Recenzia CyberGhost – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia CyberGhost

CyberGhost je už niekoľko rokov jednou z našich obľúbených sietí VPN a po tejto najnovšej aktualizácii nášho prehľadu CyberGhost nevidíme dôvod na to, aby sme ho z tohto zoznamu odstránili. Je dosť rýchly, dostane sa do Netflixu a je úplne lacný. Prečítajte si všetky podrobnosti tu.


CyberGhost-Slider1

CyberGhost-Slider2

CyberGhost-Slider3

CyberGhost-Slider4

CyberGhost-Slider5

predchádzajúca

Ďalšie

CyberGhost VPN je obľúbená tu na Cloudwards.net a ponúka službu, ktorá si zaslúži náš najlepší sprievodca VPN a za nízku cenu. Aj keď VPN chýba v niekoľkých oblastiach, CyberGhost môže stále ísť proti najlepším z nich a vyjsť bez zranenia. V tejto aktualizovanej recenzii služby CyberGhost sa ešte raz pozrieme na túto službu, aby sme zistili, či je stále na rovnakej úrovni.. 

Zaregistrovali sme sa do účtu inkognito, aby sme mohli posúdiť jeho vlastnosti, ceny, bezpečnosť, súkromie, rýchlosť a ďalšie. Od vytvorenia účtu až po pripojenie sme spustili CyberGhost cez žmýkačku, aby sme zistili, či je pre vás to pravé VPN.. 

Pre väčšinu ľudí je odpoveď áno. Aj keď existujú malé problémy, spoločnosť CyberGhost zahanbuje väčšinu ostatných poskytovateľov VPN. Našťastie za to nemusíte brať ani slovo. CyberGhost ponúka jednodňovú bezplatnú skúšobnú verziu a 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže si môžete službu vyskúšať sami..

Recenzia videa CyberGhost

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre CyberGhost

Vlastnosti

CyberGhost je plnený po okraj pomocou funkcií. Aj keď v službe VPN chýbajú niektoré z dobrôt, ktoré ste videli s programami NordVPN a Surfshark, zoznam je stále pôsobivý (prečítajte si našu recenziu Surfshark). Od automatizácie vášho zážitku z VPN po ochranu vášho torrentingu obsahuje CyberGhost funkciu takmer pre všetko.  

Počnúc základmi obsahuje CyberGhost prepínač zabíjania, ktorý v prípade zlyhania siete VPN automaticky zablokuje vaše internetové pripojenie. Prepínač kill je bohužiaľ univerzálny pre vaše plné pripojenie. Prepínač zabíjania nemôžete nastaviť na konkrétne aplikácie, ako je tomu u Astrill (prečítajte si našu recenziu Astrill). 

Medzi ďalšie bezpečnostné funkcie patrí ochrana proti úniku DNS – viac informácií o zabezpečení v oddiele „Zabezpečenie“ nižšie a vynútený IPv4. Pri používaní OpenVPN je tiež možné nastaviť port CyberGhost na výber portu. Toto nastavenie je užitočné najmä pri hoteloch a letiskách WiFi, a preto sa CyberGhost radí medzi najlepšie VPN pre cestujúcich.

cyberghost-funkcie

CyberGhost VPN obsahuje aj formu rozdeleného tunelovania, aj keď nie rovnakým spôsobom ako PureVPN (prečítajte si našu recenziu PureVPN). Rozdelený tunel je zameraný výlučne na váš prehliadač, takže si môžete vybrať, ktoré webové stránky používajú tunel VPN a ktoré nie. Radi by sme videli rozdelené tunelovanie aj pre aplikácie. 

Prípad použitia pre aplikácie je omnoho širší. Napríklad môžete chcieť spustiť svojho torrent klienta cez VPN, zatiaľ čo vaša online záloha nebude ovplyvnená. Prípad použitia prehliadačov je omnoho obmedzenejší. Mohli by ste si zabezpečiť pripojenie k jednému webu a nechať iné nechránené, ale to nemá takmer také praktické využitie ako tunelovanie s rozdelením aplikácií.. 

Torrentovacie a streamovacie servery

CyberGhost vždy rozdelil svoje servery podľa ich účelu a najnovšia iterácia sa nelíši. V aplikácii si môžete zvoliť prehľadávanie všetkých serverov alebo prehľadávanie serverov špeciálne na streamovanie alebo torrentovanie. Aj keď tieto miesta môžete použiť na všeobecné prehliadanie, sú vytvorené s ohľadom na tieto účely. 

cyberghost-torrenting-servery

Nevieme, čo sa CyberGhost deje v zákulisí, aby sme označili niektoré servery ako „na torrenting“ alebo „na streamovanie“. Druhá kategória zobrazuje špecifickú službu streamovania, pre ktorú je server optimalizovaný. Zdá sa však, že lokality torrentingu sa nijako nelíšia od bežných miest, aspoň v aplikácii. 

Aj keď nám nevadí, že sú niektoré segmenty rozčlenené, CyberGhost s týmto systémom mohol urobiť viac. Napríklad spoločnosť NordVPN má k dispozícii servery Double-VPN a VPN-over-Tor pre maximálnu bezpečnosť na torrentoch (prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN). To by sme od CyberGhostu radi videli. 

Nové funkcie v CyberGhost 7

Ako sa dostaneme do časti „užívateľská prívetivosť“ nižšie, CyberGhost urobil od svojej verzie 6 veľa zmien. Okrem úplne prepracovaného rozhrania je do novej aplikácie zabalených niekoľko doplnkov, ktoré vám pomôžu váš prehliadač bez reklám a pomoci v súkromí online mimo používania siete VPN.

Na karte „Funkcie pripojenia“ máte možnosť vynútiť HTTPS vo vašom prehliadači, blokovať online sledovače, blokovať škodlivé webové stránky, komprimovať údaje webových stránok a blokovať online reklamy. Zvyčajne tieto funkcie fungujú dobre. Obzvlášť nás zaujímajú funkcie kompresie údajov a HTTPS všade. 

cyberghost-pripojenie-nastavenia

Niektoré sú však menšie verzie iného softvéru. Napríklad, CyberGhost môže blokovať škodlivé webové stránky, ale to vás nechráni pred škodlivým stiahnutím alebo útokmi založenými na prehliadači prostredníctvom dôveryhodných adries URL. Je to pekná funkcia, ale špecializovaný zabezpečený antivírus robí oveľa lepšiu prácu. 

Inteligentné pravidlá

Okrem funkcií pripojenia má CyberGhost 7 aj zoznam „inteligentných pravidiel“, ktoré môžete určiť v aplikácii. V zásade vám tieto pravidlá umožňujú automatizovať rôzne aspekty siete VPN mimo pripojenia pri spustení počítača (aj keď je to tiež súčasťou). 

Nastavenia spustenia vám umožňujú zvoliť, či sa má CyberGhost spustiť pri štarte počítača, ako aj s akým umiestnením by sa mal pripojiť a či sa má aplikácia po nadviazaní pripojenia spustiť. To je pre kurz rovnocenné s väčšinou elitných sietí VPN, ale CyberGhost ide o krok ďalej. Môžete tiež aktualizovať na základe vašej siete Wi-Fi a konkrétnych aplikácií. 

cyberghost-smart-pravidlá

Napríklad môžete nastaviť, aby sa CyberGhost automaticky pripojil, keď používate sieť WiFi, ktorú nerozpozná, alebo keď spustíte prehliadač Chrome (prečítajte si našu recenziu v prehliadači Google Chrome). Tieto nastavenia automatizácie zásadne nemenia spôsob, akým CyberGhost funguje ako VPN, aj keď ide o veľkú pomoc pri ľahkom používaní.. 

Prehľad funkcií CyberGhost

Logo CyberGhostwww.cyberghostvpn.com

Začína sa od 275 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
7

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
1 deň

Obdobie vrátenia platby
45 dní

Celosvetová suma servera
6100+

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, IKEv2

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

CyberGhost je jednou z najlacnejších sietí VPN v okolí, ale iba ak sa prihlásite na odber na dlhú dobu. Mesačná sadzba je priepastná. Aj keď nie je taká drahá ako Astrill alebo Hide.me, mesačná cena CyberGhost je dokonca vyššia ako cena ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu na Hide.me). Ak sa chcete prihlásiť na odber CyberGhost, tým dlhšie, tým lepšie.  

Za 13 dolárov mesačne stojí za to CyberGhost, ale cena nie je ideálna. Našťastie môžete ušetriť veľké nákupom pár rokov vopred. Cena sa postupne predlžuje. Jeden rok je menej ako polovica ceny bežného mesačného predplatného. Ak pôjdete tri roky, mesačná cena klesne na menej ako 3 doláre mesačne.

Bez ohľadu na to, ktoré trvanie vyberiete, budete mať možnosť chrániť až sedem zariadení. Sedem je maximálny počet zariadení vo vašom účte, bez ohľadu na to, či všetky aktívne používate alebo nie. 

Aj keď všetky siete VPN implementujú limit simultánneho pripojenia, zvyčajne si môžete aplikáciu stiahnuť na ľubovoľný počet zariadení. Vzhľadom na to by sme chceli do svojho účtu nejakým spôsobom pridať ďalšie zariadenia, ak ich potrebujete, napríklad ponuky TorGuard (hoci, ako môžete vidieť v našej recenzii TorGuard, táto služba má svoje vlastné problémy). 

Jedinou doplnkovou ponukou, ktorú CyberGhost ponúka, je vyhradená IP, ktorú si môžete kúpiť pre New York, Chicago, Londýn, Paríž, Frankfurt alebo Montreal. Avšak za 5 dolárov mesačne to nie je najlepšie riešenie. 

Pokiaľ ide o platby, CyberGhost prijíma kreditné karty, PayPal a bitcoiny. Aj keď sú to štandardné možnosti pre sieť VPN, radi by sme dostali nejaké regionálne platobné možnosti a ešte viac možnosť platby v hotovosti (pre sieť VPN, ktorá prijíma hotovosť, si prečítajte hodnotenie Mullvad). CyberGhost stále ponúka anonymnú platbu bitcoinmi, takže sa nemôžeme sťažovať príliš veľa. 

Má CyberGhost bezplatnú skúšobnú verziu?

Ak ste na plote, CyberGhost ponúka bezplatnú skúšobnú verziu – a tiež veľkorysú záruku vrátenia peňazí – takže si ju môžete vyskúšať sami. Bezplatná skúšobná verzia je veľmi obmedzená, čo vám umožňuje používať aplikáciu pre počítače na jeden deň alebo mobilnú aplikáciu na týždeň. Kreditnú kartu však nemusíte zaznamenávať, takže proces je bez rizika.

Odporúčame vám však skutočne kúpiť CyberGhost, aby ste ho vyskúšali, pretože VPN má vynikajúce pravidlá pre vrátenie platby. Ak si kúpite rok alebo viac, máte celých 45 dní na to, aby ste si to rozmysleli, čo je viac ako to, s čím získate takmer všetky ostatné VPN v okolí. 

Pokiaľ ide o mesačné predplatné, je tu veľká výzva. Ak si kúpite mesiac, máte len dva týždne na to, aby ste zmenili názor. Vzhľadom na to, že tri zo štyroch plánov ponúkajú vrátenie 45 dní, je táto politika iba mätúca. Hoci si ceníme viac času na dlhodobé predplatné, uprednostnili by sme paušálnu politiku vrátenia platby za všetky mesiace..

Užívateľská prívetivosť

CyberGhost si príde na svoje, keď ho začnete používať. Nie je to také efektívne ako ExpressVPN alebo ako husté nastavenie ako AirVPN, namiesto toho vytvára strednú cestu medzi použiteľnosťou a funkčnosťou. Zo všetkých zmien z CyberGhost na 6 až 7 je najdôležitejšie prepracované rozhranie. 

Začnime však registráciou. Neexistujú žiadne otázky o tom, kam si kúpiť predplatné. Zdá sa, že CyberGhost vždy prevádzkuje nejaký druh, s tlačidlami, ktoré znižujú zľavu na viacerých miestach na celom webe. Po zadaní niektorých základných informácií a spôsobu platby budete presmerovaní na webový panel. 

cyberghost-web-dashboard

Vo väčšine prípadov je bezpečné tieto webové portály ignorovať, ale budete chcieť venovať pozornosť webovým serverom CyberGhost. Ako je uvedené v sekcii „Ceny vyššie“, musíte zariadenie zaregistrovať, aby ste ho mohli používať. Na webovom paneli sa tak stáva. 

Webový panel slúži aj ako rozbočovač pre všetkých inštalačných pracovníkov CyberGhost a ponúka niekoľko nastavení, ako sú napríklad servery DNS, ktoré chcete používať.. 

Ako používať CyberGhost

Po zaregistrovaní zariadenia a stiahnutí aplikácie sa môžete okamžite pripojiť. Klient CyberGhost Windows sa spustí v zásobníku a zostane tam, ak ho chcete. Na rozdiel od aplikácie PIA však môžete aplikáciu odpojiť z lišty pretiahnutím do inej časti obrazovky (prečítajte si našu recenziu PIA)..

cyberghost-zásobník-aplikácie

Toto zobrazenie je veľmi podobné zobrazeniam ExpressVPN, jednoducho ukazuje server, ku ktorému ste pripojení, a veľký prepínač „zapnuté“. Okrem toho, že máte základné nastavenia a svoje obľúbené servery, to je všetko, čo môžete urobiť s aplikáciou na lište. CyberGhost príde na svoje po rozšírení, čo môžete urobiť kliknutím na žltú šípku vedľa servera. 

cyberghost-expandovaným pohľad

Po rozšírení môžete zobraziť všetky servery v sieti CyberGhost, prehľadávať streamingové a torrentovacie servery, konfigurovať nastavenia a povoliť funkcie pripojenia. CyberGhost dokonca ide tak ďaleko, aby zobrazoval zaťaženie a vzdialenosť každého servera vzhľadom na vašu polohu, takže je ľahké vybrať pre vás ten najlepší.. 

Ak si neželáte vybrať, vždy môžete dvakrát kliknúť na krajinu, ku ktorej sa chcete pripojiť, a CyberGhost vykoná ťažké zdvíhanie. Na rozdiel od niektorých iných poskytovateľov sietí VPN môžete ľahko prepínať medzi umiestneniami bez toho, aby ste sa museli odpojiť (prečítajte si naše hodnotenie VPNArea, ktoré nie je možné). 

Zo všetkých služieb VPN, ktoré sme testovali, je ich použitie také jednoduché ako CyberGhost. Hoci CyberGhost nie je tak efektívny ako ExpressVPN, kombinuje úplnú funkčnosť a dostupnosť do jednej aplikácie, čo je pôsobivý výkon. 

rýchlosť

CyberGhost je rýchla VPN, ktorá v našom najrýchlejšom sprievodcovi VPN dokonca prikývne. Nie je to však také isté ako s ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN). Aj keď ExpressVPN môže zostať rýchly bez ohľadu na to, kde tunelujete alebo aký protokol používate, CyberGhost má určité špecifické požiadavky. 

umiestneniaping
paniStiahnuť ▼
MbpsNahrať
MbpsAverage9557.8116.51
nechránený846020.54
Chicago (najlepšie umiestnenie)1569,4320,47
New York4285.0418.68
Holandsko11232.214.68
švajčiarsko12625.0314,38
Japonsko18077.3314.35

Dostaneme sa k tomu, ako vytlačiť najvyšší výkon z CyberGhost za minútu. Zatiaľ si rozoberieme niektoré čísla. S nechránenou rýchlosťou sťahovania 460 Mb / s sme pri používaní OpenVPN nikdy s CyberGhostom nedosiahli viac ako 100 Mbps. Je to výrazný pokles, aj keď sme zistili, že rýchlejšie pripojenia majú zvyčajne väčšie straty ako tie pomalšie. 

Pri výbere miest na porovnanie sme mali možnosť vybrať si servery sami, ale nechali sme CyberGhost zvoliť konkrétny server pre každé miesto. Jedinou výnimkou bolo umiestnenie v New Yorku, a to sa ukazuje. Ručne sme vybrali server v New Yorku, aby sme ho porovnali s umiestnením v Chicagu, ktoré CyberGhost odporučil mimo bránu. 

Zdá sa, že CyberGhost uprednostňuje latenciu pred zaťažením. Pri výbere nášho umiestnenia v New Yorku sme servery filtrovali podľa zaťaženia a vybrali si ten najmenší. 

Nie je prekvapením, že toto miesto sa stalo naším najlepším hráčom, napriek tomu, že má vyššiu latenciu, ako odporúča CyberGhost. To je relatívny posun. Latencia bola dobrá v rôznych lokalitách, a preto CyberGhost urobil našu najlepšiu sieť VPN pre herných sprievodcov. 

Môžeme zhromaždiť, že je najlepšie zvoliť konkrétny server CyberGhost, skôr než nechať aplikáciu zvoliť. Týmto spôsobom môžete pri používaní OpenVPN vyťažiť maximum zo služby. Ak však využívate IKEv2, CyberGhost je pomerne rýchly cez všetky karty. 

Ako sme vykonali testy rýchlosti CyberGhost

Ako pri všetkých našich recenziách VPN, aj v tomto prípade sme vykonali testy rýchlosti pomocou protokolu OpenVPN s protokolom UDP. Aj keď OpenVPN nie je vždy tou najrýchlejšou voľbou, je univerzálna medzi takmer všetkými sieťami VPN, preto používame na porovnávanie poskytovateľov. Ako sme videli s programom CyberGhost, protokol robí rozdiel. 

Pre naše vlastné porovnanie sme tiež vykonali niekoľko testov s použitím možnosti „automatický výber“ pre protokol, čo je podľa našich výsledkov podozrenie na IKEv2. Tieto rýchlosti boli omnoho rýchlejšie a miesta, ako je Švajčiarsko, dosiahli na konci sťahovania vecí viac ako 100 Mbps. 

Ak sa nachádzate v krajine s nízkym rizikom, odporúčame vám rýchlosť IKEv2. Ak sa však obávate o bezpečnosť, OpenVPN je stále vaša najlepšia stávka.

Nie je to však tak, že OpenVPN je vo všetkých smeroch výrazne pomalší. Niektoré miesta boli z hľadiska rýchlosti sťahovania dosť blízko a takmer rovnako z hľadiska latencie a odovzdania. OpenVPN je väčšinou bezpečný a rýchly, ale ak máte problémy s konkrétnym miestom, prechod na IKEv2 môže pomôcť. 

zabezpečenia

95% – vynikajúce

CyberGhost ponúka to najlepšie v zabezpečení VPN, spárovanie OpenVPN so šifrovaním AES-256 (viac informácií nájdete v našom popise šifrovania). VPN však neprišla tak po vybalení. CyberGhost štandardne používa IKEv2, aspoň v USA, pravdepodobne na dosiahnutie vyšších rýchlostí. Rozdiely medzi IKEv2 a OpenVPN môžete vidieť v prehľade našich protokolov VPN. 

cyberghost-security-nastavenia

Nemôžeme však potvrdiť, že IKEv2 je predvolený po celom svete. CyberGhost má možnosť „automatický výber“ povolenú mimo poľa, čo pre nás znamenalo IKEv2. Je však možné, že protokol OpenVPN je výberovým protokolom vo vysoko rizikových krajinách, ako je Čína. Bez ohľadu na to je najlepšie prepnúť na OpenVPN ručne. 

Mimo nastavení protokolu môžete povoliť ochranu pred únikom DNS a blokovať pripojenia IPv6, ale to je všetko. Boli by sme radi, keby sme videli určitý druh zapuzdreného protokolu OpenVPN, napríklad ponuky spoločnosti VyprVPN, najmä ak sa pripájate vo vysokorizikovej krajine (prečítajte si našu recenziu VyprVPN). Bohužiaľ, CyberGhost neponúka nič také.  

S povolenou ochranou proti úniku DNS sme spustili sériu testov úniku údajov pre DNS, IP a WebRTC a CyberGhost sa vrátil čistý na všetkých frontoch. V aplikácii bohužiaľ nie sú žiadne nastavenia DNS. Pomocou webového rozhrania však môžete určiť, ktoré servery DNS chcete používať.  

Spravidla sú našimi bezpečnostnými sťažnosťami nitpicks. CyberGhost je vysoko zabezpečená sieť VPN, ktorá je viac než schopná chrániť vaše údaje prehliadania. Naše problémy sú prítomné, ale nijakým spôsobom neovplyvňujú celkovú bezpečnosť služby. Pokiaľ v nastaveniach prejdete na OpenVPN, budete v poriadku. 

súkromia

90% – výborne

CyberGhost má veľmi dôkladnú politiku ochrany osobných údajov, aj keď v hornej časti jasne zobrazuje kritické podrobnosti. Skôr než jednoducho povedať, že ide o službu „no-logs“, CyberGhost načrtáva, čo konkrétne neshromažďuje na začiatku. Týmto spôsobom sa nemusíte prechádzať celým zákonným žargónom, aby ste vedeli, že ste chránení. Stále sme to však urobili a CyberGhost je dosť presvedčivý. 

Stručne povedané, CyberGhost o vás nič nevie. Všetky aspekty vášho internetového pripojenia sú súkromné ​​vrátane vašej adresy IP, histórie prehliadania, trvania prehliadania a cieľovej adresy IP. CyberGhost dokonca nemá zaznamenané informácie o platbe. Toto sa rieši výlučne prostredníctvom spracovateľov platieb tretích strán. 

Pokiaľ ide o používanie VPN, CyberGhost nemá nič. Ak by vládna agentúra klepala, najviac by dokázali dokázať, že ste sa prihlásili na odber služby VPN, a že tento dôkaz by si vyžadoval aj získanie platobných informácií od spracovateľa tretej strany.. 

To používa VPN. CyberGhost zhromažďuje niektoré údaje, keď sa zaregistrujete k účtu a používate jeho stránku. To zahŕňa vašu adresu, meno a e-mailovú adresu. Tieto informácie sa nepredávajú ani nezdieľajú s nikým iným a nemôžu byť spojené s vaším využívaním služby (CyberGhost nemá na prednej strane zaznamenané žiadne záznamy). Stále sme však videli, ako VPN strácajú menej osobných informácií. 

V najhoršom prípade mohol niekto vidieť nanajvýš – že ste prihlásený na odber CyberGhost, spolu s vašou e-mailovou adresou a fyzickou adresou. Je to omnoho lepšie ako VPN IPVanish a Buffered VPN, aj keď stále nie je ideálne. Ešte viac sa to týka toho, že CyberGhost má sídlo v Rumunsku. 

Pokiaľ ide o internetovú cenzúru, Rumunsko je podobné USA, má mierne obmedzené obmedzenia reči, webového dohľadu a torrentu. Stále nie je súčasťou žiadnej významnej spravodajskej skupiny a má v knihách pevnú legislatívu o ochrane súkromia, takže Rumunsko je pre umiestnenie CyberGhostu lepšou voľbou ako väčšina krajín.. 

Streamovanie výkonu

95% – vynikajúce

S CyberGhostom sme narazili na niektoré problémy so streamovaním, ale nie spôsobom, ktorý by ste mohli očakávať. Koniec koncov, CyberGhost je jednou z najlepších streamingových sietí VPN okolo. Začali sme so streamingovými servermi a používali sme server optimalizovaný pre platformu, ku ktorej sme sa pokúšali dostať, ak je k dispozícii.

To však spôsobilo určité problémy. Podarilo sa nám získať prístup k sieťam Netflix, Hulu, BBC iPlayer a Amazon Prime Video, ale pripojenie sa pred načítaním prúdu často nepodarí (našťastie žiadne chyby servera proxy, našťastie).

Pri manuálnom výbere servera bol zážitok zo streamingu omnoho lepší, čo ukazuje, prečo sa spoločnosť CyberGhost dostala do našej najlepšej príručky VPN pre sprievodcov Hulu a Amazon Prime Video..

Aj keď to nemôžeme potvrdiť, predpokladáme, že záťaž na streamovacích serveroch je pomerne vysoká, pretože prechod na server s menšou záťažou vyriešil naše problémy. Streamovacie servery fungujú na základe našich testov. Ak však s nimi máte problémy, pravdepodobne je najlepšie vybrať server manuálne.

CyberGhost S Netflixom

Jedinou výnimkou bol Netflix. Dokonca aj so serverom na streamovanie sa nám podarilo ľahko preniknúť do platformy, vďaka čomu sa CyberGhost stal vynikajúcou sieťou VPN pre sieť Netflix. Možno má Netflix sofistikovanejšiu kompresiu videa, alebo možno to bolo len hlúpe šťastie. V oboch prípadoch sme sa s Netflixom nestretli, bez ohľadu na to, či sme si vybrali vlastný server alebo použili server optimalizovaný pre platformu..

Umiestnenie servera

100% – vynikajúce

Od nášho posledného preskúmania CyberGhost bolo ťažké rozšíriť svoju sieť serverov. V súčasnosti je v sieti viac ako 6 100 serverov – presne 6 174 v čase písania – rozmiestnených na 112 miestach v 89 krajinách. Je to viac ako sieť spoločnosti NordVPN a dokonca sa zasekáva na pätkách HideMyAss.

Nie všetky tieto miesta sú skutočné. CyberGhost posilňuje svoju sieť virtuálnymi servermi, ktoré sú pre VPN stále častejšie. Našťastie sú virtuálne servery iba vo veľmi vzdialených lokalitách, ako sú Bahamy a Grónsko. Prevažná väčšina serverov v sieti CyberGhost je fyzická.

Ak sa server nenachádza na požadovanom mieste – je to nepravdepodobný, ale je to možné – môžete požiadať o nové umiestnenie na stránke stavu servera CyberGhost. Na stránke so stavom servera ponúka CyberGhost aj nástroj na nájdenie najlepšieho servera pre vašu polohu, ktorý obsahuje krok, v ktorom môžete určiť, či sa pokúšate odomknúť konkrétnu streamovaciu platformu..

Zákaznícky servis

90% – výborne

Na webovom portáli CyberGhost si budete chcieť ponechať kartu, a to nielen na pridanie nových zariadení, ale aj na prístup do oblasti podpory zákazníkov. Tam môžete rýchlo poslať správu tímu podpory CyberGhost a prehliadať obľúbené články z databázy znalostí.. 

cyberghost-dashboard-support

Kliknutím na tlačidlo „ďalšie články“ sa nepríjemným spôsobom dostanete na stránku Časté otázky a nie na portál úplnej podpory, aj keď môžete rýchlo prejsť späť na celú databázu znalostí. Nájdete tu všetko od sprievodcov nastavením až po články o riešení problémov až po oznámenia. Šírka dokumentácie podpory zákazníkov spoločnosti CyberGhost je, úprimne povedané, ohromujúca. 

cyberghost-Knowledgebase

Asi po minúte nečinnosti sa v pravom dolnom rohu obrazovky objaví živý chat. Live chat je vhodný pre základné otázky, ako je to v prípade väčšiny live chatových služieb. Našťastie CyberGhost tiež ponúka e-mailovú podporu v angličtine, nemčine, francúzštine a rumunčine. Môžete osloviť prostredníctvom e-mailu pomocou kontaktného formulára na webovom paneli. 

Celkovo CyberGhost ponúka to, čo od služieb VPN požadujeme, pokiaľ ide o služby zákazníkom. Možnosti priamej podpory fungujú, ale prostriedky svojpomoci sú tam, kde CyberGhost svieti. Existuje takmer množstvo podrobných článkov pre takmer každú platformu bez ohľadu na to, či používate klienta Windows, Mac, iOS alebo Android.. 

Verdikt

CyberGhost patrí medzi elitné vrstvy VPN, ktoré sú schopné chodiť medzi nohami so službami ako ExpressVPN a NordVPN. Aj keď má niekoľko menších problémov, je ľahké ich prehliadnuť vzhľadom na cenu, vlastnosti a bezpečnosť CyberGhost. Ak hľadáte VPN, ktorá dokáže všetko, CyberGhost je bezpečná stávka. 

Odporúčame vám vyskúšať si jednodňovú skúšobnú verziu, aby ste videli, ako sa vám to páči. Dajte nám vedieť o svojich skúsenostiach v nižšie uvedených komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map