Recenzia vydavateľa

Publikátor je zaujímavá služba, pretože vám umožňuje spravovať ďalšie oblaky a ponúka tiež vlastný priestor. Či to však funguje, je ďalšia otázka, a my s tým tvrdo padáme "trochu." Prečítajte si celú recenziu vydavateľa pre všetky podrobnosti o tejto novej službe.


Recenzie úložiska cloudu

Publikátor je iný druh služby v porovnaní s tým, čo bežne skúmame v sekciách cloudového ukladania a zálohovania. Jeho cieľom je zlepšiť spoluprácu, uľahčiť zdieľanie súborov, zabrániť strate údajov v dôsledku porúch hardvéru a pomôcť vyčistiť miesto na pevnom disku presunutím súborov do cloudu..

Publikátor však definuje aj iný druh problému a pomáha ho vyriešiť. Predstavte si, že využívate veľa rôznych služieb cloudu v rámci nášho najlepšieho porovnania úložísk v cloude. Môžete to urobiť, pretože jedna služba poskytuje najlepšie online zálohovanie fotografií, druhá je najlepším cloudovým úložiskom pre tímy, zatiaľ čo tretia je najlepším cloudovým úložiskom pre domácnosti..

Používanie viacerých služieb cloudového úložiska sťažuje správu obsahu. To je miesto, do ktorého prichádza Publist. Funguje ako centrálny rozbočovač pre váš obsah, ktorý sa šíri medzi rôznymi poskytovateľmi cloudových úložísk a poskytovateľov infraštruktúry ako služieb. 

Ak potrebujete službu na hosťovanie vašich súborov, prečítajte si naše najlepšie cloudové IaaS pre usporiadanie súborov. Ak by ste chceli okrem iného ponúknuť obsah z jedného cloudu do druhého, prečítajte si náš najlepší zoznam služieb správy typu cloud-to-cloud..

To znamená, že vydavateľ má veľký potenciál, ale musí sa zlepšiť, aby ho dokázal dodržať. Funkcie sú momentálne obmedzené, ale veľa z nich je v práci. Jeho cenové plány tiež nepatria medzi najlepšie hodnotené plány. Je potrebné rozšíriť aj zákaznícku podporu. Nevýhodou je, že má vysokú rýchlosť prenosu, vysokú bezpečnosť a silné súkromie. Nižšie sa pozrieme na ďalšie podrobnosti.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre vydavateľa

Vlastnosti

publist-available-apps

Pretože Publist funguje ako centrum pre pripojenie a správu rôznych cloudových služieb, očakáva sa, že v porovnaní so štandardnými cloudovými úložnými službami bude mať inú sadu funkcií..

Funguje s najpopulárnejšími z nich, ako sú Dropbox, Disk Google, OneDrive a Box. Pravdepodobne ste oboznámení s prvými tromi krokmi, ale ak nepoznáte informácie o krabici, môžete sa o tom dozvedieť viac v našej recenzii..

Ak sa chcete pripojiť k aplikácii, stačí kliknúť na odkaz „+ Pripojiť“ na ľavom bočnom paneli, vybrať aplikáciu, ktorú chcete pridať, a kliknúť na jej odkaz „+ inštalácia“. Je to jednoduché a ľahké. 

Okrem služieb ukladania v cloude sa môže Publist spojiť s inými aplikáciami, ako sú Trello, Slack a DocuSign. Zatiaľ je možné pripojiť sa k 12 rôznym aplikáciám, ale ďalších 34 aplikácií je v práci.

Ak používate Slack, budete mať z nášho najlepšieho cloudového úložiska pre porovnanie Slack úžitok. Viac informácií o tom, čo je Trello, nájdete v našej recenzii Trello.

V súčasnosti môže Publist zobraziť iba svoje online súbory – napríklad súbory PDF, obrázky a súbory Office -, ale v sekcii FAQ sa uvádza, že jeho možnosti úprav môžu byť čoskoro k dispozícii. Ak nie ste pripravení čakať, prečítajte si naše najlepšie úložisko v cloude, kde nájdete tipy na spoluprácu. 

Ak sa však pripájate k službe Disk Google, môžete vytvárať dokumenty, tabuľky a diapozitívy Google priamo od vydavateľa. Funguje to bez problémov, ale nemôžeme povedať to isté pre náhľad súborov. Disk Google má pravidlá zabezpečenia, ktoré vyžadujú, aby ste manuálne pridávali súbory od vydavateľa, ale po kliknutí na tlačidlo „prepojiť súbory na Disku Google“ sa nič nestane.

publist úschovu-options

Ak nepoužívate služby cloudového ukladacieho priestoru a svoj obsah neuchovávate iba u poskytovateľa, Publist má tiež svoje chrbát. V súčasnosti to zahŕňa iba Amazon S3, ale Publik čoskoro podporí Backblaze B2, Google Cloud Storage a DigitalOcean Spaces. 

Ak potrebujete logicky oddeliť svoje súbory a priečinky na novej jednotke, vždy môžete vytvoriť novú cloudovú jednotku Publist. Tí, ktorí nie sú oboznámení s uvedenými službami, môžu nahliadnuť do našich samostatných recenzií Amazon S3, Backblaze B2 a Google Cloud.

Cloud úložiska pre redaktorov

Aj keď sa môže Publist pripojiť k mnohým aplikáciám, službám cloudového úložiska a hosťovaniu, nie je to všetko. Vydavatel tiež poskytuje samostatný priestor na ukladanie údajov v cloude, ktorý môžete použiť na odovzdanie súborov a priečinkov.

Na rozdiel od štandardných služieb ukladania v cloude, Publist nemá aplikáciu pre stolné počítače, ktorá by vám umožnila synchronizáciu súborov s cloudom. Podľa plánu vydavateľa sa to však blíži. To isté platí pre aplikácie pre Android a iOS od Publist, ktoré v súčasnosti chýbajú. 

Medzi ďalšie pripravované funkcie patrí uchovávanie odstránených súborov, vložené multimédiá a pokročilé prehrávanie médií. V prípade služieb, ktoré sú skvelé pre hudbu a videá, si prečítajte naše najlepšie úložisko v cloude pre hudbu a najlepšie úložisko v cloude pre videá.

Nie je tu však zmienka o verziovaní súborov. Ak to potrebujete, prečítajte si naše najlepšie úložisko v cloude pre kusovanie verzií. Neexistuje ani podpora WebDAV, ale zástupca publika nás informoval, že na tom pracujú. 

Ak neviete, čo je WebDAV, prečítajte si nášho sprievodcu WebDAV. Viac informácií o funkciách a článkoch cloudového úložiska nájdete v našej knižnici cloudových úložísk.

Prehľad funkcií vydavateľa

Logo vydavateľapublist.app

Začína sa od 167 dolárov mesačne pre 10 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
US

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Vydavateľ má bezplatný plán s názvom Základný, ktorý môžete použiť na testovanie služby predtým, ako sa rozhodnete rozdeliť si ťažko zarobené peniaze. Poskytuje 10 GB voľného úložného priestoru a, rovnako ako všetky ostatné plány, neobmedzené disky.

Štartér je prvý platený program, ktorý stojí 4,99 dolárov mesačne, ale ak platíte za rok, klesá na 3,99 dolárov mesačne. Umožňuje vám pripojiť sa k dvom rôznym účtom na jednu aplikáciu a poskytuje 50 GB úložného priestoru. 

Cena nie je zďaleka konkurencieschopná. Na porovnanie, iné služby cloudového úložiska, ako napríklad Icedrive, poskytujú 1 TB úložného priestoru za rovnakú cenu. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Icedrive.

Ďalší plán, osobný, zvyšuje úložný priestor na 500 GB, ale tiež zvyšuje cenu na 9,99 dolárov mesačne. Ročná cena stojí 95,88 dolárov, čo je dvojnásobok ceny, ktorú pCloud požaduje za svoj plán 500 GB. O cenách pCloud si môžete prečítať v našej recenzii pCloud.

Konečný plán vám poskytne 1 TB úložného priestoru za 14,99 dolárov mesačne alebo 179,88 dolárov, ak platíte za rok vopred. To nie je moc v porovnaní s plánom 2TB spoločnosti Sync.com, ktorý je 96 dolárov ročne. Zoznámte sa s cenami Sync.com viac v našej recenzii Sync.com.

Aby sme boli spravodliví, Publist však pridal pridanú hodnotu, pokiaľ ide o to, že vám umožňuje pracovať s viacerými možnosťami ukladania v cloude, službami hostenia súborov a inými aplikáciami. Koľko z toho dostanete, nakoniec určí, aký cenný je pre vás Publik.

Jednoduchosť použitia

publist-web-client

Keď sa pozrieme na jednoduchosť použitia, zvyčajne to robíme na všetkých platformách, ktoré služba môže používať. Môže ísť o klientov z webu a zo stolných počítačov, ako aj z mobilných aplikácií pre Android a iOS. Z týchto platforiem má Publist iba prvú.

Webový klient publika je v ľavom bočnom paneli rozdelený na „cloudové jednotky“ a „pripojené aplikácie“. Cloud Drives sú vaše cloudové úložné priestory v rámci Publist a všetci zdieľajú vašu kvótu úložného priestoru. 

Pripojené aplikácie samozrejme predstavujú vaše pripojené cloudové úložisko, hosting súborov a ďalšie služby. Takéto rozdelenie objasňuje, ktoré súbory sú vo vašom úložnom priestore pre publicistov a ktoré sú uložené v iných službách. 

Celkovo je však Publik jasný a atraktívny. Vďaka akčným tlačidlám, ktoré sa dajú ľahko zistiť, sa nebudete zmätení, kde sa nachádzate alebo čo musíte robiť. Väčšina z nich je v hornej časti aplikácie. Môžete ich použiť na prepínanie medzi zobrazeniami mriežky a zoznamu, prehľadávaním súborov a vytváraním a nahrávaním nových priečinkov a súborov. 

Ak chcete vykonať akcie na samostatnom súbore alebo priečinku, musíte kliknúť na tri bodky vedľa neho. Ponuka, ktorá sa otvorí, vám umožní premenovať, odstrániť a zobraziť ukážky súborov okrem iných akcií. Ak však otvoríte ponuku jednotlivých akcií v dolnej časti stránky, niektoré akcie môžu byť skryté. 

Ďalším problémom je nahrávanie. Môžete to urobiť pretiahnutím súboru z počítača alebo z pripojenej služby na bočnom paneli alebo kliknutím na tlačidlo odovzdania. Metódu drag-and-drop sme použili niekoľkokrát z počítača, ale vždy to nefungovalo.

Ďalším dohadom je, že Publist automaticky označí začiarkavacie políčko vedľa úspešne uložených súborov. To by mohlo niektorých používateľov zmiasť, pretože to vyzerá, akoby boli vybrané všetky súbory. Ak však chcete vybrať viac súborov, musíte v závislosti od vašej platformy vybrať „ctrl + kliknutie ľavým tlačidlom myši“ alebo „cmd + kliknutie ľavým tlačidlom myši“..

Zdieľanie a synchronizácia súborov

Podobne ako v predchádzajúcej kategórii, aj v sekcii „Zdieľanie a synchronizácia súborov“ ide iba o zdieľanie súborov, pretože Publist nemá aplikáciu pre stolné počítače, ktorá dokáže synchronizovať súbory..

publist-link-zdieľanie

Zdieľanie súborov alebo priečinkov s publikom je ľahké. Stačí kliknúť na akciu „zdieľať“ z ponuky jednotlivých akcií alebo vybrať súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať, a v hornom menu kliknite na tlačidlo „zdieľať“. Zdieľanie je základné, pretože poskytuje iba odkaz, ktorý je možné zdieľať a ktorý môžete kopírovať.

Neexistuje žiadna možnosť zdieľať prostredníctvom e-mailu alebo priamo na sociálnej sieti. Chýbajú aj možnosti riadenia obsahu, ako napríklad ochrana heslom, obmedzenia sťahovania odkazov a dátumy vypršania platnosti. 

Neexistuje spôsob, ako vytvoriť odkazy na nahrávanie alebo zobraziť všetky vaše zdieľané položky na jednom mieste. „Diela na zdieľanie odkazov“ sú však v dielach. Ak potrebujete rozšírené funkcie zdieľania, najlepšie sa obrátiť na naše najlepšie úložisko typu cloud, aby ste ich mohli zdieľať.

rýchlosť

Publikátor používa na ukladanie údajov servery Amazon AWS na východnom a západnom pobreží USA. Čím bližšie ste k ich serverom, tým lepšie budú vaše rýchlosti. Testovali sme prenosové rýchlosti publika z Belehradu v Srbsku, takže sme sa nenachádzali presne v okolí, ale to na naše rýchlosti nemalo veľký vplyv. Rýchlosť prenosu však závisí aj od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Na testovanie služby sme použili ethernetové pripojenie s rýchlosťou nahrávania 9,76 Mb / sa rýchlosťou sťahovania 101,19 Mb / s. Pri týchto rýchlostiach by sme mali očakávať, že sa náš testovací priečinok s kapacitou 1 GB nahrá za približne 14 minút a 40 sekúnd a stiahne sa za 1 minútu a 24 sekúnd bez akýchkoľvek režijných nákladov..

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:14:4200:13:4300:14:13
Čas sťahovania00:01:0000:01:0300:01:02

Vydavatel nesplnil očakávania, pretože sme náš súbor nahrali v priemere 14 minút a 13 sekúnd, pričom sťahovanie trvalo iba minútu a dve sekundy.

Pretože v službe Publist chýba klient pre stolné počítače, nemôže obmedzovať rýchlosť prenosu ani využívať kopírovanie súborov na úrovni blokov, čo by pomohlo urýchliť prenos následných nahrávaní. Z rovnakého dôvodu tiež chýba možnosť povoliť odovzdávanie pomocou viacerých vlákien.

zabezpečenia

publist zabezpečenia

Publikátor chráni všetky vaše súbory pomocou šifrovania AES-256 bitov a umožňuje partnerovi s infraštruktúrou, Amazonom, spracovať pre ne súkromné ​​kľúče. Z tohto dôvodu neposkytuje súkromné ​​šifrovanie s nulovými znalosťami. 

Táto funkcia je však súčasťou vývojovej mapy vydavateľa. Ak je pre vás nevyhnutné súkromné ​​šifrovanie, obráťte sa na naše najlepšie služby cloudových úložísk s nulovými znalosťami o službách, ktoré ho podporujú.

Publik používa protokol HTTPS, ktorý obsahuje protokol SSL, na zabezpečenie vašich údajov pri prenose a vašich interakcií s nimi, keď sa dostanú na servery služby Publist. Podpora WebDAV neexistuje, ale zástupca nás v e-maile informoval, že na tom pracuje.

Tieto metódy vás nechránia pred niekým, kto by chcel prelomiť vaše slabé heslo, ale bude to dvojfaktorové overenie. Ak ho zapnete, pri prihlasovaní z neznámeho počítača musíte okrem bežných oprávnení zadať aj bezpečnostný kód. Zablokuje tým prístup k vášmu účtu každému, kto vám mohol ukradnúť vaše poverenia.

Dátové centrá AWS spoločnosti Amazon sa podrobujú auditom tretích strán, kontrolujú prístupové body pomocou detekčných systémov, obmedzujú prístup založený na zásade najmenších privilégií, vedú prístupové protokoly, vykonávajú viacfaktorovú autentifikáciu a udržiavajú nepretržitý dohľad, okrem iného.

Bezpečnosť dátového centra tiež zaisťuje, že zariadenia sú odolné voči environmentálnym hrozbám – ako sú povodne, požiare a zemetrasenia – pomocou automatických senzorov, reagujúcich zariadení a opatrení na redundanciu údajov v prípade zlyhania všetkého iného. Viac informácií o Amazone si môžete prečítať v našej recenzii Amazon S3.

súkromia

Publikátor nemá súkromné ​​šifrovanie, ktoré je jednou z našich obľúbených funkcií, pretože chráni vaše súkromie. To znamená, že sa musíte spoliehať na zásady ochrany osobných údajov vydavateľa, a preto sme sa do nej ponorili, aby sme videli, aká je silná.

Prvým predmetom podnikania je zistiť, aké osobné informácie zbiera publikátor. Začína sa zhromažďovaním informácií, ktoré zadáte pri registrácii, medzi ktoré môže patriť vaše meno, e-mail a ďalšie. To je v poriadku a je v súlade s ostatnými službami. 

Informácie môžete zdieľať aj vydaním výslovného povolenia pre prístup k informáciám uloženým v iných službách alebo aplikáciách cloudového ukladania. Vzhľadom na to, že hlavnou funkciou publika je to, že sa pripája k iným aplikáciám, nejde o nič.

Okrem týchto informácií môže Publist tiež zhromažďovať údaje o užívateľoch z verejne prístupných zdrojov a metadát o vašich návštevách Publist, ktoré zahŕňajú navštívené webové stránky, odkazy, na ktoré ste klikli, a ďalšie údaje v súvislosti s nimi. Navyše môže zhromažďovať určité štandardné informácie prehľadávača, ako napríklad typ prehľadávača, adresu IP a časy prístupu.

Zhromažďovanie verejných informácií nie je bežnou praxou, ale koniec koncov sú to verejné informácie. Zber metadát je normálny a mnoho služieb ho používa na získanie metrík, ktoré im pomôžu vylepšiť ich produkty. Publikátor to robí z rovnakých dôvodov a môže tiež vykonať analýzu vašich informácií s cieľom zlepšiť jej služby.

Zdieľanie údajov publika

Ďalej sme skontrolovali, či spoločnosť Publist zdieľa informácie s tretími stranami. Niektoré informácie zhromaždené môžu použiť na prispôsobenie reklám, ktoré sa vám zobrazujú, ale tieto údaje vás osobne neidentifikujú. Okrem toho môže Publist použiť vaše informácie aj na komunikáciu s vami. 

Z času na čas môžete dostávať prieskumy alebo propagačné správy. 

Je potešujúce vedieť, že Publist vaše osobné informácie nepredáva, neprenajíma, neprenajíma ani nesprístupňuje. Okrem toho vaše osobné údaje použijú iba Publist a jeho kontrolované dcérske spoločnosti a pridružené spoločnosti a vaše informácie nebudú poskytnuté bez súhlasu tretej strane.. 

Vydavateľ môže tiež najať spoločnosti, aby poskytovali obmedzené administratívne a komunikačné služby, ktoré si môžu vyžadovať zverejnenie vašich osobných údajov. Tieto spoločnosti majú povolenie získať ich výlučne na účely poskytovania svojich služieb. 

Podobne ako mnoho iných, aj vydavateľ musí dodržiavať zákon, aby mohol bez vášho predchádzajúceho súhlasu získať prístup k vašim osobným informáciám a informáciám o vašom účte alebo ich sprístupniť.. 

Dôvodom môže byť dodržiavanie právnych postupov, vymáhanie dodržiavania zmluvných podmienok alebo dodržiavanie konkurzu, zlúčenia, nadobudnutia, prevodu kontroly alebo podobne..

Vydavateľ je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov, zákonom EÚ, ktorý definuje a chráni práva jednotlivcov týkajúce sa ich online údajov. Nie je prekvapujúce, že sa k nemu publika pridáva, pretože mnoho spoločností pôsobiacich mimo EÚ sa tak rozhodne. Viac sa dočítate v našom sprievodcovi GDPR.

Vďaka tomuto zákonu máte nasledujúce práva:

  • Právo na vymazanie, čo znamená, že môžete kedykoľvek vymazať svoje údaje v službe Publist
  • Právo byť informovaný, čo vám umožní získať informácie o postupoch vydavateľa a kedykoľvek aktualizovať svoje informácie, ktoré vlastní
  • Právo na prístup, ktoré používateľom umožňuje zistiť, aké údaje spracováva vydavateľ
  • Právo namietať, ktoré používateľom umožňuje namietať proti spracovaniu určitých údajov
  • Právo na odvolanie sa proti automatizovaným rozhodnutiam a profilovaniu, ktoré môže zahŕňať automatické blokovanie používateľov

Celkovo sme v zásadách ochrany osobných údajov nenašli žiadne podozrivé klauzuly ani formulácie. Publikátor tvrdí, že bude dodržiavať zásady ochrany osobných údajov bez ohľadu na to, kde sú údaje uložené alebo spracované. Nezabúdajte však na to, že ústredie vydavateľa je v USA, ktorá nemá najlepšie cloudové zákony a nariadenia..

Zákaznícky servis

publist-contact-support

Podpora zákazníkov zvyčajne zahŕňa fórum používateľov, databázu znalostí a časté otázky. Vydavateľ má iba posledného. Okrem toho môžete pomocou kontaktného formulára poslať dopyt tímu podpory.

Stránka FAQ je riedka a skutočnosť, že neexistujú žiadne články pomoci, príručky ani videá, je veľkou chybou. Kontaktovali sme podporu a dostali sme odpoveď za viac ako jeden deň, vďaka čomu je Publist jednou z najpomalších služieb, ktorá odpovedá na otázku prostredníctvom e-mailu. Dúfajme, že tieto nedostatky bude v budúcnosti možné vyriešiť aj v budúcnosti.

Verdikt

Ak máte viac účtov úložiska posypaných aplikáciami, niet pochýb o tom, že ich má použitie Publist. Koľko používateľov túto potrebu skutočne potrebuje, je úplne iná otázka a táto otázka presahuje rámec tohto článku.

Publikátor sa v súčasnosti integruje s niekoľkými službami, ale v budúcnosti sľubuje viac integrácie, a to ako s cloudovými službami, tak s ďalšími aplikáciami. Zoznam sľubov je však rozsiahlejší, a to vrátane ďalších prvkov, ktoré v súčasnosti chýbajú.

Najväčšími nedostatkami sú chýbajúci klienti pre stolné počítače a mobilné zariadenia, žiadne povolenia alebo funkcie na kontrolu obsahu pri zdieľaní súborov a priečinkov a žiadna synchronizácia súborov z počítača.. 

Okrem toho v zákazníckej podpore chýbajú články pomocníka, príručky a videá. Prijatie odpovede na otázky vyžaduje veľa času. Ceny vydavateľa tiež nepatria medzi najkonkurencieschopnejšie. Webový klient navyše obsahuje niektoré chyby, ktoré je potrebné opraviť.

Avšak, Publist má silnú bezpečnosť a súkromie, spolu s vysokou rýchlosťou prenosu. Iné ako to, momentálne nie je veľa pre publika, takže rozhodujúcim faktorom je, či potrebujete integrovať viacero služieb a aplikácií cloudového úložiska na jednom mieste. Okrem toho čas ukáže, či vydavateľ naplní svoj potenciál.

Čo si myslíš o Publist? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me