Recenzia ExpressVPN – rýchla a bezpečná – aktualizovaná 2020

Kontrola ExpressVPN

ExpressVPN je podľa nášho názoru najlepšia sieť VPN. Je to rýchla a bezpečná služba, ktorá vám zaručí, že vás zavedie do siete Netflix, ako aj do iných streamingových služieb, pričom vaše údaje chráni pred zvedavými očami. Všetky podrobnosti nájdete v našej úplne aktualizovanej kontrole ExpressVPN.


ExpressVPN-Website

ExpressVPN-Registrácia

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tunnel-Options

ExpressVPN-Full-App

predchádzajúca

Ďalšie

ExpressVPN sa neustále umiestňuje na vrchole našich najlepších zoznamov VPN a je ľahké pochopiť prečo. Všetko o službe je solídne, od rýchlosti k užívateľskej skúsenosti až po bezpečnosť a súkromie. Je to nepochybne na vrchole hry, ale nedávne obnovenie pre konkurentov, ako sú NordVPN a CyberGhost, začínajú poskytovať ExpressVPN beh za svoje peniaze. 

V tejto recenzii ExpressVPN znovu veríme, aby sme si vyskúšali jej bezpečnosť, rýchlosť, vlastnosti, užívateľskú prívetivosť a ďalšie. Aj keď považujeme ExpressVPN za rýchlu a bezpečnú virtuálnu súkromnú sieť, v tejto recenzii ju neznižujeme. Stále je to úplné ošetrenie, od testov rýchlosti až po streamovanie. 

Nižšie si môžete prečítať krvavé detaily, ale v skratke je ExpressVPN stále to najlepšie z najlepších. Dokonca aj v elitnej úrovni s konkurentmi ako NordVPN a PIA sa ExpressVPN dokáže presadiť nekompromisnou rýchlosťou a nezmyselným dojmom používateľa.. 

Ak ste skôr fanúšikom praktického testovania než čítania, môžete vyskúšať službu ExpressVPN s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Ak sa zaregistrujete na jeden rok od začiatku, získate tiež ďalšie tri mesiace zadarmo.

Recenzia videa ExpressVPN

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre ExpressVPN

Vlastnosti

Hoci ExpressVPN prichádza s niekoľkými jedinečnými dobrotami, nie je to tak nabité funkciami ako CyberGhost alebo NordVPN. Napríklad vám chýba ochrana pred škodlivým softvérom a blokovanie reklám, ktoré obsahujú niektoré ďalšie siete VPN. 

Avšak vzhľadom na to, ako zlé sú tieto doplnky zvyčajne, nie sme príliš rozrušení vynechaním ExpressVPN. Aj tak by ste mali používať nástroj z nášho najlepšieho zoznamu antivírusového softvéru. 

ExpressVPN ponúka rozdelenie tunelov v aplikáciách, ktoré šokujúco podporuje iba niekoľko sietí VPN (pre ďalšiu službu si prečítajte našu kontrolu StrongVPN). Aj keď môžete VPN nastaviť pomocou rozdeleného tunelovania manuálne, proces je neintuitívny a náročný. ExpressVPN to uľahčuje a umožňuje priamo v aplikácii určiť, ktoré programy používajú pripojenie VPN a ktoré nie.

expressvpn-split-tunelovanie

ExpressVPN je celkom rýchly, keďže sa čoskoro dostaneme, ale nie všetky umiestnenia v jeho serverovej sieti sú si rovnaké. Vďaka vstavanému testu rýchlosti môžete našťastie rýchlo zistiť, ktoré servery sú pre vašu polohu najvhodnejšie. ExpressVPN dokonca ukladá výsledky vašich testov rýchlosti, takže ich môžete neskôr konzultovať.

expressvpn rýchlosti test

Test môžete spustiť na odporúčaných miestach, na všetkých miestach alebo na miestach v konkrétnej oblasti. ExpressVPN poskytuje rýchlosť sťahovania, latenciu a index rýchlosti pre každú službu. 

Aj keď sú pre porovnanie užitočné, neodporúčame vám venovať príliš veľa pozornosti skutočným číslam. Na základe našich testov sú nepresné (zvyčajne pomalšie ako skutočná rýchlosť). Sú však relatívne presné, keď sú vo vzájomnom vzťahu. Ak miesto A vyzerá rýchlejšie ako miesto B, zvyčajne to tak je, aj keď konkrétne čísla nie sú spoľahlivé. 

Smerovače, prehľadávače a konzoly, Oh My!

Ako sieťový nástroj môžete používať sieť VPN s akýmkoľvek zariadením pripojeným na internet, pokiaľ máte prístup ku konfigurácii sieťových nastavení tohto zariadenia. To znamená, že inštalátor prechádza dlhú cestu. ExpressVPN ponúka inštalatérom takmer všetkých zariadení, ktoré si viete predstaviť, a umožňuje vám tak uchovať svoje údaje v bezpečí bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. 

expressVPN-inštalačné

Tieto štandardy sa účtujú spolu s aplikáciami pre Windows, MacOS, iOS a Android. Okrem toho ExpressVPN natívne podporuje ChromeOS prostredníctvom obchodu Google Play, Fire TV a Kindle Fire, viacerých linuxových distribúcií a smerovačov. 

Funkciu MediaStreamer ExpressVPN môžete použiť aj na Apple TV, Xbox One, PS4, PS3 a Xbox 360, hoci neposkytuje rovnakú úroveň ochrany (viac informácií nájdete v nižšie uvedenej časti „streamovanie“).. 

Ak dávate prednosť manuálnemu prístupu, ExpressVPN môže vyhovieť. Môžete si stiahnuť konfiguračné súbory OpenVPN pre väčšinu sietí ExpressVPN vrátane miest v Amerike, Európe, Ázii, na Strednom východe av Afrike. Aj keď sa to môže zdať skľučujúce, manuálna konfigurácia nie je tak zlá, pokiaľ máte ľahký prístup k klientovi OpenVPN.. 

Všetko, čo musíte urobiť, je importovať konfiguračný súbor OpenVPN do vášho klienta. Konfiguračný súbor obsahuje všetky potrebné kľúče na používanie vášho účtu s ExpressVPN. 

Okrem toho možno budete potrebovať svoje používateľské meno a heslo – vygenerované službou ExpressVPN – a importovať potrebné certifikáty. Našťastie je to tiež jednoduché, pretože ExpressVPN obsahuje súbor .zip so všetkými potrebnými kľúčmi a certifikátmi.

Prehľad funkcií ExpressVPN

Logo ExpressVPNwww.expressvpn.com

Začína sa od 666 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, bitcoín

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
3000+

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux, ChromeOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Každá služba VPN má slabinu a za službu ExpressVPN to je cena. Aj keď to je tradične najdrahšia služba z našich recenzií VPN, vďaka cenovo dostupným alternatívam, ako sú Hide.me a Astrill, to vyzerá rozumnejšie. ExpressVPN napriek tomu nie je lacný a existuje veľa lacnejších možností. 

Základná mesačná cena sa pohybuje okolo 13 dolárov. Rovnako ako v prípade takmer všetkých sietí VPN však ušetríte tým, že sa prihlásite na dlhodobé odbery. Rok beží okolo 100 dolárov, čo nie je hrozná miera, hoci sme videli lepšie. PureVPN, pre všetky svoje chyby, ponúka až päť rokov služby, čím mesačnú cenu len pár dolárov. 

Našťastie, vysoké náklady sú kompenzované politikou ExpressVPN pre vrátenie nezmyslov, ku ktorej sa dostaneme za minútu. Hoci môžete službu ExpressVPN vyskúšať na mesiac v podstate zadarmo, službu VPN nemôžete používať zadarmo. Neprinieslo zoznam našich najlepších bezplatných sietí VPN, ktoré boli porazené možnosťami ako Windscribe. 

Pokiaľ ide o platby, ExpressVPN vám ponúka veľa možností vrátane PayPal, kreditných kariet, regionálnych platobných systémov a anonymných bitcoinových platieb. Boli by sme radi, keby sa ako spôsob platby zobrazovala studená, tvrdá hotovosť – Mullvad to ponúka – ale aj tak vám ExpressVPN ponúka veľa spôsobov, ako platiť, z ktorých niektoré sú anonymné. 

Simultánne pripojenia ExpressVPN

Bez ohľadu na to, ktoré trvanie vyberiete, budete môcť používať ExpressVPN až na piatich zariadeniach naraz. Toto nie je inštalačný limit. ExpressVPN môžete nainštalovať na ľubovoľný počet zariadení. K službám ExpressVPN sa však môže kedykoľvek pripojiť iba päť z týchto zariadení. 

Súčasné pripojenie je často ponúkané ako kľúčová špecifikácia VPN, pričom služby ako ProtonVPN ponúkajú naraz až 10 zariadení (prečítajte si našu recenziu ProtonVPN). V praxi je päť viac ako dosť. V prípade osobného použitia je nepravdepodobné, že budete mať v danom čase viac ako jedno alebo dve zariadenia pripojené k sieti.

Ak sa vám blíži limit zariadenia, vždy môžete do smerovača nainštalovať aj službu ExpressVPN. Pokiaľ je váš smerovač chránený, budú chránené aj všetky zariadenia pripojené k tejto sieti. Nastavenie je viac zapojené ako spustenie inštalátora v systéme Windows, ale s príručkami ExpressVPN to nie je príliš ťažké. 

Má ExpressVPN bezplatnú skúšobnú verziu?

Teraz pre niektoré zlé správy. ExpressVPN bohužiaľ neponúka bezplatnú skúšobnú verziu, aspoň nie v tradičnom slova zmysle. Na rozdiel od Surfshark, ktorý ponúka mobilným používateľom týždenný VPN test, budete musieť platiť vopred, ak chcete používať ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu Surfshark). To znamená, že ak nie ste spokojní, môžete rýchlo získať náhradu. 

ExpressVPN ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez otázok. Bez ohľadu na to, aké trvanie nakupujete, z akýchkoľvek dôvodov môžete získať úplnú refundáciu v priebehu prvých 30 dní. Aj keď to nie je tak dlhá doba, ako je CyberGhost 45-dňová lehota na vrátenie platby, je to na rovnakej úrovni ako PIA (prečítajte si našu kontrolu súkromného prístupu na internet).. 

Užívateľská prívetivosť

ExpressVPN je dokonalým príkladom toho, ako by VPN mala fungovať. Proces registrácie je taký jednoduchý, ako sa zdá, a miestna prihláška predstavuje niekoľko prekážok. Pri porovnaní služby ExpressVPN so službou, akou je AirVPN, je celkom zrejmé, prečo klasifikujeme prvú ligu v inej lige (prečítajte si našu recenziu AirVPN).. 

Počnúc registráciou ExpressVPN uľahčuje založenie účtu. Po vašom webe vás sleduje veľké červené tlačidlo „Začíname“. Na stránke pokladnice budete musieť zadať e-mail a informácie o platbe, ale to je všetko. Neexistuje žiadne vytvorenie účtu ani žiadny nezmysel, ktorý by zabalil zážitok.

expressvpn-sign-up

Namiesto toho ExpressVPN generuje aktivačný kľúč, ktorý musíte do aplikácie zadať po stiahnutí. Pri netradičných inštaláciách, kde budete musieť použiť príkazový riadok, ExpressVPN ponúka náhodne vygenerované užívateľské meno a heslo. 

Dôležité je, že si nemusíte pamätať žiadne poverenia. Po registrácii ExpressVPN na vašom zariadení to zostane, pokiaľ budete mať účet. 

Lokálnu aplikáciu môže použiť ktokoľvek (pokiaľ stlačenie zjavného tlačidla „zapnuté“ nie je nad úrovňou vašej platovej triedy). ExpressVPN vám automaticky priraďuje „inteligentné miesto“, a napriek tomu, že môžete manuálne vybrať miesto s vyššou výkonnosťou mimo služby, „inteligentné miesto“ sa celkom blízko. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo „on“ a budete pripojení v priebehu niekoľkých sekúnd.

expressvpn pripojené

Po pripojení ExpressVPN zobrazuje niektoré odkazy na populárne webové stránky – môžete si nastaviť aj svoje vlastné – hoci sme ich zriedka používali. VPN by mala fungovať na pozadí, a na tejto strane je ExpressVPN vynikajúci. 

Pri spustení sa však vyskytlo niekoľko problémov. Príležitostne by sa spojenie zaseklo a nechalo by nás bez internetu asi päť minút. Tieto prípady však boli zriedkavé a bolo ich možné ľahko vyriešiť odpojením a opätovným pripojením. 

Používanie rozšírenia ExpressVPN Chrome

ExpressVPN od posledného testovania výrazne vylepšil svoje rozšírenia prehliadača. V podstate je rozšírením prehliadača Chrome ExpressVPN v prehliadači, ale s adresou domova a elegantným čiernym povrchom. Platia rovnaké pravidlá: kliknutím na tlačidlo „on“ sa pripojíte, buď s vami vybraným miestom, alebo s „inteligentným miestom“.

expressvpn-browser-rozšírenie

Okrem pripomenutia, že rozšírenie môžete otvoriť pomocou skratky – Ctrl + Shift + X, v predvolenom nastavení – rozšírenie odráža miestnu aplikáciu, a to z hľadiska použiteľnosti aj nastavení. Rozšírenie sa skutočne spáruje s vašou lokálnou aplikáciou, takže akékoľvek nastavenie, ktoré tam máte, sa v rozšírení zrkadlí. 

To však nezbavuje rozšírenie. HTTPS Všade, vstavané spoofing vo formáte HTML5 a blokátor WebRTC, ktoré poskytujú vášmu prehliadaču ďalšie zabezpečenie a súkromie. 

ExpressVPN v systéme Android

ExpressVPN sa umiestnil na prvom mieste v našej najlepšej príručke VPN pre mobil a najlepšej VPN pre Android sprievodcov. Je ľahké pochopiť prečo. Desktopová aplikácia vyzerá na mieru pre mobil a nie je prekvapujúce, že rovnaké rozhranie je v systéme Android. Jednoducho si vyberte svoju polohu, klepnite na veľké tlačidlo „zapnuté“, opláchnite a opakujte.

best-vpn-for-android-expressvpn

Aplikáciu si môžete samozrejme stiahnuť z obchodu Google Play (to je najjednoduchšia metóda). ExpressVPN však sprístupňuje APK otvorene a umožňuje vám používať ExpressVPN v zakorenených zariadeniach alebo v obmedzených verziách systému Android, ktoré by inak nemali prístup k úplnému obchodu Google Play.. 

Výhodou mobilných používateľov je aj bezplatná týždenná skúšobná verzia. Je to samozrejme viazané na službu Google Pay, takže ak nechcete pokračovať v odbere, musíte byť ostražití, aby ste ju zrušili. Stále je to príjemná ponuka pre mobilných používateľov a dáva vám ochutnávku o tom, ako funguje ExpressVPN bez toho, že by ste museli klásť akékoľvek peniaze.. 

rýchlosť

ExpressVPN je najrýchlejšia sieť VPN, ktorú sme testovali, a to nielen vzhľadom na údaje o rýchlostných testoch blízko domova, ale aj v zahraničí. Čísla, ktoré sme zhromaždili počas tohto preskúmania, môžete vidieť v tabuľke nižšie, ako aj náš testovací proces o niečo ďalej.  

umiestneniaping
paniStiahnuť ▼
MbpsNahrať
MbpsAverage12915415.76
nechránený8458,522,81
chicago18125,2714.96
NewJersey (inteligentná poloha)42195,4518,57
Holandsko137181,2817.6
južná Afrika276127,088,06
Japonsko174140,919,62

Pri rýchlosti sťahovania sme nikdy neklesli pod 125 Mb / s, čo by nemalo byť prekvapením pri našej nechránenej rýchlosti 458 Mb / s. Vyzerá to ako prudký pokles, hoci sme si všimli, že pri prvom spojení, ktoré ExpressVPN zdieľa s NordVPN a CyberGhostom, je medzi nimi veľká počiatočná kvapka.. 

Skutočným testom je spôsob, akým VPN zvláda rýchlosť naprieč miestami, a na tomto fronte je víťazom ExpressVPN. Po počiatočnom poklese sme zostali v rovnakom rozsahu rýchlosti, bez ohľadu na to, kam sme tunelovali na svete. Latencia zostala tiež nízka na všetkých miestach okrem Južnej Afriky, a preto sa ExpressVPN radí medzi najlepšie VPN pre hranie hier. 

Keď sa za chvíľu dostaneme, necháme ExpressVPN zvoliť konkrétne miesto, pričom jednoducho uvedieme krajinu, aby sme napodobnili scenár normálneho použitia. Jedinou výnimkou z toho bol Chicago, ktorý sme vybrali na základe skutočnosti, že bol najbližší k nášmu miestu na testovanie. 

Zaujímavé je, že „inteligentné umiestnenie“ v New Jersey malo omnoho lepší výkon pri sťahovaní a nahrávaní, hoci bližší server stále získal latenciu.. 

Ako sme vykonali naše testy rýchlosti ExpressVPN

Aby sme udržali všetko fér, testovali sme rýchlosti ExpressVPN pomocou OpenVPN UDP na káblovom pripojení. Pred prijatím našich čísel sme otestovali nechránenú rýchlosť nášho pripojenia, aby sme zistili relatívny pokles výkonu pri pripojení k službe VPN. Aj keď môžete mať rýchlejší alebo pomalší internet, pokles rýchlosti by mal byť približne rovnaký. 

Naše čísla však nie sú zákonné. Ako sa dostaneme v nasledujúcej časti, ExpressVPN podporuje širokú škálu protokolov, z ktorých každý nejakým spôsobom ovplyvní váš výkon a bezpečnosť.. 

OpenVPN je štandardom pre takmer každú službu VPN v teréne a je to, čo používame na univerzálne porovnávanie poskytovateľov, takže sme s tým testovali. Mali by ste však vidieť vyššie čísla s protokolmi ako IKEv2 a L2TP, ak sa rozhodnete ich používať. 

Pokiaľ ide o miesta, vybrali sme si krajinu, ale nie konkrétny server VPN, čím sme umožnili ExpressVPN zvoliť najlepší server pre danú úlohu. Jedinou výnimkou je londýnska lokalita, ktorú sme zhromaždili na porovnanie s „inteligentnou polohou“ v New Jersey.

zabezpečenia

98% – vynikajúce

Bezpečnosť s ExpressVPN je približne tak skladom, ako to príde. Vaše pripojenie sa zvyčajne vytvorí pomocou protokolu OpenVPN s protokolom UDP ako prenosovým protokolom, ktorý je spárovaný so šifrovaním AES-256 (ďalšie informácie nájdete v popise šifrovania). Existujú aj iné protokoly, hoci OpenVPN je zvyčajne najlepšou voľbou. 

Medzi ďalšie možnosti patrí IKEv2, ktorý je vynikajúci pre mobilné pripojenie, a L2TP / IPSec, čo je dobrá voľba pre situácie s nízkym rizikom. K dispozícii je aj protokol PPTP, aj keď by sme ho neodporúčali používať (prečítajte si naše zhrnutie protokolu VPN, aby ste zistili prečo). Nakoniec je tu OpenVPN s TCP, ku ktorému sa za okamih vrátime.

ExpressVPN môže byť skladom, ale to neznamená, že je nezabezpečené. OpenVPN a AES-256 sú tajomstvom bezpečného pripojenia, a to je to, čo ExpressVPN húpa z krabice. Napriek tomu by sme radi videli nejaký zapuzdrený protokol OpenVPN, ako je ten, ktorý ponúka protokol VyprVPN (prečítajte si našu recenziu protokolu VyprVPN).. 

Napriek tomu sa nedá poprieť, že ExpressVPN je bezpečná VPN. V aplikácii nájdete rýchle odkazy na testy odkazov DNS, IP a WebRTC, ako aj ochranu pred únikom IPv6. Testovali sme pomocou nástrojov ExpressVPN, ako aj našich vlastných, a nenašli sme úniky IP, WebRTC ani DNS.. 

Torrenting s ExpressVPN

Pomocou ExpressVPN môžete ľahko torrentovať, aj keď by sme vám mali pripomenúť, že torrentovanie obsahu chráneného autorskými právami je vo väčšine krajín nezákonné. Ak však chcete plaviť sa po digitálnych moriach, ExpressVPN vás bude chrániť. V skutočnosti sa umiestnil na vrchole našej najlepšej siete VPN na účely sprievodcu torrentingom. 

Aj keď nedostatok serverov typu peer-to-peer brzdí zážitok, vysoká bezpečnosť a nekompromisná rýchlosť ExpressVPN z neho robí ideálnu voľbu na rýchle a bezpečné stiahnutie súborov torrentu.. 

Ak máte radi streamovanie filmov a televíznych relácií z, povedzme, pochybných webových stránok, ExpressVPN je tiež dobrou voľbou (prečítajte si nášho sprievodcu Kodi, ak to znie ako vaša vec). 

ExpressVPN Bezpečnosť v Číne a ďalších vysoko rizikových krajinách

Jedným z hlavných dôvodov použitia VPN je obídenie cenzorov v krajinách s vysokým rizikom, ako je Čína. Hoci internetová cenzúra je problémom vo všetkých podobách vo väčšine krajín sveta, niektoré sú horšie ako iné, pričom krajiny ako Čína, Rusko, Egypt a Irán sú obzvlášť škaredými páchateľmi.. 

Našťastie je ExpressVPN medzi našimi najlepšími sieťami VPN pre Čínu, ktoré sú schopné obísť akékoľvek množstvo cenzúry, ktorá sa mu hodí. Existujú dva dôvody, z ktorých prvý je OpenVPN s TCP. OpenVPN sa javí ako bežné internetové pripojenie, ale ak cenzor zachytí signál, keď používate UDP, môže ho monitorovať bez toho, aby o tom vedel. 

Na druhej strane TCP obsahuje potvrdenie paketu. Je to pomalšie, ale budete vedieť, či vaše balíčky idú tam, kam chcete. Ak by cenzor zachytil vaše pakety, nedostal by sa do cieľa a nedostali by ste potvrdenie. To znamená, že vaše pripojenie je chránené. 

Existujú aj ďalšie faktory, vďaka ktorým je ExpressVPN spoľahlivou voľbou vo vysoko rizikových situáciách, vrátane prepínača kill, nastavení DNS a ochrany proti úniku IPv6. Pre nás je však dokonalé utajenie vpred najdôležitejšou bezpečnostnou funkciou pre vysoko rizikové situácie. Stručne povedané, PFS chráni sieťového snoopera pred použitím jediného šifrovacieho kľúča na dešifrovanie všetkého historického prenosu. 

ExpressVPN generuje nový kľúč pri každom pripojení alebo v prípade, že ste pripojení dlhší čas, každých 60 minút. Aj keď niekto, ktorý zachytil vaše spojenie, ho mohol prelomiť, to, čo najviac videli, je hodinová história.

Čo sa týka blokov VPN, o ktorých je Čína známa, existuje len malý počet ExpressVPN, ktorý im môže zabrániť. ExpressVPN má však dlhú históriu riešenia blokov hneď, ako sa objavia. 

súkromia

100% – vynikajúce

ExpressVPN má zásady ochrany osobných údajov bez prihlásenia. V skratke to znamená, že o vás, vašej histórii prehliadania alebo pripojení k sieti VPN nevie nič. Uskutočňuje sa nejaká základná zbierka, ale ExpressVPN o tom jasne hovorí vo svojich zásadách ochrany osobných údajov, a nie iba klamstvo, aby sa dosiahol nárok „žiadne záznamy“ (pri pohľade na vás, IPVanish).

Začnime tým, čo sa nezhromažďuje. ExpressVPN nevie nič o IP adresách, ktoré sa pripájajú k jeho serverom, ani o DNS dotazoch, ktoré jeho používatelia posielajú. Stručne povedané, ExpressVPN môže vedieť, že používateľ je pripojený k jednému zo svojich serverov, ale nemá žiadne informácie o tom, kto je, k akému serveru je pripojený alebo čo robí počas pripojenia.. 

Ako už bolo spomenuté vyššie, ExpressVPN implementuje aj dokonalé utajenie vpred, čo znamená, že vaše údaje prehliadania sa obnovujú každú hodinu. Aj keď by služba ExpressVPN mala protokolovať vaše údaje prehliadania, mohla by zobraziť iba jednu hodinu týchto údajov. Pravdepodobnosť, že sa vaše údaje prehliadania zhromažďujú, je tiež veľmi nízka, vzhľadom na to, že služba ExpressVPN je založená na Britských Panenských ostrovoch. 

Britské Panenské ostrovy majú niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete, bez zákonov o uchovávaní údajov. Okrem toho bežné súdy na Britských Panenských ostrovoch nemôžu spoločnosti nútiť, aby vyrábali záznamy, na rozdiel od USA. Jediný spôsob, ako by vláda mohla vidieť vaše údaje prehliadania, je, ak príde príkaz od najvyššieho súdu Britských Panenských ostrovov, a dokonca aj vtedy, ExpressVPN má nič odovzdať. 

Teraz za to, čo ExpressVPN zhromažďuje. Keď ste pripojení k službe, ExpressVPN môže vidieť verziu aplikácie, ak bolo pripojenie úspešné alebo nie a množstvo prenesených údajov. Čas pripojenia, pôvodná adresa IP, cieľová adresa IP a história prehliadania používateľa sa však nezaznamenávajú ani nesledujú.. 

Aká bezpečná je vaša informácia s ExpressVPN?

Stručne povedané, vaše informácie sú v bezpečí s ExpressVPN. Samotná politika ochrany osobných údajov jasne uvádza všetky osobné informácie, ktoré by vás mohli identifikovať, nie sú monitorované ani ukladané spoločnosťou ExpressVPN. Okrem toho jej umiestnenie na Britských Panenských ostrovoch ponúka ochranu pred zahraničnými súdmi a zákonmi.

Čo sa týka toho, čo sa zhromažďuje, ExpressVPN vedie veľmi málo záznamov, stačí, aby pomohol v prípade, že sa vaša verzia aplikácie dostane do problémov. Táto anonymná súhrnná informácia sa používa iba na diagnostiku, nie na predaj a túto zbierku môžete dokonca vypnúť v nastaveniach ExpressVPN..

Streamovanie výkonu

100% – vynikajúce

ExpressVPN je streamujúce monštrum. Hoci jej chýbajú servery špecifické pre streamovanie, ako ponúka CyberGhost, väčšina serverových umiestnení sa rozdelí na Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. ExpressVPN sme tiež dali do rotácie so spoločnosťou Kodi a po vyskúšaní sme korunovali ako najlepšiu sieť VPN pre spoločnosť Kodi. 

Hulu a Amazon Prime Video boli na základe našich testov trochu citliví, čo by nemalo byť prekvapením (tieto služby sú vo všeobecnosti ťažké na VPN, ako môžete vidieť v našej najlepšej VPN pre Hulu a najlepšej VPN pre sprievodcov Prime Video). ExpressVPN tiež vstúpil do Disney +, BBC iPlayer a CBS All Access. 

Používanie ExpressVPN s Netflix

ExpressVPN sa s Netflixom skutočne osvojil. Testovali sme na 10 serverových umiestneniach a iba dvaja vrátili chybu servera proxy. ExpressVPN neustále prevyšuje konkurenciu v našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN pre Netflix a naše testovanie v tomto preskúmaní ExpressVPN len potvrdzuje, že. Ak hľadáte sieť Netflix VPN, nie je o nič lepšia ako sieť ExpressVPN. 

MediaStreamer

ExpressVPN sa radí na prvé miesto v našom najlepšom sprievodcovi sieťou VPN pre streamovanie, a to nielen preto, že má jednoduchý prístup k rôznym platformám. Ak je vaše pripojenie relatívne bezpečné alebo ak máte zariadenie, ktoré normálne nepodporuje VPN, môžete použiť MediaStreamer. Tento nástroj pridáva výhody VPN pre geografické spoofing bez šifrovania. 

Je to trochu ako proxy v tom, že neponúka žiadne ďalšie šifrovanie vášho pripojenia (viac informácií nájdete v našej príručke VPN vs proxy verzus Tor). Aj keď to znamená, že vaše pripojenie je menej bezpečné, znamená to tiež, že je oveľa rýchlejšie. S programom MediaStreamer môžete pomocou ľubovoľného zariadenia preniknúť do takmer akejkoľvek platformy na streamovanie v ľubovoľnom mieste. 

Umiestnenie servera

95% – vynikajúce

ExpressVPN nie je NordVPN, pokiaľ ide o umiestnenie serverov, ale bije takmer o všetkých ostatných sieťach VPN. Viac ako 3 000 serverov pokrýva 160 umiestnení VPN serverov v 94 krajinách. Bez ohľadu na to, či ste v New Yorku alebo v Keni, máte k dispozícii server VPN. 

Ďalej, všetky umiestnenia serverov podporujú OpenVPN s UDP minimálne, hoci mnohé podporujú všetky protokoly ExpressVPN.. 

Existuje veľa služieb VPN s mnohými servermi. Najpôsobivejšie je šírenie ExpressVPN. Zahŕňa mediálne centrá sveta vrátane USA, Veľkej Británie a takmer všetkých krajín Európy. Na rozdiel od iných sietí VPN má však ExpressVPN zastúpenie aj v Južnej Amerike, na Strednom východe av Afrike.

expressvpn-server-lokácie

Nie všetky tieto umiestnenia však obsahujú holé kovové servery. Skutočnosť, že ExpressVPN je však už vopred. Vzdialenejšie miesta – napríklad Monako, Ostrov Man a Srí Lanka – sa získavajú prostredníctvom virtuálnych serverov, z ktorých väčšina beží cez Holandsko. Rovnakým spôsobom VPN HideMyAss dosahuje svoju rozsiahlu sieť serverov. 

Zákaznícky servis

95% – vynikajúce

Ak potrebujete pomoc, môžete sa obrátiť na službu ExpressVPN prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu, hoci uprednostňujeme ten predchádzajúci. V priebehu nášho preskúmania sme sa natiahli k živému rozhovoru s niekoľkými časmi a vždy sme dostali rýchlu reakciu. Neboli to najtechnickejšie odpovede, ale v prípade otázok na úrovni povrchu je ten pravý chat zaujímavý. 

expressvpn-live-chatu

E-mail je tu na ťažkú ​​správu, ale budete musieť počkať niekoľko hodín, kým sa ozve späť. Aj keď je to oveľa rýchlejšie ako väčšina ostatných sietí VPN, živý rozhovor je stále najlepšou voľbou pre väčšinu otázok. Ak však chcete hovoriť s podporou na hlbšej úrovni, e-mail je možnosť. 

Možnosti kontaktu sú v poriadku, ale prostriedky na svojpomoc sa nám páčia oveľa viac. Zdroje podpory sú rozdelené do dvoch kategórií: články a pokyny na riešenie problémov. ExpressVPN sa dotýka takmer všetkých možných tém, od pokynov k nastaveniu pre váš Kindle Fire až po články o riešení problémov týkajúcich sa konkrétnych chybových kódov. 

expressvpn-Knowledgebase

Z množstva sú sprievodcovia nastavením najpôsobivejší. Aj keď ExpressVPN nemá vyhradenú aplikáciu pre platformu, na ktorú ju chcete nainštalovať, pravdepodobne obsahuje sprievodcu nastavením. To zahŕňa rozšírenie prehliadača, netradičné inštalácie systému Linux a dokonca aj sprievodcov BlackBerry. 

Videli sme veľa VPN so slušnou priamou podporou, a hoci ExpressVPN je o niečo rýchlejší a trochu dôkladnejší, priama podpora nie je lígami lepšia ako konkurencia. Zdroje svojpomoci však oddeľujú ExpressVPN od balenia.

Verdikt

Limity ExpressVPN sme testovali znova a znova a po každom vyhodnotení sme dospeli k rovnakému záveru: je to jednoducho najlepšia možnosť VPN. 

Konkurenti ako NordVPN a CyberGhost sa dostanú veľmi blízko, pokiaľ ide o rýchlosť, bezpečnosť a použiteľnosť, a dokonca porazili funkciu ExpressVPN. ExpressVPN je však stále najrýchlejší a hoci konkurencia prešla použiteľnosťou, je stále najjednoduchšie ju používať. 

Jeho chvála sme však dostatočne spievali. Ak chcete zistiť, ako sa vám páči, odporúčame vám dať výstrek ExpressVPN buď pomocou bezplatnej mobilnej skúšobnej verzie alebo 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Nezabudnite nás informovať o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

ExpressVPN – najčastejšie otázky

 • Je bezpečné používať ExpressVPN?

  Áno, používanie ExpressVPN je bezpečné. Táto VPN používa OpenVPN s šifrovaním AES-256, takže vaše pripojenie je prakticky nemožné bezva. ExpressVPN okrem toho implementuje zásady ochrany osobných údajov bez protokolov a dokonalé utajenie vpred, takže vaše návyky prehliadania poznáte iba vy..

 • Koľko stojí ExpressVPN?

  Cena ExpressVPN stojí 12,95 USD mesačne, ale môžete ušetriť predplatením na dlhšiu dobu. Napríklad ročný plán stojí 99,95 USD. Bez ohľadu na to, ktoré trvanie vyberiete, všetky plány ExpressVPN majú až päť súčasných pripojení a 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

 • Ako zrušíte ExpressVPN?

  ExpressVPN môžete zrušiť tak, že na domovskej stránke prejdete do časti „Môj účet“ a kliknete na položku „Nastavenia predplatného“. Odtiaľto môžete vypnúť automatické obnovenie, aby vám neboli účtované poplatky za ďalšie obdobie. Ak využívate pravidlá vrátenia platby VPN, musíte sa obrátiť na podporu prostredníctvom živého chatu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map