ADrive Review – Aktualizované 2020

ADrive Review

Lacný a všestranný poskytovateľ cloudových úložísk, spoločnosť ADrive má príliš veľa problémov, aby sme ju mohli odporučiť každému.


Recenzie úložiska cloudu

Oboznámte sa s prísľubmi a nedostatkami.

Existuje mnoho cenných funkcií, ktoré tvrdí, že poskytuje, ale ich implementácia je len zlomená. To, čo je funkčné, ukazuje potenciál, ale túto službu znižujú problémy s bezpečnosťou a ochranou súkromia, hrozná skúsenosť používateľa a zlyhanie pri poskytovaní niektorých základných funkcií, ako je automatická synchronizácia.

ADrive má podporu SCP, SFTP, Rsync a WebDAV, solídne rýchlosti a funguje ako záložné aj cloudové úložisko, takže ak sa jedná o nevyhnutné funkcie, môže to stáť za to vyskúšať. ADrive ponúka 60-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, nie je potrebná žiadna kreditná karta, takže sa môžete sami rozhodnúť pre ADrive.

Neustále čítajte, aby ste zistili, kde ADrive plní svoje sľuby a kde padá. Pokiaľ ide o ďalšie riešenie úložného priestoru, ktoré podporuje SFTP a WebDAV, pozrite si našu recenziu programu Livedrive. Ak máte akékoľvek ďalšie služby, prečítajte si článok o najlepších službách úložiska v cloude.

silné stránky & slabé stránky

Aj keď má ADrive niekoľko užitočných funkcií, má toľko problémov, že je ťažké odporučiť. Veľa z toho, čo ADrive sľubuje, jednoducho nefunguje.

Alternatívy pre ADrive

Vlastnosti

Ak navštívite ADrive, nájdete dlhý zoznam veľmi sľubných funkcií. Schopnosť bezproblémovej spolupráce na súboroch, schopnosť pracovať na dokumentoch Microsoft Office v prehliadači so Zoho a podpora pre všetky hlavné operačné systémy sú síce skvelé, ale spoločnosť ADrive ich nesleduje.

Spolupráca je prerušená. Pokus o použitie zdieľaného priečinka jednoducho vráti chybu „adresár neexistuje“. Úpravy v prehliadači sú tiež nefunkčné: kliknutie na „upraviť pomocou Zoho“ neurobí nič. Ak chcete tieto funkcie, musíte sa pozrieť na niečo ako Google Drive (pozrite si našu recenziu na Disku Google), ktorá má silnú podporu spolupráce a kancelársku sadu, alebo Microsoft OneDrive (pozri našu kontrolu OneDrive), ak je Office Online nevyhnutnosťou -Už.

Aj keď je ADrive funkčný v systémoch Windows a Android, aplikácia iOS bola z obchodu s aplikáciami odstránená. ADrive tvrdí, že „pracuje na tom, aby sa aplikácia Adrive App vrátila do obchodu Apple App Store“, ale nie je možné vedieť, ako dlho to bude trvať.

Vyskytli sa tiež problémy s aplikáciou MacOS. Balíček je k dispozícii na stiahnutie na webovej stránke spoločnosti ADrive, nenainštaluje sa však čisto. Po prvé, spoločnosť ADrive nie je identifikovaný vývojár, čo znamená, že spoločnosť si nevyužila čas na registráciu v spoločnosti Apple, aby sa ubezpečila, že jej softvér funguje správne v systéme MacOS..

Po druhé, keď som sa pokúsil nainštalovať aplikáciu na MacOS, vyskytla sa chyba. Testoval som s High Sierra beta a OS X El Capitan na rovnaký výsledok.

ADrive však plní svoj prísľub kompatibility so systémom Windows. Inštalácia pre Windows 10 prebieha obvyklým postupom kliknutím na tlačidlo „Pokračovať“, kým sa neskončí.

Okrem horských sľubov, ktoré spoločnosť ADrive nesplnila, existujú aj niektoré funkcie, ktoré skutočne fungujú. Napríklad zdieľanie odkazov obsahuje všetky funkcie, ktoré tu hľadáme na stránkach Cloudwards.net. Môžete si zvoliť limit sťahovania, dátum vypršania platnosti a heslo pre ľubovoľný súbor, ktorý chcete zdieľať.

Klient systému Windows spoločnosti ADrive obsahuje aj niektoré nástroje, ktoré sú užitočné napriek ich nedostatočnej propagácii na webových stránkach spoločnosti ADrive. Môžete nastaviť službu ADrive tak, aby synchronizovala alebo zálohovala ľubovoľný priečinok v počítači, a to pomocou prispôsobiteľných nastavení. Pokročilí používatelia môžu tiež považovať podporu za SCP, FTP, SFTP, Rsync a WebDAV za užitočnú.

stanovenie ceny

ADrive na svojej webovej stránke tvrdí, že má „plány s najnižšou cenou v priemysle“. Aj keď to neplatí pre žiadne, ale najdlhšie záväzky, stanovenie cien je primerané. Je to stále drahšie ako mnoho našich najlepších poskytovateľov cloudového úložiska.

Bolo by pekné vidieť aj bezplatný plán, ale spoločnosť ADrive ukončila predchádzajúci plán s kapacitou 50 GB. Existuje však 60-dňová bezplatná skúšobná verzia, takže nemusíte svoje peniaze viazať skôr, ako ich použijete.

Podrobnosti o cenách firiem získate tu.

Je tiež príjemné vidieť univerzálnosť ADrive. Úložný balík si môžete prispôsobiť vašim potrebám a predplatiť si platby každý mesiac, rok, dva alebo tri roky. Keďže sa plány spoločnosti ADrive v minulosti zmenili, mali by ste byť opatrní, ak sa chcete prihlásiť na niečo také dlhé ako tri roky.

Jednoduchosť použitia

ADrive je nočná mora na použitie. Polovica funkcií, ktoré sú inzerované, jednoducho nefunguje. Niektoré možnosti chýbajú. Iní sa jednoducho nesprávajú správne.

Napríklad vytváranie verzií je nepoužiteľné. Ak kliknete na „Obnova súboru“, dostanete sa do ponuky, kde si môžete zvoliť dátum, do ktorého sa chcete vrátiť. V tejto ponuke však nie sú dostupné žiadne dátumy.

Budete mať tiež možnosť „zobraziť ukážku na novej karte“ pre vybrané súbory, ale súbor sa stiahne. To, čo robí prácu, je často ťažké.

Používateľské rozhranie vyzerá veľmi dobre, najmä v prehliadači. ADrive má dva nahrávače prehliadača: jeden nepodporuje priečinky, zatiaľ čo druhý vyžaduje, aby ste povolili applety a spustili Java, zastaralý prístup, ktorému sa konkurencia vyhýba.

Zdieľanie súborov & synchronizácia

Synchronizácia ADrive je technicky funkčná a schopnosť synchronizovať iné priečinky ako existujúci priečinok „ADriveSync“ je praktická pre prácu s existujúcimi štruktúrami súborov. V porovnaní s inými službami to však zásadne zlyhá, ako to môžete prečítať v našej recenzii Sync.com alebo pCloud..

ADrive synchronizuje pri maximálnej frekvencii každých 15 minút. Jednou z hlavných výhod väčšiny riešení úložiska v cloude je, že aj keď sa váš počítač zlomí, keď ste v strede úlohy, vaše posledné uloženie sa nestratí. Do súboru môžete vykonať cenné zmeny za 15 minút. Strata z toho dôvodu, že spoločnosť ADrive nemá automatickú synchronizáciu ako väčšina služieb, by bola veľkou frustráciou.

Keď sa započítate do úplne prerušenej funkcie spolupráce, ADrive sa stane ťažkým predajom. Ak môžete tieto problémy prehliadnuť, spoločnosť ADrive má prispôsobiteľné zdieľanie odkazov, ktoré vám umožňuje udržiavať vaše odkazy v bezpečí pomocou hesla, dátumu vypršania platnosti a limitu sťahovania..

rýchlosť

Rýchlosti ADrive sú pôsobivé. Aby som to vyskúšal, použil som štandardný testovací priečinok Cloudwards s veľkosťou asi 1 GB s pripojením 92,86 Mb / s nadol a 11,90 Mb / s hore. Tu sú výsledky:

1031 MB skúšobného súboru:
Čas nahrávania: Rýchlosť nahrávania: Čas sťahovania:
Rýchlosť sťahovania:

Test 1:745s11.1Mb / s397s20.8Mb / s
Test 2:775s10.6Mb / s423S19.5Mb / s
priemer:760S10.9Mb / skódy 41020.2Mb / s

Počas nahrávania ADrive takmer nasýtil moju sieť. Sťahovanie bolo o niečo menej pôsobivé, hoci zásahy do siedmich minút ukazujú, že rýchlosti ADrive sú stále veľmi použiteľné.

zabezpečenia & súkromia

ADrive je v podstate hromada červených vlajok, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie. Ihneď po registrácii bolo zrejmé, že bezpečnosť nie je na prvom mieste. Prihlasovacia stránka nebola šifrovaná. Pre službu by bolo štandardné mať prihlasovaciu stránku HTTPS, ale spoločnosť ADrive si zvolila HTTP. To znamená, že vaše poverenia môžu byť zraniteľné.

Aj keď používanie siete VPN vám môže zaistiť bezpečnosť v takýchto prípadoch, nejde o problém, ktorý by ste mali mať pri používaní cloudovej služby. Týkalo sa to aj toho, že sa spoločnosť ADrive rozhodla pre bezpečnostné otázky na obnovenie hesla. Bezpečnostné otázky sú zastarané a neisté.

ADrive tiež nespomína šifrovanie údajov v pokoji. Rozsah zabezpečenia spoločnosti ADrive šifruje vaše súbory v tranzite pomocou protokolu TLS. Obavy sa tu nekončia.

Na serveri Cloudwards.net odporúčame opatrnosť pri používaní poskytovateľa, ktorý nemá nulové vedomosti, pretože aj dobré úmysly môžu viesť k narušeniu bezpečnosti, ak je poskytovateľ napadnutý alebo nútený súdom. Zdá sa však, že ADrive nechce dávať pozor na vaše súkromie.

Spoločnosť ADrive si vyhradzuje právo nahliadnuť do vašich súborov, ak má podozrenie, že ste ich z akéhokoľvek dôvodu zneužili. Spoločnosť ADrive vo svojich podmienkach poskytovania služby uvádza, že má výhradné právo rozhodovať o tom, ako sa vaše údaje presúvajú a používajú, čím poskytuje službe veľkú moc nad vašimi súbormi..

Bezpečnosť pomocou ADrive je podobná a ochrana osobných údajov je mimoriadne dôležitá. Skoro jediná vec, ktorú dostal ADrive priamo v tomto oddelení, nie je predaj vašich osobných údajov inzerentom. Je to malá útecha so službou, ktorú by inak mali využívať iba tí, ktorí sa nezaujímajú o bezpečnosť a súkromie.

Zákaznícky servis

ADrive má rýchlu zákaznícku podporu. Všetky moje žiadosti boli zodpovedané v ten istý deň. U niektorých služieb, ktoré majú čakaciu dobu tri alebo viac dní, je to pekné. Odpovede sú užitočné, ak nie príliš rozsiahle. Ak budete klásť otázky, dostanete odpovede. Ak si nie ste istí, čo sa opýtať, môže to trvať dlhšie.

ADrive tiež ponúka telefonickú podporu a užívateľské fórum. Fórum používateľov potrebuje zlepšenie. Rovnako ako väčšina webových stránok spoločnosti ADrive, vyzerá to strašne neaktuálne. Vyžaduje tiež, aby ste mali účet nielen na uverejňovanie príspevkov, ale aj na prezeranie príspevkov iných. Táto stena by mohla mať niečo spoločné s nedostatočnou aktivitou komunity.

ADrive však má členov tímu, ktorí aktívne sledujú fóra a reagujú na príspevky. Zverejňovanie príspevkov na fórach niektorých poskytovateľov sa môže zdať ako kričanie do prázdnoty, ale s ADriveom vás bude aspoň počuť, aj keď nie je dostatok členov komunity na skutočnú diskusiu..

Verdikt

ADrive nevyniká v žiadnej oblasti. Jeho podpora je slušná. Jeho rýchlosti sú v poriadku. Je to tiež nie príliš drahé. Existujú však aj iní poskytovatelia s lepšou podporou. Existujú aj iní poskytovatelia, ktorí zodpovedajú a prekonávajú rýchlosť ADrive. Napriek cenovo dostupným cenám stále nie je vo väčšine prípadov najlacnejším riešením.

Vďaka svojmu dlhému zoznamu nefunkčných funkcií je ADrive ťažko predateľný. Jeho podpora SFTP a WebDAV je určite dôležitá pre niektorých pokročilých používateľov, ale nie je ani jedinečná. Livedrive má aj tieto profesionálne funkcie, aj keď bez malých úložných možností.

Okrem toho by nedostatok súkromia a bezpečnosti spoločnosti ADrive mal byť pre väčšinu používateľov hlavným problémom. Pokiaľ vaše údaje nie sú nijako citlivé, ADrive ich jednoducho neodstráni.

Môže existovať niekoľko medzier, ktoré ADrive spĺňa, ale pre väčšinu používateľov sú inde inde lepšie ponuky. Zodpovedá ADrive vašim špecifickým potrebám alebo hľadáte inde? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me