doba odozvy, ale nie je ani zďaleka najhoršia. Podobné skúsenosti sme mali so zástupcom zákazníckeho servisu, ktorý sa pokúsil pomôcť, ale nedokázal to urobiť.

ibVPN dokonca ponúka pomoc na diaľku, pri ktorej sa zástupca vzdialene pripája k vášmu počítaču a pomáha vám vyriešiť problémy, ktoré máte. Musí sa to urobiť dohodou, ale je to pekná voľba.

Verdikt

ibVPN dôsledne prezentoval jednu vec a potom vydal niečo iné. Nastavenia, ktoré výslovne hovoria, že môžu zabrániť únikom DNS, sa nezúčastnili. Servery, ktoré uviedli, že sú určené na vysielanie v Spojenom kráľovstve, vám nepriniesli obsah BBC iPlayer. Pokračovalo to a ďalej.

Táto dualita vedie k tomu, že ibVPN je zaradený do oblasti priemernej kvality. To vás nechá premýšľať, kam hľadať ďalej. Našťastie máme rozsiahly archív recenzií VPN, ktoré sú pre vaše pohodlie zoradené od najlepších po najhoršie. Žiadame vás, aby ste si pred výberom ťažko zarobených dolárov prečítali možnosti, ktoré vám pomôžu pri výbere vzdelanosti.

Už ste vyskúšali ibVPN? Čo si o tom myslíš? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map