Recenzia zoho Books – Aktualizované 2020

Zoho Books Review

Zoho Books je solídny účtovný nástroj, ktorý v porovnaní s konkurenciou nemá lesk. Aj keď je ťažké o tom skutočne povedať čokoľvek zlé, máme pocit, že iný účtovný softvér online jednoducho robí lepšiu prácu. Pozrite sa na našu úplnú recenziu zoo Knihy a zistite prečo.


Zoho Books je softvér pre online účtovníctvo vyvinutý spoločnosťou Zoho, softvérovou spoločnosťou so sídlom v Kalifornii. Zoho tiež vytvára ďalšie platformy, ako napríklad Zoho Analytics a Zoho Payroll, ktoré môžete integrovať do svojho účtu Zoho Books a vylepšiť tak svoje skúsenosti..

Zoho Books je robustný účtovný softvér, ktorý vám umožní spravovať vaše podnikanie z jedného miesta. Rovnako ako QuickBooks Online ponúka celý rad funkcií vhodných pre podniky založené na produktoch aj službách. Je to cena za konkurencieschopné a ak všetko, čo chcete urobiť, je sledovať vašu finančnú situáciu, robí svoju prácu dokonale.

Avšak v porovnaní s používaním iných platforiem môže byť Zoho Books trochu nudná. Funkcie, ktoré vidíte, sú väčšinou tie základné, ktoré sú dostupné u iných účtovníckych služieb. Funkcia prehľadu obsahuje iba niekoľko možností prispôsobenia. Okrem toho, ak ste veľkým fanúšikom ilustrácií, na prístrojovej doske sa nachádzajú iba grafy a grafy.

Aj napriek tomu sa knihy Zoho Books ľahko učia a sú lacné, ak zvažujete funkcie, ktoré získavate. Ak si myslíte, že je to vhodné pre vaše podnikanie, prečítajte si túto recenziu v zoho knihách alebo začnite svoju 14-dňovú skúšobnú verziu hneď teraz.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre knihy Zoho

Vlastnosti

Zoho Books poskytuje množstvo funkcií, od sledovania času až po nástroj na správu zásob. Vďaka tejto škále funkcií sa výborne hodí pre akýkoľvek druh podnikania. Tento všeobecný prístup však robí jeho pracovný postup mätúcim ako iné platformy, ktoré majú prispôsobené funkcie, napríklad FreshBooks, ako sme spomenuli v našej recenzii FreshBooks..

Zoho Books Inventory

Kliknutím na kategóriu „položky“ na navigačnej lište sa zobrazia tri možnosti. Na stránke „Položky“ môžete nájsť zoznam svojho inventára a vytvoriť záznam. 

Stránka „Cenník“ zobrazuje všetky vaše špeciálne ceny, čo bude užitočné, ak máte zľavy alebo ponuky, ktoré často používate. Na stránke „Úprava stavu zásob“ môžete sledovať zmeny množstva tovaru, ktoré nevyžadujú faktúry, napríklad poškodený tovar..

zohobooks-inventár

Zoho Books Time Tracker

Sekcia „Časové sledovanie“ zoho knihy Zoho Books pozostáva z „projektu“ a „časového rozvrhu“. Na stránke „projekt“ môžete vytvoriť nový projekt. Na stránke „projekt“ môžete tiež zobraziť podrobnosti, úlohy a zaznamenaný čas kliknutím na názov projektu.

Časový rozvrh vám umožňuje sledovať všetok zaznamenaný čas vrátane stavu fakturácie a zobrazenia kalendára, takže môžete sledovať, koľko hodín ste odpracovali za deň alebo týždeň..

Svoj čas môžete prihlásiť alebo spustiť časovač prostredníctvom stránok v kategórii „sledovanie času“ na informačnom paneli. Možnosť spustiť časovač však nie je k dispozícii ako tlačidlo rýchleho pridania, takže budete musieť prejsť na stránky kategórie „sledovanie času“..

Celý prihlásený čas musí byť tiež priradený k projektu, ktorý zabezpečí všetko usporiadané, ale nie je to príliš praktické. 

Automatizované funkcie

Automatizované funkcie Zoho Books sú ťažšie nastaviteľné ako iné platformy. Núti vás prejsť na stránku „Nastavenia“ a nastaviť si všetky automatické upomienky, vrátane faktúr a faktúr. Pripomienky platieb môžete nastaviť pomocou možnosti „Pripomienky“ na stránke „Nastavenia“.

K dispozícii je tiež „workflow“, funkcia podobná „rutinám QuickBooks Online“, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii QuickBooks Online.. 

Workflow vám umožňuje vytvárať automatizované funkcie od začiatku, čo môže byť užitočné pre ľudí, ktorí chápu, čo robia. Pre ľudí, ktorí začínajú s účtovníctvom, je to ťažšie a neviem, aké funkcie môžu zvýšiť ich efektivitu práce.

integrácia

Ak už používate niektoré z ďalších platforiem spoločnosti Zoho, napríklad Zoho CRM alebo Zoho Inventory, je ľahké integrovať sa do existujúceho účtu. Ak však chcete integrovať s inými platformami tretích strán, nemusí to byť pre vás to najlepšie.

Zoho Books má veľa platforiem, s ktorými sa dá integrovať, ale väčšina z nich je v rovnakej kategórii, napríklad pri online platbách alebo pri registrácii daní..

Ďalšia vec, ktorú treba poznamenať, ak uvažujete o použití Zoho Books ako účtovnej platformy, je to, že nedávno spustila platovú platformu Zoho Payroll. Od januára 2020 je však k dispozícii iba v Indii a dvoch štátoch USA, Kalifornii a Texase.

Na rozdiel od iných platforiem, ako sú napríklad Wave alebo Sage, Zoho Books neponúkajú integráciu so mzdovými službami tretích strán. Ak potrebujete cenovo dostupnú platformu s funkciou miezd, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Xero.

Nevýhodou rozsiahlych funkcií Zoho Books je to, že sa cítia všeobecné a nie sú špeciálne prispôsobené typu podnikania. Je to spoľahlivá účtovná platforma, ale iné platformy s jasným cieľom, napríklad FreshBooks, ponúkajú celkovo lepšiu skúsenosť. 

Prehľad funkcií Zoho Books

Logo Zoho Bookswww.zoho.com

Začína sa od všetkých 900 dolárov mesačne

Vlastnosti

fakturácia

fakturácia

A / R

A / P

Bankové kanály

CC

Zaplatiť dlhy

Viac mien

Mobilná aplikácia

Time-tracking

inventár

Mzda

stanovenie ceny

Ak máte pocit, že Zoho Books je pre vaše podnikanie najvhodnejšie – možno po vyskúšaní bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzie, máte na výber tri plány.

Základný plán, ktorý stojí 9 dolárov mesačne, ponúka základné funkcie vrátane faktúr, bankového zmierenia a projektov. Tento plán obmedzuje kapacitu účtovného softvéru na 50 kontaktov, dvoch používateľov a päť automatizovaných pracovných postupov. Niektoré z najlepších funkcií, ako sú účty a správa zásob, sú však k dispozícii iba v drahších plánoch.

Základný plán Zoho Books má rovnakú cenu ako prvotný plán spoločnosti Xero, čo by bolo skvelou voľbou, ak by ste potrebovali funkcie inventára spoločnosti Xero a zriedka generovali transakcie. Základný plán Zoho Books je však pre vaše podnikanie lepší, ak inventár alebo faktúry nepotrebujete, pretože neobmedzuje počet transakcií, ako to robí Xero.

Štandardný plán stojí 19 dolárov mesačne. Tento plán zvyšuje váš počet kontaktov, používateľov a automatizovaných pracovných postupov. Umožňuje aj funkciu fakturácie. Ak funkciu inventára nepotrebujete, štandardný plán je pre majiteľov malých firiem dobrou voľbou.

Profesionálny plán Zoho Books, ktorý stojí 29 dolárov mesačne, vám umožňuje prístup k funkcii inventára. Je to spravodlivá cena, ak potrebujete všetko, čo ponúka, vzhľadom na to, že konkurenti, ako sú QuickBooks Online a Xero, stoja za podobnú škálu funkcií viac.. 

Okrem týchto plánov sa môžete tiež rozhodnúť integrovať s inými platformami Zoho, ako je Zoho Payroll, Zoho Analytics a Zoho Inventory.. 

Zoho Books poskytuje základné funkcie pre každú platformu zadarmo, ale ak chcete upgradovať na pokročilé funkcie, môžete tak urobiť na webových stránkach každej platformy. Môžete tiež ručne pridať ďalších používateľov za 2 doláre mesačne na jedného používateľa alebo kúpiť 50 skenov za 5 dolárov mesačne.

Užívateľská prívetivosť

Ak sa chcete zaregistrovať do bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzie Zoho Books, musíte uviesť svoje prihlasovacie údaje, ako napríklad e-mailovú adresu a heslo a informácie o svojej organizácii vrátane obchodného mena, miesta a daňových informácií..

Po prihlásení sa na ľavej strane stránky zobrazí navigačný panel. V hornej časti tejto navigačnej ponuky môžete prepínať medzi platformami Zoho, ako napríklad Zoho Expense a Zoho Inventory. 

Na navigačnej lište je osem kategórií: „informačný panel“, „položky“, „bankovníctvo“, „predaj“, „nákupy“, „sledovanie času“, „účtovník“ a „prehľady“. Okrem navigačného panela nájdete tiež tlačidlo rýchleho pridania – modré tlačidlo so znamienkom plus, ktoré môžete použiť na pridanie väčšiny transakcií.

zohobooks-quick-add

Školenia zo Zoho Books

Pri prvej návšteve stránky sa zobrazí stručná príručka, v ktorej sa dozviete, čo je táto funkcia a ako môže pomôcť vašej firme.

Zoho Books ponúka bezplatnú finančnú majstrovskú triedu, čo je séria webinárov, ktoré sa zaoberajú tým, ako používať Zoho Books na sledovanie vašich financií. Zoho Books má tiež kanál YouTube, ktorý je plný návodov, ktoré vám pomôžu zvládnuť jeho platformu.

fakturácia

Faktúru môžete vytvoriť manuálne dvoma spôsobmi. Prvým je výber možnosti „faktúry“ v ponuke rýchleho pridania, ktorú nájdete kliknutím na tlačidlo rýchleho pridania v pravom hornom rohu každej stránky v zoho knihách..

Faktúru môžete vytvoriť aj prostredníctvom stránky „faktúry“ v navigačnej lište v kategórii „predaj“. Kliknite na tlačidlo „nové“ v pravom hornom rohu stránky. Ak máte odhad alebo zákazku odberateľa, môžete ich pomocou niekoľkých kliknutí previesť na faktúru.

Faktúru môžete priradiť existujúcemu zákazníkovi alebo pridať nového zákazníka prostredníctvom kontextovej lišty, keď zadávate časť „meno zákazníka“. Stĺpce, ktoré musíte vyplniť, sú sekcie „meno zákazníka“, „faktúra č.“, „Dátum faktúry“ a popis položky. Platobnú bránu môžete vybrať aj v sekcii Možnosti platby v dolnej časti stránky „Nové faktúry“.

Keďže sa môžete spojiť s mnohými platobnými bránami, budete môcť prijímať platby kreditnou kartou od svojich zákazníkov. K dispozícii je tiež klientský portál, ktorý vašim klientom pomáha spravovať ich faktúry a projekty.

zohobooks-new-faktúra

Faktúry spoločnosti Zoho Books majú fakt, že iní nie sú vlastnosťou obchodníka, kde si môžete všimnúť, kto uskutočnil predaj. Táto funkcia môže byť užitočná, ak potrebujete sledovať úspechy svojich zamestnancov.

Ak chcete nastaviť opakujúcu sa faktúru, prejdite na stránku „Opakujúca sa faktúra“ v kategórii „tržby“. Opakovanú faktúru môžete vytvoriť aj v ponuke rýchleho pridania kliknutím na položku „opakujúca sa faktúra“. Je potrebné nastaviť plán opakujúcich sa faktúr, ktorý môžete urobiť vyplnením stĺpcov „opakovať všetko“ a „začať znova“..

zohobooks jednorazových-faktúra

Môžete tiež nastaviť záložnú faktúru. Na rozdiel od zálohových faktúr spoločnosti FreshBooks, ktoré sú spojené s jej projektovým riadením, však zostávajúce faktúry zoho Books sú práve tu, aby vám pomohli sledovať vašich držiteľov..

Novú faktúru môžete vytvoriť aj na stránke „projekt“. Ak to chcete urobiť, kliknite na projekt a vyberte „tlačidlo novej transakcie“ umiestnené v pravom hornom rohu. Výberom možnosti „Vytvoriť faktúru“ môžete automaticky fakturovať všetky nevyfakturované položky vrátane fakturovateľných výdavkov a nevyfakturovaných hodín.

zohobooks neúčtovatelného

do nákladov

Sledovanie výdavkov Zoho Books je rozdelené do dvoch častí: výdavky a účty. Na navigačnej lište nájdete obe kategórie „nákupy“.

Rovnako ako fakturácia, existujú dva spôsoby, ako manuálne vytvoriť nový výdavok, pomocou tlačidla rýchleho pridania alebo prostredníctvom stránky „Náklady“..

Pri vytváraní nového nákladu vyplňte dátum nákupu, sumu, nákladový účet a platobný účet. Ak chcete, môžete tiež podrobnejšie rozčleniť výdavky pre lepšiu prehľadnosť. Môžete tiež nahrať účtenku, aby boli vaše výdavky usporiadané.

zohobooks-new-exp

Ak chcete priradiť výdavky zákazníkovi alebo projektu, môžete to urobiť aj prostredníctvom stĺpca „meno zákazníka“ v dolnej časti stránky „nové výdavky“. Ak označíte výdavok ako fakturovateľný, zobrazí sa v detailoch vášho projektu na karte „nákupy“.

Môžete tiež vytvoriť účty, ak máte nejaké budúce výdavky, ktoré musíte sledovať. Nový účet vygenerujete pomocou tlačidla rýchleho pridania alebo prostredníctvom stránky „výdavky“. Na stránke faktúry môžete sledovať, koľko peňazí stále dlhujete svojim dodávateľom.

zohobooks poukážky

Rovnako ako pri fakturácii, stĺpce, ktoré musíte vyplniť pri vytváraní novej faktúry, sú vaši dodávatelia, čísla faktúr, popisy položiek a dátum fakturácie..

Pomocou tlačidla rýchleho pridania môžete vytvoriť nové opakujúce sa výdavky alebo vyúčtovanie. Môžete to urobiť aj na stránke „opakujúce sa výdavky“ alebo na stránke „opakujúce sa faktúry“. Rovnako ako v prípade opakujúcich sa faktúr, nastavte frekvenciu a počiatočný dátum opakovaného nákupu.

Používanie miezd Zoho Books

Zoho Payroll je nová integračná možnosť pre Zoho Books. Od januára 2020 je táto služba k dispozícii iba v Indii a dvoch štátoch USA: Kalifornia a Texas. Ak ste v rozsahu svojich služieb, môžete prepojiť svoj účet Zoho Books s Zoho Payroll tak, že prejdete do časti „Nastavenia“ pomocou tlačidla ozubeného kolieska v pravom hornom rohu stránky a vyberiete možnosť „integrácie“.

Ak chcete prepojiť svoje účty, kliknite na „Zúčtovanie miezd“ a nastavte si účet, potom vyplňte svoje obchodné údaje, daňové informácie a rozvrhnutie platieb. Potom uvidíte platformu Zoho Payroll, kde môžete spravovať svojich zamestnancov, platiť výbehy a dane.

Rovnako ako v prípade miezd v službe QuickBooks, mzdová platforma Zoho Books vám tiež pomáha vyplniť formuláre, takže ich môžete priamo vyplniť..

hlásenie

Šablóny prehľadov nájdete kliknutím na položku Prehľady na navigačnej lište. Zoho Books má veľa šablón správ, čo je normálne, pretože má tiež veľa funkcií. Má štandardné správy, vrátane „nákupov“, „predajov“, „pohľadávok“, „záväzkov“, „prehľadu podnikania“, „inventára“ a „daní“.

zohobooks-reporting

Prehľady v sekciách „nákupy“ a „predaj“ väčšinou váš predaj alebo nákupy triedia podľa určitých kategórií, napríklad podľa položky, projektu alebo zákazníka. Tieto správy budú dôležité pre určité rozhodovanie, zdá sa však zbytočné tieto správy rozdeliť do rôznych šablón.

V týchto šablónach prehľadov nie je veľa filtrov, pretože sú už veľmi špecifické, ale stále existuje rozsah dátumov a filter účtu. Môžete tiež prispôsobiť stĺpce, ktoré sa majú zobraziť v týchto prehľadoch.

Prehľady v sekciách „Pohľadávky“ a „Záväzky“ obsahujú podrobnosti o všetkých vygenerovaných faktúrach, účtoch a nákladoch..

Okrem podrobností sú k dispozícii aj súhrny starnutia a podrobnosti o každej kategórii, ktoré môžu poskytnúť prehľad o vašich nezaplatených alebo omeškaných transakciách v priebehu času. V týchto prehľadoch môžete prispôsobiť interval starnutia a časové obdobie a tiež môžete vybrať, ktoré stĺpce sa majú zobraziť.

Prehľady „inventár“ vám pomôžu sledovať položky vo vašom inventári. Prehľady „prehľad podnikania“ vám pomôžu monitorovať všeobecný stav finančného zdravia vašej firmy, napríklad prehľad o peňažných tokoch. Existujú aj ďalšie sekcie, napríklad „aktivita“, „mena“ a „projekty“.

zohobooks-report

Šablóny prehľadov Zoho Books nie sú veľmi vizuálne, pretože nemá grafy ani grafy na uľahčenie prezerania údajov. V porovnaní s tým je rozloženie prehľadu Wave omnoho lepšie, ak potrebujete niečo vizuálne.

Pomocou rozhrania Zoho Books API

Ak uprednostňujete text pred grafikou, môžete svoje účty Zoho Books prevádzkovať aj prostredníctvom rozhrania API. Zoho Books má API dokumentáciu, ktorá vám pomôže pracovať s jeho API.

podpora

Ak potrebujete rýchly opakovací prehľad o tom, čo môže Zoho Books urobiť, môžete sa dozvedieť viac o jeho funkciách kliknutím na tlačidlo otáznika umiestnené v ľavom hornom rohu stránky a výberom možnosti „podniknúť prehliadku“. 

Ak potrebujete s niečím pomôcť, môžete vyhľadať odpovede v ich databáze znalostí, ktorú nájdete kliknutím na tlačidlo otáznika a výberom možnosti „pomocník“ & podpora.”

zohobooks-help

Ak sa stretnete s problémami, môžete si urobiť živý rozhovor so zákazníckou podporou Zoho Books alebo poslať e-mail. Živý chat zoho Books je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a môže vám slúžiť okamžite, takže je to plusový bod pre ľudí, ktorí pracujú nepárne hodiny.. 

Existujú aj telefónne čísla pre niekoľko okresov, na ktoré môžete zavolať, a môžete sa dozvedieť viac na svojej kontaktnej stránke podpory zákazníkov.

Verdikt

Celkovo je Zoho Books pevnou účtovnou platformou pre malé podniky. Vzhľad aj funkčnosť je jednoduchý. Ak hľadáte spoľahlivú platformu, ktorá vám pomôže spravovať vašu firmu, stojí za to vyskúšať Zoho Books.

Avšak jeho slabosť je tiež príčinou, prečo sú ďalšie platformy zaujímavejšie, ako napríklad Wave s vizuálmi a QuickBooks Online s ďalšími funkciami (prečítajte si našu recenziu z Wave)..

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba poznamenať, sú možnosti integrácie zoho Books, najmä pokiaľ ide o mzdy. Má obmedzené možnosti a väčšina z nich sú tiež platformy vyvinuté spoločnosťou Zoho. Pokiaľ ide o Zoho Payroll, je k dispozícii iba v Indii a dvoch štátoch USA, takže nie je ideálne, ak sa vaša firma nachádza mimo týchto oblastí..

Ceny Zoho Books sú spravodlivé za to, čo dostanete. Jeho najdrahší plán je 29 dolárov mesačne, vďaka čomu získate nástroj na sledovanie zásob a funkciu riadenia projektov. V porovnaní s inými platformami s oboma funkciami, ako sú QuickBooks Online a Xero, je to cenovo dostupné.

Zoho Books ponúka pomerne veľa šablón prehľadov, ale majú obmedzené filtre a prispôsobenia. Zobrazuje údaje v štandardnej tabuľke. Iné platformy, ako napríklad Wave, často obsahujú grafy a grafy, ktoré uľahčujú prehľadávanie údajov.

Je celkom ľahké kontaktovať zákaznícku podporu Zoho Books, pretože je to jedna z mála účtovníckych platforiem s funkciou live chatu, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Existuje tiež veľa užitočných článkov a videí, ktoré môžete získať zo svojej vedomostnej základne a ktoré vám pomôžu začať so Zoho Books.

Už ste vyskúšali Zoho Books už predtým? Dajte nám vedieť, čo si myslíte o tejto recenzii v komentároch. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map