Recenzia FreeAgent – aktualizovaná 2020

FreeAgent Recenzia

FreeAgent je skvelý nástroj pre živnostníkov so sídlom vo Veľkej Británii, ktorí potrebujú sledovať svoj čas. Ak nie ste v tejto konkrétnej zátvorke, môžete hľadať inde. To znamená, že ide o robustnú a kompaktnú službu, ktorá sa dobre stará o konkrétne publikum. Prečítajte si našu úplnú recenziu FreeAgent a zistite, čo sa nám páčilo a nepáčilo.


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

FreeAgent je cloudová účtovná platforma vyvinutá vo Veľkej Británii, ktorá vám umožňuje spravovať finančné potreby vašej malej firmy odkiaľkoľvek.

Rozsah funkcií FreeAgentu sa môže javiť ako dostatočný pre všetky typy malých firiem. Jeho nástroj na sledovanie zásob je však takmer nepoužiteľný, a hoci jeho projektový manažér je dobrý, sledovanie času je ťažko použiteľné.

Nemá tiež špecializovaný platobný procesor, ako je QuickBooks Online, ale môžete sa integrovať do služby Stripe a prijímať platby kreditnou kartou..

Fakturačná funkcia je dobrá, ale musíte si prejsť dve stránky, aby ste vytvorili jednu faktúru, vďaka ktorej bude hromadná fakturácia nočnou morou. Funkcia podávania správ funguje tiež dobre, ale jej použitie pri rozhodovaní je ťažké kvôli nedostatku možností prispôsobenia a filtrov.

Ak máte malú firmu založenú na projekte, vyskúšajte bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu alebo si prečítajte našu recenziu FreeAgent pred jej použitím. Účtovný softvér však môžete sklamať, keď ho porovnáte s inými platformami, najmä ak je vaša firma mimo Spojeného kráľovstva. Prečítajte si náš najlepší článok účtovníckeho softvéru a nájdite pre svoju malú firmu lepšiu zhodu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre FreeAgent

Vlastnosti

Na prvý pohľad sa zdá, že FreeAgent má vlastnosti, ktoré uspokoja každú malú firmu. Jeho funkcia inventára však nie je tak užitočná ako to, čo nájdete u iných účtovných platforiem, ako sú Zoho Books alebo Sage. Jeho projektový manažér a nástroj na sledovanie času je použiteľný, ale FreshBooks celkovo ponúkajú lepší zážitok.

inventár

Funkcia inventára FreeAgent je skrytá na stránke „Nastavenia“, ku ktorej sa dostanete kliknutím na svoje meno v pravom hornom rohu stránky a výberom „Nastavenia“. Keď sa dostanete na stránku nastavení, kliknite na „cenník“ & skladom “pod odkazom„ e-mail, faktúry & odhady “.

Karta „Zásoba“ vám umožňuje sledovať množstvo zásob. Ak chcete túto funkciu aktivovať, vyberte pri skladaní novej faktúry ako jednotku položky faktúry „zásoby“. Cenník je užitočný, ak často fakturujete rovnaké položky, pretože pri fakturácii sa používa na automatické vyplnenie podrobností o vašich položkách..

freeagent_stock

Funkcia inventára FreeAgentu vyžaduje oveľa viac úsilia ako použitie iných platforiem. Je tiež ťažko dostupný, pretože nie je zahrnutý v navigačnom paneli. Množstvo svojich zásob nemôžete pridať prostredníctvom svojich faktúr a nemá poradie, ktoré zvyčajne majú iné platformy, napríklad Sage a Zoho Books. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu zoo Knihy a Sage.

Projektový manažment

Funkcie riadenia projektov nájdete v navigačnej lište v kategórii „práca“. Kliknite na „projekty“, ak chcete spravovať svoje projekty, alebo kliknite na „sledovanie času“, ak si chcete zobraziť časový rozvrh alebo prihlásiť svoje hodiny.

Ak chcete vytvoriť projekt, kliknite na tlačidlo „pridať nový projekt“ v pravom hornom rohu stránky „projekty“. Tým sa dostanete na stránku „nový projekt“, kde môžete vyplniť podrobnosti o projekte, ako je klient, názov projektu a rozpočet..

freeagent_newproject

Stránka „Projekty“ vám poskytuje rýchly prehľad o stave vašich projektov. Kliknutím na názov projektu sa zobrazia podrobnosti projektu rozdelené do kariet vrátane faktúr, času a prehľadu ziskov a strát. Ak chcete do projektu pridať čokoľvek, môžete použiť tlačidlo „pridať nové“ v pravom hornom rohu stránky projektu.

freeagent_projectdetails

Na stránke „Sledovanie času“ sa zobrazí tabuľka vášho prihláseného času. Na túto stránku môžete tiež pridať nový záznam času, a to buď spustením časovača pomocou tlačidla „Spustiť časovač“, alebo vyplnením formulára v hornej časti stránky a kliknutím na „pridať časový limit“.

freeagent_timetracking

Svoj čas si tiež môžete prihlásiť týždenne kliknutím na tlačidlo „pridať týždenný rozvrh“ v pravom hornom rohu stránky. Čas prihlásenia bude musieť byť pre rovnakú úlohu, takže ak do jedného týždňa pracujete na viacerých úlohách, musíte ich pridať osobitne.

freeagent_weeklytime

Ak chcete spustiť časovač, musíte prejsť na stránku „sledovanie času“, ktorá môže byť nepríjemná. V porovnaní so softvérom FreeAgent a iným účtovným softvérom ponúka funkcia sledovania času a riadenia projektov FreshBooks celkovo lepší zážitok. Ak potrebujete lepší nástroj na sledovanie času, prečítajte si našu recenziu v knihe FreshBooks a získajte viac informácií.

integrácia

Môžete integrovať FreeAgent s platformami tretích strán kliknutím na svoje meno v pravom hornom rohu navigačnej lišty a výberom „pripojenia“. Svoj účet Stripe môžete tiež prepojiť a prijímať platby kreditnou kartou prostredníctvom stránky „pripojenia“.

freeagent_connections

Môžete tiež použiť FreeAgent na pripojenie k bankovému účtu tak, že prejdete na stránku „bankovníctvo“ alebo „pripojenia“. Po pripojení FreeAgent automaticky importuje vaše bankové kanály, takže môžete spravovať svoje transakcie z FreeAgent. Prijímanie automatických bankových kanálov z vášho bankového účtu uľahčuje zladenie transakcií.

FreeAgent je vyvinutý vo Veľkej Británii, takže niektoré funkcie zatiaľ nie sú k dispozícii v USA alebo v globálnej verzii vrátane funkcie miezd. Ak potrebujete mzdovú funkciu – spolu so všetkými ostatnými funkciami, ktoré sa nachádzajú v službe FreeAgent – odporúčame vám prečítať si našu online recenziu QuickBooks.

stanovenie ceny

FreeAgent ponúka jednu cenu pre používateľov so sídlom v USA, čo vás stojí 24 dolárov mesačne. Je to dosť drahé, najmä ak práve začínate svoju malú firmu. Okrem toho môžete za 24 dolárov mesačne používať lepší účtovný softvér.

Za 25 dolárov mesačne má program FreshBooks Plus vynikajúci projektový manažér a nástroj na sledovanie času, ktorý je omnoho ľahšie použiteľný ako program FreeAgent. Funkcia fakturácie v službe FreshBooks tiež celkovo ponúka lepšiu skúsenosť, pretože môžete pridať poplatky za oneskorené platby a faktúry za zadržanie.

Služba FreshBooks má však za každého ďalšieho používateľa mesačný poplatok 10 dolárov, zatiaľ čo FreeAgent vám umožňuje bezplatne pridávať používateľov. Knihy FreshBooks tiež nemajú funkciu fakturácie, ktorá by vám na rozdiel od FreeAgentu pomáhala sledovať vaše nadchádzajúce platby..

Ďalší plán s podobnou cenou je program Essentials QuickBooks Online, ktorý stojí 20 dolárov mesačne. QuickBooks Online má lepší nástroj na vytváranie prehľadov v porovnaní s FreeAgentom, pretože obsahuje filtre a možnosti prispôsobenia.

Fakturačná funkcia QuickBooks Online je v porovnaní s FreeAgentom tiež vyspelejšia a za ďalší poplatok môžete svoje dane ukladať zo svojej platformy. Tento plán vám však nezíska inventár ani projektového manažéra, ktoré sú k dispozícii na serveri FreeAgent. QuickBooks Online tiež obmedzuje počet používateľov, ktorí môžu mať v tomto pláne až troch používateľov.

Užívateľská prívetivosť

FreeAgent nie je najlepší softvér, ak je pre vás dôležité jednoduché používanie. Aj keď existuje tlačidlo na rýchle pridanie, je k dispozícii iba na stránke „prehľad“. Ak prevádzate z iného účtovníckeho softvéru na chvíľu, zvykne si na svoje nezvyčajné usporiadanie a existujú niektoré funkcie, ktoré sa jednoducho používajú.

Registrácia do 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie FreeAgentu je jednoduchá. Musíte vyplniť päť okien vrátane vašich prihlasovacích údajov a obchodných informácií, ako je napríklad daň z obratu a obchodné meno.

Prvá vec, ktorú uvidíte, keď sa prihlásite, je stránka „Prehľad“, kde sú vaše finančné údaje vložené do grafov, takže môžete okamžite pochopiť svoju situáciu. V pravom hornom rohu stránky s prehľadom je tiež tlačidlo „rýchle odkazy“, ktoré vám umožňuje vytvárať nové položky vrátane faktúr, faktúr a kontaktov..

freeagent_overview

V hornej časti okna nájdete navigačný panel FreeAgentu. Je nastavená inak ako iné platformy, takže ak prevádzate z inej platformy, môže byť ťažké nájsť niektoré z jej funkcií..

Inventár sa nachádza na stránke „Nastavenia“. Stránky „projekty“, „časové uzávierky“, „odhad“, „fakturácia“ a „opakujúce sa faktúry“ sa nachádzajú na navigačnej lište v kategórii „práca“..

fakturácia

Stránka „Fakturácia“ nájdete v navigačnej lište v kategórii „práca“. Na tejto stránke sú zobrazené všetky vaše faktúry a ich podrobnosti, napríklad „splatná suma“ a „stav“. Kliknutím na názov faktúry sa faktúra otvorí a umožní vám zaznamenať platbu.

freeagent_invoicing

Generovanie faktúry

Existujú dva spôsoby, ako manuálne vytvoriť faktúru: pomocou tlačidla „rýchle odkazy“ na stránke „prehľad“ alebo „pridania nového“ na stránke „fakturácia“.

Prvá stránka „Nová faktúra“ obsahuje nastavenia faktúry, napríklad kontakt, projekt a dátum fakturácie. E-mailové pripomenutia môžete aktivovať začiarknutím políčok v časti „fakturačné údaje“. Predtým, ako budete môcť e-mailové pripomenutia aktivovať, musíte svoje e-maily najprv prispôsobiť pomocou nastavení.

Na druhej stránke „Nová faktúra“ môžete do svojej faktúry pridať položky kliknutím na tlačidlo „Pridať faktúru“. V okne „Pridať položku faktúry“ môžete buď vybrať položku zo svojho cenníka kliknutím na položku „Automatické dopĺňanie z vášho cenníka“, alebo pridať novú položku prostredníctvom formulára v okne, ktorý obsahuje cenu, popis a daň z obratu.

freeagent_invoiceitem

Ak chcete aktivovať sledovanie zásob, zmeňte jednotku v poli „množstvo“ na „zásoby“. Položku môžete pridať aj do svojho cenníka začiarknutím políčka „pridať do svojho cenníka“. Ak teda potrebujete pridať tú istú položku faktúry, môžete to urobiť rýchlo pomocou tlačidla „automatické dopĺňanie z vášho cenníka“.

Aj keď tento typ nastavenia robí nastavenia podrobnejšími, nie je ideálne, ak potrebujete vygenerovať veľa faktúr naraz.

Opakujúce sa faktúry

Faktúru môžete zopakovať na stránke „fakturácia“. Otvorte faktúru kliknutím na referenčné číslo, kliknite na tlačidlo „pridať nové“ a potom vyberte „profil opakujúcej sa faktúry“. Prípadne prejdite na stránku „Opakujúce sa faktúry“, ktorú nájdete v navigačnej lište v kategórii „práca“ a kliknite na tlačidlo „pridať opakujúci sa profil“..

Obidve tlačidlá vás zavedú na stránku podobnú prvej stránke „Nová faktúra“, kde môžete upraviť nastavenia svojej faktúry. Frekvenciu a počiatočný dátum opakujúcej sa faktúry môžete upraviť pomocou formulára v časti „Podrobnosti o faktúre“.

freeagent_recurring

Existujú aj iné spôsoby, ako pridať novú faktúru. Ak používate odhady, môžete ich previesť na faktúru jedným kliknutím otvorením odhadu na stránke „odhady“ a výberom odkazu „previesť na faktúru“..

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť faktúru, je stránka vášho projektu. Kliknutím na položku „pridať nový“ a výberom položky „faktúra“ automaticky vytvoríte faktúru pre svoje nevyfakturované položky.

výdavky

FreeAgent má dva typy výdavkov: „účty“ a „výdavky“. Obidve funkcie sú uvedené na navigačnej lište, takže môžete rýchlo nájsť ich stránky.

bankovky

Nový účet môžete vytvoriť na stránke „Prehľad“ kliknutím na tlačidlo „rýchle odkazy“ a výberom položky „Nový účet“. Prípadne môžete prejsť na stránku „faktúry“ cez navigačný panel a kliknúť na tlačidlo „pridať nový účet“.

freeagent_newbill

Na rozdiel od faktúr nemusíte na faktúry pridávať položky, preto je potrebné vyplniť iba jednu stránku. Na stránke „pridať nový účet“ môžete vyplniť podrobnosti o svojom účte, priradiť ho k projektu – a urobiť ho zúčtovateľným – alebo urobiť z neho opakujúci sa účet. V prípade potreby môžete k svojej faktúre pridať aj prílohu, napríklad zoznam položiek.

Ak chcete zaznamenať platbu, prejdite na stránku „faktúry“, otvorte faktúru kliknutím na referenčné číslo a potom na tlačidlo „pridať manuálnu platbu“.

FreeAgent vám nedovolí pridať položky do svojich faktúr, takže neexistuje žiadny spôsob, ako automaticky zaznamenať nákup akcií. Musíte upraviť svoje množstvo zásob prostredníctvom „cenníka“ & skladom “. Vďaka tomu je FreeAgent zlým riešením pre malé podniky, ktoré potrebujú sledovanie zásob.

výdavky

Podobne ako v prípade účtov môžete výdavky pridať aj prostredníctvom stránky „výdavky“, ktorú nájdete na navigačnej lište, alebo prostredníctvom stránky „prehľad“ kliknutím na tlačidlo „rýchle odkazy“.

Formulár na stránke „nové výdavky“ je takmer totožný s formulárom na stránke „nový účet“. Jediným rozdielom je, že si môžete vybrať typ výdavkov, či už ide o platbu alebo vrátenie platby..

Ak chcete nahrať aj potvrdenie, musíte vyplniť údaje manuálne. Automatické čítanie informácií z príjmového dokladu sa stalo bežnou súčasťou iných účtovných platforiem, dokonca aj bezplatnej platformy, ako je napríklad Wave. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu o vlne.

Obchodné výkazníctvo

Šablóny prehľadov FreeAgentu sú umiestnené na stránke „prehľady“, ktorá sa nachádza na navigačnej lište v kategórii „účtovníctvo“. FreeAgent nemá veľa šablón prehľadov a existujú iba tri kategórie prehľadov: „vysoká úroveň“, „rozdelenie“ a „podrobné“.

Existujú dve správy o starnutí: „starí dlžníci“ a „starí veritelia“. Prehľad „dlžníci vo veku“ vám poskytne zoznam vašich zákazníkov a ich neuhradených faktúr spolu s dátumom splatnosti faktúr. Podobne v prehľade „Vekoví veritelia“ sú uvedení vaši dodávatelia a nesplatené faktúry a dátum ich splatnosti.

freeagent_aged

Prehľad „zákaznícke tržby“ zobrazuje vaše tržby – usporiadané podľa mesiaca alebo roku – pre každého zákazníka. V prehľade „kategórie výdavkov“ sa zobrazujú vaše nákupy pre všetky vaše účtovnícke kategórie, ktoré je možné usporiadať aj mesačne alebo ročne.

freeagent_sales

Prehľad „zobraziť transakcie“ vám poskytne zoznam vašich transakcií filtrovaný podľa účtovného roka a účtu. Prehľad „skúšobný zostatok“ vám poskytuje zoznam vášho celkového zostatku pre každú účtovnú kategóriu.

freeagent_trialbalance

Väčšina prehľadov vám umožňuje prispôsobiť rozsah dátumov, ale nič iné nie je možné prispôsobiť. Svoje prehľady môžete exportovať do súboru CSV alebo PDF pomocou tlačidla „exportovať prehľad“ v pravom hornom rohu stránky prehľadu..

Finančné výkazy

FreeAgent ponúka dve finančné správy: „zisk & strata “a„ súvaha “. Existujú tri typy „zisku“ & správy o stratách: mesačné, ročné a porovnávacie. Porovnávací prehľad je obmedzený na ročné prehľady, takže porovnávací prehľad nemôžete použiť, pokiaľ nemáte v FreeAgent viac ako dva roky údajov..

freeagent_profitloss

„Súvaha“ má pevný formát so štyrmi kategóriami: „kapitálové aktíva“, „obežné aktíva“, „krátkodobé záväzky“ a „vlastné imanie“. Dátum tohto prehľadu môžete prispôsobiť, ale každé obdobie nemôžete porovnávať, ako je to v časti „zisk“ & správa o strate.

Rovnako ako v obchodných správach, nie je veľa možností prispôsobenia finančných výkazov FreeAgentu. Väčšinu obdobia môžete prispôsobiť, ale nie sú k dispozícii žiadne možnosti filtra.

podpora

Ak chcete dosiahnuť zákaznícku podporu FreeAgent, kliknite na tlačidlo „pomoc“ v pravom dolnom rohu každej stránky. Toto vás spojí s chatom, ktorý vám pomôže vyhľadať články v informačnej databáze FreeAgent.

freeagent_help

Ak ste nenašli, čo ste hľadali, môžete sa skontaktovať so zástupcom zákazníckej podpory prostredníctvom e-mailu kliknutím na tlačidlo „dostať sa do kontaktu“ v okne rozhovoru. Tím podpory FreeAgent vás bude kontaktovať e-mailom, keď bude mať odpoveď na vašu otázku.

K vedomostnej báze FreeAgent sa môžete dostať aj kliknutím na odkaz „Znalostná báza“ na päte každej stránky. Znalostná základňa je plná článkov, ktoré vám môžu pomôcť, ak uviaznete pri používaní softvéru.

Prostredníctvom vedomostnej základne si tiež môžete rezervovať 20-minútové volanie tímu podpory zákazníkov spoločnosti FreeAgent. FreeAgent ponúka okrem článkov aj videonávody, webové semináre a blogové príspevky prostredníctvom svojej databázy znalostí.

Verdikt

FreeAgent je skvelá voľba pre malé podniky so sídlom vo Veľkej Británii, ale je omnoho obmedzenejšia, ak sa nachádzate kdekoľvek inde, pretože verzia pre USA a globálna verzia neponúkajú mzdovú funkciu.. 

Za verziu pre USA existuje iba jedna cena, ktorá môže byť nespravodlivá, najmä pre malé podniky, ktoré len začínajú.

FreeAgent má uspokojivú škálu funkcií, ale nie sú také dobré ako vlastnosti, ktoré ponúkajú jeho konkurenti. Funkcia inventára má v porovnaní s inými účtovnými platformami, ako je QuickBooks Online alebo Sage, mnoho nedostatkov. Jeho projektový manažér je dobrý, ale nie je tak efektívny ako manažér s FreshBooks.

Na vytvorenie faktúry musíte vyplniť dve stránky, takže dávková fakturácia bude náročná. Väčšina šablón prehľadov nie je užitočná. Neexistujú žiadne možnosti filtra, ktoré zvyčajne má iný účtovný softvér, a prispôsobenie je veľmi obmedzené.

Ak má vaša malá firma sídlo v USA, bude ťažké získať pomoc zo zákazníckej podpory FreeAgent, pretože má sídlo vo Veľkej Británii a je k dispozícii iba v určitých časoch.

Vzhľadom na funkcie, ktoré získate, sa FreeAgent hodí pre nezávislých alebo projektových malých podnikateľov vo Veľkej Británii. Ak sa však do tejto úzkej kategórie nehodíte, iné platformy sú lepšie ako FreeAgent.

Ak sa vám páči to, čo ste doteraz počuli, vyskúšajte 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu FreeAgent, aby ste zistili, či je to najlepšia účtovná platforma pre vás. Už ste vyskúšali FreeAgent už predtým? Povedzte nám, čo si myslíte v komentároch. Ďakujeme za prečítanie tejto recenzie FreeAgent.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map