Astrill Review – Aktualizované 2020

Astrill Review

Astrill je trochu zmiešaná taška: je rýchla a má vynikajúce vlastnosti, ale jej rozhranie bolo navrhnuté pre mravce a je drahé. Napriek tomu je to dobré pre Netflix a ďalšie streamingy a umožňuje torrentovanie, takže ho nemôžeme zakázať v udržiavaní spoločnosti s našimi najlepšími poskytovateľmi VPN. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu úplnú recenziu Astrill.


best-VPN-recenzia

Astrill je rýchla a kompaktná sieť VPN, ktorá prichádza s vynikajúcou sadou funkcií. Dodáva sa tiež so statnou cenovkou, ktorá sa nezdá byť opodstatnená vzhľadom na obmedzený výber servera a zlú skúsenosť používateľov.

V tejto recenzii Astrill pôjdeme tam, kde VPN vyniká a kde klesá. Bude otestovaný vo funkciách, cenách, jednoduchosti použitia, podporovaných zariadeniach, umiestneniach serverov, rýchlosti, bezpečnosti a serveri zákazníkov. Koniec koncov, vydáme o tom náš rozsudok.

Páči sa nám filtrovacie funkcie spoločnosti Astrill a proprietárne protokoly. Rýchlosti sťahovania tiež nie sú zlé. Ak sa však snažíte ušetriť, je najlepšie sa pozrieť inde, pretože Astrill patrí medzi najdrahšie možnosti v našom najlepšom výbere VPN.

Astrill-Slider1

Astrill-Slider2

Astrill-Slider3

Astrill-Slider4

predchádzajúca

Ďalšie

Alternatívy pre Astrill

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Napriek malému užívateľskému rozhraniu má Astrill mnoho funkcií. Rozhranie zobrazuje tlačidlo na zapnutie pripojenia a malý graf v dolnej časti zobrazuje vašu rýchlosť. Ak chcete otestovať rýchlosť iných serverov, môžete použiť funkciu testovania rýchlosti spoločnosti Astrill. Môžete si vybrať ľubovoľný počet serverov a automaticky otestovať ich rýchlosť a latenciu.

Astrill-Speed-test

Naše obľúbené funkcie sú však filtre. Astrill má filtrovanie webových stránok a aplikácií. V predvolenom nastavení je nastavená tak, aby smerovala všetku komunikáciu cez server VPN. Výnimky však môžete pridať, ak nechcete, aby prešlo všetko..

Našťastie vám Astrill umožňuje robiť to aj opačne. Filtre môžete nastaviť tak, aby používali pripojenie VPN iba pre určité aplikácie, čo je užitočné, ak sa napríklad pokúšate získať prístup k geoblokovanému obsahu..

Astrill-filtre

Filtrovanie vám umožňuje udržiavať vaše úplné internetové pripojenie, keď ho potrebujete. Na svojom počítači môžete napríklad odfiltrovať hry pre viacerých hráčov, takže sa nemusíte báť pomalých rýchlostí, ktoré vám bránia. Môžete tiež použiť jednu z našich najlepších sietí VPN na hranie hier.

Táto funkcia sa lepšie nazýva rozdelené tunelovanie, čo je medzi VPN dosť zriedkavé. Väčšina to môže podporiť, ale tento proces je dosť intenzívny – prečítajte si našu recenziu súkromného prístupu na internet. Okrem toho poskytovatelia, ktorí ju podporujú, ako napríklad StrongVPN, sú pomerne priemerní (prečítajte si naše hodnotenie StrongVPN, aby ste zistili, prečo to nie je najlepšia voľba). 

Na stolných počítačoch so systémom Windows môžete používať OpenVPN, StealthVPN alebo OpenWeb. Astrill tiež podporuje takmer všetky ostatné hlavné protokoly VPN, ale je to závislé od zariadenia. OpenWeb a StealthVPN sú protokoly vyvinuté spoločnosťou Astrill a pridávajú do aplikácie ďalšie funkcie.

OpenWeb napríklad do ponuky pridá možnosť „iba prehľadávač tunelov“. Je to rýchly spôsob, ako filtrovať, čo robíte pri používaní aplikácií pripojených k internetu bez obáv z rýchlosti. OpenWeb tiež prichádza s blokovaním reklamy a sledovania.

Svoje pripojenie VPN môžete zdieľať aj s inými zariadeniami. V podstate k existujúcemu pripojeniu pridáte server proxy. Astrill má aplikácie pre väčšinu zariadení, ale zdieľanie VPN rozširuje zoznam na čokoľvek s pripojením na internet, vrátane inteligentných televízorov, herných konzol a streamovacích zariadení, ako je Apple TV..

Astrill-VPN zdieľanie

Astrill je dodávaný s killswitch, ktorý preruší vaše pripojenie k internetu, ak je odpojený od vzdialeného servera. Ak ako protokol používate OpenVPN, môžete tiež nastaviť App Guard, ktorý blokuje aplikácie, ktoré určíte, keď je VPN vypnutá.

Nastavenie sa zobrazí aj pre StealthVPN, ale, samozrejme, nie pre OpenWeb.

Astrill Streaming Performance

Astrill bez problémov obišla obávanú chybu proxy servera Netflix. Dostal sa aj do Hulu, ale bol zablokovaný programom BBC iPlayer na troch serveroch U.K. Celkovo je ich päť, ale dva z nich boli počas nášho testovania dole, čo stavia Astrill za našu najlepšiu VPN pre služby iPlayer BBC iPlayer..

Astrill-BBC-iPlayer

To malo problémy aj s Amazon Prime Video. Mohli sme k nemu získať prístup a zobraziť obsah, ale pri pokuse o streamovanie obsahu sme sa stretli so správou „obsah nie je vo vašej oblasti k dispozícii“. Netflix je však veľký pes, takže sa nemôžeme príliš sťažovať.

Ak je pre vás prioritou Netflix, máme pocit, že sme dostali viac z najlepších VPN pre Netflix, ExpressVPN.

Prehľad funkcií Astrill

Logo Astrillwww.astrill.com

Začína sa od 833 dolárov mesačneVšetky plány

všeobecný

Spôsob platby
PayPal, kreditná karta, AliPay

Prijíma kryptomenu

Súčasné spojenia
5

Podporuje rozdelené tunelovanie

Neobmedzená šírka pásma

K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia

Obdobie vrátenia platby

Celosvetová suma servera
328 v 65 krajinách

OS pre stolné počítače
Windows, MacOS, Linux

Mobilné operačné systémy
Android, iOS

Rozšírenia prehľadávača

Môže byť nainštalovaný na smerovačoch

Streaming

Môže pristupovať k službe Netflix v USA

Má prístup k iPlayeru BBC

Má prístup do Hulu

Môže pristupovať k Amazon Prime Video

zabezpečenia

Typy šifrovania
256-AES, RSA-4096

Dostupné protokoly VPN
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, OpenWeb, StealthVPN

Povolené pri štarte zariadenia

Umožňuje torrentovanie

Pravidlá bez protokolovania

Prešiel testom úniku DNS

Killswitch k dispozícii

Vrátane škodlivého softvéru / blokovania reklám

podpora

Live chat
24/7

E-mailová podpora
24/7

Telefonická podpora
úradné hodiny

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

stanovenie ceny

Astrill je jednou z drahších možností VPN, aj keď platíte za rok. Cena mesačného programu je hrozná a stojí 5 dolárov viac ako mesačné sadzby väčšiny ostatných poskytovateľov. Na päť zariadení nás neprekvapuje.

Ako zvyčajne vám neodporúčame mesačný plán. Napríklad CyberGhost ponúka plán, ktorý podporuje až sedem súčasných pripojení za polovičnú cenu. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii CyberGhost.

Polročné a ročné plány spoločnosti Astrill sú však dobré. ExpressVPN, ktorý sme pri hodnotení ExpressVPN vysoko ohodnotili, je rovnaká cena za tieto dve podmienky. To znamená, že mesačné plány spoločnosti Astrill sú drahšie.

Astrill ponúka veľkorysú sedemdňovú bezplatnú skúšobnú verziu. AirVPN, na druhej strane, ponúka iba tri (prečítajte si našu recenziu AirVPN). Nemusíte vkladať kreditné karty, ale službu môžete využívať sedem dní zadarmo, aj keď kupujete program. Bezplatná skúšobná verzia však nie je v Číne ponúkaná.

Ak hľadáte bezplatnú možnosť, prečítajte si nášho sprievodcu najlepšími poskytovateľmi služieb VPN zdarma, aj keď to pokazíme a dáme vám vedieť, že Windscribe je pravdepodobne tou najlepšou voľbou (môžete sa dozvedieť, prečo v našom Windscribe preskúmanie). 

Neexistujú žiadne viacročné plány, čo je problém, s ktorým sme sa stretli u viacerých poskytovateľov VPN. Ponuka dvojročného alebo trojročného plánu umožňuje lojálnym používateľom získať vyššiu hodnotu zaplatením vopred. Napríklad NordVPN vám umožňuje zaregistrovať sa na 75 mesiacov za menej ako 100 USD (prečítajte si našu recenziu pre NordVPN).

Astrill pri rezervácii ponúka doplnky VPN. Môžete pridať ľubovoľný počet súkromných IP adries za 5 dolárov každý mesiac, smerovač s predinštalovaným Astrill a VIP prírastok za 10 dolárov za 100 GB za mesiac, čo vám umožní používať viacskokové pripojenie a dáva vám prioritný prenos na serveroch.

K dispozícii je tiež smerovač 50 dolárov, ale v najlepšom prípade je priemerný. Je to jedno pásmo a chýba gigabitový ethernetový port. Môžete si kúpiť Netgear R6400, obľúbenú voľbu pre smerovače VPN, za 219 dolárov, ale za dvojnásobok ceny nákupu zásob routeru je pravdepodobne lepšie nastaviť Astrill na svojom routeri sami..

Jednoduchosť použitia

Astrill je malý a jednoduchý, takmer chybný. Rozhranie zaberá málo alebo vôbec žiadnu nehnuteľnosť na obrazovke, čo je dobré na sledovanie vašej rýchlosti, ale zlé na konfiguráciu aplikácie. Testovanie sme vykonali na displeji s rozlíšením 4 kB, takže dáva zmysel, že používateľské rozhranie by bolo menšie. To znamená, že nastavenie rozlíšenia obrazovky na 1080p ho ešte nezvýšilo.

To je hlavný problém spoločnosti Astrill. Je to bolesť dostať sa k rôznym nastaveniam, ku ktorým chcete získať prístup, pretože všetko je tak kompaktné. Umožniť užívateľovi zmeniť veľkosť používateľského rozhrania by šlo dlhú cestu. Ak chcete monitorovať rýchlosti, malo by to malý vzhľad a v prípade potreby by ste mohli rozšíriť používateľské rozhranie, aby sa pohodlnejšie konfigurovalo.

To isté platí pre výber servera. Úprimne povedané, je to na hovno. Zoznam je rovnako malý ako zvyšok rozhrania. Ak chcete zobraziť všetky svoje možnosti, musíte sa v ňom posúvať. Astrill robí to menej bolestivým vďaka vyhľadávaciemu pruhu a ponuke „veľkých“ serverov, stále to však nie je príjemný zážitok.

Astrill-Server-List

Našťastie môžete zoznam orezať pridaním obľúbených položiek. Obrazovka výberu servera má tri karty: „odporúčané“, „obľúbené“ a „všetky“. Prechodom procesu výberu serverov, ktoré budete používať od začiatku, bude medzi nimi oveľa jednoduchšie prepínanie.

Môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši do používateľského rozhrania a vyhľadať najpopulárnejšie servery a pripojiť sa týmto spôsobom.

Napriek problémom s výberom a konfiguráciou servera má Astrill jednoduché rozhranie. Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje server, ku ktorému ste pripojení, veľké tlačidlo „zapnuté“ a graf vašich rýchlostí. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate v používateľskom rozhraní, môžete si vybrať protokol VPN, ktorý chcete použiť, otvorením rozbaľovacej ponuky v hornej časti.

Astrill-Interface

Všetky ostatné funkcie sú dostupné prostredníctvom troch pomlčiek v ľavom hornom rohu. Hlavným problémom je snaha nastaviť to, čo potrebujete, bez okna s možnosťou zmeny veľkosti. Pre väčšinu nastavení, napríklad pre možnosti DNS, to nie je veľa. Pri pokuse o pridanie výnimiek do zoznamu filtrov sa však malé okno môže ľahko preplniť.

Astrill-Filter-List

Astrill nie je ťažké používať, najmä po jeho nakonfigurovaní, ale dostať sa cez rozhranie je hrozné, pretože je príliš malý. Schopnosť zmeniť veľkosť okna by urobila veľký rozdiel a prinútila Astrillovo UI stať sa jedným z najlepších na trhu..

Podporované zariadenia

Astrill dokáže podporovať až päť spojení naraz, bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete. To však nie je limit zariadenia. Astrill môžete nainštalovať na ľubovoľný počet zariadení, ale súčasne sa môže pripojiť iba päť.

Limitný limit však nemôžete zvýšiť pomocou TorGuard, takže ak budete chcieť viac ako päť spojení, možno budete musieť hľadať inde (prečítajte si našu recenziu TorGuard).. 

Existujú inštalátory pre Windows, MacOS a Linux, vrátane CentOS, Debian, Ubuntu, Fedora a ďalších. Ak nepoužívate niektorý z týchto operačných systémov, Astrill ponúka aj inštalačný program príkazového riadku pre Linux.

Astrill podporuje systém iOS prostredníctvom obchodu App Store a systému Android prostredníctvom obchodu Google Play. Ak používate upravenú verziu systému Android, ktorá nemá prístup do Obchodu Play, nemusí Astrill na vašom zariadení fungovať. Služba bohužiaľ neponúka .apk sama o sebe.

Na smerovač môžete nainštalovať Astrill, pokiaľ bude blikať pomocou DD-WRT alebo Asus Merlin. Routery môžu používať iba OpenVPN a RouterPro, ale TCP aj UDP sú podporované. Na rozdiel od iných nastavení smerovača je Astrill’s veľmi jednoduchý a umožňuje vám nakonfigurovať funkcie, ako napríklad filtrovanie zariadenia v nastaveniach smerovača.

Astrill smerovača Nastavenie

Umiestnenie servera

Astrill má 328 serverov v 65 krajinách. Nie je žiadnym prekvapením, že Spojené štáty získajú väčšinu pozornosti a venuje sa 137 serverom. Väčšina ostatných krajín má čo najmenej serverov. Výnimky sú Japonsko, ktoré má 29, a Spojené kráľovstvo, ktoré má 16.

V používateľskom rozhraní sa tiež zobrazia „optimalizované“ servery. Pripojenie k jednému z nich poskytuje rýchlejšie pripojenie, ale musíte si zakúpiť plán VIP 10 dolárov mesačne so svojím plánom..

rýchlosť

Testovali sme päť miest s Astrill pomocou speedtest.net, berúc do úvahy latenciu, rýchlosť sťahovania a rýchlosť nahrávania. Fungovalo to dobre, najmä pri rýchlostiach sťahovania, ale nie je divu, že latencie a rýchlosti nahrávania utrpeli veľké vzdialenosti od miesta testovania, ktorým bol St. Louis, MO. 

Miesto: Ping (ms): Stiahnuť (Mbps): Nahrať (Mbps):
nechránený984.4311.50
Los Angeles, CA6565,9510.30
Spojene kralovstvo11373,307,70
Rusko16192.106,91
Japonsko30597,442,83
Irán50637,421.49

Astrill je napriek tomu pôsobivý, aj keď mu unikol najrýchlejší sprievodca VPN. Aj keď sme sa pripojili cez rybník, udržali sme okolo 70 percent našej nechránenej rýchlosti nahrávania. Najhorším hráčom bol Irán, ktorý sa snažil udržať 10 percent.

Rýchlosti sťahovania sú všade vynikajúce. Naše testovanie v Rusku a Japonsku v skutočnosti zvýšilo rýchlosť sťahovania, čo naznačuje, že určité množstvo poskytovateľov internetových služieb by sa malo obmedziť. Rovnako ako v prípade rýchlosti nahrávania, irán bol najhorším hráčom, ale stále si udržal okolo 40 percent našej normálnej rýchlosti.

Latencia je však drsná. Aktivity ako online hry budú zápasom s Astrill. Našťastie môžete pridať výnimky pre online hry.

Filtrovanie je to, čo zvyšuje rýchlosť Astrill. Normálny webový prehliadač nie je problém, pretože spoločnosť Astrill uvádza pôsobivé výsledky v oblasti sťahovania.

Výnimočne je možné pridať čokoľvek, čo je nahraté alebo oneskorené, čo znamená, že môžete využívať svoju plnú rýchlosť internetu bez odpojenia od servera..

zabezpečenia & súkromia

Astrill ponúka dlhý zoznam protokolov VPN, z ktorých dva sú exkluzívne. Máte štandardné cestovné za OpenVPN, PPTP, SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec a, samozrejme, Cisco IPSec, čo je modifikácia IKEv1 / IPSec uskutočnená spoločnosťami Cisco a Microsoft. Je iróniou, že Windows nepodporujú Cisco IPSec.

Z hľadiska zabezpečenia je OpenVPN tou najlepšou voľbou, pretože ide o protokol s otvoreným zdrojom, ktorý sa pravidelne kontroluje na prítomnosť slabých miest a opravuje sa. Podporuje tiež takmer akúkoľvek metódu šifrovania, ktorú by ste mohli chcieť.

Nie je prekvapením, že Astrill odporúča svoje vlastné protokoly, StealthVPN a OpenWeb. Je to ľahký protokol bez pripojenia, čo znamená, že môžete rýchlo prepínať servery. Je založený na TCP a šifrovaný pomocou 256-bitového AES, čo sťažuje detekciu prostredníctvom hĺbkovej kontroly paketov.

StealthVPN je podobný OpenVPN v tom, že pracuje na portoch UDP a TCP a zakrýva pakety, čo z neho robí ideálnu voľbu pre získanie firewallov (porovnateľné s protokolom Chameleon VyprVPN, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v prehľade VyprVPN). Je šifrovaná 256-bitovou verziou AES a overená certifikátmi SSL / TLS. Podobne ako OpenVPN vyzerá a správa sa ako normálne zabezpečené pripojenie, takže je rovnako stabilný ako jeden.

OpenVPN je vďaka otvorenému zdrojovému kódu ideálnou voľbou pre mnoho zariadení vrátane smerovačov, takže je to skutočne otázka osobných preferencií. Výhodou StealthVPN je použitie dvojvrstvového šifrovania.

Astrill má nastavenia ochrany osobných údajov vrátane schopnosti vyprázdňovať súbory cookie. Môžete tiež zapnúť killswitch, ktorý zablokuje vaše internetové pripojenie v prípade zlyhania VPN.

Netesnosti sme testovali pomocou ipleak.org. Astrill prešla našimi testami na úniky DNS, WebRTC a IP. Medzi tým a killswitch je VPN bezpečná.

Astrill Ochrana osobných údajov

Astrill je spoločnosť registrovaná na Seychelách, súostrovie 115 ostrovov v Indickom oceáne. Tvrdí, že je „zameraný hlavne na cestujúcich a vysťahovalcov, ktorí používajú službu Astrill VPN na šifrovaný a neobmedzený prístup na internet kedykoľvek a kdekoľvek“.

Miesto hovorí veľa o ochrane súkromia. Seychely sú jedným z najviac súkromných miest na svete a sú malou skupinou ostrovov pri pobreží východnej Afriky. Vláda však nemá jediný zákon, ktorý by riešil zhromažďovanie a využívanie osobných údajov..

Astrill tvrdí, že má „prísnu politiku neprihlásenia“. Ako je však vysvetlené v politike ochrany osobných údajov, „niektoré informácie sú potrebné pre technickú funkciu služieb“. Po odpojení sa sledujú a odstránia aktívne relácie. Sledované údaje zahŕňajú vašu IP adresu, typ zariadenia a ďalšie.

Predchádzajúcich 20 spojení je zaznamenaných, čo zahŕňa čas pripojenia, trvanie, krajinu, typ zariadenia a číslo verzie Astrill. Napriek tvrdeniu „no-logs“ existujú informácie, aj keď by bolo pre vás ťažké priviazať sa.

Aj keď sa vaše osobné informácie neuchovávajú, spoločnosť Astrill ich môže a aj sleduje. Je to však opodstatnené. V takom prípade to znamená, že počet pripojených zariadení je pod limitom, ale služba nehovorí, že podniká kroky, aby vás anonymizovala na svojich serveroch.

Ak existuje postup, nie je to uvedené v pravidlách ochrany osobných údajov.

Je dôležité si uvedomiť, že Astrill môže vidieť, kto sa pripája, ale pokiaľ vieme, nie ako používajú službu. Informácie umožňujúce identifikáciu osôb sa sledujú, ale nevedú sa v evidencii, čo zodpovedá požiadavke „no-logs“.

Zákaznícky servis

Astrill sa neusporiada s podporou. Namiesto toho, aby vás nasmeroval prostredníctvom vedomostnej základne a zoznamu často kladených otázok na nájdenie kontaktného e-mailu, umožňuje vám ho zadržať zo stránky podpory. Ponúka live chat, ktorý môžete otvoriť kliknutím na malý kruh v pravom dolnom rohu ľubovoľnej stránky Astrill a e-mailovú podporu.

Astrill-Live-Chat

Astrill ponúka telefonickú podporu aj s číslami v USA a Hongkongu, ale operátori môžu podporovať iba zákazníkov, ktorí hovoria po anglicky.

Približne o dve hodiny sme dostali odpoveď na e-mailovú otázku, ktorá je rýchla. Náš e-mail bol odoslaný v poludnie v USA v pracovný deň, takže môžete čakať dlhšie, ak správu odošlete neskoro v noci alebo cez víkend.

Pre podporu domácich majstrov získate FAQ, inštalačné manuály a video návody. Inštalačné príručky sú rozsiahle a sú súčasťou samostatnej wiki spoločnosti Astrill. Zahŕňajú takmer akúkoľvek otázku, ktorú by ste mohli mať pri konfigurácii VPN s akýmkoľvek daným OS. Astrill má dokonca sprievodcov na nastavenie telefónov BlackBerry pomocou IKEv2.

Astrill-setup-Návody

FAQ je základné. Zahŕňa otázky, ako sú rôzne plány, ktoré ponúka Astrill a protokoly, s ktorými sa môžete spojiť. Zdá sa, že táto oblasť sa viac zameriava na predpredajné otázky ako na technické otázky.

Astrill ponúka štyri videonávody, ktoré sú skôr prehľadmi. Existujú videá pre stolnú aplikáciu, routerový applet, nastavenie DD-WRT a prehľad toho, čo je VPN a ako funguje Astrill. Toto nie je presná podpora, ale videá môžu objasniť oblasti používateľského rozhrania, ak máte problémy.

Aj keď existujú návody pre stolné počítače a smerovače, pre aplikácie v systéme Android alebo iOS neexistujú žiadne videá.

Astrill neponúka tradičnú databázu znalostí, ktorú väčšina ostatných poskytovateľov VPN poskytuje. Informácie, ktoré by v jednom boli, sa však nachádzajú iba v FAQ a wiki.

Najlepšou možnosťou je napriek tomu priama podpora. Zvyčajne je to naopak, čo je dych čerstvého vzduchu, ak je otočený. Chceli sme však ďalšie príručky na riešenie problémov a fórum komunity na vyplnenie systému podpory.

Verdikt

Astrill je rýchla a drahá VPN s veľkorysou bezplatnou skúšobnou verziou. Rozhranie je rozzúrené kvôli svojej veľkosti, ale služba je dobrá inak. Prepínanie serverov je rýchle, rýchlosť sťahovania je vynikajúca a presahuje aj Netflix.

Najsilnejšou stránkou Astrillu sú jeho vlastnosti. Filtrovanie je skvelé pre bežné použitie VPN, pri ktorom máte obavy o ochranu súkromia, ale nie za cenu polovice alebo viac vášho internetového pripojenia. Páči sa nám tiež proprietárne protokoly, ale vo väčšine prípadov stačí OpenVPN.

Astrill je vynikajúcou voľbou pre VPN a možnosti filtrovania ju oddeľujú. Stále však existujú aj iné možnosti, ktoré vám budú lepšie vyhovovať. Nezabudnite si prečítať naše recenzie VPN, aby ste sa o nich dozvedeli viac.

Čo si myslíš o Astrillovi? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map