Recenzia Koofr

Koofr je veľmi bezpečná služba úložiska, ktorá sa zdá byť zameraná predovšetkým na uchovávanie malých súborov a ich zdieľanie. Pokrýva to veľmi dobre a je rýchle na spustenie systému, ale aplikácie tretích strán sa zdajú byť na okraji cesty. Prečítajte si celú recenziu spoločnosti Koofr, kde nájdete všetky podrobnosti o tejto slušnej službe.


Recenzie úložiska cloudu

Koofr má sídlo v Slovinsku a jeho názov znie podobne ako miestne slovo pre malý kufor. Je pravda, že neponúka veľa úložného priestoru, ako niektoré z veľkých mien v našej najlepšej skladbe typu cloud, ale stále je to schopná služba. Aby sme zistili, čo môže ponúknuť, dôkladne sa na to pozrieme v tejto recenzii spoločnosti Koofr.

Cloudové úložisko vám umožňuje nahrať svoj obsah do cloudu, aby ste vyčistili pevný disk a spolupracovali s ostatnými. Koofr na to nie je dobrý, mali by ste sa preto obrátiť na naše najlepšie úložisko v cloude. Ak nenájdete tú, ktorá by vyhovovala vašim potrebám, prečítajte si naše porovnanie najlepších cloudových služieb, kde nájdete viac návrhov.

Koofr má vysoké rýchlosti, možnosti zdieľania a ponúka dobrý užívateľský zážitok. Ak vás to zaujme, držte sa s nami, keď diskutujeme o jeho možnostiach v sekciách nižšie.

Alternatívy pre Koofr

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Okrem ukladania súborov majú služby často zaujímavé a nové funkcie, ktoré ich dopĺňajú. Koofr má rozšírenie Chrome, ktoré vám umožňuje ukladať užitočné odkazy, webové stránky, obrázky a text z webu jedným kliknutím.

koofr-connect-funkcie

Ak chcete pristupovať k svojmu obsahu prostredníctvom jediného rozhrania, môžete integrovať svoje existujúce účty cloudového úložiska vrátane Dropbox, Disk Google, Amazon Drive a OneDrive. Ak tieto služby ešte nepoznáte, prečítajte si našu recenziu v službe OneDrive.

Môžete si prezerať fotografie a dokumenty Microsoft Office (.doc, .xls a .ppt), .pdf súbory a prehrávať niektoré typy video súborov bez ich sťahovania. Ak chcete upravovať dokumenty, musíte to urobiť mimo Koofru, pretože nie je integrovaný s balíkom Google Office Suite, Microsoft Office alebo Zoho Office Suite..

Neexistuje možnosť úpravy fotografií. Ak to potrebujete urobiť online, prečítajte si našu najlepšiu správu fotografií pre niekoľko možností, ktoré môžete použiť.

Úhľadný hudobný prehrávač prehráva vaše zvukové súbory, ale neumožňuje vám vytvárať zoznamy skladieb ani pridávať skladby do frontu. Ak tieto funkcie potrebujete, prečítajte si článok o najlepšom úložisku v cloude pre hudbu.

koofr vytvoriť-new-txt

Chýba tiež aplikácia na vytváranie poznámok. Ak ju potrebujete, môžete si prečítať náš článok o najlepších aplikáciách na vytváranie poznámok. Evernote, jedna z najpopulárnejších aplikácií na vytváranie poznámok, je naša najlepšia voľba, nasledovaná aplikáciami OneNote a Google Keep. Ak si chcete podrobnosti prečítať, prečítajte si našu recenziu Evernote. Ak ste v štipke, môžete pomocou webového rozhrania vytvoriť obyčajný textový súbor.

Miestne priečinky vám umožňujú prístup a zdieľanie súborov z počítača na iné zariadenie bez toho, aby ste čokoľvek preniesli do spoločnosti Koofr. Aby to však fungovalo, musí byť počítač online.

stanovenie ceny

Koofr má dobrú flexibilitu plánu, pretože ponúka šesť programov na výber. Niektoré služby, napríklad Dropbox, ponúkajú iba jeden alebo dva plány. Napriek tomu má Dropbox niektoré možnosti uplatnenia, o ktorých si môžete prečítať v našej recenzii Dropboxu.

Prvý program Starter je bezplatný a ponúka úložný priestor s kapacitou 2 GB. Je to malé množstvo, ale dosť na vyskúšanie služby.

Platené plány sú pomenované podľa veľkostí košeľ, takže prvá úroveň je, samozrejme, S. Za 57 centov za mesiac získate 10 GB úložného priestoru. M stojí 1,14 dolárov mesačne za 25 GB. Predplatenie programu L stojí 2,28 USD mesačne a dá vám 100 GB. XL vám dáva 250 GB za 4,55 dolárov mesačne a nakoniec, XXL stojí 11,38 dolárov mesačne za 1 TB priestoru.

Plány sú ďaleko od najlepších obchodov s najlepšou hodnotou na trhu. Prihlásením sa na stránky Sync.com alebo pCloud môžete získať viac miesta za menej peňazí.

Sync.com ponúka 2 TB za 96 dolárov ročne, ale nemôžete platiť mesačne. Môžete sa prihlásiť na odber pCloud platením mesačnej alebo ročnej sadzby. Za 9,99 dolárov mesačne alebo 95,88 dolárov ročne poskytuje pCloud 2 TB priestoru. Ak vás zaujíma, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com a pCloud.

Jednoduchosť použitia

koofr-web-app

Webové rozhranie je jasné a má veľa negatívnych priestorov, čo uľahčuje vyhľadanie toho, čo hľadáte. Kontrastné farby zvýraznia najdôležitejšie operácie.

Funguje to rýchlo a máte pocit, že pracujete s počítačovou aplikáciou. Navigačná ponuka je naľavo. V pravom hornom rohu môžete prepínať medzi zobrazením zoznamu alebo dlaždíc alebo získať prístup k nastaveniam svojho účtu. K dispozícii je tiež tlačidlo záložiek, ktoré vám umožní označiť priečinky pre rýchlejší prístup, a tlačidlo zdieľania, ktoré vám umožní zdieľať obsah s ostatnými.

koofr-desktop-app-welcome

Desktop klient sleduje bežný synchronizačný model pomocou synchronizačného priečinka a ikony na paneli úloh. Ikona umožňuje prístup k predvolbám a otvoriť synchronizačný priečinok bez toho, aby ste prechádzali aplikáciou Správca súborov. Ponuka vľavo umožňuje navigáciu v aplikácii bez problémov, zatiaľ čo v strednej časti aplikácie sa zobrazuje obsah ponuky. Tlačidlo vľavo dole otvára webové rozhranie.

Čokoľvek, čo vložíte do cloudu, sa stiahne do synchronizačného priečinka a naopak. Keď skopírujete súbor alebo priečinok do svojho synchronizačného priečinka Koofr, automaticky sa začne synchronizovať s cloudom. Lišta postupu sa zobrazuje v dolnej časti, je však mätúca, pretože neukazuje priebeh nahrávania ani zostávajúci čas..

Koofr pridá zástupcu aj na vašu pracovnú plochu, takže pomocou neho môžete pristupovať k synchronizovanému priečinku. Desktopová aplikácia je k dispozícii pre Windows, MacOS a Linux. Ak nakupujete služby, ktoré sú dobré pre Linux, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre Linux, kus.

Aplikácia smartfónu je k dispozícii pre systémy iOS a Android. Je to jednoduché a rozhranie je jasné a atraktívne.

koofr-smartphone-app

Po prihlásení sa zobrazí ponuka s rovnakými možnosťami ako webová aplikácia. Má však ďalšiu možnosť použitia súborov offline. Môžete nahrávať existujúce médiá a nové fotografie a videá sa môžu nahrávať automaticky. Ak máte obmedzený program, môžete odovzdávanie obmedziť tak, aby sa vyskytovalo iba pri používaní siete Wi-Fi.

Synchronizácia súborov & zdieľanie

Nemôžete synchronizovať priečinky, ale súbory a priečinky môžete kopírovať kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti „pridať do Koofr“. Týmto sa skopírujú do synchronizačného priečinka Koofr a synchronizujú sa s cloudom.

Zatiaľ čo na bezplatnom pláne neexistuje žiadna selektívna synchronizácia na vypnutie synchronizácie pre konkrétne priečinky alebo súbory, existuje možnosť povoliť sieťovú jednotku Koofr. Alebo by ste mohli zaplatiť za jeden z plánov spoločnosti Koofr, ak je pre vás selektívna synchronizácia obchodníkom s obchodmi. Sieťová jednotka ukladá iba súbory v cloude a umožňuje vám prezerať ich v počítači bez potreby miesta na pevnom disku.

Môžete tiež povoliť ikony synchronizácie, ktoré vás informujú o stave vašich súborov a priečinkov v synchronizačnom priečinku spoločnosti Koofr. Viac služieb, ktoré sú vhodné na synchronizáciu, nájdete v našom najlepšom cloudovom úložisku s článkom o synchronizácii.

Zdieľať vám umožňuje zdieľať s používateľmi v aplikácii. Po pridaní budú pozvaní nečlenovia.

koofr-share-link

Môžete zdieľať odkazy na Facebook, Twitter, Reddit a Tumblr. Pri zdieľaní na webových stránkach sociálnych médií nemôžete chrániť heslom odkazy. Môžete však nastaviť, aby platnosť odkazov vypršala o hodinu, deň alebo týždeň. Na rozdiel od mnohých služieb umožňuje spoločnosť Koofr tieto funkcie kontroly obsahu pre bezplatných používateľov.

Ak sa chcete veľa podeliť, prečítajte si článok o najlepšom ukladaní údajov v cloude na zdieľanie.

koofr-share-s-ľuďmi

Ak chcete zdieľať priečinok, musíte pozvať ľudí zadaním ich e-mailu. Pritom im môžete udeliť jedno alebo viac oprávnení: „môžu komentovať (a zobrazovať komentáre)“, „môžu upravovať“, „môžu vytvárať odkazy na stiahnutie“, „môžu vytvárať odkazy na nahrávanie“ a „môžu spravovať zdieľané položky“.

Koofr má stránku, ktorá zobrazuje, ktoré priečinky a s ktorými zdieľate, čo je užitočné na sledovanie, ak ich zdieľate často.

rýchlosť

Naše testy ukázali, že odovzdanie priečinka so zipsom s veľkosťou 1 GB trvá v priemere približne 23 minút. Pripojili sme sa cez Wi-Fi v Belehrade v Srbsku rýchlosťou nahrávania 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 102 Mbps.

Čas nahrávania sa rovná teoretickému času, ktorý je potrebný na prenos priečinka s kapacitou 1 GB, takže môžeme predpokladať, že pri používaní serverov Koofr v Nemecku budete mať podobné rýchlosti..

Rýchlosť nahrávania je väčším faktorom pri spolupráci so súbormi, ktoré už boli odovzdané. Namiesto nahrávania celého súboru po jeho úprave môže synchronizácia na úrovni bloku preniesť iba tú časť, ktorá sa zmenila, čo výrazne znižuje čas odovzdania.

Koofr nepoužíva synchronizáciu na úrovni bloku. Vieme to, pretože sme nahráli súbory po malej úprave a neodovzdali sa rýchlejšie. Zástupca uviedol, že je to preto, že váš obsah nahrádza šifrovanou verziou. Koofr navyše neposkytuje aplikácie, ktoré zlepšujú spoluprácu.

zabezpečenia & súkromia

Migrácia súborov online predstavuje riziko bez riadneho zabezpečenia. Môžete sa stať terčom vírusov, ransomwaru, útokov typu človek v strede alebo niekto, kto sa pokúša ukradnúť vaše heslo. Aby sa tomu zabránilo, služby cloudového ukladania by mali ponúkať dvojfaktorové overenie, aby zabránili neoprávnenému prístupu k vášmu účtu, využívali šifrovanie v pokoji a počas prepravy a protokol TLS na ochranu vašich údajov pri prenose. Najlepšou ochranou vášho súkromia je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, vďaka ktorému nie je nikto okrem vás schopný čítať súbory.

Spoločnosť Koofr zabezpečuje vaše súbory prenášané pomocou šifrovania SSL / TLS. Žiaľ, neexistuje žiadne súkromné ​​šifrovanie, ktoré by zaistilo vaše súkromie, ale spoločnosť Koofr nemá vo svojej politike ochrany osobných údajov podozrivé klauzuly a musí dodržiavať všeobecné nariadenie o ochrane údajov..

Ako potvrdil zástupca spoločnosti Koofr, akonáhle sa súbory dostanú na servery poskytovateľa, šifruje ich pomocou šifrovania na strane servera pomocou 256-bitového algoritmu AES, ktorý je jedným z najsilnejších.

Ak chcete chrániť svoje poverenia v nastaveniach účtu, ako aj „povinnú ochranu heslom“, môžete zapnúť dvojfaktorové overenie.

Dátové centrá certifikované spoločnosťou Koofr podľa normy ISO 27001 sa nachádzajú v EÚ, čo znamená, že spoločnosť musí dodržiavať právne predpisy, ktoré sa tam uplatňujú. Využíva redundantné alebo záložné napájacie zdroje, redundantné dátové komunikačné spojenia, environmentálne kontroly (napr. Klimatizáciu a hasenie požiaru) a bezpečnostné zariadenia..

Len čo sa vaše súbory dostanú na server, Koofr ich skopíruje na najmenej tri fyzicky oddelené miesta. Metaúdaje a obsah sa uchovávajú v samostatných vrstvách alebo dokonca na úplne samostatných serveroch. Pri tomto nastavení nikto nemôže pomocou vašich metaúdajov zistiť polohu vášho obsahu na jeho serveroch. Technici na mieste pracujú nepretržite, aby udržali systém v prevádzke na plnú kapacitu.

podpora

Existuje častá otázka, ktorá by mohla byť podrobnejšia a obsahovať snímky obrazovky. K dispozícii je tiež formulár „kontaktujte nás“, kde môžete klásť otázky. Telefonická podpora, podpora chatu a fóra používateľov však nie sú k dispozícii.

Napriek tomu sme sa opýtali prostredníctvom kontaktného formulára a dostali sme odpoveď do jednej hodiny. Nemôžeme si však byť istí, ako dlho bude trvať podpora na zodpovedanie otázok od niekoho z druhej strany sveta.

Záverečné myšlienky

Koofr neponúka integráciu tretích strán, ktorá podporuje spoluprácu, silnú podporu infraštruktúry, synchronizáciu na úrovni bloku alebo plány predplatného za dobrú hodnotu.

Stále je to slušná služba, ktorá má kvalitné možnosti zdieľania, umožňuje bezplatným používateľom chrániť svoje zdieľané položky pomocou možností riadenia obsahu a prepája sa s inými službami ukladania v cloude a ukazuje ich v jednom rozhraní.

Okrem toho je rýchlosť nahrávania vysoká a bezpečnosť je nízka. Zabezpečuje vaše súbory pomocou TLS / SSL, umiestňuje ich do zabezpečených dátových stredísk a je v súlade s GDPR na ochranu vášho súkromia. To všetko je zabalené v efektívnej a príjemnej používateľskej skúsenosti.

Ak spoločnosť Koofr zvýši úložný priestor, zvýši konkurencieschopnosť cien a zvýši podporu, môže to byť konkurent populárnejších služieb, ktoré sa nachádzajú v našich recenziách cloudových úložísk..

Čo si myslíš o Koofre? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me