Recenzia OneDrive – aktualizovaná do roku 2020

Recenzia OneDrive

OneDrive je vstup Microsoftu do veľkého, zlého sveta ukladania v cloude a bomba z Redmondu vstúpila s horiacimi zbraňami. Vďaka integrácii s balíkom Office, ako aj s mnohými ďalšími aplikáciami, ako aj so slušným cenovým plánom sa zdá, že OneDrive stojí len veľmi málo. Alebo to? Odpoveď nájdete v našej recenzii.


Recenzie úložiska cloudu

OneDrive je produkt spoločnosti Microsoft navrhnutý tak, aby prevzal časť trhu s cloudovými úložiskami. Má útržkovitú minulosť, pokiaľ ide o súkromie, vrátane pripojenia k projektu PRISM. OneDrive od tej doby aktualizoval svoje zabezpečenie, ale nie dosť, aby zodpovedal najbezpečnejším riešeniam cloudových úložísk na trhu.

Svieti v oddeleniach produktivity a spolupráce, čo niet divu, že sa pripája k mnohým ďalším produktom spoločnosti Microsoft vrátane služieb Office Online, Skype, Outlook a sady Office 365 pre počítače. OneDrive nie je na zozname najlepších cloudových úložísk pre spoluprácu, ale jeho obchodným partnerom, OneDrive pre firmy, je.

Osobný plán nemôže konkurovať tým najlepším na trhu, ale domáci plán je skvelá ponuka. OneDrive nezaostáva v rýchlostnom oddelení a klienti vám umožňujú jednoducho zdieľať svoje súbory a priečinky. Užívateľská skúsenosť je tiež príjemná.

V tomto preskúmaní OneDrive sa s nami držte podrobností o jeho možnostiach a zistite, prečo si myslíme, že je to jeden z najlepších poskytovateľov cloudového úložiska, napriek jeho nedostatkom.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre OneDrive

Vlastnosti

Podľa očakávania sa OneDrive integruje s aplikáciou Microsoft Office Online. Táto integrácia vám umožní otvárať, upravovať a spolupracovať online na dokumentoch balíka Office. Službu Office Online môžete používať bez ohľadu na vaše predplatné zadarmo. Takto sa podobá dokumentom Google, o ktorých sa môžete dozvedieť viac v recenzii Disku Google.

V prípade verzií Microsoft Office pre stolné počítače sa musíte prihlásiť na odber plánu Office 365 alebo OneDrive for Business. Ďalšie informácie nájdete v recenzii OneDrive for Business.

Aplikácia OneDrive automaticky ukladá fotografie a videá do zariadení pripojených k počítaču, ktorý ich má nainštalovaný. Môžete ho nastaviť tak, aby urobil to isté aj pre snímky obrazovky, ktoré nasnímate. Jeho ukážka fotografie ponúka viac než len základné možnosti. Môže pridávať vaše fotografie do albumov, prehrávať ich v prezentácii, pridávať efekt, otáčať sa, zobrazovať v pôvodnej veľkosti a ďalšie.

Vo webovej aplikácii OneDrive je zabudovaná služba Skype, takže ju môžete používať na chatovanie a uskutočňovanie konferenčných hovorov. Tí, ktorí by chceli na Skype pridať ďalšiu úroveň zabezpečenia a súkromia, by si mali prečítať našu najlepšiu článok o VPN pre Skype.

S balíkom Office a OneDrive môžete spolu upravovať a zdieľať súbory priamo v aplikáciách balíka Office, ako napríklad Word, Excel a PowerPoint. Desktopový klient OneDrive a Office spolupracujú pri synchronizácii dokumentov v OneDrive a umožňujú vám spolupracovať s ostatnými ľuďmi na zdieľaných dokumentoch súčasne..

onedrive-skype-integračné

OneDrive sa integruje s aplikáciou OneNote, spoločnosťou Microsoft na zapisovanie poznámok. Je to dobré pre synchronizáciu a zdieľanie poznámok a ponúka flexibilný dizajn poznámok. Je to jedna z najlepších aplikácií na zapisovanie poznámok. Viac informácií o nej nájdete v našej recenzii OneNote.

Existuje niekoľko aplikácií, ktoré môžu pomôcť vašej produktivite, vrátane aplikácie Sway, aplikácie na publikovanie obsahu a aplikácie Forms, aplikace pro správu pracovního postupu.

Prehľad funkcií OneDrive

Logo OneDrivewww.onedrive.com

Začína sa od 199 dolárov mesačne pre 50 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
256-bitový AES

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
US

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Program OneDrive ponúka bezplatný úložný priestor s hmotnosťou 5 GB, ktorý nie je tak štipľavý ako 2 GB, ktorý získate z Dropboxu, ale nie je ani blízko 15 GB disku Google. Z tohto dôvodu sa nemôže porovnávať so službami, ktoré sú v našom najlepšom článku o bezplatnom ukladaní v cloude.

Nie je z čoho vyberať veľa prémiových plánov. V skutočnosti si môžu používatelia vybrať z dvoch možností: 50 GB plán a osobný Office 365. Prvý z nich nie je skvelá ponuka, pretože neposkytuje veľa úložného priestoru, ale nie je to ani drahé..

Office 365 Personal je oveľa výhodnejšia cena za 6,99 dolárov mesačne alebo 69,99 dolárov ročne. Amazon je však lepší, pretože jeho plán 1 TB je 59,99 dolárov ročne. Ak chcete vidieť jeho podrobnosti o cenách, prečítajte si našu recenziu v službe Amazon Drive.

pCloud ponúka ešte lepšie riešenie, pretože môžete získať 2 TB za pár dolárov viac za mesiac. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii pCloud. Program OneDrive však zahŕňa Office 365, takže jeho hodnota je vyššia pre tých, ktorí ho potrebujú.

Office 365 Home je miestom, kde svieti OneDrive. Ponúka 6 TB úložného priestoru šiestim používateľom, z ktorých každý dostane 1 TB, iba 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne.

Aj keď má OneDrive podiel vtipov, jeho hodnota je silná. Pred prihlásením na odber vám odporúčame využiť bezplatný program na zistenie, ako služba funguje.

Jednoduchosť použitia

Desktopový klient OneDrive pracuje na Windows a MacOS, ale nie na Linuxe. Ak sa vám páči tučniak, môžete vyskúšať službu z nášho najlepšieho cloudového úložiska pre Linux.

Klient sa skladá z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka, čo je štandardná prax medzi službami úložiska cloudu. Po kliknutí na ikonu na paneli úloh sa zobrazí malé okno.

onedrive-desktop-client

Môžete ho použiť na otvorenie synchronizačného priečinka, kontrolu stavu synchronizácie a prístup k nastaveniam. Okno nastavení sa ľahko používa, ale jeho vzhľad je zastaraný, pretože vyzerá ako obyčajné staré okno nastavení. Desktop klient má odkaz, ktorý otvorí aj webového klienta.

onedrive-web-app

Webový klient má atraktívny a priamy dizajn. Nebudete musieť hľadať to, čo hľadáte, pretože vďaka jasným čiaram, kontrastom a množstvu negatívnych priestorov je možné veci ľahko nájsť. Nahrávanie je jednoduché, pretože môžete presunúť súbor alebo priečinok myšou kdekoľvek v pracovnej oblasti a začne sa odovzdávať. Webový klient môže zobraziť vaše súbory v zozname alebo v mriežke.

Keď umiestnite kurzor myši na svoj obsah, zobrazí sa malé začiarkavacie políčko a umožní vám vybrať rôzne súbory a priečinky, ktoré potom môžete upraviť pomocou akcií z horného menu. Akcie zahŕňajú „premenovať“, „skopírovať“, „odstrániť“ a ďalšie. To isté môžete urobiť pre jeden súbor alebo priečinok kliknutím pravým tlačidlom myši.

Odkazy pozdĺž hornej časti vám umožňujú iniciovať relácie Skype, skontrolovať upozornenia, vyladiť nastavenia a získať prístup k pomoci. V ľavom hornom rohu je tlačidlo na otváranie aplikácií, ako sú Mail, Skype, Kalendár, Ľudia, Úlohy a všetky aplikácie Office 365. Existujú tiež tlačidlá, ktoré odovzdávajú súbory a priečinky z vašej pracovnej plochy a obchádzajú klienta synchronizácie.

Webový klient je teda rýchly a funguje bez problémov.

onedrive-mobile

Keď ste na cestách, môžete použiť mobilnú aplikáciu OneDrive, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS. Má atraktívny dizajn a ľahko sa používa. Môžete skontrolovať aj svoje posledné súbory, čo je pekné a nie bežné. K dispozícii sú štandardné funkcie, napríklad prístup offline k súborom a automatické nahrávanie fotografií a videa. K dispozícii je tiež karta „zdieľaná“.

Zdieľanie súborov & sync

onedrive-web-share-zložka

Ak chcete zdieľať súbory alebo priečinky z webovej aplikácie, vytvoríte tak odkaz. V obidvoch prípadoch môžete povoliť úpravy. Ak tak neurobíte, udelené povolenie bude iba na zobrazenie. Svoje odkazy môžete chrániť nastavením hesiel alebo pridaním dátumov skončenia platnosti. To si však vyžaduje zaplatené predplatné. Existuje „zdieľaná“ stránka, ktorá ukazuje, čo zdieľate s ostatnými.

Môžete zdieľať svoje odkazy na sociálne siete, ako sú Facebook, Twitter, Linkedin a Weibo.

Prístup spoločnosti OneDrive k zdieľaniu však stále zostáva niečím požadovaný. Keď zdieľate priečinok, nevidíte dialóg na pozvanie ďalších ľudí, ako ste vy, s mnohými službami. Namiesto toho musíte kliknúť na „e-mail“, aby ste videli možnosť odosielania pozvánok.

Toto nie je hlavný problém, ale druhý prístup je efektívnejší. Sync.com je jedným z príkladov, ako by to malo fungovať. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii Sync.com.

Aplikáciu OneDrive môžete použiť aj na zdieľanie priamo z počítača. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok a vyberte príkaz „zdieľať odkaz OneDrive“. Tým sa vytvorí a skopíruje odkaz do vašej schránky. Ak potrebujete viac možností, môžete vybrať „viac možností OneDrive“ pomocou rovnakej metódy, po ktorej sa webový klient otvorí a zobrazí ďalšie možnosti zdieľania..

Mobilná aplikácia zobrazuje možnosti zdieľania v jasnej a ľahko použiteľnej rozbaľovacej oblasti. Povolenia na zdieľanie môžete nastaviť na možnosť „môžete upraviť“ alebo „zobraziť“ alebo nastaviť dátum vypršania platnosti. Keď zdieľate, môžete skopírovať odkaz, pozvať ľudí alebo poslať súbory priamo pomocou aplikácie Outlook alebo ktorejkoľvek z aplikácií v telefóne.

OneDrive nie je na zozname našich najlepších cloudových úložísk na zdieľanie, ale zrejme to mohol byť dohľad, pretože Dropbox, ktorý tento zoznam vytvoril, vyžaduje na získanie rovnakých funkcií predplatné Dropbox Professional 20 dolárov. Prečítajte si viac o Dropbox v našej recenzii Dropbox.

onedrive-Sync zložky

OneDrive sa riadi štandardným synchronizačným modelom vyvinutým spoločnosťou Dropbox v roku 2007. Pozostáva z ikony systémovej lišty a synchronizačného priečinka. Synchronizovaný priečinok je ako normálny priečinok v systéme súborov, s jediným rozdielom, že je pripojený k cloudu. Každý súbor alebo priečinok, ktorý doň umiestnite, sa uloží na pevný disk a cloud.

Jednotlivé súbory môžete presunúť do synchronizačného priečinka OneDrive kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti „presunúť do OneDrive“, ale to isté nemôžete urobiť so zložkami.

Do OneDrive nemôžete synchronizovať ani konkrétne priečinky. Môžete prejsť do ponuky nastavení stolného klienta OneDrive a aktualizovať priečinky, ktoré si OneDrive vybral na automatické ukladanie alebo inými slovami, synchronizáciu. V systéme Windows 10 sú to „počítače“, „obrázky“ a „dokumenty“.

onedrive selektívnym synchronizácia

To znamená, že pomocou selektívnej synchronizácie získate väčšiu kontrolu nad tým, čo sa synchronizuje s počítačom. Súbory a priečinky, ktoré sa rozhodnete synchronizovať, nezaberajú miesto na vašom pevnom disku ani nebudú k dispozícii, ak ste offline. To isté nemôžete urobiť z druhého konca, pretože nemôžete zvoliť synchronizáciu žiadneho priečinka.

Ak chcete vidieť svoje online súbory bez toho, aby zaberali miesto, máte prístup k OneDrive ako sieťovej jednotke. Budete však musieť použiť službu tretej strany. Mountain Duck je na to dobrá voľba. Prečítajte si naše pokyny o tom, ako vytvoriť primer sieťovej jednotky.

rýchlosť

Vykonali sme niekoľko testov nahrávania a sťahovania pomocou priečinka 1 GB. Použili sme ethernetové pripojenie v Belehrade v Srbsku s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s..

Nahranie priečinka trvalo OneDrive v priemere asi 23 minút. Vzhľadom na našu rýchlosť nahrávania je to čo najrýchlejšie. Sťahovanie však trvalo v priemere asi tri minúty, čo je dvojnásobok času, ktorý by sme očakávali pri rýchlosti 100 Mb / s. Vzhľadom na globálnu sieť OneDrive je to zlý výsledok.

OneDrive mal malý vplyv na naše systémové prostriedky, ale nie natoľko, že by sme nemohli vykonávať ďalšie úlohy. Ak k tomu dôjde, môžete manuálne obmedziť rýchlosť nahrávania a sťahovania.

Rýchlosť nahrávania by bola rýchlejšia, ak by synchronizácia na úrovni bloku fungovala pre každý typ súboru, ale funguje iba pre súbory balíka Office.

TestyPrvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:22:0000:23:0000:23:00
Čas sťahovania00:04:2000:01:3800:03:00

zabezpečenia

OneDrive postrádal prísne bezpečnostné opatrenia. Nemalo dokonca ani pokojové šifrovanie. Teraz však OneDrive osobné podporuje šifrovanie in-transit a at-rest.

Šifrovanie v pokoji obsahuje dve komponenty: šifrovanie na úrovni disku BitLocker a šifrovanie obsahu zákazníka podľa jednotlivých súborov.

Každý súbor je zabezpečený vlastným 256-bitovým kľúčom AES. Navyše používa protokol TLS, aby zabránil úspechom útokov typu človek v strede.

Súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end bráni čítaniu vašich súborov nikomu inému než vy, ale OneDrive ich neponúka. To znamená, že váš podvodný zamestnanec alebo vláda by mohli vaše údaje prečítať. Viac sa o tom porozprávame v nasledujúcej časti.

Obidva plány Office 365 dokážu odhaliť útoky s ransomware a pomôžu vám obnoviť váš OneDrive do stavu pred kompromitáciou súborov, takže nemusíte vyhovieť požiadavkám počítačových zločincov. Ak sa zistí útok, budete upozornený e-mailom, mobilným alebo počítačovým oznámením a prevedený procesom obnovy.

To zahŕňa použitie funkcie Obnovenie súborov od OneDrive for Business, ktorá je teraz k dispozícii na osobných účtoch OneDrive. Umožňuje vám obnoviť OneDrive do predchádzajúceho bodu v priebehu predchádzajúcich 30 dní.

Túto funkciu môžete použiť aj na zotavenie sa z náhodného hromadného vymazania, poškodenia súboru alebo akejkoľvek inej katastrofickej udalosti. Ak máte firmu a chceli by ste využívať pokročilé funkcie OneDrive, odporúčame vám vyskúšať OneDrive pre firmy. Prečítajte si viac o tom v recenzii OneDrive for Business.

E-mailová integrácia aplikácie OneDrive, Outlook.com, ponúka ďalšiu úroveň ochrany a zaisťuje úplné šifrovanie e-mailov. Keď použijete jeho šifrovanie, váš e-mail zostáva šifrovaný prostredníctvom zabezpečeného pripojenia a minimalizuje riziko zachytenia alebo úniku vašich informácií proti počítačovým zločincom..

Ak radšej spoločnosti Microsoft nedôverujete svojim e-mailom, môžete skúsiť jedného z najbezpečnejších poskytovateľov e-mailov.

súkromia

Ochrana osobných údajov je pre spoločnosť Microsoft bolestivým miestom. Ako spoločnosť so sídlom v USA sa na ňu vzťahujú zákony a nariadenia o ochrane súkromia USA, ktoré nemali vždy najlepšiu povesť. Jedným z dôvodov je projekt PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry (US National Security Agency), program tajného vládneho dohľadu, do ktorého sa údajne spoločnosť Microsoft zapojila..

Zákon CLOUD, ktorý umožňuje agentúram v USA abecedu prinútiť OneDrive zverejňovať údaje bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, je mimoriadne dôležitý. Keď to vezmete do úvahy, nie je prekvapujúce, že USA nie sú medzi krajinami s najlepšími zákonmi o ochrane osobných údajov.

Spoločnosť Microsoft pravdepodobne nemala na výber veľa vecí, ale spoločnosť so sídlom mimo USA by nebola vystavená rovnakému dilemu, pokiaľ by nemala sídlo v Číne..

Sync.com v Kanade a Tresorit v Holandsku sú dobrými alternatívami ochrany súkromia. Prečítajte si našu recenziu na stránkach Sync.com a Tresorit a získajte viac informácií o službách.

Žiadna spoločnosť nedodržiava americké zákony o údajoch a obe poskytujú súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end zadarmo. Prečítajte si náš článok o špičkových poskytovateľoch cloudových služieb mimo dosahu schmatolených rúk strýka Sama, kde nájdete ďalšie nápady.

onedrive-privacy-control-panel

S aplikáciou OneDrive môžete pristupovať k niektorým svojim údajom a vymazať ich pomocou ovládacieho panela ochrany osobných údajov spoločnosti Microsoft. Okrem toho môžete ovládať použitie vašich údajov pre reklamu spoločnosti Microsoft na svojej opt-out stránke. Existuje veľká šanca, že používate najnovší systém Windows. Prečítajte si náš článok o nastaveniach ochrany osobných údajov v systéme Windows 10 a zistite, ako vylepšiť svoje súkromie..

Nie všetky osobné údaje spracované spoločnosťou Microsoft sú prístupné alebo kontrolované pomocou vyššie uvedených nástrojov. Ak chcete získať prístup k osobným údajom spracúvaným spoločnosťou, ktoré nie sú dostupné prostredníctvom týchto nástrojov alebo priamo prostredníctvom produktov spoločnosti Microsoft, ktoré používate, môžete sa obrátiť na spoločnosť Microsoft.

Cítili by sme sa lepšie, keby bolo k dispozícii šifrovanie s nulovými znalosťami, ale OneDrive ho nemá. Viac možností nájdete v našom zozname najlepších služieb cloudového ukladania s nulovými znalosťami.

Zákaznícky servis

onedrive-help-centrum

Na jeho softvér môžete použiť online centrum pomoci spoločnosti Microsoft vrátane OneDrive, Office 365 a Office Online.

Môžete vyhľadávať témy pomocníka alebo prehliadať podľa kategórie. Kategórie OneDrive zahŕňajú „Začíname“, „Súbory“, „Zdieľanie a spolupráca“, „Synchronizácia“, „Mobilný a Mac“, „Účty a úložisko“ a „Riešenie problémov“. Táto webová stránka obsahuje veľa vzdelávacích stránok a mnohé obsahujú videá.

Ak to nepomôže, môžete sa obrátiť na podporu spoločnosti Microsoft prostredníctvom e-mailu alebo vyskúšať fórum komunity.

Neexistuje podpora telefónu ani chatu. E-mailom sme kontaktovali podporu a bolo rýchle zodpovedať našu otázku, ktorá trvala iba 45 minút.

onedrive-user-forum

Používateľské fórum môžete použiť na externé premýšľanie, ktoré vyškolení pracovníci technickej podpory nie sú vždy dobrí, ale zdá sa, že oficiálne fórum spoločnosti Microsoft neprináša veľa odpovedí od používateľov alebo zamestnancov..

Verdikt

Hlavnými výhodami používania OneDrive sú produktivita, spolupráca a rýchlosť. Pripája sa k mnohým aplikáciám spoločnosti Microsoft, z ktorých najužitočnejšie sú pravdepodobne služba Office Online a jej náprotivok pre stolné počítače, Office 365.

Office 365 zvyšuje hodnotu svojich poistných plánov, pretože je súčasťou dvoch z nich. Používatelia, ktorí chcú používať cloudové úložisko, ale nechcú platiť za počítačovú verziu balíka Office, majú z týchto obchodov veľa výhod. Medzi ďalšie užitočné funkcie patrí prehrávanie médií, integrácia s programom Outlook a ďalšie.

Jeho bezpečnosť a súkromie však nie sú prvotriedne, aj keď sú lepšie ako predtým. Nedostatok šifrovania s nulovými znalosťami je veľmi nepríjemný, pretože produkt OneDrive je produktom v USA.

OneDrive však poskytuje príjemnú používateľskú skúsenosť, najmä na webových a smartfónových aplikáciách.

Čo si myslíš o OneDrive? Myslíte si, že jeho vlastnosti, aplikácie a dobrá hodnota sú dostatočné na vyskúšanie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me