Recenzia e-VPN – Nové dieťa na bloku v roku 2020

Recenzia e-VPN

Aj keď sa ukazuje veľa sľubov, e-VPN ešte neexistuje. Tento úplne nový poskytovateľ chce urobiť veľa a urobil niekoľko vážnych krokov, aby sa tam dostal, ale bude potrebovať viac času, aby sa úplne dospelo. To znamená, že ak nájdete server blízko, pozeráte sa na veľa. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole e-VPN.


best-VPN-recenzia

e-VPN je virtuálna súkromná sieť, ktorá priťahuje zákazníkov pomocou veľkorysého bezplatného plánu a nízkej mesačnej sadzby. Nespadá však na míľu najlepších poskytovateľov VPN, pretože má niektoré z najhorších rýchlostí, ktoré sme videli, a pre používateľov je to vzrušujúce. Aj napriek tomu, že ak sa dokážete presadiť v ťažkostiach s použiteľnosťou a udržať vaše pripojenie v blízkosti domu, nájdete veľkú hodnotu.

V tomto preskúmaní e-VPN prejdeme všetko, čo sa nám páčilo a nepáčilo, keď sme strávili čas so službou. Predtým, ako vydáme verdikt, budeme diskutovať o funkciách, cenách, jednoduchosti použitia, podporovaných zariadeniach, umiestneniach serverov, rýchlosti, bezpečnosti a službách zákazníkom..

Nemyslíme si, že e-VPN je zlá, ale mohla by si nejakú prácu vyžiadať. Získate to, za čo platíte, a e-VPN vám pri každom otočení zasiahne túto správu do uší. Napriek tomu, ak dokážete čeliť jeho nedostatkom, v oblasti moolah sa dostanete dopredu.

e-VPN-Slider1

e-VPN-Slider2

e-VPN-Slider3

e-VPN-Slider4

e-VPN-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre e-VPN

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

e-VPN je ľahký na funkcie, ale má to podstatné. Svoje pripojenie môžete chrániť pomocou killswitch, čo je nástroj, ktorý v prípade, že dôjde k výpadku, zablokuje vaše pripojenie k vzdialenému serveru. Je zvláštne, že v predvolenom nastavení je zakázaná, ale môžete ju zapnúť v nastaveniach.

V súlade s e-VPN je tiež zabudovaný blokovač reklám, neexistuje však rozšírenie prehliadača ani žiadne nastavenia, ktoré s ním súvisia. Ani pri prehliadaní sme nezaznamenali žiadny rozdiel. To znamená, že nejde o blokovanie reklám alebo je zlé robiť svoju prácu. To však nie je príliš veľa, pretože blokovače reklám sú ľahko dostupné online (pozrite si naše najlepšie blokovače automaticky otváraných okien).

Tvrdí tiež, že blokátor obchádza škodlivé reklamy určené na inštaláciu únoscov prehliadača alebo ransomware. Keďže neblokovala reklamy, odporúčame vám namiesto toho použiť najlepší antivírusový softvér na ochranu pred týmito formami počítačovej kriminality. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si naše príručky o únosoch prehliadača a sprievodcoch Ransomware.

e-VPN umožňuje peer-to-peer pripojenie a torrenting, ale to nebude robiť naše najlepšie VPN pre torrenting sprievodca. V čase písania správy podporoval pripojenie P2P iba ​​jeden server, napriek tomu, že web tvrdil, že to tak bolo. Ak plánujete torrentovanie, mali by ste hľadať inde.

Mali by ste si prečítať aj naše príručky, ktoré sa zaoberajú výskytom torrentov, a tie sa zaoberajú nelegálnymi sprievodcami, aby ste sa uistili, že viete, do čoho sa dostávate.

Okrem toho je e-VPN jednoduchá. Používa sa výhradne OpenVPN, ale máte možnosť zmeniť svoj prenosový protokol na UDP alebo TCP. Okrem toho existuje možnosť „utajenia“, ktorá by mala obísť hĺbkovú kontrolu paketov.

Výkonnosť streamovania e-VPN

Výkon streamovania bol špinavý. Ignorovanie čiastkových rýchlostí e-VPN, ku ktorým sa dostaneme neskôr, je to vhodné riešenie pre prístup k obsahu uzamknutému v regióne. To sa z neho stalo Netflix a BBC iPlayer, ale opäť je príliš pomalé vytvoriť našu najlepšiu VPN pre Netflix alebo najlepšiu VPN pre BBC iPlayer zoznamy..

Nefungovalo to však s Hulu alebo Amazon Prime Video, čo je zvláštne. Zvyčajne je to naopak. Ak tam chcete získať prístup k obsahu, budete musieť použiť inú platformu, napríklad Kodi. O tom sa môžete dozvedieť v našom úplnom sprievodcovi spoločnosťou Kodi.

Prehľad funkcií online štítu e-VPN

Logo e-VPNwww.e-vpn.net

Začína od 255 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, AliPay

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
neobmedzený

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
Bezplatný plán

Obdobie vrátenia platby

Celosvetová suma servera
8

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
128-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

e-VPN je najlacnejším poskytovateľom VPN, aký sme kedy videli. Okrem veľkorysého bezplatného programu sú mesačné a polročné sadzby nízke. Pridajte k tomu neobmedzenú šírku pásma a pripojenie a služba začne vyzerať ako veľká hodnota.

Plán zadarmo nás spočiatku pozastavil. Neobmedzený bezplatný program je zvyčajne znakom škodlivého softvéru, ako môžete vidieť v našom najhoršom bezplatnom sprievodcovi VPN. To znamená, že sme naskenovali inštalátor pomocou služby Avast (prečítajte si našu recenziu v aplikácii Avast Pro) a nenašli sme žiadne stopy škodlivého softvéru.

e-VPN však zdôvodňuje svoju bezplatnú službu obmedzenými rýchlosťami. Stále získate plného klienta, zásady neprihlásenia a blokovanie reklám, nemôžete však vytvárať pripojenia P2P a vaša rýchlosť je obmedzená na 3 megabity za sekundu nahor alebo nadol. Môžete sa tiež pripojiť iba k Amsterdamskému serveru.

Plán zadarmo je dobrý, ale myslíme si, že model s obmedzenou šírkou pásma by bol lepší. V našej recenzii Windscribe sa dozviete viac o poskytovateľovi, ktorý tento koncept pribil.

Obmedzenie rýchlosti je zaujímavé, pretože spadá tesne pod odporúčané Netflix 5 Mbps pre streamovanie vo vysokom rozlíšení. Plán zadarmo vám umožní pripojiť sa na webové stránky, ktoré by boli inak geoblokované, ale boli pripravené na pomalý prehliadač.

Vyzerá to ako reklama na platený plán e-VPN, čo nie je zlá vec. Sadzby sú také nízke, že by mohli byť zadarmo. Jeho mesačné sadzby sú zlomkom v prípade NordVPN (prečítajte si našu recenziu NordVPN), ktorá je už jedným z najvýhodnejších poskytovateľov, a iba tenkou vrstvou drahého, ale pôsobivého ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN)..

Polročný plán poskytuje ešte väčšiu hodnotu. Za približne jeden mesiac v službe VyperVPN (prečítajte si našu recenziu VyperVPN) môžete získať šesťmesačný servis. Dokonca aj poskytovatelia, ako napríklad súkromný prístup na internet (prečítajte si naše hodnotenie PIA), ktorí sú lacní v porovnaní so zvyškom trhu, účtujú trojročnú sadzbu trojnásobne..

Všetky plány e-VPN navyše prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma a súčasným pripojením. Cena sa zdá byť príliš dobrá na to, aby to bola pravda, a ako uvidíme v niektorých iných častiach, tak to je. Ak máte hotovosť, zdá sa, že to nie je zlá možnosť.

Ponúka tiež sedemdňovú lehotu na vrátenie platby, takže pri jej vyskúšaní nehrozí riziko. 

Cena bude kolísať, čo je potrebné zvážiť. e-VPN neupravuje menu podľa regiónu, takže miera konverzie bude určovať, koľko zaplatíte.

Jednoduchosť použitia

V rozhraní e-VPN sa toho veľa nedeje, to však neznamená, že sa dá ľahko používať. Aj keď nájdete cestu okolo, prerušená navigácia znamená, že aplikáciu zatvoríte a znova otvoríte viac, ako by ste mali. e-VPN nie je nepoužiteľný, ale potrebuje prácu.

Registrácia a inštalácia aplikácie je jednoduchá. Na webových stránkach e-VPN zadáte e-mailovú adresu a heslo a vyberiete plán, ktorý chcete kúpiť. Po vyčkaní na zrušenie platby môžete ísť do oblasti klienta a získať inštalačných pracovníkov kliknutím na kartu „Na stiahnutie“.

e-vpn-review-sign-up

Po niekoľkých minútach budete na ceste. Na hlavnej obrazovke používateľského rozhrania sú zobrazené dve rozbaľovacie ponuky, dve tlačidlá a malá mapa, ktorá nemá žiadny praktický účel. Rozbaľovacie zoznamy sa používajú na výber vášho transportného protokolu a umiestnenia. Keď sa už rozhodnete pre výber, môžete zaistiť svoju prevádzku pomocou tlačidla „pripojiť“.

e-vpn-review-interface

Predtým, ako sa dostaneme k zlu, zamerajme sa na dobro. Máme radi hlavné rozhranie e-VPN. Získate relevantné ovládacie prvky, ktoré nie sú ohromujúce, a jednoduchý spôsob pripojenia k serverom. Servery tiež vykazujú relatívnu latenciu, ktorú sme počas testovania zistili ako väčšinou presnú. Po prihlásení sa však vyskytnú problémy.

Kliknutím na tlačidlo „Nastavenia“, ktoré sa nachádza vedľa tlačidla „Pripojiť“, sa zatvorí okno VPN a otvorí sa okno nastavení. Tam môžete zadať vlastné DNS, zapnúť killswitch a spracovať počiatočné nastavenia.

e-VPN-review-nastavenia

Od tejto chvíle sa nemôžete vrátiť k hlavnej VPN, prinajmenšom sme si to však nemysleli. Opustili sme okno nastavení, šli na panel, klikli pravým tlačidlom myši na ikonu e-VPN a vybrali sme stav, aby sme ho znova a znova otvorili. Po prečítaní sprievodcu nastavením sme zistili, že sa môžete pohybovať späť, urobíte to však prostredníctvom skrytého tlačidla, ktoré sa zobrazí, len keď naň umiestnite kurzor..

Po pripojení budete tiež vyradený z rozhrania. Môžete ho otvoriť a odpojiť, server však nemôžete zmeniť. Opäť ste nútení používať zásobník na prepínanie miest. Pokiaľ sme museli zásobník používať, zriedka sme otvorili používateľské rozhranie.

Sieť VPN môžete spravovať z panela, ale sťažuje to. Rozhranie je použiteľné, ale navigácia je prerušená. Chceme vidieť efektívnejšie prostredie z používateľského rozhrania, pretože správa ľubovoľnej aplikácie pomocou ponúk panela sa môže rýchlo stať únavnou a nepríjemnou..

Podporované zariadenia

Keby to nebolo pre podoblasti e-VPN, bolo by to ľahké zahrnúť do nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre viac zariadení. Všetky plány podporujú neobmedzený počet simultánnych pripojení, takže môžete VPN používať toľko, koľko chcete, na toľkých zariadeniach, koľko chcete..

Akýkoľvek „neobmedzený“ plán, či už ide o sieť VPN alebo inak, nás pozastaví, pretože zvyčajne existuje určitý limit na to, čo môžete urobiť. e-VPN však nemá jasné pravidlá čestného použitia, takže existuje buď limit, alebo to nie je iba v písomnej forme, alebo je plán skutočne neobmedzený.

V jej zásadách sa jednoducho uvádza, že svoj účet nemôžete zdieľať s iným používateľom a že na niečo existuje limit. Hovorí, že „jeden normálny používateľ nikdy nedosiahne tento limit“, čo je upokojujúce, ale objasnenie by prešlo dlhú cestu.

Pokiaľ ide o podporu platformy, možnosti sú obmedzené. e-VPN podporuje Windows, MacOS, Android a Linux, ale to je všetko. Sme radi, že si môžete stiahnuť súbor .apk pre netradičné zostavenia systému Android, ale nedostatok podpory pre iné zariadenia zatieni menšie stránky.

Hlavným problémom je podpora smerovača. Aj keď nie sú obavy o súčasné pripojenia, niektorí používatelia preferujú použitie VPN na svojom routeri z dôvodu pohodlia a zabezpečenia. V budúcnosti by sme radi videli ponuku e-VPN.

Umiestnenie servera

e-VPN má menej spoločného s CyberGhostom (prečítajte si našu recenziu CyberGhost) a viac s spoločným štítom mySteganos Online Shield (prečítajte si našu recenziu online štítku mySteganos). Sieť servera je žalostne malá, čo ukazuje obmedzenia lacného poskytovateľa.

Existuje celkom osem možností. V Holandsku sú dve, platená a bezplatná verzia, ale mimo nej každá krajina získa jeden server. Môžete sa pripojiť k Holandsku, Singapuru, Veľkej Británii, USA, Rumunsku, Švédsku a Austrálii.

Tiež nás zmiatli miesta. Južná Amerika a Afrika sú miesta s výpadkom prúdu, v Ázii je jediný server a vzdialené miesta sa ignorujú. Naše európske publikum má niekoľko možností, ale všetci ostatní ostávajú v chlade.

Nezdá sa však, že by to tak vždy bolo. Pri rozhliadaní online sme zistili, že e-VPN v minulosti poskytoval komplexnejší zoznam serverov. Pokúsili sme sa o podporu v tomto probléme, ale ako uvidíte v nadchádzajúcej časti „služby zákazníkom“, neodpovedala na žiadne otázky.

Všetko, čo musíme urobiť, je to, čo je v aplikácii a zverejnené na webových stránkach e-VPN. V čase písania správy existuje iba osem miest, z ktorých dve sú v Holandsku.

rýchlosť

e-VPN má priepastné rýchlosti. Vďaka tomu budú najrýchlejší poskytovatelia VPN vyzerať o to lepšie a jesť viac ako polovicu rýchlosti nechráneného sťahovania na najlepšom mieste. Pokiaľ zostávate v rovnakej krajine, je to použiteľné, ale nie ideálne.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)9122,3711,46
Spojené štáty4742,809.15
Spojene kralovstvo11315.635,31
Švédsko1294.264,61
Singapore2730,970,43
Austrália21613,382,35

Rýchlosti sťahovania sú veľmi hrozné. V porovnaní s IPVanish (prečítajte si našu recenziu IPVanish), ktorá udržuje blízko nechránených rýchlostí, sú výsledky e-VPN trapné. Naša nechránená rýchlosť bola taká rýchla, že výsledky nevyzerali príliš zle, ale predstaviť si scenár, v ktorom ste nútení spojiť sa s nechránenými rýchlosťami, nie je ťažké..

Nemáte ani možnosti a to zvyšuje rýchlosť. Ste obmedzení na to, aby ste zostali blízko domova, aby ste dosiahli rozumné výsledky, ale iba s ôsmimi miestami vám zostáva veľa možností. Ak máte určitú vzdialenosť, aby ste ju dosiahli, vzdáte sa rýchlosti.

Z tohto dôvodu sa z neho nestane najlepšia sieť VPN pre sprievodcu streamovaním. Naše výsledky sú vyššie ako odporúčanie 5 Mbps od spoločnosti Netflix pre streamovanie v HD, s výnimkou Singapuru, ale nižšie výsledky získate, ak nechránená rýchlosť bude pomalšia.

Toto je zvláštne kvôli menšiemu šifrovaniu e-VPN. Pri používaní AES-128 – o ktorom budeme hovoriť v nasledujúcej časti – očakávame vyššie rýchlosti. Vzhľadom na naše výsledky je však zrejmé, že 128-bitové šifrovanie je nevyhnutnejšie ako čokoľvek iné. 

Jedinou výplatnou kvalitou je latencia, ktorá zostáva relatívne nízka. Aj keď je stále zlá voľba pre najlepšiu sieť VPN pre hranie hier, výsledky nie sú zlé.

Zriedka nájdeme poskytovateľa, ktorý spravuje menej ako 1 Mbps nahor alebo nadol pre akékoľvek miesto, ale e-VPN ukazuje, že je to možné. Aj keď ho budete môcť používať s ultrarýchlym pripojením na internet, myslíme na najlepší scenár. Pre väčšinu používateľov bude e-VPN zápasiť so základnými internetovými úlohami.

zabezpečenia & súkromia

e-VPN tvrdí, že poskytuje „vojenské šifrovanie“ a podrobnosti zálohujú. Vaše pripojenie začína prenosom RSA so 4096 bitmi, aby ste otvorili šifrovaný tunel zabezpečený AES-128-bitovým GCM. Pokiaľ ide o „vojenskú úroveň“, všetko sa kontroluje. AES je jedným z najbezpečnejších šifrov na použitie.

Ak to pre vás bolo bláznivé, prečítajte si našu príručku zabezpečenia VPN.

Kľúčový rozdiel medzi poskytovateľmi e-VPN a ultravysokými poskytovateľmi, ako je napríklad TorGuard (prečítajte si našu recenziu TorGuard), je veľkosť kľúča. e-VPN používa 128-bitový kľúč AES, ak je priemyselným štandardom 256-bitový kľúč. To znamená, že kľúč má polovičnú veľkosť, čo uľahčuje útok hrubou silou.

To však neznamená, že to má nejaký efekt v skutočnom svete. AES má pevnú veľkosť bloku 128 bitov a rozdiel medzi veľkosťami kľúčov nemení skutočný šifrovací algoritmus. 128-bitový AES jednoducho znamená, že je menej kôl miešania.

Čo sa týka praktických dôsledkov používania menšej veľkosti kľúča, nie je potrebné si všimnúť. 128-bitové kľúče AES poskytnú rýchlejšie časy, pretože kľúč musí prejsť menším počtom kôl. Z hľadiska bezpečnosti by to nemalo mať žiadny význam.

Rovnako ako AirVPN (prečítajte si našu recenziu AirVPN), e-VPN používa výlučne OpenVPN. Transportný protokol môžete zmeniť na UDP alebo TCP, ale nemôžete zmeniť protokol pripojenia. E-VPN však obsahuje tajné nastavenie protokolu TCP, ktoré by malo pomôcť obísť prísne brány firewall, čo je bežná funkcia medzi našimi najlepšími službami VPN pre Čínu..

Podporuje IPSec aj na Androide, ale iné platformy sú obmedzené na OpenVPN.

Uskutočnili sme sériu testov na úniky DNS, WebRTC a IP a e-VPN priniesla pozitívne výsledky. Použitie OpenVPN zabezpečí, že žiadna z vašich informácií nebude únikom.

Ochrana súkromia e-VPN

Krátke, ale dôkladné pravidlá ochrany osobných údajov nás uisťujú, že e-VPN neuchováva protokoly. Na stránke produktu je tiež omietnutých viac príspevkov „bez prihlásenia“. Poskytovatelia ako HideMyAss (prečítajte si našu recenziu na HideMyAss) však toto tvrdenie pre každého pokazili. Zásady ochrany osobných údajov môžu tvrdiť, že sa neprihlasuje, ale to neznamená, že poskytovateľ hovorí pravdu.

To znamená, že sme naklonení veriť e-VPN. Ako menší poskytovateľ viazaný novým všeobecným nariadením o ochrane údajov je nepravdepodobné, že sa vaše informácie zaznamenávajú. Zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že e-VPN „nezhromažďuje informácie o aktivite používateľov, IP adresách používateľov, využití šírky pásma používateľa ani časoch prihlásenia a odhlásenia používateľa.“

Zhromažďujú sa a ukladajú sa niektoré štandardné informácie, napríklad vaša e-mailová adresa a heslo, ale aj vaše fakturačné údaje sa neevidujú. Zdroj tretej strany, ktorý je zmluvne povinný zachovávať dôvernosť vašich informácií, ich ukladá. e-VPN sa ničoho nedotýka.

To znamená, že s e-VPN môžete byť anonymní. Musíte iba uviesť e-mailovú adresu a môžete platiť bitcoinmi. Za predpokladu, že vaše informácie nie sú skutočne prihlásené, a nemáme dôvod domnievať sa, že e-VPN môže spôsobiť, že zmiznete online..

Zákaznícky servis

Zákaznícky servis je slabou stránkou e-VPN. Existuje niekoľko možností svojpomoci a hoci je k dispozícii priama podpora, nie je to ideálne. Väčšina svojpomocných opatrení je zameraná na nastavenie aplikácií.

V oblasti klienta sú k dispozícii dve hlavné karty podpory: „sprievodcovia nastavením“ a „časté otázky“. Sprievodca nastavením je dôkladný, ale neslúži na určitý účel. V podstate ide o návod, ako pracovať inštalátor a ako používať rozhranie.

e-vpn-review-setup-vodítka

Hlavnou formou svojpomoci je sekcia FAQ. Je to však obmedzené. e-VPN ponúka osem článkov, z ktorých mnohé pokrývajú základné témy, napríklad aktualizáciu predplatného a nájdenie používateľského mena a hesla.

e-vpn-review-FAQ

Mimo týchto základných tém je potrebné priamo kontaktovať e-VPN. Ponúka e-mailovú podporu bez časového rámca, kedy sa k vám dostane podporný agent.

Poslali sme skúšobný e-mail, e-VPN sa o niečo cez deň vrátila. Naša otázka bola jednoduchá a vyžadovala jednoduchú odpoveď, takže tu nemáme žiadne sťažnosti. Bolo to však dosť jednoduché, že by to malo byť pokryté vedomostnou základňou, ktorá nebola. 

Existuje aj e-mailová adresa, ktorú nájdete na päte webovej stránky, ale ktorá neguje systém sledovania vstupeniek, ktorý má e-VPN v oblasti klienta..

Verdikt

e-VPN je malý poskytovateľ, ktorý má rastúce bolesti. Aj keď si myslíme, že existuje zámer poskytnúť lacnú VPN s vynikajúcou bezpečnosťou, vykonávanie koncepcie je potrebné pri výbere servera, rýchlosti a použiteľnosti..

S aktualizáciami by e-VPN bola sila, s ktorou sa počíta v priestore VPN. V súčasnej podobe je to však iba poskytovateľ, ktorý sa snaží nájsť nohy v mori vynikajúcich možností. Ak chcete nájsť lepšiu službu, odporúčame vám prečítať si naše ďalšie recenzie VPN.

Čo si myslíte o e-VPN? Zaregistrujete sa a vyskúšate to? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map