SecureSafe Review – Aktualizované 2020

SecureSafe kontrola

Zdá sa, že SecureSafe, zameraný takmer výlučne na ľudí, ktorí chcú bezpečne ukladať malé súbory a heslá, chce súčasne obchádzať manažérov hesiel a bezpečné úložisko. Výsledky, musíme povedať, sú dosť zmiešané, ako si môžete prečítať v našej úplnej kontrole SecureSafe.


Recenzie úložiska cloudu

SecureSafe bola uvedená na trh v roku 2008 spoločnosťou Zürich so sídlom v Zürichu. Vytvára digitálne trezory, ktoré poskytujú silnú online bezpečnosť, takže neprekvapuje, že má jedinečné funkcie, ktoré ho odlišujú od iných poskytovateľov cloudových úložísk. V tejto recenzii SecureSafe sa pozrieme na tie, ako aj na ďalšie funkcie služby.

Ako už názov napovedá, na prvom mieste je bezpečnosť, vďaka ktorej by bolo vhodné konkurovať našim najbezpečnejším službám cloudového úložiska, ako je napríklad aj Tresorit so sídlom vo Švajčiarsku (prečítajte si našu recenziu z Tresoritu)..

SecureSafe nemá rád bežné cloudové úložné služby, pretože neponúka veľa miesta, výkonné možnosti zdieľania alebo spolupráce. SecureSafe bude skôr apelovať na používateľov, ktorí potrebujú bezpečne ukladať malé súbory a heslá. Ak vás to zaujme, prečítajte si podrobnejšie informácie o oboch kategóriách. V opačnom prípade si pozrite náš zoznam najlepších služieb úložiska v cloude.

Alternatívy pre SecureSafe

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Služby cloudového úložiska vám umožňujú rozšíriť možnosti vášho pevného disku a spolupracovať s ostatnými. SecureSafe pre osobných používateľov však takto nefunguje, pretože jeho úložný priestor je obmedzený.

Je to skôr ako malý trezor, v ktorom môžete bezpečne ukladať svoje súbory a heslá. Ak potrebujete vylepšiť svoju tímovú prácu, prečítajte si článok o najlepšom úložisku v cloude pre spoluprácu. Ak hľadáte službu s veľkým množstvom úložného priestoru, prečítajte si naše najlepšie úložisko v cloude pre veľké súbory.

bezpečný-safe-team-safe-vytvorenie

Váš „tím bezpečný“ vám umožňuje bezpečne prenášať údaje iným členom tímu. Má zavedených veľa bezpečnostných protokolov, o ktorých budeme hovoriť viac v sekcii zabezpečenia.

secure-Safe-hesiel-safe-1

SecureSafe obsahuje správcu hesiel, ktorý vám umožní importovať heslá do súboru .csv alebo pridať heslá ručne. Akonáhle tak urobíte, budete môcť skopírovať svoje užívateľské meno alebo heslo jedným kliknutím alebo otvoriť web, ktorý je s nimi spojený a SecureSafe skopíruje vaše heslo do schránky, aby ste ho mohli vložiť.

bezpečné-safe-hesiel-add

Svoje heslá môžete rozdeliť do kategórií a zobraziť silu jednotlivých hesiel. Túto funkciu sa nám páči, ale pre najlepších správcov hesiel sa to nezhoduje.

bezpečný-safe-mailu-in

Ak potrebujete chrániť svoj e-mail, môžete použiť službu Mail-In, ktorá vám umožňuje odosielať e-maily vrátane príloh priamo do súkromného trezoru. Stačí zadať svoju e-mailovú adresu a odoslať na ňu e-mail; prípadne si pozrite nášho sprievodcu, ako šifrovať svoje e-maily.

Po odoslaní bude pošta v bezpečí. Môžete nastaviť, aby sa upozornenia dostali okamžite po doručení e-mailu alebo raz za deň, týždeň alebo mesiac. V predvolenom zobrazení aplikácie Mail-In sa zobrazujú všetky súbory, ale môžete ich filtrovať tak, aby sa dokumenty zobrazovali iba v prípade potreby. Nemôžete však filtrovať iné typy súborov.

Ak pracujete s mnohými súbormi a obrázkami vo formáte .pdf, môžete pomocou vstavaného prehliadača súborov PDF a prehliadača obrázkov zobraziť ukážky online, čo ich robí zbytočným..

Prehľad funkcií SecureSafe

Logo SecureSafewww.securesafe.com

Začína od 150 dolárov mesačne pre 1 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitové

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

SecureSafe ponúka štyri plány pre súkromných používateľov: zadarmo, profesionál, striebro a zlato. Zadarmo poskytuje 100 MB úložného priestoru a bezpečné heslo pre 50 hesiel.

Počnúc plánom Pro môžete kontaktovať podporu, používať dvojfaktorové overenie, ukladať neobmedzené heslá a využívať 1 GB úložného priestoru. Stojí to 1,50 dolárov mesačne.

Silver je 4 doláre mesačne a ponúka 20 GB, neobmedzené heslá a použitie zabezpečeného prehliadača súborov PDF a obrázkov.

Okrem predchádzajúcich funkcií zvyšuje zlato úložisko na 100 GB za 12,50 dolárov mesačne a umožňuje vám ho inovovať, ak potrebujete viac.

Hoci plány neponúkajú veľa úložného priestoru, nie sú drahé, takže poskytujú slušnú hodnotu. Ak hľadáte plány, ktoré ponúkajú veľa úložného priestoru za lacné, prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska alebo prejdite priamo na našu kontrolu Sync.com a kontrolu pCloud, pretože obidve sú uvedené v tomto zozname..

SecureSafe tiež ponúka obchodné plány. Plán pre projekt jednej skupiny vám poskytuje 10 GB rozšíriteľného úložného priestoru za 4 dolárov na používateľa mesačne.

Ak sa prihlásite na odber spoločnosti, z plánu pre spoločnosti získate viac. Ponúka 100 GB firemného úložiska a 10 pracovných priestorov, ktoré je možné v prípade potreby zväčšiť.

Obidva obchodné plány majú mnoho funkcií vrátane verzií, správy členov a denníka aktivít. Úplný zoznam nájdete tu.

Jednoduchosť použitia

Desktop klient sa riadi bežným synchronizačným modelom vyvinutým Dropboxom. Používa synchronizačný priečinok, ktorý zobrazuje váš cloudový obsah a umožňuje vám nahrať nové súbory ich skopírovaním do tohto priečinka. Ikona na paneli úloh umožňuje rýchle otvorenie synchronizačného priečinka a vyladenie nastavení.

Klient bohužiaľ pracuje na Windows 7 a vyššie a na MacOS, ale nie na Linuxe. Ak potrebujete cloudové úložisko pre Linux, nájdete skvelé alternatívy v našom najlepšom cloudovom úložisku pre Linux.

secure-SAFE-desktop-nastavenia

Tieto nastavenia vám umožňujú zmeniť frekvenciu synchronizácie a dĺžku blokovania bezpečného hesla. Aktivita bezpečná pre súbor vám ukáže históriu operácií, ako napríklad „vytvoriť miestny priečinok“, „stiahnuť“ a „nahrať“.

bezpečný-safe-desktop-file-safe

Prístup k heslu a nastaveniam môžete získať z ikony na paneli úloh, ale musíte prejsť na kartu „bezpečné súbory“, aby ste zadali svoje synchronizované priečinky, čo pridáva nepotrebný krok. Aby ste tomu zabránili, odporúčame vám skontrolovať našu Dashlane recenziu alebo 1Password review.

Rozhranie je jasné a má kontrastné farby, ktoré vám pomôžu nájsť, čo hľadáte. Ikony na zobrazenie stavu synchronizácie vašich súborov však nie sú k dispozícii.

bezpečný-safe-web-ui

Webové rozhranie je tiež atraktívne, jasné a intuitívne. Rýchlo sa na to prispôsobíte, pretože sa podobá správcovi súborov na pracovnej ploche. Vľavo je stromová štruktúra, ktorá vám pomáha pri navigácii, zoznam súborov napravo a bočný panel, ktorý vám poskytuje rozpis súborov podľa typu. Je zaujímavé, že ako dokument uviedla súbor .mp4.

Ďalším vtipom je nemožnosť odstrániť súbory zo zobrazenia „všetky súbory“. SecureSafe vás prevedie do zobrazenia „dokumenty“, aby ste tak urobili. Ak by ste chceli intuitívnejší zážitok, môžete vyskúšať našu recenziu na Disku Google.

Na odovzdanie môžete použiť funkciu presúvania myšou alebo tlačidlo. Ak odovzdáte súbor do prázdneho priečinka, v oblasti, kam môžete súbor presunúť, sa zobrazí text „presuňte súbory sem“. Ak sa však pod túto oblasť nedostane, neodovzdá sa. Tlačidlo však funguje ako kúzlo. Ak potrebujete sofistikovanejšie používateľské prostredie, viac informácií nájdete v našej recenzii Dropboxu.

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS. Je ľahko použiteľný a jasne zobrazuje potrebné informácie. Umožňuje prístup a prezeranie ukážok súborov PDF, videa a textových súborov, ale nie dokumentov Office. Môžete tiež odovzdávať fotografie, videá a dokumenty.

Má tiež službu automatického dopĺňania, ktorá pri prihlasovaní do aplikácie alebo webovej stránky vyplní vaše používateľské meno a heslo. Aby ste ho mohli používať, musíte ho naskenovať, podobne ako v prípade programu LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass)..

Synchronizácia súborov & zdieľanie

Synchronizácia a zdieľanie súborov sú dôležitými vlastnosťami služieb úložiska v cloude. SecureSafe odvádza slušnú prácu so zdieľaním, ale nie synchronizáciou. Svoje súbory môžete zdieľať pomocou funkcie SecureSend tak, že na ne kliknete pravým tlačidlom myši a vyberiete možnosť „odosielať bezpečne“, ale nemôžete to urobiť so zložkami.

bezpečný-safe-secure-send

K príjemcovi môžete priložiť správu a nastaviť dobu vypršania platnosti odkazu medzi 10 minútami a jedným mesiacom. Ak ste odberateľom striebra alebo zlata, môžete k odkazu pripojiť heslo a pri prvom použití dostanete upozornenie.

Vaše zdieľané položky nájdete na stránke „odoslané“. Zobrazuje e-mailovú adresu príjemcu, dátum vypršania platnosti vášho odkazu, počet stiahnutí a umožňuje vám odstrániť vašu zdieľanú položku. Existujú však služby, ktoré ponúkajú viac možností zdieľania. Prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko na zdieľanie článku, ak to potrebujete.

bezpečný-safe-sync-zložka

Desktop klient vám umožňuje nastaviť interval synchronizácie, ktorý môže byť tak krátky ako päť minút alebo až osem hodín. Súbory môžete skopírovať do synchronizačného priečinka, ale nezačnú sa automaticky synchronizovať mimo nastaveného intervalu. Na karte Bezpečnosť súboru musíte manuálne stlačiť tlačidlo „synchronizácia“.

Nedostatok ikon, ktoré zobrazujú stav vašich súborov, spôsobuje, že je ťažké zistiť, čo bolo a nebolo synchronizované.

rýchlosť

V priemere trvalo asi minútu a pol načítanie súboru 60 MB, čo sa rovná teoretickému času, ktorý by mal trvať. Použili sme pripojenie Wi-Fi z Belehradu v Srbsku s rýchlosťou nahrávania 5 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 102 Mb / s..

Synchronizácia na úrovni bloku zrýchľuje prenos súborov, ktoré už boli odovzdané, prenesením iba zmenenej časti, ale SecureSafe ju bohužiaľ neposkytuje. Pre úžasné možnosti synchronizácie súborov vyberte jednu zo služieb v našom najlepšom úložisku typu cloud so zoznamom synchronizácie.

zabezpečenia & súkromia

Online bezpečnosť je dôležitým faktorom pri používaní cloudového úložiska. Najlepšou ochranou pred hackermi, ktorí kradnú vaše heslo, útoky typu man-in-the-middle a ransomware, je šifrovanie v pokoji a počas prepravy a dobrá bezpečnosť dátového centra. Je to ešte lepšie, ak na ochranu vášho súkromia používa aj súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end.

SecureSafe venuje osobitnú pozornosť zabezpečeniu silnej bezpečnosti. Používa 256-bitový AES na šifrovanie súborov pred odovzdaním a odpočinkom, ako aj SSL s rovnakou úrovňou šifrovaného prenosu..

Môžete dokonca zabrániť prístupu k svojim súborom nastavením šifrovaných súborov tak, aby boli prístupné iba vtedy, keď ste prihlásení. Po odhlásení z klientskeho počítača budú šifrované priečinky vyzerať prázdne. Je to užitočná funkcia, ak napríklad niekto ukradne váš laptop.

Táto služba má viacvrstvovú kryptografickú architektúru, ktorá je otvorene dostupná a bola testovaná tretími stranami.

bezpečný-safe-local-šifrovanie

Pre maximálnu bezpečnosť a súkromie SecureSafe nikdy neuchováva vaše heslo. To znamená, že je v súlade s nulovými znalosťami, takže vaši zamestnanci nemôžu čítať vaše údaje. Nevýhodou je, že služba nemôže obnoviť vaše heslo, ak ho stratíte.

Vaše súbory sú uložené vo dvoch dátových centrách vo Švajčiarsku. Jeden sa nachádza v bývalom vojenskom bunkri hlboko v horách. Pretože sa nachádzajú vo Švajčiarsku, vaše súbory spadajú pod ochranu švajčiarskych zákonov o ochrane súkromia, ktoré patria k najlepším na svete.

Súbory sa skopírujú trikrát a uložia sa v oboch dátových centrách. Strediská zamestnávajú nepretržitý dohľad a majú automatické alarmy. Tiež sa podrobujú vonkajším kontrolám zraniteľnosti poprednými odborníkmi v oblasti bezpečnosti, aby sa zaistila ich bezpečnosť.

SecureSafe ponúka dvojfaktorové overenie na ochranu vášho účtu v prípade, že niekto ukradne vaše heslo.

Firemní používatelia navyše dostanú verzie verzií, čo vám umožní mať viac verzií toho istého súboru a umožní vám načítať vaše súbory, ak vás napadne útok ransomware..

podpora

Neexistuje používateľské fórum, ktoré by bolo možné konzultovať, ale sú tu užitočné videonávody a jasný FAQ. Odberatelia Pro, Silver a Gold môžu posielať e-maily na podporu pomocou formulára podpory. Úroveň predplatného môžete nastaviť na Pro, a to aj v prípade, že využívate plán zadarmo, takže sme to skúsili a o deň neskôr sme dostali odpoveď.

bezpečný-safe-support-form

Chat a telefonická podpora nie sú k dispozícii, takže v prípade núdze budete čakať na e-mail.

Verdikt

SecureSafe je zaujímavá služba s niekoľkými novými funkciami – tímové a heslové trezory – pokiaľ ide o štandardné funkcie, nekonkuruje iným službám..

Zdieľanie má dobrú kontrolu obsahu, chýba mu však zdieľanie priečinkov, čo by uľahčilo zdieľanie viacerých súborov. Synchronizácia je podobnej kvality. Funguje to dobre, ale nesynchronizuje sa automaticky a vyžaduje, aby ste to urobili manuálne alebo počkali, kým sa nezačne synchronizačný interval. Nahrávanie nie je oneskorené alebo zablokované, chýba však synchronizácia na úrovni bloku.

Služba však svieti v jednej kategórii, a to je bezpečnosť. SecureSafe má silné šifrovanie, dvojfaktorové overenie, súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end a spoľahlivé dátové centrá vo Švajčiarsku. Zda je dostatočná bezpečnosť a primeraná cena, stačí na vyskúšanie služby, je len na vás. Ak nie, odporúčame vám pozrieť si naše ďalšie recenzie na cloudové úložiská.

Čo si myslíte o SecureSafe? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map