Phantom VPN Review – Aktualizované 2020

Phantom VPN Review

PhantomVPN je od tej istej spoločnosti, ktorá vyrobila antivírusový program Avira, a je ohromujúcim príkladom potreby držať sa toho, v čom ste dobrí. Aj keď sa PhantomVPN používa veľmi ľahko, jeho rýchlosť, zákaznícky servis a predovšetkým zásady ochrany osobných údajov by vás mali vydržať.


best-VPN-recenzia

Phantom VPN je virtuálna súkromná sieťová služba poskytovaná rovnakou spoločnosťou, ktorá prevádzkuje Avira Antivirus. Ak vás zaujíma tento program, preskúmame ho v našej recenzii v Avire.

Phantom VPN má určité silné stránky, vrátane užívateľsky príjemného rozhrania a spoľahlivej bezpečnosti, ale jeho slabiny ochromujú jeho potenciál byť jedným z najlepších. Pomalé rýchlosti, zlá politika ochrany osobných údajov a hrozný zákaznícky servis brzdia tento zážitok.

Zdá sa, že Phantom VPN je zameraný na ľudí, ktorí o VPN veľa nevedia a chcú niečo, čo môžu nastaviť a zabudnúť. Tento prístup vychádza z jeho silných a slabých stránok. Jednoduchosť za cenu kontroly používateľov je obchod, ktorý sú niektorí ochotní urobiť, takže ak to znie ako vy, možno by stálo za to pozrieť sa na nás s Phantom VPN.

Naše obľúbené VPN, ExpressVPN, ponúka podobný dizajn set-it-and-forget-it, pričom si zachováva oveľa viac funkcií a vynikajúcich rýchlostí. Prečítajte si našu recenziu ExpressVPN a získajte viac informácií.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Phantom VPN

Vlastnosti

Čo sa týka funkcií, sieť Phantom VPN je pôsobivá. Je k dispozícii na Windows, MacOS, iOS a Android. K dispozícii je tiež rozšírenie prehliadača Chrome na jednoduché použitie vo vašom prehliadači, aj keď sa z neho nestane najlepšia súčasť VPN pre prehliadač Chrome. Nanešťastie sa zdá, že neexistuje spôsob, ako ho nastaviť na vašom smerovači, čo sťažuje ochranu všetkých vašich zariadení..

Phantom VPN môže byť nakonfigurovaný tak, aby bežal pri štarte, a má killswitch. Killswitch blokuje všetku komunikáciu, ak dôjde k strate spojenia s VPN, ale je k dispozícii iba vo verzii Pro, takže ju nepoužívajte, ak sa chcete zaregistrovať pre bezplatnú verziu. Bezplatná verzia by sa mala vyhnúť komukoľvek, kto by mohol používať sieť VPN na torrent alebo je v krajine s internetovou cenzúrou.

V nastaveniach je tiež funkcia, ktorá môže blokovať škodlivé weby a obsah automaticky. Funguje to lepšie ako „filter škodlivého softvéru“ PureVPN, o ktorom si môžete prečítať v našej PureVPN recenzii, ale nie je ani zďaleka dokonalý. Aj keď je to lepšie ako nič, odporúčame vám, aby ste namiesto toho dostali niečo od nášho najlepšieho sprievodcu antivírusovým softvérom.

Jednou z významných funkcií, ktorú Phantom VPN chýba, je rozdelené tunelovanie. Rozdelené tunelovanie vám umožňuje rozhodnúť sa, ktoré programy sa pripoja prostredníctvom VPN a ktoré budú fungovať pri normálnom nechránenom pripojení. Ak vás táto funkcia zaujíma, odporúčame vám pozrieť si našu kontrolu v službe StrongVPN alebo sa zaregistrovať do služby ExpressVPN..

Prehľad funkcií Phantom VPN

Logo Phantom VPNwww.avira.com

Začína sa od 563 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
neobmedzený

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma
Iba na Pro Plan

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
36

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
chróm

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii
Iba pre profesionálov

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
Iba pre profesionálov

Telefonická podpora
Iba pre profesionálov

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Ak chcete vyskúšať sieť VPN, alebo ak chcete len takú, ktorá sa ľahko používa, pretože ju nemáte v úmysle veľa prelomiť, Phantom VPN ponúka bezplatný plán obmedzenej šírky pásma, ktorý by mohol byť pre vás vhodný. Ak navštívite web spoločnosti Avira a stiahnete si Phantom VPN, môžete získať 500 MB údajov za mesiac. Ak si zaregistrujete účet, limit sa zvýši na 1 GB.

V porovnaní s inými bezplatnými službami VPN ide o skromné ​​množstvo údajov. Ak zadáte svoju e-mailovú adresu a zaregistrujete sa, služba Windscribe ponúka 2 GB mesačne a zvyšuje ju na 10 GB. Túto hornú hranicu môžete ešte viac zvýšiť výmenou za plnenie úloh, ako je tweeting o Windscribe raz mesačne. Ak máte záujem o bezplatný plán, prečítajte si našu recenziu Windscribe.

Existujú však funkcie, ku ktorým bezplatný plán nemá prístup. Napríklad nemôžete použiť killswitch. Okrem toho neexistuje podpora od spoločnosti Avira pre ľudí, ktorí neplatia zákazníkom.

Pokiaľ ide o platené programy, na webovej stránke spoločnosti Avira sú tri možnosti. Zahŕňajú mesačné predplatné, mesačné predplatné iba pre mobilné zariadenia a ročné predplatné. Všetky majú neobmedzenú šírku pásma a neobmedzené pripojenie. Sú tiež konkurencieschopné ceny.

Avira prijíma kreditné karty a PayPal na platby, ale neberie bitcoiny ani iné formy kryptomeny. Existuje aj zásada vrátenia platby za 30 dní, zdá sa však, že existujú nejaké problémy so skutočným vrátením peňazí (stále čakáme).

Aj keď je cena za Phantom VPN spravodlivá, nie je ani zďaleka najlepšia. Ak hľadáte cenovo dostupnú sieť VPN, ktorá sa má používať mesačne, prečítajte si našu recenziu súkromného prístupu na internet. PIA má vynikajúce ceny pri krátkodobých plánoch a tiež akceptuje mnoho foriem kryptomeny.

Na druhej strane, ak hľadáte sieť VPN, ktorá vám umožní zaregistrovať sa na dlhú dobu, prejdite na našu recenziu spoločnosti NordVPN. Spoločnosť NordVPN ponúka dvoj a trojročné plány za konkurencieschopné ceny.

Jednoduchosť použitia

Phantom VPN sa ľahko používa, ale patrí do pasce ponúkania užívateľskej prívetivosti za cenu kontroly nad používateľom. Rozhranie klienta vyzerá čisto a zobrazuje najdôležitejšie informácie vo formáte, ktorý je ľahko čitateľný.

Ak využívate bezplatný program, oznámi vám, koľko vašich údajov sa použilo ako percento a ako presné číslo. Pod tým sa uvádza, či ste pripojení a ku ktorému miestu sa pripájate.

Phantom-vpnclient

Kliknutím na názov krajiny, ku ktorej sa pripájate, môžete otvoriť výber umiestnení servera. Zoznam je abecedný, zobrazuje názov každej krajiny vedľa názvu a má funkciu vyhľadávania.

Čas pingu servera sa zobrazuje vpravo od názvu krajiny, čo je pekné pri prehliadaní servera, ktorý sa má použiť. Nie je pekné, že s výnimkou serverov v USA sa v zozname neuvádza, v ktorom meste sa server nachádza. Namiesto toho sa zobrazuje iba krajina.

PhantomVPN-servery

Kliknutím na ozubené koliesko v pravom hornom rohu klienta sa dostanete k podrobnejším nastaveniam siete VPN. Ponuka nastavení je anemická. Zahŕňa ďalší spôsob zmeny umiestnenia pripojenia, ponuku na výber, ktoré pripojenia Wi-Fi automaticky použijú sieť VPN a niekoľko prepínačov..

PhantomVPN-Nastavenie

Prepínače zahŕňajú možnosti pre zabijač, škodlivé blokovanie webových stránok a automatické spustenie VPN pri štarte. Bohužiaľ, zdá sa, že neexistuje spôsob, ako zmeniť šifrovanie alebo protokol, ktorý VPN používa, o ktorom budeme podrobnejšie diskutovať, keď sa dostaneme do časti „bezpečnosť“..

rýchlosť

Keď sa pozrieme na rýchlosť, prichádza prvé veľké brnenie v brnení Phantom VPN. Keď v klientovi narazíte na „zabezpečené pripojenie“, môže to trvať od 10 do 30 sekúnd, kým sa spojenie vytvorí. V niektorých prípadoch môže klientovi trvať niekoľko pokusov, kým bude schopný nadviazať spojenie.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (Virginia, Spojené štáty)1972.215.95
Mesto New York2453,525,32
Spojene kralovstvo16853.44,68
švajčiarsko12356,785.12
Japonsko2301.931,89
Brazília16249,544.9

Po nadviazaní spojenia sú rýchlosti siete Phantom VPN nevýrazné. Počínajúc mestom New York, ktoré je 400 kilometrov od miesta, kde sa uskutočnilo testovanie, nebol čas na ping zlý a rýchlosť bola asi tak, ako sme očakávali. Napriek relatívne krátkej vzdialenosti sa stratila približne štvrtina rýchlosti sťahovania.

Na európskych serveroch sme zaznamenali výrazné zvýšenie času ping, čo sa dá očakávať pri vzdialenejšom pripojení, ale s minimálnym spomalením rýchlosti sťahovania. Rýchlosť nahrávania však mierne poklesla.

Pri používaní japonského servera sme zaznamenali výrazné zvýšenie času ping a dramatický pokles rýchlosti sťahovania. Naše pripojenie sa pohybovalo od približne 72 megabitov za sekundu do približne 2 Mbps. To je zhruba 97-percentný pokles výkonu, čo je neprijateľné, a to aj pri značnej vzdialenosti medzi nami a serverom.

Nakoniec sme vyskúšali server v Brazílii a fungoval horšie ako servery vo Švajčiarsku alebo Veľkej Británii, ale nie zďaleka tak zle ako Japonsko. Celkovo je rýchlosť, ktorú ponúka Phantom VPN, nízka.

Ak hľadáte rýchlejšie pripojenie, prečítajte si náš najrýchlejší článok VPN a pozrite si našu najlepšiu článok pre hry VPN, ak máte skutočne nízky ping.

zabezpečenia

Phantom VPN pokrýva mnoho dôležitých základov týkajúcich sa bezpečnosti, ale nedáva užívateľovi veľa možností na jeho konfiguráciu. Existuje killswitch, ale je k dispozícii iba platiacim používateľom. Sieť VPN môže byť nastavená tak, aby sa spúšťala pri štarte, čím sa zabezpečí, že vaše pripojenie bude vždy bezpečné a že môže automaticky blokovať potenciálne škodlivé webové stránky.

Klient však neponúka možnosti, pokiaľ ide o protokoly a šifrovanie. Sú určené pre vás a nedajú sa zmeniť. Jeho výbery sú však prvotriedne.

VPN používa na šifrovanie 256 bitov AES, čo je prakticky nemožné prelomiť. Trvalo by to mocné superpočítačové miliardy rokov. Ak sa chcete dozvedieť viac o šifrovaní, prečítajte si náš popis šifrovania.

Čo sa týka protokolu, Phantom VPN používa OpenVPN, ktorý je bezpečný a štandard pre väčšinu poskytovateľov. OpenVPN zvyčajne ponúka aj dobré rýchlosti, ale nezdá sa, že by to spoločnosť Phantom VPN dokázala využiť. Ak sa chcete dozvedieť viac o protokoloch VPN, pozrite si naše rozdelenie protokolov VPN.

Aj keď vám Phantom VPN neumožňuje zvoliť si úroveň šifrovania alebo protokolu, ktoré vaše pripojenie používa, tí, ktorí sú na vás nútení, sú tí, ktorých navrhujeme väčšina ľudí. Ak však hľadáte bezpečnú sieť VPN, ktorá ponúka väčšiu kontrolu používateľov nad typmi protokolov a šifrovania, prečítajte si našu recenziu protokolu VyprVPN..

Bohužiaľ, Phantom VPN nie je VPN na prerazenie cez Veľký čínsky firewall. Ak žijete v Číne, na zabezpečenie vašej bezpečnosti je dôležité používať zabezpečenú sieť VPN. Ak chcete získať lepšie možnosti, odporúčame vám pozrieť si článok o najlepších službách VPN pre Čínu.

súkromia

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Avira začínajú slovami „pri používaní našich produktov a služieb zhromažďujeme a spracúvame osobné údaje v rôznych bodoch.“ To by malo zvýšiť červenú vlajku pre každého, kto sa obáva o súkromie.

Pokiaľ ide konkrétne o Phantom VPN, spoločnosť Avira tvrdí, že sa nezhromažďujú žiadne informácie o tom, ktoré stránky navštívite a ktoré služby používate online. Je to dobré, ale podľa zásad ochrany osobných údajov sa uchovávajú osobné informácie o tom, kto softvér nainštaloval. Avira zhromažďuje údaje na webovej stránke aj prostredníctvom cookies a iných prostriedkov.

Tieto informácie sú podľa zásad ochrany osobných údajov „väčšinou“ anonymizované, výslovne sa však uvádza, že niektoré informácie zhromaždené na webových stránkach a počas procesu inštalácie a nastavenia účtu sa osobne identifikujú..

Zásady ochrany osobných údajov ďalej hovoria, že informácie sa zdieľajú s mnohými tretími stranami. Zoznam tretích strán je dlhý a rozdelený do siedmich kategórií. Okrem toho sú kategórie vágne a zahŕňajú veci ako „zamestnanci (interní a externí)“.

V licenčnej zmluve koncového používateľa a politike ochrany osobných údajov je tiež niekoľko miest, v ktorých sa uvádza, že spoločnosť Avira bude reagovať na právne oznámenia vrátane oznámení o údajnom porušení autorských práv. Ak hľadáte VPN s prísnymi pravidlami ochrany osobných údajov, pozrite si našu recenziu CyberGhost.

Streamovanie výkonu

Výkon streamovania je ďalším slabým bodom siete Phantom VPN. Pri dierovaní cez detekciu brány firewall bolo neefektívne. Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime Video dokázali zastaviť naše pokusy pozerať cudzí obsah.

Ak sa snažíte nájsť dobrý spôsob, ako sledovať obsah z BBC, vyskúšajte našu najlepšiu sieť VPN pre BBC iPlayer. Ak je obsah Netflixu tým, po čom ste, prečítajte si náš článok o tom, ako prekonať zákaz siete Netflix VPN.

Pretože sa nám nepodarilo spustiť služby streamovania veľkých mien, vyskúšali sme niektoré neplatené služby, aby sme zistili, aká je kvalita streamovania. Na YouTube sa video načítalo takmer okamžite a predvolene sa nastavilo na 720p. Video sa prehrávalo plynulo a nedošlo k žiadnemu prerušeniu.

Twitch bol iný príbeh. Keď sme sa pokúsili spustiť prúd, trvalo to približne sedem sekúnd a predvolene sme nastavili hodnotu 720p. Potom koktal a potreboval sa vyrovnávať každých pár sekúnd. Bolo to v podstate nedosiahnuteľné. Prúd bol tiež zrnitý, hoci hovoril, že je v 720p.

Umiestnenie servera

Phantom VPN ponúka 36 serverov, ktoré sú rozmiestnené dostatočne dobre na pokrytie väčšiny potenciálnych zákazníkov. Existujú servery v Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe a Ázii. V Afrike bohužiaľ nie sú žiadne servery.

Tridsaťšesť serverov je malé číslo, ktoré spôsobuje, že servery sú pri zaťažení náchylné na pomalé pripojenie. To by mohlo vysvetliť výrazne nižšie rýchlosti, aké sme videli, keď sme sa pripojili k japonskému serveru počas nášho testovania rýchlosti.

NordVPN je poskytovateľ, ktorý má tisíce serverov, ktoré pokrývajú mnoho miest po celom svete. Ak vás však zaujíma sieť VPN s najväčším počtom miest, prejdite na našu recenziu služby HideMyAss. HideMyAss má k dispozícii viac ako 200 miest, vďaka čomu je ľahké nájsť rýchly server bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Zákaznícky servis

Zákaznícke služby spoločnosti Avira neexistujú. Ak nemáte platený program, neexistuje spôsob, ako dosiahnuť podporu. Neexistuje žiadny priamy rozhovor a, ako už bolo spomenuté, podporu môžete kontaktovať e-mailom, iba ak máte platený program alebo máte inú službu Avira.

PhantomVPN-Support

Avira tvrdí, že jej telefónne linky sú v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale je bežné zavolať a dostať správu „táto linka momentálne nie je v prevádzke“. E-maily tiež niekedy zostávajú nezodpovedané alebo odpovede môžu trvať niekoľko dní.

Znalostná základňa má základné FAQ a krátke návody, ktoré ukazujú, ako nainštalovať a nastaviť VPN. Existuje tiež niečo ako fórum používateľov, kde môžete uverejňovať otázky a prípadne získať odpovede. Je ľahké vyhľadávať, ale častejšie ako nie. vidíte príspevky, ktoré nezískajú žiadne odpovede, alebo všetky odpovede sú sťažnosti na podobné problémy bez riešenia v nedohľadne.

Verdikt

Phantom VPN sa javí ako zameraný na ľudí hľadajúcich jednoduchosť. Ak hľadáte sieť VPN, ktorú môžete spustiť bez obáv z nastavení, môže to byť slušná možnosť.

To znamená, že existujú veľké nedostatky, ktoré Phantom VPN musí napraviť, ak chce byť konkurentom podobných ExpressVPN a NordVPN. Rýchlosti a počet serverov chýbajú, zásady ochrany osobných údajov sú neprijateľné a zákaznícky servis je krutý. VPN tiež nie je schopná sa dostať cez detekciu proxy.

Ak ste zvedaví, odkiaľto máte ísť a ktoré siete VPN robia veci lepšie, pozrite sa na naše najlepšie zhrnutie siete VPN.

Čo si myslíte o Phantom VPN? Súhlasíte s naším hodnotením? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map