Recenzia Icedrive – Veľa bezplatného úložiska – Aktualizované 2020

Icedrive Review

Icedrive je nová scéna pre ukladanie dát, ale už teraz vykazuje veľké sľuby vďaka svojim rýchlym rýchlostiam a veľkej ľahkosti používania. Má určité drsné hrany, ale teraz nemôžete poraziť 10 GB voľného miesta, však? Podrobnosti nájdete v našej úplnej recenzii Icedrive.


Recenzie úložiska cloudu

Program Icedrive bol spustený v januári 2019. Pretože ide o novú službu, chýba jej funkcia, ale predpokladáme, že v práci sa pracuje viac. Ponúka bezplatný 10 GB plán a konkurenčné ceny, ktoré mu pomôžu získať kúsok koláča, ktorý majú najlepšie služby úložiska v cloude.

Bezplatná ponuka a lákavé prémiové plány môžu pomôcť otočiť hlavu, ale Icedrive má tiež silnú bezpečnosť, vysoké rýchlosti, priemerné funkcie zdieľania a slušnú zákaznícku podporu. Proces synchronizácie by však mohol využívať ďalšie funkcie. To isté možno povedať o klientovi pre stolné počítače. V politike ochrany osobných údajov chýba aj to, čo by sme radi videli.

Ak to neznie ako prerušovač obchodov a chceli by ste vedieť, ako sa Icedrive snaží nájsť miesto pod slnkom, držte sa pri podrobnostiach tohto preskúmania Icedrive. V opačnom prípade sa obráťte na naše najlepšie porovnávacie úložisko cloudových alternatív.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy k Icedrive

Vlastnosti

Pretože Icedrive začal fungovať nedávno, je rozumné, že nemá pod pásom toľko funkcií, aké majú jeho konkurenti. To znamená, že poskytuje funkcie zdieľania a funkciu synchronizácie, aj keď nie konvenčnú.

Synchronizácia vám pomôže presunúť vaše súbory do cloudu, čo vám umožní vyhnúť sa ich strate na poruchy pevného disku a zdieľanie vám umožní posielať súbory iným ľuďom. Program Icedrive nepoužíva konvenčný model synchronizácie vyvinutý spoločnosťou Dropbox. Ak chcete vidieť, ako sa synchronizuje Dropbox, prečítajte si našu recenziu Dropboxu.

Namiesto toho Icedrive pripojí sieťovú jednotku, ktorá zobrazuje vaše cloudové súbory a umožňuje synchronizáciu súborov s cloudom a vašimi zariadeniami.

Výhodou sieťovej jednotky je, že k svojim online súborom môžete pristupovať z počítača bez toho, aby ste ich najskôr synchronizovali. To šetrí miesto na pevnom disku a čas. Nevýhodou je, že ak ste offline, nebudete mať prístup k svojim súborom.

Aplikácia Icedrive však neodstráni potrebu miesta na pevnom disku, pretože používa systém ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktorý urýchľuje prístup k súborom online tým, že ich ukladá na pevný disk. Nemôžete ho vypnúť, ale môžete znížiť množstvo priestoru, ktoré používa, na 1 GB. Môžete ho tiež kedykoľvek vyčistiť.

Tento prístup je podobný prístupu, ktorý používa pCloud, ktorý je v mnohých našich článkoch základnou službou. Aj keď Icedrive používa iba sieťovú jednotku, pCloud má sieťovú jednotku a synchronizačný priečinok. V skutočnosti dokáže synchronizovať ľubovoľný priečinok. Ak chcete, prečítajte si našu recenziu pCloud.

Viac informácií o tom, ako Icedrive vykonáva synchronizáciu a zdieľanie, nájdete v príslušnej sekcii nižšie.

Icedrive a Office

Program Icedrive dokáže zobraziť ukážku súborov Office a .pdf, ale nie je integrovaný s balíkom Microsoft Office Online, kancelárskym balíkom spoločnosti Google ani žiadnym editorom dokumentov tretích strán, ako sú napríklad OnlyOffice alebo Zoho Docs. Box sa integruje s balíkom Office Online a kancelárskym balíkom spoločnosti Google. Prečítajte si viac o produktoch v našej recenzii. Ak to nie je vhodné, prečítajte si zoznam našich najlepších cloudových úložísk.

Aplikácia Icedrive tiež nemá integrovanú aplikáciu poznámok. Ak potrebujete aplikáciu na zapisovanie poznámok, prečítajte si článok o najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok. Microsoft OneNote integruje s Microsoft OneDrive a je tretí v tomto porovnaní. OneDrive je schopná cloudová služba a o tom sa môžete dozvedieť viac v recenzii OneDrive.

ice-drive-image-náhľad

Môžete tiež použiť Icedrive na zobrazenie ukážky svojich obrázkov, ale nemôžete urobiť nič iné. Ak chcete viac obrazových funkcií, mali by ste sa dozvedieť o službách v našom najlepšom online úložisku fotografií.

Icedrive neponúka verzovanie súborov, ktoré by vám pomohlo pred ransomwarom alebo náhodnými zmenami a vymazaním súborov. Ak je to funkcia, ktorú potrebujete, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre zaokrúhľovanie verzií.

Aj keď Icedrive chýba niekoľko základných funkcií, jeho mobilná aplikácia má funkciu, ktorú väčšina služieb cloudového úložiska nemá: mobilné zálohovanie. Väčšina služieb úložiska v cloude dokáže automaticky zálohovať fotografie a videá, ale aplikácia smartfónu Icedrive vám umožňuje zálohovať aj vaše dokumenty a zvukové súbory..

Navyše má IceDrive súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end, o ktorom sa budeme viac baviť v časti „bezpečnosť“..

Prehľad funkcií Icedrive

Logo Icedriveicedrive.net

Začína od 167 dolárov mesačne pre 150 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
Twofish

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
US

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Pred prihlásením sa na niektorý z troch prémiových programov Icedrive si môžete vytvoriť účet a získať 10 GB zadarmo, čo vám umožní zistiť, ako Icedrive funguje. Prinajmenšom je to štedrá ponuka.

Ak vám ho však nezaberie 20 GB voľného miesta, môžete si predplatiť ktorýkoľvek z troch prémiových programov za konkurencieschopnú cenu.. 

Prvým plánom je Lite, ktorý poskytuje 150 GB úložného priestoru a 250 GB mesačnej šírky pásma. Nemôžete však platiť mesačne. Namiesto toho musíte zaplatiť 19,99 dolárov za rok vopred.

Je to rovnaká cena, ako plán na 100 GB služby Disk Google. Disk Google má stále viac plánov a niektoré ponúkajú viac, ako ponúka Icedrive. Ak potrebujete oveľa viac ukladacieho priestoru, prečítajte si podrobnejšie informácie o cenách v našej recenzii na Disku Google.

Ďalší plán spoločnosti Icedrive, Pro, má mesačné a ročné možnosti. Je to 4,99 dolárov za mesiac, ale ak za rok zaplatíte, získate zľavu, ktorá zníži cenu na 49,99 dolárov za rok. Plán poskytuje 1 TB úložiska a 2 TB mesačnej šírky pásma.

Je to skvelá ponuka a je v rozpore s plánom Amazon Drive 1 TB, ktorý predstavuje 60 dolárov ročne. Amazon Drive má však veľkú flexibilitu plánu, takže ak vám to vyhovuje, prečítajte si našu recenziu na Amazon Drive.

Ak stále potrebujete viac, poslednou možnosťou je plán Pro +. Získate 5TB úložného priestoru a 8TB mesačnej šírky pásma. Je to 17,99 dolárov mesačne alebo 179,99 dolárov s ročnou zľavou.

Rovnako ako pCloud, Icedrive má doživotné ponuky, ktoré sú v súčasnosti zľavnené. Doživotná licencia vyžaduje, aby ste zaplatili iba raz. Lite je 59 dolárov, Pro je 149 dolárov a Pro + 499 dolárov. 

Aj keď tieto plány majú veľkú hodnotu, celoživotné ceny pCloudu sú 175 dolárov za 500 GB a 350 dolárov za 2 TB. Plán 2TB ponúka menej ako Pro +, je to však lepšia voľba pre používateľov, ktorí nepotrebujú 5TB. Tí, ktorí tak získajú, za svoje peniaze však budú mať viac peňazí s Icedrive.

Jednoduchosť použitia

Aby ste mohli začať presúvať svoje súbory do cloudu, musíte sa zaregistrovať pre účet Icedrive. Môžete to urobiť pomocou webovej aplikácie, mobilnej aplikácie alebo klienta pre stolné počítače. 

Desktop klient pracuje iba na Windows. Nedostatok podpory systému Linux nie je prekvapujúci, ale nedostatok podpory pre systém MacOS je. Ak potrebujete jeden alebo druhý, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre Mac a najlepšie cloudové úložisko pre články Linux. Po nainštalovaní klienta pracovnej plochy sa zobrazí výzva na pripojenie jednotky, ktorá vyžaduje iba kliknutie na tlačidlo.

desktop-nastavenie ice-drive-

Na rozdiel od niektorých služieb ukladania v cloude má Icedrive tenkého desktopového klienta. Pozostáva zo sieťovej jednotky a ikony systémovej lišty. Ikona na paneli úloh umožňuje odpojiť jednotku alebo získať prístup k nastaveniam. Tieto nastavenia vám umožňujú zapnúť alebo vypnúť základné možnosti, ako napríklad zapnutie Icedrive pri spustení, kontrolu aktualizácií a vymazanie vyrovnávacej pamäte..

Existuje však zreteľný nedostatok iných možností, ako napríklad odkaz, ktorý otvára webového klienta, sekcia pomocníka alebo panel, ktorý ukazuje, koľko miesta vám zostáva. Ak však kliknete na ikonu, otvorí sa váš sieťový priečinok Icedrive. Desktop klient je jednoduchý a ľahko použiteľný, ale mal by mať niekoľko ďalších možností, aby bol užitočnejší.

ice-drive-web-client

Webový klient je jednoduchý a jasný. Pomocou navigačnej ponuky vľavo môžete prechádzať svojimi súbormi, šifrovanými zložkami, zdieľanými súbormi, nedávno nahranými súbormi a odstránenými súbormi. V pravom dolnom rohu je užitočný panel, ktorý ukazuje, koľko miesta vám zostáva. Ak máte veľa súborov, môžete nájsť konkrétne súbory pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti.

Nastavenia Icedrive

Kliknutím na názov svojho účtu v pravom hornom rohu získate prístup k ponuke, ktorá vám umožní otvoriť nastavenia účtu, štatistiky a aplikácie a získať pomoc. Karta ochrany osobných údajov v ponuke účtu je prekvapujúca, pretože ju môžete použiť na stiahnutie alebo odstránenie osobných informácií týkajúcich sa vášho účtu. Väčšina služieb vyžaduje odoslanie e-mailu.

ľad-drive-mobilné aplikácie

Aplikácia pre smartfóny sa neodchyľuje od receptu, ktorý používa väčšina služieb cloudového ukladania. Po vstupe do aplikácie sa zobrazia vaše súbory a priečinky, ktoré môžete usporiadať v mriežke alebo v zoznamoch. Tlačidlo „+“ v pravom dolnom rohu umožňuje vytvoriť priečinok, nahrať súbor alebo priečinok a nasnímať fotografiu, ktorá sa nahrá priamo do cloudu..

Pomocou ikony hamburger vľavo môžete navigovať v zdieľaných súboroch, šifrovanom úložisku, nedávnych položkách, obľúbených položkách a koši. Môžete tiež získať prístup k užitočným funkciám zálohovania, nastaveniam a pomoci. 

Neexistuje spôsob, ako označiť súbory pre prístup offline, ale ak dôjde do režimu offline, Icedrive prejde do režimu offline. Umožní vám to iba prehliadať súbory, nemôžete si však zobraziť ukážku. Chýba tiež automatické nahrávanie fotografií a videa. 

Celková skúsenosť s používaním Icedrive je plynulá, ale nedostatok podpory MacOS a bežných funkcií, ktoré od aplikácií smartfónov očakávame, od toho odbremení. Vzhľadom na to, že vzhľadom na to, že Icedrive je nová služba, dúfame, že budúce aktualizácie tieto veci opravia.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Kľúčovými funkciami služieb ukladania v cloude sú zdieľanie a synchronizácia súborov, pretože určujú, ako budete ukladať svoje údaje do cloudu a zdieľať ich, keď sa tam dostanú. Icedrive má základné funkcie zdieľania súborov, ku ktorým máte prístup z webového klienta alebo mobilnej aplikácie. Ak potrebujete zdieľať z počítača, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu cloudovým úložiskom na zdieľanie.

ice-drive-share-by-e-mailom

Webový klient vám umožňuje zdieľať súbory vytvorením odkazu na zdieľanie, ktorý môžete kopírovať a vložiť alebo odoslať e-mailom. Ak vytvoríte odkaz, môžete ho chrániť nastavením dátumu vypršania platnosti a prístupovým heslom. Neexistuje však spôsob, ako nastaviť limit sťahovania. Verejný odkaz môžete zakázať, ale nejde o rovnakú funkciu.

Zdieľanie priečinkov funguje rovnakým spôsobom, čo znamená, že nemôžete pozývať ľudí na prístup k vášmu priečinku a udeľovať im rôzne povolenia.

Existuje stránka „zdieľané so mnou“, ktorá vám umožňuje prístup k súborom a zložkám zdieľaným s vami, ale neexistuje žiadna stránka, na ktorej by ste videli, čo zdieľate s ostatnými. Chýbajú aj odkazy na odovzdanie, ktoré by ostatným umožnili nahrávať súbory do vášho úložného priestoru. Neexistuje tiež spôsob, ako zdieľať priamo so sociálnymi sieťami.

Mobilná aplikácia má rovnaké funkcie zdieľania, ale obohacuje ich o ikonu reťazového odkazu, ktorá vám povie, ktoré súbory a priečinky ste zdieľali.

ice-drive-network-drive

Ako už bolo uvedené, neexistuje žiadny synchronizačný priečinok. Na synchronizáciu súborov z desktopového klienta používate sieťovú jednotku Icedrive. Čokoľvek, čo doň vložíte, sa zosynchronizuje s cloudom. To znamená, že neviete, ako dlho bude trvať, kým sa vaše údaje synchronizujú s cloudom. Pomohlo by to pridanie ikon súborov a priečinkov, ktoré vás upozornia na stav vášho prenosu.

Na sieťovú jednotku sme nahrali niekoľko priečinkov, ale po dokončení prenosu sa vo webovom klientovi nezobrazili automaticky. Aby sme ich sprístupnili, museli sme klienta aktualizovať ručne. Mobilná aplikácia ich zobrazila hneď po nahraní, ale museli sme ju manuálne obnoviť aj pri jednej príležitosti.

Synchronizačný priečinok nie je k dispozícii, takže z počítača nemôžete synchronizovať žiadny priečinok. Z tohto dôvodu sme očakávali, že budeme môcť kopírovať súbory a priečinky do sieťového priečinka Icedrive pomocou možnosti kliknutia pravým tlačidlom myši, ale neexistuje.

Počas procesu synchronizácie sme nezažili oneskorenie alebo zavesenie, ale sieťová jednotka musí pracovať, aby bola používateľsky príjemnejšia. Zdieľanie súborov sa dá tiež vylepšiť pridaním povolení pre priečinky, odkazov na odovzdanie, obmedzení sťahovania a zdieľaním z počítača.

rýchlosť

Icedrive má servery v USA a EÚ. Čím bližšie ste k svojim serverom, tým lepšie budú vaše prenosové rýchlosti. Závisia to však aj od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Boli sme blízko serverom EÚ, pretože sme vykonali testy prostredníctvom pripojenia Ethernet v srbskom Belehrade s rýchlosťou nahrávania 9,84 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 105,45 Mb / s..

Prvý pokus: Druhý pokusPríjem:
Čas odovzdania:00:15:1000:14:0800:14:39
Čas sťahovania:00:01:1100:01:1900:01:15

Náš čas nahrávania bol v priemere 14 minút a 39 sekúnd, čo je takmer presný čas, ktorý by mal teoreticky trvať bez režijných nákladov. Rýchlosť sťahovania bola ešte lepšia a dosiahla v priemere jednu minútu a 15 sekúnd, čo je rýchle a očakávané časové obdobie.

Neexistuje spôsob, ako znížiť rýchlosť prenosu, aby ste zabránili tomu, aby príliš brali príliš veľa z vášho dátového plánu. Neexistuje ani žiadna synchronizácia na úrovni blokov, čo by pomohlo urýchliť prenos následných nahrávaní.

zabezpečenia

Na rozdiel od väčšiny služieb ukladania v cloude, ktoré používajú algoritmus Rijndael AES na šifrovanie údajov, Icedrive používa algoritmus Twofish. Bol to jeden z finalistov procesu Advanced Encryption Standard, ale víťazom bol zvolený algoritmus Rijndael.. 

Šifrovanie algoritmu Twofish však nie je slabé a vo veľkej miere závisí od toho, do akej miery je implementácia Icedrive dobrá. Algoritmus AES má výhodu, pretože v priebehu rokov získal oveľa väčšiu pozornosť, čo znamená, že má sofistikované implementácie na trhu..

Program Icedrive používa vaše šifrovacie prístupové heslo na vygenerovanie 256-bitových kľúčov, rovnako dlhých ako 256-bitový AES. Generuje ich na strane klienta a neprenáša ich na svoje servery, čo znamená, že k nim máte prístup iba vy. Vďaka tomu je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end.

Ak ste bezplatný používateľ, nemáte výhody šifrovania. Je vyhradená pre používateľov, ktorí sa prihlásia na odber prémiových plánov Icedrive. Protokol TLS / SSL však bude chrániť vaše súbory pri prenose pred útokmi, ako sú napríklad útoky typu človek v strede, a to aj v prípade, že ste bezplatný používateľ..

Aplikácia Icedrive nemá dvojfaktorové overenie, preto by ste si mali vytvoriť silné heslo.

súkromia

Je skvelé mať súkromné ​​šifrovanie, aby sa zabezpečilo vaše súkromie. Zásady ochrany osobných údajov by však mali brať ohľad na osobné informácie, ktoré odošlete.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Icedrive tvrdia, že spoločnosť Icedrive a jej vlastníci „pristupujú k súkromiu používateľov proaktívne a zabezpečujú, aby sa podnikli potrebné kroky na ochranu súkromia používateľov počas ich návštevných skúseností“. Táto služba tiež spĺňa všetky zákony a požiadavky Spojeného kráľovstva týkajúce sa ochrany osobných údajov používateľov. 

Zásady ochrany osobných údajov hovoria, že používatelia, ktorí sa skontaktujú s Icedrive alebo vlastníkmi Icedrive, „poskytujú požadované osobné údaje na svoje vlastné riziko“. Tiež sa v ňom uvádza, že vaše osobné informácie sú uchovávané v súkromí a bezpečne uložené, ako je podrobne uvedené v zákone o ochrane údajov z roku 1998. 

Vaše kontaktné informácie sa použijú na prihlásenie na odber e-mailových spravodajských programov, ale iba v prípade, že k tomu dáte súhlas.

Zásady ochrany osobných údajov nie sú také podrobné, ako sme videli. Nehovorí napríklad, či Icedrive zbiera ďalšie údaje, ako sú napríklad metaúdaje. Ako príklad dôkladnejšieho prístupu si prečítajte časť „Ochrana osobných údajov“ v našej recenzii v Tresorite.

Icedrive je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov. Viac informácií o tom nájdete v našej príručke GDPR.

Icedrive používa súkromné ​​šifrovanie, takže nemôže získať prístup k obsahu vašich súborov. Navyše hovorí, že nezdieľa žiadne osobné informácie, ktoré poskytnete tretím stranám. 

Stále je alarmujúce čítať, že používatelia poskytujú kontaktné informácie spoločnosti Icedrive na svoje vlastné riziko. Icedrive opäť tvrdí, že uchováva také informácie v bezpečí a súkromí. Toto nie je najlepší popis ochrany súkromia používateľov a kvôli nedostatku podrobností o tom, či Icedrive zbiera metadáta, označíme to ako miss.

Zákaznícky servis

ice-drive-support-page

Ak narazíte na problém, na jeho vyriešenie môžete použiť stránku podpory Icedrive. Je rozdelená do niekoľkých kategórií, ale ak vám to nepomôže, môžete ich tiež vyhľadať. Nie je veľa článkov, sú však jasné. Icedrive pravdepodobne pribúda, ako bude rásť.

Ak nenájdete odpoveď, môžete sa obrátiť na tím Icedrive vytvorením vstupenky alebo prostredníctvom Skype na adrese support_66327. Na kontaktnej stránke sa hovorí, že tím odpovie do 24 až 48 hodín, ale do troch hodín sme dostali odpoveď. Je to celkom rýchle, ale nie je to prekvapujúce, pretože ústredie Icedrive je v Európe. Neexistuje však nepretržitá podpora.

Verdikt

Icedrive je schopná služba, ktorá pravdepodobne v poslednom čase pravdepodobne zaviedla nedostatok svojich funkcií. Jeho najzreteľnejšou výhodou je, že ponúka bezplatný program s kapacitou 20 GB a prémiové plány, ktoré majú veľkú hodnotu. Je tiež jednoduchý a ľahko použiteľný, chýba mu však funkcia, ktorá by ho uľahčila.

Navyše zdieľanie súborov a synchronizácia nemajú funkcie, ktoré majú najlepšie služby úložiska v cloude v našich recenziách úložiska v cloude. Prenosové rýchlosti Icedrive nesklamali, neexistuje však globálna sieť serverov, ktorá by zaručovala takéto rýchlosti používateľom na celom svete..

Páči sa mi, že Icedrive ponúka súkromné ​​šifrovanie, aj keď je za výplatnou bránou. Nedostatok dvojfaktorovej autentifikácie je však veľkou chybou.

Okrem zabezpečenia je dôležité aj súkromie vašich údajov. V pravidlách ochrany osobných údajov sme nenašli alarmujúce klauzuly, ale nedostatok detailov je znepokojujúci. Na záver náš tím podpory Icedrive rýchlo odpovedal na náš dotaz.

Čo si myslíš o Icedrive? Myslíte si, že to stojí za to vďaka svojej vysokej bezpečnosti, dobrým prenosovým rýchlostiam a skvelým obchodom s predplatným? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map