Norton Secure VPN Review – Aktualizované 2020

Norton Secure VPN Review

Norton Secure VPN je súčasťou širšej rodiny Norton od spoločnosti Symantec. Je to dobrá sieť VPN, ale prichádza s obmedzenou prispôsobiteľnosťou a tiež s malými problémami s chybami. Celkom nováčikom by sa to mohlo páčiť, ale skúsenejší používatelia to pravdepodobne nebudú. Prečítajte si našu úplnú recenziu siete Norton VPN a zistite prečo.


best-VPN-recenzia

Spoločnosť Symantec, spoločnosť stojaca za Nortonom, je v počítačovej bezpečnostnej hre už dlhú dobu a od temných dní nafúknutia a ťažkého odstránenia v ‘90. rokoch sa zlepšila. Ako ukazuje naša recenzia Norton Security, hovoríme o spoločnosti, ktorá má dobré informácie. To isté platí pre produkt VPN, Norton Secure VPN, predtým Norton Wifi Privacy.

Norton Secure VPN posudzujeme podľa svojich vlastných predností, čo znamená vykonať úplnú kontrolu, aby sme zistili výhody a nevýhody. Budeme to testovať z hľadiska rýchlosti a bezpečnosti, ako aj kontroly ochrany osobných údajov. Pred vydaním verdiktu sa tiež pozrieme na streamovanie výkonu, zákaznícku podporu, jednoduché použitie a počet serverov..

Norton Secure VPN je navrhnutý pre jednoduchosť, ale prichádza s obmedzeným prispôsobením. Či je to dobré, záleží na vás. Je rýchla a dostane sa do siete Netflix v poriadku, existujú však dohady, medzi ktoré patrí buggy klient, obmedzené možnosti krajiny a znepokojujúce zásady ochrany osobných údajov..

Ak hľadáte najlepšiu sieť VPN, ExpressVPN môže byť lepšia, ako ukazuje naša recenzia ExpressVPN.

Norton Account-Area

Norton-Chat-Support-A

Norton-Client-Connected

Norton-Client-Splash

Norton-Site-Splash

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Norton Secure VPN nie je službou pre tých, ktorí si chcú zvoliť svoje šifrovacie protokoly alebo si prispôsobiť svoje prostredie VPN. Ak hľadáte to, čo hľadáte, zvážte použitie služby NordVPN. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti NordVPN, aby ste sa o nej dozvedeli viac.

Norton-Client-Pripojenie

Norton Secure VPN nemá čo ponúknuť, pokiaľ ide o funkcie a zdá sa, že sú zámerné. Existujú klienti pre systémy iOS, Android, Windows a MacOS, ale nie sú tu klienti Linux.

Voľba protokolu VPN a možnosti šifrovania sú tiež rýchle. Norton Secure VPN nevyjasňuje na svojom webe ani v klientovi, aký protokol používa pre pripojenia VPN. Tento protokol nemôžete prispôsobiť ani zvoliť úroveň šifrovania vášho pripojenia.

Jedinou funkciou, ktorá vyniká v Norton Secure VPN, je nástroj na sledovanie reklám. Podľa Nortona je to funkcia ochrany osobných údajov, ktorá blokuje cielené reklamy pri prehliadaní webu. V predvolenom nastavení je aktivovaná, keď sa pripájate k serveru, ale môžete ho vypnúť prepínačom v klientovi.

Norton-client-Nastavenia

V predvolenom nastavení je tiež povolené automatické pripojenie a výber automatického servera. Zdá sa, že to bolo navrhnuté tak, aby pomohlo zabezpečiť bezproblémový chod VPN. Norton Secure VPN odrádza od interakcie.

Takáto obmedzená skupina funkcií stavia Norton Secure VPN do rovnakej ligy ako KeepSolid VPN Lite, ako ukazuje naša recenzia KeepSolid VPN Lite. Rovnako ako tento poskytovateľ Norton Secure VPN vylúčil funkcie kvôli jednoduchosti a celkovo celkovo poskytoval skôr základnú službu.

Pre používateľov VPN, ktorí sa chcú jednoducho chrániť, keď sa pripájajú k WiFi sieti svojej kaviarne, je to v poriadku. Pre výkonných používateľov alebo kohokoľvek iného, ​​kto očakáva typické vlastnosti VPN, ako je napríklad killswitch, bude to odrádzajúce, najmä ak väčšina služieb uvedených v našich recenziách VPN ponúka oveľa viac..

Zhrnutie: Norton Secure VPN neponúka pokročilé funkcie nad rámec blokovania sledovania reklám. Služby ako Windscribe (prečítajte si našu recenziu Windscribe) ponúkajú blokovanie reklám ako štandard, takže nejde o vynikajúcu funkciu.

Norton Secure VPN je rovnako jednoduchý, ako sa dá. Naša knižnica VPN môže byť dobrým miestom na začatie hľadania, ak potrebujete službu, ktorá ponúka viac. Ak používate systém Windows, môžete sa pozrieť aj na nášho najlepšieho sprievodcu VPN pre Windows.

Prehľad funkcií Norton Secure VPN

stanovenie ceny

Aj keď Norton Secure VPN je ľahký na funkcie, je rovnako ľahký na náklady. Za 4,99 dolárov mesačne pre najlacnejšie mesačné balíčky, je to takmer polovica ceny niektorých jeho špičkových konkurentov, napríklad CyberGhost (prečítajte si našu recenziu CyberGhost)..

Cenové balíčky pre Norton Secure VPN sa určujú na základe dvoch kritérií: počet zariadení, ktoré chcete použiť a či chcete platiť ročne alebo mesačne.

Norton Secure VPN ponúka 60-dňovú zásadu vrátenia platby pre predplatiteľov svojich ročných balíkov, ale táto záruka sa nevzťahuje na tých, ktorí ich kupujú mesačne..

Stanovenie ceny je lacné a predpokladáme, že je to spôsobené sadou funkcií Norton Secure VPN, ako aj tým, že sa používa ako vstupný bod pre drahšie produkty Norton. Schopnosť nainštalovať ho až na 10 zariadení za menej ako 10 dolárov mesačne je pôsobivá a pravdepodobne ho môže poraziť iba GooseVPN (prečítajte si našu GooseVPN recenziu).

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá umožňuje mnoho zariadení, Norton Secure VPN sa priaznivo porovnáva so službami v zozname najlepších VPN pre viaceré zariadenia..

Jednoduchosť použitia

Ako už bolo spomenuté, Norton sa rozhodol pre jednoduchý prístup s Norton Secure VPN. Nie je navrhnutý tak, aby bol zložitý, ale namiesto toho inštalačným riešením pre ľudí, ktorí sa nezaujímajú o veľa možností.

Norton-Payment-Screen

Registrácia do Norton Secure VPN je jednoduchá. Vyberiete svoj balík a prejdete procesom pokladne, počas ktorého musíte vytvoriť účet Norton.

Pred registráciou ste nútení odovzdať svoje meno a číslo mobilného telefónu, ktoré slúžia na identifikáciu osôb. Jednotlivcom zameraným na ochranu súkromia by radšej lepšie slúžila služba ako TorGuard (prečítajte si našu recenziu TorGuard).

Po registrácii a zaplatení dostanete e-mail s pokynmi na stiahnutie klienta s priamym odkazom. Inštalácia je jednoduchá. Na to, aby bol klient pripravený, stačí niekoľko kliknutí.

Norton-Client-Login

Prihlásenie je jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je váš e-mail a heslo. Po prihlásení vás klient automaticky pripojí k serveru, ktorý vyberie.

Klient Norton

Klient má tri hlavné oblasti. V časti „Zabezpečená sieť VPN“ sa vedľa malej mapy zobrazuje vaša aktuálna adresa IP a miesto a tlačidlo, ktoré vám umožňuje rýchlo sa pripojiť alebo odpojiť od siete VPN. Je to jednoduché a čisté rozhranie, ktorého cieľom nie je zmiasť používateľov.

Norton-client-servery

Oblasť „virtuálne umiestnenie“ vám poskytuje zoznam krajín so servermi VPN, ku ktorým sa môžete pripojiť. Môžete si vybrať štát, ale nemôžete ho zúžiť na mesto. Rozhranie je opäť celkom čisté a jednoduché a váš aktuálny vybraný región je na vrchu. Výber servera dá pokyn klientovi, aby sa pokúsil o pripojenie.

Norton-Client-Crashed

Zdá sa, že to je dosť jednoduché, ale prostredníctvom testovania sa klient ukázal byť buggy. Keď sme sa rozhodli zrušiť pripojenie, serverové pripojenia sa nezastavili vždy a príliš veľa serverových zmien jednoducho spôsobilo zlyhanie klienta, čo nás prinútilo zatvoriť ho a reštartovať..

Norton-client-Ads

Treťou oblasťou je časť „Sledovanie reklamy“, ktorá vám dáva možnosť povoliť alebo zakázať blokovanie sledovania reklamy a uvádza, koľko sledovačov reklám Norton Secure VPN v priebehu času zablokovala. Ak hľadáte plnohodnotný blokovač reklám, môžete namiesto toho vyskúšať najlepšie blokátory automaticky otváraných okien..

Ako už bolo spomenuté, oblasťou „nastavenia“ nie je veľa. V pravom hornom rohu klienta sú možnosti pre váš účet a krátka ponuka nastavení pre klienta.

Klient vám umožňuje iba zmeniť dve odlišné nastavenia. V predvolenom nastavení vás klient automaticky pripojí k serveru VPN pri načítaní klienta a pri spustení počítača ho spustí. Tieto môžete zakázať v ponuke nastavení.

S Norton Secure VPN to všetko ide späť k jednoduchosti. Norton navrhol službu, ktorá po inštalácii automaticky vyžaduje automatické spustenie a automatické pripojenie. Mimo týchto možností existuje iba niekoľko možností, okrem výberu servera založeného na krajine.

rýchlosť

Norton sa nemôže spoliehať na jednoduchosť, ak chce, aby bola jeho služba VPN úspešná. Rýchlosť je rovnako dôležitá. Preto sa pozrite, ako rýchlo je Norton Secure VPN, najmä v porovnaní s položkami v našom najrýchlejšom zozname služieb VPN.

Testy rýchlosti sme vykonali na niekoľkých serveroch po celom svete a výsledky sme porovnali s naším nechráneným miestom vo Veľkej Británii. Výsledky sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Miesta: Ping (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)
Nechránené (Spojené kráľovstvo)1435.815,35
Belgicko2134.385.08
Taliansko3334,315.07
Izrael8023.925.04
Izrael10619.374.64
Hong Kong4014.751.70

Norton Secure VPN sa daril v našich rýchlostných testoch, najmä v Európe.

Porovnateľné umiestnenia európskych serverov v Taliansku a Belgicku dosahovali rýchlosť takmer identickú s nechráneným pripojením, pri rýchlosti sťahovania iba 1 megabit za sekundu. Latencia sa tiež priblížila pôvodnému pripojeniu, rovnako ako rýchlosti nahrávania.

Naše rýchlosti klesali so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od testovaných serverov. Rýchlosť sťahovania Izraela klesla na približne 24 Mbps, ale rýchlosť nahrávania zostala blízko pôvodnej. Latencia v 80 milisekundách bola tiež primeraná vzhľadom na vzdialenosť.

Ak používate servery v blízkosti alebo na tom istom kontinente, Norton Secure VPN by mohla byť dobrou voľbou na streamovanie obsahu alebo hranie hier, dokonca aj v porovnaní so servermi v našej najlepšej sieti VPN na hranie užšieho výberu.

Naše testy amerického servera ukázali pôsobivú latenciu vzhľadom na vzdialenosť. O 106 ms by bolo prijateľné streamovanie alebo hranie hier z amerického servera, čo by bolo v rovnakej lige ako Mullvad (prečítajte si našu recenziu Mullvad.) Rýchlosti sťahovania a nahrávania boli tiež rýchle.

Jediný pomalý server, ktorý sme testovali, bol v Hongkongu. Mala latenciu 401 ms a rýchlosť sťahovania menej ako 5 Mbps. Asi 6 000 km od Veľkej Británie to nie je prekvapujúce. Ak sa nachádzate bližšie k Ázii, môžete dosiahnuť vyššiu rýchlosť.

Norton blokuje torrentovanie, takže aj keď sú rýchlosti vysoké, Norton Secure VPN nie je uchádzačom o najlepšiu VPN na torrenting. Ak hľadáte rýchlu sieť VPN, môžete urobiť horšie ako sieť Norton Secure VPN. Prečítajte si našu recenziu BoxPN a zistite, čo máme na mysli.

zabezpečenia

Aj keď spoločnosť Norton tvrdí, že pre vaše pripojenie ponúka „šifrovanie na úrovni banky“, na webových stránkach Norton sa nenachádzajú žiadne informácie o protokoloch VPN alebo šifrovaní, ktoré na tento účel používa..

Norton-Client-Files

Pri pohľade na klientske súbory Windows sme zistili, že Norton Secure VPN používa OpenVPN. Zabezpečenie pripojenia nie je možné prispôsobiť, takže sa javí ako jediný dostupný protokol. Ako vysvetľuje rozpis nášho protokolu VPN, OpenVPN je jednou z najlepších možností pre väčšinu používateľov vďaka výhodám rýchlosti a bezpečnosti..

Norton-Chat-Support-C

Konverzácia s podporou chatu Norton potvrdila, že Norton Secure VPN používa 256-bitové šifrovanie AES a OpenVPN pre Windows a Android, ale záhadne protokol pre MacOS nemohol byť zverejnený z bezpečnostných dôvodov.

Máme pocit, že podporný agent tieto informácie nevedel. O kvalite zákazníckeho servisu sa budeme podrobnejšie zaoberať neskôr v tejto recenzii.

Aby sme videli, ako bezpečné je Norton Secure VPN počas používania, vykonali sme kontrolu únikov WebRTC, IP a DNS. Neboli žiadne problémy. Vďaka technológii Norton Secure VPN neexistujú žiadne pokročilé funkcie zabezpečenia, ako napríklad killswitch alebo split tunneling, takže to nebude robiť náš najbezpečnejší užší zoznam VPN..

Ak hľadáte VPN s pokročilejšími bezpečnostnými funkciami, ako aj viac prispôsobenia ako s Norton Secure VPN, pozrite sa na AirVPN (prečítajte si našu recenziu AirVPN).

súkromia

Ak sa obávate o súkromie alebo bezpečnosť, je vhodné vyhnúť sa spoločnostiam VPN v USA, najmä preto, že USA sú hlavnou súčasťou spravodajskej siete Five Eyes. Ak nie ste fanúšikom vládneho dohľadu, vyhľadajte služby VPN hostené v krajinách s najlepšími zákonmi o ochrane osobných údajov, ako sú napríklad Seychely..

Spoločnosť Symantec, spoločnosť stojaca za spoločnosťou Norton, sídli v Kalifornii, takže z hľadiska ochrany súkromia ste v levovej lúke. Spoločnosť Symantec hovorí, že Norton Secure VPN neuchováva protokoly, ale záleží to na vašej definícii.

V jej zásadách ochrany osobných údajov sa uvádza, že zaznamenáva informácie o zariadeniach, ako napríklad operačný systém a názov zariadenia, ako aj využitie údajov. Uvádza sa v ňom, že IP adresy používateľov sa pri pripojení neprihlásia, čo znamená, že používateľov nemožno identifikovať.

Spoločnosť Symantec vykonáva analýzu v reálnom čase ako súčasť „automatizovaného riadenia prenosu na základe pravidiel“, pravdepodobne s cieľom monitorovať, či niekto zneužíva svoju službu s významným využívaním údajov. Hovorí, že môže monitorovať „cieľové webové stránky alebo adresy IP“, ktoré, hoci spoločnosť Symantec tieto informácie nezaregistruje, je možné vykonať kedykoľvek.

Podľa pravidiel sú služby, ktoré používate, webové stránky, ktoré navštevujete, a čokoľvek, čo s pripojením robíte, nie sú prihlásené.

Z hľadiska ochrany súkromia ponúka spoločnosť Symantec používateľom kombinovanú tašku. Inzeruje službu, ktorá neukladá ani neukladá informácie, ale je znepokojujúce, že jej systémy v reálnom čase monitorujú služby a webové stránky, ktoré navštevujete, aj keď nie sú technicky prihlásené..

Vzhľadom na to, že spoločnosť Symantec má sídlo aj v USA, nemôžeme ju odporučiť tým, ktorí sa skutočne obávajú o svoje súkromie.

Streamovanie výkonu

Norton Secure VPN nie je inzerovaná ako služba priateľská k streamovaniu, ale streamovanie je jedným z najväčších ťahov pre VPN, takže stojí za to vidieť, ako dobre služba funguje, keď hľadáte streamovať obsah online..

Norton-Netflix-Support

Za týmto účelom sme otestovali streamovací potenciál Norton Secure VPN na službách, ako sú BBC iPlayer a Netflix. Z našej základne vo Veľkej Británii sa nám podarilo dostať na geograficky uzamknuté miesta spoločnosti Netflix vrátane USA, vďaka čomu je Norton Secure VPN pre používateľov silnou možnosťou, najmä v porovnaní s VPN v našej najlepšej užšej sieti VPN pre Netflix..

Podobné testovanie aplikácie BBC iPlayer pomocou britského servera fungovalo dobre. Nastali žiadne chyby a streamovanie bolo rýchle a nevyrovnávalo sa.

Ako ukázali naše testy rýchlosti, Norton Secure VPN má veľké rýchlosti a nízku latenciu. Ľahkosť, v ktorej obišla geoblokovanie a kvalitu streamovania, robí Norton Secure VPN dobrou alternatívou k VPN v našej najlepšej VPN na rozdelenie streamovania.

Umiestnenie servera

Nie je jasné, koľko serverov je v sieti Norton Secure VPN, pretože spoločnosť Symantec tieto informácie nesprístupňuje. V klientovi je však uvedených 29 krajín.

Je sklamaním, že spoločnosť Symantec tieto informácie nezverejnila. Môžu mať napríklad stovky v USA, ale iba jedno v Izraeli. Jednoducho to nevieme a neboli ochotní sa s týmito informáciami rozlúčiť prostredníctvom živého rozhovoru.

Norton Secure VPN tiež nie je hostiteľom mnohých krajín. Väčšina z nich sídli v Európe alebo Severnej Amerike a niekoľko serverov sa nachádza v Ázii a Oceánii. Pre Afriku existuje iba jeden server v Južnej Afrike a Južnej Amerike v Brazílii.

Nezáleží na tom, ako to roztočíte, nie je to veľké geografické pokrytie, najmä v porovnaní s ExpressVPN alebo CyberGhost, medzi ktorými sú tisíce serverov, ako vysvetľuje naše porovnanie ExpressVPN vs. CyberGhost..

Zákaznícky servis

So značkou Norton a rodokmeňom spoločnosti Symantec sme od zákazníckeho servisu spoločnosti Symantec očakávali veľké veci. Pomoc môžete získať niekoľkými rôznymi metódami vrátane nepretržitého živého chatu a telefonickej podpory.

Norton-Site-Support

Ak by ste radšej položili otázky komunity Norton, používatelia by mali k dispozícii fórum na uverejňovanie otázok a spätnej väzby. K dispozícii je tiež informačná základňa so základnými otázkami a FAQ.

Aby sme otestovali zákaznícku podporu spoločnosti Symantec, rozhodli sme sa položiť niekoľko otázok pomocou živého rozhovoru o veciach, ktoré neboli okamžite jasné na webovej stránke produktu, vrátane toho, ktoré protokoly VPN používa Norton Secure VPN, aká úroveň šifrovania je k dispozícii a koľko serverov je k dispozícii. má.

Norton-Chat-Support-B

Čakali sme niekoľko minút na odpoveď, ale dostali sme odpovede. Hoci by nám nepovedali, koľko serverov sa používa, poskytli nám informácie o šifrovaní a protokoloch. Odpovede boli rýchle, ale neodpovedali by na našu otázku týkajúcu sa protokolov macOS.

Je možné, že náš podporný agent nevedel, o čom hovoria, čo môže vysvetliť ich odpoveď.

Celkovo je zákaznícky servis v poriadku. Je pekné, že je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a fórum technickej podpory a živý chat vám poskytujú základné otázky. Znalosť je základná.

Verdikt

Na rozdiel od väčšiny VPN, ktoré kontrolujeme, Norton je značka, ktorá má rozpoznanie mena – dokonca aj vaša babička o nej pravdepodobne počula. Norton Secure VPN nie je zlá VPN, keď zvažujete, na koho je zameraná a prečo.

Ide o základnú službu, ktorá je navrhnutá tak, aby povzbudila používateľov, aby prešli na niektorú z lepších a lacnejších bezpečnostných balíkov spoločnosti Norton. Je to jednoduché a niektorí ho môžu nazývať holými kosťami, ale je to tiež jedna z najrýchlejších sietí VPN, ktoré sme videli. Je funkčný, funguje a pre začiatočníkov pre vás robí takmer všetko, vrátane výberu servera.

Pokročilí používatelia nebudú spokojní s Norton Secure VPN, pretože takmer neexistujú žiadne možnosti na prispôsobenie prostredia VPN. Odráža sa to však v cene jedného z najlacnejších mesačných balíčkov, ktoré sme videli.

To znamená, že streamy budú šťastné: Norton Secure VPN streamoval Netflix a BBC iPlayer bez problémov alebo spomalení. Bol by to uchádzač v našich najlepších sieťach VPN pre zoznam BBC iPlayer. Torrenting je touto službou blokovaný, takže ak ste pirátom, musíte sa pozrieť inde.

Norton Secure VPN nie je tak dobrá služba ako ExpressVPN alebo NordVPN, ale ak chcete lacnú, bezplatnú VPN, mohla by to byť pre vás. Uvedomte si, že ide o poskytovateľa VPN so sídlom v USA, takže skrývanie sa pred strýkom Samom bude zložité, aj keď je inzerované ako „VPN bez prihlásenia“.

Chcete zdieľať svoje vlastné myšlienky v Norton Secure VPN? Zanechajte prosím svoje komentáre nižšie a ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie tejto recenzie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map