Recenzia disku iCloud – aktualizácia 2020

iCloud Drive Review

Vstavané riešenie cloudového úložiska spoločnosti Apple ponúka jednoduché použitie a skvelé ceny, ale pokročilí používatelia môžu byť kvôli svojej obmedzenej funkcii frustrovaní.


Recenzie úložiska cloudu

iCloud Drive je jednou z najpoužívanejších služieb cloudového ukladania dát na trhu, a to v malej časti, pretože prichádza v spotrebiteľskom balení so všetkými produktmi Apple. Napriek tomuto takmer monopolnému postaveniu táto služba ponúka rýchlosť a spoľahlivosť za slušnú cenu, aj keď prechod na iného z našich najlepších poskytovateľov cloudových úložísk môže byť skutočnou bolesťou.

Disk iCloud však nie je bez problémov: jeho klient PC je zle koncipovaný, neponúka verzovanie súborov a zdieľanie súborov s jednotkou iCloud stále prebieha. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa vyrovná stagnácii odvetvia, prečítajte si článok o porovnávaní Dropbox vs iCloud. 

Spoločnosť Apple ponúka bezplatne 5 GB úložného priestoru na disku iCloud, takže si ho môžete bez problémov vyskúšať na stránke www.apple.com. Pokračujte v čítaní tejto recenzie disku iCloud a zistite, kde vyniká a kde zaostáva. Upozorňujeme, že ak hľadáte riešenie zálohy pre počítače Mac, mali by ste sa radšej pozrieť na IDrive. Ak chcete zistiť, prečo, pozrite sa na náš článok iCloud vs IDrive.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre iCloud Drive

Vlastnosti

Hlavným ťahom iCloud Drive je integrácia so zariadeniami, službami a ďalšími aplikáciami tretích strán, ktoré spoločnosť Apple preniesla do svojho prísne kontrolovaného ekosystému. Na iných frontoch to však nie je také dobré.

Zdieľanie súborov je stále vo verzii beta, nepodporuje vytváranie verzií a aplikácia systému Windows sa zdá byť nemotorná.

Získate tak jediné miesto, na ktoré bude väčšina vašich aplikácií schopná ukladať informácie a automatickú optimalizáciu úložiska. Spoločne pracujú veľmi hladko na šetrení miesta na pevnom disku

Každý, kto sa zaoberá malými pevnými diskami spoločnými s mnohými zariadeniami Mac, bude mať jednoduchú správu úložiska. Tí, ktorí radi ovládajú, ktorý obsah sa synchronizuje a ktorý sa udržiava v cloude, budú sklamaní. Selektívna synchronizácia nie je s jednotkou iCloud možná.

stanovenie ceny

Väčšina produktov spoločnosti Apple nie je lacná, ale ceny iCloud Drive sú prekvapivo konkurencieschopné. Toto napriek tomu nenabízí zľavy pre ročné predplatné, ako to robia mnohé iné služby v našej najlepšej porovnávacej tabuľke úložiska v cloude.

Ktokoľvek môže získať 5 GB úložiska iCloud zadarmo. To sú ďalšie tri gigabajty, ako dostanete zadarmo pomocou Dropboxu, ale to sa nepribližuje hodnoteniu v našich piatich najlepších tipoch na bezplatné ukladanie v cloude.

Hodnota s iCloud Drive prichádza, keď začnete platiť za úložisko.

Mnoho služieb ukladania v cloude vám dáva možnosť 1 TB. iCloud nie, ale dá vám 2 TB za 9,99 dolárov. To je rovnaká cena ako 1 TB s Diskmi Google aj Dropbox. Je to však o dva doláre viac, ako je plán 2TB spoločnosti Sync.com (prečítajte si naše prehľady cien Sync.com a Dropbox, kde nájdete rozpis ich cenových schém)..

Pre používateľov, ktorí potrebujú menej miesta, má iCloud úložisko s kapacitou 50 GB a 200 GB, takže nemusíte platiť za úložisko, ktoré nepotrebujete..

Jednoduchosť použitia

Používanie iCloud je veľmi jednoduché, ale iba ak používate zariadenia Apple. Nastavenia pre iCloud sú zabudované priamo do systémových preferencií v systéme MacOS a môžete rýchlo skontrolovať svoje použitie z „o tomto počítači Mac“.

Integrácia s počítačom Mac je tiež pohodlná, vďaka čomu sú položky na počítači dostupné na akomkoľvek inom zariadení synchronizované s vaším účtom iCloud.

Bohužiaľ, okrem užívateľskej prívetivosti tohto iCloudu je tiež otázne. Rozhranie prehliadača je mimoriadne obmedzené a klient iCloud pre Windows je priepastný.

Aj keď iCloud robí skvelú prácu pri synchronizácii produktov Apple, aplikácia pre Windows sa zdá byť odpojená. Namiesto synchronizácie knižnice fotografií používa iCloud v systéme Windows tri samostatné priečinky: sťahovanie, odovzdávanie a zdieľanie.

Priečinok na stiahnutie tiež nepridáva automaticky predtým stiahnuté fotografie. Pomáha to obmedzovať využitie úložného priestoru, ale tiež spôsobuje neúplnosť vašej knižnice fotografií v systéme Windows.

iCloud-Windows Photos-Integration

Zložky aplikácií sú tiež nedostupné v systéme Windows. V mnohých prípadoch ich už vôbec nebudete potrebovať, pretože aplikácie, pre ktoré ukladajú súbory, sa môžu spúšťať iba v systémoch MacOS alebo iOS. Ak ich však potrebujete, musíte ich preniesť ručne alebo zvážiť použitie iného cloudového úložného priestoru, ak používate počítač.

Klient MacOS tiež nie je dokonalý. Napríklad pri zobrazení stavu synchronizácie súborov iCloud vykazuje niektoré chyby. Zvyčajne majú nesynchronizované súbory špeciálne indikátory, ktoré ich prekrývajú.

Priečinky často neobsahujú ikonu stavu, čo by za normálnych okolností znamenalo, že sú synchronizované. Pri testovaní som však zistil, že to tak často nebolo. Ostatné priečinky ukázali, že sa synchronizovali až po kliknutí na ne, a potom okamžite zmenili svoj stav.

iCloud väčšinou funguje hladko, ale určite existujú frustrácie. Každý, kto používa počítač so systémom Windows viac ako len príležitostne, by mal zvážiť ďalšie možnosti, ako napríklad ktorékoľvek z našich najlepších úložísk typu cloud pre výber systému Windows.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Synchronizácia súborov je jednoduchá s iCloud. Ak používate systém MacOS, predvolene sa synchronizuje priečinok s dokumentmi aj pracovná plocha.

iCloud bude tiež synchronizovať obrázky uložené v Apple Photos.

Ostatné služby Apple sa synchronizujú aj cez iCloud. Patria sem upomienky, poznámky, Siri a kalendáre. Medzi vašimi zariadeniami sa dajú synchronizovať aj vaše systémové nastavenia.

Synchronizácia sa rozširuje aj na mnohé aplikácie tretích strán, ktoré sa integrujú do iCloud. Príležitostne sa vyskytnú problémy so synchronizovanými zložkami patriacimi do aplikácií tretích strán, ktoré sa nezobrazujú na jednotke iCloud, a odstránené zložky aplikácií nezmiznú.  

Celkovo je synchronizácia v skutočnosti jednou z najsilnejších funkcií jednotky iCloud Drive, pokiaľ sa držíte produktov spoločnosti Apple..

Možnosti zdieľania iCloudu nie sú také silné. V skutočnosti historicky nemá iCloud na rozdiel od väčšiny ostatných veľkých služieb ukladania v cloude zastrešujúcu podporu zdieľania. Spoločnosť Apple pridala možnosti zdieľania pre individuálne aplikácie pre natívne aplikácie, ako sú Notes, Keynote, Numbers and Pages.

Zdieľanie v rámci samotnej aplikácie iCloud Drive je však v súčasnosti dostupné v beta verzii iOS 11 a macOS High Sierra. Oficiálne verzie sú naplánované na jeseň.

Implementácia zatiaľ vyzerá silne. Mnoho poskytovateľov cloudového úložiska vyžaduje, aby ste na zdieľanie súborov používali webové rozhranie. Funkcia zdieľania verzie iCloud verzie beta sa dá natívne použiť vo Vyhľadávači. Pravým tlačidlom myši kliknite na položku, prejdite na „zdieľať“ a kliknite na „pridať ľudí“.

Môžete nastaviť povolenia, ktoré umožnia ostatným upravovať vaše súbory a zdieľať váš obsah. Zdieľanie môžete kedykoľvek ukončiť, aby sa súbor stal opäť výlučne vaším.

Nová funkcia však nebude podporovať ochranu heslom odkazmi ani vám umožní nastaviť dátumy skončenia platnosti odkazov, ako to používajú niektoré služby úložiska v cloude, vrátane Dropbox, Sync.com a pCloud..

Nadchádzajúca funkcia zdieľania je tiež obmedzená na jednotlivé súbory.

Nemôžete zdieľať priečinky, takže iCloud stále nebude najlepším nástrojom pre väčšie projekty vyžadujúce prístup k mnohým súborom. Pre spoluprácu je lepšou voľbou riešenie cloudového úložiska, ako je napríklad Disk Google (celý obrázok si prečítajte v našej recenzii na Disku Google). Nezabudnite tiež, že funkcie beta sa môžu zmeniť.

rýchlosť

Jednou z najväčších nedostatkov iCloudu je rýchlosť.

Aby som zistil, ako rýchlo iCloud prenáša súbory, som vykonal niekoľko testov rýchlosti pomocou zložky gigabajtov so zipsom, ktorú Cloudwards.net používa na testovanie. Ethernetové spojenie, ktoré sa používa na vykonávanie testov, má priemernú rýchlosť 29,54 Mb / s a ​​5,88 Mb / s.

Tu sú výsledky:

Čas načítania skúšobného súboru (846,2 MB): Rýchlosť nahrávania: Čas sťahovania: Rýchlosť sťahovania:
Test 1:19:425.81Mb / s22:275.07Mb / s
Test 2:19:655.74Mb / s19:785.70Mb / s
priemer:19:535.76Mb / s21:035.30Mb / s

Tieto čísla nie sú dobré. Nahranie priečinka 1 GB, ktorý nie je hrozný, trvá iCloud takmer 20 minút, najmä pri rýchlostiach 5,88 Mb / s. Skutočnosť, že prevzatie toho istého priečinka však trvalo viac ako 20 minút, je škrabadlo na hlave. Polovica tejto doby by bola prijateľná.  

Tieto výsledky by boli dosť frustrujúce v izolácii, ale ikona stavu buggy iCloud sťažuje informácie o tom, kedy sú súbory skutočne synchronizované. Keďže spoločnosť Apple naháňa úplne bezproblémový zážitok, v ktorom všetko funguje, problémy so synchronizáciou sú ešte nepríjemnejšie.

zabezpečenia & Zásady ochrany osobných údajov

Každý, kto si pamätá únik fotografií iCloud v roku 2014, môže byť prekvapený, že vidí vysoké hodnotenie bezpečnosti a ochrany osobných údajov. Je dôležité riešiť incident. Zodpovedný hacker v skutočnosti nebol schopný použiť útok hrubou silou a spoliehal sa na phishing, aby získal informácie o používateľskom mene a hesle celebrít.

Táto epizóda slúži skôr ako pripomenutie silného hesla na ochranu vášho účtu než na zlyhanie zabezpečenia na konci spoločnosti Apple.

Apple má niektoré slušné bezpečnostné funkcie, ktoré pomáhajú chrániť váš obsah disku iCloud, a článok o ich využití.

Jednou z takýchto funkcií je dvojfaktorová autentifikácia, ktorá funguje tak, že pred povolením prihlásenia skontroluje dôveryhodné zariadenia. Na zariadeniach, ktoré nerozpozná iCloud Drive, sa zobrazí výzva na zadanie šesťciferného kódu odoslaného na vaše mobilné zariadenie..

Na serveroch ovládača iCloud sú vaše dáta šifrované pomocou 128-bitového protokolu AES, takmer nerozbitného protokolu. Je však potrebné poznamenať, že pošta, ktorá je tiež uložená v iCloud, je výnimkou a nie je šifrovaná v pokoji. Disk iCloud tiež používa TLS na ochranu prenášaných údajov.

Disk iCloud však nie je poskytovateľom nulových znalostí. Zatiaľ čo niektoré služby spoločnosti Apple, napríklad iMessage, sú šifrované end-to-end, takže spoločnosť Apple nemá nikdy prístup k vašim údajom, na jednotku iCloud sa nezaobchádza rovnako. To znamená, že spoločnosť Apple drží šifrovacie kľúče k súborom na vašom iCloud disku, ktoré by mohli byť ukradnuté alebo použité na odovzdanie vašich súborov na základe súdneho príkazu..

Apple však bol celkom bezpečný a veľmi nespolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní. Pre priemerného používateľa bude iCloud dostatočne zabezpečený. Ak je však pre vás úplná bezpečnosť nanajvýš dôležitá, mali by ste sa lepšie obslúžiť u poskytovateľa bez znalosti, ako je Sync.com..

Ochrana osobných údajov je tiež chránená spoločnosťou Apple. Vaše informácie sa nebudú predávať inzerentom a spoločnosť Apple zaznamenáva údaje o používaní iba na účely vývoja s vaším súhlasom.

Zákaznícky servis

Hodnotenie zákazníckej podpory pre iCloud Drive je zaujímavé. Keď sa pozrieme na zákaznícku podporu cloudových služieb, jednou z najčastejších nevýhod, s ktorou sa stretávame, je nedostatok telefonickej podpory. Pre iCloud Drive je však nedostatok iných možností.

Ak hľadáte pomoc pre iCloud na webových stránkach spoločnosti Apple, môžete získať odpovede jedným z dvoch spôsobov: telefonicky alebo prostredníctvom komunitnej stránky iCloud. Neexistuje podpora pre e-mail ani chat. Aj keď je zahrnutie telefonickej podpory fantastické, najlepší zákaznícky servis je na výber.

Volací systém je veľmi dobrý. Apple sa vyhýba nepríjemným čakaním na telefóne tým, že vám dáva možnosť spätného volania.

Podporná komunita je menej pôsobivá. Členovia sú často nápomocní a môžu vám poskytnúť riešenia problémov, ale mnoho otázok, ktoré ľudia kladú, spadajú pod radar. Napríklad na túto otázku týkajúcu sa zdieľania priečinkov s poznámkami sa nikdy neodpovedalo, napriek tomu, že ôsmy ďalší používatelia vybrali možnosť „Mám aj túto otázku“.

Bohužiaľ to nie je ojedinelý prípad. Podpora prostredníctvom fóra je hodom kockami. Môžete nájsť presnú odpoveď, ktorú potrebujete, alebo mať úplne šťastie, keď vaša otázka bude navždy ležať v priestore podpornej komunity.

Pretože spoločnosť Apple má kamenný obchod, môže osobne pomôcť s iCloud Drive, a preto si môže nárokovať aj niekoľko ďalších poskytovateľov cloudového úložiska. Táto možnosť je ideálna pre niekoho, kto nie je veľmi oboznámený s technológiou a potrebuje postupné vedenie.

Aj keď by pri vyhľadávaní pomoci s iCloud Drive bolo vítané viac možností, celková podpora je solídna. Obchodníci spoločnosti Apple v obchode vedia, čo robia a operátori hovorov sú nápomocní.

Verdikt

Disk iCloud nie je riešením pre všetkých. Bude veľa ľudí, ktorí vidia niektoré z otázok diskutovaných v tomto prehľade ako prerušovače obchodov. Ak potrebujete riešenie úložiska s nulovými znalosťami, výkonný nástroj na spoluprácu alebo rozsiahle používanie systému Windows, zvážte ďalšie možnosti.

Pre priemerného používateľa Apple je však iCloud Drive spoľahlivou službou, ktorá udržuje vaše zariadenia v spolupráci za konkurencieschopnú cenu. Je už zabudovaný do operačného systému, takže ho musíte začať používať.

Čo si myslíte o riešení cloudového úložiska spoločnosti Apple? Odporúčate alebo by ste radšej hľadali inú službu z našich recenzií cloudového úložiska? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map