QuickBooks Online recenzia – Cloudové účtovníctvo pre profesionálov – Aktualizované 2020

QuickBooks Online recenzia

Softvér pre účtovníctvo v cloude, ktorý funguje dobre pre všetkých, od ľudí, ktorí začínajú, ako aj od tých, ktorí majú viac účtovných skúseností. Na začiatok je však potrebné určité mazivo na lakte, ako si môžete prečítať v tejto úplnej recenzii QuickBooks Online.


Najlepšie-účtovníctvo Software-Recenzie

QuickBooks Online si zaslúži svoje miesto v našom zozname najlepších účtovných programov. Aplikácia QuickBooks Online, ktorú vytvoril Intuit, ponúka mnoho funkcií, ktoré vám môžu pomôcť rýchlejšie a jednoduchšie spravovať vaše financie.

S QuickBooks Online je strmá krivka učenia. Základné funkcie sú ľahko zrozumiteľné, ale pokročilejšie funkcie sa ťažšie ovládajú. Našťastie má QuickBooks Online rozsiahlu databázu poznatkov, ktorá vám pomôže čo najlepšie využiť vaše peniaze.

QuickBooks Online má množstvo funkcií, ktoré vám pomôžu skrátiť čas, ktorý strávite spravovaním svojich financií. Ponúka automatizované funkcie, ako sú opakujúce sa transakcie, pripomienky k faktúram, cenové pravidlá a ďalšie. Ponúka tiež ďalšie služby, ako napríklad vyplácanie daní alebo správu miezd za príplatok.

QuickBooks Online je celkovo vynikajúci účtovný softvér, ktorý vám pomôže spravovať vaše financie prostredníctvom jednej platformy. Ak chcete zistiť, ako dobre to môže pomôcť vašej firme, vyskúšajte bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu alebo si prečítajte túto úplnú recenziu online v QuickBooks..

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre QuickBooks online

Vlastnosti

Základné funkcie QuickBooks Online, ako napríklad fakturácia a základné prehľady, sa ľahko používajú a dajú sa veľmi dobre prispôsobiť. K dispozícii sú tiež funkcie, ako napríklad informačný panel a prehľad predaja, ktoré vám pomôžu rýchlo sledovať váš finančný stav. Informácie sa zobrazujú s grafmi a číslami, ktoré vám môžu pomôcť ľahko pochopiť vašu finančnú situáciu.

QuickBooks-dashboard

Podobne ako v prípade Xero (prečítajte si našu recenziu v Xero, kde nájdete viac informácií), môžete tiež získať živé bankové kanály prostredníctvom QuickBooks Online. Zosúladenie transakcií je jednoduché a rozdiel medzi zostatkami môžete vidieť v hornej časti stránky.

QuickBooks-zmierenie

V QuickBooks Online je veľa funkcií. Napríklad jeho funkcia zásob vám umožní spravovať vaše položky a nastavovať poradie bodov. 

Ak chcete zmeniť poradie položky, môžete kliknúť na šípku vedľa položky a kliknúť na „zmeniť poradie“, čím sa dostanete na formulár objednávky. Keď pridávate položku do svojho inventára, môžete tiež pridať niekoľko položiek na vytvorenie balíka, čo bude užitočné, ak budete mať vo zväzku špeciálne ceny..

QuickBooks-add-inventár

Môžete tiež nastaviť cenové pravidlá, ktoré sú zľavami pre položky vo vašom inventári. Môžete nastaviť položky, zákazníkov, načasovanie a ďalšie. Ak sa pravidlo použije neskôr, cena sa automaticky zmení, ale ak chcete, môžete ju zmeniť na inú cenu..

Projekty QuickBooks Online vám pomáhajú zostať ziskom tým, že jasne zobrazujú príjmy a náklady projektu. Výdavky, ako sú hodiny a účty zamestnancov, sa zaznamenávajú a porovnávajú s príjmami, ktoré dostanete. Porovnanie sa zobrazuje na stránke vášho projektu, aby ste videli, koľko peňazí zarobíte alebo stratíte.

QuickBooks-projekty

Zachytenie potvrdení pomocou mobilných aplikácií je jednoduché. Automaticky naskenuje vaše príjmové doklady a kategorizuje informácie, takže nemusíte zadávať všetko ručne. Kontrolované príjmy sa potom uložia do vašich výdavkov a vy ich môžete kedykoľvek vytiahnuť, napríklad pri zostavovaní daní..

Pre používateľov v USA ponúka QuickBooks Online ďalšie funkcie, ktoré vám môžu pomôcť pri zdaňovaní.

QuickBooks Online vám umožňuje spravovať vaše transakcie, aby ste mali všetky údaje, ktoré potrebujete počas daňovej sezóny v USA. To vám umožní sledovať vaše dane pre 1099 dodávateľov a zostaviť ich za vás. Za príplatok si tiež môžete elektronicky podať svoje dane priamo z QuickBooks Online.

Má tiež funkciu dane z obratu, ktorá dokáže automaticky vypočítať vaše dane. Ešte lepšie, pretože automaticky aktualizuje daňové sadzby pri každej zmene zákonov, stačí zabudnúť na daň z obratu a nechať to urobiť QuickBooks online..

Jeho najnovšia funkcia „kapitál“ vám umožňuje zobraziť kreditné skóre, aby ste zistili, či máte nárok na pôžičku, a pomôže vám ju získať. Svoje kreditné skóre môžete získať raz zadarmo. Ak hľadáte pôžičku na rozšírenie svojho podnikania, QuickBooks Online vám tiež môže pomôcť nájsť pôžičku na jej „trhovisku“.

Prehľad služby QuickBooks online

Logo QuickBooks onlinequickbooks.intuit.com

Začína sa od 1500 dolárov mesačneVšetky plány

Vlastnosti

fakturácia

fakturácia

A / R

A / P

Bankové kanály

CC

Zaplatiť dlhy

Viac mien

Mobilná aplikácia

Time-tracking

inventár

Mzda

stanovenie ceny

QuickBooks Online je jedným z najdrahších dostupných účtovných riešení, ale existuje aj mnoho ďalších funkcií, ktoré môžete získať za príplatok.

Aj keď je to drahé, cenový plán QuickBooks Online má zmysel. Ponúka štyri plány a ku každému plánu pridáva ďalšie funkcie a užívateľské priestory. Rozdiel v cene je tiež primeraný.

Jeho najlacnejší plán „jednoduchý štart“ je jasne vytvorený pre malé podniky, ktoré potrebujú iba niečo na správu svojich financií. Zahŕňa základné funkcie, ako je základné vykazovanie, faktúra a dane. Cena tohto plánu je 20 USD mesačne, čo je dosť drahé, najmä preto, že je obmedzené na základné funkcie.

Aktualizácia na jej ďalší plán, „základy“, vám umožní spravovať svoje účty a sledovať čas. Umožňuje tiež až troch používateľov. Je to cena 40 dolárov, čo je skok 20 dolárov len na získanie troch ďalších funkcií.

Ďalšia inovácia na hodnotu „plus“ za cenu 70 USD odomkne inventár a projekty QuickBooks Online. Ak potrebujete oba tieto nástroje, zvýšenie ceny o 30 dolárov je celkom rozumné, pretože obidva sú výkonné nástroje, ktoré vám môžu pomôcť ušetriť ešte viac času a peňazí.. 

Posledná inovácia na „pokročilé“ je zameraná na väčšie podniky, ktoré môžu za účtovný softvér vyčleniť 150 dolárov mesačne. Dodáva sa s množstvom inovácií vrátane zrýchlenej fakturácie, aktualizovaných prehľadov a 20 bezplatných bankových prevodov.

Ďalším nedávno spusteným programom QuickBooks Online je plán „samostatne zárobkovo činných osôb“, ktorý bol vytvorený pre živnostníkov. Stojí to 15 dolárov mesačne, čo je lacnejšie ako iné plány.

Má základné funkcie, ktoré budú potrebovať nezávislí pracovníci, ako napríklad fakturácia, vytváranie základných správ a sledovanie vašich príjmov a výdavkov. Umožňuje vám tiež odhadnúť vaše štvrťročné dane, čo FreshBooks nemá.

Na druhej strane, QuickBooks Online nemá funkciu sledovania času, ako sú FreshBooks. Ak je to pre vás riešenie obchodov, prečítajte si našu recenziu v knihe FreshBooks a získajte viac informácií. Pretože tento plán je zameraný na slobodných povolaní, nemôžete upgradovať na iný plán, ak vyberiete plán „samostatne zárobkovo činné osoby“.

Okrem týchto plánov ponúka QuickBooks Online aj veľa platených príplatkov. Najviditeľnejšie sú spracovanie miezd a funkcia „zaplatiť faktúru“.

Užívateľská prívetivosť

Skôr ako začnete s QuickBooks Online, môžete si ho vyskúšať zadarmo po dobu 30 dní. Tento test vám umožní zvyknúť si na QuickBooks skôr, ako sa rozhodnete, či je alebo nie je vhodný pre vaše potreby.

Registrácia je jednoduchá. Stačí zadať e-mail, názov vašej firmy a odvetvia. Ak ste použili aplikáciu QuickBooks pre počítače, pred pokračovaním sa zobrazí výzva na import údajov. Tento proces je pomerne jednoduchý a máte k dispozícii podrobného sprievodcu.

Navigačná lišta sa nachádza vľavo. Medzi ponukami sa tiež môžete pohybovať pomocou ponuky hore.

QuickBooks navigácia faktúry

Ak je to bolesť pri prechode na novú stránku a pridávanie transakcií, QuickBooks Online poskytuje tlačidlo rýchleho pridania. Znak „+“ v pravom hornom rohu obrazovky môže pridať väčšinu vecí, ako sú faktúry, účty a položky denníka..

QuickBooks-plus ponuky

Mnoho funkcií QuickBooks Online je skrytých v jeho nastaveniach a QuickBooks Labs, kde si používatelia môžu vyskúšať experimentálne doplnky..

Nastavenia, ktoré môžete vidieť vedľa znaku „+“, môžu robiť veľa vecí, napríklad vytvárať vlastné šablóny, zapnúť funkcie a otvoriť laboratóriá QuickBooks..

QuickBooks-settings

Celkovo sa základné funkcie aplikácie QuickBooks Online ľahko používajú a pridávanie nových transakcií je jednoduché. Existujú však niektoré funkcie, ktoré je ťažké nájsť, napríklad tie, ktoré je potrebné zapnúť v nastaveniach alebo v QuickBooks Lab. Existujú aj niektoré funkcie, ako sú rutiny a inventár, ktoré sa ťažšie používajú a pred ich účinným použitím je potrebné sa ich naučiť.

fakturácia

Faktúru môžete vytvoriť prostredníctvom ponuky rýchleho pridania, ktorá je označená ako „+“. Môžete to urobiť aj tak, že prejdete na stránku faktúry, ktorú nájdete na navigačnom paneli v časti „tržby“. Kliknutím na tlačidlo „Nová faktúra“ sa dostanete na stránku, kde môžete vyplniť podrobnosti o svojej faktúre.

QuickBooks-faktúra

Existujúcemu zákazníkovi môžete priradiť faktúru, pridať nového zákazníka alebo ho priradiť k projektu. Ak existujú odhady pre zákazníka, QuickBooks Online navrhne jeho pridanie na faktúru pomocou kontextového panela vpravo.

V stĺpci Produkty / služby si môžete vybrať položku, ktorú chcete fakturovať. Pridanie položiek z vášho inventára aktivuje sledovanie zásob, ktoré automaticky aktualizuje množstvo položky.

QuickBooks Online má tiež svoj vlastný systém na spracovanie platieb, podobný FreshBooks a Wave (viac informácií nájdete v recenzii Wave).

Pri použití platobného systému QuickBooks Online vám bude účtovaná percentuálna sadzba z každej transakcie, takže ju budete chcieť sledovať..

Ak chcete odoslať svoju faktúru zo služby QuickBooks online, môžete si prispôsobiť e-mail faktúry a pridať osobný tón. Môžete sa tiež pripojiť k svojmu účtu Gmail, takže môžete posielať faktúry priamo z vašej e-mailovej adresy.

QuickBooks-send-faktúra

Na paneli v dolnej časti stránky môžete svoju faktúru prispôsobiť pomocou šablón. Môžete tiež vytlačiť svoju faktúru a baliace listy, ak potrebujete poslať položku na faktúre svojim zákazníkom.

Opakujúce sa faktúry môžete vytvoriť aj pomocou tlačidla „opakovať“ v dolnej časti stránky. Tým sa otvorí stránka, na ktorej môžete nastaviť podrobnosti o opakujúcej sa faktúre vrátane intervalu fakturácie.

QuickBooks jednorazových faktúr

V QuickBooks Online môžete svojim zákazníkom manuálne posielať pripomenutia prostredníctvom stránky „faktúry“. Na tejto stránke môžete tiež zobraziť stav svojich faktúr.

QuickBooks-send-upomienky

Ak chcete odosielať automatické pripomenutia, musíte zapnúť funkciu „rutiny“ z QuickBooks Labs. Potom môžete rutiny spravovať pomocou nastavení v časti „Nástroje“ a potom kliknúť na „Spravovať rutiny“.

QuickBooks-rutiny

Musíte urobiť veľa, len nastaviť jednoduché pripomenutie. Na rozdiel od systému Xero (viac informácií nájdete v recenzii spoločnosti Xero), „rutiny“ aplikácie QuickBooks Online vám umožňujú prispôsobiť vaše pripomenutia vrátane toho, ktorým zákazníkom pripomenúť.

Okrem faktúr môžete tiež vytvárať odhady a tržby prostredníctvom stránky „celý predaj“, ktorú nájdete v ponuke „predaj“. Na tejto stránke môžete tiež sledovať všetky svoje obchodné transakcie.

QuickBooks-all-predaj

Keď robíte odhad, môžete vygenerovať faktúru kliknutím na tlačidlo „vytvoriť faktúru“ v stĺpci „akcie“. Pomocou tohto spôsobu môžete vytvoriť čiastočnú faktúru, ktorá je užitočná, ak potrebujete zálohu na projekt.

QuickBooks-čiastkové faktúra

Celkovo je fakturačný systém QuickBooks Online vynikajúci pre väčšinu firiem. Ponúka množstvo funkcií, ktoré zriedka vidíte v inom účtovníckom softvéri, ako je čiastočná fakturácia, tlačenie tlačených obalov a online platby.

Ručné odosielanie pripomienok je jednoduché, ale nastavenie automatického pripomenutia je ťažšie ako na väčšine platforiem. Ak ste niekto, kto je závislý od automatických upomienok, môže vás táto funkcia frustrovať.

výdavky

Po kliknutí na ponuku „náklady“ na navigačnej lište sa zobrazí stránka, ktorá zobrazuje všetky vaše výdavky vrátane faktúr, nákupných objednávok, výdavkov, kreditu dodávateľa a šekov..

QuickBooks-náklady

Pri vytváraní faktúry môžete použiť existujúceho dodávateľa alebo vytvoriť nového dodávateľa. Máte tiež možnosť sledovať platby pre 1099 dodávateľov, čo vám môže pomôcť počas daňovej sezóny. 

Keď pridávate podrobnosti o položke alebo kategórii, môžete si ju nechať fakturovať a zahrnúť zákazníka. Tieto výdavky sa potom zobrazia na paneli návrhov pri najbližšej fakturácii zákazníkovi.

QuickBooks-bill

Rovnako ako vo faktúrach sa opakujúci účet vytvára pomocou tlačidla „opakovať“ v dolnej časti stránky.

Účty zo služby QuickBooks Online môžete platiť zriadením platby za účet, ktorá vám umožňuje platiť predajcom priamo z aplikácie QuickBooks Online pomocou online bankovníctva. Táto doplnková služba vám bude účtovať poplatok 15,95 USD mesačne až pre 20 platieb. .

Ak nechcete nastaviť platenie faktúr, môžete svoje účty platiť vždy ručne a potom transakcie zaznamenajte do QuickBooks online kliknutím na tlačidlo „zaplatiť účty“. Túto možnosť a ďalšie nájdete, keď kliknete na šípku vedľa tlačidla „platiť účty online“.

QuickBooks pay-poukážky

Ak dávate prednosť plateniu pomocou šekov, môžete ich použiť na manuálne vytlačenie šekov. „Kontrola šekov“ je ďalšia služba QuickBooks, ktorá začína na 36,99 dolárov za 50 šekov.

hlásenie

QuickBooks Online ponúka veľa šablón prehľadov. Tieto šablóny nájdete v navigačnej lište v ponuke „zostavy“.

Svoje finančné výkazy môžete nájsť na karte „štandardné“. Úplne na vrchu nájdete svoje vybrané prehľady na karte „obľúbené“.

V časti „Prehľad podnikania“ nájdete väčšinu prehľadov, ktoré vám môžu pomôcť zistiť, ako sa darí vašej firme, vrátane ziskov a strát, peňažných tokov a súvah.. 

„Kto vám dlhuje“ a „predaj a zákazníci“ vám poskytne prehľad o vašom predaji. „Kto vám dlhuje“ sa zaoberá hlavne vašimi faktúrami a faktúrami, ktoré sú oneskorené. „Predaj a zákazníci“ vám môžu pomôcť zistiť, ktoré položky sa dobre predávajú alebo ktoré zákazníci nakupujú najviac položiek z vášho podnikania.

Na druhej strane „kto dlhujete“ vám môže pomôcť sledovať vaše splatné alebo nezaplatené účty. Prostredníctvom prehľadov v časti „Náklady a predajcovia“ môžete zistiť, ktorí predajcovia pokrývajú dodávku vašej položky, a podrobnosti o vašich transakciách. 

Obidva tieto prehľady sú nevyhnutné, keď sa chcete rozhodnúť, kde znížiť svoje náklady alebo s ktorými predajcami by ste chceli pokračovať v podnikaní.

Prehľady aplikácie QuickBooks Online sú vysoko prispôsobiteľné. Môžete si vybrať obdobie prehľadu, usporiadať stĺpce alebo porovnať prehľad s inými obdobiami.

QuickBooks Hlásenie

Môžete tiež filtrovať položky, ktoré chcete zobraziť, podľa niekoľkých kategórií, napríklad od dodávateľov, zákazníkov a produktov. Záhlavie a päta vašich prehľadov sú tiež prispôsobiteľné. Pomocou týchto prispôsobení môžete vybrať, ktoré informácie sa majú zobraziť v prehľadoch.

QuickBooks-Úprava-reports

Funkcia vytvárania prehľadov v službe QuickBooks Online môže ponúknuť základy alebo oveľa viac. V porovnaní s inými službami, ako sú FreshBooks a Wave, je zrejmé, že „plus“ plán programu QuickBooks Online zvíťazil vo svojom počte funkcií.

Porovnanie QuickBooks Online s Xero však ukazuje, že obidve majú vo svojej funkcii nahlasovania veľa podobností. Xero aj QuickBooks Online navyše ponúkajú množstvo šablón prehľadov. K dispozícii je tiež veľa možností prispôsobenia, napríklad aké informácie sa majú zobraziť a časové obdobie, ktoré chcete zobraziť. 

podpora

Znalostná základňa aplikácie QuickBooks Online je rozsiahla. Pri každom otvorení novej funkcie sa zobrazí podrobný sprievodca alebo video. Jeho vedomostná základňa ponúka nielen stránky pomoci, ale obsahuje aj webináre, videá a platené kurzy.

Na jeho stránky pomocníka sa dostanete kliknutím na tlačidlo „pomoc“, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu navigačnej lišty.

Po kliknutí na tlačidlo „pomoc“ sa zobrazí malé okno s návrhmi niektorých tém. K dispozícii je tiež vyhľadávací panel, kde môžete nájsť riešenie svojho problému na stránkach pomoci.

QuickBooks-help

Ak nenájdete to, čo hľadáte, môžete kontaktovať tím podpory kliknutím na tlačidlo „kontaktujte nás“ v dolnej časti okna pomocníka. Budete vyzvaní na vloženie kľúčového slova, ktoré sa použije na navrhnutie niektorých článkov.

Ak žiadny z návrhov neodpovedá na vaše otázky, môžete uverejniť otázku na svojom fóre komunity, poslať správu agentovi alebo požiadať o ďalšiu pomoc. Správy agentovi a volanie QuickBooks Online však nie sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Verdikt

QuickBooks Online je vynikajúcou voľbou pre malé a stredné podniky. Jeho plán odstupňovaných cien vám umožňuje nakupovať funkcie, ktoré dokonale doplnia vaše podnikanie, aj keď existuje aj riziko nákupu funkcií, ktoré nepotrebujete..

Väčšinu funkcií môžete ľahko používať, niektoré sú však ťažšie. Niektoré funkcie je navyše ťažké nastaviť, napríklad automatické pripomenutie faktúry, ale ak vykonáte prácu na začiatku, QuickBooks Online vám pomôže spravovať vaše financie rýchlejšie a ľahšie.

Vo svojich nastaveniach a QuickBooks Labs sú skryté aj niektoré funkcie. Existuje tiež veľa ďalších funkcií, ktoré môžete získať za príplatok.

Funkcia prehľadov aplikácie QuickBooks Online je vysoko prispôsobiteľná. Stránky „dashboard“ a „Overview“ vám umožňujú prehľadne zistiť finančnú situáciu. Informácie sú zobrazené v grafoch a číslach, čo vám uľahčuje pochopenie vašich financií.

Ak ste súčasťou malej až strednej firmy, ktorá chce skrátiť čas strávený spravovaním svojich financií, odporúčame vám vyskúšať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu QuickBooks Online..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map