Recenzia účtovníctva spoločnosti Sage Business Cloud – aktualizácia roku 2020

Recenzia účtovníctva Sage Business Cloud

Sage Business Cloud Accounting je slušný softvér, ktorý túto prácu vykonáva, ale v skutočnosti nevyčníva z davu. Aj keď určite vidíme ľudí, ktorí sú s tým veľmi spokojní, máme podozrenie, že konkurenti by zasiahli sladké miesto lepšie. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole účtovníctva Sage.


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

Sage Accounting je vynikajúca platforma pre podniky, ktoré pravidelne spravujú zoznamy svojich akcií. Má pohodlnú funkciu zásob a sledovač na správu množstva vašej položky. Sage Intelligence, jeden z bezplatných doplnkov Sage Accounting, je vhodný aj pre podniky, ktoré potrebujú vypestovať svoje prehľady farbami a grafmi..

Aj keď sa ľahko používa a obsahuje väčšinu štandardných funkcií, ktoré majú iné platformy, má obmedzené možnosti automatizácie. Funkcie v jej najlacnejšom pláne, Účet Štart, navyše nestoja za cenu, pretože väčšinu z nich môžete získať zadarmo so svojím konkurentom, Wave Accounting..

Ak znie Sage Accounting ako najlepšia platforma pre vás, pozrite si bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu alebo pokračujte v čítaní tejto recenzie softvéru Sage Accounting pre ďalšie podrobnosti..

Ak však pre vás Sage Accounting nie je to pravé, môžete si prezrieť náš najlepší článok o účtovnom softvéri a nájsť najvhodnejšie riešenie pre vaše podnikanie..

Čo je Sage?

Sage je spoločnosť, ktorá poskytuje softvér na pomoc podnikom pri spravovaní ich zdrojov. Sage Business Cloud Accounting (Sage Business Cloud Accounting) je účtovná platforma založená na cloude, ktorá má pomôcť malým podnikom spravovať ich financie. 

Okrem účtovníctva Sage poskytuje spoločnosť Sage podporné nástroje pre svoje služby a platformy pre väčšie podniky. Zatiaľ však hovorme o najdostupnejšej platforme spoločnosti Sage, účtovníctve Sage.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre účtovníctvo Sage Business Cloud

Vlastnosti

Funkcie spoločnosti Sage sa ľahko používajú a jej nástroj na sledovanie zásob je veľmi užitočný. Chýbajú mu však niektoré základné črty, ako sú mzdy a opakujúce sa účty, čo spôsobuje, že Sage nemá dostatok punku potrebného na to, aby vyhovoval svojim konkurentom..  

Možnosti automatizácie spoločnosti Sage takmer neexistujú, čo robí spoločnosť Sage zlou voľbou, ak chcete zvýšiť efektívnosť. Prostredníctvom doplnkov a integrácií Sage môžete pridať ďalšie funkcie.

Najvýznamnejšou vlastnosťou programu Sage je nástroj na sledovanie inventára. Sage vám umožňuje uchovávať vo vašom inventári tri druhy položiek: zásoby, zásoby a služby. Ak chcete pridať položku do svojho inventára, môžete v službách spoločnosti Sage kliknúť na tlačidlo „nová položka“ & produkty “alebo kliknutím na tlačidlo„ + “na pravej strane navigačnej lišty otvorte ponuku rýchleho pridania.

Sage sleduje množstvo vašej položky prostredníctvom faktúr a faktúr, ktoré ste vytvorili. Celkový stav inventára môžete monitorovať aj prostredníctvom „produktov“ & služby “, ktorá zobrazuje podrobnú tabuľku vašich položiek.

šalvia, inventár

Pri vytváraní alebo pridávaní novej položky inventára vám ponuka Sage umožňuje vybrať podrobnosti, ktoré sa zahrnú do vašich faktúr a faktúr. Pri jednom produkte môžete pridať až tri predajné ceny, takže pri vytváraní novej faktúry môžete jedným kliknutím prepínať medzi cenami.

šalvia-new-inventár

Môžete tiež nastaviť poradie bodov. V hornej časti „produktov“ je zhrnutie & služby “, ktorá vás informuje o stave vášho inventára. Avšak na rozdiel od QuickBooks Online vám Sage nedovolí z tejto stránky naskladniť zásoby. Položku musíte ručne naúčtovať tak, že ju fakturujete prostredníctvom stránky „Náklady“.

Sage Payrolling

Okrem funkcií dostupných v Sage Accounting ponúka Sage ďalšie základné funkcie, ako je spracovanie miezd a spracovanie platieb. Tieto funkcie sú však doplnkami pre váš účet. Iné platformy, ako napríklad Xero, ponúkajú tieto funkcie v rámci jedného plánu prihlásenia, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Xero.

Aj keď má spoločnosť Sage vlastnú službu spracovania platieb, stále môžete prijímať platby kreditnou kartou prepojením svojho plánu účtovníctva Sage so systémom Stripe cez stránku „Nastavenia“, ktorú používajú aj iné platformy, napríklad Wave a FreshBooks. Nezabúdajte, že za spracovanie kreditných kariet prostredníctvom služby Stripe sa účtuje príplatok.

SAGE nastavenia

stanovenie ceny

Aj keď sa cena Sage Accounting na prvý pohľad zdá nízka, služba Sage má menšiu hodnotu ako iné platformy. Jeho plán spustenia účtovníctva vám umožňuje používať iba faktúry a funkcie bankového pripojenia spoločnosti Sage. Na rozdiel od toho, Wave vám umožňuje používať obe funkcie zadarmo (ďalšie informácie nájdete v našej Wave recenzii).

Musíte tiež kontaktovať podporu Sage, aby ste dostali cenu za ďalšie funkcie, takže nemôžete odhadnúť, koľko peňazí zaplatíte za používanie kompletnej služby Sage..

Ceny Sage Accounting sú nižšie ako väčšina účtovných platforiem. Má dva cenové plány: Účtovné začatie a Účtovníctvo. Jediné účtovnícke platformy, ktoré majú nižšiu cenu za svoj počiatočný plán, sú Xero s 9 dolármi mesačne na svojom Starterovom pláne a Wave, ktoré je zadarmo pre jeho základnú verziu.

Ak sa však sústredíte na funkcie, zistíte, že Sage nie je taký lacný v porovnaní s inými platformami. Napríklad jeho plán spustenia účtovníctva, ktorý stojí 10 dolárov mesačne, vám poskytuje prístup iba k funkciám fakturácie a vyrovnania banky od Sage.. 

Šalvia vs Xero

V porovnaní s tým plán spoločnosti Xero Starter odomkne všetky funkcie spoločnosti Xero (s určitými obmedzeniami) vrátane inventára a prehľadov. Sage Sage sú tieto funkcie dostupné v nasledujúcom pláne Účtovníctvo, ktorý stojí 25 dolárov mesačne. Táto inovácia odomkne ďalšie funkcie vrátane odhadov a faktúr. 

Sage je jednou z najlepších softvérových možností na sledovanie zásob – spolu s QuickBooks Online a Xero – takže ak potrebujete funkciu inventára, cena je spravodlivá. Inak môžete získať väčšinu funkcií Sage prostredníctvom Wave zadarmo.

Ak chcete získať prístup k doplnku spoločnosti Sage pre spracovanie miezd a platieb, požiadajte o ukážku prostredníctvom webu spoločnosti Sage. Ostatné platobné platformy často pridávajú mzdy ako doplnok. Pretože však musíte kontaktovať zákaznícku podporu spoločnosti Sage, nie je jasné, koľko peňazí budete musieť zaplatiť za celý potenciál spoločnosti Sage..

Užívateľská prívetivosť

Nastavenie účtu pomocou bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzie programu Sage Accounting je jednoduché; stačí vyplniť svoju e-mailovú adresu, osobné údaje a obchodné údaje. 

Ak ste však Sage prvýkrát vyskúšali, je to trochu mätúce, pretože si môžete vybrať z množstva softvérových možností. Spoločnosť Sage ponúka svoje ďalšie služby osobitne, takže pre ďalšie informácie musíte kontaktovať zákaznícku podporu spoločnosti Sage.

Ak chcete nastaviť bezplatnú skúšobnú verziu, vyberte na stránke určovania cien tlačidlo „bezplatná skúšobná verzia“ a potom musíte vyplniť celý rad formulárov vrátane e-mailovej adresy, hesla, obchodných informácií a daňových údajov..

Pri prvom prihlásení sa zobrazí uvítacia stránka, na ktorej Sage navrhuje, čo musíte urobiť, aby ste nastavili svoj účet. V porovnaní s FreshBooks alebo QuickBooks Online nie je uvítacia stránka Sage tak užívateľsky prívetivá alebo intuitívna. Rovnako ako Xero, existuje veľa textov a veľa odkazov na kliknutie, ktoré môžu nového používateľa premôcť.

šalvia, vitajte

Aj keď je uvítacia stránka preplnená, ostatné stránky sú zrozumiteľnejšie a vyzerajú čistejšie a profesionálnejšie. Na každej stránke je veľa miesta a všetky zobrazujú podrobnú tabuľku vašich údajov. Tabuľky môžete prispôsobiť pomocou ikony ozubeného kolieska na ľavej strane hlavy stĺpca, aby ste si mohli vybrať stĺpec, ktorý chcete zobraziť pre každú tabuľku..

V hornej časti okna sa nachádza navigačný panel Sage, ktorý obsahuje všetky funkcie Sage, jeho odkaz na pomocníka a nastavenia. Sage prehľadne organizuje navigačnú lištu s prvkami zoskupenými podľa ich funkcií. Tlačidlo „+“ na pravej strane navigačnej lišty vám umožňuje rýchlo pridávať položky, ako sú faktúry alebo faktúry.

šalvia-quickadd

Stránka „Súhrn“ uchováva prehľad o všetkých vašich financiách na jednom mieste. Táto stránka rozdeľuje vaše údaje do niekoľkých kategórií: „tržby“, „výdavky“, „výkazy peňažných tokov“ a „prognózy peňažných tokov“. Súhrn predstavuje údaje o vašej firme prostredníctvom grafov, čo uľahčuje pochopenie.

šalvia-summary

fakturácia

Sageova fakturačná funkcia sa ľahko používa. Stránka „faktúry“ zobrazuje podrobnú tabuľku vašich faktúr a tlačidlo „nová faktúra“ v ľavej hornej časti. Vytvorenie faktúry je rýchle a ľahké, ak už máte svojich zákazníkov a položky v zozname kontaktov a inventári spoločnosti Sage. 

Tabuľka na stránke Sageovej faktúry je o niečo podrobnejšia ako stránka spoločnosti Xero, pretože zobrazuje telefónne čísla vašich zákazníkov. Ak primárne kontaktujete svojich zákazníkov telefonicky, tento formát je užitočný, pretože na získanie kontaktných informácií o klientovi nemusíte otvárať jednotlivé faktúry..

šalvia-faktúru-page

Spoločnosť Sage vám však neumožňuje nastaviť pripomenutie faktúry alebo opakujúce sa faktúry, ktoré by vám pomohli efektívnejšie riadiť podnikanie..

Ak chcete vytvoriť novú faktúru, môžete buď kliknúť na tlačidlo „+“ na navigačnej lište a vybrať možnosť „faktúra za predaj“, alebo kliknúť na tlačidlo „nová faktúra“ na stránke „faktúry“. Ak ste akceptovali ponuky alebo odhady, môžete tiež rýchlo vytvoriť faktúru pomocou tlačidla „Vytvoriť faktúru“ na stavových stránkach každej ponuky alebo odhadu..

šalvia-quote-statuspng

Po kliknutí na možnosť „nová faktúra“ v ponuke „+“ alebo na stránke „faktúry“ vás stránka Sage zavedie na stránku „nové faktúry“. Na tejto stránke „Nová faktúra“ môžete uviesť podrobnosti o svojej faktúre, vrátane položiek, zákazníka a dátumu. Môžete zadať formulár „zákazník“ a vybrať zákazníka zo svojich existujúcich kontaktov alebo vytvoriť nový pomocou tlačidla „pridať zákazníka“. 

Ak chcete vybrať položku pre svoju faktúru, zadajte do poľa označeného „položka“ a môžete si vybrať položku zo svojho inventára alebo pridať novú pomocou tlačidla „vytvoriť položku“.

šalvia-new-faktúry

Ak je položka už vo vašom inventári, Sage automaticky vyplní všetko podľa vašich údajov o inventári, s výnimkou stĺpca „zľava“. Nie je uzamknutý, takže ak máte pre konkrétny predaj osobitnú podmienku, môžete ho zmeniť manuálne. 

Nevýhodou Sageovej „faktúry“ je, že nemôžete robiť opakujúce sa faktúry ani pripomenutia faktúr. Pre niektoré firmy sú tieto funkcie dôležité, najmä ak je vaším hlavným cieľom automatizovať väčšinu financií vašej firmy. Spoločnosť Sage vám však umožňuje tlačiť dodacie listy pre vaše faktúry, čo je užitočné, ak často potrebujete poslať svoje objednávky zákazníkov.

šalvia-faktúru-status

výdavky

Podobne ako vo funkcii „faktúry“ je funkcia Sageovej faktúry ľahko použiteľná, chýba jej však automatizačná funkcia, ktorá vám pomôže spravovať sledovanie výdavkov..

Existujú dva spôsoby, ako vytvoriť novú faktúru: tlačidlo „+“ na navigačnej lište alebo prostredníctvom stránky „faktúry dodávateľa“ kliknutím na tlačidlo „nová faktúra“, čím sa dostanete na stránku „faktúra nového dodávateľa“.. 

šalvia poukážky

Podobne ako pri faktúrach môžete aj po kliknutí na políčko „dodávateľ“ vytvoriť nového dodávateľa alebo ho vybrať zo zoznamu dodávateľov. Pri zadávaní formulára „položka“ môžete z inventára vybrať položku, ktorá sa zobrazí pod formulárom. Ak použijete svoj inventár, spoločnosť Sage automaticky vyplní podrobnosti o vašej položke.

šalvia, nové poukážky

Bohužiaľ, toto je všetko, čo môžete získať pomocou funkcie Sageovej „výdavky“. Nemôžete nastaviť opakujúcu sa faktúru alebo upomienku na faktúru, ako to môžete v službe QuickBooks Online, ani nemôžete platiť svoje účty online (ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu v službe QuickBooks Online).. 

Funkcia „účty“ spoločnosti Sage je vynikajúca na sledovanie vašich výdavkov, ale podobné platformy, ako napríklad QuickBooks Online alebo Xero, to ešte posunú o krok ďalej tým, že poskytujú automatizačné funkcie, ako napríklad opakované účty alebo pripomenutia faktúr. Prečítajte si naše porovnanie Xero vs. QuickBooks a zistite, ktorá platforma je lepšia.

hlásenie

Spoločnosť Sage ponúka 23 šablón prehľadov a prístup k službe Sage Intelligence, jej spravodajskej službe. Samotná funkcia prehľadu Sage Accounting nie je ničím zvláštnym. Obmedzuje možnosť prispôsobenia prehľadu na rozsah dátumov a poradie triedenia pre väčšinu prehľadov. 

Doplnok k službe Sage Intelligence však robí prehľady spoločnosti Sage príťažlivejšie a môžete tiež vytvoriť vlastnú šablónu prehľadu..

Šablóny prehľadov spoločnosti Sage sú rozdelené do siedmich kategórií: „základné správy“, „podrobné správy“, „hotovostné správy“, „daňové správy“, „produkt“ & prehľady služieb, „prehľady platieb online“ a „prehľady údajov“.

šalvia, reporting

Kategória „základné prehľady“ obsahuje hlavné prehľady, ktoré používate na monitorovanie svojej firmy, napríklad „zisk“ & strata, “„ súvaha “a„ pohľadávky “. 

Možnosť „podrobné správy“ ponúka podrobnejšie informácie o vašich financiách, napríklad „hlavná kniha“, „analýza zisku“ a „tržby z predaja“.

„Prehľady o hotovosti“ obsahujú správy – napríklad „prehľad o peňažných tokoch“ – o vašom peňažnom toku a transakciách, aby ste videli, kam sa vaše peniaze pohybujú.

Kategória „daňové prehľady“ obsahuje dva prehľady, „daň z obratu“ a „prehľad dodávateľa“, ktoré sú užitočné, keď príde daňová sezóna v USA..

„Produkty & služby “obsahuje iba jednu správu„ pohyby zásob “, ktorá vám umožňuje zobraziť stav vášho inventára v určitom období.

„Prehľady o platbách online“ majú tiež iba jednu šablónu „Paya“, čo je platobná služba, ktorú je možné použiť so spoločnosťou Sage na zobrazenie platieb uskutočnených pomocou služby Paya.. 

Posledná kategória „prehľady údajov“ obsahuje prehľad „osobné údaje kontaktov“, ktorý vám umožňuje odstrániť kontakty, ktoré už nepotrebujete..

šalvia-účtovanie-stock

Okrem funkcie prehľadov Sage Accounting môžete k Sage Intelligence pristupovať aj pomocou odkazu „sage inteligence“ v pravom hornom rohu stránky „reporting“. Formáty prehľadov Sage Intelligence sú atraktívnejšie ako štandardné zostavy Sage Accounting.

Vďaka farbám a grafom v šablónach Sage Intelligence to vyzerá lepšie v porovnaní so štandardným prehľadom Sage Accounting. Sage Intelligence vám tiež umožňuje exportovať vaše správy do súboru XLSX alebo PDF.

šalvia inteligencia-stock

Od decembra 2019 existuje menej ako 20 šablón prehľadov, ktoré môžete použiť. Vlastný prehľad však môžete vytvoriť tak, že prejdete na kartu „Moje prehľady“ a kliknete na tlačidlo „Vytvoriť vlastný prehľad“.

šalvia inteligencia-stock

podpora

Sage ponúka svojim používateľom množstvo informácií, ktoré môžu preskúmať, vrátane blogu, pomocných stránok a platených kurzov.

Ak chcete získať podporu spoločnosti Sage, kliknite na tlačidlo „Pomoc“ na pravej strane navigačného panela, čím sa otvorí váš profil v komunite zákazníkov spoločnosti Sage. Na hornom paneli sa zobrazí vyhľadávacie pole, v ktorom môžete hľadať diskusie a články v komunite zákazníkov spoločnosti Sage.

šalvia-support-community

Prostredníctvom komunity zákazníkov spoločnosti Sage máte prístup k článkom pomoci spoločnosti Sage, diskusii a k ​​univerzite Sage, kde si môžete kúpiť kurzy ponúkané spoločnosťou Sage. Existujú kurzy produktov spoločnosti Sage, ale existujú aj kurzy všeobecných zručností, ako je účtovníctvo a vedenie účtovníctva.

Ak sa chcete dostať k podpore Sage, kliknite na zelené tlačidlo „chat v režime offline vytvoriť prípad“ na pravej strane stránky profilu. Potom vyplňte formulár na objasnenie problému a zákaznícka podpora Sage sa k vám do 48 hodín vráti.

šalvia-support

Verdikt

Sage nemá ďalšie funkcie potrebné na to, aby porazil svojich konkurentov. Nedostatok upomienok a opakujúcich sa faktúr alebo faktúr môže v niektorých podnikoch narušiť obchod, najmä pre tých, ktorí chcú zvýšiť svoju efektívnosť.. 

Jeho funkcia inventára je však vynikajúca a má funkciu sledovania, ktorú majú iné platformy zriedka. Sage Intelligence – jeho doplnok pre tvorbu prehľadov – vytvára prehľady, ktoré vyzerajú skvele, a môžete vytvoriť vlastné prehľady.

Sageova cena sa na prvý pohľad môže zdať lacná, ale za 10 dolárov neponúka veľa funkcií. Mnoho funkcií ponúkaných za túto cenu je k dispozícii aj s nástrojom Wave, účtovným nástrojom pre malé podniky. 

Stránky Sage majú elegantné rozhranie, ktoré uľahčuje navigáciu. Niektoré stránky sú však preplnené odkazmi, ktoré môžu používateľov premôcť. Podpora Sage Accounting ponúka veľa obsahu vrátane platených kurzov, článkov pomoci a diskusného fóra.

Ak sa vám páči to, čo ste doteraz čítali, skúste Sage bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu a presvedčte sa sami, či je Sage vhodný pre vaše podnikanie..

Už ste predtým použili Sage? Radi by sme sa dozvedeli, čo si myslíte v sekcii komentárov nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map