Revízia Dropbox – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola schránky

Služba, ktorá vytvorila cloudové úložisko, Dropbox sa stále nestal obeťou obvyklej pasce pre priekopníkov, ktorá ponúka rýchlosť a jednoduché použitie. Jeho bezpečnosť však stále ostáva veľa nádeje a stále je príliš veľká s Big Brother, ak sa nás opýtate. Podrobnosti nájdete v recenzii Dropboxu.


Recenzie úložiska cloudu

Dropbox bol spustený v roku 2007 a je jednou z najlepších služieb cloudového ukladania na trhu. Je to tiež druhý najobľúbenejší, Disk Google má viac používateľov s takmer miliardou v porovnaní s 500 miliónmi Dropboxov (prečítajte si našu recenziu na Disku Google a zistite, prečo to tak môže byť). To znamená, že číslo je stále pôsobivé a služba sa darí dobre v našom najlepšom porovnaní s cloudovým ukladaním.

V roku 2012 došlo k narušeniu služby Dropbox a chýba v ňom šifrovanie s nulovými znalosťami, čo z neho robí kandidáta na jednu z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude. Jeho jednoduché používanie je zjednodušené, takže väčšina používateľov sa bude cítiť ako doma, či už používa počítačovú, mobilnú alebo webovú verziu. Funguje tiež pre spoluprácu, pretože sa integruje s balíkom Office Online a má natívnu aplikáciu na vytváranie poznámok.

Nemôže sa však chváliť svojimi cenami, pretože nepatria medzi najkonkurencieschopnejšie na trhu. V tejto recenzii Dropboxu sa ponoríme do tvorby cien a ďalších kategórií, takže sa s nami držte, aby ste sa dozvedeli podrobnosti o službe.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Dropbox

Vlastnosti

Firemná verzia Dropboxu, Dropbox Business je jednou z najlepších služieb spolupráce v oblasti cloudových úložísk, ale osobná verzia nie je nijako obmedzená. Ak by ste si radšej prečítali verziu firmy, prečítajte si našu recenziu firmy Dropbox Business.

Dropbox-funkcie-office-on-line

Mnoho služieb ukladania v cloude poskytuje dobré možnosti spolupráce integráciou s kancelárskym balíkom Google alebo Office Online. Dropbox sa integruje s druhým. Službu Office Online môžete použiť na vytvorenie súboru Word, PowerPoint alebo Excel priamo v priečinkoch Dropbox. Dokumenty môžete upravovať aj po ich odovzdaní.

Ak potrebujete pracovať s kancelárskym balíkom spoločnosti Google, ako aj s balíkom Office Online, vyskúšajte aplikáciu Box. Skôr ako to urobíte, prečítajte si našu previerku z krabice, aby ste sa dozvedeli, do čoho prichádzate.

Dropbox-funkcie-paper

Dropbox Paper je aplikácia, pomocou ktorej môžete robiť poznámky, vkladať mediálne súbory a spolupracovať s ostatnými. Nemôže to však urobiť oveľa viac. Existujú lepšie aplikácie na zapisovanie poznámok, o ktorých si môžete prečítať v našom článku o najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok. Ak vás však verzia Dropboxa zaujme, prečítajte si našu recenziu Dropbox Paper.

Dropbox má ďalšiu aplikáciu s názvom Showcase. To vám umožní zdieľať vaše súbory na profesionálne vyzerajúcej stránke, čo je pekný doplnok. Neexistuje však spôsob, ako zdieľať priamo so sociálnymi sieťami.

Dropbox-funkcie-mobile-scan

Môžete vykonať fulltextové vyhľadávanie v obsahu súborov a nájsť to, čo hľadáte. Zahŕňa to dokumenty naskenované pomocou mobilnej aplikácie, čo je pekný doplnok, pretože mobilná aplikácia vám umožní skenovať dokument, vyladiť skenovanie a nahrať ho do súboru cloud vo formáte .pdf alebo .jpeg..

V pláne Plus vám umožňuje vytváranie verzií obnoviť odstránené súbory alebo staršie verzie za posledných 30 dní. Ak potrebujete viac času, môžete sa prihlásiť na odber plánu Professional alebo jedného z tímových plánov. V našom najlepšom cloudovom úložisku na účely verzovania nájdete alternatívne služby, ktoré umožňujú obnovenie z dlhšieho obdobia a nemajú drahé plány..

Dropbox tiež umožňuje prezerať fotografie a prehrávať hudbu a videá. Jeho funkcie na prehrávanie zvuku sú základné, takže sa z neho nevyvinul náš najlepší cloudový úložný priestor pre zoznam hudby. pCloud je na vrchole vďaka svojim pokročilým audio funkciám. Dropbox je však súčasťou nášho najlepšieho cloudového úložiska pre fotografie a videá.

Dropbox-sync-on-files

Ak chcete šetriť miesto na pevnom disku pomocou Dropboxu, môžete povoliť inteligentnú synchronizáciu, ak ste v profesionálnom alebo tímovom účte. Umožňuje vám pristupovať ku každému súboru a priečinku v účte Dropbox z počítača bez toho, aby ste museli využívať miesto na pevnom disku. To znamená, že sa obsah nesynchronizuje s počítačom, ale tiež k nemu nemáte prístup v režime offline.

Prehľad funkcií Dropboxu

Logo Dropboxwww.dropbox.com

Začína sa od 825 dolárov mesačne pre 1 000 GBVšetkých plánov

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
US

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Dropbox nemá konkurenčné ceny. Bude to mať vážnu aktualizáciu, aby sme dosiahli najlepšie ponuky v rebríčku cloudových úložísk.

Plus plán je 9,99 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne. Poskytuje 1 TB úložného priestoru, 30-dňovú históriu verzií, integráciu Microsoft Office 365, prioritnú e-mailovú podporu a štandardné funkcie cloudového úložiska.

Ak sa rozhodnete ísť s plánom Professional, získate zdieľané ovládacie prvky odkazov, rozšírenú históriu verzií, pokročilé nástroje spolupráce, ako je inteligentná synchronizácia a ukážka, a prístup k podpore chatu. Je to 16,58 dolárov mesačne alebo 198,96 dolárov ročne.

Štandardné a rozšírené plány sú vhodné pre tímy. Štandard poskytuje 3 TB zdieľaného priestoru za 12,50 dolárov na používateľa mesačne alebo 150 dolárov na používateľa ročne. Zahŕňa funkcie ako nástroj na prevod účtu, súlad s HIPAA, zložku tímu a centralizovanú fakturáciu.

Rozšírené vám poskytuje toľko úložiska, koľko potrebujete za 25 dolárov na používateľa mesačne alebo 240 dolárov na používateľa za rok. Prináša pokročilé tímové funkcie, ako napríklad jednotné prihlásenie, role správcu, audit protokolov a telefonickú podporu počas pracovnej doby, na stôl..

Pred prihlásením na odber niektorého z prémiových programov môžete na vyskúšanie služby využiť bezplatný program, ktorý ponúka malú kapacitu 2 GB úložného priestoru. Môžete ho pridať dokončením úloh, ale stále je ďaleko od obchodov v našom najlepšom bezplatnom úložisku cloudu.

Jednoduchosť použitia

Ako ľahké je používanie služby, je rovnako dôležité ako vlastnosti, ktoré má, ak nie dôležitejšie. Dôvodom je to, že používatelia nebudú vedieť, aká dobrá je funkcia, ak k nej nemôžu mať priamy prístup a nemôžu ju používať. Dizajn je tiež dôležitý, pretože je príjemnejšie používať modernú a atraktívnu aplikáciu.

Dropbox má povesť dobrého užívateľského komfortu, čo je z veľkej časti opodstatnené. Ak chcete s ňou pracovať, môžete použiť počítačovú, webovú alebo mobilnú aplikáciu.

Verziu na pracovnej ploche použijete prístupom na ikonu na paneli úloh. Môže otvoriť priečinok synchronizácie, webovú aplikáciu alebo Dropbox Paper. Navyše zobrazuje vaše oznámenia a posledné súbory.

odkladacej schránky-desktop-systém-zásobník

Ak chcete vyladiť Dropbox, musíte kliknúť na ikonu ozubeného kolieska a otvoriť preferencie. Tam sa zobrazia karty, ktoré vám pomôžu zmeniť všeobecné nastavenia, účet, synchronizáciu a ďalšie nastavenia. Aplikácia pre stolné počítače má elegantný a atraktívny dizajn, takže sa nebudete mýliť s tým, čo robiť.

Dropbox-web-app

Rovnakú pieseň a tanec môžete robiť pomocou webovej aplikácie. Má menu vľavo, ktoré vám umožní prechádzať medzi domovskou stránkou, vašimi súbormi, Dropbox Paper a Showcase.

Na stránke „súbory“ budete robiť väčšinu práce. Tam môžete vidieť svoje súbory vo veľkej alebo malej mriežke a ako zoznam.

Ak chcete manipulovať s jednotlivými súbormi, musíte prejsť do ponuky za tromi bodkami, čo je bežné riešenie. Radšej by sme to však mohli urobiť aj kliknutím pravým tlačidlom myši. Môžete vybrať viac ako jeden súbor a vykonať akciu z ponuky napravo.

Ikona strašidelného smajlíka v pravom hornom rohu umožňuje prístup k nastaveniam, aktualizáciu účtu alebo stiahnutie inštalačného programu pre počítačovú aplikáciu..

Webová aplikácia je prehľadná a ľahko použiteľná. Môžete presunúť súbor kdekoľvek a začne sa nahrávať. Aj prístup na stránky a funkcie je rýchly.

Dropbox-mobile-app

Ani mobilná aplikácia nesklame. Ľahko sa používa a dáva vám možnosť automaticky zálohovať vaše fotografie a videá. Umožňuje tiež zdieľať vaše súbory a ukladať ich pre prístup offline.

Synchronizácia súborov & zdieľanie

Zdieľanie je jednou zo základných častí služieb ukladania v cloude, preto by malo byť ľahké robiť to. Mali by ste byť schopní použiť na zdieľanie odkazov priamo na hlavné sociálne siete, poslať ich e-mailom alebo skopírovať a vložiť. Možnosti kontroly obsahu, ktoré chránia vaše zdieľané zložky, sú prvoradé. Ak chcete zdieľať priečinok, mali by ste byť schopní pozvať používateľov a priradiť im množinu povolení.

Každý priečinok a súbor, ktorý ukladáte, môžete zdieľať pomocou Dropboxu z pracovnej plochy, smartfónu alebo prehliadača.

Každý cloudový objekt má v rozhraní prehliadača priradené tlačidlo „zdieľať“. Kliknutím na toto tlačidlo sa otvorí okno, do ktorého môžete zadať e-mailové adresy tých, s ktorými chcete zdieľať.

Dropbox zdieľanie-content-control

Dropbox vám umožňuje zdieľať odkazy ich kopírovaním a vkladaním alebo odosielaním prostredníctvom e-mailu, ale nemôže zdieľať priamo na sociálnych sieťach. Ak chcete zastaviť zdieľanie, môžete odstrániť odkaz. Svoj odkaz môžete chrániť pomocou hesla alebo dátumu vypršania platnosti, zakázaním sťahovania alebo výberom konkrétnych osôb, ktoré k nemu majú prístup.

Odbery plánu Plus nezískavajú tieto funkcie a to je jedna z najväčších nevýhod služby. Ak ich chcete používať, musíte sa prihlásiť na odber plánu Professional, čo je dvojnásobok ceny.

Sync.com poskytuje tieto funkcie vo všetkých svojich plánoch, ako aj funkcie, ktoré Dropbox nemá. Ďalšie porovnania nájdete v článku Sync.com vs. Dropbox. Ak vás zaujíma stránka Sync.com, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com. Tí, ktorí chcú porovnať niekoľko služieb naraz, by si mali prečítať naše najlepšie služby cloudového úložiska na zdieľanie kusov.

Dropbox zdieľanie-folder-share

Pri zdieľaní priečinkov môžete nastaviť povolenia na „upraviť“ alebo „zobraziť“. Existuje stránka, ktorá vám ukáže, čo zdieľate.

Dropbox zdieľanie-file-request

Ak chcete pozvať ostatných, aby s vami zdieľali obsah, môže vám to pomôcť funkcia „žiadosť o súbor“. Môžete dokonca pozvať používateľov, ktorí nemajú účet Dropbox.

Dropbox vynašiel model synchronizácie, ktorý používa väčšina služieb cloudového ukladania. Skladá sa z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Každý súbor alebo priečinok, ktorý umiestnite do synchronizačného priečinka, sa synchronizuje s cloudom a zariadeniami, ktoré sú k nemu pripojené.

Dropbox má selektívnu synchronizáciu, ktorá vám umožňuje vybrať priečinky, ktoré chcete synchronizovať. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu systémovej lišty, potom na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu a vyberte možnosť „preferencie“. Kliknite na kartu „synchronizácia“, potom na „selektívna synchronizácia“ a potom zrušte začiarknutie priečinkov, ktoré nechcete synchronizovať.

Dropbox-sync-zložka

Zložky, ktoré zrušíte, nezaberajú miesto, ale tiež sa nebudú zobrazovať na vašom počítači. Ak chcete to najlepšie z oboch svetov, môžete použiť funkciu inteligentnej synchronizácie, o ktorej sme hovorili predtým. Bolo by však pekné mať možnosť rýchlo kopírovať súbory alebo priečinky do synchronizačného priečinka z kontextovej ponuky prieskumníka súborov, ako je to možné na stránkach Sync.com..

rýchlosť

Dropbox má servery v USA. Vaše prenosové rýchlosti budú závisieť od toho, ako blízko ste k nim a od vášho poskytovateľa internetových služieb. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Wi-Fi v srbskom Belehrade s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s. Neboli sme blízko strýka Sama, ale výsledky boli stále vynikajúce.

Rýchlosti nahrávania neboli pri našom pripojení také rýchle, ako by sme očakávali, ale stále dosahovali priemerne 27 minút a 20 sekúnd pre súbor s kapacitou 1 GB, ktorý je rýchly. Sťahovanie však trvalo viac ako dvojnásobok času, ktorý mali mať, v priemere tri minúty a 42 sekúnd.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:00:32:0000:22:4000:27:20
Čas sťahovania:00:03:4800:03:3700:03:42

To znamená, že Dropbox svieti pri prenose už nahraných súborov vďaka synchronizácii na úrovni bloku. Algoritmus mu pomáha určiť, ktoré časti súboru sú nové, takže aplikácia ich musí iba preniesť. Je to užitočné a Dropbox to vynašiel, takže niet divu, že spoločnosť to robí dobre.

Ak Dropbox spomaľuje váš počítač, môžete ísť do ponuky predvolieb a obmedziť šírku pásma. Dropbox zvláda synchronizáciu dobre, takže by ste to nemali robiť.

zabezpečenia

Pretože sú cloudové služby na internete, sú zrelým cieľom pre škodlivých jednotlivcov, preto je nevyhnutná dobrá bezpečnosť. Hackeri neváhajú ísť za vašimi údajmi pomocou útokov typu ransomware alebo man-in-the-middle. Mohli by sa pokúsiť ukradnúť aj vaše prihlasovacie údaje.

Cloudové služby používajú veľa metód na zabezpečenie vašich údajov proti potenciálnym hrozbám. Protokol TLS zabraňuje úspešným útokom typu človek-v-strede a šifrovanie zaisťuje prenos a odpočinok vašich údajov. Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end bráni čítaniu vašich súborov nikomu inému než vy.

Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Na začiatok by ste sa však mali uistiť, že máte silné heslo.

Dropbox má búrlivú históriu so zabezpečením. Bolo to centrum pozornosti počas porušenia v roku 2012. Odcudzených bolo šesťdesiatosem miliónov hesiel a incident bol ohlásený až o niekoľko rokov neskôr. Dropbox bol pripojený k projektu PRISM aj v roku 2013. Spoločnosť však po porušení prijala opatrenia a jej bezpečnosť je omnoho lepšia.

Na ochranu vašich súborov pri prenose používa 256-bitový AES v pokoji a protokol TLS so 128-bitovým AES. Úroveň šifrovania je vysoká, ale Dropbox dešifruje vaše súbory, keď dorazia do svojho dátového centra, aby extrahovalo metadáta na indexovanie a neskôr ich zašifruje..

Vaše metadáta zostávajú v čistom texte na samostatnom serveri. Toto nie je najlepší scenár pre vaše súkromie, preto zvážte použitie súkromného doplnku pre šifrovanie Boxcryptor (prečítajte si našu recenziu pre Boxcryptor).

súkromia

Dropbox nemá šifrovanie s nulovými znalosťami, extrahuje metadáta z vašich súborov a má históriu v rámci projektu PRISM. Sídli v USA, takže musí dodržiavať tam uvedené zákony. Zákony ako USA Patriot Act a CLOUD nepomáhajú súkromiu používateľov.

To je už niekoľko štrajkov proti prístupu Dropboxu k ochrane osobných údajov. Preskúmame však jeho zásady ochrany osobných údajov, aby sme zistili, či existuje viac.

Zásady ochrany osobných údajov nespomínajú všeobecné nariadenie o ochrane údajov, zákon, ktorý chráni súkromie občanov EÚ, ale Dropbox má stránku, ktorá podrobne popisuje jeho prípravu na dosiahnutie súladu s ním. Hovorí sa, že je v súlade s GDPR, je však mätúce, že sa to v politike ochrany súkromia nezmieňuje.

Zásady ochrany osobných údajov však uvádzajú práva, ktoré majú používatelia, a zodpovedajú niektorým z tých, ktorí sú v GDPR. Majú právo odstrániť vaše informácie, zmeniť ich alebo získať prístup a stiahnuť ich.

Nenašli sme podozrivé klauzuly, ale pravidlá ochrany osobných údajov by mohli byť jasnejšie. Tresorit má ten, ktorý je najjednoduchší na čítanie a navigáciu. Ak sa chcete dozvedieť viac o bezpečnostnej stanici, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Tresorit.

Zákaznícky servis

Dropbox-help-centrum

Najjednoduchšia a najrýchlejšia vec, ktorú môžete získať, je vyhľadať články v centre pomoci. Pre rýchly prístup sú rozdelené do kategórií. Články sú jasné a ľahko sledovateľné, ale je možné ich vylepšiť pridaním videonávodov.

Ak nenájdete riešenie svojho problému, môžete položiť otázku na fóre komunity. Existuje veľa aktívnych členov a moderátori komunity Dropbox pomáhajú vyriešiť problémy.

Ak používate účet Basic alebo Plus, môžete poslať e-mail s kontaktovaním podpory. V e-mailovom kontaktnom formulári sa uvádza, že odpoveď príde do jedného až troch dní. Pomocou bezplatného účtu sme dostali odpoveď o niečo viac ako o deň neskôr. To znamená, že čas odozvy je pomalší ako väčšina služieb, ktoré sme vyskúšali.

Ak chcete tweetovať, môžete tiež kontaktovať technickú podporu na Twitteri.

Verdikt

Dropbox prešiel od porušenia už dlhú cestu k posilneniu svojej bezpečnosti. Je to povesť jej reputácie, pretože poskytuje veľmi jednoduché použitie, rýchlu synchronizáciu a zdieľanie. Vysoká cena však znižuje celkový dojem, spolu s chýbajúcim šifrovaním s nulovými znalosťami.

Tí, ktorí sa nezaujímajú o svoje súkromie alebo neuchovávajú citlivé informácie v cloude, sa nemusia starať o nečestných zamestnancov, ktorí si prečítajú ich údaje. Budú si môcť vychutnať integráciu Office Online Office, papier Dropbox, prezentáciu a inteligentnú synchronizáciu.

Sú funkcie Dropboxu dostatočné na to, aby ste ich vyskúšali? A čo jej pochybné praktiky týkajúce sa metaúdajov a nedostatku súkromného šifrovania? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map