Recenzia disku Yandex – aktualizovaná 2020

Recenzia disku Yandex

Ruský disk Yandex Disk by bol vynikajúcou službou vďaka dobre implementovanému používateľskému prostrediu, ale chýba mu bezpečnosť, aby sa dostal na vrchol nášho rebríčka. Tiež spadanie do moskovských zákonov na ochranu súkromia môže byť pre mnohých používateľov veľkým problémom. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole disku Yandex Disk.


Recenzie úložiska cloudu

Yandex Disk je služba úložiska v cloude, ktorá patrí do skupiny Yandex Group, ktorá sa často označuje ako „ruská spoločnosť Google“. Táto služba bola spustená v roku 2012, vďaka čomu je mladšia ako veterné cloudové služby. To neznamená, že je to nedostatočné, ale má veľa priestoru na zlepšenie predtým, ako sa dostaneme k službám na základe nášho najlepšieho porovnania úložiska v cloude..

Ak neviete veľa o cloudovom úložisku a neviete, kde začať, pozrite sa do našej knižnice cloudového úložiska..

Aj keď disk Yandex Disk ponúka dobrú používateľskú skúsenosť a slušné prémiové plány, nemá kritické vlastnosti, má slabé zabezpečenie a dodržiava ruské zákony o ochrane súkromia. Zostaňte s nami, pretože sa chystáme hovoriť viac o službe v tejto recenzii disku Yandex.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre disk Yandex

Vlastnosti

Hlavnou funkciou disku Yandex Disk je ukladanie obsahu v cloude. To vám pomôže vyhnúť sa poruchám pevného disku a umožní vám synchronizovať a zdieľať vaše súbory na rôznych zariadeniach. Na odovzdanie súborov môžete použiť počítač, mobilnú alebo webovú aplikáciu. Viac informácií o synchronizácii súborov budeme hovoriť v časti „Zdieľanie a synchronizácia súborov“.

Yandex-disk-verzií

Yandex Disk mal nedostatok verzií, ale teraz je táto funkcia dostupná aj pre používateľov s bezplatnými účtami. Verzovanie vám pomôže, keď potrebujete vrátiť nežiaduce zmeny, a disk Yandex Disk uchováva verzie za posledných 90 dní bez toho, aby potreboval viac miesta. Ak však nemáte predplatený program, máte prístup iba k predchádzajúcim dvom týždňom.

Informácie o alternatívnych službách, ktoré vám umožňujú previnúť čas a obnoviť súbory, nájdete v našom najlepšom cloudovom úložisku pre článok o verzovaní.

Yandex-disk-verzií

Yandex Disk sa integruje s Microsoft Office Online, takže používatelia, ktorí potrebujú spolupracovať na dokumentoch, budú potešení. Môžete ho použiť na otváranie, úpravy a vytváranie súborov Word, Excel a PowerPoint. To však spoločnosti Yandex Disk nepomohlo pri vytváraní nášho najlepšieho cloudového úložiska pre zoznam spolupráce. Dropbox Business je na prvom mieste. Prečítajte si viac o tom v našej recenzii Dropbox Business.

Yandex-zip-náhľad

Webová aplikácia Yandex Disk vám umožňuje prehrávať hudobné a video súbory. Tieto prehrávače sú však holé kosti, takže ak potrebujete viac, môžete sa obrátiť na naše najlepšie cloudové úložisko hudby a najlepšie cloudové úložisko pre fotografie a videá. Jeho možnosti fotografií sú však lepšie, pretože môžete vytvárať albumy a sťahovať fotografie v pôvodnej veľkosti.

Umožňuje tiež zobraziť ukážku súborov .pdf a dokonca aj archívy .zip. Pri prezeraní ukážky archívu je možné extrahovať jednotlivé súbory.

Výkonní používatelia budú radi vedieť, že služba podporuje prístup WebDAV. Ak nie ste s týmto protokolom oboznámení, prečítajte si naše vysvetlenie WebDAV.

Aplikácia Yandex Disk pre počítače vám umožňuje pristupovať k súborom z cloudu bez toho, aby ste ich ukladali do počítača. Je to užitočné, ak potrebujete šetriť miesto. Upozorňujeme však, že ak ste offline, nebudete mať prístup k svojim súborom. Pri inštalácii aplikácie pre stolný počítač sa nainštaluje aj sprievodná aplikácia s názvom Yandex Notes. Prístup k nemu získate prostredníctvom ikony na pracovnej ploche alebo stlačením klávesov ctrl + alt + b.

Ak chcete aplikáciu, ktorá sa integruje s webovým klientom, prečítajte si nášho najlepšieho sprievodcu aplikáciami na vytváranie poznámok. Microsoft OneNote je dobrým príkladom jedného. Prečítajte si viac o službe, ktorá je za ňou, v našej recenzii OneDrive.

Yandex-disk-kalendár

Yandex Disk má zoznam aplikácií, ktoré sú dostupné používateľom Yandexu okrem Disku. Obsahuje kalendár, mapy a ďalšie. Aplikácie sa s Yandex Disk priamo neintegrujú, ale sú k dispozícii pri registrácii v aplikácii úložiska.

Prehľad funkcií disku Yandex

Logo disku Yandexdisk.yandex.com

Začína od 170 dolárov mesačne pre 100 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Ak sa zaregistrujete na server Yandex Disk, získate 10 GB voľného úložného priestoru. To porazí Dropbox, ale nie Disk Google, ktorý ponúka 15 GB bezplatného úložiska. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto službe, prečítajte si našu recenziu na Disku Google. Ďalšie služby s dobrými plánmi bezplatného ukladacieho priestoru nájdete v našom najlepšom článku o bezplatnom ukladaní v cloude.

Oba plány odstraňujú reklamy, ktoré ohraničujú spodnú časť webového klienta. Pridávajú tiež vylepšený changelog pre súbor, prioritnú podporu, ktorá reaguje do troch hodín a neobmedzené sťahovanie z verejných odkazov.

Plán + 100 GB je vynikajúci obchod, pretože veľa používateľov nebude potrebovať viac ukladacieho priestoru a mesačne iba 2 doláre. Ak platíte aj za rok, existuje zľava. Náklady sú v súlade s Diskom Google, ktorý má tiež 100 GB za 2 $ a disk Yandex. Disk Yandex však nezodpovedá flexibilite plánu služby Disk Google a v zozname úložísk v cloude neurobil naše najlepšie ponuky..

Sync.com má oveľa lepšie riešenie s plánom 2TB, ktorý stojí 99,60 dolárov ročne. Je to o 3 USD lacnejšie ako plán 1TB spoločnosti Yandex Disk. Ak sa chcete dozvedieť viac o stránke Sync.com, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com. Ak sa chcete dozvedieť, ako hodnotíme služby a zistiť, kam sa stránka Sync.com hodí, prečítajte si našu časť s recenziami úložiska cloudu.

Jednoduchosť použitia

Yandex-disk-web-client

K disku Yandex môžete pristupovať pomocou webovej, stolnej alebo mobilnej aplikácie. Webová aplikácia je atraktívna, prehľadná a ľahko ovládateľná, takže nebudete mať problém nájsť to, čo potrebujete. Menu naľavo vám pomáha pri navigácii v súboroch, zatiaľ čo na pravej strane nájdete ponuku účtu. Súbory môžete vyhľadávať pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti. Je to intuitívne a rýchle.

Najvýznamnejšou funkciou je tlačidlo odovzdania, ktoré otvára dialógové okno odovzdávania, ale súbory alebo priečinky môžete odovzdať ich presunutím myšou kdekoľvek na stránke. Pod týmto tlačidlom je tlačidlo „vytvoriť“, ktoré vám umožňuje vytvárať súbory, albumy alebo priečinky Office Online. V oblasti „súbory“ sa môžu súbory zobrazovať v malej alebo veľkej mriežke alebo ako zoznam.

Yandex-disk-desktop-client

Desktopová aplikácia sa riadi bežným modelom synchronizácie, čo znamená, že má ikonu systémovej lišty a synchronizačnú zložku. Je k dispozícii pre systémy Windows, MacOS a Linux. Kliknutím na ikonu panela otvoríte aplikáciu. Jeho dizajn je jasný, ale nie pútavý a aplikácia je jednoduchá a ľahko použiteľná. Rýchly prístup zobrazuje vaše časté priečinky a posledné súbory, takže rýchlo nájdete, čo potrebujete.

Jednotlivé súbory môžete upravovať tak, že na ne kliknete pravým tlačidlom myši alebo ich vyberiete a pomocou ponuky, ktorá sa zobrazí v hornej časti okna.

Na odovzdanie súborov môžete použiť tlačidlo nahrať, presunúť súbor do okna aplikácie alebo ho skopírovať a vložiť do synchronizačného priečinka. Ak nie ste spokojní s predvoleným umiestnením disku, môžete ho zmeniť v ponuke nastavení. Ponuka nastavení vám tiež umožní vyladiť spôsob snímania snímok obrazovky na pracovnej ploche, umožňuje vám povoliť neobmedzené odovzdávanie fotografií na mobil a ďalšie.

Yandex-disk-mobile-client

Okrem neobmedzeného odovzdávania fotografií vám mobilná aplikácia umožňuje ukladať súbory na prístup v režime offline, prezerať svoje akcie na karte „feed“ a prezerať fotografie z telefónu. Aplikáciu môžete zabezpečiť nastavením kódu PIN alebo zámku odtlačkov prstov. Aplikácia má minimálny dizajn a ľahko sa používa.

Zdieľanie súborov & sync

Yandex-disk-zdieľanie

Webový klient vám umožňuje zdieľať súbory alebo priečinky kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti „zdieľať“. Otvorí sa ponuka s odkazom, ktorý môžete skopírovať a vložiť alebo poslať priamo na Facebook alebo Twitter. Môžete ho poslať aj e-mailom pomocou e-mailového klienta Yandex. Existuje aj možnosť vygenerovať QR kód.

To znamená, že neexistujú žiadne možnosti kontroly obsahu. Služby nášho najlepšieho cloudového úložiska na zdieľanie zoznamu obsahujú možnosti, ako sú ochrana heslom, dátumy vypršania platnosti odkazu, limity na stiahnutie odkazu a ďalšie.

Yandex-disk-zložku pre zdieľanie

Priečinok môžete zdieľať pozývaním iných prostredníctvom e-mailu a udeľovaním práv na „prezeranie“ alebo „úplný prístup“. To isté môžete urobiť, keď vytvoríte zdieľaný priečinok od začiatku.

Yandex-disk-zdieľanej zložke

Aplikácia pre stolné počítače vám umožní zdieľať kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor a výberom položky „kopírovať odkaz na adresu yandex.disk“, ktorá skopíruje odkaz do schránky, aby ste ho mohli vložiť. To isté môžete urobiť so zložkami alebo súbormi mimo synchronizačného priečinka, čo znamená, že aplikácia najprv skopíruje obsah do synchronizačného priečinka a potom vytvorí odkaz.

Zdieľať môžete aj pomocou mobilnej aplikácie. Umožňuje vám vytvoriť odkaz a odoslať ho pomocou aplikácií, ktoré máte nainštalované v telefóne. Zdieľať môžete aj odoslaním súboru.

Synchronizácia vám umožní pracovať so súbormi na zariadeniach a zmeny sa prejavia v cloude. Yandex Disk vám umožňuje zvoliť, ktoré priečinky a súbory, ktoré chcete synchronizovať z cloudu. To sa nazýva selektívna synchronizácia a verzia disku Yandex Disk vám dokonca umožní zobraziť ukážky súborov z cloudu v aplikácii pre stolné počítače. S cloudom však nemôžete synchronizovať priečinky.

Celkový proces synchronizácie je plynulý a pri testovaní sme nemali problémy.

rýchlosť

Yandex Disk udržuje svoje servery v dátových centrách v Rusku a Fínsku, takže vaša rýchlosť bude závisieť od toho, ako ste blízko k nim. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Ethernet v srbskom Belehrade s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s..

Priemerný čas nahrávania 23 minút a 10 sekúnd sa blížil tomu, čo by sme očakávali vzhľadom na rýchlosť nahrávania, takže disk Yandex Disk nepatrí medzi pomalšie služby, ktoré sme testovali. Čas sťahovania bol v priemere jednu minútu a 47 sekúnd, takže to bolo tiež na známke.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:23:0500:23:1000:23:10
Čas sťahovania00:01:5100:01:4200:01:47

Disk Yandex nepoužíva synchronizačný algoritmus na úrovni bloku, ktorý by urýchlil prenos súborov, ktoré už boli odovzdané, iba odovzdaním zmenených častí. Ani pri väčšine služieb nemôžete obmedziť šírku pásma, ako je to možné.

zabezpečenia

Zistiť, ktoré metódy používa spoločnosť Yandex na ochranu vášho obsahu, sa ukázalo ako ťažká úloha. Spoločnosť neposkytuje informácie o tom, či šifruje súbory v pokoji na svojich serveroch. Pokúsili sme sa o tom získať informácie od spoločnosti Yandex, ale nedostali sme odpoveď.

V takom prípade je najlepšie predpokladať, že vaše súbory nie sú počas ukladania v cloude šifrované. Je neobvyklé, že služby cloudového úložiska neukódujú súbory v pokoji, ale Amazon Drive to tiež robí. Viac informácií o tejto službe si môžete prečítať v našej recenzii disku Amazon Drive.

To však nie je prijateľné, najmä vzhľadom na nárast počítačovej kriminality v posledných rokoch a skutočnosť, že veľká časť tejto počítačovej kriminality pochádza z Ruska, domácej základne spoločnosti Yandex..

Yandex Disk v FAQ uvádza, že súbory sú pri prenose šifrované, ale podrobne neuvádza, aké metódy sa používajú. Dobrou správou je, že je kompatibilný s Boxcryptorom, takže môžete mať kontrolu nad svojím súkromím. Prečítajte si ďalšie informácie o tomto užitočnom doplnku v našej kontrole Boxcryptor.

Yandex Disk vám tiež nedáva možnosť povoliť dvojfaktorové overenie, ktoré poskytuje prostriedky ochrany v prípade odcudzenia hesla.

Zistili sme, že server Yandex Disk kontroluje prítomnosť vírusov vo všetkých súboroch s veľkosťou do 1 GB, takže je to plus. To znamená, že je to jediný. Kým sa Yandex nestane transparentnejším, čo sa týka ochrany vašich súborov, odporúčame vám ísť s bezpečnejšou možnosťou cloudového úložiska, ako je napríklad naša najlepšia kontrola cloudového úložiska s nulovými znalosťami..

Ak nie je pre vás prvoradé znepokojenie, prečítajte si článok o najbezpečnejších službách cloudového ukladania, kde nájdete celkové hodnotenie.

súkromia

Rusko nepatrí medzi krajiny s najlepšími zákonmi o ochrane súkromia na svete. Vláda má možnosť blokovať obsah vďaka zákonom, ktoré zaviedla, aby to umožnila. V roku 2017 bolo zablokovaných veľa webových stránok, pretože boli „nežiaduce“. V tom istom roku bolo miestnym poskytovateľom internetových služieb nariadené blokovať 8 000 pirátskych webových stránok.

Ďalej je tu zákon Yarovaya, ruský zákon o boji proti terorizmu, ktorý úradom poskytuje prístup k údajom používateľov. Akákoľvek webová stránka alebo platforma, ktorá sa pridá do registra organizátorov šírenia informácií, musí zhromažďovať, ukladať a poskytovať metadáta používateľov ruským orgánom..

Ak ste na okraji svojho sídla, mali by ste použiť VPN na ochranu svojho súkromia a náš najlepší článok VPN pre Rusko má hodnotenie, ktoré vám pomôže vybrať si jeden.

Pokiaľ ide o používateľov v Európskom hospodárskom priestore alebo vo Švajčiarsku, spoločnosť Yandex je zastúpená fínskym subjektom Yandex Oy, spoločnosťou založenou podľa fínskeho práva, so sídlom vo Fínsku. To znamená, že s osobnými informáciami občanov EÚ sa zaobchádza v súlade s platnými pravidlami EÚ o ochrane údajov.

Yandex Disk zbiera vaše osobné údaje pri registrácii v službe a tiež údaje, ktoré predstavujú vaše použitie služby. Tento prístup je bežný medzi službami ukladania v cloude. Yandex Disk nezhromažďuje citlivé osobné údaje, ako napríklad rasa, politické názory, zdravie alebo biometria.

Vaše osobné údaje, preferencie, história vyhľadávania a ďalšie dostupné údaje sa použijú na poskytovanie personalizovaných reklám a komerčných ponúk. To znamená, že spoločnosť Yandex Disk môže prenášať osobné informácie tretím stranám mimo skupiny Yandex, medzi ktoré môžu patriť reklamné siete, vydavatelia médií a ďalší partneri..

Osobné údaje sa spracúvajú automaticky a pracovníci spoločnosti Yandex k nim nemajú prístup. Zamestnanci spoločnosti Yandex však môžu v prípade potreby získať prístup k vašim informáciám. Pri spracovávaní týchto informácií musia dodržiavať interné pravidlá a dodržiavať protokoly, to však neznamená, že ich nemôžu porušiť.

V politike ochrany osobných údajov sa uvádza: „Spoločnosť Yandex zaviedla aj primerané technické a organizačné opatrenia na ochranu osobných údajov pred neoprávneným, náhodným alebo nezákonným zničením, stratou, pozmenením, zneužitím, zverejnením alebo prístupom a proti všetkým iným nezákonným formám spracovania.“

Stále to nie je súkromné ​​šifrovanie a musíte za to vziať slovo Yandexa, ktoré vás môže znova zahryznúť.

Spoločnosť Yandex súhlasí s uložením vašich osobných údajov tak dlho, ako je to potrebné a dlhšie. Ak chcete, môžete požiadať o odstránenie služby.

Máte tiež právo:

 • Pristupujte k svojim osobným údajom a upravujte ich.
 • Vyžiadajte si obmedzenie spracovania vašich osobných údajov.
 • Vyžiadajte si kópiu štandardných zmluvných ustanovení umožňujúcich prenos vašich osobných údajov do Ruska.
 • Námietky proti spracovaniu vašich osobných údajov, ak ich poskytujú príslušné právne predpisy.

Yandex nie je pevnosťou súkromia. Chýba mu šifrovanie s nulovými znalosťami a musí spĺňať sporné ruské zákony o ochrane súkromia. Ak chcete službu, ktorá pri ochrane súkromia zaujíma silnejší prístup, mali by ste vyskúšať server Sync.com alebo Tresorit. Prečítajte si ďalšie informácie o tomto poslednom uvedenom v našej recenzii Tresoritu.

Zákaznícky servis

Centrum pomoci je rozdelené do kategórií, ktoré odkazujú na riešenie najbežnejších problémov. Ak nenájdete odpoveď na svoju otázku týmto spôsobom, môžete použiť vyhľadávací panel v hornej časti.

Ak to nepomôže, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory pomocou tlačidla umiestneného na konci každého článku. Lepším prístupom by bolo umiestniť ho na domovskú stránku centra pomoci. Po kliknutí na tlačidlo sa vám zobrazí formulár, ktorý vás požiada o popísanie problému. Je však zvláštne, že je v ruštine, zatiaľ čo zvyšok centra pomoci je v angličtine..

Po odoslaní žiadosti sa objaví správa, ktorá ďakuje za vašu účasť v prieskume, čo ju robí ešte mätúcejšou. Nebudete sa však môcť obrátiť na zákaznícky servis iným spôsobom, pretože tu nie je žiadna podpora na rozhovor alebo telefonická podpora. Pokúsili sme sa kontaktovať podporu pomocou kontaktného formulára, ale nedostali sme odpoveď.

Verdikt

Páčilo sa nám užívateľské prostredie Yandex Disks na všetkých zariadeniach, ako aj možnosť uchovávať vaše súbory iba online. Navyše má cenové plány, ktoré nie sú drahé a integrujú sa s balíkom Office Online, aby sa zvýšila vaša produktivita a možnosti spolupráce.

To znamená, že má aj mnoho nevýhod. Neexistuje žiadne súkromné ​​šifrovanie na ochranu vášho súkromia a musíme predpokladať, že chýbajú aj ďalšie možnosti zabezpečenia. Zahŕňa to možnosti zabezpečenia vašich zdieľaní. Yandex Disk musí tiež dodržiavať ruské zákony o ochrane súkromia.

Ak chcete inú službu, zoznam alternatív nájdete v našom najlepšom úložisku v cloude.

Čo si myslíte o Yandex Disk? Využili by ste ju napriek jej slabému zabezpečeniu? Žijete v Rusku a využívate inú službu? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map