HubiC Review – Táto služba je od mája 2018 nefunkčná

HubiC Review

Kedysi sľubný poskytovateľ cloudových úložných priestorov, ktorý teraz zatvoril svoje digitálne dvere, bol hubiC príkladom učebnice dobrej materskej spoločnosti, ktorá nadmerne rozširovala svoje zdroje. Prečítajte si našu recenziu hubiC, kde nájdete špinavé podrobnosti, ako aj odkaz na náš najlepší článok o alternatívach hubiC.


Francúzska spoločnosť OVH je jedným z najväčších mien v oblasti cloud computingu, prevádzkuje 20 dátových centier a vyše 260 000 serverov po celom svete. Sieť spoločnosti v skutočnosti hostí viac ako 18 miliónov aplikácií. Vrátane vlastnej centrály OVH, služby cloudového úložiska so zálohovacími funkciami, o ktorých tvrdí spoločnosť OVH, má vyše 900 000 používateľov. hubiC existuje už od roku 2011.

Rovnako ako mnoho spoločností, ktoré sa snažia vylúčiť konkurenciu v cloudovom úložnom priestore, aj hubiC zaujala prístup k prilákaniu používateľov s bezplatným úložiskom – z toho 25 GB. S centrom hubiC sa to zdá ešte lepšie, vďaka pozoruhodne nízkym cenám: niečo cez 5 dolárov mesačne za 10 TB. To je desaťkrát viac úložísk v cloude, čo predstavuje asi polovicu nákladov, ktoré vám prináša väčšina konkurencie.

Napríklad s Dropboxom získate 1 TB za 9,99 dolárov. V tomto okamihu existuje veľká šanca, že niekto, kto čítal, má jednu z dvoch reakcií:

 • Rozhodli sa zasiahnuť jackpot a sú pripravení prihlásiť sa pomocou hubiC
 • Rozhodli sa, že niečo vonia podozrivo, podobne ako zhnitá ryba zmiešaná s ananásom.

Ak patríte do kategórie číslo dva a stále ste s nami, blahoželáme! Aj keď je cena hubiC skutočná, neexistujúce bezpečnostné štandardy a podpora zákazníkov sú viac ako dostatočný dôvod nedôverovať vašim súborom s touto službou. Áno, môžete synchronizovať súbory s cloudom, aj keď bez rýchlosti prenosu súborov na úrovni bloku. hubiC dokonca funguje ako služba zálohovania, aj keď mu chýbajú niektoré dôležité funkcie (napríklad slušný plánovač).

Ale aj keď môžete tieto problémy prehliadnuť, existuje dôvod domnievať sa, že ľudia na hubiC sú buď na pokraji zastavenia činnosti alebo sa už starajú o svojich zákazníkov. Ak tam teda ukladáte súbory, môžu čoskoro zmiznúť.

Ospravedlňujeme sa za sklamanie. Dobrou správou však je, že existuje veľa vynikajúcich služieb v oblasti ukladania a zálohovania v cloude, ktoré sú viac ako stojí za ich náklady:

 • Najlepšie cloudové úložisko 2017
 • Najlepšie cloudové zálohovanie 2017

hubiC dokazuje, že starodávne príslovie „neposudzujte knihu podľa jej obalu“ je pravda – ale zo všetkých nesprávnych dôvodov. Predtým, ako sa rozhodnete, či si to vaša firma zaslúži, prečítajte si úplnú recenziu tejto služby, alebo nie.

návšteva 

silné stránky & slabé stránky

Alternatívy pre hubiC

stanovenie ceny

Väčšina používateľov hubiC na to pravdepodobne nikdy nestratí desetník.

25 GB voľného miesta bude pravdepodobne stačiť na uloženie dobrého množstva dokumentov a fotografií. Ak však potrebujete viac, služba ponúka niekoľko osobných plánov: jeden pre 100 GB a druhý pre 10 TB. Prechod zo 100 GB na 10 TB sa pravdepodobne javí divne, ak ste oboznámení s inými službami cloudového ukladania zákazníkov, ktoré zvyčajne ponúkajú plán 1 TB alebo 2 TB.. 

Avšak vzhľadom na nízke náklady spojené s ktorýmkoľvek plánom je prehliadanie dosť ľahké.

hubiC má tiež program sprostredkovania, kde používatelia môžu získať 5 GB dodatočného úložného priestoru na odporúčanie (až 25 GB). Ak ste sa zaregistrovali do programu s kapacitou 100 GB, získate 10 GB na priateľa (až 500 GB). 10TB plán vám dá 500 GB na priateľa (až 2,5 TB zadarmo).

Vlastnosti

Jednou z vecí, ktorá odlišuje hubiC od mnohých služieb, je skutočnosť, že je to služba cloudového úložiska a zálohovania súčasne, čo z nej robí pomerne zriedkavý druh. Napísali sme niekoľko článkov o rozdieloch medzi úložiskom v cloude a zálohovaním, ako je tento v tomto článku. Medzi ďalšie služby, ktoré využívajú tento prístup dva v jednom, patria IDrive a SpiderOakONE.  

Tento aspekt hubiC nanešťastie nestačí na uloženie z inak riedkej sady funkcií.

Sú vybavené: Popis:
Aplikácie pre stolné počítačeWindows, Mac a Linux sú podporované
Mobilné aplikácieiOS, Android a Windows 8
synchronizáciaSynchronizujte súbory medzi zariadeniami a cloudom
zálohovanieOznačte priečinky pre automatické zálohovanie
Automatické zálohovanieZálohy je možné nastaviť tak, aby sa spúšťali každú hodinu, denne alebo týždenne
Zabezpečenie transportnej vrstvy (TLS)Súbory sú chránené zabezpečenými tunelmi TLS
Verzia súboruDostupné iba pre zálohy (nesynchronizuje sa)

Vo vyššie uvedenom zozname chýbajú:

 • Blokové prírastkové prevody
 • Šifrovanie v pokoji
 • Bezpečnosť nulových znalostí

Aj keď HubiC vykonáva automatické zálohovanie, máte malú kontrolu nad tým, kedy nastanú. A ako uvidíte ďalej v časti o používateľskej skúsenosti, mali sme nejaké problémy so spustením fungovania aplikácie Android pre hubiC.

Užívateľské skúsenosti

Inštalácia hubiC na plochu vytvorí synchronizačný priečinok hubiC. Tento synchronizačný priečinok funguje na základe modelu popularizovaného Dropboxom, všetko v ňom uložené na pevnom disku aj v cloude hubiC.

Okrem presúvania súborov do synchronizačného priečinka môžete tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľný priečinok (ale nie na súbory) a označiť ho na automatické zálohovanie.

Synchronizácia spája všetky zariadenia, ktoré ste pripojili k hubiC pomocou systému obojsmerného prenosu súborov, zatiaľ čo zálohovanie je prísne jednosmerná záležitosť: z počítača do cloudu hubiC.

Je určený na ochranu obsahu pevného disku a nie na zvýšenie produktivity práce. Keď sa rozhodnete zálohovať priečinok, HubiC otvorí obrazovku nastavení. Odtiaľ môžete nastaviť, koľko verzií súborov HubiC udržuje a ako často sa má zálohovať.

Verzia verzií uchováva minulé kópie súborov, takže sa môžete kedykoľvek vrátiť do predchádzajúceho stavu. To, že to dokážete, vás chráni pred:

 • Chyba používateľa
 • korupcia
 • ransomware

Pokiaľ ide o plánovanie zálohovania, hubiC poskytuje možnosť zálohovania priečinkov iba raz, raz za hodinu, raz za deň alebo raz za týždeň. Zálohovanie hubiC síce funguje, ale nefunguje takmer rovnako dobre ako služby ako:

 • Šoférujem
 • CrashPlan
 • Backblaze

Alebo väčšina ďalších položiek v online zálohovacom priestore. Pomocou iných služieb môžu používatelia nastaviť nepretržitú slučku zálohovania, aby boli údaje pevného disku chránené v takmer reálnom čase alebo aby záloha mohla bežať medzi určitými hodinami, v určité dni v týždni..

Iné nástroje na zálohovanie v cloude vám okrem priečinkov umožňujú označiť aj jednotlivé súbory na zálohovanie a navyše môžu automaticky označiť určité priečinky na zálohovanie, aby sa ušetril čas. Backblaze a Carbonite dokonca automaticky zálohujú všetky súbory určitého typu, ktoré môžu robiť, vďaka ich neobmedzenej podpore zálohovania.

Ak potrebujete spravovať niektoré aspekty hubiC, urobte to kliknutím pravým tlačidlom myši na jeho ikonu na paneli úloh. Môžete okamžite začať synchronizáciu, pozastaviť ju, ovládať nastavenia a skontrolovať svoje zálohy a prebiehajúce operácie.

V nastaveniach sú užitočné možnosti, napríklad vypnutie synchronizácie pre určité priečinky a nastavenie synchronizačnej medzery.

Na karte rozšírených nastavení môžete tiež obmedziť rýchlosť nahrávania a sťahovania, ak HubiC ovplyvňuje zdroje vášho systému.

Karta zálohy medzitým mení nastavenia pre každý priečinok, ktorý ste označili na zálohovanie.

Skúsenosti s prehliadačom

Prehliadač hubiC má prístup k obsahu z ľubovoľného počítača. Ak váš osobný počítač z nejakého dôvodu nie je k dispozícii, máte prístup k údajom u niekoho iného bez toho, aby ste museli inštalovať aplikáciu pre stolný počítač..

Prehliadač je celkom jednoduchý. K synchronizovanému obsahu sa dostanete z hlavnej stránky kliknutím na priečinok, v ktorom je uložený. Môžete tiež sťahovať a nahrávať súbory a existuje tlačidlo zdieľania, ktoré vygeneruje odkaz URL na ľubovoľný súbor..  

hubiC môže zdieľať súbory prostredníctvom:

 • e-mail
 • Facebook
 • cvrlikání
 • Google Plus

Alebo môžete iba vygenerovať odkaz a skopírovať / prilepiť kamkoľvek budete chcieť. Jednou z príjemných vecí týkajúcich sa zdieľania súborov s hubiC je to, že umožňujú nastaviť dátum vypršania platnosti odkazu. Mnoho služieb úložiska v cloude to nerobí, čo je problém, pretože je ľahké zabudnúť na to, čo zdieľate.

Radšej by sme však mali možnosť nastaviť ľubovoľný dátum skončenia platnosti odkazu. Neexistuje tiež spôsob, ako zdieľať odkazy na neurčito – získate maximálny limit 30 dní. hubiC tiež nechráni odkazy chránené heslom. Navyše neexistuje žiadny spôsob, ako rýchlo auditovať všetky odkazy, ktoré ste vytvorili.

Okrem prezerania synchronizovaného obsahu môžete pristupovať aj do priečinkov označených na zálohovanie kliknutím na ikonu ponuky v pravom hornom rohu a výberom položky „moja záloha“.

Posledná poznámka, najmä ak ste netrpezliví voči technológii: zistili sme, že mnohé z akcií, ktoré sme na webe vykonali, boli pomalé. Trvalo nám napríklad takmer 30 sekúnd, kým sme vygenerovali odkazy na zdieľanie. V prípade iných služieb je vytváranie odkazov okamžitý proces.

Mobilný zážitok

Normálne by sme radi hovorili o mobilnej skúsenosti, ale v prípade centra HubiC sme narazili na malú zádrhel. Záchytom myslíme, že aplikácia nefunguje.

Podarilo sa nám stiahnuť aplikáciu pre Android bez problémov. Po otvorení však neboli k dispozícii žiadne súbory, ktoré sme synchronizovali na našej pracovnej ploche. Dali sme mu deň a veľa krát sme ho osviežili, ale nič sa neobjavilo.

Aplikácia hubiC Android vám okrem prístupu k synchronizačnému priečinku umožňuje zálohovať údaje telefónu, ako napríklad:

 • fotografie
 • videá
 • hudba
 • kontakty
 • kalendára

Na túto funkciu sme sa veľmi tešili, pretože mnoho služieb zálohovania cloudu vykonáva iba zálohovanie na pracovnej ploche, nie na smartfónoch. Vždy, keď sme sa pokúsili otestovať možnosti zálohovania systému Android pre hubiC, dostalo sa nám chybové hlásenie:

Podľa komentárov používateľov v obchode Google Play sme pri týchto problémoch neboli sami. Niektorí používatelia nemali prístup k svojim údajom vôbec, zatiaľ čo iní mali prístup iba k niektorým z ich údajov.

Problém môže vyplývať zo skutočnosti, že hubiC svoju aplikáciu neaktualizuje od augusta 2014. Takmer tri roky bez aktualizácie zvyčajne nevedie k stabilite aplikácie. Skôr dôrazne navrhuje vydavateľovi, aby sa o to viac nestaralo.


 

rýchlosť

Efektívna architektúra prenosu súborov je rozhodujúca pre proces ukladania v cloude. Znamená to rýchlejšiu synchronizáciu medzi zariadeniami, kratší čas na zálohovanie a menší vplyv na systémové prostriedky. Aby sme zistili, či hubiC dokáže udržať krok, pripravili sme komprimovaný priečinok s veľkosťou 256 MB obsahujúci rôzne typy súborov a vykonali niekoľko nahrávaní a sťahovaní, aby sa zistila jeho rýchlosť.

Tieto testy sa uskutočnili prostredníctvom siete Wi-Fi s rýchlosťou sťahovania a nahrávania 32 Mb / s a ​​12 Mb / s, podľa speedtest.net.

Tu sú naše výsledky:

Čas odovzdania:04:45
Čas sťahovania:02:30

Táto počiatočná rýchlosť nahrávania nie je zlá a je porovnateľná s inými službami. Čas sťahovania je však trochu pomalší. Zvyčajne s týmto testom dokážeme stiahnuť naše súbory za menej ako jednu minútu a zvyčajne za menej ako 30 sekúnd. S hubiC to však trvalo dve minúty a 30 sekúnd.

Väčším problémom je, že služba nepodporuje tzv. Prenosy súborov na úrovni bloku. Mnoho cloudových služieb používa tento typ architektúry, ktorá namiesto kopírovania celého súboru synchronizuje alebo zálohuje iba časti súboru, ktoré sa zmenili. Ak tak urobíte, dramaticky sa zmení rýchlosť a umožní vám bez problémov prechádzať z jedného zariadenia na druhé.

zabezpečenia

hubiC zaisťuje prenos súborov pomocou protokolu SSL, aby zabránil odposluchom zachytiť váš obsah. Pokiaľ však ide o bezpečnosť, je to takmer všetko, čo táto služba ponúka. Na rozdiel od väčšiny cloudových služieb ukladania a zálohovania, žiadne súbory uložené s hubiC nie sú šifrované. To znamená, že každý zamestnanec hubiC alebo každý, kto poruší hubiC server, bude mať možnosť zobraziť, čo ste tam uložili.

Najskôr môžete vykonať krok šifrovania súborov, ale vyžaduje to čas. Ak by ste radšej nechceli prekonať problémy, zvážte službu s nulovými znalosťami, ako napríklad:

 • Sync.com
 • pCloud
 • SpiderOak

Podpora používateľov

Podpora HubiC sa spúšťa prostredníctvom stránky centra pomoci, kde sú časté otázky zoradené podľa témy. Na väčšinu často kladených otázok (FAQ) dostanete odpoveď v jednom alebo dvoch riadkoch a stránka nemá žiadne hĺbkové články ani návody. Nedostatok inštruktáže pravdepodobne nebude pre väčšinu používateľov veľký problém, pretože nástroje hubiC sú rovnako jednoduché.

Existuje však užívateľské fórum, kde môžete údajne klásť otázky. Na fóre sa nám však nepodarilo nájsť spôsob, ako uverejniť príspevok. A je tu správa, ktorá znie:

„Momentálne prebieha migrácia tohto fóra. Čoskoro bude k dispozícii nový priestor. Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti.”

To by mohol byť dôvod, prečo. Pri prehľadávaní fóra sme si však všimli, že od začiatku februára neexistovali žiadne príspevky od používateľov. Mnohé z posledných príspevkov sa tiež pýtali, prečo spoločnosť hubiC predovšetkým nezodpovedala na otázky.

Napríklad:

Zdá sa, že hubiC mimo fóra nemá prostriedky na priamy kontakt. Neexistuje žiadne telefónne číslo na volanie, žiadny živý rozhovor ani e-mailová adresa.

Záverečné myšlienky

Veľkorysé plány bezplatného ukladacieho priestoru spoločnosti hubiC, mimoriadne nízke náklady a skutočnosť, že je použiteľný ako služba cloudového úložiska a služba cloudového zálohovania, sú veľmi fascinujúce funkcie, ale iba na papieri. Nedostatok prenosov súborov na úrovni bloku znamená, že nebudete mať rovnakú rýchlosť synchronizácie a zálohovania ako s konkurenciou. Horšie je, že bez šifrovania na strane servera môžu ostatní k vášmu obsahu pristupovať a čítať ho.

Najväčším problémom je, že sa zdá, že sa hubiC skrývala.

Mobilná aplikácia nebola aktualizovaná naveky (tri roky) a nefunguje, hubiC neodpovedá ani na odpovede používateľov na jej fóre podpory a neexistuje spôsob, ako priamo kontaktovať spoločnosť. Všetky tieto červené vlajky nám hovoria, že firma môže byť na pokraji zmiznutia. Buď to, alebo služba, je iba lesklá pasca, ako zarobiť peniaze, pričom sa na ňu nikto neobťažuje.

V žiadnom prípade však nemôžeme odporučiť ukladanie vašich súborov pomocou hubiC, vzhľadom na skutočnosť, že existuje veľká šanca, že spoločnosť zajtra zmizne – a vaše údaje spolu s tým. Nebolo by to prvýkrát, čo služba cloudového úložiska zmizla s obsahom svojich používateľov. Už ste zažili hubiC? Ak máte chvíľku, radi by sme sa o tom dozvedeli v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map