Preskúmanie surfových značiek – aktualizované 2020

Surfshark Review

Surfshark je zaujímavý poskytovateľ v tom, že ukazuje veľa prísľubov s niektorými exotickými črtami, ale trpí niektorými dôležitými frontami. To však znamená, že o tejto sieti VPN s odblokovaním, rozdelením tunelov a blokovaním škodlivého softvéru je veľa rád, ako si môžete prečítať v našej recenzii Surfshark..


Surfshark-slider-image-1

Surfshark-slider-image-2

Surfshark-slider-image-3

Surfshark-slider-image-4

Surfshark-slider-image-5

predchádzajúca

Ďalšie

Surfshark, relatívny nováčik na scéne VPN, nestrácal čas vytvorením si názvu pre seba. Za menej ako dva roky spoločnosť Surfshark vybudovala sieť viac ako 1 000 serverov vo viac ako 60 krajinách. Pri tomto prieskume Surfshark sme skúmali virtuálnu súkromnú sieť zo všetkých uhlov, hodnotili sme jej vlastnosti, používateľské rozhranie, rýchlosť, bezpečnosť, súkromie a ďalšie.

Služba VPN bola založená pomerne nedávno na Britských Panenských ostrovoch v roku 2018. Spoločnosť BVI je so svojimi progresívnymi zákonmi o ochrane osobných údajov obľúbeným miestom pre zriadenie obchodu VPN; je tu tiež založený náš najlepší výber siete VPN ExpressVPN (ďalšie podrobnosti nájdete v recenzii ExpressVPN).

Surfshark je pevne zabezpečená a ľahko dostupná VPN. Obzvlášť sa nám páči, že každé predplatné má neobmedzené súčasné pripojenie a že rozdelené tunelovanie je prezentované spôsobom, ktorý je ľahko zrozumiteľný pre každého používateľa. Navyše VPN funguje na Netflixe a všetkých hlavných streamingových službách. Vo viacerých oblastiach však existuje priestor na zlepšenie.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Surfshark

Vlastnosti

Sada funkcií Surfshark kontroluje veľa polí, ktoré hľadáme v sieti VPN. V prípade výpadku pripojenia VPN z akéhokoľvek dôvodu dôjde k prerušeniu spojenia. Môžete tiež nastaviť, aby sa VPN spustila pri zavádzaní systému, pomenovala dôveryhodné siete WiFi a udržiavala vaše súkromné ​​pripojenie prostredníctvom používateľských prepínačov.

Surfshark umožňuje aj rozdelené tunelovanie, aj keď ho VPN označuje ako „bielu listinu“. Rovnaký princíp je však zrýchlenie prehľadávania pripojením na dôveryhodné stránky mimo siete VPN. Zoznam povolených položiek je k dispozícii iba v systémoch Windows a Android, ale ostatní používatelia k nemu majú prístup prostredníctvom rozšírení prehľadávača (prečítajte si našu recenziu StrongVPN, aby ste sa dozvedeli o inej službe s rozdeleným tunelovaním).

Surfshark má niekoľko funkcií, ktoré bránia tomu, aby boli zatienené jeho etablovanými konkurentmi. Prvým z nich je blokovanie reklám CleanWeb, ktoré blokuje škodlivý softvér, kontextové reklamy, sledovače a webové stránky podozrivé z neoprávneného získavania údajov. Je to skvelý doplnok VPN, aj keď jej miera úlovku nie je 100 percent.

Surfshark-multihop

Surfshark sa skutočne vyznačuje funkciou MultiHop, jej dvojitou funkciou VPN. To vám umožní nasmerovať vaše pripojenie cez viac ako jeden server a vložiť ďalšie ochranné vrstvy medzi vašu IP adresu a zvedavé oči. Zatiaľ existuje iba 13 z týchto spojení – väčšinou sa obmedzuje na dobre obslúžené krajiny – stále je to zaujímavá funkcia, ktorú by sme radi videli.

Nakoniec je tu NoBorders, nová funkcia, ktorá tvrdí, že vám umožňuje pripojiť sa k internetu v reštriktívnych krajinách, ktoré zvyčajne blokujú VPN. Nedokázali sme cestovať do totalitnej krajiny, aby sme zistili, či to funguje, ale predpokladáme, že je pre tretie strany ťažšie zistiť, či smerujete prenos cez VPN, pravdepodobne pomocou protokolu Shadowsocks..

Prémiové funkcie

Surfshark nedávno pridal niekoľko prémiových funkcií ochrany osobných údajov, ktoré predáva vo zväzku za 0,99 dolárov mesačne, okrem vášho bežného plánu. Jednou z týchto funkcií je BlindSearch, vyhľadávací nástroj spoločnosti Surfshark bez reklám s nulovým záznamom založený na rozhraní Bing API..

Druhou súčasťou balíka je HackLock, nováčková služba na ochranu pred krádežami identity, ktorej cieľom je niekedy konkurovať spoločnosti Norton LifeLock.. 

Surfshark-Hacklock

Sada funkcií Surfsharku nás veľmi zaujala. Kombinuje kompletnú sadu základných funkcií VPN s niektorými zaujímavými doplnkami. 

Aj keď je to sotva jediná sieť VPN, ktorá má blokovač reklám (pozri našu recenziu CyberGhost) alebo ktorá sa pripája cez viacero serverov (pozri našu recenziu spoločnosti NordVPN), skvelou úlohou je spojiť všetky tieto funkcie dostupným a dostupným spôsobom..

Prehľad funkcií surfového parku

Logo Surfsharksurfshark.com

Začína od 199 dolárov mesačne Všetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, Google Pay, Amazon Pay

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
neobmedzený

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia
7 dní

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
1 040 serverov v 63 krajinách

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, IKEv2, tieňové ponožky

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Surfshark má iba jeden plán, ktorý obsahuje všetky jeho vlastnosti, žiadne obmedzenia šírky pásma a neobmedzené súčasné pripojenie pre vaše registrované zariadenia. Cena jedného plánu sa líši v závislosti od toho, ako dlho vydrží, a dlhšie predplatné šetrí peniaze. Neexistuje žiadny bezplatný plán, takže ak hľadáte bezplatnú sieť VPN, choďte namiesto toho do nášho zoznamu najlepších bezplatných služieb VPN..

Ceny sa síce pohybujú na mesačnej a ročnej úrovni, ale dvojročný plán spoločnosti Surfshark je najnižšou cenou na trhu. Ak sa chystáte ušetriť viac na mesačné predplatné, pozrite si našu kontrolu Ivacy.

Surfshark ponúka sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu svojej aplikácie na každej mobilnej platforme, ku ktorej máte prístup stiahnutím aplikácie. Neexistujú žiadne bezplatné skúšobné verzie pre žiadne ďalšie funkcie, aj keď každá úroveň predplatného je dodávaná s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Balíček funkcií „bezpečnostnej súpravy“ spoločnosti Surfshark, HackLock a BlindSearch, pridáva mesačne 0,99 dolárov do akejkoľvek úrovne, na ktorej sa práve nachádzate.

Surfshark ponúka dobrú škálu spôsobov platby. Môžete použiť kreditné alebo debetné karty, PayPal, Google Pay alebo Amazon Pay. Ak by ste radšej používali nevysledovateľnú kryptomenu, Surfshark akceptuje bitcoiny, ethereum a zvlnenie..

Jednoduchosť použitia

Spustí sa hlavný ovládací panel Surfshark s otvoreným zoznamom umiestnení serverov. Môžete sa rozhodnúť skryť túto ponuku, ale toto tlačidlo je dosť malé a zoznam môže byť pre prvého používateľa siete VPN trochu dezorientujúci..

Surfshark-prístrojová doska, -not pripojené

Môžete sa rozhodnúť ignorovať ponuku a použiť tlačidlo „rýchle pripojenie“, ktoré automaticky nájde najrýchlejšie pripojenie. Upozorňujeme, že toto nie je vždy server, ktorý je vám fyzicky najbližší. Surfshark pre nás našiel rýchlejšiu o niečo ďalej. Je pekné vedieť, že sieť VPN preveruje svoju sieť a dokazuje, že veľký zoznam serverov Surfshark je viac ako trik.

Surfshark-prístrojová doska, -not pripojené

Používanie zoznamu serverov nie je príliš zložité. Existujú tri karty, ktoré vám pomôžu vybrať rôzne druhy serverov: „umiestnenia“ pre variabilné adresy IP, „statické“ pre statické adresy IP a „MultiHop“ pre mimoriadne bezpečné pripojenia prostredníctvom viacerých serverov..

Surfshark-statickú IP

Môžete urobiť ľubovoľný server „obľúbeným“ a vrátiť sa k nemu ľahko. Môžete tiež použiť vyhľadávací panel s rýchlym bleskom na vyhľadanie konkrétneho miesta. Táto funkcia bola obzvlášť vítaná po tom, ako sme sa sami pretiahli po mape sveta za našu kontrolu tunelaBear.

Preferencie

Všetky ostatné funkcie sa nachádzajú na paneli „Predvoľby“, ktoré sú zoskupené do šiestich kariet. Karta „všeobecné“ riadi vypínač zabíjania a umožňuje vám určiť, kedy sa VPN automaticky zapne alebo vypne.

Surfshark-všeobecné kontroly

Karta „siete“ umožňuje pomenovať a prepnúť dôveryhodné siete WiFi. Karta „Funkcie“ vám umožňuje zapnúť alebo vypnúť malware a blokovanie reklám CleanWeb. Ak ste za služby HackLock a BlindSearch zaplatili navyše, tieto funkcie budete ovládať aj odtiaľto.

Surfshark-network-kontroly

Karta „účet“ umožňuje spravovať základné aspekty účtu bez otvorenia okna prehliadača. „Aktualizácie“ vám poskytujú niekoľko možností na prijímanie aktualizácií Surfshark, vrátane toho, či chcete iba stabilné vydania, kedy kontrolovať aktualizácie a ako často sťahovať aktualizácie..

Surfshark-pokročilé kontroly

Karta „Rozšírené“ vám umožňuje zvoliť, či sa majú odosielať hlásenia o zlyhaní a či sa má používať funkcia NoBorders, ktorá vám má pomôcť obísť brány firewall, ktoré obmedzujú prehliadanie. Existuje tiež možnosť zmeniť váš protokol. Je však zvláštne, že stále existuje, aj keď ste na platforme, ktorá podporuje iba jeden protokol..

Upozorňujeme, že tieto snímky obrazovky sú z verzie Surfshark pre MacOS. Verzia Windows organizuje možnosti viditeľnejšie vo veľkých paneloch na ľavej strane používateľského rozhrania. Na tomto mieste nájdete bielu listinu, ak ju máte.

Používateľské rozhranie Surfshark je celkovo priateľské, keď si na to zvyknete. Pokročilejší používatelia VPN môžu byť sklamaní veľkosťou kontroly, ale to, čo existuje, je veľmi dobre zorganizované. V novších verziách by sme chceli, aby boli karty usporiadané jasnejšie, pretože nie vždy je zrejmé, do ktorej kategórie určitá funkcia patrí, a preto je ťažké niektoré z nich nájsť..

rýchlosť

Použili sme speedtest.net na testovanie účinkov surfsharku na rýchlosť prehliadania, počnúc serverom surfshark čo najbližšie k nášmu nechránenému serveru. V tabuľke sú zhrnuté naše výsledky.

Umiestnenie servera: Ping (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
USA (nechránené)1915.332,35
Spojené štáty americké (chránené)6811.312.20
Island2395,831,99
španielsko1825.152,32
India3195.861.90
južná Afrika3325,882,39

Testovali sme tiež tri servery Surfshark MultiHop. Tieto výsledky sú uvedené v nasledujúcej tabuľke s nechráneným Spojením USA pridaným na porovnanie.

Umiestnenie servera: Ping (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
USA (nechránené)1915.332,35
Kanada do Spojených štátov10210.602.21
USA do Holandska1687,772.21
Singapur do Hongkongu2518,362.16

Pri prehliadaní na podobných miestach si spoločnosť Surfshark zachovala približne 75 percent nechránenej rýchlosti sťahovania. Je to vynikajúci výkon, aj keď sa so vzdialenosťou zmenšovala, VPN nikdy neklesla pod približne 33 percent optimálnej rýchlosti. To ho umiestni do stredu balíka VPN kvôli dopadu na rýchlosť.

Počas testu rýchlosti sa pripojenia MultiHop ukázali veľmi dobre. Latencia bola dlhšia, čo sa dá očakávať, ale rýchlosť sťahovania nebola ovplyvnená – av niektorých prípadoch dokonca zlepšená. Je to pravdepodobne spôsobené skutočnosťou, že Surfshark má pripojenie MultiHop iba cez servery na spoľahlivejších miestach. Náš test však ukazuje, že pridanie ďalšieho zabezpečenia do vášho streamingu nebude stáť príliš veľkú rýchlosť.

Ak sa pripájate blízko domu, latencia Surfshark je pri hraní hry prijateľne nízka. Viac bodov však prinesie to, že každé testované pripojenie porazilo hranicu 5 Mbps odporúčanú pre streamovanie. Vo všeobecnosti je to lepšie pre video ako pre hry. Na porovnanie si pozrite naše zoznamy najlepších sietí VPN pre hranie hier a najlepších sietí VPN pre streamovanie.

zabezpečenia

Surfshark podporuje tri protokoly: OpenVPN, IKEv2 a Shadowsocks. Viac informácií o vplyve protokolov na zabezpečenie VPN nájdete v našom rozpise protokolov VPN. OpenVPN je dôveryhodný protokol s otvoreným zdrojom, ktorý je obľúbenou voľbou pre mnoho sietí VPN. IKEv2 je najrýchlejší protokol a vynikajúco obnovuje prerušené pripojenia, čo z neho robí ideálnu voľbu pre mobilné zariadenia.

Shadowsocks je proxy server navrhnutý špeciálne na obchádzanie obmedzujúcich brán firewall, najmä Číny. To je naozaj všetko, pre čo je to dobré, preto ho neodporúčame používať inak. Pri šifrovaní sa Surfshark spolieha na AES-256, čo je celkom istá stávka. Keďže sme naposledy preskúmali Surfshark v novembri 2019, pridala sa ChaCha, alternatívna šifra, ktorá na mobilných zariadeniach často dosahuje lepšiu výkonnosť.

Surfshark je dostatočne bezpečný na to, aby sa roztočil, a môže dokonca obstáť vo Veľkej Firewalle v Číne pomocou Shadowsocks. Ak chcete zistiť, ako sa hromadí, prečítajte si náš zoznam najlepších sietí VPN na torrenting.

Po vykonaní testov Surfshark na kontrolu IP adresy, únikov DNS a WebRTC sme nenašli žiadne problémy. To však neprekvapuje. Surfshark tu urobil solídne rozhodnutia a je skvelé, že pridal novú možnosť šifrovania. Možno by bolo pekné vidieť na ceste viac protokolov, ale to je jediná nevýhoda, ktorú môžeme vidieť.

súkromia

Surfshark užitočne obsahuje zvýraznené súhrny na začiatku každej časti svojej politiky ochrany osobných údajov. To uľahčuje získanie podstaty jeho sľubov o ochrane osobných údajov: VPN nebude zaznamenávať žiadne z vašich údajov prehľadávania.

Surfshark - politika bez protokolovania

Uloží váš účet a informácie o fakturácii a používa tiež službu Google Analytics na marketingové účely, hoci zásady ochrany osobných údajov obsahujú informácie o tom, ako sa odhlásiť. Surfshark zdieľa údaje s tretími stranami, ktoré pomáhajú udržiavať ich prevádzku, vrátane správcov reklám, spracovateľov platieb a zmluvných partnerov podpory.

Surfshark - Google-Analytics

Veľkým predajným miestom spoločnosti v oblasti ochrany súkromia je to, že má ústredie na Britských Panenských ostrovoch, území, ktoré v súčasnosti obsahuje niektoré z najlepších svetových zákonov o ochrane súkromia online. Vždy existuje nebezpečenstvo, že zákon bude schválený neskôr, ale teraz je to skvelé miesto pre sedenie Surfsharka..

Skontrolovali sme, či sa Surfshark niekedy chytil pri zbere údajov o používateľoch a zistili sme, že spoločnosť nechala svoje rozšírenia prehliadača nezávisle skontrolovať nemeckou firmou Cure53. Pri audite sa zistili iba dve menšie nedostatky a žiadne prípady zaznamenávania údajov. Audit nevyzeral mimo rozšírení, ale stále nás opatrne optimalizuje.

Páčilo sa nám tiež, že spoločnosť Surfshark nemá materskú spoločnosť, ktorá by ju mohla požiadať, aby ohrozila svoje ideály. Jediným skutočným proti tomu je to, že ukladá nezávislé identity, aby sa mohla propagovať. V opačnom prípade ide o sieť VPN, ktorá vám zaručí súkromie.

Streamovanie výkonu

V súčasnosti je Surfshark plne schopný pristupovať k akýmkoľvek streamovacím službám vrátane služieb Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. Možno však budete musieť prepnúť medzi niekoľkými servermi vo vašej krajine skôr, ako sa jeden dostane cez server. Naše prvé dva pokusy na serveri Netflix so serverom v USA boli zablokované, ale tretí fungoval bez problémov.

Keď sa zapojíte, výkon sa zhoduje s výsledkami pomerne rýchlych testov rýchlosti Surfshark. Ak to pre vás nie je dosť rýchle, vyskúšajte niektorú z našich najlepších VPN pre sieť Netflix.

Umiestnenie servera

Počet serverov, ku ktorým má Surfshark prístup, kolísal sem a tam, ale v čase písania správy má 1 040 serverov v 63 krajinách. Je to pôsobivé pre VPN, ktorá je pod pásom menej ako dva roky, ale viac nás zaujíma geografická rozmanitosť ako kvantita.

Surfshark-server-lokácie

Našťastie aj Surfshark vyzerá v tomto ohľade sľubne. Aj keď viac ako polovica serverov (36 zo 63) sa nachádza v Európe, poskytuje služby aj štyrom krajinám v Južnej Amerike, jednej v Strednej Amerike, trom v Afrike, trom na Blízkom východe, dvom v Strednej Ázii a štyrom v juhovýchodnej Ázie.

Je potrebné poznamenať, že spoločnosť Surfshark pridala niekoľko serverov na miestach s nedostatočnou obsluhou (vrátane Líbye, Nigérie, Azerbajdžanu, Kazachstanu, Indonézie a Thajska), odkedy sme ju naposledy preskúmali v novembri 2019. Vďaka rýchlosti nových pridaní je nádej, že čoskoro pribudne viac adries IP..

Doteraz hodnotíme možnosti umiestnenia servera Surfshark ako sľubné, ale ešte nie celkom. Ak chcete čo najširšiu geografickú škálu serverov, je HideMyAss lídrom v tomto odvetví. Ak chcete zistiť, prečo je to dobrá aj zlá vec, môžete prejsť na našu recenziu funkcie HideMyAss.

Zákaznícky servis

Ľutujeme, že v sieti VPN pre stolné počítače neexistuje žiadny spôsob, ako sa dostať priamo na stránku pomocníka Surfshark. Je to malá vec, ale ide o dlhú cestu, aby bol proces priateľskejší.

Pomoc s Surfsharkom sa začína informačnou databázou. Naposledy sme robili kontrolu siete Surfshark VPN, ktorá bola stále veľmi nová, a my sme ju požiadali o to, aby sme v celej jej samostatnej časti obsahovali iba deväť článkov. Kritiku sa jednoznačne chopilo, pretože vedomostná základňa sa za niekoľko mesiacov značne rozšírila.

Surfshark - vedomostná základňa

Ihneď po kliknutí na „pomoc“ nájdete osem tlačidiel, ktoré vedú priamo k základným sprievodcom nastavením. Nasleduje FAQ, potom tlačidlá pre tri kategórie článkov: návody, všeobecné informácie a fakturácia. Každá časť obsahuje dobrú škálu článkov. Bohužiaľ, stále neexistuje fórum.

24-hodinovú asistenciu pri priamom rozhovore spoločnosti Surfshark riadi spoločnosť Zendesk. Položili sme otázku a takmer okamžite sme dostali zdvorilú a užitočnú odpoveď. Byť na prvom mieste vo fronte počas pracovných hodín na západnom pobreží USA bol skvelý pocit, a hoci Surfshark ho získava prostredníctvom tretej strany, nebudeme sa sťažovať..

Surfshark - Live-chat

Ďalej sme testovali systém predkladania lístkov s inou otázkou. Do jednej minúty sme dostali automatizovaný potvrdzovací e-mail. Skutočná odpoveď trvala asi 10 hodín a bola plná podrobných a vykonateľných rád. Celkovo vzaté, zákaznícky servis s Surfsharkom je skvelý zážitok, aj keď nedostatok fóra stále pichá.

Verdikt

Úlohou spoločnosti Surfshark v prvých dvoch rokoch jej života je zabezpečiť, aby preplnené pole VPN vyžadovalo ešte jednu pozornosť. Je ešte príliš skoro na to, aby sme povedali, či sa to podarilo, ale podniká všetky kroky, ktoré potrebuje: rýchly rast, konkurencia s dostupnými službami týkajúcimi sa funkcií a ceny a zavedenie funkcií, ktoré ponúka niekoľko ďalších sietí VPN.

Ostatné siete VPN majú pripojenie na viacerých serveroch, rozdelené tunelovanie a blokátory reklám, ale Surfshark ich všetky spája do zaujímavého a kompaktného balíka. Je tiež súkromná, bezpečná a prekvapivo cenovo dostupná, najmä s neobmedzenou zárukou na zariadenie pre všetky odbery. Tam, kde Surfshark nedosahuje, ukazuje schopnosť rýchlo sa vylepšiť.

Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map