Recenzia Disku Google – aktualizovaná 2020

Kontrola Disku Google

Disk Google je pravdepodobne jedným z najlepších nástrojov na spoluprácu v cloude, chýba mu však synchronizácia funkcií, zabezpečenia a možností zálohovania. Podrobnosti nájdete v našej úplnej kontrole na Disku Google.


Recenzie úložiska cloudu

Disk Google s takmer miliardou používateľov je najobľúbenejšou službou úložiska v cloude na svete. Ak ste používateľom služby Google alebo máte telefón so systémom Android, už službu využívate, čo určite pomôže pri zadávaní čísel.

Aplikácie spoločnosti Google sú známe tým, že sa jednoducho používajú a Disk Google nie je výnimkou. Je to jedna z najlepších služieb pre spoluprácu vďaka kancelárskemu balíku spoločnosti Google a obrovskej knižnici aplikácií tretích strán. Ak je to vaša firma zameraná, pozrite si našu najlepšiu synchronizáciu podnikových súborov a zdieľajte sprievodcu službami, ktoré vyhovujú faktúre. Disk Google má dobré možnosti zdieľania a vysokú rýchlosť prenosu.

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov spoločnosti Google nie sú také silné, ako by ste dosiahli od niektorých jej konkurentov. Nájdete ich v našom zozname najlepších služieb úložiska v cloude. Cenové plány služby Disk Google nie sú zvlášť konkurencieschopné. V tejto recenzii Disku Google budeme hovoriť viac o zabezpečení, súkromí a ďalších funkciách.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Disk Google

Vlastnosti

Disk Google je vhodný na spoluprácu. V skutočnosti je jedinou službou, ktorá je pre ňu lepšia, Dropbox Business. Prečítajte si našu recenziu firmy Dropbox Business a získajte viac informácií. Kompletný zoznam skvelých služieb spolupráce nájdete v našom najlepšom cloudovom úložisku pre spoluprácu.

google-drive-docs

Najväčším prispievateľom k spolupráci na Disku Google je kancelársky balík spoločnosti Google, ktorý zahŕňa Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie. Dokumenty Google vám umožňujú vytvárať a spolupracovať s ostatnými na textových dokumentoch, Tabuľky Google vám umožňujú pracovať s tabuľkami a Prezentácie Google vám umožňujú vytvárať prezentácie.

Pretože tieto aplikácie zodpovedajú programom Microsoft Word, Excel a PowerPoint, má spoločnosť Google rozšírenie Chrome, ktoré vám umožňuje prezerať, upravovať a prevádzať medzi svojimi kancelárskymi súbormi a súbormi Microsoft. Ak pracujete hlavne s dokumentmi a služba Disk Google vám nevyhovuje, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko dokumentov pre zoznam dokumentov..

google-drive-photo-náhľad

Môžete si prezerať fotografie a prehrávať videá aj na Disku Google. Vlastný prehliadač fotografií nemôže upravovať vaše fotografie, ale môžete sa spojiť s aplikáciou Pixlr Editor. Videá môžete prehrávať aj pomocou integrovaného prehrávača. Funkcie Foto a video na Disku Google mu pomohli umiestniť sa na druhom mieste v našom najlepšom ukladacom priestore pre fotografie a videá v cloude.

Najvyššie hodnotenou službou v tejto príručke je pCloud, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii pCloud.

Google má mnoho ďalších aplikácií vrátane fotografií, Keep, Kalendára a ďalších. Fotky Google uľahčujú správu fotografií a umožňujú vám nahrať ich neobmedzený počet, ak tak urobíte vo „vysokej kvalite“ namiesto „originálu“. Ľahko sa používa a umožňuje vám zdieľať vaše fotografie na sociálnych sieťach. Môže ich tiež upravovať.

Google Keep je aplikácia na zapisovanie poznámok, ktorá je uvedená v našom zozname najlepších aplikácií na zapisovanie poznámok. Kalendár Google môže vaše udalosti zapamätať a synchronizovať ich na viacerých zariadeniach.

tretích strán, aplikácie google-drive-

Disk Google okrem natívnych aplikácií obsahuje knižnicu aplikácií tretích strán, ktorá obsahuje stovky (ak nie tisíce) softvérových integrácií, ktoré môžete pridať. Väčšina z nich je tiež zadarmo.

Tieto možnosti spolupráce jej pomohli urobiť z nášho najlepšieho cloudového úložiska pre tímy zoznam, aj keď ako posledný výber.

Zálohovanie súborov je tiež jednou z možností, pretože spoločnosť Google v júni 2017 prepracovala svojho desktopového klienta. Klient, ktorý sa teraz nazýva „zálohovanie a synchronizácia“, vám umožňuje zálohovať priečinky na Disk Google.

Zálohovanie je nepretržité, čo znamená, že pri zmene súborov v priečinkoch označených na zálohovanie sa tieto zmeny skopírujú na vzdialený server. Je to užitočné, ale neposkytuje jednoduché použitie a rýchlosť vyhradeného online nástroja na zálohovanie.

Prehľad funkcií služby Disk Google

Logo Disku Googlewww.google.com

Začína od 167 dolárov mesačne pre 100 GBVšetky plány

sync

Synchronizovať priečinok

Synchronizácia na úrovni bloku

Selektívna synchronizácia

Správa šírky pásma

Synchronizovať ľubovoľný priečinok

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov

Prepojte heslá

Dátumy vypršania platnosti odkazu

Zdieľanie priečinkov

Povolenia pre priečinky

Limity sťahovania odkazov

Odovzdať odkazy

produktivita

Ukážky súborov

Upraviť súbory

Spolupráca v aplikácii

Kancelária online

Google Dokumenty

Aplikácia Poznámky

Prehrávanie médií

Mobilné aplikácie

Zachovanie odstráneného súboru

Verziovanie

WebDAV

zabezpečenia

Šifrovanie v pokoji

Šifrovanie počas prepravy

Šifrovací protokol
128-bitový AES

Nulové znalosti

Dvojfaktorové overenie

Umiestnenie servera
US

podpora

Podpora 24/7

Podpora live chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Fórum používateľov

Vedomostná základňa

rôzne

Plán zadarmo

stanovenie ceny

Plány spoločnosti Google boli drahšie, ale nedávno ich aktualizovali. Stále ešte nepatria medzi najlepšie ponuky v úložisku typu cloud, ale to, čo Disk Google nemá, má kvantitu. Jeho bezplatný plán je tiež vynikajúci.

Program zadarmo vám poskytuje 15 GB úložného priestoru, čo pomohlo službe Disk Google získať miesto v našom najlepšom zozname bezplatných úložísk typu cloud.

Disk Google ponúka so šiestimi platenými programami veľkú flexibilitu. Môžete získať 100 GB za 2 doláre mesačne alebo 19,99 dolárov ročne. Ak potrebujete viac, plán 2TB stojí 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov ročne.

Plány vyššej úrovne neponúkajú ročnú zľavu. Začínajú na 2 TB za 19,99 dolárov mesačne a končia na 20 TB za 199,99 dolárov mesačne. Žiadne nie sú medzi najlepšími hodnotami v úložisku typu cloud. Najlepšie to ilustruje skutočnosť, že pCloud ponúka plán predplatného 2TB iba za 9,99 dolárov mesačne, čo je polovica nákladov na Disk Google.

Jednoduchosť použitia

google-drive-web-app

K službe Disk Google sa dostanete pomocou webového, stolného alebo mobilného klienta. Webový klient vám umožňuje používať prehliadač z ľubovoľného počítača. Jeho dizajn je minimálny, jasný a poznáte ho z mnohých ďalších aplikácií Google.

Ponuka vľavo umožňuje navigáciu na disku a vytváranie nových priečinkov alebo súborov. Svoj obsah môžete prehľadávať pomocou vyhľadávacieho panela v hornej časti. Vykonáva fulltextové vyhľadávanie, čo znamená, že bude prehľadávať obsah vašich dokumentov. Je to užitočné, ak si nepamätáte, kde ste niečo napísali.

Oblasť rýchleho prístupu pod vyhľadávacím panelom vám pomôže rýchlo otvoriť vaše posledné súbory. Oblasť obsahu môže zobrazovať vaše súbory a priečinky v mriežke alebo v zozname. S ním je ľahké pracovať, pretože kliknutím pravým tlačidlom myši môžete obsah upravovať alebo ho môžete presunúť myšou. Môžete ich tiež presunúť myšou presunutím myšou. Uprednostnili by sme však, keby ste ich mohli kdekoľvek presunúť, aby ste ho mohli nahrať.

google-drive-desktop-app

Desktopová aplikácia pozostáva zo synchronizačného priečinka a ikony na paneli úloh. Nebudete mať problémy s jeho používaním, pretože navigácia je jednoduchá a jednoduchá. Je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS. Ak potrebujete podporu Linuxu, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre kus Linuxu.

google-drive-mobile-app

Mobilná aplikácia je predinštalovaná na väčšine telefónov s Androidom a umožňuje vám prístup k súborom na cestách alebo offline. Môžete ich dokonca upravovať bez toho, aby ste si ich najprv museli sťahovať, čo vyžaduje veľa ďalších služieb. Aplikácia je k dispozícii aj pre iOS. Aplikácia Fotky Google, ktorá zdieľa priestor s Diskom Google, má automaticky odovzdané vaše fotografie a videá.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Zdieľanie súborov a priečinkov pomocou Disku Google je jednoduché. Môžete vygenerovať odkaz a skopírovať ho a vložiť alebo poslať e-mailom. Môžete ho tiež poslať priamo na Facebook alebo Twitter. Ľudia, ktorí dostanú odkaz, môžu zobraziť, komentovať alebo upravovať v závislosti od nastavených povolení. Tam je tabuľka, ktorá vám ukáže, kto má k nej tiež prístup.

Môžete ísť ďalej tým, že editorom zabránite meniť prístup a pridávať nových ľudí. Môžete zakázať možnosti sťahovania, tlače a kopírovania aj pre komentátorov a divákov.

Nie je však možné nastaviť prístupové heslo. Nemôžete odosielať ani odkazy na nahrávanie ani obmedzovať počet stiahnutí. Môžete nastaviť dátum vypršania platnosti pre každú osobu, s ktorou zdieľate svoj obsah. Ak chcete zistiť, čo s vami zdieľajú ostatní, prejdite do priečinka „zdieľané so mnou“, ale neexistuje žiadny taký priečinok pre obsah, ktorý zdieľate.

Zdieľanie priečinkov funguje podobným spôsobom, ale s rôznymi možnosťami. Pozvaní ľudia môžu mať povolenie na „organizovanie, úpravy & zobraziť “alebo„ zobraziť iba “.

Disk Google pristupuje k zdieľaniu spoľahlivo, nie je však dosť dobrý na to, aby sme sa dostali do nášho najlepšieho cloudového úložiska na zdieľanie. Na vrchole toho je Sync.com, naša celkovo najlepšia služba úložiska v cloude. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo sa pri zdieľaní darí, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com.

google-drive-sync-zložka

Funkcia synchronizácie Disku Google sa spolieha na špeciálny priečinok v systéme súborov, ktorý sa nazýva synchronizovaný priečinok. Po vložení súboru do priečinka sa súbor odošle do cloudu a ďalších zariadení pripojených k vášmu účtu. Tento spôsob fungovania sa nazýva spoločný model synchronizácie a bol vynájdený programom Dropbox. Viac informácií o populárnej službe sa môžete dozvedieť v našej recenzii Dropboxu.

Desktopová aplikácia „Zálohovanie a synchronizácia“ na Disku Google vám umožňuje synchronizovať konkrétne priečinky s počítačom, ako aj všetky priečinky z počítača do cloudu. Vybrali sme jeden priečinok, ale aplikácia začala synchronizovať všetko na našom Disku. Problém sa však znova otvoril pri otvorení aplikácie. Celkovo je proces synchronizácie plynulý.

google-drive-backup-sync

Priečinky môžete zálohovať aj pomocou aplikácie pre počítač. V systéme Windows 10 sú v predvolenom nastavení vybrané „dokumenty“, „obrázky“ a „pracovná plocha“.

rýchlosť

Disk Google má po celom svete sieť serverov, takže prenosové rýchlosti by nemali utrpieť vaša vzdialenosť od servera. Testy sme vykonali pomocou pripojenia Ethernet v srbskom Belehrade s rýchlosťou prenosu 6 megabitov za sekundu a rýchlosťou sťahovania 100 Mb / s..

Priemerný čas odovzdávania sa blížil tomu, čo by sme vzhľadom na rýchlosť odovzdávania očakávali, takže Disk Google získa najvyššiu známku. Stiahnutie však trvalo viac ako dvojnásobok času, ktorý mal mať, v priemere tri minúty a deväť sekúnd.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania00:22:4200:22:4000:22:41
Čas sťahovania00:03:1500:03:0400:03:09

Disk Google nepoužíva synchronizačný algoritmus na úrovni blokov, ktorý by urýchlil prenos súborov, ktoré už boli nahrané, prenášaním iba zmenených častí..

Ak počítačová aplikácia služby Disk Google spomaľuje váš počítač, môžete prejsť do ponuky predvolieb a obmedziť šírku pásma.

zabezpečenia

google-drive-security

Spoločnosť Google pravidelne prechádza niekoľkými nezávislými bezpečnostnými auditmi tretích strán. G Suite a Google Cloud Platform dostávajú audity SOC1, SOC2 a SOC3 pre ISO / IEC 27001, 27017 a 27018. Ak sa cítite ako hacker, ponúka tiež program odmeňovania zraniteľností pre webové vlastníctvo spoločnosti Google..

Vaše dáta sú v kľude šifrované 128-bitovým AES, čo nie je také silné ako 256-bitový AES. Je to neznesiteľné pre všetky zámery a účely. Počas prenosu sú vaše súbory chránené pomocou silnejšej verzie algoritmu a protokolu TLS. Google tiež vynúti HTTPS pre všetky prenosy medzi používateľmi a ich službami a používa dokonalé utajenie vpred.

Disk Google však nemá žiadne vedomosti, pretože chýba súkromné ​​šifrovanie. To znamená, že ovláda váš šifrovací kľúč a nečestný zamestnanec by mohol potenciálne čítať vaše údaje. Poskytovatelia v našom najlepšom zozname služieb cloudového ukladacieho priestoru s nulovými znalosťami lepšie chránia vaše súbory, preto si ich prečítajte.

Ak chcete svoje poverenia ďalej chrániť, Disk Google vám umožňuje povoliť dvojfaktorové overenie.

Službu, ktorá ešte viac chráni vaše súbory, nájdete v našom zozname najbezpečnejších služieb úložiska v cloude. Ak sa chcete ponoriť, mali by ste vedieť, že Sync.com je najlepšia služba na zozname.

súkromia

Disk Google bol pripojený k projektu PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry USA. Hoci NSA tvrdí, že projekt sa používa iba na zacielenie teroristických hrozieb a spoločnosť Google odmietla poskytnúť NSA úplný prístup k súkromným údajom, prítomnosť technológie a potenciál pre väčší dosah sú znepokojujúce..

Spoločnosť Google si okrem toho vyhradzuje právo naskenovať a analyzovať váš obsah v službách Gmail a Disk Google na účely cieleného marketingu vo svojich zásadách ochrany osobných údajov:

„Používame automatizované systémy, ktoré analyzujú váš obsah, aby vám poskytli veci, ako sú prispôsobené výsledky vyhľadávania, prispôsobené reklamy alebo iné funkcie prispôsobené tomu, ako používate naše služby. A analyzujeme váš obsah, aby sme nám pomohli odhaliť zneužitie, napríklad spam, malware a nelegálny obsah. “

Spoločnosť Google sa preto snaží nezobrazovať reklamy založené na citlivých kategóriách, ako sú napríklad rasa alebo zdravie. Nezdieľa tiež informácie, ktoré vás osobne identifikujú, ako je vaše meno alebo e-mailová adresa, s inzerentmi, pokiaľ k tomu nedáte súhlas.

Niektorí ľudia by mohli mať radi tento aspekt spoločnosti Google, iní ho však považujú za osobnú inváziu a dôvod na zváženie bezpečnejších služieb. Ak sa chcete uchovať na Disku Google, môžete svoje súkromie chrániť pomocou nástrojov, ako je napríklad Boxcryptor (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore), na šifrovanie súborov v počítači alebo smartfóne..

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Google sa dajú ľahko prečítať, obsahujú vysvetlenia pojmov, ktoré by mohli byť mätúce, a poskytujú vám krátke videá, ktoré vysvetľujú kľúčové body, ak ich nechcete čítať. Existujú tiež odkazy, ktoré vás privedú k možnostiam nastavenia, ktoré zodpovedajú rôznym kategóriám ochrany osobných údajov, takže ich môžete ľahšie meniť.

Môžete exportovať kópiu informácií, ktoré o vás Google uchováva vo vašom účte Google. Môžete tiež požiadať o odstránenie obsahu z konkrétnych služieb Google na základe príslušných zákonov.

Spoločnosť Google dodržiava všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Platí to pre údaje občanov EÚ, aj keď ich prenášajú mimo EÚ. Viac informácií o tomto zákone nájdete v našej príručke GDPR.

Spoločnosť Google navyše ponúka nástroj na kontrolu ochrany osobných údajov, ktorý vám pomôže vybrať nastavenia ochrany osobných údajov, ktoré sú pre vás najvhodnejšie.

To je všetko v poriadku a dobré, ale Disk Google nakoniec nemá súkromné ​​šifrovanie, naskenuje vaše údaje a neposkytol údaje vláde. Ak chcete uchovávať citlivé údaje v cloude alebo sa obávate len o svoje súkromie, mali by ste ísť so súkromnejšou službou. Jednou z takýchto služieb je Tresorit, o ktorej sa môžete dozvedieť viac v našej recenzii Tresorit.

Zákaznícky servis

google-drive-help-centrum

Väčšina služieb nemôže konkurovať technickej podpore služby Disk Google. Keď narazíte na problém, vaša prvá zastávka bude v centre pomoci. Umožní vám vyhľadať odpoveď na váš problém alebo si vybrať z niekoľkých kategórií.

Odpovede sú jasné a ľahko sledovateľné, ale je možné ich vylepšiť pridaním videonávodov. Každá odpoveď má tri karty – „počítač“, „Android“ a „iPhone“ & iPad “- čo uľahčuje vyhľadanie odpovede na vaše zariadenie.

Ak centrum pomoci váš problém nevyrieši, môžete položiť otázku na používateľských fórach. Komunita je aktívna a odborníci na výrobky pravidelne odpovedajú na otázky.

Ak stále nemáte odpoveď, môžete kontaktovať spoločnosť Google. E-mailová podpora hovorí, že reaguje do 24 až 48 hodín, ale našu odpoveď sme dostali v siedmich. V porovnaní s mnohými službami je to však stále pomalé.

Ak chcete získať okamžitejšiu odpoveď, môžete požiadať o rozhovor, ktorý trvá dve až tri minúty. Existuje dokonca možnosť spätného volania, v ktorej vás zástupca Google zavolá za menej ako minútu.

Verdikt

Pretože Disk Google neposkytuje šifrovanie s nulovými znalosťami a je pripojený k NSA, nie je dobré pre používateľov, ktorí potrebujú ukladať citlivé súbory. Nerobí to, ak potrebujete uložiť lacný obsah, pretože cenové plány nemajú dobrú hodnotu. Bezplatný plán by sa mohol stať, ak pracujete s dokumentmi a ukladáte pár vecí.

Jeho jednoduchosť použitia a rýchlosť sú skvelé. Ak pracujete v tíme, môžete využiť jeho produktivitu a aplikácie tretích strán.

Nesvieti to v bezpečnostnom oddelení, takže ak je to pre vás priorita, pozrite si naše ďalšie recenzie v cloudovom úložisku.

Disk Google je vynikajúci pre používateľov, ktorí potrebujú na dokumentoch spolupracovať, zdieľať dokumenty a pracovať s nimi. Bude to pre vás stačiť na to, aby ste to vyskúšali, alebo sa nasmerujete a vyberiete riešenie, ktoré má lepšiu bezpečnosť a súkromie? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map