Recenzia čerstvých kníh – aktualizovaná 2020

Recenzia novej knihy

FreshBooks je solídny účtovný nástroj pre veľmi malé podniky a živnostníkov, najmä ak sa zameriavajú skôr na poskytovanie služieb než na dobré. Väčšie podniky alebo podniky s komplikovanými nákladmi však možno budú chcieť hľadať ďalej. Prečítajte si podrobnú recenziu v celej knihe FreshBooks.


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

FreshBooks je vynikajúca platforma cloudového účtovníctva pre podniky založené na službách a projektoch. Má veľké množstvo nástrojov, ktoré spolu dokonale spolupracujú, aby vám pomohli sledovať váš príjem. Jeho fakturačná funkcia sa ľahko používa a má veľa možností automatizácie, ako sú opakované a plánované faktúry.

FreshBooks má niektoré nezvyčajné vlastnosti, ale chýbajú aj niektoré základné funkcie, ako sú pripomenutia miezd a vyúčtovania. Nemá tiež nástroj na sledovanie inventára, vďaka čomu je vhodný pre podniky založené na produktoch. Aby to bolo napravené, FreshBooks ponúka integráciu s viac ako 100 aplikáciami, ale stále je ľahšie používať vyváženejšiu platformu, napríklad Xero alebo Wave..

Ak kniha FreshBooks neznie dobre ako vaša firma, môžete si pozrieť náš zoznam najlepších účtovných softvérových nástrojov a nájsť niečo lepšie..

Ak ste však súčasťou malého tímu, ktorý hľadá platformu na správu svojich projektov a sledovanie fakturovateľných hodín, vyskúšajte bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu FreshBooks alebo si prečítajte celú recenziu..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre nové knihy

Vlastnosti

Väčšina funkcií knihy FreshBooks, ako napríklad „zádržné jednotky“, „projekty“ a „sledovanie času“ sa navzájom dokonale dopĺňajú. Kombináciou týchto funkcií sa cloudové účtovníctvo FreshBooks hodí na sledovanie pracovnej doby a príjmu.

Funkcia „zádržné prvky“ sa hladko integruje s „sledovaním času“ a „projektmi“. Zmluva o ponechaní je zmluva, ktorá vám a vášmu klientovi umožňuje vysporiadať sa s pevnou mzdou a hodinami na určité obdobie. Zadaním projektu alebo času môžete do zálohy ponechať automaticky aktualizovať svoju zmluvu s najnovším záznamom.

Zoznam vašich kontraktov nájdete na navigačnej stránke v časti „zadržiavatelia“ v kategórii „faktúry“. Ak chcete otvoriť zmluvu, vyberte ju zo svojho zoznamu zmlúv, čím sa dostanete na svoju stavovú stránku, kde nájdete graf a zoznam prihlásených hodín.. 

Graf zobrazuje, či ste prekročili rozpočet, a môžete fakturovať ďalšie hodiny kliknutím na tlačidlo „vygenerovať faktúru“.

FreshBooks-držiak-status

Funkcia „projekty“, ktorú nájdete na navigačnej lište, uchováva všetky vaše úlohy na jednom mieste. Podobne ako v prípade držiteľov sa na stránke „projekty“ zobrazuje zoznam vašich úloh. Na stránke stavu projektu nájdete podrobnosti a zaznamenané hodiny, ako aj poslať faktúru zákazníkovi.

Projekty FreshBooks

Ak chcete otvoriť nový projekt, kliknite na tlačidlo „vytvoriť nový“ v pravom hornom rohu stránky a môžete si vybrať buď paušálny alebo hodinový projekt. Ďalej musíte vyplniť časť „názov projektu“ a „klient“. Zvyšok, ako je dátum ukončenia a sadzba, je voliteľný.

FreshBooks-projekty

Ak vytvárate hodinový projekt, nastavte svoje sadzby pomocou nastavenia „nastavené hodinové sadzby“ na pravej strane stránky. Existujú tri možnosti: „jednotná hodinová sadzba“, „sadzby člena tímu“ a „sadzby služieb“.

Fakturácia čerstvých kníh

Ak chcete vytvoriť faktúru za úlohu, kliknite na tlačidlo „Ďalšie akcie“ v hornej časti stavovej stránky projektu a potom kliknite na možnosť „vygenerovať faktúru“..

FreshBooks-projekty-faktúra

Funkcia „sledovanie času“, ktorú nájdete na navigačnom paneli, je ďalšou z najlepších funkcií aplikácie FreshBooks. Na stránke „Sledovanie času“ sa nachádzajú dve karty: „sledovať“ a „skontrolovať“.

Svoje hodiny môžete zobraziť týždenne alebo denne na karte „sledovať“. Denné zobrazenie je perfektné, ak sa chcete zamerať na pridanie nového záznamu času, pretože zobrazuje zoznam vašich prihlásených hodín a projektov. Medzitým môžete použiť týždenné zobrazenie – ktoré zobrazuje tabuľku so všetkými vašimi prihlásenými hodinami – na kontrolu celkového času, ktorý ste strávili na svojich projektoch do jedného týždňa..

FreshBooks úväzok-log

V časti „Recenzie“ nájdete celkový čas, ktorý členovia tímu každý mesiac odpracovali. V hornej časti stránky sa zobrazuje graf hodín odpracovaných jednotlivými členmi. V dolnej časti nájdete podrobný zoznam všetkých prihlásených hodín všetkých vašich a vašich členov v časti „Záznamy všetkých časov“..

FreshBooks-time-review

Podobne ako Xero a QuickBooks Online, FreshBooks ponúka integráciu s množstvom aplikácií. Pomôže vám to viesť vaše podnikanie efektívnejšie, pretože všetko môžete ovládať z jedného miesta. Je však efektívnejšie používať vyváženú platformu, ako je napríklad Xero, ak potrebujete funkcie, ako napríklad správca fixných aktív a faktúr..

FreshBooks má veľa zaujímavých funkcií, ktoré spolu dobre spolupracujú. Taktiež doplňuje väčšinu svojich funkcií o možnosti automatizácie. Chýbajú však aj niektoré základné nástroje, ako sú mzdy, sledovanie zásob a pripomenutia faktúry. FreshBooks však ponúka veľa integrácií, ktoré vám môžu pomôcť získať funkcie, ktoré neponúka.

stanovenie ceny

Najlacnejší plán spoločnosti FreshBooks, Lite, stojí 15 dolárov mesačne a odomkne väčšinu funkcií, ktoré potrebujete, napríklad fakturáciu, výdavky, platby online, sledovanie času a odhady. Ak máte päť alebo viac fakturovateľných klientov, tento plán postačuje na podnikanie.

Ak však chcete používať automatizované funkcie FreshBooks, väčšina z nich je k dispozícii iba od plánu Plus.

Cena čerstvých kníh: Pokročilé plány

Inovácia na verziu Plus, ktorá stojí 25 dolárov mesačne, vám umožní prístup k ostatným funkciám FreshBooks, ako sú návrhy, opakujúce sa faktúry a pripomenutia platieb. Umožňuje vám tiež pridať až 50 fakturovateľných klientov. Ak chcete odomknúť automatizované funkcie FreshBooks, stojí za to inovácia na verziu Plus, ktorá vám môže pomôcť zvýšiť svoju účinnosť..

Posledná inovácia na prémiu, ktorá stojí 50 dolárov mesačne, zvyšuje počet fakturovateľných klientov, ktorých môžete mať, na 500 klientov. Aj keď je zvýšený počet zákazníkov obrovský, musíte zaplatiť dvojnásobok ceny oproti plánu Plus. Cenový rozdiel medzi týmito plánmi je dosť veľký vzhľadom na to, že pre túto inováciu neexistujú žiadne nové funkcie.

Každý plán predplatného zahŕňa možnosť preniesť váš tím na FreshBooks. Bohužiaľ, za každého člena musíte zaplatiť ďalších 10 dolárov mesačne. To znamená, že za použitie nástrojov na spoluprácu s FreshBooks, ako je diskusia o projekte alebo sledovanie času vašich členov tímu, sa účtuje poplatok. Ak máte veľký tím, zvážte žiadosť o podporu FreshBooks týkajúcu sa FreshBooks Select.

LiteBook plán Lite je nebezpečne blízko k strate v porovnaní s Wave. Je to preto, že okrem toho, že Wave je zadarmo, má tú výhodu, že nemá žiadny klientsky limit a má takmer všetky Lite Lite funkcie (viac informácií o našej kontrole vlny). Jedinou vecou, ​​ktorá umožňuje, aby knihy Freshbooks stále stoja za cenu, sú vynikajúce funkcie fakturácie a sledovania času.

V porovnaní s plánom rastu spoločnosti Xero, ktorý stojí 30 dolárov mesačne, je plán Plus Plus lepší, ak prevádzkujete firmu založenú na službách.. 

Plus vám umožňuje používať viac mien a projektov, ktoré sú k dispozícii iba v rámci zavedeného plánu spoločnosti Xero za 60 dolárov mesačne. Ak však potrebujete sledovanie zásob alebo fakturáciu, spoločnosť Xero má k dispozícii viac funkcií a lepší nástroj na vytváranie prehľadov ako nové knihy.

Užívateľská prívetivosť

Zaregistrujte sa do bezplatnej 30-dňovej skúšobnej verzie služby FreshBooks. Zaregistrujte sa vyplnením svojej e-mailovej adresy a hesla. Potom dostanete e-mail s overovacím odkazom. Kliknite na odkaz a až potom budete môcť pristupovať k svojmu účtu FreshBooks, musíte vyplniť svoje osobné a obchodné údaje.

FreshBooks má čisté rozloženie, na rozdiel od FreeAgent. Medzi prvkami je veľa priestoru a všetko je jasne označené. Takmer každá stránka má v hornej časti zhrnutie, ktoré vám pomôže rýchlo naskenovať jej informácie. V dolnej časti stránky nájdete podrobnosti o obsahu, napríklad zoznam faktúr alebo projektov.

FreshBooks-odhady

Navigačný panel aplikácie FreshBooks sa nachádza na ľavej strane a zobrazuje väčšinu stránok vrátane „faktúr“, ktoré obsahujú dve čiastkové možnosti: „zadržiavatelia“ a „iné príjmy“.

V hornej časti navigačného panela sa zobrazia nastavenia profilu a upozornenia. K nastaveniam svojho účtu, zoznamu položiek a služieb a na stránke podpory čerstvých kníh môžete pristupovať prostredníctvom nastavení svojho profilu.

FreshBooks ponuky

FreshBooks má nepatrnú krivku učenia, ale môžete ju rýchlo zvládnuť, pretože väčšina nástrojov je jednoduchá a pri prvom otvorení stránky dostanete vysvetlenie. Má prehľadné rozloženie a jeho aplikácie pre Android a iOS sa tiež ľahko používajú. Pomocou týchto aplikácií môžete tiež sledovať svoj čas alebo skontrolovať svoje faktúry.

fakturácia

Existujú dva spôsoby, ako vygenerovať faktúru od nuly. Faktúru môžete vytvoriť prostredníctvom hlavného panela kliknutím na tlačidlo „vytvoriť nový“ alebo na stránke „faktúry“.

Na stránke „faktúry“ nájdete súhrn vašich faktúr hore a zoznam faktúr dole. Svoj účet môžete tiež prepojiť pomocou služby Stripe pomocou tlačidla „Aktivovať online platbu“ a prijímať platby kreditnou kartou.

FreshBooks-faktúry

Ak chcete vytvoriť faktúru zo stránky „faktúry“, kliknite na tlačidlo „nová faktúra“ v pravom hornom rohu stránky. Na rozdiel od QuickBooks Online alebo Xero vám FreshBooks umožňuje vyplniť faktúru priamo do šablóny, takže môžete vidieť, ako by vaši klienti.

FreshBooks-new-faktúra

Kliknutím na tlačidlo „Pridať klienta“ priradíte faktúru zákazníkovi. Keď vyplníte údaje o zákazníkovi, FreshBooks navrhne dostupných klientov. Môžete si vybrať zákazníka zo svojho zoznamu klientov alebo pokračovať vo vyplňovaní formulára a pridať nového zákazníka.

Ak chcete vytvoriť novú položku faktúry, kliknite na tlačidlo „Pridať riadok“ pod tabuľkou s popisom položky. Rovnako ako pridávanie klientov si môžete vybrať produkt zo zoznamu položiek alebo pridať nový produkt. Ak vytvárate faktúru pre klienta s nevyplnenými hodinami, spoločnosť FreshBooks odporúča pridať hodiny, hneď ako kliknete na políčko „názov položky“.

Funkcie „požiadať o vklad“ a „pridať rozvrh platieb“ rozdeľujú faktúru na viacero platobných podmienok. Môžete si vybrať buď paušálnu sadzbu, alebo percento pre obe funkcie.

„Vklad“ rozdeľuje faktúru na dve platby, zatiaľ čo „splátkový kalendár“ ju rozdeľuje na 12 termínov. Tieto funkcie môžu byť užitočné, ak prijímate veľký projekt a potrebujete viac platieb.

FreshBooks-faktúra, platobné harmonogram

Pripomienky k faktúre môžete nastaviť pomocou tlačidla „odoslať pripomenutia“ v nastaveniach zákazníka, ktoré sa zobrazia po výbere klienta. Môžete poslať až tri pripomenutia s prispôsobiteľnými intervalmi a osobnými správami. FreshBooks automaticky posielajú upomienky klientovi za jeho budúce faktúry, takže to musíte urobiť iba raz.

FreshBooks-faktúra-upomienky

Ak chcete vytvoriť opakujúcu sa faktúru, v nastaveniach faktúry kliknite na tlačidlo „vykonať opakujúce sa platby“. V sekcii „Nastavenia“ sa zobrazí formulár, v ktorom môžete nastaviť rozvrh, možnosti doručenia a platby pre opakujúce sa faktúry.

FreshBooks-faktúra jednorazových

Ak chcete prispôsobiť šablónu faktúry FreshBooks, kliknite na tlačidlo „Prispôsobiť faktúru“ v časti „Nastavenia faktúry“. Na rozdiel od Xero alebo QuickBooks Online má FreshBooks k dispozícii iba dve písma a šablóny. Našťastie si stále môžete vybrať farbu prízvuku, nahrať svoje logo a pridať obrázok hlavičky, aby ste prispôsobili svoje faktúry.

výdavky

Funkcia „výdavkov“ spoločnosti FreshBooks nemá správcu účtov, v ktorom môžete nastaviť pripomenutia alebo platiť účty online, ako je to možné v službe QuickBooks Online (ďalšie informácie nájdete v online recenzii QuickBooks). Stále však môžete sledovať svoje výdavky pomocou FreshBooks.

Podobne ako pri faktúrach, môžete pridať nový výdavok prostredníctvom hlavného panela alebo prostredníctvom stránky „Náklady“. Na informačnom paneli kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový a v rozbaľovacej ponuke vyberte položku Výdavky. V opačnom prípade kliknite na stránke „výdavky“ na tlačidlo „nové výdavky“ v pravom hornom rohu stránky.

Na stránke „nové výdavky“ môžete vyplniť podrobnosti o svojich výdavkoch. Ak potrebujete, môžete tiež pripojiť potvrdenie na tejto stránke. Na rozdiel od „faktúr“ nemôžete do tejto položky pridávať položky, takže priložením účtenky môžete sledovať, čo kupujete..

FreshBooks-new-náklad

Výdavky môžete priradiť klientovi pomocou možnosti „označiť ako fakturovateľné“ na pravej strane stránky. FreshBooks navrhne pridanie týchto nákladov pri najbližšom vytvorení faktúry pre klienta a na stránke „výdavky“ označí položku ako „nevyfakturovanú“..

Záznam môžete tiež rýchlo pridať pomocou tlačidla „nové výdavky“ v časti „všetky výdavky“. Namiesto toho, aby ste sa dostali na novú stránku, zobrazí sa formulár, v ktorom môžete vyplniť podrobnosti bez opustenia stránky „výdavky“..

Ďalšou možnosťou je pridať bankové spojenie, ktoré automaticky importuje vaše transakcie na stránku „výdavky“. Týmto sa importujú vaše výpisy do navigačnej lišty do kategórie „účtovníctvo“, aby sa zladili vaše transakcie.

hlásenie

K funkcii prehľadov FreshBooks sa dostanete prostredníctvom možnosti „prehľady“ na navigačnej lište. Podobne ako Wave, FreshBooks obsahuje vysvetlenia na stránke „prehľady“, ktoré vám pomôžu porozumieť každej správe. Šablóny prehľadov FreshBooks nie sú tak prispôsobiteľné alebo bohaté ako QuickBooks Online alebo Xero, má však 14 šablón prehľadov v štyroch sekciách..

FreshBooks Hlásenie

Na „faktúre & prehľady výdavkov “uvidíte jeden výkaz výdavkov a tri správy o predaji usporiadané podľa faktúry, položky a klienta. Prehľady predaja vám poskytujú prehľad o vašich príjmoch, napríklad o tom, ktorá položka je najobľúbenejšia alebo ktorá klientka je najziskovejšia. Tieto znalosti sú rozhodujúce, ak chcete implementovať novú stratégiu pre svoje podnikanie.

V sekcii „prehľady platieb“ sú dva prehľady: „starnutie účtov“ a „inkasované platby“. Obe správy poskytujú prehľad o vašom príjme z rôznych uhlov. „Starnutie účtov“ vám poskytuje správu o tom, ktorí klienti vám stále dlhujú, o výške a koľko času už bolo po splatnosti. Medzitým „zozbierané platby“ poskytujú stručnú správu o všetkých vašich zaplatených faktúrach.

Sekcia účtovných výkazov spoločnosti FreshBooks pozostáva zo šiestich správ vrátane „zisku“ & strata, “„ skúšobný zostatok “a„ súvaha “. Tieto prehľady môžete použiť na sledovanie finančného zdravia vašej firmy. Od roku 2019 používa FreshBooks pre tieto výkazy šablónu podvojného účtovníctva, ktorá uľahčuje sledovanie peňazí na vašich účtoch..

Sekcia „Správy o sledovaní času“ pozostáva z dvoch správ: „podrobnosti o časovom zadaní“ a „zhrnutie zadržiavateľa“. Oba prehľady vám umožňujú zobraziť prehľad hodín, ktoré ste zaznamenali, podobne ako na stránke „Sledovanie času“ a „Zadržatelia“..

Možnosti prispôsobenia pre každý prehľad sa líšia, ale každý prehľad vám umožňuje aspoň prispôsobiť obdobie. V porovnaní s tým sú QuickBooks Online a Xero prispôsobiteľnejšie, pretože majú k dispozícii viac filtrov a možností stĺpcov.

Keď sa porovnávajú s funkciami Wave, funkcie FreshBooks a Wave sú takmer na rovnakej úrovni. Obe majú menej ako 20 šablón a obmedzené možnosti prispôsobenia. Aj tak však rozloženie prehľadov Wave vyzerajú lepšie, najmä pre ľudí, ktorí začínajú so softvérom na vedenie účtovníctva, pretože v hornej časti každého prehľadu sú zhrnutie..

podpora

Ak sa chcete dostať do centra pomoci FreshBooks, kliknite na ikonu „?“ v pravom dolnom rohu každej stránky. Kliknutím na toto tlačidlo sa zobrazí okno „centra pomoci“, kde môžete zadať problém alebo tému do vyhľadávacieho panela a vyhľadať odpoveď v databáze pomocníka FreshBooks..

FreshBooks-help-box

Ak nenájdete to, čo hľadáte, kliknite na ikonu ozubeného kolieska vedľa profilového obrázka a vyberte možnosť „potrebujete pomoc“.

Na obrazovke sa zobrazia tri možnosti. Môžete si tiež prezrieť najčastejšie otázky týkajúce sa FreshBooks, kde môžete problém vyriešiť sami, alebo sa obrátiť na centrum podpory FreshBooks prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Podpora služby FreshBooks je k dispozícii iba v pondelok až piatok od 8:00 do 20:00. EST, takže ak žijete mimo USA, možno budete musieť čakať.

FreshBooks-support

Verdikt

FreshBooks je výkonný nástroj, najmä pre podniky založené na službách a projektoch. Jeho „sledovanie času“ a „projekty“ sú ideálne pre podniky na riadenie svojich projektov a ich prepojenie so svojimi príjmami. Existuje tiež veľa automatizovaných funkcií, najmä s fakturáciou, ktoré vám môžu pomôcť sústrediť sa na dôležitejšie záležitosti.

Nové knihy nemusia byť najlepšou voľbou pre podniky založené na produktoch. Nemá správcu účtov ani sledovanie inventára, takže budete mať problémy so správou svojich financií prostredníctvom FreshBooks..

Jeho cena je spravodlivá, najmä preto, že obsahuje niektoré robustné funkcie, ktoré môžete plne využívať od plánu Plus, a to 25 dolárov mesačne. Ak však chcete pozvať členov svojho tímu do FreshBooks, musíte zaplatiť ďalších 10 dolárov mesačne za člena, čo sa rýchlo zvyšuje. Ak máte veľký tím, zvážte otázku jeho zákazníckej podpory o službe FreshBooks Select.

Funkcia prehľadov FreshBooks stále stráca QuickBooks Online a je na rovnakej úrovni ako Wave, ktorá ponúka tieto funkcie zadarmo. Možnosti prispôsobenia FreshBooks sú obmedzené a nie také silné ako QuickBooks Online alebo Xero. Aj keď sú rozloženia prehľadov jednoduché a prehľadateľné, šablóny Wave sa dajú ľahšie prezerať, pretože obsahujú zhrnutie v hornej časti prehľadov.

Ak prevádzkujete firmu zameranú na služby alebo projekty s malým tímom, zvážte vyskúšanie 30-dňovej skúšobnej verzie FreshBooks, aby ste zistili, či je pre vás vhodná..

Už ste vyskúšali FreshBooks predtým? V časti s komentármi nám povedzte, čo si o tom myslíte. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map