Recenzia JustCloud – aktualizovaná 2020

JustCloud Recenzie

JustCloud ponúka neuspokojivý zážitok, ktorý by sa mohol stať katastrofálnym. Cloudwards.net neodporúča používať túto službu, zistite prečo.


Recenzie úložiska cloudu

JustCloud je ohromujúce sklamanie: jeho sada funkcií je veľmi obmedzená a v porovnaní s ktorýmkoľvek z našich najlepších poskytovateľov úložných a zálohovacích služieb je smiešne drahá. Ak to nebolo dosť zlé, používatelia nahlásili, že ich súbory jednoducho chýbali na serveroch, keď ich potrebovali.

Aj keď tu na stránkach Cloudwards.net dávame prednosť našim čitateľom, aby si vytvorili vlastnú myseľ, porušíme svoje vlastné pravidlo a dôrazne neodporúčame používať túto službu. Ak ste ešte ochotní dať šancu, navštívte Justcloud a zaregistrujte sa, získate 1 GB úložného priestoru a 15 MB synchronizovaného priestoru zadarmo.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre JustCloud

Vlastnosti

JustCloud robí málo, aby vynikli z davu. Ponúka hybridný systém zálohovania a ukladania v cloude v jednej aplikácii.

Služba zálohovania je však dosť nespoľahlivá a služba synchronizácie je zle integrovaná a frustrujúca. JustCloud tiež umožňuje zdieľanie, ale iba s ostatnými používateľmi JustCloud a existuje ich len veľmi málo.

Dokonca aj tie najzákladnejšie funkcie, ktoré by ste očakávali od služby úložiska v cloude – napríklad automatická synchronizácia videosúborov v priečinkoch alebo nahrávanie súborov väčších ako 1 GB – sú doplnky, ktoré je potrebné zakúpiť za vysoké ročné náklady..

Dokonca aj tlačidlo „nastavenia“ otvára odporúčanie na inováciu účtu pred odoslaním do ponuky skutočných nastavení.

stanovenie ceny

Ceny za JustCloud sú mimoriadne vysoké. Dokonca aj veľké plány s dlhodobým záväzkom sú drahšie ako prvá úroveň úložiska od poskytovateľov, ako je napríklad Disk Google (ďalšie informácie nájdete v recenzii na Disku Google).

Môžete dokonca použiť službu ako Backblaze (Backblaze review) pre svoju neobmedzenú zálohu a tiež použiť nezávislé riešenie cloudového úložiska pre každodenné potreby za nižšiu cenu, ako platíte za JustCloud..

Cena JustCloud, začínajúca na viac ako 0,14 USD za GB, jednoducho nie je konkurencieschopná na trhu, kde väčšina našich najlepších služieb cloudového ukladania ponúka plány, ktoré začínajú na 0,02 USD za GB a odtiaľ sú lacnejšie..

Získanie prvého gigabajtu zadarmo je síce pekné, ale v porovnaní s tým, čo ponúka niektorý z našich najlepších poskytovateľov bezplatného úložiska cloudu, je bledé..

Jednoduchosť použitia

Je nemožné používať JustCloud bez toho, aby ste sa cítili, akoby sa bránil. Synchronizačný priečinok sa nedá integrovať do štruktúry súborov vášho počítača, čo je vlastnosť, ktorá je štandardom riešení cloudového úložiska, vďaka čomu je prístupná iba prostredníctvom klienta JustCloud.

Navyše otvorenie súboru z JustCloudu ho odošle do priečinka na stiahnutie. To znamená, že ak chcete uložiť všetky vykonané zmeny, musíte súbor znova pridať do JustCloud znova. Ak chcete pridať k tejto frustrácii, drag and drop nefunguje konzistentne v rozhraní.

Do aplikácie JustCloud tiež nemôžete nahrávať priečinky, čo vás núti vykonávať všetku správu súborov z rozhrania synchronizačného priečinka, ktoré je dosť ťažké používať.

Ak chcete zobraziť svoje zálohy, neexistuje ani spôsob, ako to urobiť z natívnej aplikácie. Tlačidlo „moje súbory“ vás jednoducho zavedie do webového rozhrania, ktoré tiež vyzerá dosť často a nie je zvyčajne synchronizované.

Všetky súbory, ktoré som zálohoval, sa zvyčajne neobjavili. Namiesto toho by stránka oznámila, že som nezálohoval žiadne súbory. Napriek tomu by stále existovalo oznámenie, že som bol mimo priestoru a potreboval som si kúpiť viac.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Súbory môžete zdieľať pomocou JustCloud, ale iba s ostatnými používateľmi JustCloud. V výzve na zdieľanie sa uvádza, že odkaz umožní prístup, ale tento odkaz povedie priamo na stránku, ktorá vytvorí účet. To môže byť nesmierne frustrujúce, ak očakávate rýchle zdieľanie jedného súboru s niekým.

Synchronizácia tiež nie je úplne funkčná. Neexistuje žiadne vytváranie verzií, pretože súbory sa musia odovzdávať ručne pri každej úprave zo synchronizačného priečinka. To tiež znamená, že ak sa niečo stane počas vykonávania úprav, budete sa musieť vrátiť k najnovšiemu nahraniu, nie k poslednému uloženiu.

Toto je na rozdiel od renomovaných úložných riešení, ktoré sa automaticky synchronizujú pri každom uložení. Jednoduchá skutočnosť, že neúspešná jazda by mohla zničiť vašu prácu, by vás mala zdržať tejto služby.

rýchlosť

Rýchlosť nahrávania sa na prvý pohľad zdá byť celkom použiteľná. Po pripojení 29,86 Mb / s a ​​6 Mb / s sa priečinok s veľkosťou približne 1 GB dokončil zálohovanie o 1:15.

Nemal som však nijaký spôsob potvrdenia tejto rýchlosti, pretože sa súbor nikdy neobjavil v online rozhraní JustCloud, a to ani po 24 hodinách, v ktorých sa uvádza, že to môže trvať.

Rýchlosť nahrávania a sťahovania sa zdá byť rýchla, aj keď je ťažké ju potvrdiť, ale čas potrebný na skutočnú synchronizáciu súborov sa meria v dňoch namiesto v sekundách.

zabezpečenia & súkromia

JustCloud tvrdí, že používa „265 bitové šifrovanie“. 256-bitové šifrovanie, ktoré JustCloud pravdepodobne znamená, že zamestnáva, je síce pekná funkcia, ale vaše obavy môžu rásť aj z iných dôvodov, ako je iba neopatrný marketing..

JustCloud uvádza, že informácie používateľov môžu byť zdieľané so spoločnosťami tretích strán na reklamné účely. JustCloud má tiež prístup k vašim súborom, takže v prípade, že dôjde k ich napadnutiu alebo doručeniu s rozkazom, sú vaše údaje ohrozené.

JustCloud nielenže ochraňuje vaše súkromie zle, ale tiež sa snaží vyhnúť akejkoľvek zodpovednosti. JustCloud vo svojej politike ochrany súkromia uvádza, že „nemôže zaručiť úplnú bezpečnosť“. Alebo akékoľvek zabezpečenie: neodporúčame na serveroch JustCloud udržiavať čokoľvek, čo by bolo na diaľku.

Zákaznícky servis

Môžete očakávať, že ak je produkt tak zložitý na obsluhu, že by ste sa mohli aspoň pozrieť, ako ho používať, ale dokumentácia JustCloud je veľmi obmedzená. Táto webová stránka má malú pomoc a neexistuje žiadne komunitné fórum, na ktorom by sa dali získať pomoc od ostatných používateľov.

Telefonická podpora nie je o nič lepšia: zatiaľ čo JustCloud sa môže pochváliť 24-hodinovým časom odozvy e-mailom – čo je lepšie ako mnoho iných služieb – podpora, ktorú dostanete, sa oplatí. Príklady sú plné toho, že JustCloud je pre svojich zákazníkov hrozný, vrátane nevytrvalých e-mailov po odhlásení a nepretržitých telefonických hovoroch.

JustCloud dokonca obvinil súkromného používateľa z používania služby pre podnikanie, potom pristúpil k zvýšeniu ceny svojej služby bez povolenia. Čas odozvy nie je všetko: ak ide len o nešťastný spam, nestojí to za to.

Verdikt

So zlým súkromím a bezpečnosťou, prakticky bez integrácie s vašimi zariadeniami, pochybnou spoľahlivosťou a statnou cenou, JustCloud jednoducho nie je múdre investíciou pre kohokoľvek v akejkoľvek situácii..

Bez ohľadu na to, či potrebujete cloudové úložisko alebo zálohu, radšej si prečítate naše najlepšie recenzie na cloudové úložisko alebo si prečítajte náš článok o najlepších online zálohovacích službách a vyberiete si iného poskytovateľa. Doslova každý iný bude lepší obchod ako JustCloud.

Máte nejaké skúsenosti s JustCloudom? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map