Recenzia FlipDrive – aktualizovaná 2020

FlipDrive Review

Zážitok FlipDrive je poznačený problémami veľkými a malými. Aj keď má niekoľko funkcií uplatnenia, odporúčame používateľom, aby zostali ďaleko.


Recenzie úložiska cloudu

Ak hľadáte riešenia mimo úložiska pre potreby cloudového úložiska, môžete byť v pokušení dať konkurz FlipDrive na bitovom prehrávači. Počas tohto preskúmania služby FlipDrive vám ušetríme čas a frustráciu tým, že to urobíme za vás – a dúfame, že vás namiesto toho presvedčíme, aby ste zvážili ďalšie možnosti v našom najlepšom sprievodcovi ukladaním v cloude..

Pointa je, že FlipDrive jednoducho nemá funkcie, ktoré by ste mali očakávať od schopného nástroja na ukladanie v cloude. Nadpisom zoznamu chýb je žiadna synchronizácia súborov, verzovanie verzií alebo šifrovanie na strane servera. V najlepšom prípade sa FlipDrive časom nevyvíjal. V najhoršom prípade je to operácia, pri ktorej sa nezískavajú peniaze, a naozaj vám nezáleží na poskytovaní kompletných služieb.

Radšej dávame FlipDrive výhodu pochybnosti a predpokladáme, že je to viac nekompetentnosť ako chamtivosť, ktorá je príčinou mnohých problémov. Skutočnosť, že FlipDrive je tiež podozrivo predražená v porovnaní s oveľa lepšími možnosťami, však nepomáha rozptýliť túto myšlienku.     

Ak si chcete vytvoriť vlastný názor na túto záležitosť, môžete sa zaregistrovať na bezplatný účet s kapacitou 10 GB a dať mu víru. Ak ste tak sklamaní, ako sme boli, nemusíte mať obavy: existuje veľa skvelých služieb, o ktorých si môžete prečítať v našej knižnici na kontrolu cloudového úložiska..

Alternatívy pre FlipDrive

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Aj keď je služba úložiska v cloude technicky, služba FlipDrive v skutočnosti nemá mnoho spoločných funkcií, s ktorými sme sa k tomuto termínu dostali. O chvíľu sa rozprávame o tom, čo chýba. Najprv sa pozrime, čo robí.

Aplikácia FlipDrive sa môže použiť na nahrávanie súborov do cloudu, to znamená na vzdialený server. Primárnym cieľom je šetriť miesto na pevnom disku, aj keď, ako vidíte, keď diskutujeme o cenách, FlipDrive ďalej neponúka veľa z hľadiska celkových gigabajtov..

Zážitok FlipDrive sa spúšťa výlučne prostredníctvom webového používateľského rozhrania; na rozdiel od väčšiny iných nástrojov cloudového úložiska nemá klienta pre stolné počítače.

V rámci používateľského rozhrania môžete nahrávať súbory priamo z vášho systému súborov a neskôr k nim pristupovať z akéhokoľvek iného zariadenia prihlásením sa do svojho účtu.

K dispozícii sú aj mobilné aplikácie pre Android a iOS. Pomocou jedného z nich si môžete prezerať obrázky a prehrávať hudbu a videá v úložisku FlipDrive. Aplikácie tiež ukladajú súbory médií do vyrovnávacej pamäte, aby vyhovovali potrebám nižšej šírky pásma, čo je užitočné, ak máte obmedzený dátový plán smartphonu.

Webové GUI má vyhradenú stránku na odovzdávanie fotografií, kontaktné informácie a záložky webových stránok

FlipDrive má tiež základné funkcie na zdieľanie súborov prístupné z jeho používateľského rozhrania, musíte však byť platiacim predplatiteľom, aby ste mohli vytvárať odkazy na súbory, ktoré môžu ostatní používať, pretože táto funkcia nie je k dispozícii v bezplatnom pláne s kapacitou 10 GB..

Najväčšou chybou FlipDrive je skutočnosť, že ju nemožno použiť na synchronizáciu súborov medzi zariadeniami. Bez klienta pre stolné počítače neexistuje priečinok na synchronizáciu. Takmer všetky ostatné služby v našej knižnici s recenziami úložiska cloudu ponúkajú synchronizáciu.

Ďalšou kritickou a zvyčajne bežnou vlastnosťou, ktorá v repertoári FlipDrive chýba, je verzovanie súborov, ktoré vám umožňuje v prípade nechcených zmien alebo poškodenia súborov vrátiť súbory do predchádzajúcich stavov. FlipDrive vám tiež neumožňuje obnoviť omylom odstránené súbory.  

Pri testovaní služby sme si všimli aj niekoľko opomenutých rysov týkajúcich sa bezpečnosti. O nich si môžete prečítať v sekcii zabezpečenia tejto kontroly.

Upozorňujeme, že hoci web FlipDrive ponúka služby ako nástroj na zálohovanie súborov, nie je to technicky online zálohovacie riešenie. Okrem iných chýbajúcich funkcií neexistuje spôsob, ako naplánovať zálohovanie. Ak sa chcete dozvedieť viac, máme článok o rozdieloch medzi online zálohovaním a cloudovým úložiskom.

Alebo si pozrite návrhy v našej najlepšej online záložnej príručke, kde nájdete návrhy.

stanovenie ceny

Ak sa rozhodnete pre službu FlipDrive ako službu cloudového ukladania, môžete si vybrať z rôznych odberov.

Páči sa nám odroda. Nepáči sa nám, že služba FlipDrive vám nedáva veľa miesta v úložnom priestore v porovnaní s inými poskytovateľmi a navyše stojí príliš veľa. Ak sa zaregistrujete na rok vopred, získate dva mesiace zadarmo, ale to nepomôže k zlepšeniu jeho hodnoty.

Najobľúbenejším plánom FlipDrive je napríklad FlipDrive Pro, ktorý vám poskytuje iba 100 GB úložného priestoru za 10 dolárov mesačne. Porovnajte to so serverom Sync.com, ktorý má predplatné 2TB len za 10 dolárov mesačne (prečítajte si našu recenziu na serveri Sync.com)..

Aj keď ignorujeme server Sync.com, ktorý by určite mohol byť najlepším riešením v úložisku typu cloud, služba FlipDrive jednoducho nedáva zmysel, pokiaľ ide o konečný výsledok. Vďaka tomu sa 1TB Dropbox Professional plán, ktorý stojí 20 dolárov mesačne, javí v porovnaní ako dobrý obchod.

Podnikateľský plán je rovnako zlý; Existuje mnoho lepších cloudových úložísk pre obchodné služby, o ktorých si môžete prečítať v našej najlepšej príručke EFSS (synchronizácia a zdieľanie podnikových súborov)..

FlipDrive ponúka bezplatný 10 GB plán. Aj keď sa to môže zdať veľkorysé, plán prichádza s niekoľkými obmedzeniami, ktoré bránia pristátiu miesta na našom zozname najlepších bezplatných plánov ukladania v cloude. Medzi tieto obmedzenia patrí maximálna veľkosť súboru 25 MB a žiadna možnosť vytvorenia odkazov na súbory na zdieľanie.

Jednoduchosť použitia

Najväčší problém, pokiaľ ide o jednoduchosť použitia s FlipDrive, je absencia desktopového klienta. S takmer každou inou službou úložiska v cloude môžete jednoducho pretiahnuť súbor do špeciálnej zložky systému súborov a odoslať ho do cloudu. S FlipDrive sa musíte prihlásiť do online GUI a nahrať súbory ručne.

Problém s týmto prístupom je v tom, že ak zavriete GUI počas odovzdávania súboru, odovzdanie sa neukončí, pretože na pozadí nie je spustený žiadny klient FlipDrive. Vzhľadom na to, že FlipDrive nezaobchádza s veľkými súbormi dobre – aspoň na základe nášho testovania rýchlosti, podrobne popísaného v nasledujúcej časti -, čo spôsobuje potenciálne veľmi komplikovanú a frustrujúcu skúsenosť používateľov..

GUI samotné si zvykne viac, ako by malo. Medzi navigáciou je viac zobrazení, vrátane „môjho disku“, „fotografií“, „kontaktov“ a „záložiek“. Problém je v tom, že užívateľská skúsenosť z jedného pohľadu do druhého sa cíti úplne iná, takmer tak, ako každý z nich dal dohromady iný vývojový tím..

Najväčší rozdiel spočíva v tom, že v zobrazení Môj disk sa nenachádzajú navigačné karty v hornej časti stránky, ktoré by umožňovali preskočiť na iné zobrazenia, ako to robia ostatné karty. Namiesto toho musíte použiť tlačidlo ponuky, ktoré sa nachádza v pravej hornej časti stránky.

Zdá sa, že všetky stránky bežia trochu pomaly, medzi kliknutím na tlačidlo a výslednou akciou na stránke sú dlhé čakania..

Aj keď sa funkcia záložiek javí ako inteligentné začlenenie, existujú lepšie navrhnuté a flexibilnejšie nástroje vrátane vreckových a záložiek Google. To isté platí pre funkciu kontaktov.

Celkovo netrvá dlho a prísť na to FlipDrive. To však nič nemení na skutočnosti, že v porovnaní s jednoduchšími nástrojmi, ako je pCloud, si to všetko veľmi nemotorné (prečítajte si našu recenziu pCloud)..

Synchronizácia súborov & zdieľanie

Ako sme už uviedli, keď sme predtým skontrolovali funkcie FlipDrive, služba nenabízí synchronizáciu. To je mentálna slečna, keď si uvedomíte, že takmer každé ďalšie úložisko cloud sa synchronizuje.

Môžete ho však použiť na zdieľanie priečinkov aj súborov. Uskutoční sa to prostredníctvom zobrazenia Môj disk kliknutím na tlačidlo rozbaľovacej ponuky vedľa položky, ktorú chcete zdieľať.

Môžete buď vytvoriť priamy odkaz na zdieľanie súboru, alebo môžete pozvať ľudí, aby k nemu pristúpili zadaním ich e-mailovej adresy. Obe funkcie zdieľania sú celkom bežné. Môžete tiež zdieľať priečinok a udeľovať ostatným oprávnenie na čítanie, zápis a správu.

Zdieľanie priečinkov a súborov prostredníctvom e-mailovej adresy vyžaduje, aby tí, s ktorými zdieľate, nastavili účet FlipDrive. Zdieľanie odkazov umožní komukoľvek súbor stiahnuť.

Prístup FlipDrive k zdieľaniu odkazov je pre náš vkus príliš voľný. Odkazy pCloud, Sync.com a Tresorit (prečítajte si našu recenziu Tresorit) neexistujú žiadne možnosti, ako odkazy chrániť heslom alebo ich automaticky vypršať tak, ako je to možné..

Neexistuje tiež spôsob, ako rýchlo auditovať, o aký zdieľaný obsah ide, takže je príliš ľahké stratiť zo zreteľa obsah. Tento dohľad zvyšuje nedostatok zabezpečenia odkazov, takže neoprávnené osoby majú prístup k vašim súborom príliš ľahko.

Naša rada: či už chcete synchronizovať alebo zdieľať súbory, hľadajte inde. Synchronizácia vôbec nie je možnosťou a zdieľanie súborov FlipDrive je jednoducho príliš chabé na to, aby sa dalo považovať za bezpečné.

rýchlosť

Rozhodli sme sa vykonať sériu testov nahrávania a sťahovania súborov, aby sme zistili, ako rýchlo dokáže FlipDrive zvládnuť tieto operácie. Rovnako ako u všetkých služieb cloudového úložiska, ktoré kontrolujeme, boli tieto testy vykonané pomocou komprimovaného priečinka 1 GB (ktorý funguje ako jeden súbor) cez sieť WiFi.

Výsledky neboli pôsobivé, hlavne preto, že sme nikdy nemohli úspešne nahrať náš testovací priečinok. Nahrávanie sa zakaždým zastavilo približne po dvoch hodinách a nikdy sa neobnovilo.  

Väčšina služieb úložiska v cloude, ktoré odporúčame, dokážu vykonať rovnaké nahrávanie za 15 až 30 minút. Napríklad testy s Dropboxom – o ktorých sa dočítate v našej recenzii Dropboxu – ten istý súbor nahral asi za 15 minút.

Niektoré z nich možno bezpochyby pripísať skutočnosti, že pri testovaní služby FlipDrive sme pracovali s pomalým pripojením na internet, ale veľká časť zrejme bude mať obmedzenú infraštruktúru. FlipDrive má iba jedno dátové centrum, ktoré sa nachádza v New Yorku.

Vykonali sme aj nahrávanie menších súborov a väčšina z nich bola nahraná do približne 30 sekúnd. Keďže FlipDrive nie je možné použiť na synchronizáciu, mali by byť tieto rýchlosti všeobecne dobré. Ak ste filmový nadšenec, ktorý hľadá miesto, kde by sa mohli ukladať vaše obrovské mediálne súbory, pozrite si náš článok o najlepšom úložisku v cloude pre video, kde nájdete možnosti, ktoré budú skutočne fungovať.  

zabezpečenia & Zásady ochrany osobných údajov

FlipDrive na svojich webových stránkach veľa nehovorí o zabezpečení, ktoré má. Dôvodom môže byť skutočnosť, že sa nehovorí o čom veľa hovoriť.

Zabezpečený protokol HTTP (HTTPS) ponúka určité zabezpečenie prenosu súborov pomocou 128-bitového protokolu SSL. Vaše súbory však nie sú šifrované pri preprave a nie sú šifrované pri ukladaní na servery FlipDrive. To znamená, že každý zamestnanec FlipDrive alebo každý, kto získa neoprávnený prístup k serverom FlipDrive, môže čítať vaše súbory bez potreby dešifrovacieho kľúča..

Nedostatok šifrovania na strane servera by mal stačiť na to, aby vás odradil od používania FlipDrive na ukladanie súborov – za predpokladu, že náklady, nízka kapacita úložiska a žiadna synchronizácia sa tak ešte neurobili.

Ak chcete skutočne zabezpečiť, aby boli vaše súbory bezpečné, bude mať lepšiu prácu takmer každá služba úložiska v cloude. Na serveri Cloudwards.net však uprednostňujeme tie služby, ktoré ponúkajú možnosť šifrovania s nulovými znalosťami, ako je napríklad Sync.com.

Služba FlipDrive tiež neposkytuje dvojfaktorové overenie, čo je spôsob, ako zaistiť, aby sa niekto, kto získa vaše heslo, nemohol prihlásiť do vášho účtu bez toho, aby mal počítač alebo smartfón..

Neprítomnosť verzovania súborov, ktorú sme už spomenuli, tiež znamená menšie zabezpečenie proti útokom ransomware, ktoré fungujú tak, že poškodzujú súbory. Ak by ste pri takomto útoku zasiahli verzie, môžete po odstránení problematického škodlivého softvéru jednoducho vrátiť súbory do neporušenej verzie..

Zásady ochrany osobných údajov FlipDrive majú okrem toho určité znepokojujúce veci, vrátane práva zobrazovať reklamy tretích strán v rámci online GUI. Spoločnosti za týmito reklamami môžu tiež ukladať súbory cookie do vášho počítača:

Služby FlipDrive Services uzatvárajú zmluvy s tretími stranami, ktoré poskytujú reklamy, na zobrazovanie reklám v službách FlipDrive Services. Súhlasíte s tým, že tieto spoločnosti môžu ukladať súbory cookie do vášho počítača, a beriete na vedomie, že služby FlipDrive vynaložia primerané úsilie na získanie zmluvných obmedzení od našich dodávateľov reklamy, aby používali tieto súbory cookie iba na účely splnenia svojich povinností týkajúcich sa zobrazovania reklám, ktoré sa na nás vzťahujú.

O prístupe k bezpečnosti FlipDrive v skutočnosti nie je nič dobré. Ak sa rozhodnete ich používať, prinajmenšom sa uistite, že neuchovávate citlivé informácie, pretože sa služba javí ako ľahký cieľ v oblasti počítačovej kriminality. Zvážte aj použitie služby VPN na zabránenie odpočúvania online.

Jeden z tých v našom najlepšom sprievodcovi VPN by mal urobiť tento trik.  

podpora

Na tieto kutilské okamihy sa nemusíte spoliehať na to, že vám na webe FlipDrive veľa pomoci. Znalostná základňa je obmedzená na tenkú stránku s častými otázkami, ktorá odpovedá iba na základné otázky. Neexistujú žiadne články na riešenie problémov ani návody, ktoré by vás sprevádzali.

Ak nenájdete odpovede na svoje otázky, musíte sa obrátiť priamo na FlipDrive. Neexistujú žiadne možnosti podpory naživo, ako je telefón alebo rozhovor; všetok priamy kontakt sa spolieha na e-mail.

Technická podpora pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni a odpovedá na e-maily podľa webových stránok FlipDrive. Čas odozvy sme však skontrolovali vypálením skúšobného e-mailu a stále čakáme.

Jedna vec, ktorá nás rozhorčila, je, že FlipDrive neposkytol automatickú odpoveď, ktorá nás informovala o tom, že bola prijatá naša žiadosť o podporu. Uprednostňujeme určitú úroveň istoty, a to aj v prípade služieb, ktoré nechcú svojich zákazníkov čakať niekoľko dní.  

Verdikt

V skutočnosti nie je nič, čo by sme mohli povedať, že odporúčame FlipDrive v každom prípade. Aj keď sa zdá, že 10 GB plán je veľkorysý, obmedzenia veľkosti súboru a ďalšie obmedzenia funkcií bránia tomuto plánu konkurovať lepším ponukám bezplatného úložného priestoru vrátane 10 GB bezplatného cloudového úložiska, ktoré môžete získať od pCloud..  

Plány predplatného sú predražené a neposkytujú dostatok úložnej kapacity na moderné použitie. Aj keď ste v poriadku s nedostatkom hodnoty, je tu zoznam bielizne s ďalšími dôvodmi, ako hľadať inde, vrátane:

  • Žiadna synchronizácia súborov
  • Žiadne verzovanie súborov
  • Žiadne šifrovanie na strane servera
  • Žiadne súkromné ​​šifrovanie
  • Žiadne dvojfaktorové overenie
  • Slabé zabezpečenie zdieľania súborov

Aplikácia FlipDrive tiež na základe nášho testovania nezaobchádza dobre s veľkými súbormi, s nízkou rýchlosťou nahrávania a častými zlyhaniami.

Najlepšia vec, ktorú môžeme povedať o službe FlipDrive, je to, že je to dobrý príklad toho, ako nevytvoriť službu cloudového úložiska. V našom najlepšom porovnaní s cloudovým úložiskom nájdete ďalšie užitočné odporúčania, ktoré vám pomôžu nájsť ideálnu službu pre vaše presné potreby.

Samozrejme, sme radi, že sa ukázalo nesprávne. Môžete prevrátiť náš názor na FlipDrive? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.  

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me