Recenzia BrightBook – aktualizovaná do roku 2020

Brightbook Review

Brightbook je účtovné riešenie, ktoré sa zameriava na funkcie, je iba na pracovnej ploche, ale napriek tomu dokáže urobiť dojem. Aj keď je nepravdepodobné, že to bude niekedy veľmi príťažlivé, malé podniky aj nezávislí pracovníci môžu byť s týmto bezplatným účtovným softvérom úplne spokojní..


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

Zakladatelia spoločnosti Brightbook požadovali možnosť online účtovníctva, ktorá slúžila nezávislým pracovníkom, zmluvným dodávateľom a výhradným vlastníkom. Vytvorili riešenie, ktoré by sa dalo presnejšie nazvať programom fakturácie online. Program Brightbook je možné nainštalovať iba na stolný počítač, takže používatelia nebudú mať prístup k svojim knihám prostredníctvom cloudu.

Nejde o komplexný účtovný balík. Nevykonáva účtovníctvo podvojného účtovníctva, umožňuje používateľom vkladať účtovné zápisy alebo obsahovať finančné výkazy. Môžete vykonávať základné funkcie fakturácie, platenia účtov a vyrovnania bankového účtu.

Ak je to všetko, čo potrebujete a cloudový prístup nie je veľký problém, potom vám môže byť bezplatný softvér Brightbook pre vás. Ak hľadáte viac, prečítajte si náš najlepší účtovný softvér, kde nájdete niekoľko návrhov, napríklad QuickBooks Online.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Brightbook

Vlastnosti

Brightbook má bežné funkcie vedenia účtovníctva, ako je fakturácia a výdaj. Táto služba tvrdí, že ponúka „bezpečnosť na úrovni banky“ a šifrovanie SSL, ale neuvádza žiadne ďalšie podrobnosti. Wave sa podrobne venuje konkrétnejším informáciám, aby sa ubezpečil používateľov o ich ochrane údajov, ako to môžete prečítať v našej Wave review.

Wave aj Brightbook ponúkajú svoje služby zadarmo.

základné

Ak všetko, čo musíte urobiť, je poslať faktúry a zaplatiť a sledovať účty, spoločnosť Brightbook vás kryla. Vyplnenie formulárov faktúry a výdavkov trvá iba niekoľko minút, nemôžete ich však nastaviť tak, aby sa opakovali.

Brightbook sa nesynchronizuje s vašimi bankovými účtami. Namiesto toho musíte nahrať svoje vyhlásenia. Po jeho importovaní budete musieť prejsť jednotlivé položky, aby sa zhodovali s transakciami v programe. Ak vaše podnikanie robí veľa bankovníctva, rýchlo sa to stane časovo náročným a nepríjemným procesom.

Brightbook však umožňuje neobmedzený počet používateľov, na rozdiel od Xero alebo QuickBooks Online.

extra

Brightbook však ide nad rámec jednoduchej fakturácie. Umožňuje vám odosielať odhady a prevádzať ich na faktúry po ich schválení. Rovnako ako v prípade Wave a Xero sa faktúry môžu odosielať aj vo viacerých menách.

Iba platené funkcie spoločnosti Brightbook vám umožňujú odstrániť jej značku z faktúr a výpisov a navrhnúť vlastné šablóny.

S obmedzenou funkčnosťou, základnou webovou stránkou a mätúcim dizajnom sa Brightbook nevyznačuje svojimi konkurentmi.

stanovenie ceny

Rovnako ako Wave, Brightbook neúčtuje nič za svoj základný účtovný balík. Namiesto toho zarába peniaze spoplatňovaním ďalších služieb.  

Jediným spracovaním platieb, ktoré ponúka Brightbook, je PayPal, ktorý ste nastavili v ponuke „Nastavenia“. To znamená, že ak budete používať, budú vám účtované poplatky.

Užívateľská prívetivosť

Po zaregistrovaní nového účtu môžete nechať začiarknuté políčko, aby ste do svojho účtu mohli pridať ukážkové údaje. Takto vás Brightbook naučí používať softvér a dá sa kedykoľvek odstrániť. Na hlavnej obrazovke nie je žiadny návod, ani tipy, rady alebo kontextové okná, aké získate s knihami FreshBooks alebo Zoho Books..

Prečítajte si recenzie FreshBooks a Zoho Books, kde nájdete viac informácií.

Tlačidlá v hornej časti palubnej dosky vás zavedú na obrazovky, kde môžete pridať nové výdavky alebo účty.

Brightbook-Dashboard

Dashboard zobrazuje stĺpcový graf faktúr, platieb a faktúr za časové obdobie, ktoré určíte. Aj keď je pekné mať obraz vašej firmy, neukazuje čistý príjem. Môžete tiež stanoviť a sledovať cieľ rastu pre svoju firmu, ale považujeme to za menej dôležité ako iné možnosti prehľadov, ktoré by sme radi videli, ako sú finančné výkazy.

Prístrojová doska-bar-chart

Pri navigácii v programe sa budete musieť takmer vždy vrátiť späť na hlavný panel alebo možnosti ponuky a zobraziť ďalšie súvisiace prehľady. Prepojenie na faktúrach, správach a výdavkoch by sa mohlo zlepšiť. Aj keď je možné zistiť, kde kliknúť na vykonanie úloh, ako sú fakturácia a účtovanie účtov, Brightbook nie je takmer tak intuitívny ako iný účtovný softvér. Prečítajte si našu recenziu FreeAgent pre iný účtovný softvér, ktorý nemá používateľskú prívetivosť.

fakturácia

Ak chcete pridať novú faktúru, kliknite na položku „Nová faktúra“ v hornej časti informačného panela. To je jediný spôsob, ako pridať faktúru. V Brightbooke nie sú žiadne rozbaľovacie ponuky. Ak ste na súvisiace obrazovke, ako je napríklad pridanie klienta, nemáte možnosť pridať faktúru. Musíte sa vrátiť na domovskú obrazovku.

Brightbook vás požiada, aby ste vybrali klienta skôr, ako sa dostanete na hlavnú obrazovku faktúry, čo sa javí ako zbytočný krok.

Prvý New-faktúra-Screen

Proces zadania faktúry je intuitívny. Môžete si vybrať ľubovoľné podmienky, pridať poznámky alebo prílohy a podrobnosti o položke. Existuje možnosť výberu daňovej sadzby, ale nemôžete uplatniť zľavy.

Faktúra-Screen

Po dokončení môžete svoju faktúru uložiť, uložiť a poslať e-mailom alebo vytlačiť. Kliknutím na „Uložiť a vytlačiť dodací list“ sa stiahne súbor PDF na plochu, ktorý si môžete vytlačiť. Neexistuje šaržová tlač. Ak faktúru uložíte, namiesto toho, aby ste sa dostali do súhrnu všetkých nezaplatených faktúr, zobrazí sa vám výpis všetkých nezaplatených faktúr pre daného zákazníka..

Faktúra-Vyhlásenie-for-Zákazníkovi

Vo výpise môžete uviesť, či bola platba prijatá, pridať dobropis alebo vrátenie platby a e-mail, vytlačiť alebo duplikovať. Faktúru môžete opakovať začiarknutím políčka na hlavnom formulári faktúry. Jedinou možnosťou je vybrať, koľko dní chcete odoslať..

Neexistuje spôsob, ako nastaviť dátum ukončenia alebo limity pre jeho opakovanie.

make-opakujúce

Brightbook však ponúka robustný proces odhadovania. Formulár odhadu podporuje pridávanie zliav a daní, viacerých riadkových položiek a poznámok. V rozbaľovacej ponuke „Stav ponuky“ môžete vybrať, či bola ponuka pripravená, rokuje sa o nej, či bola schválená alebo je v inom stave. Začiarknutím políčka „Konvertovať ponuku na faktúru“ ušetríte čas.

Odhad-Form

Na rozdiel od väčšiny svojich konkurentov nemá Brightbook informačný panel s faktúrami, ktorý zobrazuje nevyrovnané faktúry na prvý pohľad na obrazovke s faktúrami. Ak ste na hlavnom paneli a kliknete na malé tlačidlo „Zobraziť všetok predaj“ nad položkou „Splatné peniaze“, zobrazí sa vám zoznam faktúr a platieb..

see-all-predaja

Na obrazovke „klientov“ môžete uviesť zoznam svojich klientov a ich dlžné sumy. Neznamená to však, ako dlho boli dlžné sumy po splatnosti u zákazníka. Neintegruje ani pripomenutia platieb prostredníctvom e-mailu, oznámenia po termíne splatnosti ani nepridáva automatické poplatky za oneskorenie.

V dolnej časti hlavného panela sa nachádza karta „faktúry splatné“, ktorá obsahuje aj tieto informácie. Ak ste zvyknutí vidieť snímku svojich pohľadávok v sekcii faktúr vo svojom účtovnom softvéri, ako je to možné v QuickBooks Online alebo Wave, prezentácia Brightbook môže byť mätúca (prečítajte si našu recenziu online QuickBooks).

faktúry-due-tab

Neexistuje žiadne spracovanie miezd a žiadna aplikácia tretích strán na jeho pridanie. Program Brightbook nesleduje inventár, takže ho nemôžete vybrať na faktúre. Celkovo vám funkcia fakturácie umožňuje odosielať alebo tlačiť faktúry, a to je všetko.

výdavky

Účty môžete zadať kliknutím na položku „nový účet“ na hlavnom paneli. Nedokázali sme však nájsť spôsob, ako pridať faktúru z profilu alebo ponuky zákazníka. Nový formulár faktúry obsahuje políčka s rozbaľovacími možnosťami alebo môžete zadávať podrobnosti manuálne.

New-bill

Aj keď môžete kategorizovať výdavky z rozbaľovacích možností Brightbooku, nemôžete pridať svoje vlastné kategórie. Ak ste zaplatili dane, vyberte sadzbu a služba ju vypočíta. Program Brightbook vám umožňuje nahrávať a pripájať faktúry alebo doklady vo formáte .pdf, čo je dobrá funkcia pre podniky, ktoré prenášajú náklady na svojich zákazníkov..

add-účet k existujúcej faktúre

Výdavky sa zobrazujú v dolnej časti hlavného panela pod kartou „nezaplatené faktúry“.

nevyplatené poukážky obrazovkou

Väčšina firiem má účty, ktoré platia každý mesiac, napríklad nájomné alebo elektrina. V službe Brightbook ich budete musieť zadávať znova a znova, pretože nemôžete automatizovať výdavky ani platby, ako to môžete v prípade Xera (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Xero)..

Rovnako ako pri fakturačných funkciách, možnosti výdaja nejdú nad rámec základných údajov.

Obchodné výkazníctvo

V knihe Brightbook je iba šesť správ, čo je menej ako v knihách FreshBooks a Wave.

Prvá karta prehľadov v časti „prehľady“ je infographic. Ak chcete zobraziť faktúry, platby a faktúry, vyberte ročný graf alebo ročný koláč. Neznamená to však čistý zisk a jediný rozsah dátumov je posledných 12 mesiacov alebo kumulovaný.

infographic

Na ďalšej karte Prehľady „Výkaz ziskov a strát“ sa nachádza výkaz ziskov a strát a analýza starnutia pohľadávok. Analýza „dlžníka vo veku“ obsahuje pohľadávky po termíne splatnosti po splatnosti 0-30, 30-60 60-90 a viac ako 90 dní. Môže sa exportovať, ale nemôžete sa rozbaliť na vedrách, aby ste videli informácie špecifické pre zákazníka.

starnutie dlžník analýza

Karta „otvorený pohľad“ porovnáva predaj a výdavky vašej spoločnosti s ostatnými spoločnosťami vo vašej obchodnej kategórii. Spoločnosť Brightbook vám však nehovorí, odkiaľ pochádzajú porovnávacie údaje, a nevidíme hodnotu ich poskytovania namiesto iných, užitočnejších prehľadov..

OpenInsight-tab

V časti „celý predaj“ zobrazuje spoločnosť Brightbook predaj a platby, čo je v podstate rozdiel medzi hotovostnou alebo akruálnou zásadou. Podržaním kurzora na čísle faktúry sa zobrazia jeho podrobnosti, čo je pekné. V prehľade sa vypočíta čistý rozdiel medzi predajom a platbami, aby sa zobrazila neuhradená suma.

All-Sales

Namiesto toho, aby ste ho uviedli do formulára, v ktorom zadávate výdavky, v oblasti prehľadov sa nachádzajú všetky účty a výdavky, ktoré zobrazujú účty od dodávateľov alebo výdavky za položky zakúpené v mene zákazníkov..

všetky poukážky-and-náklady

Posledná karta „prehľady“ nie je vôbec prehľadom. Je to obrazovka na zadanie nového účtu alebo výdavkov. Toto je ukážkový príklad podoblasti obrazoviek, kariet a ponúk Brightbooku.

Finančné výkazy

Pretože Brightbook nie je účtovný softvér s úplnými službami, poskytuje vám iba jeden finančný výkaz. Výkaz ziskov a strát je možné spustiť iba týždenne, mesačne alebo ročne a nemožno ho exportovať. Nebudete môcť porovnávať obdobia vedľa seba, aby ste mohli sledovať výkonnosť svojej firmy a nevypočítava percentuálne zmeny.  

ziskov a strát-report

Na rozdiel od spoločnosti Wave neponúka súvahu alebo výkaz o peňažných tokoch.

podpora

Pre knihu Brightbook nenájdete robustnú podporu. Stránka FAQ obsahuje základné otázky týkajúce sa používania softvéru, neobsahuje však snímky obrazovky ani videá. Horšie je, že nebolo aktualizované od roku 2017. Vyhľadávanie na YouTube neprinieslo žiadne výsledky pre výukové videá, a to ani.

Spoločnosť má kontaktný formulár a e-mailovú podporu. Počas pracovných hodín sme poslali skúšobný e-mail a do 20 minút sme dostali odpoveď.

Celkovo sme mali dojem, že ak používate knihu Brightbook, ste na tom sami.

Verdikt

Účtovný softvér spoločnosti Brightbook sa cíti a funguje skôr ako koníček pre svojich zakladateľov, ako pre plnohodnotnú spoločnosť. Chýba mu veľa funkcií, ktoré našla s konkurenciou, a navigácia v softvéri nie je intuitívna. Je to skoro ako služba, ktorá ju začala nastavovať, potom odišla v polovici procesu.

Vzhľadom na to, že všetky ostatné možnosti ponúkajú viac prehľadov, aplikácií, možnosť prístupu k vašim údajom odkiaľkoľvek a lepšiu podporu a dokumenty pomoci, nevidíme dôvod, prečo by sa firma zaregistrovala v službe Brightbook..

Používate Brightbook? Čo si o tom myslíš? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map