Recenzia disku Amazon – aktualizovaná do roku 2020

Kontrola disku Amazon

V porovnaní s predchádzajúcimi verziami má Amazon Drive obrovské zlepšenie, aby bolo možné považovať ho za skutočne dobrého poskytovateľa cloudového úložiska.


Recenzie úložiska cloudu

Recenzie na Amazon Drive neboli vo všeobecnosti milé. Vedúcim zoznamom sťažností bola absencia synchronizačnej funkcie, základ cloudového úložiska. Avšak, veľa sa zmenilo, vrátane jeho názvu (predtým to bol Amazon Cloud Drive), a s malou fanfárou sa služba stala oveľa lepšou. V skutočnosti urobil nedávno náš zoznam desiatich najlepších alternatív Dropboxu najmä kvôli svojej vynikajúcej hodnote.

Či si služba cloudového úložiska Amazonu zaslúži prvý, druhý alebo desiaty pohľad od vás, bude do veľkej miery závisieť od vašich potrieb. So službou sú stále nejaké problémy vrátane nedostatku nástrojov na zvýšenie produktivity a šifrovania na strane servera.

Ak ste pripravení túto službu vyskúšať, môžete sa zaregistrovať na 5 GB bezplatného úložiska plus neobmedzené úložisko fotografií smerovaním na Amazon Cloud Drive. Ak sa stále rozhodujete, nasledujúca recenzia na disku Amazon Drive vám pomôže určiť, kde je v porovnaní s najlepšími službami úložiska v cloude.

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre Amazon Drive

Vlastnosti

Amazon Drive je na oveľa lepšom mieste, ako tomu bolo pred rokom, pokiaľ ide o funkcie, ale stále musí vykonať nejakú prácu.

Jedným z veľkých problémov, ktoré predtým spoločnosť Amazon Drive mala, je to, že nemala synchronizačného klienta, ktorý by jej zabránil konkurovať ako služba vážneho úložiska v cloude. Spoločnosť Amazon odvtedy tento problém napravila a teraz používa rovnaký model synchronizovaných priečinkov, aký propaguje Dropbox. Má tiež aplikácie pre smartfóny pre Android a iOS.

Ešte lepšie, pri synchronizácii obsahu používa kopírovanie súborov na úrovni blokov. Táto metóda kopírovania súborov vytvára rýchlejšiu synchronizáciu, pretože kopíruje iba tie časti súborov, ktoré sa zmenili, a nie opakovaný prenos celého súboru. Je to jediná služba úložiska v cloude, ktorú poznáme okrem Dropboxu a Egnyte.

Súčasťou Amazon Drive sú tiež upozornenia na paneli úloh, ktoré vás upozornia na aktivitu a umožňujú vám zrýchliť synchronizáciu.

Ukážky súborov sú k dispozícii pre bežné typy súborov vrátane rozšírení balíka Microsoft Office. Môžete tiež prezerať fotografie a sledovať videá. Môžete ukladať hudbu, ale nemôžete ju prehrávať priamo z webového rozhrania Amazon Drive. Amazon Music by však mala mať prístup k vášmu priečinku s hudbou (urobila to pre nás).

Amazon Drive nezahŕňa žiadne integrácie produktivity práce, ako sú Office Online a Google Docs, čo je pravdepodobne jeho najväčší zostávajúci handicap ako Dropbox, Google Drive alebo OneDrive alternatíva. Čo je ešte zvláštne, služba zatiaľ nevykonáva verzovanie súborov, čo niektorých používateľov vytlačí. Ďalšími dvoma veľkými chybami nie sú žiadne pokojové šifrovanie a ochrana odkazov pomocou hesla.

Aj keď Amazon Drive má niekoľko skvelých funkcií, je jasné, že ešte treba urobiť veľa práce.

stanovenie ceny

Amazon Drive vám poskytuje 5 GB voľného úložného priestoru. Je to o 3 GB viac ako v Dropboxe, ale umiestnenie Amazon Drive na náš zoznam najlepších poskytovateľov bezplatného cloudového úložiska sa nepribližuje. Ak ste však členom Amazon Prime, môžete si uložiť neobmedzené množstvo fotografií.  

Ak 5 GB nestačí, v súčasnosti má Amazon Drive k dispozícii 13 plánov úložiska, čo z neho robí najflexibilnejšiu možnosť cloudového úložiska na odber, aké sme doteraz videli, a dokonca vyradí Disk Google. Okrem toho sú sadzby viac ako rozumné.

Spoločnosť Amazon Drive mala k dispozícii neobmedzený plán úložiska za 60 dolárov mesačne. Spoločnosť však ukončila svoj neobmedzený plán úložiska v júni 2017. Aj keď by to mohlo byť sklamaním, plán úložiska 1 TB TB spoločnosti Amazon Drive je o 40 dolárov nižší ako v prípade programov Dropbox a Google Drive..

Služba Amazon Drive, žiaľ, nemá program sprostredkovania, ktorý by získal ďalšie bezplatné úložisko. Ak vás to zaujíma, server Sync.com vám tiež poskytne 5 GB bezplatného úložiska a ďalší gigabajt pre každého priateľa, ktorého odporučíte (ďalšie podrobnosti nájdete v recenzii Sync.com)..

Jednoduchosť použitia

Ak už máte účet Amazon Prime, môžete sa prihlásiť na webovú stránku Amazon Drive s rovnakými povereniami a mali by ste mať okamžitý prístup k 5 GB bezplatného úložiska. Používateľské rozhranie je veľmi jednoduché a nemalo by spôsobiť väčšine ľudí žiadne ťažkosti, či už predtým využívali cloudové úložisko, alebo nie..

Ak chcete nahrať súbor, stačí kliknúť na tlačidlo „nahrať“ v ľavom hornom rohu. Môžete nahrať samostatný súbor alebo celý priečinok. V používateľskom rozhraní môžete tiež vytvárať priečinky a presúvať súbory.

Desktop klienti sú k dispozícii pre PC a Mac. Inštalácia je rýchla a vo vašom systéme súborov vytvorí synchronizačný priečinok.

Všetky súbory, ktoré idú do tohto priečinka, sa odošlú do cloudu. Ak máte nainštalované ďalšie počítače s synchronizačnými klientmi, tieto súbory sa im tiež odošlú. To znamená, že môžete vykonávať zmeny v súboroch a pristupovať k zmeneným verziám z iných zariadení bez toho, aby ste ich museli manuálne prenášať.

Ponuka na paneli úloh Amazon Drive vám umožňuje rýchlo skontrolovať stav odovzdávania súborov a spravovať svoje nastavenia kliknutím na „preferencie“.

Testovali sme tiež aplikáciu pre Android, aby sme zistili všeobecný mobilný zážitok. Mobilné aplikácie vám umožňujú prístup k súborom a posielanie obsahu v telefóne do cloudu vrátane fotografií

Celkovo zážitok na vás nevyhadzuje žiadne guľôčky a návrh sa nám páči. Amazon Drive nerobí nič veľkolepé, pokiaľ ide o užívateľské prostredie, ale nesklame.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Jednotka Amazon obsahuje základné zdieľanie súborov a priečinkov, ktoré je možné iniciovať z webového rozhrania, synchronizácie priečinkov alebo mobilných aplikácií. Obsah môžete zdieľať kliknutím naň a kliknutím na tlačidlo „zdieľať“.

K dispozícii je niekoľko možností zdieľania obsahu: Môžete vygenerovať odkaz, e-mail alebo poslať svoj obsah priamo na Facebook alebo Twitter.

Je to dosť pohodlné, ale Amazon musí urobiť niečo pre to, aby zdieľanie súborov bolo také bezpečné ako služba ako Sync.com alebo Dropbox. Medzi chýbajúce možnosti patrí schopnosť odkazov chrániť heslom a na ne umiestniť dátumy vypršania prístupu.

Služba Amazon Drive má prinajmenšom kartu „zdieľaný“ na rýchle auditovanie obsahu, ktorý zdieľate. To je niečo, čo veľa služieb ukladania v cloude, vrátane Disku Google, prehliada. 

Amazon vám tiež umožňuje zdieľať priečinky, ale neumožňuje používateľom upravovať povolenia na odovzdávanie súborov do týchto priečinkov. To výrazne obmedzuje jeho použitie na spoluprácu.

Ako sme už spomenuli, synchronizácia je teraz s Amazon Drive alternatívou a vývojový tím dokonca pridal možnosti synchronizácie na úrovni blokov. To posunie Amazon Drive pred väčšinu konkurencie, pokiaľ ide o synchronizáciu zariadení.

Aby sme boli spravodliví, služby s nulovými znalosťami, ako sú Sync.com a SpiderOak, nemôžu integrovať synchronizáciu na úrovni blokov, pretože súkromné ​​šifrovanie a synchronizácia na úrovni blokov spolu nehrajú dobre. Súčasťou Amazon Drive je aj funkcia nazývaná selektívna synchronizácia, ktorá vám umožňuje vypnúť synchronizáciu určitých súborov, aby sa neukladali na váš pevný disk..

Jediný problém, ktorý máme s prístupom Amazon Drive k selektívnej synchronizácii, je ten, že keď vypnete synchronizáciu, nebudete môcť tieto priečinky vidieť vo svojom synchronizačnom priečinku. Páči sa nám prístup Dropboxu lepšie, ktorý jednoducho označuje obsah, ktorý nie je k dispozícii v režime offline, ale napriek tomu vám umožňuje vidieť všetko.

rýchlosť

Pri posudzovaní služby ukladania v cloude sme sa ako zvyčajne rozhodli rýchlo preskúmať, ako spoločnosť Amazon Drive spracúva nahrávanie a sťahovanie súborov. Rovnako ako väčšina technických fanúšikov, aj my máme trochu trpezlivosti.

Naše testy boli vykonané pomocou 10 GB testovacieho priečinka, ktorý používame na rutinné testovanie. Testy sa vykonávali z miesta neďaleko Bostonu, Massachusetts, cez pripojenie Wi-Fi s rýchlosťou sťahovania približne 200 Mb / s a ​​rýchlosťou prenosu približne 12 Mb / s..  

Tu sú naše výsledky:

Test 1: Test 2: Priemer:
nahrať:15:5016:5016:20
Stiahnuť ▼:02:1001:5002:00

Približne pätnásť minút na gigabajt je o tom, kde sa nám páčia nahrané videá, zatiaľ čo dve minúty na sťahovanie sú o niečo rýchlejšie ako priemer.

Tieto rýchlosti sú aj pre počiatočné prenosy súborov. Pri synchronizácii na úrovni blokov nezabudnite, že vždy, keď sa vykonajú zmeny v súbore, ktorý už bol skopírovaný inde, mali by ste očakávať, že sa aktualizácie zobrazia podstatne rýchlejšie ako časy uvedené vyššie..

Aplikácia Amazon Drive vám tiež umožňuje obmedziť rýchlosť nahrávania a sťahovania, ak zistíte, že synchronizácia ovplyvňuje systémové prostriedky. Počas nášho testovania sme však nenašli tento prípad. Počas nasledujúcich testov sme mohli streamovať videá YouTube, zatiaľ čo synchronizácia prebiehala bez problémov.

zabezpečenia

Dobrá cloudová bezpečnosť začína šifrovaním, ktoré by v týchto dňoch malo byť základným očakávaním. Amazon Drive, žiaľ, narazil z brány tým, že nedokázal zašifrovať používateľské údaje v pokoji na svojich serveroch.

Podozrili sme, keď sme nenašli zmienku o tom, aký šifrovací protokol používa online, a preto sme dvakrát skontrolovali podporu Amazon Drive. Po niekoľkých mätúcich náhradných riešeniach (pozri podporu nižšie) sme konečne dostali potvrdenie, že údaje nie sú šifrované.

Na druhej strane by samotná bezpečnosť dátového centra s Amazonom mala byť vynikajúca. Cloud Amazon Drive využíva rovnakú sieť serverov, akú používa Amazon pre Amazon S3 a vlastné interné údaje.

Amazon podporuje dvojfaktorové overenie vašich prihlasovacích údajov, ktoré môžete zapnúť na stránke účtu Amazon.com. Ide o rovnaké poverenia, aké sa používajú pre platformy elektronického obchodu, Amazon Video a Amazon Drive. Dvojfaktorové poverenia bránia slabému alebo ukradnutému heslu v tom, aby umožnili niekomu inému prihlásiť sa na váš účet.

Nie je to však dobrá správa. Všeobecne odporúčame, aby používatelia vzali svoje súkromie do vlastných rúk, ale v prípade Amazon Drive je oveľa dôležitejšie tak urobiť.

Ak sa rozhodnete používať Amazon Drive, mali by ste sa uistiť, že súbory najskôr zašifrujete pomocou služby, ako je napríklad Boxcryptor..

podpora

Podpora služby Amazon Drive je podpriemerná a je to hlavne preto, že Amazon spája podporu všetkých svojich služieb dohromady. To znamená, že zástupcovia podpory pracujú s platformou eCommerce, Amazon Video, Amazon Music, Amazon Drive a so všetkým ostatným, čo vedie k problémom s medzerami vo vedomostiach. Čistým výsledkom je, že hoci je k dispozícii e-mailová podpora aj živý rozhovor, je ťažké získať priame odpovede na vaše otázky.

Napríklad sme poslali zákaznícku podporu Amazon e-mailom, v ktorom sme položili viac otázok o synchronizácii na úrovni blokov, šifrovacích protokoloch a ďalších technických otázkach. V reakcii na to sme dostali e-mail, ktorý nás spájal s politikou ochrany osobných údajov Amazon, zabezpečujúc nám, že nikto v Amazon nemá prístup k našim súborom a informuje nás o tom, že súbory sú uložené v rámci služby Amazon Simple Storage Service (S3); rovnaká vysoko škálovateľná, spoľahlivá a rýchla infraštruktúra na ukladanie údajov, ktorú Amazon používa na prevádzkovanie vlastnej globálnej siete webových stránok. “

Frustrovaní sme namiesto toho otvorili chat s Amazon a položili jednoduchú otázku: Sú súbory uložené na Amazon Drive šifrované?

Odpoveď sme dostali: „Áno, ak sa prihlásite, máte oprávnený prístup. Iná osoba nemá prístup k vašim súborom bez prihlásenia. “

Dobre, nechceme, aby sme to vedeli presne, a preto sme objasnili otázku a po niekoľkých minútach sme boli upozornení, že spoločnosť Amazon niekedy vedie proces verifikácie v dvoch krokoch na neznámych zariadeniach. Stále to, čo sme hľadali, stále nebolo.  

Neohrozený, skúsili sme to znova. Nakoniec po dlhšom čakaní sa technik vrátil s odpoveďou: „Keďže som skontroloval, že nie je šifrované, bude to rovnaké, čo ste nahrali.“

Odpoveď je, že nie, Amazon ešte nešifruje vaše súbory na serveroch, ale že „dôjde k zmenám“. Pokúsili sme sa zistiť, kedy sa tieto zmeny môžu udiať, ale táto diskusia nešla nikam rýchlo.

Dobrou správou je, že technici spoločnosti Amazon sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, chatovací agenti sú okamžite k dispozícii a e-maily na ne reagujú do jedného dňa na základe našich testov. Musíš byť trochu vytrvalý a neuspokojiť sa s irelevantnými odpoveďami.

Verdikt

Spoločnosť Amazon Drive za posledný rok prešla dlhou cestou a teraz je v mnohých ohľadoch alternatívou úložiska v cloude. Je to cena mimoriadne konkurencieschopná a umožňuje vám ukladať neobmedzené fotografie, hoci náklady a skladovanie nikdy neboli problémami. Najväčší rozdiel spočíva v tom, že Amazon Drive sa teraz dá použiť na synchronizáciu a zdá sa, že tento proces sa v skutočnosti spravuje lepšie ako väčšina služieb úložiska v cloude..

To znamená, že Amazon má ešte stále čo robiť.

Zdieľanie súborov by mohlo byť bezpečnejšie pomocou ochrany heslom a radi by sme videli, že pre online prácu sú pridané aplikácie Office Online, Dokumenty Google alebo dokonca natívna aplikácia Notes. Bez týchto vecí sú možnosti synchronizácie obmedzené. Aj keď je podpora okamžite k dispozícii, vyhradená podpora Amazon Drive by zaistila lepšie vyškolených zástupcov podpory.

Najväčšou nevýhodou pri používaní Amazon Drive je, že spoločnosť nešifruje súbory uložené na svojich serveroch. Vzhľadom na popularitu Amazonu je ťažké si predstaviť, že je to veľký cieľ pre budúcich hackerov, čo nás robí dvojnásobne nervóznymi. Ak sa rozhodnete ísť s Amazon Drive, inteligentnou hrou by bolo šifrovanie súborov pred ich odoslaním do cloudu.

Budeme vás informovať, či a kedy sa spoločnosť Amazon Drive rozhodne pridať šifrovanie v pokoji. Medzitým sme dúfali, že sa vám naša recenzia Amazon Drive páčila. Prosím, zanechajte svoje komentáre nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map