Xero Accounting Review – Cloud-Based Books – Aktualizované 2020

Kontrola účtovníctva Xero

Xero je vynikajúci online účtovný nástroj pre väčšinu spoločností. Aj keď to nie je dokonalé, ponúka veľkú flexibilitu, aj keď niektoré typy spoločností môžu potrebovať ďalšie prostriedky, aby z toho dostali maximum. Pozrite sa na našu recenziu spoločnosti Xero a zistite, prečo si myslíme, že je to jeden z najlepších účtovných programov.


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

Xero je cloudová online účtovná platforma určená pre malé podniky v rôznych odvetviach. Funkcie spoločnosti Xero sú obzvlášť vhodné pre podniky, ktoré trávia veľa času sledovaním svojich peňazí, inventára a majetku. Xero vám ušetrí čas automatizáciou základných funkcií, ako sú faktúry a bankové vyrovnanie.

Funkcie účtovníctva Xero sa ľahko používajú a navzájom dobre spolupracujú. Jeho sledovanie zásob je užitočné pre podniky, ktoré potrebujú spravovať svoje zásoby. Ak chcete zvýšiť efektívnosť, Xero tiež ponúka integráciu s množstvom softvéru, ako je HubSpot, ProWorkflow a mnoho ďalších..

Na rozdiel od svojich konkurentov si môžete všetky funkcie spoločnosti Xero užiť aj s jej najlacnejším cenovým plánom, hoci dolné plány obmedzujú počet faktúr a účtov, ktoré môžete posielať a ktoré vám nedovoľujú používať viac mien. Ak ste rastúca firma, budete musieť rýchlo inovovať.

Inovovaním na „štandardný“ plán spoločnosti Xero sa tieto limity odstránia a robí z spoločnosti Xero vynikajúci účtovný nástroj pre malé podniky. Medzitým inovácia na najdrahší plán spoločnosti Xero umožňuje v rámci spoločnosti Xero používať viac mien.

Myslíme si, že Xero je jednou z najlepších účtovných možností. Pomocou 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie zistite, či je spoločnosť Xero pre vaše podnikanie najvhodnejšia, alebo si prečítajte celú túto recenziu účtovného softvéru Xero..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre účtovníctvo Xero

Vlastnosti

Xero ponúka funkcie, ktoré siahajú od základných, ktoré vidíte v každom ďalšom účtovnom riešení, až po doplnky, ktoré zriedka vidíte vo svojich súťažiach..

Keď sa prihlásite do svojho účtu Xero, ako prvé uvidíte váš informačný panel, kde môžete okamžite zistiť svoju finančnú situáciu. Prístrojová doska Xero obsahuje množstvo informácií, viac ako FreshBooks alebo QuickBooks (ďalšie informácie nájdete v recenzii FreshBooks a QuickBooks Online).. 

Prístrojová doska sa na prvý pohľad zdá byť preplnená a množstvo zobrazených informácií je ohromujúce, ale mali by ste byť schopní ich efektívne využívať v priebehu času..

Xero-dashboard

Spoločnosť Xero ponúka priamy informačný kanál na váš bankový účet, ktorý každý deň importuje vaše výpisy. Podrobnosti o čase a frekvencii nájdete na stránke podpory spoločnosti Xero. Ak prepojíte svoj účet so službami online bankovníctva, ako sú Tide a Starling, získate informácie o svojich transakciách v reálnom čase.

Po nastavení bankového účtu a spustení informačného kanála môžete začať porovnávať zostatky na svojom bankovom účte a Xero vykonaním bankového vyrovnania..

V prípade bankového zmierenia prejdete cez svoj bankový výpis a priradíte transakciu k výpisu. K zmiereniu v banke sa dostanete prostredníctvom hlavného panela Xero alebo na stránke „bankový účet“, ku ktorej máte prístup z rozbaľovacej ponuky v časti Účtovníctvo. Táto stránka pozostáva z vášho bankového výpisu a krokov, ktoré môžete vykonať pri zladení transakcií.

Xero-bank-zmierenia

Ak máte transakcie, ktoré sa často objavujú, môžete ušetriť čas pri bankovom vyrovnaní vytvorením bankového pravidla na automatické vygenerovanie tejto transakcie. Ak chcete vytvoriť nové bankové pravidlo, prejdite na stránku „bankové účty“ a zobrazí sa vám tlačidlo „bankové pravidlo“, ktoré vám umožní spravovať bankové pravidlá..

Sekcia „nákup“ spoločnosti Xero obsahuje nástroje, ktoré potrebujete na správu svojich výdavkov, a časť „predaj“ obsahuje nástroj na správu faktúr..

Obe sekcie „nákup“ a „predaj“ majú jasný tok. Keď uvediete položku, môžete sledovať stav ponuky. Ak váš zákazník ponuku prijal, môžete odoslať faktúru niekoľkými kliknutiami. To isté platí pre účty a objednávky.

Stav vašich faktúr a faktúr môžete skontrolovať na stránkach „Prehľad predaja“ a „Prehľad nákupu“.

Integrácia Xero

Môžete integrovať Xero s množstvom rôznych druhov softvéru. Tieto integrácie nájdete na trhu aplikácií spoločnosti Xero, ktorý môžete otvoriť v rozbaľovacej ponuke pod názvom vašej firmy.

Xero-app-trhovisko

Správa zásob spoločnosti Xero je vhodná pre firmy, ktoré potrebujú sledovať svoj inventár. Táto funkcia vám môže pomôcť sledovať váš tovar a zabrániť vám v predaji viac, ako máte na sklade. Môže tiež automaticky aktualizovať množstvo vašej položky, keď vytvoríte faktúru alebo faktúru.

Xero-add-inventár

Ďalšou z jedinečných funkcií spoločnosti Xero sú „fixné aktíva“, ktoré vám umožňujú spravovať vaše existujúce aktíva. Informácie o každom svojom majetku môžete ľahko monitorovať, ako je záruka, likvidácia a hodnota. Je užitočné, ak máte časovo citlivé aktíva, napríklad zložité vybavenie, ktoré je potrebné pravidelne vymieňať.

Prehľad funkcií Xero

Logo Xero Accountingwww.xero.com

Začína sa od všetkých 900 dolárov mesačne

Vlastnosti

fakturácia

fakturácia

A / R

A / P

Bankové kanály

CC
add-on

Zaplatiť dlhy
add-on

Viac mien

Mobilná aplikácia

Time-tracking
add-on

inventár

Mzda

stanovenie ceny

Cenový plán spoločnosti Xero je rozdelený do troch úrovní: „skorá“, „rastúca“ a „zavedená“. Inovácia na ďalší cenový plán poskytuje vo svojich funkciách malé rany. Nižšie sú uvedené ceny v USA.

Cenový plán spoločnosti Xero je v každom regióne iný. Pre ostatné krajiny sa cena Xero rozdelí na tri plány, „štartér“, „štandard“ a „prémia“, ale tieto plány sa oceňujú odlišne ako americké plány spoločnosti Xero na určovanie cien. Medzinárodný plán má menšiu cenovú medzeru s plánom „štartovacích“ cien za 20 dolárov, „štandardným“ plánom za 30 dolárov a „prémiovým“ plánom za 40 dolárov.

Štartovací plán spoločnosti Xero „skorý“ odomkne všetky funkcie spoločnosti Xero, ale obmedzí počet faktúr, faktúr a vyrovnaní, ktoré máte mesačne. Ak vaša firma rastie, tieto limity prekročíte okamžite a budete musieť inovovať. Aj s týmito limitmi je „skorý“ plán spoločnosti Xero stále pomerne výhodný, pretože takmer všetky funkcie spoločnosti Xero získate za pouhých 9 dolárov mesačne..

Ďalším „rastúcim“ plánom je štandardný plán spoločnosti Xero, ktorý odstraňuje transakčné limity, ale stále vám neumožňuje vykonávať transakcie vo viacerých menách. Ak ste malá a stredná firma, ktorá potrebuje takmer všetky funkcie spoločnosti Xero, „rastúci“ plán spoločnosti Xero je pre vás ideálny.

„Rastúci“ plán spoločnosti Xero, ktorý je za 30 dolárov mesačne, má veľkú konkurenciu. Pretože všetky funkcie spoločnosti Xero sú odomknuté s najlacnejším cenovým plánom, ktorý stojí 9 dolárov mesačne, upgrady sa zdajú drahšie v porovnaní s FreshBooks alebo QuickBooks Online, ktoré pri každej inovácii umožňujú nové funkcie. Ak však vezmete do úvahy hodnotu funkcií, ktoré získate, cena je primeraná.

Najdrahší plán spoločnosti Xero, „zavedený“ – ktorý stojí 60 dolárov mesačne – zvyšuje schopnosť manipulovať s viacerými menami. Je tiež dodávaný s programami Xero Projects a Xero Expenses. Ak sa prihlásite na odber „zavedeného“ plánu spoločnosti Xero, môžete použiť Projekty a výdavky pre toľko zamestnancov, koľko chcete.

Pre „skorý“ alebo „rastúci“ plán ponúka spoločnosť Xero ďalšie integrácie. Projekty Xero Projects – nástroj na výpočet nákladov na prácu – môžete začať už od 7 dolárov mesačne a Xero Expenses – jeho mobilná funkcia na zaznamenávanie príjmov a predkladanie žiadostí – od 4 dolárov mesačne. Existuje však aj Xero Payroll, aj keď to funguje iba v určitých štátoch.

Tieto predplatné sa počítajú na jednu aktívnu osobu. Ak máte veľa zamestnancov, ktorí tieto funkcie potrebujú, ceny spoločnosti Xero môžu rýchlo rásť.

Užívateľská prívetivosť

Registrácia na bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu s Xero je jednoduchá. Musíte vyplniť iba svoju e-mailovú adresu a druh podnikania, ktoré spravujete. Potom ste pripravení ísť.

Predtým, ako si vytvoríte svoj firemný účet, sa môžete hrnúť s Xero pomocou demo spoločnosti. Ihneď si môžete vytvoriť svoj účet a sami sa hrabať.

Do Xero môžete vložiť svoj bankový výpis tromi spôsobmi. Ak je banka, ktorú používate, už integrovaná do systému Xero, môžete si z vášho bankového účtu nastaviť priamy informačný kanál. Kroky potrebné na tento účel závisia od vašej banky, ale pre väčšinu z nich je to dosť jednoduché. Sprievodcu pripojením banky nájdete na stránke podpory spoločnosti Xero.

Ak vaša banka nie je jedným z partnerov spoločnosti Xero, máte dve možnosti. Svoj účet Yodlee môžete prepojiť s Xero alebo importovať svoje výpisy ručne. Ak chcete používať službu Yodlee, musíte zadať svoje prihlasovacie informácie pre online bankovníctvo, aby mohla spoločnosť Yodlee exportovať výpisy z vášho účtu.

Poslednou možnosťou je manuálne importovať vaše výpisy, avšak importované výpisy musia byť vo formáte CSV, QIF alebo OFX.

Keď ste pripravení preskúmať Xero, v hornej časti okna sa zobrazí jeho navigačná lišta pozostávajúca z kariet „dashboard“, „business“, „Accounting“ a „contact“. Na ľavej strane uvidíte názov organizácie, ktorú spravujete. Na pravej strane sú zobrazené tlačidlá podpory a rýchleho pridania.

Xero-drop-down ponuky

U spoločnosti Xero existuje krivka učenia, ale používanie jej základných funkcií, ako sú faktúry a faktúry, je jednoduché. Aj keď ste úplným začiatočníkom, na rozdiel od FreeAgentu si môžete prečítať väčšinu funkcií spoločnosti Xero po niekoľkých minútach prečítania stránky pomocníka (prečítajte si našu recenziu FreeAgent).

Okrem svojej webovej aplikácie ponúka Xero mobilnú aplikáciu pre vaše iOS a Android zariadenia, ktorá vám umožní spravovať svoje peniaze na cestách. V aplikáciách pre iOS aj Android môžete vidieť panel, nákupy, predaj a kontakty. Môžete tiež vytvárať nové faktúry, účty, potvrdenky, ponuky a kontakty.

Xero-dashboard-app

Rozhranie spoločnosti Xero je jednoduché a ľahko použiteľné pri pridávaní nových faktúr, potvrdení a faktúr. Po pridaní sa príjmy zaznamenajú ako odchádzajúca transakcia na váš bankový účet. Informačný panel nie je tak úplný, ako je ten, ktorý vidíte vo webovej verzii, ale je to stále dosť na to, aby ste poskytli prehľad o svojej finančnej situácii..

Xero-faktúru-app

Xero-príjem-app

fakturácia

Existujú tri spôsoby, ako odoslať faktúru pomocou systému Xero. Prvý z nich je cez znak „+“ na pravej strane panela s nástrojmi. Pomocou tohto tlačidla môžete vytvárať nové faktúry, faktúry, kontakty a oveľa viac.

Xero-plus-sign

Druhým spôsobom je informačný panel na karte „faktúry, ktoré vám dlhujeme“. Tam sa tlačidlom „nová predajná faktúra“ dostanete k novej faktúre.

Treťou je stránka „faktúry“, ktorú nájdete v rozbaľovacej ponuke v časti „podnikanie“. Opakovanú faktúru môžete vytvoriť aj kliknutím na šípku vedľa tlačidla a výberom možnosti „nová opakujúca sa faktúra“.

Xero-faktúru-page

Pred vytvorením prvej faktúry by ste mali navštíviť stránku „Nastavenia faktúry“ spoločnosti Xero, kde si môžete prispôsobiť tému svojej faktúry alebo pridať novú tému. Prispôsobenie zahŕňa formát a logo vašej faktúry.

Prostredníctvom stránky „Nastavenia“ môžete nastaviť platobné služby, ktoré chcete používať pre svoje faktúry. Na rozdiel od FreshBooks a QuickBooks Online, Xero neakceptuje priamu platbu kreditnou kartou. 

Namiesto toho sa vaša platba kreditnou kartou spracúva prostredníctvom služby Stripe. Ak prijmete veľa platieb kreditnou kartou, budete musieť dohliadať na poplatky za spracovanie. Môžete tiež použiť službu PayPal alebo pridať vlastnú adresu URL, ak chcete platiť prostredníctvom iných kanálov.

Stránka nastavení vám tiež umožňuje nastaviť pripomenutie faktúry. Môžete si vytvoriť až päť pripomenutí a prispôsobiť si e-maily, ktoré sa im posielajú. Toto nastavenie sa uplatňuje na všetky vaše faktúry. 

Ak máte zákazníka, ktorý nechce neustále upozorňovať, nemáte na výber, ale vypnúť pripomenutie všetkým svojim zákazníkom. Toto je ďalšia nevýhoda fakturačnej funkcie spoločnosti Xero, najmä ak máte viacerých zákazníkov s rôznymi fakturačnými pravidlami.

Rozhranie na vytvorenie faktúry je jednoduché a ľahko zrozumiteľné. Pridajte svojho príjemcu do poľa označeného ako „do“. Môžete buď pridať nový kontakt, alebo použiť existujúceho zákazníka zo svojho zoznamu kontaktov. V takom prípade sa podrobnosti o tomto kontakte automaticky zahrnú do faktúry..

Pri vytváraní faktúry si môžete z inventára vybrať položky alebo ich pridať ručne. Ak položka, ktorú chcete fakturovať, nie je vo vašom zozname riadenia zásob, môžete ich tiež rýchlo pridať na stránke „Nové faktúry“. Ak používate sledovanie zásob, množstvo položky sa automaticky aktualizuje pri fakturácii položky.

Na každú položku sa vzťahujú zľavy a daňové sadzby. Zľavy je možné stanoviť za určitú cenu alebo v percentách. Môžete tiež nastaviť, či chcete daň zahrnúť do medzisúčtu svojej faktúry alebo nie.

Xero-faktúra

Menšou chybou vo fakturácii spoločnosti Xero je to, že k faktúre nemôžete pridať poznámku pre svojho zákazníka. Ak existujú nejaké dôležité informácie, môžete ich komunikovať iba prostredníctvom osobného e-mailu, ktorý je súčasťou vašej faktúry.

Xero-opakovanie-faktúra

Celkovo je vytváranie faktúr v Xero jednoduché a zrozumiteľné. Na stránke „Prehľad predaja“, ktorú nájdete v rozbaľovacej ponuke v kategórii „podnikanie“, môžete uviesť stav svojej faktúry. Na informačnom paneli sa tiež zobrazuje krátka správa o vašich týždenných faktúrach.

Ak ste už Xero používali, možno ste použili „klasickú“ fakturáciu spoločnosti Xero. Spoločnosť Xero aktualizovala svoju fakturačnú funkciu v apríli 2019 s cieľom zlepšiť jej flexibilitu, rozloženie a pridať funkciu automatického ukladania. Na klasickú fakturáciu spoločnosti Xero môžete prejsť kliknutím na odkaz „prepnúť na klasickú fakturáciu“ v dolnej časti normálnej fakturačnej stránky..

výdavky

Spravovanie vašich výdavkov v službe Xero je podobné správe vašich faktúr. Svoje účty nájdete v rozbaľovacej ponuke Účtovníctvo.

Po spustení objednávky môžete účty vytvoriť iba niekoľkými kliknutiami. Ak používate sledovanie zásob, množstvo vašej položky sa automaticky aktualizuje po vytvorení faktúry.

Podobne ako faktúry, aj nové faktúry môžete vytvárať niekoľkými rôznymi spôsobmi: informačný panel, „+“ na pravej strane navigačného panela alebo na stránke „faktúry“, ktoré nájdete v rozbaľovacej ponuke „podnikanie“.. 

Postup fakturácie môžete sledovať na stránke „faktúry na zaplatenie“. Prostredníctvom tejto stránky môžete naplánovať svoje platby alebo nastaviť hromadnú platbu pre viac účtov.

Xero-batch-platba

Ak chcete vytvoriť nový účet zo stránky „účty“, môžete stlačiť tlačidlo „nový účet“. Ak chcete vytvoriť opakujúci sa účet, môžete kliknúť na šípku a stlačiť tlačidlo „nový opakujúci sa účet“.

Xero poukážky-to-pay

Ak ide o fakturovateľný výdavok, môžete faktúru priradiť zákazníkovi. Pri najbližšej fakturácii tohto zákazníka pomocou „klasickej“ fakturácie sa tieto náklady automaticky pripočítajú k faktúre.

hlásenie

Okrem informačného panela s informáciami môžete vidieť aj komplexnejšie správy o svojej firme. Tieto prehľady nájdete v rozbaľovacej ponuke v časti Účtovníctvo a potom vyberte možnosť Prehľady. Na tejto stránke môžete otvoriť svoje prehľady a spravovať svoje obľúbené položky pre rýchly prístup.

Prehľady spoločnosti Xero sú rozdelené do ôsmich kategórií: finančné, tržby, nákupy, dane, zásoby, účtovníctvo, výplaty a fixné aktíva.

Xero-reports

Prehľady predaja vám umožňujú zobraziť vaše faktúry, ktoré sa majú prijať, v určitom období mnohými spôsobmi. Z týchto prehľadov môžete zistiť, ktorý z vašich zákazníkov je najpomalší a ktorý z nich má najdlhšie splatnú faktúru.

Xero veku-report

Nastavenia prehľadov spoločnosti Xero sú užitočné a majú viac prispôsobenia ako QuickBooks Online a FreshBooks. Môžete upraviť rozsah dátumov, ktorý chcete vidieť v prehľadoch. Niektoré prehľady vám tiež umožňujú vybrať, ktoré stĺpce chcete zobraziť, a pridať filtre, ktoré vám pomôžu nájsť požadované údaje.

Xero-reports-settings

Prehľady v kategórii „nákupy“ fungujú rovnako ako prehľady v kategórii „predaj“. Tieto prehľady slúžia na zistenie, ktorí dodávatelia platia najpomalšie a ktoré dlhujete najviac.

Súhrnný prehľad daní vám umožní zobraziť celú daň z obratu za určité obdobie. V tejto správe môžete prechádzať cez dve správy: zhrnutie a správu o audite. Zobrazené dane sa kategorizujú podľa typu dane. Pri zverejňovaní daňového výkazu si môžete prispôsobiť niektoré časti prehľadu, napríklad názov, dátum a pätu.

Okrem týchto kategórií existujú aj správy o „dlhodobom majetku“ a „inventári“. Správy o dlhodobom majetku sa používajú na monitorovanie odpisov a vyradenia vášho majetku. Prehľady správy zásob vám môžu pomôcť sledovať tok vašich zásob v priebehu času. Z týchto prehľadov môžete tiež zistiť, ktoré položky sú najobľúbenejšie alebo ktoré nie.

Účtovné výkazy vám môžu pomôcť porozumieť vašim transakciám. Svoje transakcie môžete filtrovať podľa účtov, kontaktov alebo dátumov. Súhrnné prehľady transakcií vám poskytujú stručný prehľad o činnostiach vo vašom účte v priebehu času. Podrobné správy o transakciách vám poskytujú podrobnú správu o všetkých vašich transakciách v priebehu času.

Finančná kategória sa skladá zo 14 rôznych správ. Tieto správy sú zhruba rozdelené do štyroch typov: rozpočet, vlastný kapitál, výkonnosť a peňažný tok. Správy o vlastnom imaní sú použiteľné pre podniky s viacerými vlastníkmi alebo investormi. Výkon a peňažný tok vám môžu poskytnúť údaje, ktoré potrebujete na posúdenie svojho finančného zdravia.

V prehľadoch spoločnosti Xero je veľa informácií. V porovnaní s FreshBooks je veľa správ a približne rovnaký počet v porovnaní s QuickBooks Online. Nie je divné, ak ich všetky nepoužívate. 

Keď je všetko nastavené, je to ohromujúce, ale akonáhle viete, ktoré z nich môžete použiť na analýzu svojej firmy, je funkcia prehľadu Xero užitočná, pretože existuje veľa možností prispôsobenia..

podpora

Na stránku pomoci spoločnosti Xero sa dostanete pomocou „?“ symbol na pravej strane navigačnej lišty. Stránka pomocníka spoločnosti Xero je pomerne rozsiahla a podrobná. Môže odpovedať na väčšinu technických otázok, ktoré máte. 

Ak nenájdete to, čo hľadáte, Xero tiež ponúka komunitné fórum, takže môžete požiadať ostatných používateľov Xero, ktorí môžu mať riešenie alebo riešenie..

Môžete tiež priamo kontaktovať zákaznícky servis spoločnosti Xero. Formulár podpory, ktorý musíte vyplniť, pozostáva z predmetu a témy, vášho e-mailu a podrobností o vašom probléme. Keď vyplníte predmet, spoločnosť Xero navrhne na svojej stránke pomoci niektoré témy, aby sa ubezpečil, že problém, na ktorý sa pýtate, sa nenachádza na ich stránkach pomoci..

Po odoslaní otázky sa dostanete do frontu, takže nedostanete odpoveď okamžite. Podľa stránky podpory spoločnosti Xero jej tím podpory odpovie do 24 hodín. 

Keď sme požiadali zákaznícku podporu o otázku, dostali sme odpoveď do ôsmich hodín. Bolo to v sľúbenom 24-hodinovom okne, ale stále to nie je ideálne, ak máte naliehavý problém, ktorý môže brániť vášmu podnikaniu..

Verdikt

Xero je robustné cloudové účtovné riešenie s množstvom funkcií. Jeho funkcie sú ľahko použiteľné a navzájom dobre spolupracujú.

Základné funkcie, ako sú faktúry a faktúry, majú rovnaký všeobecný prehľad ako iný účtovný softvér a dajú sa ľahko pochopiť. Je potrebné sa naučiť pokročilé funkcie, ako je sledovanie zásob a fixné aktíva, ale všetky potrebné informácie sú obsiahnuté na stránke pomoci spoločnosti Xero..

Vzhľadom na všetky funkcie, ktoré má, „rastúci“ cenový plán spoločnosti Xero je ideálny pre malé a stredné podniky. Keďže tím spoločnosti Xero neustále vylepšuje svoj systém a inovuje nové funkcie, môžete v budúcnosti získať od spoločnosti Xero oveľa viac..

Aká výkonná je Xero na vašej firme. Ak vaše podnikanie zahŕňa sledovanie zásob a správu majetku, účtovníctvo Xero je perfektné. Ak ste nezávislý pracovník, ktorý nepotrebuje väčšinu funkcií spoločnosti Xero, je pre vás lepšia iná platforma ako FreshBooks..

Ak chcete zistiť, či je spoločnosť Xero perfektnou voľbou pre vašu firmu, odporúčame vám vyskúšať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu spoločnosti Xero. Čo si myslíš o Xero? Radi by sme sa dozvedeli v sekcii komentárov. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map