Recenzia Woelkli – Aktualizované 2020

Woelkli Recenzie

Woelkli je vynikajúca služba ukladania v cloude, ktorá ponúka ochranu, jednoduché použitie a rýchlosť. To však prichádza s nevýhodou, že plány majú malú flexibilitu a sú dosť drahé. Prečítajte si našu podrobnú recenziu Woelkli.


Recenzie úložiska cloudu

Woelkli je založený na Nextcloud, čo je softvér, ktorý vám pomôže vytvoriť a udržiavať vlastné cloudové úložisko. Vybudovanie vlastného cloudu má výhody, ako napríklad to, že nad ním máte kontrolu a umožňuje vám udržať svoje súkromie neporušené. Ak máte záujem o takúto IT akrobaciu, prečítajte si náš najlepší článok o nástrojoch na ukladanie údajov v cloude pre domácich majstrov.

Spoločnosť Woelkli má sídlo vo Švajčiarsku, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Pretože je založená na platforme Nextcloud, táto služba má silné bezpečnostné schopnosti. Navyše, vďaka množstvu natívnych aplikácií a integrácií je to dobrá voľba pre tých, ktorí chcú spolupracovať.

Webový klient funguje dobre a je intuitívny a atraktívny. To isté sa dá povedať aj pre mobilnú aplikáciu, ale klient desktop potrebuje pracovať. Woelkli má silné bezpečnostné funkcie, ako napríklad šifrovanie s nulovými znalosťami. Jeho rýchlosť synchronizácie je tiež rýchla. Ceny však nepatria medzi jej silné stránky.

Woelkli je jednou z najdrahších služieb na trhu. To v spojení so skutočnosťou, že neponúka veľa úložného priestoru, robí zlú hodnotu.

V recenzii Woelkli sa chystáme na podrobnosti o službe, takže ak sa chcete o nej viac dozvedieť, držte sa nás. V opačnom prípade sa obráťte na naše najlepšie porovnávacie úložisko cloudových alternatív.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Woelkli

Vlastnosti

Kľúčové vlastnosti každého riešenia cloudového úložiska sú synchronizácia a zdieľanie. Synchronizácia s cloudom vám pomôže vyhnúť sa strate súborov na zlyhanie pevného disku a zdieľanie vám ich pomôže odoslať iným ľuďom. Podrobnejšie sa pozrieme na to, ako Woelkli rieši tie, ktoré sú uvedené v sekcii nižšie. Tu sa pozrieme na funkcie, ktoré nie sú bežné medzi službami ukladania v cloude.

Woelkli sa neintegruje s balíkom Office Online alebo kancelárskym balíkom spoločnosti Google, ale spolupracuje so svojimi náprotivkami, editorom OnlyOffice Online Editor a Collabora Online Office. Tieto služby sa prekrývajú v mnohých funkciách, ale líšia sa, pokiaľ ide o podporované formáty. V závislosti od používaných formátov budete potrebovať iba jeden z nich.

woelkli-only-office

To je šťastie, pretože za integráciu s Woelkli musíte zaplatiť. Collabora Online Office predstavuje 20,12 dolárov mesačne za 20 súčasných pripojení. OnlyOffice Online Editor Community Edition poskytuje rovnaký počet pripojení za rovnakú cenu. OnlyOffice Online Editor Enterprise Edition ponúka 50 pripojení za 80,49 dolárov mesačne.

woelkli-collabora-line

V našom zozname najlepších úložísk typu cloud pre spoluprácu nájdete služby, ktoré nevyžadujú zaplatenie online editorov.

woelkli-photo-náhľad

Fotografie si môžete prezerať v peknom základnom prehliadači, ktorý sa ľahko používa. Webová aplikácia vám tiež umožňuje vytvárať albumy a zdieľať ich so svojimi priateľmi a rodinou. Môžete prehrávať aj videá. Ak potrebujete uložiť veľa fotografií a videí, prečítajte si nášho sprievodcu najlepším online úložiskom pre fotografie a videá.

Ak potrebujete viac možností vrátane offline organizátorov fotografií, prečítajte si náš najlepší článok o softvéri na správu fotografií.

Spoločnosť Woelkli nezasiahla všetky značky, pokiaľ ide o multimédiá, pretože nedokáže prehrávať zvukové súbory, takže hudobní nadšenci by si mali vyhľadať alternatívnu službu v zozname najlepších úložísk cloudu pre hudbu..

Verzia je však k dispozícii. To vám umožní vrátiť vaše súbory späť na predchádzajúcu verziu, ak urobíte chybu alebo dôjde k poškodeniu kvôli ransomware.

woelkli-notes

Woelkli prichádza s integrovanou aplikáciou Notes, ku ktorej máte prístup z webového klienta. Jeho možnosti sú základné, takže sa nemôže zhodovať s aplikáciami v našom článku o najlepších aplikáciách na vytváranie poznámok. Microsoft OneNote sa integruje s Microsoft OneDrive a je v tomto zozname na prvom mieste. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Microsoft OneDrive.

S úlohami môžete pracovať aj pomocou aplikácie Úlohy. Umožňuje ich vytvárať, upravovať a synchronizovať. Navyše môžete nastaviť pripomenutia, označiť úlohy ako dôležité a pridať k nim komentáre. Úlohy môžu zdieľať používatelia, ktorí patria do toho istého účtu pre viacerých používateľov.

Woelkli pracuje s WebDAV, takže máte prístup k svojim súborom bez toho, aby ste ich museli synchronizovať. Pomocou WebDAV získate prístup k svojmu účtu ako vzdialená jednotka, aby ste sa k nim dostali bez toho, aby ste si ich museli miestne sťahovať. Je to užitočné, keď potrebujete šetriť miesto. Ak nie ste s WebDavom oboznámení, prečítajte si našu príručku k WebDAV.

Ak máte veľa kontaktov a potrebujete spôsob ich uloženia, môžete použiť aplikáciu Kontakty. Okrem ich uloženia ich môžete usporiadať a synchronizovať medzi počítačom a mobilnými zariadeniami. To isté môžete urobiť pre udalosti pomocou aplikácie Kalendár. Ak máte veľa súborov, môžete ich vyhľadávať pomocou vyhľadávacieho panela.

stanovenie ceny

Woelkli má 1 GB bezplatného úložného plánu, vďaka ktorému nie je vhodné pripojiť sa k službám v našom najlepšom článku o bezplatnom úložisku typu cloud. To znamená, že stačí získať cit pre službu a rozhodnúť sa, či to bude fungovať pre vás.

Ceny za plány pre jedného a viacerých používateľov nezahŕňajú DPH vo výške 7,7%. Plány predplatného pre jedného používateľa patria medzi najdrahšie na trhu.

Za 10 GB úložného priestoru musíte utratiť 7,54 dolárov. pCloud Premium 2TB poskytuje 2 TB úložného priestoru za ekvivalent 8 dolárov mesačne, ak platíte za rok vopred. Prečítajte si viac o tom v našej pCloud recenzii.

Ďalší plán Woelkliho, úroveň C2, zdvojnásobí cenu a päťkrát zvýši úložisko na 50 GB. Jeho ďalšie plány nerobia oveľa lepšie.

Podnikateľské plány sú tiež drahé a neponúkajú dostatočné úložisko pre obchodné potreby. Prvý plán sa začína na 10 GB za 402,45 dolárov za rok alebo 33,53 dolárov za mesiac, čo by mohlo stačiť pre jedného podnikového používateľa, ktorý väčšinou pracuje s dokumentmi. Úroveň C6 poskytuje 100 GB, ale je to o 8 dolárov mesačne viac. Najväčší plán vám poskytne 500 GB a stojí 83 dolárov mesačne.

Získanie neobmedzeného počtu používateľov za pevnú cenu je veľa, ale Woelkli neposkytuje veľa úložiska. Ak je veľa používateľov v hre, čo málo úložného priestoru ponúka, dôjde rýchlo. Iné obchodné cloudové úložné služby vám umožňujú platiť za používateľa, čo môže byť drahšie, ak ich máte veľa, ale je tiež flexibilnejší. Ponúkajú tiež viac úložného priestoru.

Jednou z takýchto služieb je Sync.com. Program Business Pro stojí 5 dolárov na používateľa a každému poskytuje 1 TB priestoru. Viac informácií o plánoch spoločnosti Sync.com nájdete v našej recenzii na stránke Sync.com. Ak máte veľa používateľov, ktorí potrebujú spolupracovať, najlepšie je nahliadnuť do nášho najlepšieho zoznamu synchronizácie podnikových súborov a zdieľania poskytovateľov..

Ak neviete, aké funkcie potrebujete, náš najlepší sprievodca úložiskom v cloude vám pomôže s výberom služby.

Jednoduchosť použitia

woelkli-web-client

Webový klient Woekli je atraktívny, intuitívny a ľahko použiteľný. Je to tiež rýchle. Po otvorení sa vaše súbory zobrazia v zozname alebo v mriežke. Je to preto, že aplikácia Súbory je predvolene vybraná. Medzi aplikáciami môžete prepínať pomocou zoznamu v ľavom hornom rohu. Aplikácie na ňom vám môžu ukázať vaše aktivity, galérie, kontakty, kalendár, poznámky a úlohy.

Keď ste v aplikácii Súbory, ponuka naľavo vám umožňuje prechádzať medzi všetkými súbormi, najnovšími súbormi, obľúbenými položkami a zdieľanými položkami. V pravom hornom rohu sa nachádza ponuka účtu, upozornenia, kontakty a panel vyhľadávania, ktorý začne vyhľadávanie ihneď po zadaní textu..

Tlačidlo plus vám umožňuje nahrávať súbory alebo vytvoriť priečinok alebo textový súbor. Môžete nahrať aj pomocou drag and drop, ale vždy to pre nás nefungovalo. Ak chcete vykonať akcie jednotlivého súboru, musíte kliknúť na tri bodky a vybrať akciu. Je to v poriadku, ale uprednostňujeme rýchlejší spôsob kliknutia pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok.

To isté môžete urobiť pre viac súborov alebo priečinkov tak, že ich vyberiete a vyberiete akciu zhora.

woelkli-desktop-client

Používanie desktopového klienta je ďalšia vec, pretože Woelkli je založený na Nextcloud a vyžaduje si vykonanie ďalších krokov. Po inštalácii Nextcloud sa musíte pripojiť k Woelkli. Urobíte to zadaním adresy servera Woelkli, používateľského mena a hesla. Na tejto stránke sú k dispozícii príručky pre rôzne operačné systémy.

Aj keď sú kroky na pripojenie jednoduché, niektorí bežní používatelia môžu uprednostniť jednoduchší prístup. Môžete si ho zaobstarať s MEGA, ktorá ponúka dobrý užívateľský zážitok, bez ohľadu na klienta, ktorého používate. Viac informácií o tom získate v našej recenzii MEGA.

Klient Woelkli sa riadi bežným modelom synchronizácie, ktorý vyvinul Dropbox, čo znamená, že má ikonu systémovej lišty a synchronizačnú zložku. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu panela otvoríte ponuku, ktorá vám umožní otvoriť priečinok synchronizácie Nextcloud alebo webového klienta. Môžete tiež pristupovať k aplikáciám z webového klienta, zobraziť svoje posledné zmeny a pozastaviť synchronizáciu z rovnakej ponuky.

Po otvorení klienta uvidíte, ktoré pripojenie ste nadviazali. V tomto prípade ide o jediné spojenie s Woelkli. Aplikácia sa ľahko naviguje pomocou kariet v hornej časti, ktoré zobrazujú vaše pripojenia, aktivity, všeobecné nastavenia a nastavenia siete.

woelkli-mobile-client

Aplikácia smartfónu je podobná aplikáciám z iných služieb ukladania v cloude. Po jeho otvorení sa zobrazí zoznam všetkých vašich súborov a priečinkov a ikona plus, ktorá vám umožní nahrávať súbory, odfotiť a nahrať a nahrať obsah z iných aplikácií.

Pomocou ikony hamburger na ľavej strane môžete pristupovať k svojim zdieľaným zložkám, upozorneniam, fotografiám, nastavovať automatické nahrávanie, prezerať odstránené súbory a ďalšie.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

woelkli-web-share

Súbory môžete zdieľať pomocou webových, stolných alebo mobilných klientov. Webový klient vám umožňuje zdieľať súbory pozývaním používateľov a nastavením príslušných povolení a možností. To isté môžete urobiť, keď vygenerujete odkaz. Jediným povolením súboru je možnosť „upravovať“, ale môžete zakázať sťahovanie, čo emuluje povolenie „iba na prezeranie“. Priečinky používajú rovnaké možnosti.

Radšej by sme mali možnosti povolenia v samostatnom okne, aby sa používateľom uľahčilo ich nastavenie.

Ochrana súborov môžete zvýšiť nastavením hesla alebo dátumu skončenia platnosti. K príjemcovi môžete tiež pripojiť poznámku. Ak už odkaz na stiahnutie nepotrebujete, môžete ho odstrániť.

Stránka „zdieľania“ zobrazuje, čo zdieľate s ostatnými, čo s vami zdieľajú ostatní, čo zdieľate pomocou odkazu a vaše odstránené zdieľania.

Ak chcete zdieľať priečinky alebo súbory pomocou desktopového klienta, prejdite do synchronizačného priečinka a kliknite pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať. Potom z ponuky vyberte jednu z možností zodpovedajúcich Nextcloud. Môžete skopírovať svoj odkaz do schránky, poslať ho e-mailom alebo zdieľať priamo od klienta, čo vám umožňuje rovnaké možnosti ako od webového klienta..

Majte na pamäti, že zdieľanie priamo vyžaduje, aby ste mali kontakty na Nextcloud.

Mobilná aplikácia vám umožňuje vytvoriť odkaz na jeho kopírovanie a prilepenie alebo pozvanie používateľov alebo skupín. Na odoslanie odkazu na zdieľanie môžete tiež použiť ktorúkoľvek kompatibilnú aplikáciu z vášho smartfónu.

woelkli-desktop-sync

Pomocou desktopového klienta môžete synchronizovať každý súbor alebo priečinok z cloudu alebo len zopár. Navyše si môžete vybrať, ktoré priečinky z vášho súborového systému chcete synchronizovať s cloudom. Je ľahké vykonať obidve operácie, ale mohli by sa vykonať elegantnejšie.

Pokúsili sme sa synchronizovať náš testovací priečinok, dostali sme však chybu, ktorá povedala, že nemáme dostatok úložného priestoru, hoci sme to urobili. Nemali sme rovnaký problém s nahrávaním prostredníctvom webového klienta. Iné súbory okrem nášho testovacieho priečinka boli synchronizované bez problémov. Ak chcete vidieť, ako iné služby úložiska cloudu zvládajú zdieľanie, prečítajte si článok o najlepšom úložisku cloud pre zdieľanie.

rýchlosť

Spoločnosť Woelkli uchováva vaše súbory na serveroch vo Švajčiarsku. Z tohto dôvodu bude vaša rýchlosť prenosu závisieť nielen od vášho poskytovateľa internetových služieb, ale aj od toho, ako ste blízko k vysokohorským lúkam.

V porovnaní s väčšinou sveta sme boli pomerne blízko, keď sme uskutočňovali testy prostredníctvom pripojenia Ethernet v srbskom Belehrade s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s.

Nahrávanie trvalo dlhšie, ako by malo mať teoreticky a bolo spriemerované 25 minút, čo je stále dosť rýchle. Rýchlosť sťahovania bola ešte lepšia, priemerný čas jednej minúty a 20 sekúnd, čo je jeden z najlepších výsledkov testov, ktoré sme mali.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:25:0000:25:3200:25:16
Čas sťahovania00:01:1800:01:2100:01:20

Woelkli štandardne ukladá a sťahuje súbory bez obmedzenia šírky pásma. Ak máte obmedzený plán alebo potrebujete obmedziť šírku pásma, aby ste zvýšili systémové prostriedky, môžete znížiť svoje rýchlosti tak, že prejdete na kartu „sieť“ klienta..

Woelkli nepoužíva synchronizáciu na úrovni blokov, pretože by to narušilo implementáciu s nulovými znalosťami.

zabezpečenia

Dobrá bezpečnosť nie je voliteľná, pretože internet má veľa počítačových zločincov. Zabezpečenie spoločnosti Woelkli je založené na bezpečnostných prvkoch spoločnosti Nextcloud, ktoré sú impozantné. Najdôležitejšou z nich je šifrovanie s nulovými znalosťami, čo znamená, že Woelkli nedokáže prečítať vaše súbory. Ak chcete nájsť ďalšie služby s nulovými znalosťami, prečítajte si náš najlepší článok o službách s ukladaním cloudov s nulovými znalosťami.

Woelkli v predvolenom nastavení zakazuje obnovenie hesla, aby bolo v súlade s jeho požiadavkami na nulové znalosti. Ak chcete mať možnosť obnoviť svoje heslo, musíte povoliť túto možnosť na stránke „Zabezpečenie“ nastavení svojho účtu. Ak tak urobíte, nebudete už viac chránení súkromným šifrovaním.

Woelkli používa protokol TLS na ochranu prenášaných súborov pred priestupkami, ako sú útoky typu človek v strede, a 256-bitové šifrovanie AES, ktoré v kľude šifruje vaše súbory..

Woelkli má tiež dvojfaktorové overenie. Je to vynikajúca funkcia, ktorá zabráni škodlivým používateľom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet. Môžete sa tiež prihlásiť a požiadať o heslo a jednorazový kľúč založený na čase. Na to by ste sa nemali spoliehať. Namiesto toho by ste sa mali uistiť, že máte silné heslo.

Používatelia Pro môžu nechať svoje súbory kontrolovať pomocou ClamAV, aby chránili svoje zariadenia pred vírusmi, trójskymi koňmi a ďalšími.

súkromia

Spoločnosť Oriented.net vlastní spoločnosť Woelkli a jej zásady ochrany osobných údajov tvrdia, že zhromažďovanie osobných údajov je potrebné, len ak odošlete žiadosť prostredníctvom niektorého z formulárov žiadosti, zavoláte, ak sa chcete dozvedieť viac o svojich službách alebo produktoch alebo ak komunikujete s jej technickou podporou..

Oriented.net za žiadnych okolností nepredáva ani nesprístupňuje osobné informácie pridruženým alebo nepridruženým subjektom tretích strán, okrem prípadov, keď to vyžaduje zákon na ochranu svojich práv a majetku.

Pretože spoločnosť Woelkli je založená na spoločnosti Nextcloud, skontrolovali sme aj pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Nextcloud. Hovorí, že súbory Nextcloud, ktoré sú základom spoločnosti Woelkli, komunikujú iba so servermi a neposielajú údaje na server nextcloud.com..

Nextcloud tiež spĺňa všeobecné nariadenie o ochrane údajov, ktoré zastrešuje právo na ochranu súkromia občanov EÚ. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našom sprievodcovi GDPR.

Pretože Woelkli používa súkromné ​​šifrovanie, čo znamená, že vaše súbory sú šifrované pomocou vášho súkromného šifrovacieho kľúča, nemá prístup k obsahu vašich súborov. Navyše hovorí, že nezdieľa žiadne osobné informácie, ktoré poskytnete s tretími stranami.

Súkromné ​​šifrovanie je najlepším spôsobom, ako zabezpečiť vaše súkromie, stále by sme však chceli vidieť špeciálne zásady ochrany osobných údajov, ktoré sú podrobné a ľahko čitateľné, takže používatelia sa môžu uistiť, aký druh informácií zhromažďuje Woelkli a ako ich používa. Dobrým príkladom takejto politiky sú zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Tresorit. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii v Tresorite.

Zákaznícky servis

woelkli-help

Spoločnosť Woelkli neposkytuje podporu bezplatným používateľom, ale poskytuje používateľom telefónov a e-mailov počas pracovných hodín podporu. Predtým, ako sa obrátite priamo na spoločnosť Woelkli, môžete na zistenie odpovede na váš problém použiť FAQ a užívateľskú príručku Nextcloud. Časté otázky sú nepriehľadné, ale ľahko čitateľné a pomôžu vám pri riešení bežných problémov. Odpovede s obrázkami alebo videami by však boli užitočné.

Príručka Nextcloud je rozdelená do kategórií, aby sa uľahčilo nájdenie odpovedí na vaše otázky. Ak to nepomôže, vľavo je vyhľadávací panel, ktorý môžete použiť. Chceli sme však vidieť špecializované články pre Woelkli, tak ako mnoho iných služieb ukladania v cloude.

Ako bezplatný používateľ sme kontaktovali technickú podporu a po niekoľkých dňoch sme dostali odpoveď. Je to pomalá reakcia, ale vzhľadom na to, že Woelkli tvrdí, že neposkytuje podporu bezplatnému plánu, je možné očakávať,.

Verdikt

Woelkli je silná služba s niekoľkými nevýhodami. Má slušné zákaznícke služby vrátane e-mailovej a telefonickej podpory. Tieto dve možnosti sú však k dispozícii iba platiacim zákazníkom. Platené plány sú najväčšou chybou spoločnosti Woelkli, pretože sú jednou z najdrahších služieb na trhu.

Dalo by sa povedať, že cena je opodstatnená vzhľadom na jej silnú sadu funkcií, ale to by priviedlo oči k službám, ktoré zodpovedajú alebo prekračujú jej vlastnosti bez toho, aby ste museli platiť za ruku a nohu a poskytovať bezplatné doplnky pre spoluprácu. Je však skvelé, že Woelkli ponúka súkromné ​​šifrovanie spolu s ďalšími bezpečnostnými funkciami. Jeho prenosové rýchlosti sú tiež vynikajúce.

K dispozícii sú tiež dobré možnosti zdieľania a kontroly obsahu, ako aj potrebné synchronizačné funkcie. Užívateľská skúsenosť Woelkliho je uspokojivá aj s tým, že webový klient je pre vás hračkou.

Čo si myslíš o Woelkli? Ospravedlňuje to jeho vysokú cenu alebo hľadáte riešenie s lepšou hodnotou? Vyhľadajte ich v recenziách cloudového úložiska. Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map