Recenzia CactusVPN – 2020

Recenzia CactusVPN

CactusVPN je služba, ktorá má na to veľa, ale vzhľadom na podozrivé vysoké rýchlosti a slabé zabezpečenie vám odporúčame odovzdať ich. Ak sa však cítite dobrodružne, získate dobrý výkon pri streamovaní a pekné používateľské rozhranie, ako môžete prečítať v našej úplnej recenzii CactusVPN..


best-VPN-recenzia

Ak ste videli naše predchádzajúce hodnotenie CactusVPN, viete, že sme boli ohromení relatívne mladým začiatkom. Všimli sme si, že má potenciál, ale musel rásť skôr, ako bol pripravený na náš najlepší zoznam VPN. S ohľadom na to sme sa rozhodli znovu to skontrolovať a zistiť, ako sa darí.

Veci sa zmenili s CactusVPN, ale nie všetky zmeny sú k lepšiemu. Systém služieb zákazníkom je iný, boli pridané protokoly virtuálnej súkromnej siete a zoznam serverov rastie – aj keď je stále príliš malý.

Naša zvedavosť nás viedla k tomu, aby sme preskúmali, či zmeny vykonané v CactusVPN stačia na to, aby ich posunuli na vrchol. Úprimne povedané, odpoveď znie nie, ale pre určitých používateľov stále existuje niečo. Čítajte ďalej a zistite, či ste jedným z nich.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre CactusVPN

Vlastnosti

CactusVPN je v niektorých oblastiach bohatý na funkcie, v iných chýba. Počínajúc pozitívami, ponúka veľa protokolov VPN, o ktorých budeme diskutovať viac, keď sa zameriame na bezpečnosť. Podporuje tiež mnoho platforiem vrátane MacOS, Windows, iOS a Android.

CactusVPN tiež ponúka inteligentnú službu DNS, ktorá používateľom umožňuje zmeniť svoje DNS na prístup na webové stránky, ktoré by inak boli blokované. Využíva však odlišný prístup ako väčšina poskytovateľov, ktorým sa však budeme čoskoro podrobnejšie venovať.

CactusVPN-OS

To nás privádza k veciam, ktoré CactusVPN chýba. Nemá rozdelené tunelovanie, čo je funkcia, ktorú je prekvapivo ťažké nájsť napriek užitočnosti. Ak máte záujem o rozdelené tunelovanie, pozrite si našu recenziu ExpressVPN. ExpressVPN je jednou z najbohatších sietí VPN a odporúčame ju.

CactusVPN tiež nemá rozšírenia prehliadača, blokovanie škodlivého softvéru a blokovanie reklám. Športuje najdôležitejšie funkcie, ktoré väčšina spotrebiteľov požaduje, a funguje to celkom dobre. Chýba však veľa funkcií, ktoré sú pekné mať.

Prehľad funkcií CactusVPN

Logo CactusVPNwww.cactusvpn.com

Začína sa od 217 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, PayPro, kryptomeny

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
1

Obdobie vrátenia platby
30 dní, iba ak nemôžete službu z nejakého dôvodu využiť

Celosvetová suma servera
23

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
Predvolene šifrované (líši sa podľa protokolu a nie je konfigurovateľné)

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IKEv2, SoftEther

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

CactusVPN je konkurencieschopná cena a ponúka niekoľko plánov. Všetky plány prichádzajú s až piatimi súčasnými pripojeniami a neobmedzenou šírkou pásma. Plán, ktorý bude väčšina ľudí zaujímať – VPN s inteligentným DNS – je 6,99 dolárov mesačne.

Ponúka tiež štvrťročné a ročné plány, ktoré sú lacnejšie mesačne, čím dlhšie idete. Cena za tieto časové rámce je dobrá, ale CactusVPN neposkytuje používateľom možnosť prihlásiť sa na dva alebo dokonca tri roky naraz, ako to robia niektoré spoločnosti..

Ak plánujete používať sieť VPN tri alebo viac rokov, pozrite si našu recenziu spoločnosti NordVPN. NordVPN ponúka trojročný plán na viac ako 100 dolárov, čo je lepšia hodnota ako zaplatenie 54,99 dolárov ročne za CactusVPN..

CactusVPN tiež ponúka inteligentné DNS ako samostatný produkt, ako aj plány iba pre USA a Veľkú Britániu. Tieto plány VPN vám umožňujú používať servery v príslušných krajinách a iba tieto servery. Aj keď je to lacnejšie, prípad použitia sa zdá byť obmedzený.

Všetky plány CactusVPN vám umožňujú pripojiť naraz až päť zariadení, čo je postačujúce pre väčšinu ľudí. Ak však chcete, aby vaša rodina získala ochranu VPN alebo aby mala veľa zariadení, zvážte po prečítaní tohto prehľadu našu kontrolu CyberGhost. CyberGhost ponúka až sedem súčasných pripojení, ktoré je ťažké prekonať.

CactusVPN akceptuje mnoho spôsobov platby, vrátane kreditných kariet a PayPal. Zákazníkom tiež umožňuje platiť kryptomenami vrátane bitcoínov, etereum a hŕstky ostatných.

Má politiku vrátenia platby za 30 dní, existujú však výhrady. Zásady vrátenia platby vám neumožňujú získať vrátenie platby za to, že ste boli so službou nespokojní. Výslovne sa v nej uvádza, že musí byť niečo, čo vám bráni v používaní služby, aby ste mohli získať náhradu.

Jednoduchosť použitia

Webová stránka CactusVPN je dobre navrhnutá a umožňuje ľahké nájsť to, čo hľadáte. V strede obrazovky je tlačidlo „Start now“, ktoré vás zavedie tam, kde si môžete vybrať plán, ale ak rolujete nadol, uvidíte možnosti „vyskúšať VPN zadarmo“ a „vyskúšať službu Smart DNS zadarmo“..

Výberom niektorej z možností „vyskúšať zadarmo“ sa odošle do formulára, ktorý vyžaduje iba nastavenie e-mailu. Odtiaľ dostanete e-mail, ktorý vám umožní nastaviť heslo a ponúka odkazy na to, ako nastaviť všetko.

Nastavenie je jednoduché. Jednoducho si stiahnite klienta, nainštalujte ho a prihláste sa. Po prihlásení uvidíte, že rozhranie je dosť jednoduché, ale dobrým spôsobom. Usporiadanie uľahčuje vyhľadanie najdôležitejších vecí a vynecháva potenciálne neporiadok. Výber tmavých farieb je tiež pekný, pretože pomáha klientovi vyčnievať oproti iným oknám za tým a znižuje námahu očí.

CactusVPN-ClientVPN

V hornej časti sa nachádzajú štyri karty: služba VPN, inteligentný DNS, nastavenia a zabijak aplikácie. Na karte VPN nájdete rozbaľovaciu ponuku, ktorá vám umožní vybrať si zo zoznamu miest, napravo tlačidlo, ktoré vám umožní zoradiť mestá podľa rýchlosti a tlačidlo pripojenia. Pod tlačidlom pripojenia je riadok textu, ktorý vám povie, či ste chránení.

Inteligentné DNS CactusVPN

Karta Inteligentné DNS obsahuje jedno tlačidlo, ktoré znie „Povoliť inteligentné DNS“. Nižšie je uvedený krátky riadok textu, ktorý označuje, či je povolený inteligentný DNS. Ide o zlepšenie oproti predchádzajúcej verzii klienta, kde ste sa museli osobitne prihlásiť do VPN a inteligentného DNS.

CactusVPN-client-SmartDNS

V nastaveniach nájdete niekoľko možností, ktoré môžete nakonfigurovať. Na návrhu okna nastavení klienta je skvelé to, ako jasne je uvedená každá z možností. Niektoré prepínače majú štítky, ktoré sú podrobnejšie ako váš priemerný klient, čo pomáha objasniť, čo robí každá vec.

CactusVPN-client-Nastavenia

Aplikácia zabijač aplikácií vám umožňuje zostaviť zoznam programov, ktoré chcete ukončiť v prípade výpadku pripojenia VPN.

CactusVPN-Client-App-Killer

V ľavom hornom rohu je malá ikona, ktorá sa javí ako lekárnička. Pripojí vás k podpore, o ktorej sa budeme baviť neskôr.

Na klientovi je tiež príjemné, že ikona Cactus na systémovej lište vás informuje, či tunelováte cez sieť VPN. Ak ste pripojení k VPN, kaktus je pekný, prírodný zelený. Ak nie, je šedá.

rýchlosť

Ako vždy sme testovali CactusVPN na niekoľkých miestach po zmeraní našej nechránenej rýchlosti. Rýchly pohľad na rýchlostnú mapu naznačuje, že je to jednoducho najrýchlejšia sieť VPN v okolí, ale naše skóre a my by sme sa museli nesúhlasiť. Cactus nepracoval s OpenVPN, a preto sme nemali žiadne šifrovanie, aby sme ovplyvnili rýchlosť..

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, Spojené štáty)1572,146,01
Tokio16169,163,78
Londýn8571,214,48
chicago4271,195.9

Testovali sme VPN s niekoľkými protokolmi v mestách po celom svete. Výkon z protokolu na protokol sa na prvý pohľad zdal konzistentný, ale pri pokuse o použitie OpenVPN sme narazili na problém. Pri pokuse o používanie OpenVPN sa nepodarilo pripojiť k žiadnemu mestu.

Každý iný protokol však pôsobil obdivuhodne, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na povahu čiastkových protokolov, ktoré sme boli schopní použiť. V priemere dokázal vytvoriť spojenie asi za štyri sekundy, čo je dobré a bolo to pohotové. VPN zážitok z prehliadania nebol taký ovplyvnený, že to bolo ťažko viditeľné.

Čas pingov sa zvýšil na základe našej vzdialenosti od miesta, kde sme tuneli, ale nie príliš. Počas používania siete VPN možno nebudete chcieť hrať konkurenčné hry pre strelcov z prvej osoby, ale nebol to problém pri práci, prehliadaní alebo streamovaní. Ak hľadáte nízkorozpočtovú sieť VPN, prečítajte si našu najlepšiu sieť VPN na hranie hier.

Rýchlosti sťahovania CactusVPN

Rýchlosti sťahovania neboli prakticky ovplyvnené, a to ani na veľké vzdialenosti, zatiaľ čo výkon nahrávania bol zasiahnutý. Pri pripájaní k Tokiu, ktoré je od nás vzdialené asi 6 800 kilometrov, sme stratili takmer polovicu rýchlosti nahrávania. To je celkom pôsobivé.

Pred zaradením medzi najrýchlejších poskytovateľov VPN však robíme starosti s príliš dobrým výkonom CactusVPN. Vzhľadom na to, že OpenVPN jednoducho nefunguje, sme trochu znepokojení úrovňou šifrovania. Radšej by sme spojili poklesy rýchlosti, ktoré zažívame, s nešifrovanými servermi proxy a nie so zabezpečenými tunelmi VPN.

Keďže je ťažké otestovať úroveň existujúceho šifrovania, vyššie uvedené informácie budú musieť zostať podozreniami, ale z vyššie uvedených výsledkov máme určité pochybnosti. Aj keď je schopná rýchlej rýchlosti pomocou čiastkových protokolov, dá sa jednoducho zhrnúť ako „neuplatňuje sa“, pretože neexistuje žiadny základ na porovnanie..  

zabezpečenia

Pokiaľ ide o bezpečnosť, CactusVPN jednoducho nie je dobrý. To vám neumožňuje zvoliť úroveň šifrovania pre vaše pripojenie a nie sme si istí, či je dokonca šifrované, a to podľa výsledkov rýchlosti vyššie. Typ šifrovania závisí od protokolu, ktorý používate, ale väčšinou je 128-bitový AES.

Pokiaľ ide o protokoly, ponúka ohromujúci výber. To vám umožní prispôsobiť vašu sieť VPN vašim potrebám, pokiaľ ide o váženie zabezpečenia verzus rýchlosť alebo akýkoľvek iný aspekt. Nevýhodou je, že sa nám počas testovania nepodarilo získať protokol OpenVPN, ktorý je pravdepodobne najbezpečnejším protokolom..

CactusVPN-protokoly

Klient má niekoľko bezpečnostných funkcií, ktoré môžu zvýšiť úroveň ochrany, ktorú VPN ponúka. Tieto nastavenia vám umožnia nakonfigurovať ich na spustenie alebo zastavenie internetového prenosu v prípade, že dôjde k strate spojenia s VPN. To sú dôležité pre bezpečnosť.

Existuje tiež ochrana proti úniku DNS, ktorú sme testovali pomocou tohto testu úniku DNS a bolo dokázané, že funguje. Killer app je tiež pekné mať. Umožňuje vám nastaviť zoznam programov na zabíjanie v prípade straty pripojenia k sieti VPN.

súkromia

CactusVPN na svojej webovej stránke viackrát tvrdí, že má politiku neprihlásenia. Hovorí, že nie sú uložené žiadne údaje týkajúce sa vašej činnosti počas používania siete VPN, vrátane adresy IP, denníkov o premávke, časových pečiatok, použitej šírky pásma a podobne. Tvrdí, že nejde o monitorovanie ani záznam.

To znamená, že v politike ochrany osobných údajov sú časti, ktoré vykresľujú iný obrázok. Pre začiatočníkov to hovorí, že by „mohlo zdieľať niektoré neosobné údaje na optimalizáciu použiteľnosti a propagácie našich služieb a webových stránok so službami ako Google Analytics alebo Facebook.“

Nájdete tu aj sekciu, v ktorej si spoločnosť CactusVPN vyhradzuje právo zhromažďovať údaje a používať osobné údaje, keď je to potrebné chrániť sa pred zákonným zavinením. Existujú aj ďalšie ustanovenia, v ktorých sa uvádza, že poskytne „akékoľvek informácie o vás“ orgánom činným v trestnom konaní a vládnym úradníkom.

Doložky spomenuté v rámci politiky ochrany súkromia by sa mohli týkať potenciálnych zákazníkov a v niektorých prípadoch by sa dokonca zdali byť v rozpore s opakovanými tvrdeniami o neprihlásení. Ak chcete VPN, ktorá ponúka výnimočné súkromie a bezpečnosť, pozrite si našu kontrolu súkromného prístupu na internet.

Streamovanie výkonu

Pri testovaní streamovacieho výkonu CactusVPN sme narazili na zaujímavú situáciu. Na webe je zoznam viac ako 230 geoblokovaných webových stránok, ku ktorým vám VPN umožňuje prístup. Keď sme naštartovali klienta a pripojili sme sa k VPN cez Londýnsky server, nefungovalo to s aplikáciou BBC iPlayer..

CactusVPN-Geoblocking

Kontaktovali sme podporu, čo bola dobrá skúsenosť, ktorej sa budeme zaoberať o chvíľu, a bolo nám povedané, že za povolenie prístupu na geoblokované webové stránky je zodpovedný inteligentný DNS. Nastavili sme inteligentný DNS, ktorý vyžadoval konfiguráciu, vrátane vypnutia IPv6, a dostali sme sa na BBC iPlayer, US Netflix a ďalšie typicky geoblokované webové stránky..

V klientovi CactusVPN bohužiaľ nemôžete súčasne spustiť inteligentné DNS a VPN. Ste obmedzení na jedného alebo druhého. To znamená, že pomocou služby Smart DNS môžete osloviť a používať geoblokované weby, vaše pripojenie však nebude bezpečné. Inteligentné DNS vás neprepája na lokálny server, nešifruje vaše pripojenie ani nezlepšuje zabezpečenie.

Nevýhodou nastavenia je, že rozlíšenie a rýchlosť vášho streamovania nebudú ovplyvnené. Oneskorenie a zdĺhavosť, ktoré by ste mohli vidieť pri streamovaní niečoho cez VPN, nebudú prítomné, pretože namiesto bežného pripojenia po celom svete používate bežné pripojenie k internetu..

Netflix a BBC iPlayer boli veselý a predvolene nastavený na najvyššie rozlíšenie. V priebehu približne jednej hodiny nášho testovania nedošlo k vyrovnávacej pamäti ani k poklesu rozlíšenia. Všetko fungovalo dobre, ale nepoužívanie siete VPN uľahčuje zachytenie (okrem iných nebezpečenstiev).

Ak hľadáte spôsob, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN, odporúčame vám vyskúšať si nášho najlepšieho sprievodcu sieťou VPN pre sieť Netflix. Ak je obsah BBC to, čo hľadáte, máme článok o najlepšej VPN pre iPlayer BBC. Odporúčame vám ich preskúmať namiesto použitia nechráneného inteligentného servera DNS.

Umiestnenie servera

Naposledy sme sa pozerali na CactusVPN, mal iba 20 serverov. To je anemické množstvo serverov. Mnoho poskytovateľov VPN má viac v jednom americkom meste.

Od tej doby vylepšil svoju hru, ale nie žiadnym zmysluplným spôsobom. Teraz má po celom svete neuveriteľných 23 serverov. V jednom prípade je to dobrá vec, pretože to ukazuje zlepšenie. Dvadsaťtri však nie je žiadnym opatrením pôsobivé.

CactusVPN-servery

Umiestnenia serverov sú predvídateľné a zahŕňajú štyri americké mestá, štyri servery v Londýne a celkovo 17 miest inde. Zahŕňa mestá v Ázii, Európe a USA, ale v Afrike a Južnej Amerike nie sú žiadne servery.

CactusVPN, napriek malému počtu serverov, ponúka silný výkon, ako sme videli v našich rýchlostných testoch. To znamená, že ak dôjde k rýchlemu nárastu užívateľskej základne a nedokáže rýchlo aktualizovať svoju infraštruktúru, pravdepodobne to utrpí.

Zákaznícky servis

Ako sme už spomenuli, museli sme kontaktovať zákaznícku podporu, aby sme sa opýtali, ako by sme mohli zabezpečiť fungovanie geoblokovaných webových stránok. Povedali sme, že sme normálnym zákazníkom, ktorý používa bezplatnú skúšobnú verziu na testovanie služby a chceli by sme používať program BBC iPlayer. Na našu otázku sme odpovedali v priebehu jednej minúty a dostali sme päťdňovú bezplatnú skúšobnú verziu služby Smart DNS.

Čas odozvy a ochota pomôcť bola pôsobivá. Tiež sme položili niekoľko otázok týkajúcich sa klienta a dostali sme dobré odpovede, všetko v priebehu minúty od požiadania.

Znalostná základňa je tiež dobrá, má dôkladné časté otázky a niekoľko jasne napísaných sprievodcov. To znamená, že neexistuje žiadna telefónna linka a keď bola napísaná naša posledná recenzia, na mieste bola živá funkcia chatu, ktorá už neexistuje.

Verdikt

Náš záver je podobný ako záver, ku ktorému sme sa naposledy dostali s programom CactusVPN. O tom je toho veľa. Zákaznícky servis je vynikajúci, klient je spoľahlivý a ľahko použiteľný a množstvo protokolov a ďalších funkcií je skvelé. Ceny sú konkurencieschopné a VPN je rýchla, ale nemôže spustiť OpenVPN, čo je pravdepodobne najlepší protokol pre väčšinu ľudí.

CactusVPN však musí rásť ešte skôr, ako bude pripravený konkurovať obdobiam ExpressVPN a NordVPN. Zásady ochrany osobných údajov postačujú na to, aby sa takmer každý cítil znepokojene a počet serverov je neprijateľný.

Iba čas ukáže, či sa CactusVPN rozrastie a stane sa titánom odvetvia VPN. Potenciál existuje, ale má pred sebou ešte dlhú cestu.

Ak máte skúsenosti s CactusVPN, dajte nám vedieť, ako to dopadlo v komentároch nižšie. Ak hľadáte niečo lepšie, sme si istí, že v našich recenziách VPN nájdete perfektnú sieť VPN pre vás. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map