Revízia Tresorit – aktualizovaná 2020

Preskúmanie tresoritu

Tresorit je veľmi bezpečná, výkonná a rýchla služba úložiska v cloude, ktorá sa ľahko zaraďuje medzi najlepších v odbore. Jeho najväčšou nevýhodou je však jeho cena, ktorá je jednoducho jednoduchá. Pozrite sa, čo vás v našej úplnej recenzii Tresoritu získa.


Recenzie úložiska cloudu

Tresorit je jedným z najbezpečnejších a súkromných riešení cloudových úložísk vďaka šifrovaniu s nulovými znalosťami a prístupu k synchronizácii súborov a priečinkov. Okrem toho má mnoho ďalších bezpečnostných funkcií.

To však prichádza za cenu, ktorá je vyššia ako takmer každá iná služba cloudového úložiska. Ďalšou jeho nevýhodou je, že neexistujú žiadne aplikácie na spoluprácu alebo produktivitu kvôli šifrovaniu s nulovými znalosťami.

Má tiež silné možnosti zdieľania a možnosti riadenia obsahu, ktoré pomáhajú udržiavať vaše zdieľané súbory v bezpečí.

Tresorit stojí za to sa pozrieť, ak si ceníte svoju bezpečnosť a súkromie a nevadí vám vyššie náklady. Ak to však nepotrebujete, nájdete ďalšie služby na našej stránke s recenziami cloudového úložiska. Pre tých, ktorí potrebujú riešenie podnikového cloudového úložiska, máme tiež najlepšiu príručku pre poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Tresorite, držte sa nás pri podrobnejšom preskúmaní Tresoritu.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Tresorit

Vlastnosti

Tresorit poskytuje bezpečné úložisko v cloude so zameraním na súkromie. Základom tohto prístupu je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end – tiež sa nazýva šifrovanie s nulovými znalosťami. Podrobnejšie sa o tom porozprávame v sekcii zabezpečenia nižšie.

Tresorit sa neintegruje s aplikáciami tretích strán, ako sú Office Online alebo Trello, pretože šifrovanie s nulovými znalosťami s nimi nehrá dobre, čo obmedzuje príležitosti na zvýšenie produktivity a spoluprácu s ostatnými. Aspoň jej ospravedlnenie pomáha vášmu súkromiu. Iný prístup nájdete v našom najlepšom úložisku v cloude pre spoluprácu.

Z toho istého dôvodu nemôžete zobraziť ani upravovať súbory v Tresorite ani streamovať hudbu ani iné médiá. Z hľadiska produktivity sú najlepšie stávky Disk Google, Dropbox a OneDrive. Ak potrebujete prehrávanie zvuku a videa, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko hudby a najlepšie cloudové úložisko pre video články a zistite, ktorá služba ho poskytuje.

tresorit-drive

Tresorit dokáže synchronizovať vaše súbory a priečinky, ale má aj funkciu sieťovej jednotky s názvom Tresorit Drive. Rozdiel medzi synchronizačným priečinkom a sieťovou jednotkou spočíva v tom, že synchronizované priečinky ukladajú súbory a priečinky v počítači av cloude, zatiaľ čo sieťové jednotky ukladajú iba súbory v cloude. Disk Tresorit je dobrý spôsob, ako ušetriť miesto na pevnom disku.

Tresorit poskytuje doplnok aj pre Microsoft Outlook, ktorý poskytuje bezpečnejší spôsob zdieľania súborov ako bežné e-mailové prílohy..

Pre používateľov Linuxu ponúka Tresorit jednoduché rozhranie príkazového riadku, ktoré beží na pracovných staniciach alebo serveroch Linux. Má menej funkcií ako grafický klient Tresoritu, ale môžete ho použiť na automatizáciu úloh, ako je synchronizácia a vytváranie prehľadov..

Tresorit má tiež silné možnosti verzovania, vďaka čomu si získal miesto v našom najlepšom cloudovom úložisku pre zoznam verzií. Pomocou verzovania môžete vrátiť späť zmeny súboru, ak vás zasiahne ransomware, niekto omylom zmení súbor alebo je poškodený chybou disku. Verzia služby Tresorit je neobmedzená pre platené účty iné ako Premium.

Prehľad funkcií Tresoritu

Logo Tresorittresorit.com

Začína sa od 1042 dolárov mesačne pre 200 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Bezpečnosť Tresoritu nie je lacná, takže ceny platených programov sa neporovnávajú s inými službami.

Premium je najlacnejším plánom, ale stojí 200 dolárov za mesiac 10,42 dolárov mesačne. To je viac ako nejaký poplatok za 2TB. Napríklad plán pCloud 2TB je iba 9,99 dolárov mesačne. Kompletnú cenovú tabuľku pCloud si môžete pozrieť v našej recenzii pCloud. Druhý osobný plán, Solo, poskytuje 2 TB priestoru za 24 dolárov mesačne. Neexistuje žiadny bezplatný program, ale platené plány majú skúšobnú dobu zdarma.

Tresorit ponúka aj obchodné plány. Small Business stojí 20 dolárov na používateľa mesačne a pre každého používateľa vám dáva 1 TB úložného priestoru. Podnikanie je v súčasnosti 50 percent a stojí 12 dolárov na používateľa mesačne. Vylepšuje sa v porovnaní s predchádzajúcim plánom pomocou ďalších funkcií, ako je pokročilá kontrola súborov a podpora.

Podnik stojí 24 dolárov na používateľa mesačne a umožňuje vám mať viac ako 100 používateľov, používať administračné rozhranie API a školiť zamestnancov.

Jednoduchosť použitia

Jednoduché používanie môže prerušiť službu, aj keď má silné vlastnosti. Dôvodom je to, že používatelia sa vyhnú službe, ktorá sa ťažko používa alebo nefunguje tak, ako má. Do tejto kategórie nespadá žiadna zo služieb v našom najlepšom poradí v oblasti cloudových úložísk.

Používanie Tresoritu je zložitejšie ako priemerná služba, pretože klient pre stolné počítače vyžaduje, aby ste vytvorili tresory – to znamená „v treťom rade“ v nemčine – a synchronizovali ich jednotlivo. Nejde o raketovú vedu, ale môže to byť únavné pre bežných užívateľov. Ak sa ocitnete v tejto kategórii, vyskúšajte Dropbox. Najprv si však prečítajte jeho prístup v recenzii Dropboxu.

Desktop klient pracuje na Windows, MacOS a Linux. Dodatok pre systém Linux je medzi službami úložiska v cloude trochu zriedkavý. Ďalšie možnosti nájdete v našom zhrnutí najlepšieho cloudového úložiska pre Linux.

tresorit-desktop-my-Tresor

Desktop klient je jasný a ľahko použiteľný. Nehovorí o vkusu, ale podľa nášho názoru je desktopový klient Tresorit jedným z najatraktívnejších na trhu. Menu vľavo vám umožňuje navigovať k poslednej aktivite, vašim správcom, zdieľaným odkazom, účtu a nastaveniam.

tresorit-web-app

Ak ste na cestách, môžete na prístup k rovnakým funkciám použiť webovú aplikáciu Tresorit. Má veľa negatívnych priestorov, čo uľahčuje vyhľadanie priečinkov a navigačných odkazov. Rovnako ako aplikácia pre počítače obsahuje vľavo ponuku, ktorá vám pomôže s navigáciou.

Pretože na synchronizáciu súborov musíte vykonať jednotlivé kontroly, nemôžete obsah presunúť myšou do koreňového priečinka webového klienta. To dáva zmysel, pretože to nie je tresor, ale prístup je atypický.

Vykonávanie akcií v súboroch a priečinkoch je jednoduché, pretože na ne stačí kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať požadovanú akciu alebo použiť tri bodky, ktoré sa objavia, keď na ne umiestnite kurzor myši..

Tresorit má tiež mobilné aplikácie pre Android a iOS. Môžu sa použiť na nahrávanie mobilných súborov, ako sú obrázky a videá, a na prístup k vášmu cloudovému úložisku. Umožňuje vám tiež vytvárať odkazy na váš obsah a pracovať offline. Ak sa chcete uistiť, že k aplikácii máte prístup iba vy, môžete nastaviť zámok prístupového kódu.

Jedným z dohadov je však umiestnenie tlačidla ponuky. Na rozdiel od mobilných aplikácií z iných služieb nemá aplikácia Tresorit štandardné tlačidlo ponuky, ktoré je hneď viditeľné, ale skôr ho drží za tromi bodkami v pravom hornom rohu. Je to malá vec, ale rýchlejší prístup k ponuke je pohodlnejší.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Zdieľanie je jednou zo základných častí služieb úložiska v cloude a pravdepodobne to budete robiť často. Tresorit je na našom zozname najlepších služieb cloudového úložiska na zdieľanie vďaka svojim silným možnostiam riadenia obsahu a možnostiam zdieľania. Rovnaké funkcie zdieľania získate bez ohľadu na to, či používate webovú alebo stolnú aplikáciu.

tresorit-share-zložka

Obsah môžete zdieľať s konkrétnymi jednotlivcami prostredníctvom e-mailu alebo vygenerovaním odkazu a jeho kopírovaním a prilepením. Priečinok môžete zdieľať vygenerovaním odkazu alebo pozvaním používateľov prostredníctvom e-mailu. Ak na zdieľanie priečinka použijete e-mail, príjemcovia sa budú musieť zaregistrovať pre účet Tresorit. Súbory je možné zdieľať iba pomocou odkazu a túto požiadavku nemajú.

tresorit-share-link

Odkazy môžete chrániť pomocou hesla, dátumu skončenia platnosti alebo limitu sťahovania. Priečinky majú tri úrovne oprávnení. Sú to „manažér“, ktorí môžu zdieľať, upravovať a prezerať; „Editor“, ktorý dokáže čítať a upravovať; a „zobraziť“, ktoré dokážu iba prečítať.

tresorit-odkazy-page

K dispozícii je zobrazenie odkazov, ktoré vám pomôže sledovať odkazy, ktoré ste vytvorili. Ďalšia karta „Kontakty“ zobrazuje, s ktorými ľuďmi máte zdieľaný priečinok prístup. Neexistuje však spôsob, ako vytvoriť odkazy na zdieľanie alebo zdieľať na sociálnych sieťach.

Aplikáciu Tresorit môžete použiť na synchronizáciu obsahu medzi zariadeniami, ale umožňuje vám ukladať súbory iba v cloude prostredníctvom funkcie sieťovej jednotky..

Na rozdiel od iných služieb ukladania v cloude Tresorit nemá jediný synchronizačný priečinok. Namiesto toho vás požiada o vytvorenie správcov pre každý priečinok, ktorý chcete synchronizovať.

Môžete to urobiť z aplikácie alebo môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na priečinok a vybrať možnosť „vytvoriť tresor“. Ak ho vytvoríte pomocou aplikácie, budete musieť zapnúť synchronizáciu. Po zapnutí bude tresor pridaný do špeciálnej zložky systému súborov Tresorit nazvanej „synchronizované tresory“. Ak chcete synchronizovať iba konkrétne priečinky vo svojom počítači, môžete použiť funkciu selektívnej synchronizácie.

Súbory môžete skopírovať a prilepiť do ktoréhokoľvek z vašich správcov, aby ste ich synchronizovali, alebo môžete použiť desktopového klienta, ktorý podporuje presúvanie myšou.

rýchlosť

Vaše prenosové rýchlosti budú závisieť od nášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serveru. Servery spoločnosti Tresorit sa nachádzajú v Írsku a Holandsku. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Wi-Fi v srbskom Belehrade s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s. Pretože sme neboli na druhej strane sveta, výsledky boli dobré.

Nahrávanie trvalo rovnako dlho, ako by sme očakávali, a to aj pri šifrovaní end-to-end. V priemere 23 minút na 1 GB súbor, ktorý je pomerne rýchly.

TestyPrvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:24:0000:22:0000:23:00
Čas sťahovania00:03:5700:04:0300:04:00

Rýchlosti sťahovania netrpeli dodatočným časom kvôli šifrovaniu, ale so štvorminútovým priemerom boli pomalšie, ako by mali byť. Najrýchlejší čas, ktorý by sme mohli očakávať, je minúta a pol.

Tresorit nemá synchronizáciu na úrovni bloku, čo by urýchlilo prenos súborov, ktoré už boli nahrané, iba odoslaním zmenených častí. Dôvod, prečo to tak nie je, je, že šifrovanie s nulovými znalosťami nefunguje s touto funkciou, ale zástupca nám povedal, že je plánované.

Ak zistíte, že Tresorit zasahuje do vašej práce alebo máte obmedzený dátový plán, môžete nastaviť limit šírky pásma siete tak, že v aplikácii pre stolné počítače prejdete na kartu „sieť“ v ponuke nastavení. V predvolenom nastavení neexistuje žiadny limit.

zabezpečenia

tresorit zabezpečenia

Kľúčovým bodom spoločnosti Tresorit je bezpečnosť a hlavnou črtou jej bezpečnostného arzenálu je šifrovanie s nulovými znalosťami. Je to jedna z mála služieb, ktorá ju ponúka, ktorá jej pomáha narážať na plecia pomocou najlepších služieb cloudového ukladania s nulovými znalosťami, ako sú SpiderOak ONE, MEGA a Sync.com. Naším najlepším výberom je stránka Sync.com, o ktorej sa môžete dočítať v našej recenzii na stránke Sync.com.

Majte na pamäti, že hoci Tresorit používa šifrovanie s nulovými znalosťami na ochranu vášho súkromia, nebude ho možné obnoviť, ak ho stratíte. Ak si chcete byť istí, že to neurobíte, vyskúšajte správcu hesiel z nášho článku o najlepších správcoch hesiel.

Protokol TLS bráni úspechom útokov typu človek v strede a šifrovanie zaisťuje prenos a odpočinok vašich údajov. Tresorit na tento účel používa 256-bitové šifrovanie AES.

Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Na začiatok by ste sa však mali uistiť, že máte silné heslo.

Dátové centrá spoločnosti Tresorit využívajú 24/7 zabezpečenie, dohľad a biometrické skenovanie. Sú v súlade s najnovšími normami ISO a používajú Microsoft Azure. Ak chcete získať viac informácií o tejto službe, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure.

Ak niekto ukradne vaše zariadenie, môžete z neho údaje na diaľku vymazať, aby sa k nemu nedostal zlodej. Ak škodlivý softvér poškodí vaše súbory a požiada o výkupné, môžete sa vyhnúť plateniu pomocou verzie súborov na ich získanie..

Drahšie plány vám umožňujú definovať zásady zabezpečenia pre skupinu používateľov a tiež umožňujú správcom monitorovať zariadenia a zrušiť prístup z týchto zariadení.

súkromia

Tresorit je jednou z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude, to však neznamená, že je pre vaše súkromie laxná. Jeho ústredie je vo Švajčiarsku priateľské k súkromiu a vaše údaje uchováva na serveroch v Írsku a Holandsku, takže si môžete byť istí, že služba spĺňa všeobecné nariadenie o ochrane údajov..

V politike ochrany osobných údajov spoločnosti Tresorit nie sú žiadne pochybné ustanovenia. V skutočnosti je to jedna z najjasnejších politík, aké sme kedy videli. Aby ste veci uľahčili, tlačidlá v hornej časti vás vedú k špecifickým otázkam. Ak je pre vás ťažké prečítať, sú napravo od seba políčka, ktoré poskytujú „v skratke“ vysvetlenie.

Podľa pravidiel Tresorit neuchováva šifrovacie kľúče alebo heslá v nezašifrovanej podobe, takže si môžete byť istí, že šifrovanie s nulovými znalosťami nebude chrániť vaše súkromie..

Ak si myslíte, že vaše údaje nie sú správne, môžete požiadať spoločnosť Tresorit o poskytnutie informácií, aby ste ich mohli skontrolovať. Potom môžete opraviť nepresnosti alebo zmeniť svoje osobné údaje. Ak vás to neuspokojí, existuje možnosť odstrániť ho.

Ak sa nachádzate v krajine, kde sa uplatňuje GDPR, máte ďalšie práva, napríklad väčšie vymazanie údajov a žiadosti o zastavenie spracovania vašich údajov..

Zákaznícky servis

tresorit-chatu-support

Tresorit má chat a e-mailovú podporu pre všetky plány, ale telefonická podpora je k dispozícii iba pre podniky a podniky. Podpora nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale zástupca spoločnosti Tresorit nás v e-maile ubezpečil, že pracuje na nepretržitom pokrytí. Poslali sme niekoľko otázok tímu technickej podpory a dostali sme odpoveď do dvoch hodín.

tresorit-znalosť-base

Predtým, ako sa obrátite na technickú podporu spoločnosti Tresorit, môžete sa obrátiť na databázu znalostí. Je rozdelená do kategórií, ktoré uľahčujú hľadanie odpovedí na bežné problémy. Ak to nefunguje, môžete pomocou vyhľadávacieho panela nájsť svoju otázku.

Verdikt

Tresorit má silnú bezpečnosť a súkromie, ale kvôli tomu sú jeho platené plány drahé. Jeho desktopový klient je tiež komplexnejší ako v prípade iných služieb. Jeho šifrovanie s nulovými znalosťami bráni práci s aplikáciami tretích strán.

To znamená, že má pôsobivé rýchlosti synchronizácie, spolu so silnými možnosťami zdieľania a kontroly obsahu. Jeho zákaznícke služby patria medzi najschopnejších, ktorých sme testovali.

Tresorit poteší tých, ktorým nevadí platiť viac za silnú bezpečnosť a súkromie. Iní sa pravdepodobne budú držať jedného z jeho konkurentov.

Čo si myslíš o Tresorite? Stojí to za to? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map