Kontrola súkromného prístupu na internet – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola súkromného prístupu na internet

Ak hľadáte rýchlu, bezplatnú službu VPN, súkromný prístup na internet si zaslúži vašu pozornosť. Robí to, čo potrebuje, bez otázok, aj keď si želáme, aby PIA mala trochu menšie problémy so vstupom do Netflixu a iných streamingových služieb. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu úplnú recenziu.


pia-Slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

predchádzajúca

Ďalšie

Počas posledných niekoľkých rokov sa súkromný prístup na internet veľa zmenil, napriek tomu sa však vždy nachádza v našom najlepšom sprievodcovi VPN. Aj keď nikdy nedosiahla výšky ExpressVPN alebo CyberGhost, PIA vždy vychádzala z nášho zoznamu odporúčaní ako výkonná a ľahko použiteľná VPN za slušnú cenu.. 

Jeho najnovšia verzia, verzia 1.5.1, však môže byť najlepšia na spustenie systému so zoznamom nových funkcií a prepracovaným rozhraním. V tejto kontrole súkromného prístupu na internet sa pozrieme na tieto nové funkcie, ako aj na kontrolu rýchlosti, zabezpečenia, súkromia, výkonu streamovania a služieb zákazníkom.. 

Našťastie všetky zmeny posilnili PIA. V nasledujúcich niekoľkých tisícoch slov sa dostaneme k podrobnostiam o tom, aké sú nové vlastnosti a prečo sa im páčia. Ak však chcete vynechať obruč, môžete vždy strieľať na PIA a vyskúšať si ju bez rizika pomocou siedmich -denná záruka vrátenia peňazí.

Recenzia videa PIA

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy súkromného prístupu na internet

Vlastnosti

PIA bola vo svojich predchádzajúcich iteráciách ľahká na funkcie. Aj keď bol MACE vždy kľúčovým bodom predaja – viac k tomu v sekcii „Bezpečnosť“ nižšie, mnohé z pokročilých možností, ktoré sa v aplikácii nachádzajú dnes, neboli prítomné. V posledných rokoch však PIA zabudovala svoju aplikáciu do jednej z najrobustnejších možností na trhu.

Najnovším prírastkom je rozdelenie tunelov alebo, ako to PIA nazýva „vylúčenia aplikácií“. Rozdelené tunelové prepojenie vám umožňuje odoslať určitú komunikáciu cez tunel VPN, zatiaľ čo iná prevádzka zostáva na vašom bežnom pripojení.

Aj keď môžete manuálne iniciovať rozdelené tunelovanie s takmer ľubovoľnou sieťou VPN, je ťažké to urobiť a len veľmi málo služieb vám umožňuje nastaviť aplikáciu v aplikácii (pre službu, ktorá funguje, si prečítajte hodnotenie PureVPN). 

pia-review-split-tunelovanie

Popri rozdelenom tunelovaní má PIA prepínač zabíjania – ktorý je možné nastaviť tak, aby blokoval vaše internetové pripojenie, keď VPN poklesne alebo keď je VPN zakázaná – a nastavenia šifrovania (prečítajte si náš popis šifrovania). MACE je tiež kľúčovou funkciou, ale keď sa pozrieme na bezpečnosť, budeme o tom hovoriť viac. 

Preposielanie portov PIA 

Niektoré miesta PIA podporujú presmerovanie portov. Aj keď to neoznačuje, ktoré miesta ich podporujú, môžete v nastaveniach zaškrtnúť prepínač „Presmerovanie portov žiadosti“, aby vždy skontroloval. 

Preposielanie portov je možné použiť pri štandardných pripojeniach na rôzne účely vrátane priameho pripojenia k hernému serveru alebo získania priameho prístupu k serveru VoIP, ale pre siete VPN sa väčšinou používa na torrenting. 

Stručne povedané, váš smerovač funguje ako sprostredkovateľ medzi vami a internetom, posiela vaše požiadavky na server a potom ich odosiela späť cez port. Táto komunikácia prechádza cez firewall firewall NAT, čo môže spôsobiť problémy s torrentovaním.

Vďaka presmerovaniu portov môžete presmerovať svoje pripojenie, aby sa stalo aktívnym uzlom v spojení typu peer-to-peer, čo vám umožní priamu komunikáciu s viacerými partnermi. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom sprievodcovi torrentom. 

PIA Proxy

PIA obsahuje proxy server SOCKS5 s vašim predplatným VPN, ktorý vyžaduje samostatné užívateľské meno a heslo, ktoré môžete vygenerovať na ovládacom paneli. Aj keď to nie je skvelý nápad používať server proxy – prečítajte si viac informácií v našej príručke VPN vs proxy vs. Tor – dá sa však použiť v spojení s VPN. 

pia-review-proxy

Jedným z najnovších dodatkov k PIA je možnosť používať proxy SOCKS5 na pripojenie k VPN. Ak tak urobíte, pridá sa vám ďalšie spojenie bez výrazného predĺženia doby načítania. Stručne povedané, využívate výhody dvojitého skokového pripojenia, pričom stále prechádzate iba jedným tunelom VPN. 

Prehľad funkcií súkromného prístupu na internet

Logo súkromného prístupu na internetwww.privateinternetaccess.com

Začína sa od 297 dolárov za mesiacVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
10

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby
30 dní

Celosvetová suma servera
3 355 na 60 miestach

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača
Chrome, Firefox, Safari

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
128-AES, 256-AES, RSA-1024, RSA-4096

Dostupné protokoly VPN
OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Spoločnosť PIA udržuje svoje ceny jednoduché a ponúka iba jeden plán v priebehu viacerých období, na rozdiel od služby VyprVPN (prečítajte si našu recenziu VyprVPN). Služba sa ponúka v jednomesačnom, šesťmesačnom a jednoročnom trvaní, hoci PIA vo svojich podmienkach služby odkazuje na dvojročný plán. Na svojich webových stránkach sa nám však nepodarilo nájsť dvojročnú možnosť. 

Jediným spôsobom, ako sa prihlásiť na odber na dva roky, je aktualizácia ovládacieho panela na webových stránkach PIA. Ak zakúpite menej ako jeden rok, budete mať možnosť upgradovať svoje predplatné na jeden rok alebo dva roky za primeranú cenu..

Všetky tri trvania sú založené na mesačnej sadzbe 9,95 dolárov, ale za to nikdy nebudete platiť. Každá úroveň ponúka nejakú zľavu, počínajúc 30% z mesačného plánu a až po 67% z ročného plánu. 

Pokiaľ spoločnosť PIA nezmení svoje ceny, zaplatíte rovnakú sadzbu, akú ste použili pri registrácii, na rozdiel od HideMyAss, ktorá zvyšuje cenu po obnovení (viac informácií nájdete v našej recenzii HideMyAss).. 

S vedomím, že cena je vynikajúca. Je zriedkavé nájsť sieť VPN, ktorá ponúka mesačnú službu dodávanú so všetkými zvonmi a píšťalkami za menej ako 7 dolárov. 

Môžete získať lacnejšie predplatné so službou ako Windscribe, ale bez všetkých funkcií, ktoré obsahuje PIA (prečítajte si našu recenziu Windscribe). Cena sa stáva pôsobivejšou, čím dlhšie sa tiež získa vaše trvanie, čím sa zahanbujú predražené služby, ako je Astrill (prečítajte si našu recenziu Astrill).. 

Bez ohľadu na to, aké trvanie vyberiete, máte prístup k 10 súčasným pripojeniam a všetkým funkciám PIA vrátane proxy servera SOCKS5 a MACE. Ďalej môžete platiť pomocou PayPal, kreditnej karty alebo Amazon Pay, ako aj prostredníctvom anonymných spôsobov platby vrátane prevodov bitcoinov a darčekových kariet.. 

Bezplatná skúšobná verzia PIA

Vynikajúca cena spoločnosti PIA je znížená o kolík z dôvodu nedostatku bezplatnej skúšobnej verzie. Hoci PIA sama o sebe neposkytuje bezplatnú skúšobnú verziu, jej lehota na vrátenie je priemerná. Môžete si len rozmyslieť týždeň, bez ohľadu na to, aké trvanie nakupujete. To znamená, že aspoň lehota PIA neklamá o lehote na vrátenie platby, ako to robí TorGuard (prečítajte si našu recenziu na TorGuard).. 

V porovnaní s inými vedúcimi službami doba vrátenia platby PIA klesá. Väčšina služieb ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí – prečítajte si príklad NordVPN, zatiaľ čo niektoré, ako napríklad CyberGhost, ponúkajú celých 45 dní (prečítajte si našu recenziu CyberGhost). Cena je však dostatočne nízka, aby PIA stále stála za to.

Užívateľská prívetivosť

PIA vám uľahčí založenie účtu. Na domovskej stránke webových stránok si môžete aplikáciu stiahnuť kliknutím na tlačidlo „stiahnuť“, ako aj vybrať predplatné na zaplatenie za službu. 

Na rozdiel od väčšiny ostatných sietí VPN vám PIA neprináša konkrétny proces nastavenia (príklad nájdete v našej recenzii IPVanish). Skôr si môžete aplikáciu najprv stiahnuť alebo sa najskôr zaregistrovať. 

Pre väčšinu ľudí je kliknutie na tlačidlo „pripojiť sa teraz“ najrýchlejším spôsobom, ako začať. PIA zobrazí svoje dostupné trvanie a kliknutím na jedno sa otvorí okno platby. To všetko sa deje na stránke produktu, čím sa proces pokladne stáva plynulým. 

pia-review-pokladňa

Stiahnutie PIA

Stiahnutie PIA je jednoduché. Po registrácii sa dostanete priamo na stránku sťahovania bez toho, aby ste si museli vytvoriť účet alebo potvrdiť svoj e-mail. PIA automaticky zistí váš operačný systém a zobrazí všetkých inštalatérov pre rôzne platformy, ktoré podporuje. Boli sme obzvlášť radi, keď sme videli samostatný súbor APK pre netradičné inštalácie systému Android. 

pia-review-download

Okrem toho PIA zobrazuje svoje kontrolné súčty SHA-256 pre svoje najnovšie verzie Windows, MacOS a Linux, takže môžete riešiť akékoľvek problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť počas inštalácie. V spodnej časti sú tiež odporúčané niektoré nástroje na ochranu osobných údajov, vrátane GlassWire a Blur (prečítajte si našu recenziu o rozmazaní).. 

Inštalátor systému Windows zvládne všetko za vás. Po stiahnutí súboru stačí otvoriť súbor. PIA sa začne inštalovať ihneď, bez zásahu používateľa. Po dokončení procesu sa zobrazí rýchla prehliadka a možnosť prihlásiť sa. 

Prihlásenie do PIA

Aj keď ste po potvrdení platby odoslaní priamo na stránku sťahovania, prehliadač nemôžete zavrieť. PIA odošle používateľské meno a heslo na e-mail, s ktorým ste sa zaregistrovali, do ktorého sa budete musieť prihlásiť. Nie je to prelomové, ale my uprednostňujeme metódu overovania totožnosti ExpressVPN založenú na tokene (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN).. 

Používateľské meno a heslo, ktoré ste dostali, je zväzok písmen a číslic, preto ho odporúčame uložiť s jedným z našich najlepších správcov hesiel, ako je napríklad 1Password (prečítajte si našu recenziu s 1 heslom). Toto je ešte dôležitejšie, ak používate e-mail s horákom, čo je možné v prípade PIA, pretože jediné požadované osobné údaje sú spôsob platby a e-mailová adresa..

Program PIA sa spustí na systémovej lište a môžete zadať prihlasovacie údaje pre e-mail, aby ste získali prístup k službe. Aj keď pod kapotou je veľa zvončekov a píšťaliek, môžete použiť PIA bez toho, aby ste sa ich dotkli. 

PIA Windows Aplikácia

Ak sa chcete len pripojiť, PIA to uľahčí. Aplikácia sa otvorí s veľkým tlačidlom „zapnuté“ a odporúčaným umiestnením, nič iné. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na tlačidlo, aby ste sa spojili, s PIA vás spojí s miestom s najnižším pingom. Je dôležité si uvedomiť, že toto miesto nemusí byť najbližšie k vám. 

PIA-review-windows-aplikácií

Napríklad, testovanie mimo St. Louis, PIA odporučil umiestnenie v Texase, napriek tomu, že umiestnenie v Chicagu bolo k dispozícii. V zozname serverov, ktorý nájdete kliknutím na aktuálne vybrané umiestnenie, môžete zistiť, kde sa nachádza dátové centrum, ako aj čas pingu meraný pomocou PIA.. 

Zdá sa, že ping testovanie tiež prebieha. Pri použití aplikácie by sa nameraný čas pingu zmenil o niekoľko milisekúnd na rôznych miestach. 

pia-review-server-list

Na hlavnej obrazovke aplikácie je niekoľko nastavení, ku ktorým získate prístup kliknutím na šípku dole v dolnej časti. Ak tak urobíte, rozšíri sa okno, ktoré vám umožní zobraziť test rýchlosti, niektoré rýchle nastavenia, informácie o predplatnom a ďalšie. 

Ktorákoľvek z týchto sekcií môže byť označená alebo presunutá do vyššej úrovne v zozname alebo zobrazená na hlavnej obrazovke aplikácie. 

pia-review-rozšíril-view

Nastavenia PIA

Aj keď z rozšíreného pohľadu môžete upraviť niekoľko nastavení – napríklad zapnutie režimu osvetlenia alebo vypnutie MACE – mäso a zemiaky sú na obrazovke nastavení.. 

Nastavenia môžete otvoriť kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu aplikácie. Okno nastavení je našťastie oddelené od aplikácie panela, takže ho môžete podľa potreby posúvať a upravovať. 

PIA-review-nastavenia

Celkovo nie je príliš veľa nastavení, ale základy sú pokryté. Môžete zapnúť a vypnúť MACE, upraviť prepínač zabíjania a zmeniť šifrovanie, ale PIA nejde príliš ďaleko dole do králičej diery, na rozdiel od AirVPN (prečítajte si našu recenziu AirVPN). Mimo nastavení šifrovania, o ktorom sa budeme viac baviť v časti „Zabezpečenie“, sa budete venovať predovšetkým nastaveniam vzhľadu.. 

Rozšírenie PIA Chrome

Okrem miestnej aplikácie má PIA k dispozícii rozšírenie aj pre prehliadače Chrome, Opera a Firefox. Testovali sme operu (prečítajte si našu prehliadku Opera), ktorá by mala fungovať podobne ako rozšírenie Chrome, pretože oba prehliadače sú založené na prehliadači Chromium..  

pia-review-chróm-rozšírenie

Môžete použiť jednu alebo druhú aplikáciu alebo rozšírenie pre počítač. Z väčšej časti slúži rozšírenie iba ako ďalší spôsob ovládania VPN, ale sú tu aj niektoré funkcie ochrany osobných údajov. 

Rozšírenie v predvolenom nastavení blokuje prístup k vášmu mikrofónu, webkamere a polohe. Tieto ochrany nájdete inde, ale to, že ich spojíte s VPN, neublíži. 

Okrem toho môžete v rozšírení nastaviť zoznam premostení, ako je to možné v lokálnej aplikácii. Nie je to také užitočné nastavenie pre webové stránky, ako je to pre aplikácie, ale stále môžete pridať výnimky do tunela VPN z rozšírenia.. 

rýchlosť

PIA je zďaleka jedna z najrýchlejších VPN, ktorú sme testovali. Nielenže zostal rýchlo blízko domova, ale aj pri skákaní nad rybníkom, čo je celkom vynikajúce. Navyše, náš ping zostal pod 250 ms, bez ohľadu na to, kde sme tunelovali, zarábajúc PIA miesto v našej najlepšej VPN pre hranie.

Miesto: Ping (ms) Stiahnuť (Mbps) Nahrať (Mbps)
Nechránené (St. Louis)994,5421.57
Chicago (odporúčané)1691.2519.79
Mesto New York3785,9817.99
Southampton, Spojené kráľovstvo10188,7118.31
Tokio, Japonsko18251.9612.91
Sydney, Austrália24682,1815.31

Ako sa dostaneme v nasledujúcej časti, PIA začína šifrovaním AES-128-GCM, ktoré by malo byť rýchlejšie ako väčšina sietí VPN, ktoré používajú AES-256-GCM. Aby sme udržali naše testovanie spravodlivé, použili sme OpenVPN s UDP ako prenosovým protokolom a AES-256-GCM ako šifru. Aj keď skákal veľkosť kľúča, PIA zostal rýchly. 

Pri pohľade na vyššie uvedené výsledky najviac šokujúca rýchlosť prišla z Veľkej Británie, kde bola naša rýchlosť sťahovania v skutočnosti rýchlejšia ako testovanie v New Yorku. Japonsko bolo pomalšie, aj keď nie príliš. Aj keď tunely smerujú na druhú stranu sveta, PIA vydržala viac ako polovicu rýchlosti nechráneného sťahovania a zároveň udržala nízku latenciu. 

Rýchlosti, ktoré tu vidíte, zodpovedajú iba ExpressVPN, čo je v priemere rýchlejšie, hoci PIA je veľmi blízko (prečítajte si našu časť ExpressVPN verzus PIA). Medzitým robí pôsobivo rýchle služby, ako sú TorGuard, AirVPN a Astrill, v porovnaní s podobnými možnosťami.. 

zabezpečenia

PIA sa načíta s OpenVPN ako predvoleným protokolom pomocou paketov UDP. Toto je štandard zabezpečenia VPN, ako vidíte v našom prehľade protokolu VPN. Šifra, ktorá je spárovaná s protokolom, však nie je. K dispozícii je AES-128-GCM, ktorý používa menšiu veľkosť kľúča ako štandardný AES-256-GCM. 

Pri väčšine aplikácií by rozdiel vo veľkosti kľúča nemal byť dôležitý. Našťastie vám PIA umožňuje prepínať medzi AES-GCM a AES-CBC a tiež meniť veľkosť kľúča medzi 128 a 256 bitmi. Okrem toho si môžete vybrať metódu handshake, ktorá je predvolene nastavená na RSA-2048. Zvýšenie šifrovania samozrejme zvýši čas načítania. 

Aj keď to nemusí byť v aplikácii zrejmé, podporuje PIA viac ako OpenVPN. Ak chcete používať tieto protokoly, môžete si na ovládacom paneli účtu nastaviť užívateľské meno a heslo PPTP a L2TP. Upozorňujeme vás však, že ich musíte manuálne nakonfigurovať. Používatelia iOS majú navyše prístup k IKEv2.

Test netesnosti PIA DNS

Aby sme zabezpečili efektívnosť zavedených bezpečnostných opatrení, vykonali sme test tesnosti DNS na PIA, ako aj testy tesnosti IP a WebRTC. Nie je prekvapením, že výsledky boli čisté. Nielenže boli naše DNS požiadavky a IP adresa správne zatajené, ale PIA to dokázala s minimálnym presmerovaním, čo ukazuje výhody holých kovových serverov.. 

PIA MACE

Aj keď šifrovanie a úniky sú najdôležitejšími oblasťami v tejto časti, PIA predstavuje ďalší bod rozhovoru. Súčasťou predplatného je MACE, ktoré by vám mali pomôcť zostať v bezpečí online. Nejde o plnohodnotný antivírus – prečítajte si v tom našu najlepšiu príručku k antivírusovému softvéru – znižuje však pravdepodobnosť pristátia na infikovanú webovú stránku.

MACE funguje podobne ako blokovanie reklám (viac informácií nájdete v našej najlepšej príručke pre blokovanie automaticky otváraných okien). Pri načítaní webovej stránky váš prehliadač odošle niekoľko žiadostí týkajúcich sa adresy IP webového servera, ku ktorému sa snažíte získať prístup. MACE tieto žiadosti preveruje a kontroluje IP adresy podľa čiernej listiny, ktorá sa pravidelne aktualizuje. 

Ak MACE nájde zhodu, stránka sa nenačíta, čo vás ochráni pred škodlivým užitočným zaťažením. Okrem toho má PIA nakonfigurovaný MACE na používanie verejného zoznamu ad-blockov, takže funguje aj ako ad-blokátor. 

Pri pohľade okolo sme zistili, že MACE je efektívny. To znamená, že nové škodlivé webové stránky sa spúšťajú každý deň, preto by sme neodporúčali MACE namiesto, napríklad, Bitdefender (prečítajte si Antivírusovú kontrolu Bitdefender)..

súkromia

PIA je raritou v priestore VPN. Rovnako ako väčšina služieb stojí za zásadou neprihlásenia, čo znamená, že žiadne informácie, ktoré prešli cez VPN, sa nezaznamenávajú ani nesledujú kedykoľvek. Okrem toho je však PIA transparentná. Je to jedna z mála sietí VPN, ktorá priamo uvádza svoju materskú spoločnosť a jasne vysvetľuje svoje postupy ochrany osobných údajov. 

Vyjdeme z toho najjednoduchšie veci z cesty. Jedinou informáciou, ktorú vyžaduje PIA pri registrácii, je e-mailová adresa a spôsob platby. Svoju platbu môžete anonymizovať rôznymi spôsobmi, pretože PIA prijíma kryptomeny a prevody darčekových kariet. Ak používate kreditnú kartu, spoločnosť PIA požaduje iba základné fakturačné údaje, čo v USA znamená krajinu a PSČ. 

Používateľské meno a heslo pre váš účet sa generuje na základe vášho e-mailu, ktorý je možné uložiť v aplikácii pre ľahšie prihlásenie. 

Aj keď neexistuje žiadny spôsob, ako to s istotou vedieť, zdá sa, že e-mail a používateľské meno nie sú priamo spojené. Aj keď sú, PIA vám nezabráni v používaní e-mailu s horákom. Jediné, čo od PIA potrebujete, je vaše vygenerované používateľské meno a heslo. 

Pokiaľ ide o tvrdenie „no-logs“, spoločnosť PIA na súde preukázala, že neuchováva protokoly. Tento akt urobil o to pôsobivejší vzhľadom na svoju materskú spoločnosť London Trust Media so sídlom v USA. V roku 2016 bol muž na Floride pred súdom hrozil, že použije bombu, a keď vyšetrovala FBI, zistili, že podozrivý pravdepodobne používa PIA. 

Na základe predvolania bol PIA povinný odovzdať akékoľvek dopravné denníky, ktoré mal podozrivý, ale nič sa nedalo odovzdať. Jasne: London Trust Media by porušila americké právo, ak by mala protokoly a neodovzdala ich, takže buď riskovala krk kvôli ochrane súkromia jedného z používateľov, alebo tam neboli žiadne záznamy.. 

Všetky tieto informácie sú uvedené v úradných súdnych dokumentoch. Ďalej existujú záznamy o londýnskych trustových médiách reagujúcich na predvolania v minulosti. 

Toto všetko spomíname, pretože sa zdá, že existuje veľa nesprávnych informácií o súkromí PIA na internete. Aj keď je pravda, že neexistuje definitívny spôsob, ako dokázať, že VPN neuchováva protokoly, PIA predložila oveľa viac dôkazov ako väčšina, čo je pôsobivé vzhľadom na to, že má sídlo v štátoch..

Streamovanie výkonu

Napriek rýchlostiam a funkciám, ktoré s tým súvisia, sa PIA nestane našou najlepšou sieťou VPN pre zoznam streamov. Testovali sme ho na štyroch hlavných streamingových serveroch, z ktorých dva mali prístup k PIA. Hulu bol v poriadku, PIA sa prelomila na viacerých amerických serveroch. Amazon Prime Video a BBC iPlayer však mali problémy. 

Testovali sme tieto platformy na viacerých serveroch a obidve boli schopné zistiť, že sme vždy používali VPN. Ak máte záujem o streamovanie BBC iPlayer alebo Prime Video, odporúčame vám prečítať si naše najlepšie návody VPN pre BBC iPlayer a najlepšie VPN pre sprievodcov Amazon Prime Video.. 

PIA Netflix

Podarilo sa nám získať prístup k Netflixu s PIA, aj keď nie vždy. Netflix by sa počas testovania na viacerých miestach odmietol načítať, s čím sme sa nikdy nestretli. Riešenie sme našli načítaním Netflixu na štandardné pripojenie a následným pripojením k PIA. Keď to robil, fungovalo to dobre. 

Je zvláštne, že ak Netflix zablokuje sieť VPN, urobí tak s chybou servera proxy, keď sa pokúsite streamovať obsah. Na niektorých serveroch PIA sme zabránili v načítaní služby. 

Umiestnenie servera

PIA má v čase písania viac ako 3 335 serverov v 30 krajinách. Aj keď je počet serverov vysoký, šírenie je nevýrazné (viac o minútu). Z toho vyplýva, že obmedzená dostupnosť v krajinách má zmysel. PIA používa iba servery s kovovým obsahom, čo znamená, že v ťažko prístupných oblastiach nie sú virtualizované žiadne miesta.  

Servery PIA

Sieť serverov je rozdelená do 50 miest, z ktorých väčšina je zameraná na USA. Len niekoľko ďalších krajín má viacero miest vrátane Kanady, Nemecka, Veľkej Británie a Austrálie. Mimo týchto krajín má každá krajina jedno miesto. Každé umiestnenie má viac serverov; jednoducho si medzi nimi nemôžete vybrať. 

PIA-review-servery

Pokiaľ ide o šírenie, PIA je nevýrazná. Zohľadňujú sa základné údaje vrátane miest v Hongkongu, Japonsku a väčšine Európy, ale niektoré z exotických miest, ktoré sa vyskytujú pri skrývaní HideMyAss alebo NordVPN, nie sú prítomné.. 

Zákaznícky servis

Väčšina podpory od spoločnosti PIA pochádza z jej rozsiahlej vedomostnej základne. V čase písania správy existuje viac ako 100 článkov, z ktorých každý je vyplnený až po okraj podrobne. 

Väčšina častí sa oprávnene zameriava na technické problémy s aplikáciou, ale sú tu aj niektoré články o všeobecných znalostiach, ako je napríklad miesto, kde sa nachádza PIA a či vedie záznamy. 

pia-review-Knowledgebase

Doplnkom možností svojpomoci je aj PIA, ktorá obsahuje zoznam sprievodcov, ktorí vás môžu sprevádzať rôznymi funkciami aplikácie. Všetko od stiahnutia inštalátora po konfiguráciu nastavení DNS je obsiahnuté vo všetkých OS, ktoré PIA podporuje. K dispozícii sú aj návody na inštaláciu platformy na smerovače. 

Ak sa chcete spojiť s tímom podpory, musíte poslať e-mail. PIA ponúka e-mailovú podporu prostredníctvom kontaktného formulára, a to je všetko. Živý rozhovor je v súčasnosti pre VPN zásadný, a preto je sklamanie vidieť obmedzené možnosti kontaktu PIA. 

Spoločnosť PIA však sprístupňuje svoj kľúč PGP, ak sa chcete spojiť s tímom prostredníctvom šifrovaného pripojenia (viac informácií nájdete v našom sprievodcovi bezpečnosťou e-mailu).. 

Môžete tiež zanechať spätnú väzbu, buď vo forme žiadosti o server alebo vo forme návrhu funkcie, pravdepodobne sa však na chvíľu neozvete. Pokiaľ ide o uzavreté návrhy, posledný je z decembra 2018, a to napriek skutočnosti, že existujú dve stránky žiadostí z roku 2019.. 

Väčšina požiadaviek si však vyžaduje vývojový čas, takže aj keď PIA trvá chvíľu, kým implementuje funkcie, ktoré chce jej komunita, vývojový tím jasne počúva.

Verdikt

PIA sa v posledných iteráciách rozrástla na pôsobivú službu. To, čo bývalo barebones VPN, sa rozrástlo na niečo väčšie, s množstvom jedinečných funkcií, ktoré sú prístupné aj pre tých najdrahších technofilov. Cena je tiež správna, čo robí PIA ľahkým odporúčaním. 

Čo si myslíš o PIA? Chystáte sa to vyskúšať na voľný týždeň? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map